PDA

Επιστροφή στο Forum : Saccharomyces Boulardii + MOS (Jarrow formulas)



Roid Rage
10-02-12, 01:06
40090
Serving Size: 1 Capsule
Serving Per Container: 90
Saccharomyces boulardii (a subspecies of S. cerevisiae) 5 Billion Organisms†
Bio-MOS [derived from S. cerevisiae, source of MOS MannanOligoSaccharide)] 200 mg

†5 billion organisms at a time of consumption, under recommended storage conditions and within best used by date.

Eιναι του ιδιου γενους με του γιαουρτιου, αλλα πιο ευεργετικο ειδος και ειναι σαν το Ultra levor που δινουν οι γιατροι παραλληλα με αντιβιωσεις ή με διαρροιες για προστασια του στομαχου και αποκατασταση της μικροβιακης χλωριδας.
Το χρησιμοποιω εδω και 2 βδομαδες και για τους δύο ανωτερω λογους. Επισης εμποδιζει παθογονα μικροβια να ευδοκιμησουν (γι`αυτο εχουν βαλει και τα τοιχωματα του S. cerevisiae). Το βρισκω εξαιρετικο, δεν ξερω αν ειναι επειδη εχω μειωσει τις ποσοτητες που τρωω, αλλα η λειτουργια του πεπτικου μου συστηματος ειναι πολυ καλη.

beefmeup
10-02-12, 12:01
ευγε νεε μου μαθενεις..:P:P:P

Roid Rage
10-02-12, 13:08
Γεια τη Jarrow formulas λες; Εχω παρει διαφορα πραματακια, ετσι ησσονος σημασιας.

Lao
10-02-12, 13:47
Γεια τη Jarrow formulas λες; Εχω παρει διαφορα πραματακια, ετσι ησσονος σημασιας.

Μου έχει δώσει την εντύπωση ότι είναι αρκετά σοβαρή εταιρεία, με χαμηλό προφίλ; Πέφτω μέσα;

Roid Rage
10-02-12, 14:24
Ναι και εγω αυτη την εντυπωση εχω. Health supps σε χαμηλες τιμες, μαζι με Source naturals, Doctor`s best, Healthy origins.

beefmeup
10-02-12, 19:27
Γεια τη Jarrow formulas λες; Εχω παρει διαφορα πραματακια, ετσι ησσονος σημασιας.

κ για το συμπληρωμα:green:
το περνω κ γω:turtle: