PDA

Επιστροφή στο Forum : L-Tyrosine (Now Foods)



average_joe
05-02-12, 20:57
39704


Description
Neurotransmitter Support
Pharmaceutical Grade (USP)
Supports Mental Alertness
Healthy Glandular Function
GMP Quality Assured
A Dietary Supplement
The L-Tyrosine used in this product is Pharmaceutical Grade (USP).
L-Tyrosine is a non-essential amino acid that plays an important role in the production of the neurotransmitters dopamine and norepinephrine. In addition, because L-Tyrosine is necessary for the synthesis of thyroid hormone and epinephrine (adrenaline), L-Tyrosine supports healthy glandular function and stress response.

39705


Suggested Use
As a dietary supplement, take 1 capsule 1 to 3 times daily, preferably between meals.


Warnings
Caution: Persons with thyroid disease (hyperthyroidism), melanoma, or those taking MAO inhibitors or other mood altering medications should seek the advice of a physician before consuming this product.

αν, λεω αν, αποφασισω να κανω κανα off απο την καφεινη, μπορει να χρησιμοποιησω αυτο με αδειο στομαχι.

sofos
18-02-12, 11:00
Μου ηρθε η NAT(n acetyl tyrosine)....2η μερα σημερα στα 1400μγ δε κανει τπτ,καλα ελεγε ο devil :turtle: παλι καλα ηταν απο εξωτερικο και ειναι φτηνη....αλλιως θα τα κλεγα τα λεφτα μου...

average_joe
18-02-12, 12:04
με γεματο η αδειο στομαχι?

γιατι απο οσα εχω δει με αδειο πιανει.
την περιμενω σε κανα 5ημερο οποτε θα χω και γω αποψη.

τσεκαρε μια αυτο το θεμα [Βοηθεια] αργινινη/ορνιθινη/τυροσινη (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?11653-%CE%92%CE%BF%CE%B7%CE%B8%CE%B5%CE%B9%CE%B1-%CE%B1%CF%81%CE%B3%CE%B9%CE%BD%CE%B9%CE%BD...)

sofos
18-02-12, 12:12
με γεματο η αδειο στομαχι?

γιατι απο οσα εχω δει με αδειο πιανει.
την περιμενω σε κανα 5ημερο οποτε θα χω και γω αποψη.

τσεκαρε μια αυτο το θεμα [Βοηθεια] αργινινη/ορνιθινη/τυροσινη (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?11653-%CE%92%CE%BF%CE%B7%CE%B8%CE%B5%CE%B9%CE%B1-%CE%B1%CF%81%CE%B3%CE%B9%CE%BD%CE%B9%CE%BD...)

με αδειο και τις 2 φορες το πηρα.....
χθες το πηρα για πρωτη φορα και ειχα πιει 8 ωρες πριν ενα καφε...σημερα με το που ξυπνησα το πηρα και μετα εφαγα και δεν εχω πιει καφε..

Devil
18-02-12, 23:47
προσωπικα και με απλη και με n-methyl δεν εχω δει διαφορα...... τιποτα κανα εφε...

sofos
19-02-12, 00:01
προσωπικα και με απλη και με n-methyl δεν εχω δει διαφορα...... τιποτα κανα εφε...

devil μη το ψαχνεις δουλευει οσο και η γλουταμινη σε ποσιμη μορφη :P:P
ps περιμενα να δω τουλαχιστον αν ανεβαζει εστω λιγο την ντοπαμινη....αλλα ειπαμε πικρα :(

Devil
19-02-12, 00:28
devil μη το ψαχνεις δουλευει οσο και η γλουταμινη σε ποσιμη μορφη :P:P
ps περιμενα να δω τουλαχιστον αν ανεβαζει εστω λιγο την ντοπαμινη....αλλα ειπαμε πικρα :(

δοκιμασε να ανεβεις σε παραπανω mg... αν και δεν πιστευω οτι θα κανει διαφορα...

sofos
19-02-12, 00:33
δοκιμασε να ανεβεις σε παραπανω mg... αν και δεν πιστευω οτι θα κανει διαφορα...

θα παρω αλλα 500μγ τωρα αν ειναι το πρωι πηρα 1400...αυριο θα δοκιμασω 2500μγ....

sofos
19-02-12, 02:28
πηρα αλλα 700μγ τελικα μετα απο 2 ωρες απο γευμα...συνολο σε μια μερα 2100....και τιποτα...αποτυχια...

Devil
19-02-12, 03:38
θα παρω αλλα 500μγ τωρα αν ειναι το πρωι πηρα 1400...αυριο θα δοκιμασω 2500μγ....


πηρα αλλα 700μγ τελικα μετα απο 2 ωρες απο γευμα...συνολο σε μια μερα 2100....και τιποτα...αποτυχια...


στο ειπα δεν θα δεις τιποτα απο μερια stim.... τωρα αν το παιρνεις για prolactin και καλα (που δεν χρειαζετε...) παλι δεν νομιζω οτι κανει πολλα πραγματα...

sofos
19-02-12, 03:42
στο ειπα δεν θα δεις τιποτα απο μερια stim.... τωρα αν το παιρνεις για prolactin και καλα (που δεν χρειαζετε...) παλι δεν νομιζω οτι κανει πολλα πραγματα...

λεει οτι τονωνει και τα επινεφριδια και καλα,αλλα ουτε αυτο δε νομιζω να κανει...ισως μονο να δινει ενα ελαφρυ ''boost'' στο θυροειδη..
παντως απ τα reviews στο βοτανο,βλεπω το placebo παει συννεφο..:turtle:

Devil
19-02-12, 03:47
λεει οτι τονωνει και τα επινεφριδια και καλα,αλλα ουτε αυτο δε νομιζω να κανει...ισως μονο να δινει ενα ελαφρυ ''boost'' στο θυροειδη..
παντως απ τα reviews στο βοτανο,βλεπω το placebo παει συννεφο..:turtle:

εκει το 90% πρεπει να ειναι απο αμερικη.... στους αμερικανους δεν εχω ουτε ενα συμπληρωμα που να μην δουλευει....

ετσι κι αλλιως ξερεις οτι εκει παιρνουν μαζι 20 συμπληρωματα.... τα στακαρουν μαζι.... και δουλευουν ολα.....και ειναι ευχαριστημενοι.... απλο...:green:

sofos
19-02-12, 03:51
εκει το 90% πρεπει να ειναι απο αμερικη.... στους αμερικανους δεν εχω ουτε ενα συμπληρωμα που να μην δουλευει....

ετσι κι αλλιως ξερεις οτι εκει παιρνουν μαζι 20 συμπληρωματα.... τα στακαρουν μαζι.... και δουλευουν ολα.....και ειναι ευχαριστημενοι.... απλο...:green:

εχεις τρελο δικιο :thumbup::thumbup:

exkaliber
23-02-12, 00:53
εχω την 500μγ,2 χρονια τωρα και ειναι στην μεση το μπουκαλι:green:


βλεπω ενα boost,δεν μπορω να πω
την παιρνω οταν καμια φορα ειμαι πολυ πτωμα


σαν pre λετε να κανει κατι??

sofos
23-02-12, 00:53
εχω την 500μγ,2 χρονια τωρα και ειναι στην μεση το μπουκαλι:green:


βλεπω ενα boost,δεν μπορω να πω
την παιρνω οταν καμια φορα ειμαι πολυ πτωμα


σαν pre λετε να κανει κατι??

τι μπουστ εγω παιρνω καθε μερα 1400μγ και δε κανει τιποτα..

exkaliber
23-02-12, 01:05
ξερω γω?
μηπως τη συνηθισε ο οργανισμος σου? δεν νομιζω βασικα
μηπως περνεις και τπτ αλλο και δεν ξεχωριζεις την διαφορα? καφε ας πουμε

για δοκιμασε την μια φορα που θα σαι σαν ψοφιος κοριος και δες τοτε αν θα σε πιασει

sofos
23-02-12, 01:07
ξερω γω?
μηπως τη συνηθισε ο οργανισμος σου? δεν νομιζω βασικα
μηπως περνεις και τπτ αλλο και δεν ξεχωριζεις την διαφορα? καφε ας πουμε

για δοκιμασε την μια φορα που θα σαι σαν ψοφιος κοριος και δες τοτε αν θα σε πιασει

πινω το πρωι φραπε και πριν κοιμηθω με αδειο στομαχι παιρνω 1400μγ εδω και 6-7 μερες περιπου :P

exkaliber
04-03-12, 21:01
τυροσινη πριν τον υπνο?
γτ? βλεπεις ονειρο οτι κανεις γυμναστικη?:P


ξερεις οτι στο ενα σκουπ πρωτεινη περνεις περιπου 700μγ ε?

Mcstefan7
04-03-12, 21:48
Εγώ δοκίμασα τυροσίνη 3 χαπάκια και με ψηλοέπιασα μάλλον (πήρα και κατι αλλα οπότε δν είμαι σίγουρος) αλλα στην προπ μ εδωσε ενα μπουστ...

average_joe
29-05-12, 21:56
review.

η δοση της τυροσινης σταθερη στα 750μιλι και παντα αδειο στομαχι (12ωρο+).

σκετη: τιποτα.
750 τυρ και 200μιλι καφεινη: ελαφρυ stim απο καφεινη.

μετα απο κατι κουβεντες με φιλο φαινεται οτι απαιτουνται b6 και c

http://neuroscience.uth.tmc.edu/s1/chapter12.html

750 τυρ και 200μιλι καφεινη και b6: ελαφρυ stim απο καφεινη.
750 τυρ και 200μιλι καφεινη και c: ελαφρυ stim απο καφεινη.

750 τυρ και 200μιλι καφεινη και c και b6: ελαφρυ stim απο καφεινη.

με λιγα λογια μηδεν.



καποιες μερες με τον τελευταιο συνδυασμο ειχα μια εντονη ανησυχια στη 1 ωρα η οποια ομως δεν που την αποδωσα στο συμπληρωμα αλλα ως εκει.

απο αναφορες μετα στο φορουμ ειδα και οτι χρειαζεται phenylalanine.

καααααποια στιγμη που θα παραγγειλω θα ξαναγραψω.

average_joe
30-05-12, 13:15
καποιες μερες με τον τελευταιο συνδυασμο ειχα μια εντονη ανησυχια στη 1 ωρα η οποια ομως δεν που την αποδωσα στο συμπληρωμα αλλα ως εκει.


sorry για το double post αλλα αυτο το γραψα οπως να ναι.

την ανησυχια την αποδωσα στον παραπανω συνδυασμο.

επιπλεον εκανα και τα παραπανω χωρις καφεινη και οπως παντα δεν ειδα κατι.

Anotone
28-07-12, 22:05
Παιδιά εγω παίρνω την σκόνη και με πιάνει, ειδικά σε θέμα διάθεσης, πάντα όμως σε συνδυασμό με 200mg καφεΐνη. Νιώθω πολυ πιο ανεβασμένος παρά απο την καφεΐνη μονη της. Παίρνω σχεδόν ένα κουταλακι, το οποίο πρέπει να βγαίνει στα 1500-2000mg.

Θα το σύστηνα ανεπιφύλακτα, αλλα φαίνεται οτι διαφέρει απο άτομο σε άτομο, αφού έχει ειπωθεί οτι μπορει να βοηθήσει άτομα τα οποία πάσχουν απο κατάθλιψη κλπ. Οπότε μπορει να βοηθάει απλά άτομα τα οποία υστερούν σε παραγωγη κάποιων απο τις κατεχινες στις οποίες μεταβολιζεται...