PDA

Επιστροφή στο Forum : Glucosamine+ (MDoubleYou)



Rantaplan
11-02-12, 22:30
http://www.picamatic.com/show/2012/02/11/10/27/8216949_bigthumb.jpg (http://www.picamatic.com/view/8216949_568_10VCVCVCVX28/)





Composition Glucosamine Plus each 2 capsules
MSM 400 mg
Glucosamine Sulfaat HCL 300 mg
Glucosamine HCL 300 mg
Glucosamine N-Acetyl 150 mg
Vitamin C ascorbic acid 120 mg 200 % ADH
Chondroitine Sulfate 100 mg
Zinc 100 mg
Mangane 10 mg 266 % ADH
Copper 10 mg 200 % ADH
ADH = Recommended Dietary Allowances




γεια σας παιδες...Περιμενω κριτικες για αυτην την γλυκοζαμινη...Την αγορασα γιατι ειχα ενα ατυχημα με τον ωμο και επανερχομαι σιγα σιγα...οποιος την εχει χρησιμοπιεισει ας μας φωτισει :)

Devil
12-02-12, 06:08
καλητερα να μην την παρεις.... δεν θα δεις καμια διαφορα....;)

sTeLaKoS
12-02-12, 13:58
Εντάξει δεν είναι πολύ καλή η αναλογία του συγκεκριμένου συμπληρώματος, κάπου είχε πάρει το μάτι μου εδώ μέσα πως χρειάζονται 2γρ γλυκοζαμίνη, 2γρ χονδροιτίνη, και 0.5-1γρ MSM τη μέρα σε περίπτωση που υπάρχει φθορά στους χόνδρους.

Αφού το πήρε που το πήρε, αν το δουλεύει με 4-5 κάψουλες τη μέρα;

Rantaplan
12-02-12, 14:08
4 καψουλες την μερα περνω 2 ανα 8 ωρες...Πριν ενα μηνα επαθα μερικη ρηξη(4χιλ.) υπερακανθιου τενοντα και την παλευω σιγα σιγα με φυσικοθεραπειες...πιστευετε να με βοηθησει η συγκεκριμενη η τσαμπα την πειρα? :s

lila_1
12-02-12, 14:09
καλητερα να μην την παρεις.... δεν θα δεις καμια διαφορα....;)

Ρε συ ντέβιλ (αν κ λίγο οφφ) ta MSM απο μόνα τους σε δόσεις 1,5-3 γραμμάρια ημερησίως, βοηθάνε καθόλου σε αρθρώσεις κ τραυματισμούς..?
Γιατί με γλυκοζαμίνες χονδροιτίνες δεν παρατήρησα διαφορά.....

lila_1
12-02-12, 14:13
4 καψουλες την μερα περνω 2 ανα 8 ωρες...Πριν ενα μηνα επαθα μερικη ρηξη(4χιλ.) υπερακανθιου τενοντα και την παλευω σιγα σιγα με φυσικοθεραπειες...πιστευετε να με βοηθησει η συγκεκριμενη η τσαμπα την πειρα? :s

Εγώ πάντως που έπαιρνα το elastamine και είχε 2γραμμαρια γλυκοζαμίνης + χονδροιτίνη κ MSM δεν είδα κάτι αξιόλογο...που χουν φαγωθεί όλοι ότι βοηθάει...
Πόσο μάλλον με αυτό που περιέχει λιγότερο απο τη μισή ποσότητα ενεργών συστατικών....

sTeLaKoS
12-02-12, 14:18
4 καψουλες την μερα περνω 2 ανα 8 ωρες...Πριν ενα μηνα επαθα μερικη ρηξη(4χιλ.) υπερακανθιου τενοντα και την παλευω σιγα σιγα με φυσικοθεραπειες...πιστευετε να με βοηθησει η συγκεκριμενη η τσαμπα την πειρα? :s


Εάν ήταν χονδροπάθεια θα σου λεγα OK, έχω πάρει κι εγώ χωρίς να έχω όμως σοβαρό πρόβλημα.
Αλλά σε τένοντες δε νομίζω πως βοηθάει κάποιο από τα συστατικά του. :unsure:

Δες εδώ αν θες περί γλυκοζαμίνης, έχουνε ξανασυζητηθεί. O σύμμαχος των αρθρώσεων(γλυκοζαμινη) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?8049-O-σύμμαχος-των-αρθρώσεων(γλυκοζαμινη))

gmalamos
12-02-12, 14:31
Γενικα ολα αυτα τα συμπληρωματα δεν κανουν και πολλα πολλα να ξερεις σου μιλαω ως παθων.Τα συμπληρωματα αυτα τυπου χονδροιτινης κλκλπ υποτιθεται οτι μπορουν να βοηθησουν τις αρθρωσεις σε βαθος χρονου.Αποδεδιγμενα το μονο που μπορει να κανει δουλεια ειναι το υαλορονικο οξυ ειτε ως συμπληρωμα ειτε με απευθειας εκχυση στη παθουσα περιοχη με συριγγα με καποιο ειδικο γιατρο.Τωρα εαν ειναι κατι μυικο η καλυτερη θεραπεια ειναι οι εναλλαγες κρυου ζεστου..

Devil
12-02-12, 20:08
Ρε συ ντέβιλ (αν κ λίγο οφφ) ta MSM απο μόνα τους σε δόσεις 1,5-3 γραμμάρια ημερησίως, βοηθάνε καθόλου σε αρθρώσεις κ τραυματισμούς..?
Γιατί με γλυκοζαμίνες χονδροιτίνες δεν παρατήρησα διαφορά.....

βασικα δεν ειναι αποδεδιγμενο οτι βοηθαει.... τουλαχιστον δεν εχω δει εγω κατι σε ερευνα που να το λεει.... για προληψη ειναι και καλα....