PDA

Επιστροφή στο Forum : Κοιλιακοι



Dave
02-05-08, 20:36
ρε παιδια όταν κάνω κοιλιακούς πιάνομαι βέβαια στους κοιλιακούς

αλλα παράλληλα κουράζετε η μέση μου με παρόμοιο τροπο (όχι ιδιο) όπως όταν κάνω ραχαίους, αμα κάποιος έχει το ίδιο πρόβλημα και βρήκε λύση

ξέρω ότι πολύ θα πείτε ότι την κάνω λάθως αλλα σκεφτίτε πέρα απο αυτό γιατι ακόμα και όταν κάνο την άσκησει δεν θυμάμαι πως λέγεται που είσαι στον αέρα και σηκώνεις τα πόδια για να γυμνάσεις το κάτω μέρος τών κοιλιακών ακόμα και έκει με κουράζετε η μέση που έκει είναι αδύνατον να κάνω λάθος την ασκήση

KATERINI 144
02-05-08, 22:01
όχι δεν κάνεις λάθος την άσκηση, είναι ποιο αδύναμοι οι ραχιαίοι σου Dave,
επέμεινε τους περισσότερο και καλύτερα με άρσεις θανάτου (αν δεν κάνεις ήδη).

RUHL
02-05-08, 22:08
80 % την κανεις λαθος και 20% να υπαρχει η πιθανοτητα να εχεις αδυναμη μεση

KATERINI 144
02-05-08, 22:21
80 % την κανεις λαθος και 20% να υπαρχει η πιθανοτητα να εχεις αδυναμη μεσηναι ε :???: για να δούμε τη θα πούνε και τα υπόλοιπα παιδιά. :chinese:



:green:

Dave
02-05-08, 22:26
προς Foti

λες Ε? να έχω τόσο αδυναμούς ραχαίους θα κάνω τότε ενδυνάμωση ραχαίων

προς RUHL 80% με τίποτα 5% μπορεί αλλα 80% με τίποτα

Dave
02-05-08, 22:28
Fotis :geek: :geek: :geek: :geek:

στην photo σου γιατι δεν ξύρισες το στήθος σου??

πρώτα παρατηρεί κάποιος τις αρκουδικες τρίχες και μέτα αντιλαμβάνεται το γυμνασμένο στήθος :army1: :geek: :smash: :greenalien:

KATERINI 144
02-05-08, 22:32
φαίνεται η βαρβατίλα έτσι γιαυτό δεν τις ξύρισα Dave :bbbiceps:

+ότι είμαι παλεών αρχών :rabbit:


:green: :green: :green: :green: :green: :rabbit:

RUHL
02-05-08, 22:52
πολλα μην λες για τον παπου :smash: :smash: :smash: :smash: πιες τριχες :smash: :smash: εχουμε δει κατι αρκουδες :smash: :smash: :smash: :geek:

οταν λεω 80% δεν ενοω να την κανεις λαθος εκτελεση στην εκτελεση δλδ να εισαι 80% λαθος οχι πιθανοτητα σε συνολο

στην ρομαικη καρεκλα(εκει που σηκωνεις τα ποδια ψηλα) τα κανεις με λυγησμενα η αλυγιστα ποδια?

KATERINI 144
02-05-08, 22:55
εσένα σε είπα κομμένα τα παππού γεροξούρα και λοιπά ρε :cursing: :cursing:


:nana: :nana:

Dave
02-05-08, 23:03
πολλα μην λες για τον παπου :smash: :smash: :smash: :smash: πιες τριχες :smash: :smash: εχουμε δει κατι αρκουδες :smash: :smash: :smash: :geek:

οταν λεω 80% δεν ενοω να την κανεις λαθος εκτελεση στην εκτελεση δλδ να εισαι 80% λαθος οχι πιθανοτητα σε συνολο

στην ρομαικη καρεκλα(εκει που σηκωνεις τα ποδια ψηλα) τα κανεις με λυγησμενα η αλυγιστα ποδια?


έχω δοκιμάσει και τους δύο τρόπους αλλά πάλι κουράζετε δηλαδή μετά την 12κατη ξεκινάει η κούραση της μέσης, εσείς κουράζεστε καθόλου στην μέση ???

Dave
02-05-08, 23:05
Dave :bbbiceps:

+ότι είμαι παλεών αρχών :rabbit:


:green: :green: :green: :green: :green: :rabbit:

:army1: ε και τι έγινε που είσε παλεών αρχών??? :green:

το ιντερνετ το χρησιμοποείς ετσι? dvd player, Plasma TV

δεν χρησημοποιείς βιντεο κασέτες και τηλεοράσεις ασπρομαυρές :army2:

στην εποχή που ζούμε η τρίχα δεν πουλάει καλύτερα λείος :chinese: :turtle: :rifle: :shoot: :!: :hantel: :clapping: :lift2hand: :?: :!: :arrow: :@: :weights: :awesome: :puke:

KATERINI 144
02-05-08, 23:12
στην εποχή που ζούμε η τρίχα δεν πουλάει καλύτερα λείος

πουλάει δεν πουλάει εγώ την τρίχα μου δεν την αποχωρίζομαι :geek:


εσείς κουράζεστε καθόλου στην μέση ???

είχα το ίδιο πρόβλημα πριν να ξεκινήσω άρσεις θανάτου Dave :awesome:

RUHL
02-05-08, 23:26
θα σου απαντουσα αλλα δεν κανω κοιλιακους :rolf: :rolf: genetic freak ειμαι το σκουωτ και οι αρσεις θανατου μου αρκουν για να τους γυμνασω :green:

Dave
02-05-08, 23:43
στην εποχή που ζούμε η τρίχα δεν πουλάει καλύτερα λείος

πουλάει δεν πουλάει εγώ την τρίχα μου δεν την αποχωρίζομαι :geek:


εσείς κουράζεστε καθόλου στην μέση ???

είχα το ίδιο πρόβλημα πριν να ξεκινήσω άρσεις θανάτου Dave :awesome:


οκ thnx θα αρχίσω να γυμνάζω μέση

KaKoFoNiX
03-05-08, 15:18
θα σου απαντουσα αλλα δεν κανω κοιλιακους :rolf: :rolf: genetic freak ειμαι το σκουωτ και οι αρσεις θανατου μου αρκουν για να τους γυμνασω :green:


AAAAχαχαχαχαχαχα :nana: :nana:

Δεν έχεις το θεό σου... :bounce: :P

Vson
03-05-08, 22:43
ψιλο random απαντησεις.

ολα μαζι μπορει να ειναι λαθος , και η ασκηση αλλα και να εχεις αδυναμη μεση. αρσεις θανατου με μικρα κιλα ειναι ο καλυτερος τροπος για να σφιξεις μια μεση.

το να ποναει η μεση ομως μακροπροθεσμα ειναι ! , δηλαδη πρεπει να προσεξεις.
οταν κανεις κοιλιακους υπαρχει μεγαλη ταλαντωση στη μεση πισω; αν ναι αυτο ειναι λαθος, η κινηση πρεπει να ειναι ΑΠΟΛΥΤΩΣ σταθερη και δυναμικη συγχρονως.

αν η μεση σου τρεμει κατα την ασκηση των κοιλιακων αυτο σημαινει οτι ειναι αδυναμη η εχεις βαλει πολλα κιλα (σε περιπτωση που βαζεις βαρη)

το καλυτερο ειναι να βαλεις εναν γυμναστη διπλα σου για να δει την κινηση σου και να αρχισεις αρσεις θανατου για κανα μηνα με μικρα κιλα.

επισης η διατροφη σου πως ειναι; τρωγε πολυ την περιοδο που δυναμωνεις τη μεση σου , ποσα κιλα - υψος εχεις;

εγω κανω κοιλιακους κυριως με τα ποδια , ραχαιους για ξεκουραση μετα απο αρσεις θανατου και ροκανισματα.
ροκανισματα 1:5
κοιλιακους με ποδια 4:5

αρσεις θανατου 1:3
και ραχαιους 2:3

δωσε εμφαση στην ασκηση και στη καλη διατροφη καμια φορα δυναμηκες ασκησεις κανουν κακο ειδικα οταν εισαι σε περιοδους γραμμωσης.

κανε αυτο που σου ειπα με τον γυμναστη σου κ δωσε κανα στοιχειο επιπλεον.

η μεση δεν πρεπει να σε αφηνει αδιαφορο και ουτε ειναι κατι που πρεπει να το παρακανεις, να προσεξεις πολυ και θα καταλαβες που εισαι λαθος

καλη τυχη

Antonio
04-05-08, 13:16
στην εποχή που ζούμε η τρίχα δεν πουλάει καλύτερα λείος :chinese: :turtle: :rifle: :shoot: :!: :hantel: :clapping: :lift2hand: :?: :!: :arrow: :@: :weights: :awesome: :puke:

Γιατί σε πονάει η μέση όταν κάνεις κοιλιακούς δεν ξέρω (τσέκαρε το και σε έναν γιατρό γιατι κάτι μου βρωμάει...) αλλα το παραπάνω δεν μπορώ να το αφήσω ασχολίαστο.

Εισαι βαθιά νυχτομένος φίλε μου!!!!!!!!!!!!!!!1 :sleeping:

TRIANTAFYLLOU
04-05-08, 20:33
ρε παιδια όταν κάνω κοιλιακούς πιάνομαι βέβαια στους κοιλιακούς

αλλα παράλληλα κουράζετε η μέση μου με παρόμοιο τροπο (όχι ιδιο) όπως όταν κάνω ραχαίους, αμα κάποιος έχει το ίδιο πρόβλημα και βρήκε λύση

ξέρω ότι πολύ θα πείτε ότι την κάνω λάθως αλλα σκεφτίτε πέρα απο αυτό γιατι ακόμα και όταν κάνο την άσκησει δεν θυμάμαι πως λέγεται που είσαι στον αέρα και σηκώνεις τα πόδια για να γυμνάσεις το κάτω μέρος τών κοιλιακών ακόμα και έκει με κουράζετε η μέση που έκει είναι αδύνατον να κάνω λάθος την ασκήση

πολλά μπορεί να συντρέχουν σε έναν που είναι στο αρχικό στάδιο προπόνησης μπορεί να κάνει κοιλιακούς και να πιάνετε η πλάτη η και οι γάμπες αυτό γίνετε γιατί το μυικό σύστημα δεν έχει ακόμη φορμαριστεί παίζει ρόλο και η φυσική κατάσταση του καθενός .
απο κει και μετά πρέπει να προσδιορίσουμε αν είναι δυνατον αν ο πόνος είναι μυικός η στον σκελετό και αν δεν μπορούμε τότε ρωτάμε κάποιον γνώστη λέγοντας τα συμπτώματα να καθοδηγήσει να προσδιοριστεί ο πόνος .

η άλλη πιθανότητα και η πιό πιθανη είναι να κάνεις λάθος τούς κοιλιακούς έγω είμαι σίγουρος ότι κάνεις λάθος τους κοιλιακούς και φαινετε 100% απο το γεγονός οτι λές πως είναι αδύνατον να κάνεις λάθος την άσκηση
αυτό δείχνει τρομερή αγνοια ,εδώ ανθρωποι που έχουν πρόβλημα με την μέση εγω τούς βάζω να κάνουν κοιλιακούς χωρίς να τούς ενοχλεί καθόλου η μέση με διαφορετικό τρόπο χώρίς την παραμικρή επιβάρυνση ακόμη και να έχεις πρόβλημα κάνοντας με τρόπο να μήν σε ενοχλεί στην εκτέλεση μπορεί να το ξεπεράσεις.
όπως στις άρσεις ποδιών που λές ότι σε πονάει δεν ξέρω αν κάνεις στη ρωμαική καρέκλα η στο μονόζυγο πάντως αν εκεί την κάνεις με τεντωμένα πόδια η στο κατέβασμα κατεβάζεις πολύ γρήγορα και πιο χαμηλά απο όσο πρέπει τότε κάνεις υπερέκταση στη μέση και ζορίζεις τους σπονδύλους και αν έχεις και μια μικρή ευαισθησία τότε την κάνεις μεγάλη ειδικά στούς οσφυικούς σπονδυλους . αυτή η άσκηση θέλει λυγισμένα πόδια και στο ανέβασμα κάμψη τής λεκάνης γιατί αλιώς δεν γυμνάζεις τούς κοιλιακους αλλά τούς λαγώνιους το πάνω μέρος τών ποδιών καί το κατέβασμα όχι μέ φόρα αλλά ελεγχόμενα και όχι πιό κάτω ώστε να γίνετε υπερέκταση .
η πολύ σιγουριά όταν ήδη υπάρχει πρόβλημα βλάπτει.

Dave
15-05-08, 18:10
παιδια ποια ειναι η καλυτερη αναλογια κοιλιακοοι ραχαιοι


εγω σκεφτομαι τρεις διαφορετικες ασκησεις κοιλιακων 10-14 επαναληψεις σε καθε ασκηση πρως 10-15 ραχαιους πως σας φενεται??

δηλαδη 3:1

Dave
15-05-08, 18:15
ψιλο random απαντησεις.

ολα μαζι μπορει να ειναι λαθος , και η ασκηση αλλα και να εχεις αδυναμη μεση. αρσεις θανατου με μικρα κιλα ειναι ο καλυτερος τροπος για να σφιξεις μια μεση.

το να ποναει η μεση ομως μακροπροθεσμα ειναι ! , δηλαδη πρεπει να προσεξεις.
οταν κανεις κοιλιακους υπαρχει μεγαλη ταλαντωση στη μεση πισω; αν ναι αυτο ειναι λαθος, η κινηση πρεπει να ειναι ΑΠΟΛΥΤΩΣ σταθερη και δυναμικη συγχρονως.

αν η μεση σου τρεμει κατα την ασκηση των κοιλιακων αυτο σημαινει οτι ειναι αδυναμη η εχεις βαλει πολλα κιλα (σε περιπτωση που βαζεις βαρη)

το καλυτερο ειναι να βαλεις εναν γυμναστη διπλα σου για να δει την κινηση σου και να αρχισεις αρσεις θανατου για κανα μηνα με μικρα κιλα.

επισης η διατροφη σου πως ειναι; τρωγε πολυ την περιοδο που δυναμωνεις τη μεση σου , ποσα κιλα - υψος εχεις;

εγω κανω κοιλιακους κυριως με τα ποδια , ραχαιους για ξεκουραση μετα απο αρσεις θανατου και ροκανισματα.
ροκανισματα 1:5
κοιλιακους με ποδια 4:5

αρσεις θανατου 1:3
και ραχαιους 2:3

δωσε εμφαση στην ασκηση και στη καλη διατροφη καμια φορα δυναμηκες ασκησεις κανουν κακο ειδικα οταν εισαι σε περιοδους γραμμωσης.

κανε αυτο που σου ειπα με τον γυμναστη σου κ δωσε κανα στοιχειο επιπλεον.

η μεση δεν πρεπει να σε αφηνει αδιαφορο και ουτε ειναι κατι που πρεπει να το παρακανεις, να προσεξεις πολυ και θα καταλαβες που εισαι λαθος

καλη τυχη

θα τα κοιταξω με τον καιρο ολα και θα σας πω

RUHL
15-05-08, 22:09
καλη ειναι 3/1 αν και αν κανεις αρσεις θανατου +ασκησεις καλημερα τοτε βγανει να προπονης και παραπανω την μεση :army1:

Dave
16-05-08, 19:41
στην εποχή που ζούμε η τρίχα δεν πουλάει καλύτερα λείος :chinese: :turtle: :rifle: :shoot: :!: :hantel: :clapping: :lift2hand: :?: :!: :arrow: :@: :weights: :awesome: :puke:

Γιατί σε πονάει η μέση όταν κάνεις κοιλιακούς δεν ξέρω (τσέκαρε το και σε έναν γιατρό γιατι κάτι μου βρωμάει...) αλλα το παραπάνω δεν μπορώ να το αφήσω ασχολίαστο.

Εισαι βαθιά νυχτομένος φίλε μου!!!!!!!!!!!!!!!1 :sleeping:

δεν ξερω αμα ειμαι νυχτομενος οπως λες αλλα αμα εχω αδικω τοτε θα ειναι θεμα γουστου

εγω προτιμο την αριστερα πλευρα δεν ξερω εσυ :geek:

http://www.photo2box.com/images/iifv1fc0prx74rk6xqi.jpg (http://www.photo2box.com/)

RUHL
16-05-08, 19:52
εγω προτημο τον Τσακ Νορις δεν ξερω τι λετε εσεις εμενα μου αρεσει :lol: :lol: :green: Ασε που μπορει να δηρει τον Αρνολντ και οποιοδηποτε αλλο :green:




μην μασας μια φωτη



http://i277.photobucket.com/albums/kk50/RUHL_2008/228011-david_hasselhoff_RED.jpg

Duke-Nukem
16-05-08, 20:11
E, λίγα τα λόγια σας με τον Chuck. :rabbit:

tezaman
21-09-08, 22:22
εγω προτημο τον Τσακ Νορις δεν ξερω τι λετε εσεις εμενα μου αρεσει :lol: :lol: :green: Ασε που μπορει να δηρει τον Αρνολντ και οποιοδηποτε αλλο :green:




μην μασας μια φωτη



http://i277.photobucket.com/albums/kk50/RUHL_2008/228011-david_hasselhoff_RED.jpg

:bowdown: :bowdown: :bowdown: o Τσακ Νόρις είναι θρησκεία και ναι η τρίχα του είναι σήμα κατατεθέν 8)

SOLID
22-09-08, 09:55
Chuck Norris respect till death!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown:

loufas
22-09-08, 21:57
εγω προτημο τον Τσακ Νορις δεν ξερω τι λετε εσεις εμενα μου αρεσει :lol: :lol: :green: Ασε που μπορει να δηρει τον Αρνολντ και οποιοδηποτε αλλο :green:




μην μασας μια φωτη



http://i277.photobucket.com/albums/kk50/RUHL_2008/228011-david_hasselhoff_RED.jpg

:bowdown: :bowdown: :bowdown: o Τσακ Νόρις είναι θρησκεία και ναι η τρίχα του είναι σήμα κατατεθέν 8)


αυτος δεν επαιζε σε τσοντες?
η μαλον επαιζε σε τσοντες... :moderator:

slaine
22-09-08, 22:07
ΠΡΟΣΟΧΗ!!!!!! αναφέρεστε σε ιερά τέρατα.... θα πέσει ο ουρανός στα κεφάλια σας για την αναίδειά σας... :sneaky: :P :P :P

tezaman
30-09-08, 22:28
Ι <3 ΝΥ

Ι <3 tsak Noris

http://www.jeremyinc.com/images/chuck_norris_toilet_paper.PNG