PDA

Επιστροφή στο Forum : Whey Pro (Hellenic Group Protein)



MERTIX
30-12-10, 13:17
Καλημερα ριχτε μια ματια εδω .Το αξιζει.....

39426


:thumbup:

alexis
30-12-10, 15:04
το εχει πει αλλο ενα παιδι εδω στο φορουμ νομιζω, το θεμα ειναι ομωσ δν μπορεις να αγορασεις δινουν μονο μεγαλες παραγελλιες σε ζαχαροπλαστια κτλ

f-panos
30-12-10, 18:08
Σωστα οπως γραφει κ μεσα για την 80αρα οροπρωτεινη παραδιδεται σε παλετες 750 κιλων

Titanium
30-12-10, 18:19
Σωστα οπως γραφει κ μεσα για την 80αρα οροπρωτεινη παραδιδεται σε παλετες 750 κιλων

Εεεε σιγα....Αρκει να λιγουν μετα απο 50 χρονια γιατι τοσο θα κρατισει:green:

giannis64
30-12-10, 18:28
Καλημερα ριχτε μια ματια εδω .Το αξιζει.....
:thumbup:
καλως ηρθες στο φορουμ..:welcome:

περνα αν θελεις απο τοθεμα με τα καινουργια μελη να μας πεις κατι για σενα, εκτος και αν ο μονος σου στοχος ειναι η διαφημιση.

steg
30-12-10, 18:41
Τι διαφήμιση, μια ενημέρωση έκανε το παιδί. Αλλά και η διαφήμιση ενός καλού bb προϊόντος τι κακό έχει δηλαδή; Μακάρι να μπορούσαμε να αγοράσουμε φθηνά μία καλή ντόπια πρωτείνη, αλλά δυστυχώς...

giannis64
30-12-10, 18:51
εσεις γνωριζεστε και περνεις τον λογο?
μπορει να απαντησει και ο ιδιος του.
πρωτο ποστ στο φορουμ με λινκ.

Michaelangelo
03-01-11, 01:48
Όχι να θέλω να γίνομαι κακός, αλλα εκεί είναι που προμηθεύεται η εταιρεία ΗΡΑΚΛΗΣ τα συμπληρώματα του.

Niska!
02-02-12, 21:44
Καλησπερα,κατατυχη ανακαλυψα μια ελληνικη εταιρια παραγωγης πρωτεινης...για ριξτε μια ματια:



39428


Διατροφικές πληροφορίες

Ανά 30g Ανά 100g
Ενέργεια 121 kcal / 505 kj 405 kcal / 1793 kj
Πρωτεΐνες 24g 80g
Υδατάνθρακες 3g 10g
Εκ των οποίων σάκχαρα 3g 10g
Λιπαρά 1.2g 4g
Εκ των οποίων κορεσμένα 0,7g 2,5g
Φυτικές ίνες 0g 0g
Νάτριο 47mg 157mg
Κάλιο 119mg 397mg
Ασβέστιο 125mg 415mg
Φώσφορος 97mg 319mg
Μαγνήσιο 22mg 73mg
Προφίλ κλάσματος πρωτεΐνης ορού ανά 100g

Beta-Lactoglobulin 47
Alpha-Lactalbumin 14
Glycomacropeptide 13
Serum Albumin 3
Immunoglobulins (IgG)
Proteoses - Peptones

Προφίλ αμινοξέων (g ανά 100g πρωτεΐνης)

Αμινοξέα διακλαδωμένης αλυσίδας (BCAA,s) Isoleucine 7,3
Leucine 10,4
Valine 5,9
'Aλλα απαραίτητα Αμινοξέα Lysine 10,7
Methionine 2,1
Phenylalanine 3,3
Threonine 5,4
Tryptophan 3,0
'Aλλα Αμινοξέα Alanine 5,4
Arginine 2,3
Aspartic acid 10,1
Cystine 1,7
Glutamic acid 17,7
Glycine 1,4
Histidine 1,7
Proline 5,4
Serine 5,2
Tyrosine 3,4

beefmeup
02-02-12, 21:52
μαν ειναι το 2ο θεμα που ανοιγεις σε λαθος ενοτητα σημερα..
ριξε μια ματια στην αξιολογηση για το πως ανοιγουμε σωστα τα θεματα..

Niska!
02-02-12, 21:53
ωχ..συγγνωμη...

oldhiphop
03-02-12, 00:14
δεν βρισκω να την πουλανε πουθενα....

ελμερ
03-02-12, 00:15
σε αναζητηση στο google βρηκα την εταιρια.....μπορω να πω τιμη?:welcome:

Niska!
03-02-12, 00:30
σε αναζητηση στο google βρηκα την εταιρια.....μπορω να πω τιμη?:welcome:
δεν ξερω αν επιτρεπεται να πεις τιμη:/

DMTRS90
26-03-12, 21:09
ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΡΩΤΕΙΝΗ?? 25 ΕΥΡΩ ΤΟ ΚΙΛΟ ΚΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟΤΑΤΗ.ΑΠΟ ΑΠΟΨΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΣΑΣ
ΡΩΤΑΩ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΖΩ ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΟΣΟ ΠΙΟ ΑΘΩΑ ΣΚΕΥΑΣΜΑΤΑ..

42361


42362


42363



Ελληνική αγνή πρωτεΐνη αιγοπρόβειου ορού γάλακτος (WPC) σε σκόνη υψηλής ποιότητας, περιεκτικότητας 80% σε καθαρή πρωτεϊνη, η οποία παράγεται σε ήπιες συνθήκες με τη μέθοδο της υπερδιήθησης.
Περιέχει Λεκιθίνη σόγιας (1% max) για βελτίωση της διαλυτότητας (Instant).

WHEYPRO80i ως φυσικό προϊόν
Η WHEYPRO80i είναι ένα αγνό, φυσικό προϊόν χωρίς συντηρητικά, χωρίς κανένα πρόσθετο γεύσης ή αρώματος και καμία γλυκαντική ουσία κι έχει εξαιρετική διαλυτότητα. Είναι εύγευστη, με φυσικό άρωμα γάλακτος.

WHEYPRO80i ως πηγή πρωτεΐνης
Η πρωτεΐνη ορού γάλακτος είναι μια εξαιρετική πηγή πρωτεΐνης. Είναι ιδανική για αθλητές όλων των χώρων που απαιτούν μεγάλες ποσότητες πρωτεΐνης καθημερινά, για όσους ασκούνται για να βελτιώσουν τη φυσική τους κατάσταση, για όσους προσέχουν τη διατροφή τους, ακόμα και για ηλικιωμένους που θέλουν να αυξήσουν την καθημερινή πρόσληψη σε πρωτεΐνη για ένα πιο γερό σώμα. Περιέχει 24g καθαρής πρωτεΐνης ορού γάλακτος ανά δόση 30g, σε συνδυασμό με χαμηλά επίπεδα λίπους και λακτόζης.
Η μοναδική ποιότητα και διατροφική αξία της πρωτεΐνης ορού γάλακτος, φαίνεται στον παρακάτω πίνακα όπου αναφέρονται τιμές αξιολόγησης διαφόρων πηγών πρωτεϊνών.

Mcstefan7
26-03-12, 23:53
Είχα διαβάσει σε ένα άλλο φόρουμ οτι απο γεύση είναι μάπα!

billys15
27-03-12, 01:45
Καλη κινηση απο την ελληνικη εταιρεια,αλλα προφανως και απο τιμη "τσιμπαει".Με 62.5Ε τις 5lb και ειδικα για αγευστη δεν ειναι και ο,τι καλυτερο.Οριστε μια κινηση που θα αυξανε τις πωλησεις,η μειωση τιμης!

DMTRS90
27-03-12, 10:30
25 ευρώ τα 900κάτι γρ. .Έτσι λέει στο επίσημο σάιτ και στην φέρνουν στην πόρτα με δωρεάν μεταφορικά.

s0k0s
27-03-12, 10:38
25 ευρώ τα 900κάτι γρ. .Έτσι λέει στο επίσημο σάιτ και στην φέρνουν στην πόρτα με δωρεάν μεταφορικά.

Που γραφει για την τιμη;

tolis93
27-03-12, 10:56
ωραιοτατη φενεται απο προφιλ παντως για concentrate. αν η τιμη της ηταν κ καπως καλυτερη θα ηταν πολυ παουερ.γιατι οκ με τα ιδια λεφτα ισως κ με λιγοτερα.βασικα τι ισως στανταρ με λιγοτερα παιρνεις με ισως καλυτερο προφιλ και με γευση π υποτιθεται κοστιζει πιο πλ.αν ριξουν τη τιμη θα τη παρω

s0k0s
27-03-12, 11:07
ωραιοτατη φενεται απο προφιλ παντως για concentrate. αν η τιμη της ηταν κ καπως καλυτερη θα ηταν πολυ παουερ.γιατι οκ με τα ιδια λεφτα ισως κ με λιγοτερα.βασικα τι ισως στανταρ με λιγοτερα παιρνεις με ισως καλυτερο προφιλ και με γευση π υποτιθεται κοστιζει πιο πλ.αν ριξουν τη τιμη θα τη παρω

Ναι αυτο ειναι το μονο σιγουρο, θελουν να υποστιρηξουμε τα ελληνικα προιοντα, ας υποστηριξουν κ εμας απο την μερια του οικονομικου.
Σιγουρα οι πιο πολυ κοιταμε την τσεπη μας κ θα παρουμε απο εκει που μας συμφερει. ;)

TheWorst
27-03-12, 11:11
Τα ιδια λεφτα που παιρνεις 2 κιλο απο αυτη την αγευστη , παιρνεις 5 κιλα nutrisport με οτι γευση θες :green:

Θελει να ριξουν την τιμη..

s0k0s
27-03-12, 11:29
Τα ιδια λεφτα που παιρνεις 2 κιλο απο αυτη την αγευστη , παιρνεις 5 κιλα nutrisport με οτι γευση θες :green:

Θελει να ριξουν την τιμη..

ε οκ κ να φτιαξουν την γευση :green:

Hercules
27-03-12, 15:19
ε οκ κ να φτιαξουν την γευση :green:

καλα η γευση δεν ειναι τιποτα ιδιαιτερο να γινει νοστιμη,αγοραζεις γευση βανιλια πετας μεσα στο μπλεντερ μια μπανανα,λιγο γαλατακι λιγο κανελλα η ενναλακτικα φραουλες που ειναι και της εποχης και ειναι σουπερρ..οσο για την τιμη ετσι και πεσει ευχαριστως να τους στηριξω,15 ευρω επρεπε να εχει το κιλο οχι 25

billys15
27-03-12, 18:16
Ε καλα δεν θελουμε να το κανουμε και gainer! :green: Ας στρωσει την γευση η εταιρεια να τελειωνουμε! :green:

jminas82
04-05-12, 15:58
απο γεύση δε λέει αλλά είναι πολύ αγνή και δεν έχει κανένα πρόσθετο και αυτό είναι καλό για κάποιον που κάνει μαρκοχρόνια κατανάλωση.

anastassiosa
24-05-12, 13:55
Κύριοι υποδεχθείτε την πρώτη 100 % ελληνική πρωτεϊνη !

Φτιαγμένη από ελληνική 1η ύλη, σε υπερσύγχρονο ελληνικό εργοστάσιο, από ελληνικά χέρια !
Σήμερα έβαλα την 1η μου παραγγελία με πιστωτική μέσω site *********, σε σπουδαία τιμή. Πιστεύω ότι και το προϊόν θα με ικανοποιήσει πλήρως.

Οι εποχές που διώχναμε "για πλάκα" τα ευρουδάκια μας (για πόσο ακόμη ;; ) στο εξωτερικό, για προϊόντα από άγνωστους παραγωγούς σε μακρινές χώρες ,θα πρέπει να παρέλθουν ανεπιστρεπτί.

Αγοράζουμε ελληνικά ,απαιτώντας βεβαίως και ποιότητα, γιατί δεν υπάρχουν άλλα περιθώρια !!

***Δεν επιτρέπονται λινκ από on line καταστήματα πλην χορηγών. Mods Team***

Lao
24-05-12, 13:58
Να την υποδεχτούμε, να την υποδεχτούμε!

Δε μου λες, 25 ευρώ τα 908 γραμμάρια είναι;

billys15
24-05-12, 14:50
Φιλε Αναστασιε επειδη δεν μου αρεσει να με θεωρουν χαζο και οτι υπολειτουργω σκεπτικα,μιας και αναφερεσαι σε ολα τα μελη και μεσα σ'αυτα ειμαι κι εγω,με αναγκαζεις να μιλησω λιγο περιεργα.Ας ξεκινησουμε...


Να την υποδεχτούμε, να την υποδεχτούμε!

Δε μου λες, 25 ευρώ τα 908 γραμμάρια είναι;



Εχω κι εγω την ιδια χαρα με τον Lao! Πολυ χαιρομαι που υπαρχει 100% ελληνικη πρωτεϊνη απο 100% ελληνικα χερακια! Βεβαια τα ελληνικα χερακια προερχονται απο 100% ελληνικους ανθρωπους,οι οποιοι γνωριζουμε οτι ειναι απλα ανθρωποι που κοιτουν το συμφερον τους και την τσεπη τους.Οποτε φιλε δεν ξερω αν εισαι ο διευθυντης της εταιρειας ή ενας που δουλευει εκει (γιατι σιγουρα εχεις καποιο οφελος απο την διαφημιση,μιας και εχεις ΜΟΝΟ 1 post) αλλα αν δεν ριξετε τις τιμες σας σε 100% ΒΑΤΑ ορια,τοτε θα την καταναλωνετε μονοι σας το προσωπικο,στο εγγυωμαι 100%!

Επισης,κατηγορεις το ξενο-κακο προσωπικο των γνωστων εταιρειων,λες κι εσεις ειστε κολληταρια μας και μιλαμε ολη την ωρα στα τηλεφωνα οσο εσεις ριχνετε αυτην την 100% αγνη πρωτεϊνουλα στα container.Δεν νομιζω να σας γνωριζουμε...

Ας πιασουμε και την τιμη τωρα...Αντε οι ξενες εταιρειες ειναι ακριβες γιατι εχουν και εξοδα μεταφορας.Εσεις γιατι εχετε 25 ευρω το 1 κιλο? (ασε που δεν ειναι ουτε 1) Αφου ειστε εδω δικοι μας και δεν εχετε πολλα εξοδα,γιατι δεν το βαζετε 15 ευρω? Με 18 και 20 ευρω βρισκουμε whey απο dymatize,universal,optimum κλπ.Εχεις την εντυπωση οτι θα παρουμε την ελληνικη,που στο κατω κατω ειναι και καινουργια και ποιος ξερει τι ποιοτητα εχει?

Αρα συνεχιζουμε να τιμουμε τις ξενες εταιρειες,σαν αυτες που εχει το forum στο e-shop!

Lao
24-05-12, 14:58
Εχω κι εγω την ιδια χαρα με τον Lao!

Μα εννοείται ότι ΠΗΔΗΞΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΑΡΑ ΜΟΥ μόλις είδα την τιμή!

Τι λέμε τώρα, 100% ελληνική πρωτεϊνη σε τέτοια ΠΡΟΝΟΜΙΑΚΗ ΤΙΜΗ; Κάτι τέτοιες στιγμές, νοιώθω πραγματικά πολύ τυχερός που απολαμβάνω τέτοιας μεταχείρισης από τους ντόπιους παραγωγούς, οι οποίοι είναι πολύ ανταγωνιστικοί απέναντι στους ξένους και όπως ζητούν την υποστήριξή μου, αναλόγως με υποστηρίζουν και αυτοί...:rolf::rolf::rolf:

Υ.Γ. Είμαι σίγουρος ότι και ο anastassiosa μόλις το είδε πήδηξε και αυτός από την χαρά του, γι'αυτό και έσπευσε να κάνει account εδώ και να μας ενημερώσει, ώστε να χαρούμε όοοοοοολοι μαζί. Αχ, τι ευτυχία, επιτέλους θα πω «όχι» στον Gaspari, στην Dymatize, την ON και σε όλους τους κακούς ξένους... :P

Ultra_b
24-05-12, 14:59
Εδω παιρνω ξενη πασιγνωστη εταιρια 70ευρο το 4.5κιλα με τελεια γευση,διαλιτοτητα, 0 ζαχαρη , 0 λιπαρα. Και θα δωσω για 1 κιλο 25 ευρο για την ελλινικη που ειναι κλασης κατοτερη? Δηλαδη τα 4,5 κιλα θα εχουν περιπου 115 ευρο? Τι αγοραζω Gold Standard? Σοβαρευτητε λιγο και καντε καμια καλη τιμη και γευση για να σας στιριξουμε , μην κοιτατε να αρπαξετε λευτα. Εγω πρωτος θα σας στιριξω αν κανετε σωστες και γηινες για το πρωινο τιμες. Πιστεω στα 4.5 κιλα γυρο στα 60-62 ευρο θα ηταν καλα. Και τα 2.2 κιλα γυρο στο 30-2 ευρο. Εδω η dymatize τα 2.2 κιλα κανουν 35ευρο!

anyway ελπιζω να με ακουσετε και να σκευτιτε οτι ετσι θα τραβιξετε πελατια....

spartan77
24-05-12, 15:20
Πως ειναι δυνατον να φτιαχνεται ενα προιον εδω και να ειναι πιο ακριβο απο πολλα αλλα του εξωτερικου!?
καλα μας δουλευεται? ειτε απο ευρωπη ειτε απο αμερικη βρισκω πολυ φθηνοτερες πρωτεινες!

σιγουρα θελω παρα πολυ να υποστηριξω τις ελληνικες επιχειρησεις (το κανω αλλωστε σε αλλα προιοντα και κατηγοριες)
αλλα να με ''υποστηριζουν'' κ εμενα ομως!

Varg83
24-05-12, 16:32
Που ειναι ρε παιδια ο anastasiossa να απαντησει;;;; Μαλλον τον ζορισατε πολυ, κακα παιδια....χαχαχα

mourlo
26-08-12, 15:48
Γεια σας παιδια ψαχνωντας στο ιντερνετ για μια καθαρη πρωτεινη βρηκα οτι υπαρχει μια ελληνικη εταιρια που κατασκευαζει πρωτεινη και σε καλη τιμη αλλα δεν ξερω αν ειναι καλη....αν πατησετε wheypro στο google ειναι η πρωτη σελιδα...λεει οτι παραγεται απο αιγοπροβειο γαλα. Απο τα συστατικα που ειδα φαινεται αρκετα καλη αρα ποιος ο λογος να τρεξω να προτιμησω μια εισαγωμενη πρωτεινη και οχι αυτην? Ευχαριστω προκαταβολικα

Polyneikos
26-08-12, 15:58
Yπήρχε θεμα,συγχωνευτηκε

mourlo
26-08-12, 16:10
ευχαριστω δεν το ειχα δει γι'αυτο ξεκινησα αλλο

Giannhs1994
10-09-12, 17:15
53323
Ελληνική αγνή πρωτεΐνη αιγοπρόβειου ορού γάλακτος (WPC) σε σκόνη υψηλής ποιότητας, περιεκτικότητας 80% σε καθαρή πρωτεϊνη, η οποία παράγεται σε ήπιες συνθήκες με τη μέθοδο της υπερδιήθησης.
Περιέχει Λεκιθίνη σόγιας (1% max) για βελτίωση της διαλυτότητας (Instant).

Η WHEYPRO80i είναι ένα αγνό, φυσικό προϊόν χωρίς συντηρητικά, χωρίς κανένα πρόσθετο γεύσης ή αρώματος και καμία γλυκαντική ουσία κι έχει εξαιρετική διαλυτότητα. Είναι εύγευστη, με φυσικό άρωμα γάλακτος.

Η πρωτεΐνη ορού γάλακτος είναι μια εξαιρετική πηγή πρωτεΐνης. Είναι ιδανική για αθλητές όλων των χώρων που απαιτούν μεγάλες ποσότητες πρωτεΐνης καθημερινά, για όσους ασκούνται για να βελτιώσουν τη φυσική τους κατάσταση, για όσους προσέχουν τη διατροφή τους, ακόμα και για ηλικιωμένους που θέλουν να αυξήσουν την καθημερινή πρόσληψη σε πρωτεΐνη για ένα πιο γερό σώμα. Περιέχει 24g καθαρής πρωτεΐνης ορού γάλακτος ανά δόση 30g, σε συνδυασμό με χαμηλά επίπεδα λίπους και λακτόζης. Η μοναδική ποιότητα και διατροφική αξία της πρωτεΐνης ορού γάλακτος, φαίνεται στον παρακάτω πίνακα όπου αναφέρονται τιμές αξιολόγησης διαφόρων πηγών πρωτεϊνών

Διατροφικές πληροφορίες

Ανά 30g Ανά 100g
Ενέργεια 121 kcal / 505 kj 405 kcal / 1793 kj
Πρωτεΐνες 24g 80g
Υδατάνθρακες 3g 10g
Εκ των οποίων σάκχαρα 3g 10g
Λιπαρά 1.2g 4g
Εκ των οποίων κορεσμένα 0,7g 2,5g
Φυτικές ίνες 0g 0g
Νάτριο 47mg 157mg
Κάλιο 119mg 397mg
Ασβέστιο 125mg 415mg
Φώσφορος 97mg 319mg
Μαγνήσιο 22mg 73mg



Προφίλ κλάσματος πρωτεΐνης ορού ανά 100g

Beta-Lactoglobulin 47
Alpha-Lactalbumin 14
Glycomacropeptide 13
Serum Albumin 3
Immunoglobulins (IgG)
Proteoses - Peptones



Προφίλ αμινοξέων (g ανά 100g πρωτεΐνης)

Αμινοξέα διακλαδωμένης αλυσίδας (BCAA,s) Isoleucine 7,3
Leucine 10,4
Valine 5,9

'Aλλα απαραίτητα Αμινοξέα
Lysine 10,7
Methionine 2,1
Phenylalanine 3,3
Threonine 5,4
Tryptophan 3,0

'Aλλα Αμινοξέα
Alanine 5,4
Arginine 2,3
Aspartic acid 10,1
Cystine 1,7
Glutamic acid 17,7
Glycine 1,4
Histidine 1,7
Proline 5,4
Serine 5,2
Tyrosine 3,4


Τι γνώμη έχετε γι αυτή την ελληνική πρωτείνη?

cuntface
10-09-12, 17:16
απο τιμη τι λεει ενδιαφερον την βλεπω

Giannhs1994
10-09-12, 17:24
Δεν ξέρω αν κάνει να γραψω την τιμή της αλλά μπορώ να σου την στειλω σε πμ. Μπορώ να πω πάντως πως ειναι οικονομική!

Polyneikos
10-09-12, 17:34
Παιδια ψάχνετε λίγο τα θεματα μεσω της αναζήτησης,υπήρχε το εν λόγω προιον.

ArgoSixna
20-01-13, 07:44
Δεν λεω τιποτα αλλο : εργοστασιο "ΑΓΡΑΦΑ" στην Καρδίτσα

Διαλυτοτητα 9.5/10 , στο ποτηρι και με ενα κουταλακι διαλυεται.
Γευση την χαρακτηριζουν ως "κατσικισιο γαλα Ολυμπος" , οποτε οποιος δοκιμασει να ξερει τι να περιμενει. Επειδη δεν χρειαζομαι συμπληρωμα πρωτεινης δεν θα την δοκιμασω , αν την εχει δοκιμασει καποιος ας γραψει εδω!


60493

6049660497

math_
05-06-13, 13:00
Γεια σε ολους!θα ηθελα και γω να υπερασπιστω την ελληνικη πρωτεινη πιο νωρις αλλα η τσιμπημενη τιμη της δεν μου το επετρεπε.Κρινω τα σχολια σας ευστοχα αλλα οχι επικαιρα μιας και αναφερονται σε παλαιοτερη εποχη.Σημερα τα πραγματα εχουν αλλαξει.Η τιμη ειναι σταθερα στα 25 ε (900γρ),δεν ειναι φθηνη αλλα ειναι φθηνοτερη απο σχεδον ολες τις αλλες πρωτεινες περιεκτικοτητας 80% .Μεχρι και πριν απο λιγους μηνες εβρισκα απο γνωστα καταστηματα του εξωτερικου επωνυμες και φθηνες αλλα ο συνδυασμος αυτος πλεον εχει εκλειψει.Το γεγονος αυτο σε συνδυασμο με το οτι σιγουρα ειναι αγνοτερη(να θυμησω το θεμα'' συμπληρωματα στο χημειο'') με κανει να την δοκιμασω.

billy89
05-06-13, 13:19
Γιατί είναι σίγουρα αγνότερη? Επειδή είναι ελληνική?

Nikos77
11-06-13, 00:03
Παιδιά μιλάμε για πρωτείνη που δεν έχει καθόλου γλυκαντικές ουσίες ούτε χρώματα. Το ότι είναι Ελληνική είναι επίσης στα υπέρ της βέβαια εδώ κοιτάμε να ψοφήσει η κατσίκα του διπλανού αυτο θα μας νοιάζει. Παντως στα 900 γρ όλες οι πρωτείνες έχουν πάνω απο 25 ευρώ ακόμα και από ****** Aπαγορευεται να αναφερουμε καταστηματα περαν των χορηγων Mods Team****** οι πιο φτηνές με 6 ευρώ έξοδα αποστολής τόσο πάνε.

ΣΠΥΡΟΣ85
12-06-13, 21:58
Πως μπορουμε να μαθουμε τροπο αγορας;

Nikos77
14-06-13, 00:13
Εγω την αγόρασα μεσω προπληρωμένης από ιντερνετ υπαρχει και με αντικαταβολή με χρέωση 2,5 ευρω. Πήρα το 1ο κουτί σήμερα ούτε κατσικίλα ούτε τραγίλα μου μύρισε αλλά καθαρή πρωτείνη όσοι έχουν πιεί την MLO milk and egg(βανίλια) πρίν από κάποια χρόνια κάτι παρόμοιο, απλά η διαλυτότητα τέλεια. Σίγουρα όμως εάν μπορείς να πέρνεις από ίντερνετ τις 5lb συμφέρει βέβαια ξαναλέω ότι με την μακροχρόνια χρήση εάν μας νοιάζει και η υγεία μας λόγω έλλειψης χρωστικοσυντηριτικών την προτιμώ, ο καθένας βέβαια πράττει κατά πως νομίζει.

GreeceGr
26-06-13, 16:45
ξερει κανεις απο την συγκεκριμενη πρωτεινη ποσο πρεπει να παιρνουμε καθημερινα? εννοω τον δοσομετρητη που εχει μεσα τον γεμιζουμε μεχρι πανω η μεχρι την μεση? και παιρνουμε 2 φορες την ημερα η 3?
αν μια μερα δεν εχω προπονηση παλι να παιρνω την πρωτεινη στις ιδιες ποσοτητες?

panagiotisede
30-06-13, 15:49
ρε παιδες 25 ευρω το 1 κιλο μια χαρα ειναι ειναι και ελληνικη διαβασα ενα σχολιο οτι ταχα πουλανε τονους και οχι μεμονομενα οριστε 1 κιλο πουλανε θα το σκεφτω ζεστα να το παρω:shock::thumbup::bbbiceps:;)

math_
26-07-13, 12:55
Γεια σε ολουσ!....επειδη τελειωσα το βαρελακι τησ εν λογω πρωτεινησ θελω να πω τα συμπερασματα μου,αρνητικα και θετικα.
Ξεκιναω με τ αρνητικα.Η γευση της ειναι ακριβωσ οπωσ ειπαν καποιοι κατσικιλα,τυρογαλο...κτλ.Την ανακατευω με το γαλα ή με γιαουρτι και ειλικρινα δεν πινεται(απο κανεναν,δεν τιθεται θεμα υποκειμενικοτητασ).......και εκει που σκεφτομουν να την δωσω στν σκυλο μου,θυμηθηκα τα παιδικα μου χρονια που εβαζα σοκολατουχο ροφημα στο γαλα και κανοντασ το ιδιο εγινε ενα ευχαριστο ροφημα(ισωσ το πιο ευγευστο απ οσα εχω δοκιμασει,εχω δοκιμασει πολλεσ whey ).Ετσι ομωσ προστεθηκε αλλο ενα μειονεκτημα και αφορα την τιμη μιασ και προσθετω τα εξοδα του κακαο.Ουσαιστικα η τιμη τησ ετσι ανεβαινει στα 28 με 30 ε(ακριβη!)
Παρ ολα αυτα ομως,εγω την αγορασα με σκοπο να με βοηθησει στη διατηρηση του μυικου μου κατα την διαρκεια υποθερμιδικης διαιτας και ειλικρινα παιδια,υστερα απο 20 μερες χρησης,διαπιστωνω πως την δουλεια που ηταν να κανει την εκανε.
Ισως ακουγεται καπως αυθαιρετο αλλα πιστευω πως ειναι αγνοτερη απο τις υπολοιπες whey,εχει ενα πολυ καλο προφιλ αμινοξεων και καθε φορα που την αναμειγνυω με γαλα ή γιαουρτι αισθανομαι πως πινω κατι φυσικο....
Σιγουρα στο εμποριο υπαρχουν φθηνοτερα προιοντα της ιδιας κατηγοριας,μα σε προσωπικο επιπεδο εειδη ειναι το μονο συμπληρωμα που χρησιμοποιω δεν με προβληματιζει καθολου να δινω το 50αρικο το μηνα

math_
26-07-13, 13:00
Γιατί είναι σίγουρα αγνότερη? Επειδή είναι ελληνική?

χαχα.....ειλικρινα φιλε σαν να σε βλεπω!...ετσι και την δοκιμασεις κατ ευθειαν τασει για εμετο αλλα θα πειστεις πως ειναι αγνη!αυτο ειναι σιγουρο!

math_
11-08-13, 21:11
χαχα.....ειλικρινα φιλε σαν να σε βλεπω!...ετσι και την δοκιμασεις κατ ευθειαν τασει για εμετο αλλα θα πειστεις πως ειναι αγνη!αυτο ειναι σιγουρο!

διορθωση!ταση!

mazas
28-10-13, 04:57
Τελικα την εν λογω πρωτεινη δεν τη τιμησανε πολλοι απο το φορουμ?

vasilhs1989
27-11-13, 02:28
παντος απο οτι ειδα στην σελιδα του προιοντος εχει εκπτωση 20% εαν αγορασεις 4 οποτε παει 80 ευρω τα 3632 γραμμαρια η 8 λιμπρες...οποτε πιστευω πως αξιζει εφοσον ειναι τοσο αγνη οσο λενε...

alphaετος
21-10-16, 21:41
επαναφέρω :thumbup:


η ερώτηση μου είναι η εξής
είναι πιο εύπεπτη αυτην απ τις άλλες με αγελαδινό γάλα?

Panhell34
23-10-16, 15:01
Δεν ήξερα ότι έχουμε και ελληνική whey!Ισως τη δοκιμάσω κάποια στιγμή και μποικοτάρω τις ξένες εταιρίες! :green: Είναι και 80άρα!μια χαρά
Κατά τη γνώμη μου,πάνω-κάτω όλες οι whey ίδιες είναι και ευκολοχώνευτες

Eggbo
26-10-16, 21:11
Δεν ήξερα ότι έχουμε και ελληνική whey!Ισως τη δοκιμάσω κάποια στιγμή και μποικοτάρω τις ξένες εταιρίες! :green: Είναι και 80άρα!μια χαρά
Κατά τη γνώμη μου,πάνω-κάτω όλες οι whey ίδιες είναι και ευκολοχώνευτες

απο προσωπική εμπειρία διαφωνώ ...για παραδειγμα δεν εχουν ολες την ίδια ποσότητα λακτόζης ή και δεν έχουν λακτάση, τις χρωστικές και παει λεγοντας....
με την whey της scitec ειχα τρελά φουσκώματα, κατι που δεν μου έχει ξανασυμβεί...οπότε δε νομίζω να ειναι ετσι...

beefmeup
29-10-16, 11:17
τα φουσκωματα απο πρωτεινες κατα 99% δεν ειναι θεμα λακτοζης αν μιλαμε για whey..το ιδιο πιστευα κ γω παλιοτερα, αλλα τελικα εφταιγαν τα πολλα προσθετα/χρωστικες κ οχι η λακτοζη.

sobral
29-10-16, 13:40
H whey concentrate δεν είναι πλήρως απαλλαγμένη από λακτόζη, οπότε μπορεί να προκαλέσει κάποιες διαταραχές, αναλόγως βέβαια και την ποιότητα της concentrate, δεν είναι όλες το ίδιο υπάρχει μεγάλο εύρος διαφορετικών ποιοτήτων (και τιμής).

beefmeup
29-10-16, 14:31
η λακτοζη ειναι ελαχιστη σε ολες τις whey και δεν ειναι αναγκη να ειναι τελειως απαλαγμενη για να μην δημιουργησει θεμα..εγω πχ εχω θεμα με την λακτοζη κ σπανια θα με ενοχλησει whey, εστω κ με καποια ποσοτητα λακτοζης μεσα..
τις περισοτερες φορες συμβαινει αυτο που εγραψα απο πανω, απλα ολοι το ριχνουν στην λακτοζη γιατι δεν κατανοουν την σημασια των προσθετων..
το καλυτερο ειναι να δοκιμασει καποιος μια σκονη χωρις πολλα προσθετα για να ειναι σιγουρος τι και πως..

Eggbo
29-10-16, 14:40
τα φουσκωματα απο πρωτεινες κατα 99% δεν ειναι θεμα λακτοζης αν μιλαμε για whey..το ιδιο πιστευα κ γω παλιοτερα, αλλα τελικα εφταιγαν τα πολλα προσθετα/χρωστικες κ οχι η λακτοζη.

Σε ολα αναφερθηκα...και εμενα οι χρωστικες με ειχαν πειράξει, απλα αναφερθηκα και στην λακτοζη, οχι οτι με εκανε αυτη την ζημια !