PDA

Επιστροφή στο Forum : WABBA-ΠΕΣΔ Πρωτάθλημα 27 Mαϊου 2012



Polyneikos
09-02-12, 21:27
Κατοπιν επικοινωνιας με την WABBA HELLAS ενημερωθηκαμε ότι θα πραγματοποιηθει στις 27 Μαιου ,Κυριακη,στο Novotel (Μ. Βόδα 2) το Πρωταθλημα της Wabba - Πεσδ .
Αναμενoνται με πολυ μεγαλο ενδιαφερον συμμετοχές γνωστων αθλητων,καθως οι αγωνες του Μαϊου-Ιουνίου παραδοσιακα είναι οι πιο δυνατοί
Στο παρόν τόπικ θα σας ενημερωνουμε για τις εξελίξεις και τα νεα που θα υπαρχουν σχετικα με τον αγωνα.:thumbup:


Η αφίσα του αγωνα

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=43526&d=1334945098

madlen
09-02-12, 22:23
Ευχαριστουμε για την ενημερωση Πολυνεικε, αλλά λιγο αστοχο το γεγονος της ιδιας μερας διεξαγωγης των αγωνων wabba-ifbb!!!!
Να δουμε τι θα πρωτοδουμε!!!

Polyneikos
09-02-12, 22:40
Aυτο ειναι κατι που θα προβληματίσει αθλητες και κοινο,αλλα και διοργανωτες.
Ως ομαδα bodybuilding.gr,ενω ειναι μια καλη ευκαιρια εκεινη την μερα να συναντιομαστε καθως είμαστε απο διαφορετικες πόλεις,θα πρεπει αυτη την φορα να είμαστε σε 2 σημεία για την καλυψη του αγώνα.:(

vaggan
10-02-12, 09:59
τον αγωνα της πεσδ δεν τον χανω με τιποτα.

Polyneikos
10-02-12, 13:44
Άκυρο για τις 27 Μαϊου!!
Ο αγωνας της WABBA θα πραγματοποιηθεί στις 3 Ιουνίου,μετά από συσκεψη των αρμοδίων κρίθηκε ότι δεν πρέπει να συμπεσουν ημερολογιακά 2 αγωνες ! :thumbup::clap:

RAMBO
10-02-12, 13:47
Κωστα πολυ μακρυα δεν παει?...βεβαια θα ειναι καλυτερο για τους διαγωνιζομενους;)

madlen
10-02-12, 13:52
Κώστα τελεια!!!!!Θα ηταν αδικο να συμπεσουν και να επρεπε να επιλεξουμε απο ολες τις πλευρες....:clap:

Διακογιαννης Γιαννης
10-02-12, 15:20
Εχθες στενοχωρεθηκα οταν ειδα οτι συμπιπτουν οι αγωνες,και το σημερινο νεο,με αποζημιωσε με τον καλυτερο τροπο.Ολα καλα λοιπον,και με πολυ εγκαιρη ενημερωση.

Dreiko
10-02-12, 16:10
Άκυρο για τις 27 Μαϊου!!
Ο αγωνας της WABBA θα πραγματοποιηθεί στις 3 Ιουνίου,μετά από συσκεψη των αρμοδίων κρίθηκε ότι δεν πρέπει να συμπεσουν ημερολογιακά 2 αγωνες ! :thumbup::clap:

TΕΛΕΙΑ!!!!:clap::clap::clap:

TRIANTAFYLLOU
11-02-12, 00:27
αυτο εξυπηρετεί πολύ καλύτερα το φίλαθλο κοινό που θα ήθελε να δεί και τις 2 διοργανώσεις :thumbup::thumbup:

RAMBO
11-02-12, 13:50
θελω να πιστευω οτι τα πραματα φετος θα εχουν βελτιωθει και αναφερομαι στο θεμα της ωρας εναρξης,οπου αρχιζει παντα με πολυ ωρα καθυστερησει ο αγωνας και εχει ως αποτελεσμα οχι μονο να κραταει μεχρι αργα αλλα να κουραζει τον κοσμο και να φευγουν αρκετη ωρα πριν ληξη ο αγωνας...και μενουν στο τελοσ 5 σειρες καρεκλες:(

Polyneikos
11-02-12, 15:43
Σωστος ο Κωστας.
Αυτο ειναι ενα σημειο που πρεπει να προσέξουν οι διοργανωτες καθως σε εναν αγωνα όπως του Μαιου,με πολυ μεγαλες κατηγορίες και μεγαλο ανταγωνισμο και πολλα comparisons,ο αγωνας παρατείνεται.
Αν υπάρχουν και καθυστερησεις στην έναρξη,οι ωρες γίνονται πολλες.
Απο την αλλη παλι,όσο και να εχει καθυστερησει ο αγωνας,ποτε δεν θα μπορουσα να φυγω πριν τον Γενικο.
Ειναι σαν να βλεπεις Τελικο Champions League και να μην καθεσαι να δεις ποιος θα κερδίσει στα πεναλτυ ;)

Χρήστος Τριανταφύλλου
11-02-12, 16:54
Αυτοι που φευγουνε πριν το τελος ,η δεν τους αρεσει το αθλημα κ τυχαια η απο περιεργεια ηρθαν , η ειναι γνωστοι με αθλητες που μολις τελειωσει ο αγωνας τους ,σηκωνονται κ φευγουν μαζι τους . Ιδιως ,αν αισθανονται αδικημενοι.

KOYNELOS
22-02-12, 15:54
Κωστα πολυ μακρυα δεν παει?...βεβαια θα ειναι καλυτερο για τους διαγωνιζομενους;)

Γιατί θα είναι καλύτερα μπορείς να μου πεις ?

COBRA_STYLE
22-02-12, 16:05
Γιατί θα είναι καλύτερα μπορείς να μου πεις ?

Γιατι θα εχουν περισσοτερο χρονο να προετοιμαστουν αυτοι που θα συμμετασχουν.;)

KOYNELOS
22-02-12, 16:09
Γιατι θα εχουν περισσοτερο χρονο να προετοιμαστουν αυτοι που θα συμμετασχουν.;)

Πόσο χρόνο θέλουν ακόμα περισσότερο για να προετοιμαστούν ?
Το λέω επειδή θα κατέβω και εγώ στους αγώνες και έχω ξεκινήσει προετοιμασία από τον Νοέμβρη....

Polyneikos
22-02-12, 16:23
Oλοι οι αθλητες που κατεβαινουν στα Πρωταθληματα της WABBA γνωρίζουν ότι οι ημερομηνίες ειναι μεταξυ 20 Μαιου και μεχρι το πρωτο 5ημερο του Ιουνιου.Συνεπως η προετοιμασία ξεκιναει αρκετους μηνες πίσω,όταν δε η καταληκτικη ημερομηνία δηλωνεται απο τον Ιανουαριο δεν υπάρχει θεμα προλαβαινω-δεν προλαβαινω,ειναι αργα ή νωρίς ;)
Καλη επιτυχία σε όσους προετοιμαζονται :welcome:

ΜrΚommatias
23-02-12, 15:13
Kαλη επιτυχια και απο εμενα σε ολα τα παιδια που θα παρουν μερος!

RAMBO
27-02-12, 05:29
αντε να περασουν οι μερες και να μαζευτουμε οπως καθε φορα και ακομα περισσοτεροι;)

Polyneikos
26-03-12, 18:49
Πολλές συμμετοχές γνωστών αθλητων μαθαίνονται σιγα σιγα για τον αγωνα της Wabba.Ο Γενικός Τίτλος θα είναι μια μεγάλη μαχη!
Παράλληλα,η WABBA-ΠΕΣΔ,σε συνεργασία με τον Γιωργο Κουταλιέρη,θα διοργανωσει το καθιερωμενο αγωνα Μr Αιγαίο.
Για περισσότερες πληροφορίες αναφορικά με το Μr Αιγαίο, εδώ (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?20111-WABBA-Π�_Σ�_-MR-�_�_�_�_�_�_-20.5.2012&p=543558#post543558)

sifounas1
26-03-12, 18:58
ευχαριστουμε για την ενημερωσει και πιστευω πως και φετος θα ειναι πολυ καλοι αθλητες και θα ευχαριστηθουμε ολοι[κοινο-διαγωνιζομενοι] ευχομαι σε ολους τα καλυτερα ........και καλη προετοιμασια σε ολους οσους θα πανε......

RAMBO
04-04-12, 21:34
Προβλεπεται σκληρη μαχη φετος:clap:,μην χασει κανεις τον αγωνα;)

Polyneikos
04-04-12, 21:36
Προβλεπεται σκληρη μαχη φετος:clap:,μην χασει κανεις τον αγωνα;)

Εχεις πληροφορίες από "μεσα" εσυ για το ποιοι θα κατεβουν,για να το λες ;) :weights:

RAMBO
04-04-12, 21:37
Πρεπει ναν κρατησουμε το μυστηριο για να εχει ενδιαφερον....

RedForce
05-04-12, 08:04
Kαλή επιτυχία σε οσους θα αγωνιστούν ,θα ειμαστε από το πρωι εκει

Polyneikos
05-04-12, 13:48
Κατοπιν επικοινωνιας με την WABBA HELLAS ενημερωθηκαμε ότι θα πραγματοποιηθει στις 27 Μαιου ,Κυριακη,στο Novotel (Μ. Βόδα 2) το Πρωταθλημα της Wabba - Πεσδ .
Αναμενoνται με πολυ μεγαλο ενδιαφερον συμμετοχές γνωστων αθλητων,καθως οι αγωνες του Μαϊου-Ιουνίου παραδοσιακα είναι οι πιο δυνατοί
Στο παρόν τόπικ θα σας ενημερωνουμε για τις εξελίξεις και τα νεα που θα υπαρχουν σχετικα με τον αγωνα.:thumbup:


Άκυρο για τις 27 Μαϊου!!
Ο αγωνας της WABBA θα πραγματοποιηθεί στις 3 Ιουνίου,μετά από συσκεψη των αρμοδίων κρίθηκε ότι δεν πρέπει να συμπεσουν ημερολογιακά 2 αγωνες ! :thumbup::clap:

Τελευταία αλλαγή στην ημερομηνία!
Η ημερομηνία του αγωνα της WABBA επανέρχεται στις 27 Μαϊου,όπως αρχικα προγραμματιζόταν καθως στις 3 Ιουνίου συνεπεφτε το τριημερο του Αγιου Πνευματος,γεγονός που προβληματιζε το προεδρείο της WABBA.
Πλην τουτου, μεταφερθηκε και o αγωνας της ΙFBB για τις 9 Ιουνίου,οπότε παλι δεν συμπέφτουν οι ημερομηνιες.
27 Μαϊου λοιπόν,Novotel :thumbup:

Polyneikos
12-04-12, 11:58
Καποιες πληροφορίες που εχω είναι ότι μπορεί να υπάρξουν χρηματικα έπαθλα και στο Mr Ελλάς..
Πλησιαζει ο καιρος και μπαινουμε στην τελική ευθεία ,εννοείται ότι το team θα ειναι εκει με τον απαραιτητο εξοπλισμο για την πληρη καλυψη του αγωνα....
Επίσης καποιο αρκετα οικείο πρόσωπο του φόρουμ πιθανον θα αγωνιστεί κιολας...:thumbup:

vaggan
12-04-12, 12:14
Καποιες πληροφορίες που εχω είναι ότι μπορεί να υπάρξουν χρηματικα έπαθλα και στο Mr Ελλάς..
Πλησιαζει ο καιρος και μπαινουμε στην τελική ευθεία ,εννοείται ότι το team θα ειναι εκει με τον απαραιτητο εξοπλισμο για την πληρη καλυψη του αγωνα....
Επίσης καποιο αρκετα οικείο πρόσωπο του φόρουμ πιθανον θα αγωνιστεί κιολας...:thumbup: ποιος κωστα?

Polyneikos
12-04-12, 12:18
Δεν θελω να το πω εγω,ας το πει εκεινος καλυτερα .:)
Ξερεις το μυστηριο των αγωνων ,το ποιος ετοιμάζεται,ποιος θα παίξει σε ποια κατηγορία προσθέτουν μια ωραια αναμονη μεχρι την ημερα των αγωνων:green:

RAMBO
12-04-12, 12:19
Οσοι δεν ερθουν απλα θα χασουν....;)

jminas82
12-04-12, 13:57
καλή μας επιτυχία!και καλή δύναμη!

Polyneikos
12-04-12, 17:11
καλή μας επιτυχία!και καλή δύναμη!

Eτοιμαζεσαι να συμμετασχεις;

nicksigalas
14-04-12, 21:03
Καλη επιτυχια σε ολα τα παιδια και απο εμενα .
Ελπιζω και αυτη την φορα να πανε τα πραγματα καλα απο θεμα διοργανωσης και συμπεριφορα αθλητων .
Δεν θελω να προσβαλω κανεναν απλα το λεω για καποια πραγματα που ειχαν γινει στο παρελθον και δεν ειναι ωραια για τον κοσμο που ερχεται για να στηριξη τον αγωνα ολων μας

Diomidis Mavroudis
15-04-12, 18:47
Καλη επιτυχια σε ολα τα παιδια που θα κατεβουν !!! Ελπιζω για αλλη μια φορα το Novotel να γεμισει με ανθρωπους που αγαπουν αυτο το αθλημα !!!

Polyneikos
20-04-12, 21:05
Η αφίσα του αγωνα !!

43526

tolis93
20-04-12, 23:29
στο νοωοτελ στην αθηνα?δεν υπαρχει περιπτωση μαζευω παρεα κ θα μαι εκει!

Keirox
29-04-12, 12:04
Παιδιά ποίος είναι ο 2ος bb από αριστερά?

Polyneikos
29-04-12, 12:31
Aν εννοείς το νο48, ο Τασος Κολιγκιώνης.

Polyneikos
08-05-12, 17:22
Τελευταίες ενημερωσεις του αγώνα είναι πως ο Μπαμπης Σαρακίνης θα είναι guest και στον αγωνα της WABBA.

44680

andreas662
12-05-12, 13:03
Καλη επιτυχια σε ολα τα παιδια και απο εμενα .
Ελπιζω και αυτη την φορα να πανε τα πραγματα καλα απο θεμα διοργανωσης και συμπεριφορα αθλητων .
Δεν θελω να προσβαλω κανεναν απλα το λεω για καποια πραγματα που ειχαν γινει στο παρελθον και δεν ειναι ωραια για τον κοσμο που ερχεται για να στηριξη τον αγωνα ολων μας


I SIBERIFORA TWN ATHLITWN KATHORIZETAI APO POLOUS PARAGODES K EIDIKA OTAN IPARXOUN ADIKIES KATA T PSEMATA K N LEME T PRAGMATA M TO ONOMA TS POLLAKIS IPARJAN K IPARXOUN SINENOISEIS METAJI TWN KRITWN GIA TON PION THA VGALOUN NIKITI,RIXNODAS TON KOPO POLLWN ATHLITWN STA TARTARA.

***γραφε με ελληνικους χαρακτηρες,κ μικρα γραμματα.MODS TEAM***

Polyneikos
12-05-12, 19:23
Aντρεα καλως ήρθες στο φορουμ.Γραφε κατ΄αρχην με ελληνικους μικρούς χαρακτηρες γιατι δεν επιτρεπονται τα greekenglish,ειναι πολυ δυσανάγνωστα.
Οσον αφορα την κριτικη επιτροπή και τις συνεννοησεις μεταξυ των κριτων,επειδη αναφερεις κατι που δεν χτυπαει καλά όσο να ναι και δεν γνωριζουμε καν ποιος το λεει...Εχουν ακουστει παράπονα απ΄όλους,κατά καιρους...
Οταν πριν την εναρξη του αγώνα ο προεδρος μαζευει τους αθλητες και τους μιλάει,όλοι ξερουν ποιοι είναι στην επιτροπή..
Εχει ζητησει ποτέ κανεις να εξαιρεθεί καποιος κριτής;Ανοικτα δηλαδη...
Καπου δηλαδη πρεπει να ξεφυγουμε και από τους ψιθυρους και την μυστικοπάθεια,αν θελουμε βελτιωσεις..
Αν καποιος δηλαδη ξερει εκ των προτερων αυτα που γινονται και ποιοι τα κανουν,ή δεν συμμετέχει καθόλου,ή κανει κατι...
Αν αποδεχτεί τους όρους του παιχνιδιού,ενω ξερει ας πουμε κατι μελανό,μετά πως θα βρει το δίκιο του;
Μιλαω φιλικά και δεν γραφω για να κριτικαρω την αποψη σου,καθως και εγω πιστευω ότι εχουν γινει λαθη κατα καιρους.
Αλλα ειναι κατι που αφορα τους αθλητες και πρεπει οι ίδιοι να το θετουν,αλλα την σωστη στιγμη.:thumbup:

andreas662
12-05-12, 23:00
Aντρεα καλως ήρθες στο φορουμ.Γραφε κατ΄αρχην με ελληνικους μικρούς χαρακτηρες γιατι δεν επιτρεπονται τα greekenglish,ειναι πολυ δυσανάγνωστα.
Οσον αφορα την κριτικη επιτροπή και τις συνεννοησεις μεταξυ των κριτων,επειδη αναφερεις κατι που δεν χτυπαει καλά όσο να ναι και δεν γνωριζουμε καν ποιος το λεει...Εχουν ακουστει παράπονα απ΄όλους,κατά καιρους...
Οταν πριν την εναρξη του αγώνα ο προεδρος μαζευει τους αθλητες και τους μιλάει,όλοι ξερουν ποιοι είναι στην επιτροπή..
Εχει ζητησει ποτέ κανεις να εξαιρεθεί καποιος κριτής;Ανοικτα δηλαδη...
Καπου δηλαδη πρεπει να ξεφυγουμε και από τους ψιθυρους και την μυστικοπάθεια,αν θελουμε βελτιωσεις..
Αν καποιος δηλαδη ξερει εκ των προτερων αυτα που γινονται και ποιοι τα κανουν,ή δεν συμμετέχει καθόλου,ή κανει κατι...
Αν αποδεχτεί τους όρους του παιχνιδιού,ενω ξερει ας πουμε κατι μελανό,μετά πως θα βρει το δίκιο του;
Μιλαω φιλικά και δεν γραφω για να κριτικαρω την αποψη σου,καθως και εγω πιστευω ότι εχουν γινει λαθη κατα καιρους.
Αλλα ειναι κατι που αφορα τους αθλητες και πρεπει οι ίδιοι να το θετουν,αλλα την σωστη στιγμη.:thumbup:

Προς θεου δν ηθελα ν προσβαλω κανεναν απλα στην συμπεροφορα των αθλητων αναφερθηκα.Οι κριτες ξερουν κ αυτοι ειναι οι ηδημονες του αθληματος .Καλη επιτυχια στουσ αγωνιμενους:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

Qlim4X
12-05-12, 23:08
Να δηλωσω οτι ξερω τον νικητη τις BodyFitness κατηγορια? :green:

vaggan
12-05-12, 23:18
Να δηλωσω οτι ξερω τον νικητη τις BodyFitness κατηγορια? :green:θα παιξεις?

Qlim4X
12-05-12, 23:23
θα παιξεις?

waba οχι.

γενικα φετος δεν με βλεπω θελει δουλεια ακομα το σωμα μου.

athon
22-05-12, 21:47
ξέρουμε τις τιμες των εισιτηρίων?

Polyneikos
22-05-12, 21:49
10 ευρώ το πρωι στα προκριματικα και 15 ευρω το βραδυ στα τελικα.

athon
22-05-12, 22:08
Eιχα ακουσει για 15 το πρωι και 25 το βραδυ ισχυε τέτοιο πράγμα?

Polyneikos
22-05-12, 22:11
Οχι φίλε μου,δεν ισχύει αυτό που ακουσες,εδω και χρόνια υπάρχουν αυτες οι τιμες.

KOYNELOS
24-05-12, 15:47
Nα ρωτήσω βρε παιδιά κάτι....
Στην κατηγορία fitness τα ποζαρίσματα είναι αναγκαστικά (παλάμες ανοιχτές κλπ)?
Υπάρχει πρόβλημα αν γίνει στυλ bodyfitness ποζάρισμα ?

barbell
24-05-12, 16:07
Nα ρωτήσω βρε παιδιά κάτι....
Στην κατηγορία fitness τα ποζαρίσματα είναι αναγκαστικά (παλάμες ανοιχτές κλπ)?
Υπάρχει πρόβλημα αν γίνει στυλ bodyfitness ποζάρισμα ?Ναι.Οι κανονισμοι ειναι σαφεις

Polyneikos
25-05-12, 09:18
H ωρα του αγώνα πλησιάζει!

Πολλοί και καλοί αθλητές προετοιμάζονται για τον παραδοσιακό αγωνα της WABBA-ΠΕΣΔ,στο κλασσικό σημείο του Νοβοτελ,Mιχαήλ Βόδα 2.
Η προσέλευση του κόσμου αναμενεται μεγάλη..
Πολλα ονόματα έχουν ακουστεί και πλεον μπορουμε να αναφερουμε ενδεικτικά καποια, Σιώτης Παναγιώτης,Λευτέρης Σιδηρόπουλος,Θανασης Αττιλακος,Νίκος Καυγάς,Σταυρουλακης στα juniors,Σταυρος Τριουλίδης,ο Κωστας Τζίτζικας & ο Ανδρέας Σοφουλάκης στα masters, ειναι καποια από τα πολλά ονόματα που έχουν ακουστεί..
Επίσης αναμένεται πολυ καλή κατηγορία στις γυναικες...:love::love:

Φυσικά το :bodybuildinggr: δεν θα μπορούσε να λέιψει από αυτον τον αγώνα,με πληρη κάλυψη ,φωτογραφιων και βίντεο (Rambo) ,πλήρες ρεπορτάζ του αγώνα και σχολιασμό από τον πολυπειρο μάτι του Γιάννη Διακογιάννη (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?15282-Διακογιάννης-Γιάννης), IFBB Pro.
Επίσης να προαναγγείλω και τη συμμετοχή ατόμου από το forum,πολυ γνωστος ;)

Καλή επιτυχία σε αθλητες και διοργανωτες

magdaline
25-05-12, 16:29
Επίσης να προαναγγείλω και τη συμμετοχή ατόμου από το forum,πολυ γνωστος ;)


ανεμογκάστρι πάθαμε με αυτό το πράγμα, πείτε όνομα πια!:rolf:

KOYNELOS
25-05-12, 17:24
Θα είμαι και εγώ στην κατηγορία fitness (πρώτη φόρα συμμετοχή) :rolf:

Χρήστος Τριανταφύλλου
25-05-12, 21:39
Θα είμαι και εγώ στην κατηγορία fitness (πρώτη φόρα συμμετοχή) :rolf:

Kαλη επιτυχια:thumbup:

ΜrΚommatias
26-05-12, 12:09
Θα είμαι και εγώ στην κατηγορία fitness (πρώτη φόρα συμμετοχή) :rolf:Kαλη επιτυχια φιλε μου!

ΜrΚommatias
26-05-12, 12:10
ανεμογκάστρι πάθαμε με αυτό το πράγμα, πείτε όνομα πια!:rolf:Ποιος να΄ναι???;)

athon
26-05-12, 23:43
τι ωρα ειναι ι πρωινη και ι βραδυνοι αγωνες???

Polyneikos
26-05-12, 23:45
To γραφει η αφισα φιλε μου.10 το πρωι και 7 το απόγευμα,ελπίζω με όχι μεγάλες καθυστερησεις :green::thumbup:

Polyneikos
27-05-12, 16:41
Eνα μινι φωτορεπορταζ από το Νοvotel.
Oι αθλητές ειναι γύρω στους 75.
Επίπεδο αγωνων Μαϊου ,πολύ καλό δηλαδή.
Σιώτης και Σιδηρόπουλος οι οποίοι δείχνουν σε εξαιρετική φόρμα,θα διαγωνιστούν το βράδυ,στην κατηγορίας Πρωταθλητων,προμηνύεται μεγάλη μάχη,μαζί με τους νικητες κατηγοριών.

Καποιες ενδεικτικές φωτογραφίες από τις κατηγορίες.

Γυναίκες (Διαχωρίζονται σε 4 κατηγορίες,απλα αρχικα βγηκαν όλες μαζί στην σκηνή)


46336


46342

Masters

46337

Juniors

46338


Fitness

46339


Βody Fitness


46340

Σταυρος Τριουλίδης

46341




BB Χαμηλή

46343



ΒΒ Μεσαία

46345

Αττιλάκος Θανάσης

46344



BB Ψηλή

46346

giannis64
27-05-12, 18:39
βλεπω πως εχει πολυ ενδιαφερον ο αγωνας με πολυ δυσκολο συναγωνισμο.. περιμενουμε κιαλλες φωτο και ρεπορταζ..

και ενα μεγαλο μπραβο κωστα για σενα που εισαι απο το πρωι εκει, και ποιος ξερει μεχρι τι ωρα, για να μας δωσεις το υλικο του αγωνα.:toast:

εντιτ. βλεπω στην ψηλη bodybuilding τον Νασσερ ετσι? :clap:

Eddie
27-05-12, 20:01
Βρεεεεεεε ο Νασσερ στη σκηνη και παλι..........αυτη ηταν η εκπληξη ε? :clap::clap::clap::clap:

andrikos3kala
27-05-12, 23:07
Eχουμε κανενα αποτέλεσμα απο WABBA εχω τρεις φίλους στο superbody

manolo21
28-05-12, 01:06
ο αττιλας κερδισε!!!!!!!!! φωτο παιδες να δουμε......

KOYNELOS
28-05-12, 03:10
To no10 ήμουν εγώ στην fitness

vaggan
28-05-12, 10:07
To no10 ήμουν εγώ στην fitnessοπως κοιταμε τη φωτο ποιος εισαι?γιατι νουμερο δε φαινεται:welcome:

Polyneikos
28-05-12, 10:18
ΓΕΝΙΚΟΣ ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΤΤΙΛΑΚΟΣ ΘΑΝΑΣΗΣ !!


46387


46388


ΓΕΝΙΚΟΣ ΤΙΤΛΟΣ WABBA- ΠΕΣΔ ΜR ΕΛΛΑΣ 2012

1. ΑΤΤΙΛΑΚΟΣ ΘΑΝΑΣΗΣ (νο44)
2. ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΛΕΥΤΕΡΗΣ (νο42)
3. ΣΙΩΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (νο65)
4. ΡΟΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ (νο36)
6. ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (νο62)
6. ΞΑΝΘΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (νο17)

46375

46386


46385


46384



46383


46382


46381


46380


46379

46378


46377


46376


46374

Polyneikos
28-05-12, 10:22
Ο αγωνας θα παρουσιαστεί όπως πάντα,σύμφωνα με την ροή του αγώνα,ανα κατηγορίες.Φωτογραφίες υπάρχουν παρα πολλές και θα παρουσιαστουν όλοι οι αθλητες.
Θα παρακαλέσουμε τους αναγνωστες να εχουν την υπομονή να διαχειριστουμε το υλικο για να γίνει μια σωστή παρουσίαση του αγώνα.
Κατόπιν τούτου,θα μπορουν και οι υπόλοιποι να καταθετουν το προσωπικο τους υλικο .
Ευχαριστουμε για την κατανόηση.:thumbup:

ΜrΚommatias
28-05-12, 10:56
Aλλο ενα ιστορικο MR.HELLAS ελαβε τελος με πολλους καλους αθλητες :shock: και χωρις παρατραγουδα!Πολλα μπραβο σε ολο το TEAM του BODYBUILDING.GR για την εξαιρετικη δουλεια που εκαναν:clap::clap::clap:

madlen
28-05-12, 11:28
Καλημερα σε ολους και ολες!!!!Κωστα καλη δυναμη και σε ευχαριστουμε για την πολυτιμη "αναμεταδωση" του αγωνα!!! :clap:
Στο προκειμενο τωρα...
Παρατραγουδα υπηρξαν ασχετα αν δεν φανηκαν....Και επ αυτου εχω μιια ευλογη νομιζω απορια:¨"Ποιος ο ρολος και ο σκοπος των προκριματικων και τελικων..????Το πρωι βγαινει η βαθμολογια και το βραδυ ειναι το σοου??? Παμε δηλαδη για το θεαθηναι??? Γιατι ενας αθλητης που δεν ειναι και τοσο καλος το πρωι και το βραδυ ειναι καλυτερος χαντακωνεται...????? Ο αγωνας εχει κριθει????Και αν ειναι ετσι τα πραγματα οκ.. αλλα γιατι να μην ισχυει και το αντιθετο...?????Ενας αθλητης το πρωι ειναι κομματια και το βραβυ θολος/?????? Δηλαδη το πρωι ειμαστε καλοι και μετα τρωμε οτι ναναι πινουμε νερα πιτσες παγωτα σουβλακια και ανεβαινουμε πανω στη σκηνη με τιτλο:shock::shock: Ας μου απαντησετε ειλικρινα παρακαλω... ευχαριστω πολυ!!!

Qlim4X
28-05-12, 11:45
Καλημερα σε ολους και ολες!!!!Κωστα καλη δυναμη και σε ευχαριστουμε για την πολυτιμη "αναμεταδωση" του αγωνα!!! :clap:
Στο προκειμενο τωρα...
Παρατραγουδα υπηρξαν ασχετα αν δεν φανηκαν....Και επ αυτου εχω μιια ευλογη νομιζω απορια:¨"Ποιος ο ρολος και ο σκοπος των προκριματικων και τελικων..????Το πρωι βγαινει η βαθμολογια και το βραδυ ειναι το σοου??? Παμε δηλαδη για το θεαθηναι??? Γιατι ενας αθλητης που δεν ειναι και τοσο καλος το πρωι και το βραδυ ειναι καλυτερος χαντακωνεται...????? Ο αγωνας εχει κριθει????Και αν ειναι ετσι τα πραγματα οκ.. αλλα γιατι να μην ισχυει και το αντιθετο...?????Ενας αθλητης το πρωι ειναι κομματια και το βραβυ θολος/?????? Δηλαδη το πρωι ειμαστε καλοι και μετα τρωμε οτι ναναι πινουμε νερα πιτσες παγωτα σουβλακια και ανεβαινουμε πανω στη σκηνη με τιτλο:shock::shock: Ας μου απαντησετε ειλικρινα παρακαλω... ευχαριστω πολυ!!!


για να βγουνε τα εξοδα του αγωνα βρε ;) 10+15 ευρο το ατομο αν θες να δεις πρωι βραδυ. και για προτι φορα πληροσαν και οι συνοδοι εισοδο. αυτα ειναι τα καλα τις waba ;) και σου λεει μετα γιατι δεν παμε μπροστα.

του χρονου μαλλον οι αθλητες θα βαφοντε μονοι τους. οι συνοδοι απλα φιγουρα κανουν. θελω να δω πολυ τους αρμοδιους τις ομοσπονδιας να τρεχουν για τις αναγκες ολων τον αθλητον.

αντε σβηστε και αυτο το πoστ επιδι εχουμε δημοκρατια εδω μεσα.

Polyneikos
28-05-12, 11:56
για να βγουνε τα εξοδα του αγωνα 10+15 ευρο το ατομο αν θες να δεις πρωι βραδυ. και για προτι φορα πληροσαν και οι συνοδοι εισοδο. αυτα ειναι τα καλα τις waba ;)

αντε σβηστε και αυτο το πως επιδι εχουμε δημοκρατια εδω μεσα.

Αλέξη λες πολλά και προσβαλλεις το φόρουμ και εμενα προσωπικα όταν μιλας για δημοκρατίες .
Σου ειναι δυσκολο να καταλαβεις ότι χαρακτηρισμοί σου τύπου "σισυ και θολουρας" δεν χωρανε στο σχολιασμό ενος αγώνα;
Εννοείται ότι δεν θα αφήσω τετοια σχόλια,δεν ειναι αποδεκτά για άρθρο αγώνα.
Εσβησα πρίν κατι που όσοι το διαβασαν κατάλαβαν.Ποιον αφορουν εντέλει;Εσένα και καποιον αλλο ίσως;
Συγκρατησου λοιπόν και αν θες παρε με τηλεφωνο.
Αυτη η στιγμή είναι των αθλητων,μην την χαλαμε.

Για διοργανωτικα θέματα δεν υπάρχει πρόβλημα να τα συζητησουμε και να τοποθετηθουμε,αρκει να εχουν βαση και υποσταση.Αλλα όχι gossips και κουτσομπολιά.
Ηρεμία λοιπόν,νομίζω ότι εχω το θαρρος και την οικειότητα να σου το ζητησω.
Αφού το διαβασεις ,καποια στιγμη θα το μεταφερω το μηνυμα μου στα οφ.

ΜrΚommatias
28-05-12, 11:59
Καλημερα σε ολους και ολες!!!!Κωστα καλη δυναμη και σε ευχαριστουμε για την πολυτιμη "αναμεταδωση" του αγωνα!!! :clap:
Στο προκειμενο τωρα...
Παρατραγουδα υπηρξαν ασχετα αν δεν φανηκαν....Και επ αυτου εχω μιια ευλογη νομιζω απορια:¨"Ποιος ο ρολος και ο σκοπος των προκριματικων και τελικων..????Το πρωι βγαινει η βαθμολογια και το βραδυ ειναι το σοου??? Παμε δηλαδη για το θεαθηναι??? Γιατι ενας αθλητης που δεν ειναι και τοσο καλος το πρωι και το βραδυ ειναι καλυτερος χαντακωνεται...????? Ο αγωνας εχει κριθει????Και αν ειναι ετσι τα πραγματα οκ.. αλλα γιατι να μην ισχυει και το αντιθετο...?????Ενας αθλητης το πρωι ειναι κομματια και το βραβυ θολος/?????? Δηλαδη το πρωι ειμαστε καλοι και μετα τρωμε οτι ναναι πινουμε νερα πιτσες παγωτα σουβλακια και ανεβαινουμε πανω στη σκηνη με τιτλο:shock::shock: Ας μου απαντησετε ειλικρινα παρακαλω... ευχαριστω πολυ!!!Παρατραγουδα ΔΕΝ υπηρχαν τωρα αν καποιοι απο τους απ'εξω ηθελαν αλλους στις θεσεις των πρωτων αυτο ειναι αλλο θεμα.Εγω απο αυτα που ειδα και ακουσα νομιζω οτι ολα ηταν οκ!Ο καλος αθλητης ειναι καλος και το πρωι και το βραδυ και δεν τρωει ουτε πιτσες,ουτε σουβλακια,ουτε παγωτα!Γιατι αν ειναι καλος το πρωι,και πιστεψε με και να μην του το πουν το καταλαβαινει,πρεπει το βραδυ να δικαιολογησει οτι οντως αξιζει αρα δεν θα φαει οτι να'ναι!Ολοι οι αθλητες γνωριζουν οτι καλως η κακως τα αποτελεσματα βγαινουν το πρωι,και δυσκολα αλλαζουν το βραδυ!Αν θες μπορεις να ερχεσαι μονο για την 'ουσια' και οχι για το 'θεαθηναι';).

Polyneikos
28-05-12, 12:01
Καλημερα σε ολους και ολες!!!!Κωστα καλη δυναμη και σε ευχαριστουμε για την πολυτιμη "αναμεταδωση" του αγωνα!!! :clap:
Στο προκειμενο τωρα...
Παρατραγουδα υπηρξαν ασχετα αν δεν φανηκαν....Και επ αυτου εχω μιια ευλογη νομιζω απορια:¨"Ποιος ο ρολος και ο σκοπος των προκριματικων και τελικων..????Το πρωι βγαινει η βαθμολογια και το βραδυ ειναι το σοου??? Παμε δηλαδη για το θεαθηναι??? Γιατι ενας αθλητης που δεν ειναι και τοσο καλος το πρωι και το βραδυ ειναι καλυτερος χαντακωνεται...????? Ο αγωνας εχει κριθει????Και αν ειναι ετσι τα πραγματα οκ.. αλλα γιατι να μην ισχυει και το αντιθετο...?????Ενας αθλητης το πρωι ειναι κομματια και το βραβυ θολος/?????? Δηλαδη το πρωι ειμαστε καλοι και μετα τρωμε οτι ναναι πινουμε νερα πιτσες παγωτα σουβλακια και ανεβαινουμε πανω στη σκηνη με τιτλο:shock::shock: Ας μου απαντησετε ειλικρινα παρακαλω... ευχαριστω πολυ!!!

Θα αποτυπωσω τις δικές μου σκέψεις προσεχώς,πανω σε αυτα που λες.:toast:

Qlim4X
28-05-12, 12:25
Παρατραγουδα ΔΕΝ υπηρχαν τωρα αν καποιοι απο τους απ'εξω ηθελαν αλλους στις θεσεις των πρωτων αυτο ειναι αλλο θεμα.Εγω απο αυτα που ειδα και ακουσα νομιζω οτι ολα ηταν οκ!Ο καλος αθλητης ειναι καλος και το πρωι και το βραδυ και δεν τρωει ουτε πιτσες,ουτε σουβλακια,ουτε παγωτα!Γιατι αν ειναι καλος το πρωι,και πιστεψε με και να μην του το πουν το καταλαβαινει,πρεπει το βραδυ να δικαιολογησει οτι οντως αξιζει αρα δεν θα φαει οτι να'ναι!Ολοι οι αθλητες γνωριζουν οτι καλως η κακως τα αποτελεσματα βγαινουν το πρωι,και δυσκολα αλλαζουν το βραδυ!Αν θες μπορεις να ερχεσαι μονο για την 'ουσια' και οχι για το 'θεαθηναι';).

ετσι ειναι ακι μου.

πιστευω οτι εισαι απο τα πιο σινενοησιμα ατομα στον χωρο τις waba γιατι χωρις εσενα οι αθλητες δεν θα ηταν ποτε στιν ωρα τους ετοιμοι.

θελω να μου σχολιασεις λιγο το θεμα τον συνοδων. γιατι εγινε αυτο φετος? η εθουσα καταμεστι το βραδυ και το πρωι ηταν στο 80%. θα σοσουνε την διοργανοση τα 1000 ευρο των συνοδον? οκ δεν λεω για αυτους που εχουν 100 ατομα για συνοδεια αλλα νομιζω οτι καθε αγωνιζομενος θα πρεπει να δικαιουτε εναν.

madlen
28-05-12, 12:38
Μαλλον δεν με "πιασατε" σε τι αναφερομαι!!!!Δεν ειπα ποτε οτι θελαμε καποιον αλλο στις πρωτες θεσεις ή οτι η επιτροπη δεν εκρινε σωστα!!! Ουτε καν εκρινα τους αθλητες αλλα ουτε αναφερφηκα αν ερχομαι για την ουσια ή το θεαθηναι.. Εγω αναφερθηκα καθαρα στον τροπο διεξαγωγης!!Δηλαδη γιατι να ειναι δυσκολο να αλλαξουν τα αποτελεσματα???? Αυτο εννοωωωωωωωωωω για ποιο λογο δεν μπορουν να ξανακανουν κομπαριζον εφοσον υπαρχει διαφορα αρνητικη ή θετικη!!!!Αυτο ακριβως ειναι το ερωτημα μου και η απορια μου στο γιατι να κρινονται μονο το πρωι τα αποτελεσματα!!!Εκει εγκειντια και η απορια μου γιατι να υπαρχει πρωι και βραδυ απο την στιγμη που τα αποτελεσματα κρινονται το πρωι και δεν "επανελενχουν " την κατασταση των αθλητων το βραδυ!!!!

ΜrΚommatias
28-05-12, 13:04
ετσι ειναι ακι μου.

πιστευω οτι εισαι απο τα πιο σινενοησιμα ατομα στον χωρο τις waba γιατι χωρις εσενα οι αθλητες δεν θα ηταν ποτε στιν ωρα τους ετοιμοι.

θελω να μου σχολιασεις λιγο το θεμα τον συνοδων. γιατι εγινε αυτο φετος? η εθουσα καταμεστι το βραδυ και το πρωι ηταν στο 80%. θα σοσουνε την διοργανοση τα 1000 ευρο των συνοδον? οκ δεν λεω για αυτους που εχουν 100 ατομα για συνοδεια αλλα νομιζω οτι καθε αγωνιζομενος θα πρεπει να δικαιουτε εναν.Σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια!Προσπαθησα για το καλυτερο γιατι θα υπηρχε μεγαλη καθυστερηση και θα κουραζοταν ο κοσμος!Τωρα για το θεμα το συνοδων ειλικρινα δεν καταλαβα τι εγινε γιατι οπως σου ειπα ετρεχα πανικοβλητος!Η γνωμη μου ειναι παντως οτι ΑΘΛΗΤΗΣ ΚΑΙ ΕΝΑΣ (1) ΣΥΝΟΔΟΣ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΟΥΤΕ ΤΟ ΠΡΩΙ ΟΥΤΕ ΤΟ ΒΡΑΔΥ.

Qlim4X
28-05-12, 13:09
Σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια!Προσπαθησα για το καλυτερο γιατι θα υπηρχε μεγαλη καθυστερηση και θα κουραζοταν ο κοσμος!Τωρα για το θεμα το συνοδων ειλικρινα δεν καταλαβα τι εγινε γιατι οπως σου ειπα ετρεχα πανικοβλητος!Η γνωμη μου ειναι παντως οτι ΑΘΛΗΤΗΣ ΚΑΙ ΕΝΑΣ (1) ΣΥΝΟΔΟΣ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΟΥΤΕ ΤΟ ΠΡΩΙ ΟΥΤΕ ΤΟ ΒΡΑΔΥ.

εγινε οτι επιβαλανε στους συνοδους να πληροσουν εισοδο. δεν ξερω αν εγινε σε ολους η μεμονομενα παντος σε αρκετους το επιβαλανε. τα λογια του τιπακου στην εισοδο ηταν "η ομοσπονδια αποφασισε να πληρονουνε εισοδο ΟΛΟΙ περα τον αθλητων"

σε λιγο βλεπω τιν WABA να γινετε WIND οταν λεμε ολοι ενοουμε ΟΛΟΙ :P

Polyneikos
28-05-12, 13:11
Eνα γρήγορο photoShoot - πριν ξεκινησουμε με τις κατηγορίες-αναλυτικά :


Κατηγορία Μasters: Xειμώνας Χρηστος


46403

Κατηγορία Juniors: Ξανθης Γιώργος


46404


Κατηγορία Fitness : Σταμάτης Κωστας


46405


Κατηγορία BodyFitness : Tριουλίδης Σταυρος


46406



Κατηγορίες Γυναικων:
(Θα επανέλθω με τα ονόματα μόλις εχω ενημέρωση για τα αποτελέσματα/κατηγορία)

46407


46408

46409

Κατηγορία BB Χαμηλή: Κουταλιέρης Γιώργος


46410



Κατηγορία BB Μεσαία : Αττιλάκος Θανασης & Γενικός Νικητής


46411

Κατηγορία ΒΒ Ψηλή : Ρόκας Δημήτρης

46412



Guests Posers

Μπάμπης Σαρακίνης

46416



Κωνσταντίνα Κασκάνη

46415



2 μεγάλοι πρωταθλητές που διαγωνίστηκαν στον Γενικό Τίτλο


Ενας αθλητής με πολύ μέλλον, Λευτέρης Σιδηρόπουλος !

46413


Παναγιώτης Σιώτης , ενας μεγάλος πρωταθλητής.



46414

Το :bodybuildinggr: αφιερώνει αυτη την όμορφη φωτογραφία στον Παναγιώτη ,ο οποίος μαλλον ετοιμάζει καποιον νεο πρωταθλητή ! :thumbup:

46417

ΜrΚommatias
28-05-12, 13:13
Μαλλον δεν με "πιασατε" σε τι αναφερομαι!!!!Δεν ειπα ποτε οτι θελαμε καποιον αλλο στις πρωτες θεσεις ή οτι η επιτροπη δεν εκρινε σωστα!!! Ουτε καν εκρινα τους αθλητες αλλα ουτε αναφερφηκα αν ερχομαι για την ουσια ή το θεαθηναι.. Εγω αναφερθηκα καθαρα στον τροπο διεξαγωγης!!Δηλαδη γιατι να ειναι δυσκολο να αλλαξουν τα αποτελεσματα???? Αυτο εννοωωωωωωωωωω για ποιο λογο δεν μπορουν να ξανακανουν κομπαριζον εφοσον υπαρχει διαφορα αρνητικη ή θετικη!!!!Αυτο ακριβως ειναι το ερωτημα μου και η απορια μου στο γιατι να κρινονται μονο το πρωι τα αποτελεσματα!!!Εκει εγκειντια και η απορια μου γιατι να υπαρχει πρωι και βραδυ απο την στιγμη που τα αποτελεσματα κρινονται το πρωι και δεν "επανελενχουν " την κατασταση των αθλητων το βραδυ!!!!1)Οταν απορεις:shock: που λεω οτι ΔΕΝ ειχαμε παρατραγουδα εγω καταλαβαινω οτι κατι δεν σου αρεσε.2)δεν ειπε κανεις οτι εκρινες αθλητες3)ο αθλητης το βραδυ πρεπει να ειναι σε ΑΘΛΙΑ κατασταση(θολος,με νερα κτλ)σε σχεση με το πρωι για να αλλαξουν τα αποτελεσματα4)κομπαριζον ΓΙΝΟΝΤΑΙ και το βραδυ

KATERINI 144
28-05-12, 13:21
BB Ψηλή

46346
http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=46346
συγχαρητήρια σε όλους τους διαγωνιζόμενους αλλά κυρίως στον Νάσσερ που μας το κρατούσε για έκπληξη :clap::clap::clap: .

madlen
28-05-12, 13:42
Μαλιστα και γιατι να ισχυει αυτο "Ο Αθλητης πρεπει να ειναι σε ΑΘΛΙΑ κατασταση (Θολος, να κραταει νερα κλπ) για να αλλαξουν τα αποτελεσματα" και να μην ισχυει για εναν αθλητη που το βραδυ ειναι ΚΟΜΜΑΤΙΑ ?????????????? Και κομπαριζον εγιναν το βραδυ ελαχιστα και αυτα μαλλον "τυπικα" αφου δεν ξανακρινονται και δεν ξαναελενχουν την κατασταση!!!!!Τελος γιατι ενας αθλητης στα juniors που ηταν εκτος εξαδας αρχικα ,μετα το αποτελεσμα αλλαξε (γιατι ενας αθλητης δεν εμφανιστηκε το βραδυ) και οχι μονο μπηκε μεσα στην εξαδα αλλα βγηκε και 4ος?????Εκει δεν αλλαξαν τα αποτελεσματα?????

vaggan
28-05-12, 13:58
Μαλιστα και γιατι να ισχυει αυτο "Ο Αθλητης πρεπει να ειναι σε ΑΘΛΙΑ κατασταση (Θολος, να κραταει νερα κλπ) για να αλλαξουν τα αποτελεσματα" και να μην ισχυει για εναν αθλητη που το βραδυ ειναι ΚΟΜΜΑΤΙΑ ?????????????? Και κομπαριζον εγιναν το βραδυ ελαχιστα και αυτα μαλλον "τυπικα" αφου δεν ξανακρινονται και δεν ξαναελενχουν την κατασταση!!!!!Τελος γιατι ενας αθλητης στα juniors που ηταν εκτος εξαδας αρχικα ,μετα το αποτελεσμα αλλαξε (γιατι ενας αθλητης δεν εμφανιστηκε το βραδυ) και οχι μονο μπηκε μεσα στην εξαδα αλλα βγηκε και 4ος?????Εκει δεν αλλαξαν τα αποτελεσματα?????συμφωνω και εγω με αυτο...τι θα πει προκριματικα και βραδυνο σοου?εφοσον στην εκβαση του αποτελεσματος δεν παιζει κανενα ρολο το σοου ας γινει μονο ενας ενιαιος αγωνας χωρις προκριματικα και ας ανεβει η τιμη του εισητηριου στα 20-25 ευρω.αυτο το πραγμα με τα προκριματικα και το σοου ειναι ψυχοφθορο κυριως για τους αθλητες,ασε που τα προκριματικα εχουν τελειως λαθος εννοια στο μποντυμπιλντινγκ αφου ολοι προκρινονται στο βραδυνο σοου:P

TRIANTAFYLLOU
28-05-12, 17:21
επειδή βλέπω έχετε απορίες σχετικα με την διεξαγωγή των αγώνων σε προκριματικα και τελικά θα σας εξηγήσω εδω σ αυτο το τόπικ μιας και έγινε ολόκληρο θέμα να λήξει και να μην αναλωνόμαστε σε τέτοιου είδους θέματα ενω περισσότερο πρέπει να μείνουμε στο αγωνιστικό κομμάτι και σχολιασμό αθλητών .

τα προκριματικά ήταν καθιερωμένα πολλα χρόνια όταν υπήρχαν και πολλοί αθλητες διαγωνιζόμενοι , λόγω τού ότι το ββ είναι ενα σόου και ο κόσμος που πάει να δεί και να θαυμάσει τούς αθλητες αν γίνονται μαραθώνια κομπάριζον θα ξενερώσει και στα μισα θα την έχει κάνει

ενα θα πώ εγω κατέβαινα σε αγώνες που οι προκριματικοί γινόταν την μια μερα και οι τελικοί την άλλη και μάλιστα στα τελικα ποζάριζε και εμφανιζόταν μόνο η εξάδα , οι αθλητες που δεν ήταν εξάδα δεν υπήρχαν , πέρναν απο ενα μετάλειο και αποχωρούσαν , με τελευταίο αγώνα μου το γιούνιβερς του 2006 , όπου πόζαρα στούς τελικούς επειδή ήμουν εξάδα , που λοιπόν το παράξενο.

επίσης ενας αθλητής που συμμετέχει σε αγώνα μιας ομοσπονδίας , οφείλει να ενημερώνετε για τούς κανονισμούς και να γνωρίζει το πρόγραμμα , τι καλύτερο λοιπόν απο ενα αθλητή να ξέρει ότι αγωνίζετε στα προκριματικά και ξέρει ότι το τάιμινκ που θα πρέπει να πιάσει την τελεια φόρμα του θα ε'ίναι το πρωί και έτσι κάνει τον προγραμματισμό του

το βράδυ μπορεί να είναι λίγο καλύτερος η λίγο χειρότερος αλλα τα αποτελέσματα βγαίνουν το πρωί εκεί κρίνετε , το βράδυ θα κριθεί ο γενικός νικητης και η κατηγορία πρωταθλητών , έτσι ο αγώνας κυλάει ομαλα χωρίς άσχετα κομπάριζον να απολαύσει και ο κόσμος που πληρώνει να δεί ενα ωραίο θέαμα και να το χαρούν και οι αθλητες γιατι άλλο να ποζάρουν σε κόσμο και άλλο σε άδεια καθίσματα .

αυτός που είναι καλός και ξέρει θα αγωνιστεί το βράδυ για γενικό φροντίζει να είναι και το βράδυ σε καλή κατάσταση η ακόμα καλύτερος αν μπορεί

εγω είχα κατεβει το 93 σε ενα αγωνα που στο ζέσταμα ίδρωνα και θόλωσα και ενω ήμουν φαβορί για την πρώτη θεση τελικα κατάλαβα θα έπαιρνα την 3η και καλα να πάθω , μετα στεναχωρέθηκα και πήγα έφαγα τα κοκορέτσια μου και ότι σαβούρα μπορεί να βάλει ο νούς και την έπεσα στο ξενοδοχείο να μην σκεφτομαι την ατυχία μου , όταν πήγα στους τελικούς και με ρωτούσαν οι φίλοι πως είμαι έλεγα χάλια θόλωσα και ήμουν σαν κολοκύθι , αυτοι λεγαν πλάκα μας κάνεις και λέω μπροστα ήταν ο στρατης ο αργυράκης που με είδε , βγαίνω λοιπόν στην σκηνη το βράδυ και ήμουν κομάτια και μεσα στην φλέβα γιατι αυτα που έφαγα και επειδη δεν ήπια νερο με είχαν στεγνώσει και ξεπέρασα το σόκ με το φαινόμενο του αλδοστερονισμού και οι κριτες πως να με πούν 3ο και είπαν να ξαναγίνει η βαθμολογία μόνο στην βαρια κατηγορία και εκεί βγήκα πρώτος , αλλα εγω δεν το δέχτηκα λέω και οι άλλοι τι φταίνε που ήταν το πρωί όπως έπρεπε και γω ήμουν λάσπη , οπότε λεω να συμψηφιστει και τελικα πήρα την δεύτερη θεση και εξήγησαν στο κοινό τον λόγο να μην λένε για αδικίες και χαζά .

οπότε οι αγώνες που γίνονται πρωί απόγευμα έχουν υπέρ και κατα .
τα υπέρ είναι ότι το βράδυ υπάρχει ομαλή ροή δεν υπάρχουν περιτα κομπάριζον και να ζορίζονται αθλητες και να βαριέτε ο κόσμος και τα κατα ότι ο αθλητής αναγκάζετε πρωί απόγευμα να βάζει χρώμα και έχει περισσότερη κούραση μιας και 2 φορές όλη η διαδικασία , αλλα όταν υπάρχουν πολλες συμμετοχές είναι πρωτιμότερο γιατι οι αγώνες κραταν 5 ώρες τουλάχιστον

αυτο το μια κι έξω ξεκίνησε σε μια περίοδο που έπεσαν οι συμμετοχές των αθλητών και βόλευε το μια κι έξω αλλα με πολλες συμμετοχές είναι αδύνατο , οπότε που το πρόβλημα όταν ο αθλητής γνωρίζει ότι το πρωί βαθμολογείτε και τελος , δεν γίνετε και στις 2 περιπτώσεις και να βγαίνει μετα μέσος όρος

Polyneikos
28-05-12, 19:15
Xρήσιμη και διαφωτιστική η τοποθέτηση του Ηλία,που αν μη τι αλλο η εμπειρία του τεραστια και οι παραστάσεις του πολλες.:clap:

Polyneikos
28-05-12, 19:31
Ξεκινώ το φωτογραφικό ρεπορταζ όπως το κατέγραψε ο φακός του :bodybuildinggr: team

Εναρξη του ΜR ΕΛΛΑΣ 2012 της WABBA-ΠΕΣΔ ...


Τον αγώνα προλογίζει ο προεδρος της ιστορικής ΠΕΣΔ, ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΗΣ

46441


Ο αντιπρόεδρος της ΠΕΣΔ, ΝΙΚΟΣ ΣΙΓΑΛΑΣ

46590


Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ WABBA HELLAS,ΝΙΚΟΣ ΤΣΟΥΝΑΚΗΣ

46442


Λίγο νωρίτερα,το πρωί,οι τελευταίες διαβουλευσεις με την κριτική επιτροπή

46443




46445


Κριτική επιτροπή (απο αριστερά προς τα δεξιά όπως κοιτάμε)
Τασος Κολιγκιώνης,Τασος Μισαηλίδης,Μιχάλης Κεφαλιανός,Δαυιδ Μπαλάσας,Νίκος Σιγάλας,Γιώργος Καπετανάκης,Τασος Ζαχαρόπουλος,Φωτης Πλευρίτης και Γιάννης Διακογιάννης



46447


46446


Η γνώριμη σκηνή του Νοvotel,με το πανό του :bodybuildinggr: να διακρίνεται....

46444

Τα έπαθλα,περιμένωντας τους αθλητές

46440


46439

stefanosbmx
28-05-12, 19:56
ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΥΝΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΟΣΟ ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΣΥΝΟΔΟΥΣ ΕΓΩ ΤΟ ΕΠΑΘΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟ Ο ΤΥΠΑΚΟΣ ΣΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΔΩΣΑ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΨΩ ΤΟΝ ΑΘΛΗΤΗ ΜΟΥ ¨ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ¨

KOYNELOS
28-05-12, 19:58
Να πω και εγώ τα παράπονα μου μιας και έλαβα μέρος πρώτη φορά...

1ον πληρώνουν οι συνοδοί...απαράδεκτο...πήγα να μπω μαζί με τον αδερφό και τον σταματάει στην πόρτα λέγοντας του να πληρώσει 15€ και γυρνάω και του λέω
-δηλαδή τι θες τώρα να βαφτώ μόνος μου ?
και μου λέει
-δεν θα σε δει μετά στην σκηνή ο αδερφός σου ? άρα πρέπει να πληρώσει...είναι για τα έξοδα της διοργάνωση.

Του πήγα όλη την οικογένεια μου και πλήρωσαν 60€ και δεν άφησε να μπει ούτε ένας χωρίς να πληρώσει...

2ον ΔΙΟΡΓΆΝΩΣΗ ? ΠΟΥ ΗΤΑΝ ? που δεν ήξεραν τι τους γίνετε !!!! δεν μας ενημέρωσαν ποιοι θα βγουν πρώτοι με αποτέλεσμα να βαφόμαστε σε ένα δωματιάκι 30+ άτομα χωρίς εξαερισμό, χωρίς ένα γαμωανεμιστηράκι....

3ον ΈΛΕΟΣ ΜΙΑ ΖΥΓΑΡΙΆ ΚΑΙ ΈΝΑ ΜΈΤΡΟ δώστε τους.

4ον λόγο διουρητικών έπρεπε να πάω τουαλέτα πολλές φορές... και ο τύπος στην πόρτα μου κάνει παρατήρηση
-μην πηγαινοέρχεσαι φιλαράκι γιατί είσαι με μπογιές !!!
-και τι θες να κανω ρε φίλε να κατουρηθώ πάνω μου ή να σκάσω... ?

5ον και καλύτερο στην κατηγορία μου όταν ξεκίναγαν να λένε τα νούμερα που θα πάνε πίσω στα παρασκήνια ο άλλος είχε ξεκινήσει να πηγαίνει πριν καν πουν το νούμερο του !!! (γιατί άραγε ? μήπως κάτι ήξερε από πριν ? )

6ον κατεβαίνει η πρώτη εξάδα που δεν πήραμε θέσεις και καθώς έφευγα ακούω τον άλλον εκεί στο γραφειάκι να κράζει την γυναίκα (που ήταν στα χαρτιά) γιατί άλλα νούμερα της είπαν ότι είναι να αποχωρήσουν και άλλα έγραψε...

7ον αν είναι να βγαίνουν τα αποτελέσματα απο τα προκριματικά ποιος ο λόγος να ταλαιπωρούμε με το φαγητό ?
Άμα το ήξερα πριν βγω στα προκριματικά θα έτρωγα να γέμιζα full και να ήμουν μια χαρά.


Δεν νιώθω ότι αδικήθηκα γιατί μερικοί μπορεί να σκεφτούν (δεν βγήκε τίποτα και προσπαθεί να βγάλει το άχτι του).
Εγώ για την πάρτη μου πήγα για την εμπειρία...την γυμναστική την αγαπάω είναι η ζωή μου κατέβηκα χωρίς ουσίες και συναγωνίστηκα άτομα που ήταν μέσα στο φάρμακο αυτό αρκεί για εμένα...
Συγνώμη που σας κούρασα.

Polyneikos
28-05-12, 20:14
ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΥΝΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΟΣΟ ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΣΥΝΟΔΟΥΣ ΕΓΩ ΤΟ ΕΠΑΘΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟ Ο ΤΥΠΑΚΟΣ ΣΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΔΩΣΑ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΨΩ ΤΟΝ ΑΘΛΗΤΗ ΜΟΥ ¨ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ¨

Εγω εχω να προτεινω κατι πανω σε αυτο:
Ολοι οι αθλητες να υποχρεωνονται εστω και μια μερα ΠΡΙΝ να δηλώνουν την συμμετοχή τους ετσι ώστε να γινεται και μια προεργασία και να αποφευγονται οι πολλές καθυστερησεις
Μαζί με αυτο να δηλωνεται και ΕΝΑΣ συνοδός ,όπου το όνομα του θα βρίσκεται στην λίστα .Και με επίδειξη ταυτότητας,γιατί όχι;Ομορφα και ωραία.
Το κακό είναι ότι στους περισσότερους αθλητες εχω παρατηρησει ότι όλοι δηλωνουν συνοδοί,οπότε χανεται καπου η μπάλα και πληρωνουν και τα σπασμενα ακομα και αυτοί που ΔΕΝ πρεπει να πληρωσουν.
Αρα θελει καλυτερη οργάνωση.


Να πω και εγώ τα παράπονα μου μιας και έλαβα μέρος πρώτη φορά...

1ον πληρώνουν οι συνοδοί...απαράδεκτο...πήγα να μπω μαζί με τον αδερφό και τον σταματάει στην πόρτα λέγοντας του να πληρώσει 15€ και γυρνάω και του λέω
-δηλαδή τι θες τώρα να βαφτώ μόνος μου ?
και μου λέει
-δεν θα σε δει μετά στην σκηνή ο αδερφός σου ? άρα πρέπει να πληρώσει...είναι για τα έξοδα της διοργάνωση.

Του πήγα όλη την οικογένεια μου και πλήρωσαν 60€ και δεν άφησε να μπει ούτε ένας χωρίς να πληρώσει...

Την απάντηση σε αυτο την έδωσα και πιο πανω στον Στεφανο.

2ον ΔΙΟΡΓΆΝΩΣΗ ? ΠΟΥ ΗΤΑΝ ? που δεν ήξεραν τι τους γίνετε !!!! δεν μας ενημέρωσαν ποιοι θα βγουν πρώτοι με αποτέλεσμα να βαφόμαστε σε ένα δωματιάκι 30+ άτομα χωρίς εξαερισμό, χωρίς ένα γαμωανεμιστηράκι....

Εδω είσαι λαθος .Υπευθυνος αποδυτηριων ήταν ο Ακης Βουλγαρέλης,εμπειρότατος,ο οποίος έτρεχε δεξια και αριστερα για να μαζευει τους αθλητές,γιατι δεν εννοούσαν να καταλάβουν ότι τα αποδυτηρια ειναι σε ενα σημείο (ΔΕΞΙΑ) ,αριστερά ήταν μονο για τις γυναικες.
Επίσης παρόλο τις οδηγίες ότι πρεπει μονο ΕΝΑΣ συνοδος πρέπει να είναι στα αποδυτηρια,παντα υπάρχουν πολυ περισσότεροι για τον καθένα.Εδω θελει περισσότερα ατομα υπευθυνους αποδυτηρίων,θαρρω.;)

3ον ΈΛΕΟΣ ΜΙΑ ΖΥΓΑΡΙΆ ΚΑΙ ΈΝΑ ΜΈΤΡΟ δώστε τους.

Δεν είχαν;Εγω είδα ζυγαριά..Εσυ πως ζυγίστηκες για να παίξεις;:unsure:


4ον λόγο διουρητικών έπρεπε να πάω τουαλέτα πολλές φορές... και ο τύπος στην πόρτα μου κάνει παρατήρηση
-μην πηγαινοέρχεσαι φιλαράκι γιατί είσαι με μπογιές !!!
-και τι θες να κανω ρε φίλε να κατουρηθώ πάνω μου ή να σκάσω... ?

Εδω εχεις δίκιο:green:


5ον και καλύτερο στην κατηγορία μου όταν ξεκίναγαν να λένε τα νούμερα που θα πάνε πίσω στα παρασκήνια ο άλλος είχε ξεκινήσει να πηγαίνει πριν καν πουν το νούμερο του !!! (γιατί άραγε ? μήπως κάτι ήξερε από πριν ? )

Μιλας για τον νικητή Κωστα Σταμάτη που ήταν κομματια κα ήξερε αν μη τι αλλο ότι θα ήταν εξάδα.
Απλα μπέρδεψε το νούμερο όπως το κατάλαβα,γιατι ήταν και αυτος 60κατι,τελικα ήταν ο επόμενος που φωναξαν...

6ον κατεβαίνει η πρώτη εξάδα που δεν πήραμε θέσεις και καθώς έφευγα ακούω τον άλλον εκεί στο γραφειάκι να κράζει την γυναίκα (που ήταν στα χαρτιά) γιατί άλλα νούμερα της είπαν ότι είναι να αποχωρήσουν και άλλα έγραψε...

Δεν εχω αποψη

7ον αν είναι να βγαίνουν τα αποτελέσματα απο τα προκριματικά ποιος ο λόγος να ταλαιπωρούμε με το φαγητό ?
Άμα το ήξερα πριν βγω στα προκριματικά θα έτρωγα να γέμιζα full και να ήμουν μια χαρά.

Αυτό φίλε μου ειναι δικιά σου ευθυνη και υποχρέωση να το γνωρίζεις,στο λεω με καλή πρόθεση.Ενημερωνεσαι για την διεξαγωγη του αγωνα της εκάστοτε ομοσπονδίας πριν κατέβεις,έστω και τα στοιχειώδη
Αν μη τι αλλο,εδω στο φόρουμ η πληροφόρηση ξεχειλίζει:toast:
:toast:

Δεν νιώθω ότι αδικήθηκα γιατί μερικοί μπορεί να σκεφτούν (δεν βγήκε τίποτα και προσπαθεί να βγάλει το άχτι του).
Εγώ για την πάρτη μου πήγα για την εμπειρία...την γυμναστική την αγαπάω είναι η ζωή μου κατέβηκα χωρίς ουσίες και συναγωνίστηκα άτομα που ήταν μέσα στο φάρμακο αυτό αρκεί για εμένα...
Συγνώμη που σας κούρασα.

Το τελευταίο σχόλιο νομίζω δεν χρειαζόταν...Φιλικα πάντα,Πολυνεικος.

TRIANTAFYLLOU
28-05-12, 20:19
Να πω και εγώ τα παράπονα μου μιας και έλαβα μέρος πρώτη φορά...

1ον πληρώνουν οι συνοδοί...απαράδεκτο...πήγα να μπω μαζί με τον αδερφό και τον σταματάει στην πόρτα λέγοντας του να πληρώσει 15€ και γυρνάω και του λέω
-δηλαδή τι θες τώρα να βαφτώ μόνος μου ?
και μου λέει
-δεν θα σε δει μετά στην σκηνή ο αδερφός σου ? άρα πρέπει να πληρώσει...είναι για τα έξοδα της διοργάνωση.

Του πήγα όλη την οικογένεια μου και πλήρωσαν 60€ και δεν άφησε να μπει ούτε ένας χωρίς να πληρώσει...

2ον ΔΙΟΡΓΆΝΩΣΗ ? ΠΟΥ ΗΤΑΝ ? που δεν ήξεραν τι τους γίνετε !!!! δεν μας ενημέρωσαν ποιοι θα βγουν πρώτοι με αποτέλεσμα να βαφόμαστε σε ένα δωματιάκι 30+ άτομα χωρίς εξαερισμό, χωρίς ένα γαμωανεμιστηράκι....

3ον ΈΛΕΟΣ ΜΙΑ ΖΥΓΑΡΙΆ ΚΑΙ ΈΝΑ ΜΈΤΡΟ δώστε τους.

4ον λόγο διουρητικών έπρεπε να πάω τουαλέτα πολλές φορές... και ο τύπος στην πόρτα μου κάνει παρατήρηση
-μην πηγαινοέρχεσαι φιλαράκι γιατί είσαι με μπογιές !!!
-και τι θες να κανω ρε φίλε να κατουρηθώ πάνω μου ή να σκάσω... ?

5ον και καλύτερο στην κατηγορία μου όταν ξεκίναγαν να λένε τα νούμερα που θα πάνε πίσω στα παρασκήνια ο άλλος είχε ξεκινήσει να πηγαίνει πριν καν πουν το νούμερο του !!! (γιατί άραγε ? μήπως κάτι ήξερε από πριν ? )

6ον κατεβαίνει η πρώτη εξάδα που δεν πήραμε θέσεις και καθώς έφευγα ακούω τον άλλον εκεί στο γραφειάκι να κράζει την γυναίκα (που ήταν στα χαρτιά) γιατί άλλα νούμερα της είπαν ότι είναι να αποχωρήσουν και άλλα έγραψε...

7ον αν είναι να βγαίνουν τα αποτελέσματα απο τα προκριματικά ποιος ο λόγος να ταλαιπωρούμε με το φαγητό ?
Άμα το ήξερα πριν βγω στα προκριματικά θα έτρωγα να γέμιζα full και να ήμουν μια χαρά.


Δεν νιώθω ότι αδικήθηκα γιατί μερικοί μπορεί να σκεφτούν (δεν βγήκε τίποτα και προσπαθεί να βγάλει το άχτι του).
Εγώ για την πάρτη μου πήγα για την εμπειρία...την γυμναστική την αγαπάω είναι η ζωή μου κατέβηκα χωρίς ουσίες και συναγωνίστηκα άτομα που ήταν μέσα στο φάρμακο αυτό αρκεί για εμένα...
Συγνώμη που σας κούρασα.

είναι η πρώτη φορα και δικαιολογημένα κάποιες απορίες σου , να πώ την γνώμη μου πως τωρα πήρες μια ιδέα απο αγώνες και έχεις δεί πώς είναι οι αθλητες , την επόμενη φορά θα πάς καλύτερα γιατι μετράει η εμπειρία , όπως σε όλα τα αθλήματα .

οι αθλητες που φεύγουν πρίν ακούσουν το όνομά τους είναι γιατι ξέρουν ότι βρίσκονται στην εξάδα με βάση τους αντιπάλους όχι όμως την θέση που θα πάρουν , αυτο δεν είναι κατι μεμπτό , δεν είναι χαζός ο άλλος να καρφωθεί ,απλα με την εμπειρία καταλαβαίνουν ότι είναι στούς 6 .

εσυ να κρατήσεις αυτο που λές ότι το γούσταρες που κατέβηκες σ αρέσει η γυμναστική με βάρη και αυτο μετράει , σε είδαν δικά σου άτομα και σε χάρηκαν όπως και σύ και πολλες φορές ενας αθλητής με ωραία παρουσία μπορεί να μην βγεί μέσα στο βάθρο αλλα να κερδίσει το κοινο με μια ωραία και αξιοπρεπή εμφάνηση , γιατι πολλες φορες άλλη γνώμη έχουν οι κριτες που έχουν συγκεκριμένα κρητήρια και άλλη το κοινό ειδικα όταν έχουν δικό τους αθλητή

στο θέμα της οργάνωσης και τα αποδυτήρια σ αυτον τον χώρο έχουν γίνει πολλες φορες αγώνες και οι αθλητες ξέρουν , δεν ήμουν βέβαια να έχω άποψη αλλα στο θέμα της εισόδου ισχύει το μαζί με τα ξερα καίγονται και τα χλωρα , συνήθως μπαίνουν πολλοι τζαμπατζήδες και απο άλλες εισόδους να γλυτώσουν το εισητήριο με αποτέλεσμα να έχει γεμάτες αίθουσες και πολλοί να είναι τζαμπέ , αν θεωρούνται φίλαθλοι 1-2 φορες τον χρόνο δεν είναι τίποτε , εδω στην κομοτινή είχε 8 ευρω είσοδο και 5 φοιτητικό και πάλι μπαίναν στην ζούλα απο όπου δεν φαντάζετε κανείς, αυτα γινόταν και θα γίνονται

έτσι κάνουν αυστηρα τα μέτρα οι διοργανωτες και γι αυτο χάνετε το προνόμιο των συνοδών που δεν πληρώναν , που και γω το θεωρώ σωστο να μην πληρώνει ενας συνοδός και ακόμα επειδη το δικό μας άθλημα δεν τυγχάνει της αναγνώρησης και προβολής ΄'οπως άλλα να μην είχε και καθόλου είσοδο η ενα συμβολικό ποσό με την προυπόθεση απο κάπου να καλύπτονται τα έξοδα παραστάσεως και τα έξοδα των αθλητων που θα προκριθούν για το εξωτερικό και αυτο θα γίνει μόνο αν μπαίνουν δυνατοί χορηγοί μεγάλες εταιρίες να υπάρχει άπλα οικονομική , πράγμα που δεν ισχύει σε μας

Polyneikos
28-05-12, 21:05
Στην κατηγορία Masters παρουσιάστηκαν 9 αθλητες:
Τα ονόματά τους:
Παρασκευόπουλος - Σακερι -Βεργής - Τagliati - Στιβακτακης - Τσίτσικας - Ντερτινής - Τσάγκας - Χειμώνας

46449


46451




Το πρωτο comparison που καλεσαν οι κριτές

46460

46459


46458


46457


46456


46455

46454


46453


46452


46461

Polyneikos
28-05-12, 21:34
2ο Callout

46462


46463



3ο Callout

46478


46477


46476


46472



46471



4ο Callout


46470


46479




46466


46465


46464



46481

46480

46469

sTeLaKoS
28-05-12, 22:36
Κώστα μας βάζεις στη γραμμή των κριτών :thumbup:. Δώσε φωτογραφίες!

KOYNELOS
28-05-12, 22:37
Αυτές είναι οι απόψεις μου όπως είπα για πρώτη φορά...

Πήρα τηλ στο τηλ της αφίσας και ρώτησα αν μπορώ να πάω να δηλώσω την προηγούμενη μέρα και μου είπε ο άνθρωπος που το σήκωσε -όχι δηλώνετε την ίδια μέρα όλοι.

Ξεκινήσαμε να βαφόμαστε εμείς της fitness, μετά μπήκαν οι master και οι junior :S φαντάζεσαι τι έγινε εκει μέσα.... μέχρι που είπαν πως θα βγούμε....

Ναι ζυγίστηκα σε μία ζυγαριά παλαιού τύπου (δεν έχω κάποιο πρόβλημα με αυτό) η οποία έδειχνε ότι να ναι σε κιλά αν ρωτήσετε και άλλους αθλητές τους έβγαζε 2+ κιλά και κάτω....

Ναι το παιδί ήταν κομμάτια αλλά είδες τι μπόρεσε και σκέφτηκε ένα μυαλό (το δικό μου σε αυτή την περίπτωση)...

Εφόσον κρίνονται όλα στα προκριματικά δεν υπάρχει και λόγος για τελικούς κτλπ :S ας γίνει το όλο σκηνικό μία και καλή.... απλά ξέρουν ότι θα βγάλουν λεφτά απο τους ''τελικούς 15€'' οπότε ας κάνουμε και προκριματικούς να βγάλουμε και απο εκεί ότι μπορούμε "10€"

Επίσης ένα ψυγείο δεν υπήρχε με λίγο νεράκι... έπρεπε να το πληρώσεις απο το ξενοδοχείο 1€ (τώρα θα μου πεις πως κάνεις έτσι για 1€ και όμως το σχολίασαν πολλοί αυτό).

Το τελευταίο σχόλιο δεν ήταν μπηχτή αλλά ως έχουν τα πράγματα.

marvin
28-05-12, 22:56
Ρε παιδια ειλικρινα δηλαδη..προσπαθω απο το πρωι να δω τις φωτο απο τον χθεσινο αγωνα ετσι οπως τον εζησα και ολο καποιος γραφει τα παραπονα του!!!Περιμενετε να γινει πρωτα η παρουσιαση και μετα λετε οτι αλλο θελετε η πειτε τα στα οφφ!!!!:weights:

Polyneikos
28-05-12, 23:06
Συνέχεια Masters ...

46488


46498


46497


46496



46495


46493


46492


46491


46490


46489


46484



46485


46486



46487


Oι αθλητές εκτός εξάδας ...

46499

Polyneikos
28-05-12, 23:16
Αυτές είναι οι απόψεις μου όπως είπα για πρώτη φορά...

Πήρα τηλ στο τηλ της αφίσας και ρώτησα αν μπορώ να πάω να δηλώσω την προηγούμενη μέρα και μου είπε ο άνθρωπος που το σήκωσε -όχι δηλώνετε την ίδια μέρα όλοι.

Το τηλέφωνο που χρησιμοποιησες την τελευταία ημέρα,προφανως του προέδρου,το είχες απασχολήσει αλλη φορα για να μαθεις λεπτομερειες;
Εχεις παρακολουθησει αλλους αγώνες;Γιατι αν ναί,καποια πραγματα στο πως κυλαει ο αγωνας,πότε βαθμολογείσαι κτλ,θα έπρεπε να τα γνωρίζεις..Μου κανει εντύπωση...Στο φόρουμ και μονο εχουν χιλιογραφτεί..
Δεν εισαι υποχρεωμενος να το παρακολουθείς αλλα εφόσον θες να συμμετεχεις σε ενα event,"ψαχνεσαι".

Ξεκινήσαμε να βαφόμαστε εμείς της fitness, μετά μπήκαν οι master και οι junior :S φαντάζεσαι τι έγινε εκει μέσα.... μέχρι που είπαν πως θα βγούμε....

Ναι ζυγίστηκα σε μία ζυγαριά παλαιού τύπου (δεν έχω κάποιο πρόβλημα με αυτό) η οποία έδειχνε ότι να ναι σε κιλά αν ρωτήσετε και άλλους αθλητές τους έβγαζε 2+ κιλά και κάτω....

Ναι το παιδί ήταν κομμάτια αλλά είδες τι μπόρεσε και σκέφτηκε ένα μυαλό (το δικό μου σε αυτή την περίπτωση)...

Αυτό ειναι θέμα που καποιος που το ζεί εντονα εκεινη την στιγμή,μπορεί να το παρεξηγήσει,αλλά στον 1ο δεν μπορεί να θεωρηθεί πονηρο,εννοείται οτι ο εμπειρος αθλητης εχει καταλαβει ότι ειναι εξαδα....

Εφόσον κρίνονται όλα στα προκριματικά δεν υπάρχει και λόγος για τελικούς κτλπ :S ας γίνει το όλο σκηνικό μία και καλή.... απλά ξέρουν ότι θα βγάλουν λεφτά απο τους ''τελικούς 15€'' οπότε ας κάνουμε και προκριματικούς να βγάλουμε και απο εκεί ότι μπορούμε "10€"


επειδή βλέπω έχετε απορίες σχετικα με την διεξαγωγή των αγώνων σε προκριματικα και τελικά θα σας εξηγήσω εδω σ αυτο το τόπικ μιας και έγινε ολόκληρο θέμα να λήξει και να μην αναλωνόμαστε σε τέτοιου είδους θέματα ενω περισσότερο πρέπει να μείνουμε στο αγωνιστικό κομμάτι και σχολιασμό αθλητών .

τα προκριματικά ήταν καθιερωμένα πολλα χρόνια όταν υπήρχαν και πολλοί αθλητες διαγωνιζόμενοι , λόγω τού ότι το ββ είναι ενα σόου και ο κόσμος που πάει να δεί και να θαυμάσει τούς αθλητες αν γίνονται μαραθώνια κομπάριζον θα ξενερώσει και στα μισα θα την έχει κάνει

ενα θα πώ εγω κατέβαινα σε αγώνες που οι προκριματικοί γινόταν την μια μερα και οι τελικοί την άλλη και μάλιστα στα τελικα ποζάριζε και εμφανιζόταν μόνο η εξάδα , οι αθλητες που δεν ήταν εξάδα δεν υπήρχαν , πέρναν απο ενα μετάλειο και αποχωρούσαν , με τελευταίο αγώνα μου το γιούνιβερς του 2006 , όπου πόζαρα στούς τελικούς επειδή ήμουν εξάδα , που λοιπόν το παράξενο.

επίσης ενας αθλητής που συμμετέχει σε αγώνα μιας ομοσπονδίας , οφείλει να ενημερώνετε για τούς κανονισμούς και να γνωρίζει το πρόγραμμα , τι καλύτερο λοιπόν απο ενα αθλητή να ξέρει ότι αγωνίζετε στα προκριματικά και ξέρει ότι το τάιμινκ που θα πρέπει να πιάσει την τελεια φόρμα του θα ε'ίναι το πρωί και έτσι κάνει τον προγραμματισμό του

το βράδυ μπορεί να είναι λίγο καλύτερος η λίγο χειρότερος αλλα τα αποτελέσματα βγαίνουν το πρωί εκεί κρίνετε , το βράδυ θα κριθεί ο γενικός νικητης και η κατηγορία πρωταθλητών , έτσι ο αγώνας κυλάει ομαλα χωρίς άσχετα κομπάριζον να απολαύσει και ο κόσμος που πληρώνει να δεί ενα ωραίο θέαμα και να το χαρούν και οι αθλητες γιατι άλλο να ποζάρουν σε κόσμο και άλλο σε άδεια καθίσματα .

αυτός που είναι καλός και ξέρει θα αγωνιστεί το βράδυ για γενικό φροντίζει να είναι και το βράδυ σε καλή κατάσταση η ακόμα καλύτερος αν μπορεί

εγω είχα κατεβει το 93 σε ενα αγωνα που στο ζέσταμα ίδρωνα και θόλωσα και ενω ήμουν φαβορί για την πρώτη θεση τελικα κατάλαβα θα έπαιρνα την 3η και καλα να πάθω , μετα στεναχωρέθηκα και πήγα έφαγα τα κοκορέτσια μου και ότι σαβούρα μπορεί να βάλει ο νούς και την έπεσα στο ξενοδοχείο να μην σκεφτομαι την ατυχία μου , όταν πήγα στους τελικούς και με ρωτούσαν οι φίλοι πως είμαι έλεγα χάλια θόλωσα και ήμουν σαν κολοκύθι , αυτοι λεγαν πλάκα μας κάνεις και λέω μπροστα ήταν ο στρατης ο αργυράκης που με είδε , βγαίνω λοιπόν στην σκηνη το βράδυ και ήμουν κομάτια και μεσα στην φλέβα γιατι αυτα που έφαγα και επειδη δεν ήπια νερο με είχαν στεγνώσει και ξεπέρασα το σόκ με το φαινόμενο του αλδοστερονισμού και οι κριτες πως να με πούν 3ο και είπαν να ξαναγίνει η βαθμολογία μόνο στην βαρια κατηγορία και εκεί βγήκα πρώτος , αλλα εγω δεν το δέχτηκα λέω και οι άλλοι τι φταίνε που ήταν το πρωί όπως έπρεπε και γω ήμουν λάσπη , οπότε λεω να συμψηφιστει και τελικα πήρα την δεύτερη θεση και εξήγησαν στο κοινό τον λόγο να μην λένε για αδικίες και χαζά .

οπότε οι αγώνες που γίνονται πρωί απόγευμα έχουν υπέρ και κατα .
τα υπέρ είναι ότι το βράδυ υπάρχει ομαλή ροή δεν υπάρχουν περιτα κομπάριζον και να ζορίζονται αθλητες και να βαριέτε ο κόσμος και τα κατα ότι ο αθλητής αναγκάζετε πρωί απόγευμα να βάζει χρώμα και έχει περισσότερη κούραση μιας και 2 φορές όλη η διαδικασία , αλλα όταν υπάρχουν πολλες συμμετοχές είναι πρωτιμότερο γιατι οι αγώνες κραταν 5 ώρες τουλάχιστον

αυτο το μια κι έξω ξεκίνησε σε μια περίοδο που έπεσαν οι συμμετοχές των αθλητών και βόλευε το μια κι έξω αλλα με πολλες συμμετοχές είναι αδύνατο , οπότε που το πρόβλημα όταν ο αθλητής γνωρίζει ότι το πρωί βαθμολογείτε και τελος , δεν γίνετε και στις 2 περιπτώσεις και να βγαίνει μετα μέσος όρος

Όλη αυτη η απάντηση του Ηλία πρεπει να σου διέφυγε γιατι ειναι κατατοπιστική.


Επίσης ένα ψυγείο δεν υπήρχε με λίγο νεράκι... έπρεπε να το πληρώσεις απο το ξενοδοχείο 1€ (τώρα θα μου πεις πως κάνεις έτσι για 1€ και όμως το σχολίασαν πολλοί αυτό).



Το τελευταίο σχόλιο δεν ήταν μπηχτή αλλά ως έχουν τα πράγματα.

Συμφωνώ ότι στους αθλητες θα πρεπει να παρέχονται τα στοιχειώδη,είναι ένα θεμα που θα πρεπει να το δουν οι αρμόδιοι.
Αλλα για το 1 ευρω,σορρυ,εγω πήγα απέναντι στο περίπτερο στην Λιοσίων και το πήρα με 0,50:green:
Φιλικά πάντα,Πολυνεικος

Polyneikos
28-05-12, 23:41
Γιώργος Ντερτινής (6ος)

46511


46510


46509



Leonardo Tagliati (5ος)


46503

46504


Κωνσταντίνος Τσίτσικας


46508

46507


46506


46505



Παναγιώτης Βεργής (3ος)


46501



46502


Γιώργος Τζάγκας (2ος)


46513


46512


Χειμώνας Αντώνης (1ος)

46514


46515

Polyneikos
28-05-12, 23:59
Τελειωνω με την κατηγορία Masters Με την απονομή της κατηγορίας.
Τα αποτελεσματα της 6αδας

1. Χρήστος Χειμώνας
2. Γιώργος Τζάγκας
3. Παναγιώτης Βεργής
4. Κωνσταντίνος Τσίτσικας
5. Leonardo Tagliati
6. Γιώργος Ντερτινής

Την απονομή έκαναν ένας εκπρόσωπος απο τον χορηγό Xtremes Stores του Σπύρου Μαραγκάκη και εκπρόσωπος του Bodybuilding.gr. :green:
Ευκαιρίας δοθείσης , να ευχαριστησουμε τους διοργανωτές που μας επέλεξαν για απονομή,τιμητικο για την ιστοσελίδα μας.

46518

46517



46519

46516

46520


46521

Polyneikos
29-05-12, 00:07
Να μας συγχωρέσουν όσοι περιμενουν να δουν φωτογραφίες δικές τους ή δικών τους προσώπων και θα πρεπει να αναμένουν λίγο.Το υλικό είναι αρκετό.
Απλά εχουμε ενα συγκεκριμενο πρωτόκολλο παρουσίασης των αγώνων,που συμβαδίζει με την ροή του αγώνα,δεν θελουμε απλά να "ξεπεταχτούν" 500 φωτογραφίες βιαστικά,ετσι για να μπούν.
Επίσης όταν γίνονται σχόλια για μια κατηγορία,καλό θα ήταν να εχουν προηγηθεί φωτογραφίες για να έχει καποια εικόνα και ο αναγνωστης που δεν ήταν παρών.
Από αύριο η συνέχεια με Juniors,Fitness & Bοdy Fitness,πιθανόν και γυναικες.
Ελπίζουμε στην κατανοηση των αναγνωστων.:thumbup:

barbell
29-05-12, 03:26
Εγω μπορω να πω πως ηταν ενας απο τους καλυτερους και ποιο δικαιους αγωνες που εχω παρακολουθησει.Τα μονα μου παραπονα βεβαια(αν και συνηθισμενος πλεον..)ηταν η υπερβολικη ζεστη και ο γνωστος αχταρμας το βραδυ με τους μισους ορθιους να κοβουν την θεα σε αυτους που καθονται κτλ..Κατα τα αλλα ο Αττιλακος για τα δεδομενα του σημερινου αγωνιστικου bodybuilding ηταν καθαρα νικητης,το οτι εμενα μου αρεσει πολυ περισσοτερο ο Σιδηροπoυλος λογο απολυτης ισορροπιας ογκου/αισθητικης δε λεει κατι..καλως η' κακως ετσι ειναι το bodybuilding πλεον..Ο Τριουλιδης μια κατηγορια μονος του,στη χαμηλη τριαδα φωτια(εδω νομιζω πως ο Αθανασιου λογο φυσικης καταστασης αξιζε μια θεση ακομα..),Τα junior πολυ επιπεδο επισης,ο Χειμωνας αρκετα βελτιωμενος στους masters αξιος νικητης αλλα και εδω νομιζω πως λογο γραμμωσης/αισθητικης/συμμετριας η 2η θεση επρεπε να παει στον Βεργη.Οπως και να χει το καταευχαριστηθηκα και πιστευω ολοι οι παρευρισκομενοι.Τα λεμε παλι το Νοεμβριο;)

vaggan
29-05-12, 08:41
παναξιος νικητης ο αττιλακος με τα τεραστια κατακομμενα ποδια του.το κορμι του τριουλιδη πιστευω οτι εχει ξεφυγει κατα πολυ απο την κατηγορια body fitness

Polyneikos
29-05-12, 10:42
Η επόμενη κατηγορία που βγήκε στον αγώνα ήταν η κατηγορία Juniors.Συμμετείχαν 10 αθλητες.
Οι κανονισμοί της WABBA προβλέπουν συμμετοχή για αθλητες μεχρι 25 χρ.(24 χρ,11μην και 30ημ).

46524

46528

46527


46526

46525

46538

46537


46536




46535

46534


46533

46532



46531

46530


46529

Polyneikos
29-05-12, 11:05
46545

46543

46542

46539



46541


46540



Οι αθλητές που ξεχώρισαν ότι θα αναμετρηθούν για την 1η θεση:
Ξανθης Γιώργος (νο17) & Μπαρμπαδακης Παυλος (νο 52 )

46549


46547


46544

46551


46552

46550



46546


46548

ΜrΚommatias
29-05-12, 11:09
Xρήσιμη και διαφωτιστική η τοποθέτηση του Ηλία,που αν μη τι αλλο η εμπειρία του τεραστια και οι παραστάσεις του πολλες.:clap::clap::clap::clap:

stefanosbmx
29-05-12, 12:16
φιλε polyneikos εχεις απολυτο δικιο συμφωνω και εγω με την προταση σου.

Polyneikos
29-05-12, 12:34
Ατομικά 6αδας Juniors


6oς Αντώνης Βένιος

46569


46570


5oς Τζον Γιούσιεφ

46581

46582


46583


4oς Πολύβιος Δεληγιάννης

46572


46571



3oς Ανδρέας Κολοβός

46577


46576


2oς Παύλος Μπαρμπαδάκης

46578

46580

46579


46579

1oς Γιώργος Ξάνθης

46575



46574



46573

Polyneikos
29-05-12, 12:40
Απονομές της κατηγορίας Juniors
Oι απονομές εγιναν απο τον παλαιμαχο αθλητή Λάμπη Αβελκίου και τον παλαιό αθλητη Μιχάλη Ανδρουλάκη,επίσημο εκπρόσωπο της Ultimate Nutrition και χορηγός του αγώνα

46585

46584


46589



46588


46587

46586

Τελική εξάδα κατηγορίας Juniors BB

1. Γιώργος Ξάνθης
2. Παύλος Μπαρμπαδάκης
3. Ανδρέας Κολοβός
4. Πολύβιος Δεληγιάννης
5. Τζον Γιούσιεφ
6. Αντώνης Βένιος

Ariel
29-05-12, 13:38
πολυ καλος ο ΞΑΝΘΗΣ ...προπονειτα σκληρα!:thumbup:

Polyneikos
29-05-12, 13:41
Στην κατηγορία Fitness Ανδρών υπήρχαν οι συμμετοχές 16 αθλητων


46592


46600

46599


46598


46597


46596


46595


46594


46593



46601

Polyneikos
29-05-12, 14:17
Συνέχεια Fitness Aνδρων


46605

46614

46613


46612

46611


46610


46609


46608


46607


46606

46603

46604

46602


46615

Polyneikos
29-05-12, 14:23
Η τελική κατάταξη στους Fitness


Fitness Ανδρών

1. Κώστας Σταμάτης
2. Βαγγέλης Συρίγγος
3. Μανώλης Γρινιαράκης
4. Γιώργος Τσομάκας
5. Απόστολος Γεωργούλης
6. Δημήτρης Σταματόπουλος


46618


46621


46620



46619


46616



46617

46622

Χρήστος Τριανταφύλλου
29-05-12, 16:31
Η ηλικια των juniors στην wabba που ειναι μεχρι 25 χρονων , απο ποτε ισχυει στην Ελλαδα;
Mηπως απο φετος ; Γιαυτο ειχε τοσο ανεβασμενο επιπεδο ; Eγω ηξερα οτι οι juniors ειναι μεχρι 21 χρονων.

Polyneikos
29-05-12, 16:39
Χρήστο είναι τα τελευταία χρόνια που έχει γινει αυτη η αλλαγη στο όριο της ηλικίας,απλά δεν θυμαμαι να σου πω από ποια χρονιά και έπειτα.

TRIANTAFYLLOU
29-05-12, 16:53
Η ηλικια των juniors στην wabba που ειναι μεχρι 25 χρονων , απο ποτε ισχυει στην Ελλαδα;
Mηπως απο φετος ; Γιαυτο ειχε τοσο ανεβασμενο επιπεδο ; Eγω ηξερα οτι οι juniors ειναι μεχρι 21 χρονων.

καλα θυμάσε Χρήστο μέχρι 21 ήταν παλιά , αλλα τωρα το όριο στα 25 δεν έγινε απο φέτος έχει κάτι χρόνια στην WABBA ακούγετε υπερβολικό βέβαια , αλλα και τότε στα 21 που ήταν ήταν ψηλά το όριο σε σχέση με όλα τα άλλα αθλήματα

και εξηγώ τον λόγο ..επειδή το ββ είναι ένα άθλημα που περισσότερο απο μεγάλη ηλικία ξεκινάει ένας έφηβος , πρίν περισσότεροι είχαν ασχοληθεί με άλλα αθλήματα όπως στίβος , πολεμικές τέχνες , ποδόσφαιρο που ταιριάζουν σε μικρές ηλικίες , οπότε επειδη για να χτιστεί το σώμα θέλει χρόνια δουλειάς , αν το όριο είναι πολύ χαμηλά δεν προλαβαίνουν να χτίσουν μυικό ιστο, ειδικα με φυσικό πάντα τρόπο που ταιριάζει σε εφήβους και γι αυτο το όριο είναι στα 21 στις περισσότερες ομοσπονδίες , απλα το 25 καταλαβαίνω πως ακούγετε υπερβολικό , σίγουρα όταν το ψήφισαν να καθιερωθεί κάποια παράμετρο θα είχαν στο μυαλό τους αυτοί που πήραν την απόφαση και θα είναι λίγο άδικο γι αυτούς που είναι τζούνιορ και είναι στα 19-21
αλλα στο ββ μετράει όπως και σε όλα τα αθλήματα η χαρα της συμμετοχής και όχι μόνο της νίκης , γιατι όπως και να το κάνουμε ένας θα είναι ο νικητής και αν είναι όσοι δεν βγαίνουν πρώτοι η είναι εκτός τριάδας να τα βάφουν μαύρα , τότε δεν έχει νόημα

Polyneikos
29-05-12, 17:29
Να συμπληρώσω πάνω σε αυτό που λεει ο Ηλίας :
Ειχα και εγω αυτή την απορία και το είχα συζητησει με τον Νικο Τσουνακη όπου μου εξηγησε την λογική του συγκριτικά μεγάλου ορίου για τους juniors :

Η WABBA θεωρεί ότι αν παίζει καποιος τζουνιορ μεχρι 19-20,είναι πολυ αψητο το σώμα του για να τον ρίξει την επόμενη χρονια που θα είναι 21 να παιζει με δουλεμένους αθλητες bbers 35-40 χρονων που εχουν τα χρονια ηλικίας του σε προπονηση.
Εφόσον δηλαδή στην Ανδρων παίζεις μεχρι τα 40,φανταστείτε ποσο χαώδης διαφορα θα είναι ο αθλητης 21 χρ με τον αθλητή 40 χρονων
Οπότε φιλοσοφία ειναι παίζουν μεχρι τα 25 ,να εισαι ψημενος να παίξεις με τα θηρία,αφού θα έχεις εστω 5 χρονια προπόνησης στην πλάτη σου.
Απο εκεί και πέρα ,αν καποιος δεν ειναι τοσο προχωρημενος και δεν θελει να παίξει με juniors που του ριχνουν 5 χρονια προπονησης (γιατι σιγουρα υπάρχει διαφορα επιπεδου σε εναν 19χρονο με εναν 24 χρονο) μπορεί να παίξει σε fitness ή αντε body fitness αν ειναι λίγο πιο βαρύς.
Ετσι εξασφαλίζουν στις body κατηγορίες υψηλό επίπεδο,γιατί εκεί ρίχνουν το βαρος.
Βεβαια με αυτό το σύστημα αξιολογησης των κατηγοριών,καποιοι ευνοούνται,κάποιοι άλλοι όχι.

TRIANTAFYLLOU
29-05-12, 17:43
έτσι είναι κώστα γι αυτο το επεσήμανα , απο κεί και πέρα το θέμα είναι και στην νοοτροπία και ψυχοσύνθεση του καθένα , δηλαδή να είναι στο υψηλότερο όριο της κατηγορίας στα 25 και πώς θα δεχτεί να παίξει τζούνιορ , η λέξη τζούνιορ παραπέμπει σε τζούνιορ με την ένοια της ηλικίας που παραπέμπει σε έφηβο , αν δηλαδή λεγόταν κατηγορία έως 25 ακούγετε διαφορετικά , αλλα αυτη η σκέψη είναι κάποιου με άλλη νοοτροπία , όπως εγω , που αλλιώς τα γνώρησε τα πράματα , η εξέληξη όμως δημιουργεί απαιτήσεις αλλαγων και τροποποιήσεων και εφόσον κάτι είναι γνωστό και οι αθλητές το γνωρίζουν προτού συμμετέχουν δεν υπάρχει και θέμα αμφισβήτησης

Muscleboss
29-05-12, 17:53
Θα θελα να αναφέρω και εγώ τα συγχαρητήριά μου στους διοργανωτές, και σε όλους τους αθλητές που έλαβαν μέρος, ιδιαίτερα στους νικητές. :clap:
Δε μπόρεσα μετά από πολλά χρόνια να παραυρεθώ σε αυτόν τον αγώνα λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων και η αλήθεια είναι ότι μου έλλειψε.

Πολλά μπράβο και τον Κώστα Polyneiko για την εξαιρετική κάλυψη του αγώνα τόσο από πλευράς φωτογραφιών όσο και σχολίων. :toast:

Χρήστος Τριανταφύλλου
29-05-12, 18:00
Ευχαριστω παιδια για τις διευκρινισεις. Οντως εχει μια λογικη που ομολογω δεν την ειδα ξεκαθαρα απο την αρχη.
Και οπως σωστα ειπες Κωστα ,για καποιους μπορει να ειναι λιγο καλυτερα κ για καποιους οχι.

Polyneikos
29-05-12, 18:17
Εδω είχαμε την συμμετοχή 13 αθλητών
Ο Σταύρος Τριουλίδης,έχωντας τον αέρα των νικών του στην κατηγορία καθώς και το εξαιρετικό στήσιμο,δεν διαπραγματεύτηκε καθόλου την νίκη.


46636

46651


46644


46643

46642


46641

46640


46639

46638


46637


46635


46652

Polyneikos
29-05-12, 19:07
Βody Fitness συνέχεια...


46655

46664


46663


46662


46661


46660


46659

46658


46657

46665

46656

46654



46666

Χρήστος Τριανταφύλλου
29-05-12, 21:37
Ο Τριουλιδης ηταν σκετη ''φωτια'',πραγματικα σε απιστευτη κατασταση ,μονο το χρωμα του μου φανηκε καπως υπερβολικο. Και ο 2ος της κατηγοριας ομως ,ο αθλητης με το Νο 20 , μου αρεσε πααααρα πολυ. Τα ειχε ολα και με παρα πολυ καλη αισθητικη ,αν συνεχισει κ διατηρησει το στυλ του ,νομιζω θα ανεβει ψηλα.

Polyneikos
29-05-12, 22:54
46684


46695


46694


46693



46692


46691


46690


46689



46688


46687


46686



46685



46696

Polyneikos
29-05-12, 23:01
Aπονομή της κατηγορίας Body Fitness από τον Γιαννη Διακογιάννη

4671346714


46715


46716

46717


46718


Η εξάδα της κατηγορίας Body Fitness


1. Σταύρος Τριουλίδης
2. Κωνσταντίνος Τσάφος
3. Γιώργος Μούρκος
4. Αθανάσιος Τσικνής
5. Βασίλης Δεβριάδης
6. Κυριάκος Κατσέτης

Dreiko
29-05-12, 23:03
Eδω εκτος απο την τρομερη κατασταση του Τριουλιδη,κατι που μας εχει συνηθισει,πρεπει να σημειωσω την καταπληκτικη κατασταση και το,πολλα υποσχομενο,καλουπι του Κων/νου Τσαφου,που ηρθε 2ος!!!:clap::clap::clap:

TRIANTAFYLLOU
29-05-12, 23:11
Eδω εκτος απο την τρομερη κατασταση του Τριουλιδη,κατι που μας εχει συνηθισει,πρεπει να σημειωσω την καταπληκτικη κατασταση και το,πολλα υποσχομενο,καλουπι του Κων/νου Τσαφου,που ηρθε 2ος!!!:clap::clap::clap:

συμφωνώ απόλυτα βαγγέλη πολύ ωραίο καλούπι ο δεύτερος Τσάφος ,ο Τριουλίδης ήταν σε τέλεια κατάσταση , αλλα και ο δεύτερος έχει μέλον , μερικές κατηγορίες ενω έχουν υψηλό ανταγωνισμό παρ όλα αυτα επειδή είναι καλοι οι αθλητες και ολοκληρωμένοι είναι ξεκάθαρα τα αποτελέσματα και δεν προβληματίζονται πολύ οι κριτές :thumbup:

Polyneikos
29-05-12, 23:14
Συνεχίζω το φωτορεπορταζ με τις κατηγορίες Γυναικών.

Bikini Model

Μοναδική συμμετοχή από την Έλενα Ναζάροβα


46719

46720


46721


46722


46723


46724

giannis64
29-05-12, 23:16
βλεποντας τις φωτο απο τον αγωνα της wabba, θελω να γραψω αυτο το οφ τοπικ..

κωστα ζηλευω.. την αλλη φορα θα εφοδιαστω με καλυτερη φωτογραφικη μηχανη..:(

μπραβο φιλε. πολυ καλη ποιοτητα στης φωτο..:clap:

marvin
29-05-12, 23:24
βλεποντας τις φωτο απο τον αγωνα της wabba, θελω να γραψω αυτο το οφ τοπικ..

κωστα ζηλευω.. την αλλη φορα θα εφοδιαστω με καλυτερη φωτογραφικη μηχανη..:(

μπραβο φιλε. πολυ καλη ποιοτητα στης φωτο..:clap:

Εμ τι νομιζες ..τσαμπα εκανε τοσα ημικαθισματα;:green:

Polyneikos
29-05-12, 23:59
Eδω εκτος απο την τρομερη κατασταση του Τριουλιδη,κατι που μας εχει συνηθισει,πρεπει να σημειωσω την καταπληκτικη κατασταση και το,πολλα υποσχομενο,καλουπι του Κων/νου Τσαφου,που ηρθε 2ος!!!


συμφωνώ απόλυτα βαγγέλη πολύ ωραίο καλούπι ο δεύτερος Τσάφος ,ο Τριουλίδης ήταν σε τέλεια κατάσταση , αλλα και ο δεύτερος έχει μέλον , μερικές κατηγορίες ενω έχουν υψηλό ανταγωνισμό παρ όλα αυτα επειδή είναι καλοι οι αθλητες και ολοκληρωμένοι είναι ξεκάθαρα τα αποτελέσματα και δεν προβληματίζονται πολύ οι κριτές

Συμφωνώ για τον 2ο Τσαφο,σωματοδομή που τραβαγε τις ματιές,πολυ ωραίο καλούπι και είχε κανει κανει δουλεια ο αθλητής στο σώμα του.Εχει μέλλον.

Ο δε Σταυρος Τριουλίδης θεωρώ ότι με τις παρουσίες του έχει στιγματίσει την κατηγορία Βody Fitness πλεον και θα είναι σημείο αναφοράς για πολλα χρόνια σε αυτη την κατηγορία.Σταυρο συγχαρητηρια για την εμφάνισή σου.:thumbup: :clap:

Polyneikos
30-05-12, 00:07
βλεποντας τις φωτο απο τον αγωνα της wabba, θελω να γραψω αυτο το οφ τοπικ..

κωστα ζηλευω.. την αλλη φορα θα εφοδιαστω με καλυτερη φωτογραφικη μηχανη..:(

μπραβο φιλε. πολυ καλη ποιοτητα στης φωτο..:clap:

Γιάννη σε ευχαριστώ.Και εσύ με την σειρά σου όμως στον αγώνα της NABBA στην Κομοτηνή έκανες φοβερή δουλειά με το υπόλοιπο team.
Δυστυχώς αυτή την φορά το team εσπασε στα 2 ,λόγω των διαδοχικών αγώνων και της μεγαλης αποστασης.
Την επόμενη φορά θα καλύψουμε τον αγώνα μαζί.
Ευκαιρίας δοθείσης,θα πρεπει να αναφερουμε ότι η αγορά όλου αυτού του εξοπλισμού ειναι δουλειά του Παναγιώτη "Μuscleboss" Βίτσα,με μοναδικό σκοπό να επιλεχθουν τα καλύτερα μηχανήματα που θα εξασφαλίσουν το καλύτερο αποτέλεσμα στην λήψη των αγώνων.
Ειναι εκείνος που εχει χτίσει το :bodybuildinggr: και πρέπει να το αναφέρουμε. :thumbup:


Εμ τι νομιζες ..τσαμπα εκανε τοσα ημικαθισματα;:green:

:squat::green:

Polyneikos
30-05-12, 00:30
Shape Γυναικών

1. Τούλα Ευαγγέλου
2. Μαρία Μαθιουδάκη


46728


46738


46737


46736


46735


46734


46733


46732


46731

46730


46729



Απονομή κατηγορίας από τον Φώτη Πλευρίτη και την Ελλη Ιωσηφίδου

46739



46740

46741

dorita
30-05-12, 00:36
συγχαρητηρια στις γυναικες!!!!!:clap::clap::clap:
πολυ ωραια κορμια1!!!:thumbup:

TRIANTAFYLLOU
30-05-12, 00:59
πολλα μπράβο και στις γυναίκες που ήταν όλες πολύ καλές και όλοι ξέρουμε πόσο πιο δύσκολο είναι για μια γυναίκα να φτάσει σε τέτοια κατάσταση και μόνο που κατέβηκαν στούς αγώνες και με τέτοια εμφάνηση αξίζουν συγχαρητήρια
αυτές αποτελούν παράδειγμα και κίνητρο να ασχοληθούν περισσότερες γυναίκες με το σιδερένιο άθλημα και ζωντανή απόδειξη ότι ακόμα και σε αγωνιστικό επίπεδο είναι όμορφες και θηλυκες :clap::clap::clap:

υγ. και η Έλλη στην απονομή αν και έχει γυρισμένη πλάτη πολύ καλή δείχνει:thumbup::turtle:

Polyneikos
30-05-12, 01:21
Body Fitness Γυναικών
1. Τούλα Κώστογλου
2. Μαρία Ιορδανοπούλου
3. Λίντα Κουλέτσιου





46776

46775


46774

46764

46773


46764

46772


46771


46770

46769


46768


46767


46765


46766


46777

Polyneikos
30-05-12, 09:36
1. Τούλα Κώστογλου

46795



46793


46794


2. Μαρία Ιορδανοπούλου

46790



46799




46798



46797



46796


3. Λίντα Κουλέτσιου

46791







46792


Απονομή από τον Δαυίδ Μπαλάσα



46800




46801

46802

vaggan
30-05-12, 10:19
Eδω εκτος απο την τρομερη κατασταση του Τριουλιδη,κατι που μας εχει συνηθισει,πρεπει να σημειωσω την καταπληκτικη κατασταση και το,πολλα υποσχομενο,καλουπι του Κων/νου Τσαφου,που ηρθε 2ος!!!:clap::clap::clap:+1 ο τσαφος ειναι πολλα υποσχομενος επισης ο κυριακος κατσετης ειναι γιος του γνωστου παλαιμαχου αθλητη κωστα κατσετη

koukoutsaki
30-05-12, 10:23
μπραβο φοβερες φωτο μπραβο παιδια

συγχαρητηρια σε ολες τις κυριες του fitness :bowdown::bowdown::bowdown:

Polyneikos
30-05-12, 12:07
Guest Poser απο την φοβερή Κωνσταντίνα Κασκάνη :bowdown::bowdown:

46805


46804


46806


46807


46808



46810

46809

vaggan
30-05-12, 12:43
ουαου:shock::shock:σουπερ φορμα η κασκανη:bowdown::bowdown::bowdown:

Polyneikos
30-05-12, 12:45
ουαου:shock::shock:σουπερ φορμα η κασκανη:bowdown::bowdown::bowdown:

Bαγγελη χωρίς υπερβολή,αυτο θεωρείται off season για την Κωνσταντίνα,για τα δεδομενα της :green: :clap:

PEGY
30-05-12, 12:59
Η Κωνσταντίνα είναι όπως πάντα Α Ρ Ι Σ Τ Η ! Είναι υπόδειγμα σιδερένιας θέλησης πρώτα απ όλα.
:clap:
Γιατί δεν διαγωνίστηκε;

Polyneikos
30-05-12, 13:23
Η Κωνσταντίνα είναι όπως πάντα Α Ρ Ι Σ Τ Η ! Είναι υπόδειγμα σιδερένιας θέλησης πρώτα απ όλα.
:clap:
Γιατί δεν διαγωνίστηκε;

H WABBA ,σε συννενόηση με την Κωνσταντίνα,εχει αποφασίσει ότι θα κανει μονο guest στα Πανελλήνια,δινωντας με αυτόν τον τρόπο "χώρο" σε καινουργιες αθλητριες να αναδειχθούν.
Ως διαγωνιζόμενη η Κωνσταντίνα ,πλεον μονο σε Παγκόσμια και Πανευρωπαικα ..:thumbup:

koukoutsaki
30-05-12, 13:47
off season ?????ΚΟΜΜΑΤΙΑ ειναι :clap::clap::clap::clap::clap::clap:

RAMBO
30-05-12, 14:41
Ο αγωνας ηταν καταπληκτικος,αρκετες συμμετοχες που ειχαμε απο τον Μαιο του 09 να δουμε τοσους αθλητες πανω στην σκηνη,το επιπεδο καλο και το θεαμα ενδιαφερον ειδικα οσο περναγε η ωρα μεχρι τον γενικο νικητη.Οι γυναικειες συμμετοχες οσο πανε και αυξανονονται...

Το βραδυ δεν ταλαιπωρηθηκαμε με το ωραριο,ο αγωνας κυλισε γρηγορα και με ενδιαφερον,μεγαλα ονοματα πανω στην σκηνη εδωσαν το παρων και φετος οπως και αρκετα νεα προσωπα στο χωρο

Το :bodybuildinggr: οπως παντα μπροστα,ο Polyneikos στις φωτογραφιες,ο Κ.Διακογιαννης στην κριτικη επιτροπη(οπου εκαναν και απονομη)εγω στην καμερα και το υπολοιπο team Marvin,Dr.Dre,Dreiko και Χρηστος1961 μαζι με τον γιο στην παρακολουθηση και τα προγνωστικα,ενω ο Ακης Βουλγαρελης(mr kommatias)υπευθυνος αποδυτηριων και το εκανε αψογα:clap:

Υπομονη μεχρι τον Νοεμβρη στο καθιερωμενο μας ραντεβου,αυτη την φορα να μας τιμησουν ακομα περισσοτερα μελη με την παρουσια τους και να γνωριστουμε απο κοντα..

Χρήστος Τριανταφύλλου
30-05-12, 16:32
ουαου:shock::shock:σουπερ φορμα η κασκανη:bowdown::bowdown::bowdown:

Πρεπει να ειναι παντα σε φορμα ,οποτε με μια μικρη σχετικα προετοιμασια ερχεται σε αγωνιστικη κατασταση . Μπραβο της :clap::clap:

Polyneikos
30-05-12, 16:46
2o Guest Posing,από τον Μπάμπη Σαρακίνη,51 χρονών ,δειχνει σαν να τον έχει ξεχάσει ο χρόνος που λένε,φανταστικός!

46831

46840

46839


46838


46837


46836


46835


46834

46833


46832



46841


46842

TRIANTAFYLLOU
30-05-12, 17:43
δεν θα μπορούσα να μην σχολιάσω την κατάσταση της Κωσταντίνας και του Μπάμπη του Σαρακίνη , νομίζει κανείς ότι παίρνει μερος στούς αγώνες η Κωσταντίνα , παντού γραμωμένη και με καμπύλες που αναδεικνύουν θηλυκότητα , σπάνιος και δύσκολος συνδιασμός.

ο Μπάμπης όπως πάντα αρμονικός και σε πολύ καλή φόρμα ,ο χρόνος τον ωριμάζει περισσότερο , πολλα συγχαρητήρια και στούς 2 , αξίζουν τον θαυμασμό :clap::clap::clap:

PEGY
30-05-12, 18:00
H WABBA ,σε συννενόηση με την Κωνσταντίνα,εχει αποφασίσει ότι θα κανει μονο guest στα Πανελλήνια,δινωντας με αυτόν τον τρόπο "χώρο" σε καινουργιες αθλητριες να αναδειχθούν.
Ως διαγωνιζόμενη η Κωνσταντίνα ,πλεον μονο σε Παγκόσμια και Πανευρωπαικα ..:thumbup:

Δίκαιο :toast:

Πάντως είναι πολύ σπάνια παρουσία η κα Κασκάνη;)

vagg
30-05-12, 22:35
στη body fitness γυναικων η κοπελα που βγηκε δευτερη μου φαινετε για πρωτια και με διαφορα...χερια ποδια ωμους πολυ καλυτερη...και ο ποποσ της φανταστικος :P:green:

Polyneikos
31-05-12, 02:25
Χαμηλή ΒΒ ΑΝΔΡΩΝ [εως 1.68] :6 συμμετοχες


46880

46888

46887

46886

46885


46884


46883


46882


46881


46889

Polyneikos
31-05-12, 10:16
Kουταλιάρης Γιώργος - Παντελής Σταυρουλάκης Comparisons


46895


46899


46898


46897


46896



Παντελής Σταυρουλάκης - Γιώργος Αθανασίου Comparisons

46900


46901

Polyneikos
31-05-12, 22:28
Μιχάλης Λουλάκης


46935



46937


46936

Παντελής Σταυρουλακης


46948


46947


46946


46945


46944


46949


Γιωργος Κουτελιερης

46943


46942


46941


46940


46939


46938

Polyneikos
31-05-12, 22:35
Bodybuilding Ανδρών Χαμηλή

1. Γιώργος Κουταλιάρης
2. Παντελής Σταυρουλάκης
3. Γιώργος Αθανασίου
4. Βασίλης Φυσατίδης
5. Μιχάλης Λουλάκης
6. Ανδρέας Φακίρης

46953


46952

46951

46950


46954


46955




46956


46957

Polyneikos
31-05-12, 22:55
Στην Mεσαία κατηγορία ΒΒ [1.68-.1.78] υπήρξαν 4 συμμετοχές.


Πολυ γρήγορα ξεχωρισε ο Θανασης Αττιλακος

46960

46970


46969



46968


46967


46966


46965



46964


46963



46962


46961



46959


46958


46971

Polyneikos
31-05-12, 23:20
46978


46987


46986


46985


46984


46983


46982



46981





46980


46979

46977




46976


Bodybuilding Ανδρών Μεσαία

1. Θανάσης Αττιλάκος
2. Θεόδωρος Καραγιάννης
3. Δημήτρης Μουτζούρης
4. Θανάσης Φλαμπούρης



Απονομή από τον Μιχάλη Κεφαλιανό και τον Δημήτρη , εκπρόσωπο του χορηγού της αλυσίδας καταστημάτων Bodybuilding club


46989

46990

m3ssias
01-06-12, 03:04
Ρε παιδια, τι επιπεδο ειναι αυτο που βγαζει καθε χρονο η WABBA!!! Εχω παθει πλακα.....Πριν 2-3 χρονια ειχα παθει πλακα με τον Σηδιροπουλο, ο οποιος και φετος μετα απο τον τραυματισμο εκανε ενα απιστευτο comeback!! Περυσι με εκανε μεγαλη εντυπωση ο Αλιμπερτης!! Φετος με τον Θαναση Αττιλακο εχω μεινει με το στομα ανοιχτό....Επιπεδο απιστευτο.....Μιλαμε αυτα τα καλουπια δεν γινονται!!!! Καθε χρονο γινεται πραγματικα μαχη στη σκηνη, και βλεπεις σκληρο bodybuilding!!
Ειδα ολες τις φοτο, θα ηθελα πολυ να παρακολουθουσα τετοιο αγωνα απο κοντα, αξιζει πραγματικα...ολοι οι αθλητες ενας κ ενας, και ο Νασσερ στην ψηλη κατηγορια πολυ καλος αν και η φωτο ειναι μακρινη, φενεται οτι εχει βαλει πολλες μαζες πανω του.
Μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ σε ολους :toast:

Polyneikos
01-06-12, 06:02
Στην ψηλή κατηγορία Ανδρών,συμμετείχαν 6 αθλητες.

47029

47042

47041


47040

47039

47038


47037

47036

47035

47034

47033

47032

47031

47030

47043

Polyneikos
01-06-12, 08:22
47044



47046



47045

Δημήτρης Ρόκκας

47057




47049

Νίκος Καυγάς


47056




47058

47048


Στην κατηγορία δόθηκε σκληρή μαχη μεταξύ Καυγά - Ρόκκα

47055


47054


47053


47052


47050


47047

47059

Polyneikos
01-06-12, 08:45
Συνεχίζω το φωτορεπορταζ της ψηλής κατηγορίας ΒΒ ,με λήψεις από το βραδυ στους τελικους

47062


47071


47070



Δημητρης Ρόκκας


47069

Χρήστος Παπαδόπουλος

47068



47067

47066


47065

47064


47063

47060



47061




Bodybuilding Ανδρών Ψηλή

1. Δημήτρης Ρόκκας
2. Νίκος Καυγάς
3. Χρήστος Παπαδόπουλος
4. Σάκης Αθανασίου
5. Νάσσερ Αμμάρι

Απονομή απο τους Τασο Κολογκιώνη και Τασο Ζαχαρόπουλο

47073

47074

47072

Polyneikos
01-06-12, 09:24
Σε αυτό το σημείο ,τελειωσαν οι κατηγορίες των αγώνων...
Η ώρα είχε προχωρησει και η ενταση μεγάλωνε καθως όλοι περιμεναν την έξοδο των νικητων των κατηγοριών ,για να αναδειχθεί ο MR ΕΛΛΑΣ της WABBA-ΠΕΣΔ για το 2012.
O καθε αθλητής ειχε το δικο του κοινό,όπου τον ενθάρρυνε ,δινωντας στην αιθουσα ενα σκληροπυρηνικο bodybuilding κλιμα,με φωνες ,χειροκροτήματα ,ακόμα και καραμούζες ,πλησιαζωντας όλοι όρθιοι προς την σκηνη .

Εδώ θα κανω μια ιδιαιτερη αναφορά σε 2 φοβερους πρωταθλητές,οι οποιοι θα συμμετείχαν απευθείας στον Γενικό Τίτλο.
Μιλαω για τον Λευτερη Σιδηρόπουλο και τον Παναγιώτη Σιώτη.
Ενω είχαν δικαιωμα να χρησιμοποιησουν αυτο το "προνόμιο",λόγω του ότι εχουν κερδισει Γενικό στο παρελθόν,ηρθαν από το πρωί βαμμενοι,προς τιμήν τους,να διαγωνιστουν στην κατηγορία τους όπως όλοι οι υπόλοιποι.
Η εμφανιση τους από το πρωι ήδη ειχαν δημιουργήσει προσδοκίες για μεγαλες κοντρες υψηλού επιπεδου.

Τελικά μετά από διαβουλεύσεις των ανθρωπων της WABBA ,κρίθηκε ότι δεν θα πρεπει να συμμετασχουν σε κατηγορίες...

Οπότε θα προχωραγαν με τα ατομικά τους ποζαρίσματα και κατόπιν σε comparisons με τους νικητες των 3 BB Κατηγοριών Ανδρων , Γιωργο Κουτελιερη (δεν συμμετείχε τελικα) ,Θαναση Αττιλακο,Δημητρη Ρόκκα , τον νικητη Masters Χειμώνας Χρηστο και τον νικητή των juniors,Γιώργο Ξάνθη.

Polyneikos
01-06-12, 10:43
47094


47095




47096


47097


47098


47099



47101


47102

47100

ΜrΚommatias
01-06-12, 11:26
Συγχαρητηρια στον Κυριακο αλλα και στον Νασσερ!!!

Polyneikos
01-06-12, 11:38
47104


47112


47111


47110


47109


47108


47107


47106


47105


47113

ελμερ
01-06-12, 11:52
Μπραβο στα παιδια...και ενα μπραβο στο Nasser....:thumbup::welcome::welcome:

Muscleboss
01-06-12, 15:23
Ο Αττιλάκος έβγαλε μάτια. Πολύ σκληρή δουλειά το παιδί και φαίνεται. Συγχαρητήρια. :clap:

Ένα μπράβο και στο δικό μας Νασσερ που ετοιμάστηκε σε μηδενικό χρόνο για αυτό τον αγώνα.:thumbup:

TRIANTAFYLLOU
01-06-12, 16:15
ο Ατιλάκος έκανε την υπέρβαση εμφανως πολύ πιο βελτιωμένος απο την προηγούμενη φορα και σκληρός , αλλα και ο Σιδηρόπουλος με τον Σιώτη σε πολύ καλή κατάσταση , ο Παναγιώτης σε σχέση με τον αγώνα της νακ εμφανώς βελτιωμένος και με συνέπεια έκανε την διαφορά σ αυτο τον αγώνα και οι 3 πολύ καλλοί αθλητες και οι διαφορές κρήθηκαν σε λεπτομέρειες , άλλος υπερτερούσε σε γράμωση άλλος σε σχήμα άλλος σε μάζα .

ο Λευτέρης ξεπέρασε τον τραυματισμό του και ήταν αψεγάδιαστος και πολύ σκληρός , φυσικα γι αυτό λέμε η ποιότητα των αντιπάλων ανεβάζει την αξία του νικητή

αξίζουν συγχαρητήρια στα παιδια για την προσπάθεια που κάναν και το αποτέλεσμα και καλή επιτυχία για την συνέχεια :clap::clap::clap:

για μενα η έκπληξη ήταν ο Νασερ που σε λίγο διάστημα κατάφερε να πετύχει μια καλή και αξιοπρεπή φόρμα και με επιβεβαίωσε που απο παλια που τον έβλεπα σε αγώνες έλεγα ότι έχει ένα καλούπι με ωραίο σχήμα και συμμετρία και το μόνο που χρειάζετε είναι περισσότερη γράμωση , πράγμα που γίνετε και είναι εφικτό , το σκαρί δεν φτιάχνετε αν δεν τόχεις , όλα τα άλλα γίνονται :clap::clap::clap:

Χρήστος Τριανταφύλλου
01-06-12, 17:36
Oπως ειπε κ σε προηγουμενο ποστ ο Barbell ,δεν μπορουσα να παρω κ εγω τα ματια μου απο τον Λ Σιδηροπουλο. Ειχε πολυ ωραιο καλουπι ,δουλεμενος παντου και με ψυλη μεση ,αυτο που αρεσει δηλαδη στο ευρυ κοινο.
Με αυτο βεβαια δεν θελω να πω οτι αδικηθηκε ,μια και ο Αττιλακος τα ειχε ολα ,καθως και τα καλυτερα ποδια του αγωνα.
Αλλα τα ματια του καθ ενος καμια φορα μαγνητιζονται μονα τους απο αυτο που τους αρεσει.

barbell
02-06-12, 00:19
Oπως ειπε κ σε προηγουμενο ποστ ο Barbell ,δεν μπορουσα να παρω κ εγω τα ματια μου απο τον Λ Σιδηροπουλο. Ειχε πολυ ωραιο καλουπι ,δουλεμενος παντου και με ψυλη μεση ,αυτο που αρεσει δηλαδη στο ευρυ κοινο.
Με αυτο βεβαια δεν θελω να πω οτι αδικηθηκε ,μια και ο Αττιλακος τα ειχε ολα ,καθως και τα καλυτερα ποδια του αγωνα.
Αλλα τα ματια του καθ ενος καμια φορα μαγνητιζονται μονα τους απο αυτο που τους αρεσει.:clap:

Polyneikos
02-06-12, 11:07
ΜΕΡΟΣ 1ο


47211

47225

47224

47223

47222

47220


47219


47218

47217

47216


47215


47214

47213

47212


47226

Polyneikos
02-06-12, 11:15
ΜΕΡΟΣ 2ο

47230

47242


47241

47240

47239

47238

47237

47236


47235
47234

47233

47232


47231

47229

47243

Polyneikos
02-06-12, 11:30
Μερος 3ο

47246

47257


47256


47255


47254

47253



47252


47251



47250

47249



47248

47247

47244

47245

47258

barbell
02-06-12, 15:34
Το μονο που με λυπησε στον αγωνα ειναι πως καθομουν πισω απο εναν μεγαλο αθλητη ο οποιος ετοιμαζεται για τον αγωνα της IFBB και ο οποιος μιλησε πολυ υποτιμητικα σχεδον χυδαια για ενα απο τα παιδια στο overall και πιθανο αντιπαλο του το Σαββατο,αν το διαβαζεις κριμα γιατι νομιζα πως ειχες ηθος αλλα ο τιτλος και η ****μαλλον σου φουσκωσαν τα μυαλα αλλα κοντινη γιορτη το Σαββατο....

Dreiko
02-06-12, 18:37
Oπως ειπε κ σε προηγουμενο ποστ ο Barbell ,δεν μπορουσα να παρω κ εγω τα ματια μου απο τον Λ Σιδηροπουλο. Ειχε πολυ ωραιο καλουπι ,δουλεμενος παντου και με ψυλη μεση ,αυτο που αρεσει δηλαδη στο ευρυ κοινο.
Με αυτο βεβαια δεν θελω να πω οτι αδικηθηκε ,μια και ο Αττιλακος τα ειχε ολα ,καθως και τα καλυτερα ποδια του αγωνα.
Αλλα τα ματια του καθ ενος καμια φορα μαγνητιζονται μονα τους απο αυτο που τους αρεσει.

Πολυ σωστα Χρηστο...:thumbup:
Με μια πρωτη ματια ο Σιδηροπουλος κεντριζει τα βλεμματα,με τη λεπτη μεση και τους μπαλαρισμενους ωμους του να δινουν ενα πολυ ωραιο εφε!
Αν παρουμε ομως μια μια ποζα,στις περισσοτερες υπερτερουσε ο Αττιλακος.Ο οποιος εκτος απο τα πολυ καλα ποδια ειχε και μια καταπληκτικη πλατη,γεματη απο χαμηλα!

$D.K.$
02-06-12, 20:21
ο κουταλιαρης γιατι δεν επαιξε οβεραλ?

barbell
02-06-12, 22:40
ο κουταλιαρης γιατι δεν επαιξε οβεραλ?Ακουστηκε πως ηταν πολυ κουρασμενος,λογικο παντως γιατι το παιδι ειχε πιασει τρελλη φορμα.Εδω να πω πως ακουω εδω και χρονια για τα γενετικα του Σταυρουλακη και δεν αμφιβαλω καθολου γι'αυτα αλλα πρεπει να ματωσει πολυ περισσοτερο σε διαιτα για να παιξει σε τετοιου ειδους αγωνες,νομιζω πως ο Αθανασιου λογο καλυτερης φυσικης καταστασης αξιζε τη 2η θεση,οχι οτι αλλαζει κατι δραματικα βεβαια απλα η γνωμη μου και ενα εναυσμα ισως για τον Σταυρουλακη να προσπαθησει περισσοτερο

TRIANTAFYLLOU
02-06-12, 22:58
εδω είναι που επιβεβαιώνονται αυτα που έχω πεί πως σε αγώνες με τέτοιο επίπεδο για το κοινό αλλα και για τούς κριτές και ο δεύτερος αλλα και ο τρίτος εντυπωσιάζει εξίσου και μάλιστα μπορεί κάποιοι να είναι φάν του δεύτερου αθλητή , που ενω βάση κρίσης και δεδομένων βγαίνουν δεύτεροι αλλα αυτό δεν τούς κάνει λιγότερο εντυπωσιακούς και πολύ καλούς αθλητές , γι αυτο λέμε καμια φορά καλύτερα 2ος η 3ος , σε αγώνα με υψηλό επίπεδο παρα 1ος και στούς τυφλούς ο μονόφθαλμος .
αυτο βέβαια ισχύει σε πραγματικούς αθλητές που ξέρουν να αγωνίζονται και να χάνουν , όχι σε κατσαπλιάδες που πηγαίνουν και εύχονται να μην έχει ανταγωνισμό με σκοπό να πάρουν καλή θέση , σε τέτοια επίπεδα όλοι είναι άξιοι συγχαρητηρίων :clap::clap::clap::clap:

ελμερ
03-06-12, 02:14
Φοβερα δικεφαλα και μεση ο Σταυρουλακης......και πολυ καλο καλουπι...ευχαριστη εκπληξη (δεν τον ηξερα) :thumbup::welcome::welcome:

barbell
03-06-12, 02:19
Τον ειχα δει πριν απο χρονια στην Κρητη και ειχα εντυπωσιαστει,το παιδι ξεχωριζε,απλα περιμενα ενα κλικ παραπανω σε γραμμωση/αγριαδα.Βεβαι εχει βαλει αρκετα κιλα και ισως ειναι θεμα ''ωριμανσης'' οπως και να χει εντυπωσιακος αθλητης:bowdown:

TRIANTAFYLLOU
04-06-12, 19:00
Τον ειχα δει πριν απο χρονια στην Κρητη και ειχα εντυπωσιαστει,το παιδι ξεχωριζε,απλα περιμενα ενα κλικ παραπανω σε γραμμωση/αγριαδα.Βεβαι εχει βαλει αρκετα κιλα και ισως ειναι θεμα ''ωριμανσης'' οπως και να χει εντυπωσιακος αθλητης:bowdown:

ακριβως θέλει τον χρόνο του να δουλέψει σ αυτα τα κιλα και θα δείχνει ακόμα πιο ποιοτικός και ογκώδης , την υποδομή την έχει όπως και όρεξη για την συνέχεια και η εξέληξη έρχετε σε βάθος χρόνου :thumbup::thumbup:

Polyneikos
05-06-12, 18:53
Καρέ-Καρέ, η στιγμη της ανακοίνωσης του Νικητή της κατηγορίας των Πρωταθλητών

47627

47628

47627

47629


47630

47631



47634

47635

47641

47640

47639

47638

47637

47636


47642


47643

Polyneikos
06-06-12, 22:31
WABBA MR HELLAS 27 Mαϊου 2012, Γενικός Τίτλος, Μέρος 1ο (High Definition,1080p)


http://www.youtube.com/watch?v=BmtyQ5al-CU

Dreiko
06-06-12, 22:35
ενταξει....μολις επαιξα ενα κομματι του σε 1080 και full screen...:bowdown::bowdown::bowdown:
καλυτερο και απο οταν το βλεπαμε live!!!!!!!

Madd_Chadd
06-06-12, 22:42
Πολυ δυνατο επιπεδο !!! (1080 οπως ειπε ο dreiko) :clap:

Χρήστος Τριανταφύλλου
06-06-12, 23:36
ενταξει....μολις επαιξα ενα κομματι του σε 1080 και full screen...:bowdown::bowdown::bowdown:
καλυτερο και απο οταν το βλεπαμε live!!!!!!!

Oντως ,ολα τα ''λεφτα'' ετσι!:clap:

Polyneikos
07-06-12, 14:26
WABBA MR HELLAS 27 Mαϊου 2012, Γενικός Τίτλος, Μέρος 2ο (High Definition,1080p)


http://www.youtube.com/watch?v=DZlzqShdl8s

RAMBO
08-06-12, 21:58
H στιγμη της τελικης καταταξης,ο συναγωνισμος και τελος το αποτελεσμα και η απονομη ειχαν παγωσει τον χωρο..τρομερο ενδιαφερον που κρατησε την αγωνια στα υψη καθως η μαχη ηταν σκληρη και το θεαμα φανταστικο,ισως ηταν ο πιο ωραιος τελικος που εχω παρακολουθησει:clap:

marvin
08-06-12, 23:04
Δεν εχω παρακολουθησει πολλους τελικους αλλα συμφωνω απολυτα με το Ραμπο .ο συγκεκριμενος ηταν κορυφη για τετοια διοργανωση!!!!!!

Διακογιαννης Γιαννης
21-06-12, 00:05
Τοσο καιρο δεν εγραψα κατι, για τον αγωνα της WABBA ΠΕΣΔ,για τον απλο λογο, οτι ημουν κριτης,και η θεση μου ειναι καπως λεπτη.
Στη συνεχεια μεσολαβησαν και αλλοι ΣΠΟΥΔΑΙΟΙ αγωνες ,οπου ουτε σε αυτους αναμεσα τους ,θα ηταν ωραιο απο την πλευρα μου, εγω να αναφερομαι για αλλον αγωνα.
Περασε λοιπον ο καιρος,και τωρα που καπως ηρεμησαν τα πραγματα ,ειπα να γραψω και εγω δυο λογια.

Κατ'αρχας ενα μεγαλο ευχαριστω στο Νικο τον Τσουνακη για τη μεγαλη τιμη που μου εκανε.
Χωρις να εχω καποια ιδιαιτερη γνωριμια,ουτε συνεργασια μαζι του,απο καθαρα δικη του πρωτοβουλια ,μου προτεινε να γινω κριτης.
Δεχτηκα με μεγαλη χαρα και τον ευχαριστω πολυ.
Θα ηθελα να ξερετε-οσο παραξενο και αν σας φαινεται-οτι ειναι η πρωτη φορα που μου ζητηθηκε κατι τετοιο.
Πηρα την επαγγελματικη καρτα της IFBB πριν απο 22 χρονια,εχω κατεβει μαζι με τον Albert Beckles στον ιδιο αγωνα ,και πρωτη φορα μου ζητησαν να ειμαι κριτης.
Σε αλλους αγωνες, δεν με εχουν φωναξει, ουτε για να δωσω επαθλο σε μια απονομη.
Αυτο εχει να πει πολλα για τον Νικο Τσουνακη,και εδω σταματω,για να μεινω στο θεμα μας που ειναι οι αγωνες.

Πριν αρχισει ο αγωνας εγινε ενα συμβουλιο κριτων.
Εκει ρυθμισαμε ορισμενες λεπτομερειες.Απο ολα οσα ειπωθηκαν ,επελεξα δυο πληροφοριες για να σας γνωστοποιησω,διοτι πιστευω οτι θα σας ενδιαφερουν.
Πρωτον η ψηφοφορια ηταν αυστηρως μυστικη,ωστε κανενας κριτης να μην επιρρεασει καποιον αλλο.
Δευτερον,μπορει η επιτροπη,να ανθεωρησει τα πρωινα αποτελεσματα, αν στους τελικους,πραγματοποιηθει καποια σοβαρη αλλαγη στην εικονα των αθλητων.
Πριν αλλαξω θεμα να αναφερω κατι που εκτιμω οτι αξιζει σχολιασμου.
Αν και μικρη -σε πληθυσμο-χωρα η Ελλαδα,ειχε στη κριτικη επιτροπη δυο κατοχους επαγγελματικης καρτας IFBB,αφου στην επιτροπη εκτος απο εμενα ,που εχω αποσυρθει εδω και χρονια ,ηταν και ο Μεγας Μιχαλης Κεφαλιανος,οχι μονο κατοχος της καρτας αλλα και διεκδικητης του Mr.Olympia.Με προσφατη επιτυχια του τη νικη του, στο IFBB Europe Pro,οπου νικησε τον πασιγνωστο Johnny Jackson.

Χαρηκα πολυ με τη συμμετοχη του Nasser γιατι δεν ειναι λιγο πραγμα η συμμετοχη σε Πανελληνιο αγωνα ,απο ενα μελος του team της ιστοσελιδας μας.Χωρις να ειναι ο περισσοτερο θηριωδης αθλητης,εκανε ωραια εμφανιση ,με μελετημενες κινησεις,δειχνοντας οτι απολαμβανει τον αγωνα ,αγκαλιαζε τους θεατες με το βλεμμα του,και απεδειξε οτι οι αγωνες ειναι ευχαριστηση ,ακομα και αν δεν βγεις πρωτος.
Ο Ακης ο Βουλγαρελης ,ο συμφορουμιτης μας και γνωστος πρωταθλητης,βοηθησε πολυ αποτελεσματικα στη διεξαγωγη του αγωνα,σε πληθος αρμοδιοτητων.Εμοιαζε να γεννηθηκε για αυτη τη θεση.Ψυχραιμος , αεικινητος και με γερα αντανακλαστικα.
Ο αγωνας ειχε φοβερο επιπεδο.
Βεβαια με το που ξεκινησε η παρουσιαση στο forum αντι να γραφονται σχολια για τους αθλητες ,γραφτηκαν πληθος αναλυσεις, για χιλια δυο αλλα πραγματα, που θα επρεπε να γραφτουν μετα την πληρη καλυψη των αθλητικων θεματων.
Σε αλλους αγωνες δεν το βλεπω τοσο εντονο αυτο το φαινομενο.
Μου εκανε εντυπωση, που απο την αρχη γραφτηκαν τα χειροτερα λογια για χιλια δυο ζητηματα,και αφησαμε το κυριως θεμα στο περιθοριο.Ας ειναι καλα η Manvin ,που ζητησε να καλυφθει πρωτα το αθλητικο κομματι,και να αφησουμε τα αλλα για μετα,επισης και ο Ηλιας ο Τριανταφυλου,που παντα, με τη κατοχυρωση της πολυπλευρης εμπειριας του,και του κυρους του ,συνεβαλε σε ρολο πυροσβεστη.Οσο για τον Κωστα(Πολυνεικο)...καλα αυτος θα αγιασει... Ετοιμαζει το ρεπορταζ ,το οποιο δεν ειναι και το ευκολοτερο πραγμα του κοσμου,πρεπει και να μιλαει ευγενικα σε φιλους που γραφουν απρεπως, προωρα και υπεραυστηρα,οι δε φιλοι δεν συνετιζονται με τη πρωτη, και δινουν και συνεχεια...και παει λεγοντας.
Αν εγω για παραδειγμα που δεν γνωριζω ολους τους συγχρονους αθλητες,και κατα συνεπεια οταν μελετω για τους περασμενους αγωνες, με ενδιαφερει το αθλητικο κομματι μονο,αν θελησω να διαβασω για ενα αγωνα, και διαπιστωσω οτι πρεπει να διαβασω 10 σελιδες για να ενημερωθω,εκ των οποιων οι 6 μιλανε για παρασκηνιακα,και δεν ειναι σε απομονωμενο ειδικο χωρο,νομιζετε οτι θα κατσω να τις διαβασω ολες;
Αντε και εκατσα .Και σε ποσους αγωνες θα το κανω αυτο;Και στο κατω-κατω τι να διαβασω;Να αποκαλεις εναν αθλητη μουστακια αντι να αναφερεις το νουμερο στο μαγιω του;
Η να σχολιαζεις για το εισητηριο των προκριματικων,την ωρα του ρεπορταζ ,και μαλιστα ξεροντας οτι υπαρχει το συγκεκριμενο εισητηριο εδω και χρονια.
Επρεπε να αρχισει ο αγωνας δηλαδη για να αρχισουν τα σχολια για το εισητηριο;Και εγω προλαβα τους αγωνες του Οδυσσεια που ηταν δωρεαν.
Αρα ολοι οι αλλοι διοργανωτες ειναι αποδεδειγμενα σκαρτοι;;;Φανταστειτε ,τι θα γινοταν ,αν ο Κωστας αφηνε τα πραγματα να εξελιχθουν,χωρις να παρεμβει.Να γραφει ο καθενας οτι πιστευει.Στην ωρα του και στο χωρο του.Ο Κωστας αλλωστε το εχει ξαναζητησει επανηλημενα,να αφηνουμε τη καλυψη του αγωνα πρωτη.
Σε μια-δυο μερες θα γραψω και για τους αθλητες που με εντυπωσιασαν ιδιαιτερα ,για τους εκπληκτικους γκεστ ποουζερς που ειδαμε,και φυσικα με ηρεμια και επιχειρηματα μπορουμε να συζητησουμε πολιτισμενα για οτι αλλο θελετε, και για αλλους αγωνες φυσικα.
Για τον συγκεκριμενο αγωνα ομως ,επιμενω ,να εχω την απορια, πως γινεται να του κανουμε-ειδικα σε αυτον- τοσο σκληρη επιθεση ,απο το πρωτο δευτερολεπτο ,ενω ειναι εδω και χρονια, ο δημοφιλεστερος αγωνας στην Ελλαδα.

barbell
21-06-12, 00:51
^^^Συμφωνω απολυτα,τιποτα δεν ειναι τελειο αλλα το πανελληνιο της wabba ειναι αδιαμφισβητητα η ελιτ του Ελληνικου bodybuilding τα τελευταια χρονια και με διαφορα,ενω τα μελη που την απαρτιζουν κανουν παντα το καλυτερο δυνατο για την διεξαγωγη,ισως ομως θα επρεπε καποια στιγμη να αναζητησουν εναν καλυτερο χωρο η' απο την πλευρα του ξενοδοχειου να καταβαλουν περισσοτερη προσπαθεια..Ειναι γεγονος πως στους τελευταιους αγωνες και ειδικα το βραδυ το κοινο υποφερει..μην αναφερθω και στο ''μπουντρουμι'' που προετοιμαζονται οι αθλητες

NASSER
21-06-12, 01:00
^^^Συμφωνω απολυτα,τιποτα δεν ειναι τελειο αλλα το πανελληνιο της wabba ειναι αδιαμφισβητητα η ελιτ του Ελληνικου bodybuilding τα τελευταια χρονια και με διαφορα,ενω τα μελη που την απαρτιζουν κανουν παντα το καλυτερο δυνατο για την διεξαγωγη,ισως ομως θα επρεπε καποια στιγμη να αναζητησουν εναν καλυτερο χωρο η' απο την πλευρα του ξενοδοχειου να καταβαλουν περισσοτερη προσπαθεια..Ειναι γεγονος πως στους τελευταιους αγωνες και ειδικα το βραδυ το κοινο υποφερει..μην αναφερθω και στο ''μπουντρουμι'' που προετοιμαζονται οι αθλητες

Εδώ Ελληνικες Ομοσπονδίες BodyBuilding .... (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?2213-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%B5%CF%82-%CE%9F%CE%BC%CE%BF%CF%83%CF%80%CE%BF%CE%BD%CE%B4%CE%AF%CE%B5%CF%82-BodyBuilding-....) έχουμε θίξει το θέμα προς ανάλυση. Αν θες μπορείς να διατυπώσεις τις απόψεις σου και εσύ για να τις αναλύσουμε ;)

Polyneikos
21-06-12, 11:32
Τοσο καιρο δεν εγραψα κατι, για τον αγωνα της WABBA ΠΕΣΔ,για τον απλο λογο, οτι ημουν κριτης,και η θεση μου ειναι καπως λεπτη.
Στη συνεχεια μεσολαβησαν και αλλοι ΣΠΟΥΔΑΙΟΙ αγωνες ,οπου ουτε σε αυτους αναμεσα τους ,θα ηταν ωραιο απο την πλευρα μου, εγω να αναφερομαι για αλλον αγωνα.
Περασε λοιπον ο καιρος,και τωρα που καπως ηρεμησαν τα πραγματα ,ειπα να γραψω και εγω δυο λογια.

Κατ'αρχας ενα μεγαλο ευχαριστω στο Νικο τον Τσουνακη για τη μεγαλη τιμη που μου εκανε.
Χωρις να εχω καποια ιδιαιτερη γνωριμια,ουτε συνεργασια μαζι του,απο καθαρα δικη του πρωτοβουλια ,μου προτεινε να γινω κριτης.
Δεχτηκα με μεγαλη χαρα και τον ευχαριστω πολυ.
Θα ηθελα να ξερετε-οσο παραξενο και αν σας φαινεται-οτι ειναι η πρωτη φορα που μου ζητηθηκε κατι τετοιο.
Πηρα την επαγγελματικη καρτα της IFBB πριν απο 22 χρονια,εχω κατεβει μαζι με τον Albert Beckles στον ιδιο αγωνα ,και πρωτη φορα μου ζητησαν να ειμαι κριτης.
Σε αλλους αγωνες, δεν με εχουν φωναξει, ουτε για να δωσω επαθλο σε μια απονομη.
Αυτο εχει να πει πολλα για τον Νικο Τσουνακη,και εδω σταματω,για να μεινω στο θεμα μας που ειναι οι αγωνες.

Πριν αρχισει ο αγωνας εγινε ενα συμβουλιο κριτων.
Εκει ρυθμισαμε ορισμενες λεπτομερειες.Απο ολα οσα ειπωθηκαν ,επελεξα δυο πληροφοριες για να σας γνωστοποιησω,διοτι πιστευω οτι θα σας ενδιαφερουν.
Πρωτον η ψηφοφορια ηταν αυστηρως μυστικη,ωστε κανενας κριτης να μην επιρρεασει καποιον αλλο.
Δευτερον,μπορει η επιτροπη,να ανθεωρησει τα πρωινα αποτελεσματα, αν στους τελικους,πραγματοποιηθει καποια σοβαρη αλλαγη στην εικονα των αθλητων.
Πριν αλλαξω θεμα να αναφερω κατι που εκτιμω οτι αξιζει σχολιασμου.
Αν και μικρη -σε πληθυσμο-χωρα η Ελλαδα,ειχε στη κριτικη επιτροπη δυο κατοχους επαγγελματικης καρτας IFBB,αφου στην επιτροπη εκτος απο εμενα ,που εχω αποσυρθει εδω και χρονια ,ηταν και ο Μεγας Μιχαλης Κεφαλιανος,οχι μονο κατοχος της καρτας αλλα και διεκδικητης του Mr.Olympia.Με προσφατη επιτυχια του τη νικη του, στο IFBB Europe Pro,οπου νικησε τον πασιγνωστο Johnny Jackson.

Χαρηκα πολυ με τη συμμετοχη του Nasser γιατι δεν ειναι λιγο πραγμα η συμμετοχη σε Πανελληνιο αγωνα ,απο ενα μελος του team της ιστοσελιδας μας.Χωρις να ειναι ο περισσοτερο θηριωδης αθλητης,εκανε ωραια εμφανιση ,με μελετημενες κινησεις,δειχνοντας οτι απολαμβανει τον αγωνα ,αγκαλιαζε τους θεατες με το βλεμμα του,και απεδειξε οτι οι αγωνες ειναι ευχαριστηση ,ακομα και αν δεν βγεις πρωτος.
Ο Ακης ο Βουλγαρελης ,ο συμφορουμιτης μας και γνωστος πρωταθλητης,βοηθησε πολυ αποτελεσματικα στη διεξαγωγη του αγωνα,σε πληθος αρμοδιοτητων.Εμοιαζε να γεννηθηκε για αυτη τη θεση.Ψυχραιμος , αεικινητος και με γερα αντανακλαστικα.
Ο αγωνας ειχε φοβερο επιπεδο.
Βεβαια με το που ξεκινησε η παρουσιαση στο forum αντι να γραφονται σχολια για τους αθλητες ,γραφτηκαν πληθος αναλυσεις, για χιλια δυο αλλα πραγματα, που θα επρεπε να γραφτουν μετα την πληρη καλυψη των αθλητικων θεματων.
Σε αλλους αγωνες δεν το βλεπω τοσο εντονο αυτο το φαινομενο.
Μου εκανε εντυπωση, που απο την αρχη γραφτηκαν τα χειροτερα λογια για χιλια δυο ζητηματα,και αφησαμε το κυριως θεμα στο περιθοριο.Ας ειναι καλα η Manvin ,που ζητησε να καλυφθει πρωτα το αθλητικο κομματι,και να αφησουμε τα αλλα για μετα,επισης και ο Ηλιας ο Τριανταφυλου,που παντα, με τη κατοχυρωση της πολυπλευρης εμπειριας του,και του κυρους του ,συνεβαλε σε ρολο πυροσβεστη.Οσο για τον Κωστα(Πολυνεικο)...καλα αυτος θα αγιασει... Ετοιμαζει το ρεπορταζ ,το οποιο δεν ειναι και το ευκολοτερο πραγμα του κοσμου,πρεπει και να μιλαει ευγενικα σε φιλους που γραφουν απρεπως, προωρα και υπεραυστηρα,οι δε φιλοι δεν συνετιζονται με τη πρωτη, και δινουν και συνεχεια...και παει λεγοντας.
Αν εγω για παραδειγμα που δεν γνωριζω ολους τους συγχρονους αθλητες,και κατα συνεπεια οταν μελετω για τους περασμενους αγωνες, με ενδιαφερει το αθλητικο κομματι μονο,αν θελησω να διαβασω για ενα αγωνα, και διαπιστωσω οτι πρεπει να διαβασω 10 σελιδες για να ενημερωθω,εκ των οποιων οι 6 μιλανε για παρασκηνιακα,και δεν ειναι σε απομονωμενο ειδικο χωρο,νομιζετε οτι θα κατσω να τις διαβασω ολες;
Αντε και εκατσα .Και σε ποσους αγωνες θα το κανω αυτο;Και στο κατω-κατω τι να διαβασω;Να αποκαλεις εναν αθλητη μουστακια αντι να αναφερεις το νουμερο στο μαγιω του;
Η να σχολιαζεις για το εισητηριο των προκριματικων,την ωρα του ρεπορταζ ,και μαλιστα ξεροντας οτι υπαρχει το συγκεκριμενο εισητηριο εδω και χρονια.
Επρεπε να αρχισει ο αγωνας δηλαδη για να αρχισουν τα σχολια για το εισητηριο;Και εγω προλαβα τους αγωνες του Οδυσσεια που ηταν δωρεαν.
Αρα ολοι οι αλλοι διοργανωτες ειναι αποδεδειγμενα σκαρτοι;;;Φανταστειτε ,τι θα γινοταν ,αν ο Κωστας αφηνε τα πραγματα να εξελιχθουν,χωρις να παρεμβει.Να γραφει ο καθενας οτι πιστευει.Στην ωρα του και στο χωρο του.Ο Κωστας αλλωστε το εχει ξαναζητησει επανηλημενα,να αφηνουμε τη καλυψη του αγωνα πρωτη.
Σε μια-δυο μερες θα γραψω και για τους αθλητες που με εντυπωσιασαν ιδιαιτερα ,για τους εκπληκτικους γκεστ ποουζερς που ειδαμε,και φυσικα με ηρεμια και επιχειρηματα μπορουμε να συζητησουμε πολιτισμενα για οτι αλλο θελετε, και για αλλους αγωνες φυσικα.
Για τον συγκεκριμενο αγωνα ομως ,επιμενω ,να εχω την απορια, πως γινεται να του κανουμε-ειδικα σε αυτον- τοσο σκληρη επιθεση ,απο το πρωτο δευτερολεπτο ,ενω ειναι εδω και χρονια, ο δημοφιλεστερος αγωνας στην Ελλαδα.

Ρεπορταζ αγώνων στο Βοdybuilding.gr, χωρίς την αποψη του Γιάννη Διακογιάννη,πλεν θεωρείται ελλειπές !
Εχω διαβασει δεκάδες άρθρα του Γιαννη από το περιοδικο Υγεία και Μυωνες,οι αρκετα παλαιοί τα θυμουνται,ο Διακογιάννης απο τότε αρθρογραφουσε ,όντας αγωνιστικός αθλητής,πολυ πριν γίνει καν επαγγελματίας.Ξεχωριστός !
Περιμενουμε τις απόψεις σου λοιπόν Γιάννη,από το δικο σου ,μοναδικό ,πρίσμα ,για εναν αγώνα που "χορτασε" τα ματια των θεατών. :thumbup:

Διακογιαννης Γιαννης
23-06-12, 09:49
Ο Αττιλακος ειχε πιασει φοβερη φορμα.Το ιδιο και ο Σιδηροπουλος.
Ο Σιωτης διεθετε τεραστιους μυς,αλλα του ελειπε το τελικο φινιρισμα.Ομως το δυσκολο για τις καπως μεγαλες ηλικιες δεν ειναι το στεγνωμα και το φινιρισμα ,αλλα η διατηριση της μυικης μαζας.

Ο Παναγιώτης Σιωτης λοιπον ,πετυχε το δυσκολο κομματι,και περιμενουμε ολοι να τον ξαναδουμε.
Να επισημανω οτι ειχε γραμμωσει περισσοτερο σε σχεση με τον αγωνα της NAC και να αναφερω για αλλη μια φορα, οτι εχει μια συμπεριφορα που μου αρεσει ιδιαιτερα. Και πανω, και κατω απο τη σκηνη.


50205


Ο Θανασης Αττιλακος ηταν σαφως πρωτος.
Ακουστηκαν διαφορα.Ομως ειχε προβαδισμα σε περισσοτερα σημεια απο τον Σιδηροπουλο,ηταν και γραμμωμενος ,αρα επρεπε να βγει πρωτος.
Στους μηριαιους δικεφαλους ειχε πρωτοφανεις μαζες ,για αυτο και τους ποζαριζε με ενα θριαμβευτικο τροπο,καθε φορα πριν την ολοκληρωση στις πισω ποζες.
Οι τετρακεφαλοι ειναι εξωπραγματικοι και ομορφοι συγχρονως.Πλατη απο μπροστα με καταληκτικο V και απο πισω με εντονοτατη πυκνοτητα.Οπως ξαναειπα ηταν και γραμμωμενος καλα,και παντου σε ολο το σωμα.

50203


Ο Λευτερης Σιδηροπουλος μας εξεπληξε για τα καλα. Δεν φτανει που αναρρωσε πληρως απο την σοβαρη εγχειριση που εκανε στο χερι του, αλλα το χειρουργημενο χερι ηταν και λιγο καλυτερο απο το αλλο.....
Τα σημεια που υπερτερουσε απο τον Αττιλακο ηταν ωμοι,τρικεφαλοι,πηχεις πλαγιοι κοιλιακοι και γαμπες.
Ειχε γραμμωσει παρα πολυ ,αλλα αυτο δεν ισχυε καθολικα σε ολο του το σωμα.
Για παραδειγμα στους θωρακικους. Μαλιστα,αν ειχε γραμμωσει και τους θωρακικους μεχρι τερμα, -μαλλον- θα εδειχναν καλυτεροι απο του Αττιλακου. Εχει ομορφη και ζωντανη εικονα ,με προσδιορισμο (διαχωρισμο),και κερδιζει ευκολα το κοινο.

50204

Ακουσα πολλα για την επικη μαχη που εδωσαν οι δυο αυτοι πρωταθλητες.
Ομως πιστευω οτι μετα την πληθωρικη παρουσιαση, και τις πολλες φωτογραφιες που παντα παρουσιαζει ο Κωστας ,οτι τωρα πια φαινεται ξεκαθαρα οτι το αποτελεσμα ηταν δικαιο.

50206


Απο τα κειμενα που δημοσιευτηκαν φαινεται,οτι και καποιοι φιλοι που παρευρεθηκαν στους αγωνες ,και ειχαν αλλη γνωμη στην αρχη ,οτι τωρα μαλλον εχουν διαφοροποιηθει.
Παντως σιγουρα ολοι οι θεατες και οι αθλητες ,απηλαυσαν μια καταπληκτικη κοντρα που θα συζητιεται για καιρο.
Στους επομενους σχολιασμους μου, θα σας γραψω και για αλλα σημεια του αγωνα, οπου εχω και καποιες μικροδιαφοροποιησεις με το αποτελεσμα ,αλλα στο συγκεκριμενο ζητημα που σχολιαζω, ολα ησαν απολυτως δικαια.

barbell
24-06-12, 11:53
Περα απο ενας μεγαλος αγωνας απο αποψη επιπεδου αθλητων ηταν και απολυτα δικαιος...Και γω εχω δηλωσει φαν του Σιδηροπουλου,κινουμαι με βαση την εικονα του που εχω σαν πρωτυπο απο κει και περα παντα ειμαι αντικειμενικος,η μερα αξιζε στον Αττιλακο ηταν πολυ ποιο ετοιμος..Φυσικο ειναι βεβαια ως καλο παιδι να εχει πολλουυς φιλους εκει αλλα οσο και να σταναχωριουνται με το να ''κλαιγονται'' οι ιδιοι κακο κανουν στο φιλο τους.Τεσπα μακαρι απο δω και περα καθε αγωνας να κινειται σε αυτα τα επιπεδα

Διακογιαννης Γιαννης
24-06-12, 21:10
Η Κωνσταντινα η Κασκανη μας εκανε μια πολυ ωραια εκπληξη:
Εκανε ενα γκεστ ποουζινγκ που θα συζητιεται για καιρο.Εμφανιστηκε σε φοβερη φορμα.Ακομα και αν τη συγκρινουμε με το Παγκοσμιο του 2011.Πολυ σπανιο φαινομενο.
Μαλιστα ηταν και καλυτερη,απο πλευρας μυικης μαζας και γραμωμενη.Ειχε περισσοτερο αναγλυφους τους μυς της ,αιματωμενους,και μεγαλυτερους.
Ουτως η αλλως, και στο Παγκοσμιο μαλλον πρωτη επρεπε να βγει και οχι δευτερη,αλλα με την τωρινη της κατασταση θα ηταν ασυναγωνιστη.Ειναι παντα γραμμωμενη, 365 μερες το χρονο,αλλα να πας για ενα γκεστ,και να εχει ξεπερασει το επιπεδο που ειχες στο Παγκοσμιο,σιγουρα ειναι κατι, τουλαχιστον ασυνηθιστο.



50215


Ολοι ξερουμε οτι η Κωνσταντινα συνδιαζει θυληκοτητα ,και συγχρονως φοβερο μυικο συστημα .Αυτο ειναι σπανιο.
Και στο Παγκοσμιο, η διαφορα που ειχε απο τις αντιπαλους της ηταν τεραστια στο τομεα της θυληκοτητας.Σπανιο μεν ,αλλα το εχουμε ξαναδει,και σε μερικες αλλες αθλητριες.Το εκπληκτικο με την Κωσταντινα ειναι οτι, το οστο της λεκανης της, εχει μικρο υψος σε σχεση με το ολο υψος της,και αυτο συνηθως εχει σαν αποτελεσμα, οι γλουτοι να μην εχουν μαζα, και να αναπτυσονται δυσκολα.Αυτο οταν συμβει η θυληκοτητα ειναι στο μηδεν.
Η Κωνσταντινα εχει μικρο υψος λεκανης,πραγμα που της δεινει αθλητικη οψη ,αλλα συγχρονως εχει και πολυ προχωρημενους γλουτιαιους,πραγμα που ειναι και αθλητικα σωστο, και κεφαλαιωδους σημασιας για μια γυναικεια οψη.Σπανιος συνδιασμος,πραγματικα.


Ο Μπαμπης ο Σαρακινης ηταν καταπληκτικος οπως συνηθως.Πρωτης κλασεως εμφανιση και τελειομανης.
Επειδη ηδη εχω γραψει για την εμφανιση που εκανε στη NAC,λιγες μερες πριν τη WABBA,δεν θελω να επαναλαβω τα ιδια που εγραψα τοτε, γιατι θα ακουγονται καπως τυποποιημενα.
Επισημαινω μονο τις διαφορες που ειχε :Ηταν λιγο βαρυτερος,πιο πρησμενος και καλυτερα υδατανθρακωμενος απο το προηγουμενο του,γκεστ ποουζινγκ.Καταχειροκροτηθηκε οπως παντα.

50216


Τωρα δυο λογια για την επιτροπη:

Στους Fitness Ανδρων το νουμερο 11 ,εξ αιτιας ενος τεχνικου λαθους,δεν μπηκε στην εξαδα στους τελικους.
Η επιτροπη δεν ηξερε οτι υπηρξε τεχνικο λαθος ,διοτι η ψηφοφορια ειναι μυστικη ,και κανενας δεν ηξερε το τελικο αποτελεσμα.Ετσι νομιζαμε οτι το νουμερο 11, απλα δεν μπηκε εξαδα.
Αμεσως ακουστηκαν πληθος διαμαρτυριων απο την επιτροπη ,προς τους υπευθυνους, και μεχρι να τους εξηγησουμε τι θελαμε ,ηδη ο Νικος ο Τσουνακης ειχε ξεκινησει απο μονος του τις διαδικασιες, και το προβλημα απεκατεσταθη.
Ομως η επιτροπη νομιζε οτι το προβλημα δεν ηταν τεχνικο.Πιστευε, οτι εγινε καποια αδικια, εστω και ακουσια.Και παρ'ολα αυτα διαμαρτηρηθηκε , ουσιαστικα προς τον ιδιο της τον εαυτο ,προκειμενου να μην αδικηθει ο αθλητης.
Βεβαια θα μου πειτε οτι εγω -που συνηθως ειμαι καυστικος και λεπτολογος -και εχω στηλιτευσει πολλα ζητηματα,τωρα που ειμαι στην επιτροπη ,ολα πηγαν τελεια;
Ας επισημανω και εδω λοιπον την ενσταση μου, για να ειμαι ενταξει προς ολους.


Μαλιστα και γιατι να ισχυει αυτο "Ο Αθλητης πρεπει να ειναι σε ΑΘΛΙΑ κατασταση (Θολος, να κραταει νερα κλπ) για να αλλαξουν τα αποτελεσματα" και να μην ισχυει για εναν αθλητη που το βραδυ ειναι ΚΟΜΜΑΤΙΑ ?????????????? Και κομπαριζον εγιναν το βραδυ ελαχιστα και αυτα μαλλον "τυπικα" αφου δεν ξανακρινονται και δεν ξαναελενχουν την κατασταση!!!!!Τελος γιατι ενας αθλητης στα juniors που ηταν εκτος εξαδας αρχικα ,μετα το αποτελεσμα αλλαξε (γιατι ενας αθλητης δεν εμφανιστηκε το βραδυ) και οχι μονο μπηκε μεσα στην εξαδα αλλα βγηκε και 4ος?????Εκει δεν αλλαξαν τα αποτελεσματα?????


Πολυ απλα λοιπον, η Madlen εχει δικιο.Στα Τζουνιορ καποιος,απεχωρησε το βραδυ, και επειδη ειχε μπει εξαδα,επρεπε καποιος που το πρωι δεν μπηκε εξαδα, να καλυψει το κενο στο βραδυνο αγωνα.
Αυτος ομως που μπηκε τελικα στην εξαδα ,βγηκε τεταρτος,κιολας.Θα ηθελα να γινει καποια διευκρινιση απο τους υπευθυνους.
Βεβαια δεν κερδισε κανενας διοργανωτης κατι απο αυτο το γεγονος-για να το πουμε και αυτο.
Ομως εγινε, και αφου η ιστοσελιδα,υπαρχει ,μακαρι να τυχουμε καποιας απαντησεως.

Θελω να καταληξω στη προτροπη οτι πρεπει να συζηταμε ηρεμα.Αντιθετως εμεις ανεβαζουμε τους τονους ακαριαια και στο ζενιθ,και πανω στο πανικο μας ολα ξεφευγουν απο τον ελεγχο, και το θεμα η κλειδωνει η γραφονται πολλα,ανουσια και με ασχημο τροπο,χαλαμε και τις καρδιες μας, και σιγουρα δουλεια δεν γινεται ετσι.
Γνωριζω πολλους που δεν κανουν εγγραφη στο site μας για αυτον ακριβως το λογο. Επισης, μερικοι ενω ειναι ηδη γραμμενοι , δεν λαμβανουν μερος στις συζητησεις, παλι εξ αιτιας αυτης της συμπεριφορας.
Επισης οταν γινονται εντονες διαφωνιες,οι απαντησεις δινονται σε χρονο μηδεν, και φυσικα ετσι αποκλειεται να εναι και πολυ σοφες.
Προτεινω περισσοτερη σκεψη και ψυχραιμια ,πριν απαντησετε σε κατι που σας εξαπτει , και σκεφθειτε καλα τι θα γραψετε.Μας διαβαζουν χιλιαδες ανθρωποι, και η καθε λεξη μας μετραει περισσοτερο απο οσο φανταζεστε.Φυσικα ολα αυτα,κατα τη γνωμη μου παντα.
Και εγω τωρα κανω μια παρατυπια.Στο κειμενο αυτο, το ενα τριτο ειναι εκτος θεματος.Το εκανα ομως αναγκαστικα, μιας και γραφτηκαν πολλα στις πρωτες σελιδες ,και νομιζω οτι επρεπε να γραψω εδω τις αποψεις μου.

Polyneikos
26-06-12, 22:54
Full Screen, 1080 HD


http://www.youtube.com/watch?v=FGCpkcuQrx4