PDA

Επιστροφή στο Forum : Life Force Green Multiple (Source Naturals)



Lao
14-02-12, 15:14
http://images.iherb.com/m/SNS-02353-3.jpg



-Energy Activator with Superfoods
-Dietary Supplement

Source Naturals Life Force is an award-winning, scientifically advanced multiple, formulated with natural energizers and antioxidants. It is the only multiple to help bring balance to all 12 deep metabolic systems. Life Force Green Multiple delivers all the high potency nutrients of Life Force, plus 52 green superfoods: sea grasses, high ORAC fruits and vegetables, immune-stimulating mushrooms, flora, enzymes and antioxidant herbal extracts, for your SystemiCare health program.



Supplement Facts

Serving Size: 3 Tablets
Servings Per Container: 60

Amount Per Serving %DV

Calories 10
Total Carbohydrate 1 g <1 %*

Vitamin A (as beta-carotene 10,000 IU & palmitate 2,500 IU) 12,500 IU 250%
Vitamin C (as ascorbic acid & ascorbyl palmitate) 500 mg 833%
Vitamin D-3 (as cholecalciferol) 1,000 IU 250%
Vitamin E (as vitamin E succinate) 200 IU 667%
Thiamin (vitamin B-1) 50 mg 3,333%
Riboflavin (vitamin B-2) 50 mg 2,941%
Niacinamide 35 mg & Niacin 15 mg 50 mg 250%
Vitamin B-6 (as pyridoxine HCI & pyridoxal-5' phosphate [Coenzymated]) 50 mg 2,500%
Folate (as folic acid & calcium folinate) 400 mcg 100%
Vitamin B-12 (as methylcobalamin) 500 mcg 8,333%
Biotin 150 mcg 50%
Pantothenic Acid (as calcium D-pantothenate & pantethine) 55 mg 550%

Calcium (as calcium carbonate, malate, chelate, & citrate 100 mg 10%
Iodine (as potassium iodide) 100 mcg 67%
Magnesium (as magnesium chelate) 100 mg 25%
Zinc (as monomethionine [OptiZinc] & zinc citrate) 15 mg 100%
Selenium (as L-selenomethionine & sodium selenite) 100 mcg 143%
Copper (as copper sebacate) 1 mg 50%
Manganese (as manganese citrate) 3 mg 150%
Chromium (as chromium polynicotinate [ChromeMate] & picolinate) 100 mcg 83%
Molybdenum (as molybdenum chelate) 100 mcg 133%
Sodium 10 mg <1%
Potassium (as potassium citrate) 50 mg 1%


Sea Greens and Grasses Blend 395 mg †

Chlorella, Spirulina, Barley Grass, Wheat Grass, KAMUT Brand Wheat Grass, and Blue-Green Algae

High ORAC Fruits Blend 262 mg †

Grape Seed Extract (Proanthodyn), Hawthorn Berry Ext. (4:1), Blueberry Leaf Extract (20% chlorogenic acid), Cranberry Fruit Extract (90% solids), Elderberry Fruit Extract, Amla Fruit, Sweet Cherry Fruit Extract (10:1), Grape Skin Extract (20% polyphenols), Lycium Fruit Extract (4:1), Pomegranate Seed Extract (40% ellagic acid), Red Wine Extract, Mangosteen Fruit Rind Extract (XanoMax) (standardized to 95% flavonoids and 40% mangostins), Strawberry Fruit, Bilberry Fruit Extract (25% anthocyanidins), Raspberry Leaf Extract (40% ellagic acid), and White Mulberry Fruit Extract (10:1)

Inflammation Blend 263 mg †

Polygonum cuspidatum Root Ext. (standardized to 50% natural trans-resveratrols), Turmeric Rhizome, Bromelain, Holy Bail Leaf Ext., Ginger Root Ext., and Rosemary Leaf Ext. (5:1)

Vegetable Blend 170 mg †

Broccoli Floret and Stem, Carrot Root, Cauliflower Head, Red Beet Root, Spinach Leaf, Cabbage Floret and Stem, Parsley Leaf and Wasabi Rhizome

N-Acetyl Cysteine 150 mg †

Immunity Support Blend 150 mg †

Green Tea Leaf Ext. (95% polyphenols, 35% EGCG), Astragalus Root Ext. (10:1), Eleuthero Root Ext. (5:1), and Olive Leaf Ext. (15% oleuropein)

Mushroom Blend 105 mg †

Cordyceps sinesis Mycelia CS-4 Standardized Ext. (0.1% adenospine), Turkey Tail Mycelia Biomass, Reishi Mushroom Ext. (6:1), Hericium erinaceus Mycelia Biomass, Maitake Mycelia Biomass and Shiitake Mushroom Ext. (4:1)

gamma-Vitamin E Complex 67 mg †
Silymarin (from milk thistle seed ext.) 65 mg †
Quercetin 50 mg †
Choline (as bitartrate) 50 mg †
Inositol 50 mg †
alpha-Lipoic Acid & R-Lipoic Acid 45 mg †
DMAE (as bitartrate) 30 mg †
Ginkgo Leaf Ext. (50:1) 24% Flavoneglycosides 30 mg †
MSM (Methylsulfonylmethane [OptiMSM]) 30 mg †
N-Acetyl-L-Tyrosine 25 mg †
Coenzyme Q10 20 mg †
Rutin 15 mg †
Tocotrienol Complex (Tocomax) 10 mg †
Black Pepper Fruit Ext. (BioPerine) 3 mg †
Lycopene 3 mg †
Boron (as amino acid chelate) 2 mg †
Lutein (FloralGlo) 2 mg †
Astaxanthin 100 mcg †

*Percent Daily Values (%DV) are based on a 2,000 calorie diet.
*Daily Value not established.

Other Ingredients: Microcrystalline cellulose, acacia gum, modified cellulose gum, silica, magnesium stearate, and stearic acid.

Contains wheat and soy.

Contains no dairy, egg, gluten, sugar, or artificial color, flavor or fragrance.



Warnings

Do not use if you are pregnant, may become pregnant, breastfeeding, or taking any form of prescription nitrate such as nitroglycerin. If you are diabetic, have a blood coagulation disorder, any glucose metabolism disorder, hypertension, an autoimmune disorder, hyperthyroidism, or hypothyroidism, or if you are taking anticoagulants (warfarin [Coumadin], aspirin), immunosuppressants, diuretics, anti-hypertensives, or cholesterol lowering drugs, consult your physician before using this product.

Do not use if either tamper-evident seal is broken or missing. Keep out of the reach of children.

Άλλο ένα ωραίο προϊόν από την Source Naturals.

Ωραίες πηγές βιταμινών και μετάλλων, και γενικώς η σειρά Life Force είναι φτιαγμένη έτσι ώστε να επιτυγχάνεται καλύτερη απορρόφηση των συστατικών.

Το κυριότερο μειονέκτημα που βλέπω είναι η έλλειψη βιταμίνης Κ.

Κατά τα άλλα, θυμίζει πολύ την Opti-Men, ωστόσο θα έλεγα ότι αυτή εδώ είναι καλύτερη.:thumbup:

Lao
10-03-12, 13:49
Ήθελα να δοκιμάσω μια από την σειρά Life Force και τελικά επέλεξα αυτήν.

Λογικά θα την έχω μέσα στην βδομάδα. :weights:

Roid Rage
10-03-12, 14:11
Lae τι λες για τη βιταμινη Κ; αξιζει να την παιρνεις ξεχωριστα; Δοσεις κτλ.;

Lao
10-03-12, 23:31
Lae τι λες για τη βιταμινη Κ; αξιζει να την παιρνεις ξεχωριστα; Δοσεις κτλ.;

Στην ίδια παραγγελία έχω βάλει και ένα κουτί Κ2 :green:

sofos
11-03-12, 05:28
wow LAO αρκετα καλη ρε συ :thumbup: δε την ειχα προσεξει καν οταν τσεκαρα προιοντα της εταιριας...μ αρεσει τα εξτρα που εχει και οι μορφες βιταμινων,καθως και οι ποσοτητες τους,ειδικα στα 6 καπ ειναι υπερ κομπλε :thumbup:

Lao
11-03-12, 12:52
wow LAO αρκετα καλη ρε συ :thumbup: δε την ειχα προσεξει καν οταν τσεκαρα προιοντα της εταιριας...μ αρεσει τα εξτρα που εχει και οι μορφες βιταμινων,καθως και οι ποσοτητες τους,ειδικα στα 6 καπ ειναι υπερ κομπλε :thumbup:

Είναι όντως πολύ καλή η σειρά Life Force.

Η δοσολογία στην παρούσα πάντως, είναι 3 ταμπλέτες και όχι 6.;)

beefmeup
11-03-12, 15:35
λαο μου ηρθε τελικα..κανονισε την πορεια σου..:turtle::turtle::turtle:

Roid Rage
11-03-12, 16:03
Οχι ρε, θα γινεις τουμπανο, σκληρος, ευδιαθετος και ορεξατος :P

Lao
11-03-12, 16:46
λαο μου ηρθε τελικα..κανονισε την πορεια σου..:turtle::turtle::turtle:

Ξεκίνα να την παίρνεις και άσε τα πολλά-πολλά :P

Πρώτες εντυπώσεις; Οι ταμπλέτες είναι... γαϊδούρια;

Lao
16-03-12, 23:37
@beef, ήρθε και η δικιά μου... Κανόνισε :P

beefmeup
17-03-12, 01:02
μου εχει μεινει λιγη carlson για 2-3 μερες ακομα..
οταν θα "μεταβω" σε αυτην εδω θα σου πω:turtle:

Lao
17-03-12, 13:27
μου εχει μεινει λιγη carlson για 2-3 μερες ακομα..
οταν θα "μεταβω" σε αυτην εδω θα σου πω:turtle:

Άνοιξα το κουτί... Μάγκα μου, η μυρωδιά θα σε κάνει να αναθεωρήσεις αυτό που έχεις στο μυαλό σου «μπόχα πολυβιταμίνης» :P:P:P

Lao
19-03-12, 01:12
Μερικές photos...

Οι άσπρες ταμπλέτες είναι ADAM.

Dimitrios
19-03-12, 01:19
Λάο την θεωρείς αντάξια της Carlson;
Εγώ είμαι πολύ ικανοποιημένος από την S2D και λέω όταν τελειώσει να δοκιμάσω καμιά καινούργια.

Lao
19-03-12, 01:21
Λάο την θεωρείς αντάξια της Carlson;
Εγώ είμαι πολύ ικανοποιημένος από την S2D και λέω όταν τελειώσει να δοκιμάσω καμιά καινούργια.

Την θεωρώ καλύτερη από την Carlson. ;)

Dimitrios
19-03-12, 01:32
Ενδιαφέρον.. Μου αρέσει και το χρώμα και ορισμένες ποσότητες. Απέναντι στην orange triad τι λες;

Lao
19-03-12, 01:36
Ενδιαφέρον.. Μου αρέσει και το χρώμα και ορισμένες ποσότητες. Απέναντι στην orange triad τι λες;

Το χρώμα δεν βρίσκω γιατί πρέπει να είναι κριτήριο επιλογής μιας multi :P

Σχετικά με την OT, σε αντίθεση με την Carlson και την παρούσα δεν είναι multi γενικής χρήσης, οπότε εγώ τουλάχιστον δεν μπορώ να κάνω κάποια σύγκριση.

Dimitrios
19-03-12, 01:49
Το χρώμα δεν βρίσκω γιατί πρέπει να είναι κριτήριο επιλογής μιας multi :P

Σχετικά με την OT, σε αντίθεση με την Carlson και την παρούσα δεν είναι multi γενικής χρήσης, οπότε εγώ τουλάχιστον δεν μπορώ να κάνω κάποια σύγκριση.

Καλά το χρώμα το είπα για αστείο...:green:
Ναι η ΟΤ είναι λίγο πιο στυλ Anavite απλά την ανέφερα εκ παραδρομής επειδή την κοιτούσα πριν από λίγο.
Έχω σκαλώσει λίγο με την Α (palmitate) βέβαια αλλά κατά τα άλλα που φαίνεται πολύ καλή στις ποσότητες. Από τα άλλα βοτάνια που έχει μέσα έχεις παρατηρήσει καμιά έξτρα αλλαγή στο mood;

Lao
19-03-12, 02:00
Καλά το χρώμα το είπα για αστείο...:green:
Ναι η ΟΤ είναι λίγο πιο στυλ Anavite απλά την ανέφερα εκ παραδρομής επειδή την κοιτούσα πριν από λίγο.
Έχω σκαλώσει λίγο με την Α (palmitate) βέβαια αλλά κατά τα άλλα που φαίνεται πολύ καλή στις ποσότητες. Από τα άλλα βοτάνια που έχει μέσα έχεις παρατηρήσει καμιά έξτρα αλλαγή στο mood;

Δεν την έχω ξεκινήσει ακόμα, άρα δεν μπορώ και να σου πω αν έχω δει αλλαγές στο mood μου. :P

Για το palmitate, εμένα δεν με χαλάει καθόλου. Ίσα-ίσα, θεωρώ ότι καλό είναι να υπάρχει και λίγη Α με την παραδοσιακή μορφή :green:

Κοίτα, την πήρα γιατί μου αρέσει πολύ το προφίλ, οι ποσότητες, οι μορφές των Β, το ότι έχει και άλλες μορφές της Ε, τα μέταλλα που είναι chelated... Εν ολίγοις, για all-around multi μου φάνηκε πολύ καλή.

ΔΕΝ είναι Anavite (αυτή για μένα είναι top ως γνωστόν, τουλάχιστον ως τώρα), ούτε ΟΤ. Δεν περιμένω να δω κάποιο boost στην προπόνησή μου όπως με την Anavite. Είναι απλά μια πολύ καλή multi.

Dimitrios
19-03-12, 02:05
Δεν την έχω ξεκινήσει ακόμα, άρα δεν μπορώ και να σου πω αν έχω δει αλλαγές στο mood μου. :P

Για το palmitate, εμένα δεν με χαλάει καθόλου. Ίσα-ίσα, θεωρώ ότι καλό είναι να υπάρχει και λίγη Α με την παραδοσιακή μορφή :green:

Κοίτα, την πήρα γιατί μου αρέσει πολύ το προφίλ, οι ποσότητες, οι μορφές των Β, το ότι έχει και άλλες μορφές της Ε, τα μέταλλα που είναι chelated... Εν ολίγοις, για all-around multi μου φάνηκε πολύ καλή.

ΔΕΝ είναι Anavite (αυτή για μένα είναι top ως γνωστόν, τουλάχιστον ως τώρα), ούτε ΟΤ. Δεν περιμένω να δω κάποιο boost στην προπόνησή μου όπως με την Anavite. Είναι απλά μια πολύ καλή multi.

Συμφωνώ. Άλλωστε προσωπική μου άποψη είναι ότι δύσκολα μπορείς να παίρνεις συνέχεια πολυβιταμίνες σαν αυτές λόγω κυρίως κόστους. 3-4 μήνες πιστεύω που θα κάνεις το τσαφ και στην προπόνηση και την υπόλοιπη περίοδο ποιοτικές αλλά και πιο οικονομικές.;)

Lao
19-03-12, 02:09
Συμφωνώ. Άλλωστε προσωπική μου άποψη είναι ότι δύσκολα μπορείς να παίρνεις συνέχεια πολυβιταμίνες σαν αυτές λόγω κυρίως κόστους. 3-4 μήνες πιστεύω που θα κάνεις το τσαφ και στην προπόνηση και την υπόλοιπη περίοδο ποιοτικές αλλά και πιο οικονομικές.;)

Ακριβώς αυτό κάνω, όπως το είπες.

Σε περιόδους που για κάποιο λόγο θέλω το τσαφ που λες, ναι θα πάρω Anavite (έχω ένα κουτί απείραχτο να καταλάβεις;)).

Όλο τον υπόλοιπο καιρό όμως, παίρνω αξιοπρεπείς multies με καλό value for money ώστε να κάνω την δουλειά μου. Κοιτάζω να έχουν καλά προφίλ, να μην έχουν πολλές τσιπιές και τα serving sizes να ταιριάζουν με το πρόγραμμά μου.

Α, και φυσικά, οι κατασκευαστές να μου εμπνέουν μια Χ εμπιστοσύνη.

Απλά και ουσιώδη πράγματα :toast:

beefmeup
28-03-12, 14:08
αρχοντα λαο δεν σε ξεχασα...:turtle:

λοιπον,την περνω εδω κ καμια 10αρα μερες..
η μυρωδια μια χαρα μου φαινεται..
μου θυμιζει λιγο κατι μεταξυ γατοτροφης(κροκετα) κ κυβου κνορ..:unsure:

το μεγεθος παλι της καθε ταμπλετας ειναι οκ..ουτε πολυ μικρο,ουτε πολυ μεγαλο..

τα ουρα δεν εχουν καμια ιδαιτεροτητα στην αποχρωση τους οπως με καποιες αλλες βιταμινες..

Lao
28-03-12, 14:51
αρχοντα λαο δεν σε ξεχασα...:turtle:

λοιπον,την περνω εδω κ καμια 10αρα μερες..
η μυρωδια μια χαρα μου φαινεται..
μου θυμιζει λιγο κατι μεταξυ γατοτροφης(κροκετα) κ κυβου κνορ..:unsure:

το μεγεθος παλι της καθε ταμπλετας ειναι οκ..ουτε πολυ μικρο,ουτε πολυ μεγαλο..

τα ουρα δεν εχουν καμια ιδαιτεροτητα στην αποχρωση τους οπως με καποιες αλλες βιταμινες..

1+1+1 παίρνεις, με τα γεύματά σου;

beefmeup
28-03-12, 14:52
εεε,ναι..τι αλλο..?

Lao
28-03-12, 15:11
εεε,ναι..τι αλλο..?

Εμένα οι προπονήσεις μου είναι βραδυνές.

Παίρνω λοιπόν μία με το πρωινό και άλλη μία με το μεσημεριανό.

Περίπου μία ώρα πριν την προπόνηση, παίρνω άλλη μία μαζί με 4-6 Uni-Liver και 2 Eleuthero.

Αν θες δοκίμασε κάτι τέτοιο, να δεις πως θα σε πάει. ;)

beefmeup
28-03-12, 15:12
βσσικα καπως ετσι τα περνω..κ γω τις περισοτερες φορες απογευματοβραδακι παω..
απλα η τελευταια δοση μου βγαινει,μαλλον μετα την προπονηση..δεν με πολυβολευει να την αλλαξω..αλλα ισως το δοκιμασω..:)

Lao
28-03-12, 15:20
βσσικα καπως ετσι τα περνω..κ γω τις περισοτερες φορες απογευματοβραδακι παω..
απλα η τελευταια δοση μου βγαινει,μαλλον μετα την προπονηση..δεν με πολυβολευει να την αλλαξω..αλλα ισως το δοκιμασω..:)

Ξέρω ότι με καταλαβαίνεις master Beef :green: γι'αυτό και σου προτείνω πράγματα.

Ουσιαστικά, έχω φτιάξει ένα Life Force Pak :P και ακολουθώ την εξής χρήση:

Με το πρωινό: 1 ταμπλέτα LF, 500 gr C, 100mg μαγνήσιο της Doctor's Best, 400-800 IU D3 και ολίγην Κ2.

Όσο είμαι στο γραφείο ή σε εξωτερικό meeting ή γενικά έξω, 4-6 UL και 2 Eleuthero.

Με το μεσημεριανό, άλλη μία ταμπλέτα LF και άλλα 100 mg μαγνήσιο και ίσως άλλα 4-6 UL.

Και πριν την προπόνηση, όπως σου πα.

Μιας και ως γνωστόν είμαι πολεμικοτεχνίτης, αυτό που κάνω αποσκοπεί στο performance. Το στακάκι αυτό εμένα τουλάχιστον με πάει πολύ καλά. Σε bbers δεν ξέρω πως ακριβώς θα δουλέψει, λογικά όμως θα έχει επίσης καλό αποτέλεσμα. :toast:

Keirox
28-03-12, 15:28
Ξέρω ότι με καταλαβαίνεις master Beef :green: γι'αυτό και σου προτείνω πράγματα.

Ουσιαστικά, έχω φτιάξει ένα Life Force Pak :P και ακολουθώ την εξής χρήση:

Με το πρωινό: 1 ταμπλέτα LF, 500 gr C, 100mg μαγνήσιο της Doctor's Best, 400-800 IU D3 και ολίγην Κ2.

Όσο είμαι στο γραφείο ή σε εξωτερικό meeting ή γενικά έξω, 4-6 UL και 2 Eleuthero.

Με το μεσημεριανό, άλλη μία ταμπλέτα LF και άλλα 100 mg μαγνήσιο και ίσως άλλα 4-6 UL.

Και πριν την προπόνηση, όπως σου πα.

Μιας και ως γνωστόν είμαι πολεμικοτεχνίτης, αυτό που κάνω αποσκοπεί στο performance. Το στακάκι αυτό εμένα τουλάχιστον με πάει πολύ καλά. Σε bbers δεν ξέρω πως ακριβώς θα δουλέψει, λογικά όμως θα έχει επίσης καλό αποτέλεσμα. :toast:

Μου αρέσει πολύ το stack σου lao, αλλά γιατί μόνο 400-800iu D3? Λόγο κλίματος; Εγώ περνώ 5000/6000iu D3 το χειμώνα και 2000-3000IU το καλοκαίρι.

Galthazar
28-03-12, 15:29
εχει και αρκετη D3 και η life force green multiple, απλα εχει βαλει μια προσθετη για να συμπληρωνει.

Lao
28-03-12, 15:33
Μου αρέσει πολύ το stack σου lao, αλλά γιατί μόνο 400-800iu D3? Λόγο κλίματος; Εγώ περνώ 5000/6000iu D3 το χειμώνα και 2000-3000IU το καλοκαίρι.

Έχουμε ειδικό θέμα για την D εδώ:

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?16833-%CE%92%CE%B9%CF%84%CE%B1%CE%BC%CE%AF%CE%BD%CE%B7-D

Άμα θές, διάβασέ το και πες μια γνώμη γιατί ακόμα δεν έχουμε βγάλει άκρη σχετικά με το πόση D είναι καλό να παίρνουμε.

Σε προσωπική βάση, μιας και η Life Force έχει 1.000 IU, βάζω άλλα 400-800 και φτάνω τα 1.400-1.800 έχοντας στο μυαλό μου το Upper Limit το οποίο είναι 2.000.

Βέβαια το πόσα IU απορροφάω και πόσα πρέπει να παίρνω γενικώς είναι άλλη ιστορία...

Αν θες πάντως γράψε κάτι στο άλλο θέμα.

Keirox
28-03-12, 15:52
Έχουμε ειδικό θέμα για την D εδώ:

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?16833-%CE%92%CE%B9%CF%84%CE%B1%CE%BC%CE%AF%CE%BD%CE%B7-D

Άμα θές, διάβασέ το και πες μια γνώμη γιατί ακόμα δεν έχουμε βγάλει άκρη σχετικά με το πόση D είναι καλό να παίρνουμε.

Σε προσωπική βάση, μιας και η Life Force έχει 1.000 IU, βάζω άλλα 400-800 και φτάνω τα 1.400-1.800 έχοντας στο μυαλό μου το Upper Limit το οποίο είναι 2.000.

Βέβαια το πόσα IU απορροφάω και πόσα πρέπει να παίρνω γενικώς είναι άλλη ιστορία...

Αν θες πάντως γράψε κάτι στο άλλο θέμα.

Σε γενικές γραμμές 3000 με 5000 είναι το ιδανικό. Από 20000 και πάνω υπάρχει toxicity.

Είναι όλα αναλυμένα εδώ http://examine.com/supplements/Vitamin+D/. Έχει και review και όλης της βιβλιογραφίας. Ρίχτου μια ματία :)

parginos
06-04-12, 22:00
Ρε παιδιά γίνεται κάποιος να μου στείλει με pm που μπορώ να αγοράσω την multi? Από αμερική δεν παίζει...Μου λένε ότι η νομοθεσία δεν το επιτρέπει κ τέτοια... Help please

Lao
07-04-12, 16:10
UPDATE

Συνεχίζω να την χρησιμοποιώ, no complaints so far.

Το stack που ανέφερα σε προηγούμενο post μου, δουλεύει πολύ καλά. Την περίοδο αυτή έτσι και αλλιώς έχω ανεβάσει στροφές και οι προπονήσεις-ξεπατώματα :P βγαίνουν μια χαρά.

Προβλήματα με το στομάχι ή κάτι ανάλογο δεν έχω.

Το serving size (3 ταμπλέτες) με βολεύει μιας και συνήθως βάζω την 3η πριν την προπόνηση, όπως ανέφερα.

Από μένα... thumb up:thumbup:

Lao
24-04-12, 00:48
Λοιπόοοον, μετά από κάποιο διάστημα χρήσης ικανό ώστε να βγάλω συμπέρασμα, είμαι σε θέση να πω ότι η Life Force είναι ένα σκαλί πιο κάτω από την Anavite (για μένα αυτή είναι η top, όπως έχουμε πει :green:) και ένα σκαλί πιο πάνω από τις Adam, Opti-Men, Carlson S2 Daily κτλ κτλ κτλ.

Ποιοτικό προϊόν, για multi γενικής χρήσης είναι όντως μια από τις καλύτερες επιλογές.

Highly recommended. :thumbup:

spartan77
30-05-12, 12:10
ποσο καιρο ειναι out of stock ρε γμτ?

παιζει τιποτα μ αυτο το προιον να μη το ξαναφερουν? σχεδον μηνα+ ...δεν την βρισκω διαθεσιμη απ το βοτανο

Lao
30-05-12, 12:23
ποσο καιρο ειναι out of stock ρε γμτ?

παιζει τιποτα μ αυτο το προιον να μη το ξαναφερουν? σχεδον μηνα+ ...δεν την βρισκω διαθεσιμη απ το βοτανο

Να ταν μόνο αυτή... Αυτή την στιγμή, ΟΛΕΣ οι LF είναι out of stock. Η μόνη διαθέσιμη, είναι η απλή η 180άρα.

Δεν ξέρω γιατί συμβαίνει αυτό.

spartan77
30-05-12, 12:35
Να ταν μόνο αυτή... Αυτή την στιγμή, ΟΛΕΣ οι LF είναι out of stock. Η μόνη διαθέσιμη, είναι η απλή η 180άρα.

Δεν ξέρω γιατί συμβαίνει αυτό.



γμτ....κ εχω βαλει και αυτην και καποιες αλλες της LF στο wish list, αλλα βλεπω εδω και πολυ καιρο out of stock! :unsure:

Lao
30-05-12, 12:48
γμτ....κ εχω βαλει και αυτην και καποιες αλλες της LF στο wish list, αλλα βλεπω εδω και πολυ καιρο out of stock! :unsure:

Ε, πάρε το 180άρι, θα σε βγάλει και για 3 μήνες.;)

spartan77
30-05-12, 12:52
Ε, πάρε το 180άρι, θα σε βγάλει και για 3 μήνες.;)

το απλο λες ε? ..αλλα δεν εχει μεινει και τιποτα αλλο :green: (τι ρωταω)

ναι! αυτο εβαλα στο καλαθι :toast:

Lao
30-05-12, 12:57
το απλο λες ε? ..αλλα δεν εχει μεινει και τιποτα αλλο :green: (τι ρωταω)

ναι! αυτο εβαλα στο καλαθι :toast:

Μια χαρούλα είναι και αυτό, περιμένω και εγώ σε λίγες μέρες το 120άρι. ;)

Check:

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?18490-Life-Force-Multiple-(Source-Naturals)

spartan77
30-05-12, 13:05
Μια χαρούλα είναι και αυτό, περιμένω και εγώ σε λίγες μέρες το 120άρι. ;)

Check:

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?18490-Life-Force-Multiple-(Source-Naturals)

:toast: σωστος!
κανα 2 θα παρω γιατι δεν ξερω για ποσο θα ναι διαθεσιμες ..και αυτες :green:

GeoDask
05-06-12, 16:13
Ακόμα να τις φέρει....τι θα γίνει.....

spartan77
05-06-12, 16:23
κοντευει 2-3 μηνες out of stock ε?

μονο τις απλες life force εχει 120-180 καπς

GeoDask
05-06-12, 16:52
κοντευει 2-3 μηνες out of stock ε?

μονο τις απλες life force εχει 120-180 καπς

Τις έχω δεί Γιωργάρα αλλά θέλω και τα πράσινα μέσα :green:

spartan77
05-06-12, 17:00
χαχαχα χωρις τα πρασινα ειναι οι μισες:green:

κ γω τα πρασινα εχω βαλει φιλαρακι στο wish list εδω και ποσο καιρο γμτ! αλλα παραγγειλα τις απλες μεχρι να ρθουν οι πρασινες

Lao
06-06-12, 12:05
Μήπως να στέλναμε κανά mail να μάθουμε τι συμβαίνει;

spartan77
06-06-12, 12:49
Lao εστειλα χθες mail να τους ρωτησω για την life force green και life force γενικοτερα οτι ειναι (out of stock) πανω απο 2 μηνες και αν προκειται να διακοψουν αυτην την σειρα!

περιμενω απαντηση...

Lao
09-06-12, 14:34
Lao εστειλα χθες mail να τους ρωτησω για την life force green και life force γενικοτερα οτι ειναι (out of stock) πανω απο 2 μηνες και αν προκειται να διακοψουν αυτην την σειρα!

περιμενω απαντηση...

Ξέρω ότι μάλλον θα πω ανέκδοτο, αλλά... μήπως σου απάντησαν;

GeoDask
09-06-12, 14:38
Ξέρω ότι μάλλον θα πω ανέκδοτο, αλλά... μήπως σου απάντησαν;

:rolf::rolf::rolf::rolf::bowdown:

Lao
09-06-12, 14:51
:rolf::rolf::rolf::rolf::bowdown:

Καλό, ε; :P

Δες για να ζηλέψεις :green:

Lao
21-06-12, 03:15
ALERT!

Ξανάφερε το βότανο! :turtle::turtle::turtle:

GeoDask
21-06-12, 14:06
ALERT!

Ξανάφερε το βότανο! :turtle::turtle::turtle:

out of stock μου το δείχνει εμένα :unsure:

Lao
21-06-12, 14:10
out of stock μου το δείχνει εμένα :unsure:

Την ώρα που το έγραψα, είχε 3 κουτιά. :green:

GeoDask
21-06-12, 14:14
Την ώρα που το έγραψα, είχε 3 κουτιά. :green:

Ε δεν πάμε καλά....και εγώ με το που φέρει 3 θα πάρω να έχω :green:

Αν και έριξα παραγγελία LifeEssence. Ρίξε μια ματιά στο αντίστοιχο τοπικ να μου πείς την γνώμη σου !

Lao
21-06-12, 14:30
Ε δεν πάμε καλά....και εγώ με το που φέρει 3 θα πάρω να έχω :green:

Αν και έριξα παραγγελία LifeEssence. Ρίξε μια ματιά στο αντίστοιχο τοπικ να μου πείς την γνώμη σου !

Δεν την έχω πει; :unsure:

GeoDask
21-06-12, 14:32
Δεν την έχω πει; :unsure:

Βρε δές και πές μου !!!

spartan77
26-06-12, 23:32
παιδες το βοτανο μολις στοκαρε ξανα την green :turtle::turtle::turtle:

GeoDask
26-06-12, 23:46
παιδες το βοτανο μολις στοκαρε ξανα την green :turtle::turtle::turtle:

Επιτέλους !

Lao
27-06-12, 12:24
παιδες το βοτανο μολις στοκαρε ξανα την green :turtle::turtle::turtle:


Επιτέλους !

Κανονίστε να εξαντληθεί πάλι... :P:P:P

spartan77
27-06-12, 12:33
Κανονίστε να εξαντληθεί πάλι... :P:P:P


παιζει αν υπαρχει μεχρι την παρασκευη :P

Λαο? πες μου κατι...
στα supplement facts λεει αυτο...

Immunity Support Blend
Green Tea Leaf Ext. (95% polyphenols, 35% EGCG), Astragalus Root Ext. (10:1), Eleuthero Root Ext. (5:1), and Olive Leaf Ext. (15% oleuropein).

στακαρετε με ελευθερο και αν ναι ποσο?λιγοτερες απο 4 καπς(ελευθερο)?

Lao
27-06-12, 12:50
παιζει αν υπαρχει μεχρι την παρασκευη :P

Λαο? πες μου κατι...
στα supplement facts λεει αυτο...

Immunity Support Blend
Green Tea Leaf Ext. (95% polyphenols, 35% EGCG), Astragalus Root Ext. (10:1), Eleuthero Root Ext. (5:1), and Olive Leaf Ext. (15% oleuropein).

στακαρετε με ελευθερο και αν ναι ποσο?λιγοτερες απο 4 καπς(ελευθερο)?

Όλο το blend στο οποίο αναφέρεσαι, είναι 150mg.

Όπως αντιλαμβάνεσαι, η ποσότητα που αντιστοιχεί στο eleuthero, δεν είναι τόσο άξια σημασίας ώστε να σε απασχολεί, όταν μιλάμε για δοσολογίες του ενός και των δύο γραμμαρίων... ;)

GeoDask
27-06-12, 13:09
Έφυγε ένα κουτί παραγγελία :green:

Lao
27-06-12, 13:12
Έφυγε ένα κουτί παραγγελία :green:

Χαχα έχεις πάρει και την άλλη, πλέον θα χεις στοκ για κανά 4μηνο :P

spartan77
27-06-12, 13:12
Όλο το blend στο οποίο αναφέρεσαι, είναι 150mg.

Όπως αντιλαμβάνεσαι, η ποσότητα που αντιστοιχεί στο eleuthero, δεν είναι τόσο άξια σημασίας ώστε να σε απασχολεί, όταν μιλάμε για δοσολογίες του ενός και των δύο γραμμαρίων... ;)

ναι δικιο εχεις, δεν το προσεξα το (150mg ) που ειναι για ολο το blend

αρα αυτα τα στοιχεια που δινει απο εκει δεν επηρεαζει τα 2 γραμμαρια eleuthero!

θενκς Lao

spartan77
27-06-12, 13:13
Έφυγε ένα κουτί παραγγελία :green:


εφυγαν 3 κουτια απο μενα :green:

Lao
09-07-12, 16:14
Παίδες, την παραλάβατε; Την ξεκινήσατε;

GeoDask
09-07-12, 17:51
Παίδες, την παραλάβατε; Την ξεκινήσατε;

Λογικά αυτή την εβδομάδα παραλαμβάνω. Η δοκιμή θα αργήσει αφού μόλις ξεκίνησα την life essence:green:

spartan77
18-07-12, 16:51
κ γω τις παρελαβα αλλα θα ξεκινησω απο αυγουστο γιατι παιρνω anavite ακομα :thumbup:

spartan77
06-08-12, 15:12
εχω ξεκινησει εδω και μια βδομαδα τις multies green
σε κανα 15νθημερο θα γραψω κ γω τα ρηβιους μου

αυτο που εχω να πω ομως ειναι οτι απο μυρωδια....βαρβατιλα σκετη λεμε! ωραια πραματα! :green::thumbup:

ερωτηξη:
πως ειναι καλυτερα? 3 κατευθειαν με πρωινο? ή σε 3 δοσεις απο μια μεσα στην μερα?

ηδη απο την αρχη τις παιρνω 1με πρωινο 1μεσημεριανο 1 με απογευματινο

Lao
06-08-12, 15:16
εχω ξεκινησει εδω και μια βδομαδα τις multies green
σε κανα 15νθημερο θα γραψω κ γω τα ρηβιους μου

αυτο που εχω να πω ομως ειναι οτι απο μυρωδια....βαρβατιλα σκετη λεμε! ωραια πραματα! :green::thumbup:

ερωτηξη:
πως ειναι καλυτερα? 3 κατευθειαν με πρωινο? ή σε 3 δοσεις απο μια μεσα στην μερα?

ηδη απο την αρχη τις παιρνω 1με πρωινο 1μεσημεριανο 1 με απογευματινο

Όχι όλες μαζί. 1+1+1 ή 1+2 ή 1,5+1,5.

spartan77
06-08-12, 15:21
:toast: ωραια! κραταω το 1+1+1 και θα δοκιμασω και τους αλλους 2 συνδιασμους!
θενκς φιλε συμπολεμιστη Λαο :thumbup:

Lao
06-08-12, 15:25
:toast: ωραια! κραταω το 1+1+1 και θα δοκιμασω και τους αλλους 2 συνδιασμους!
θενκς φιλε συμπολεμιστη Λαο :thumbup:

Τίποτα. :toast:

Τα ούρα φωσφοριζέ, ε; :P

spartan77
06-08-12, 15:27
Τίποτα. :toast:

Τα ούρα φωσφοριζέ, ε; :P


χαχαχα δεν λες τιποτα! στο σκοταδι να δεις!:green:

που οφειλεται αυτο? στα (πρασινα blends?)

Lao
06-08-12, 15:47
χαχαχα δεν λες τιποτα! στο σκοταδι να δεις!:green:

που οφειλεται αυτο? στα (πρασινα blends?)

Αποβολή παραπανίσιας Β2 κυρίως.

Lao
09-08-12, 12:32
@spartan77 όλα καλά; Ζεις; :P

spartan77
09-08-12, 12:42
:green:Ολα καλα φιλε Λαο:thumbup:πρασινιζω λιγο αλλα οκ:turtle::turtle:

πολυ ωραια πολυβιταμινη
μ αρεσουν ολα αυτα τα εξτρα που εχει 'τα πρασινα' και οι μορφες των βιταμινων εξισου καλες
(συμπληρωνω λιγο βιτ Κ που ειχα διαβασει στην αρχη του ποστ)

γενικα μπορω να πω οτι ειναι παρα πολυ καλη και στις 3 καπς που παιρνω απο πρωι μεχρι αργα μεσιμερι

θα την παρω για 2 μηνες τουλαχιστον :toast:

Lao
09-08-12, 12:49
:green:Ολα καλα φιλε Λαο:thumbup:πρασινιζω λιγο αλλα οκ:turtle::turtle:

πολυ ωραια πολυβιταμινη
μ αρεσουν ολα αυτα τα εξτρα που εχει 'τα πρασινα' και οι μορφες των βιταμινων εξισου καλες
(συμπληρωνω λιγο βιτ Κ που ειχα διαβασει στην αρχη του ποστ)

γενικα μπορω να πω οτι ειναι παρα πολυ καλη και στις 3 καπς που παιρνω απο πρωι μεχρι αργα μεσιμερι

θα την παρω για 2 μηνες τουλαχιστον :toast:

Ποια «προϊστορία» έχεις με multies; Ποιες άλλες έχεις δοκιμάσει;

Ρωτάω ώστε να δω ποιο είναι το μέτρο με το οποίο συγκρίνεις.

spartan77
09-08-12, 13:00
εχω παρει αρκετες μπορω να πω,γενικα πειραματιζομαι με τις μουλτις

Adam now foods και daily vits-Opti men- Max for men(country life)-Anavite- και πολυ παλιοτερα
την solgar v2000
αλλα η αληθεια ειναι ..πριν ανακαλυψω την now foods και τον τελευταιο καιρο την Life force
δουλευα πολυ με την max for men και opti men

Lao
09-08-12, 13:04
εχω παρει αρκετες μπορω να πω,γενικα πειραματιζομαι με τις μουλτις

Adam now foods και daily vits-Opti men- Max for men(country life)-Anavite- και πολυ παλιοτερα
την solgar v2000
αλλα η αληθεια ειναι ..πριν ανακαλυψω την now foods και τον τελευταιο καιρο την Life force
δουλευα πολυ με την max for men και opti men

Ωραίος. :thumbup:

Αν και είναι δύσκολο να πει κανείς, που θα τοποθετούσες την παρούσα σε σχέση με αυτές που ανέφερες; Το τονίζω, ΑΝ μπορείς να βγάλεις ένα συμπέρασμα.

spartan77
09-08-12, 13:18
Ωραίος. :thumbup:

Αν και είναι δύσκολο να πει κανείς, που θα τοποθετούσες την παρούσα σε σχέση με αυτές που ανέφερες; Το τονίζω, ΑΝ μπορείς να βγάλεις ένα συμπέρασμα.



στις καλυτερες! εχει 52 πρασινα σουπερφαγητα μεσα:green:

ενταξει παρα πολυ καλες και οι αλλες ειδικα ανταμ-αναβιτε και οπτι μεν, αλλα η παρουσα πιστευω εχει πολυ καλα εξτρα με ολα αυτα τα πρασινα μπλεντς και γιαυτο την συγκαταλεγω στις πολυ καλες μουλτις

δεν ξερω εαν ειναι ενα συμπερασμα αυτο,αλλα με εντυπωσιασε οταν διαβαζα για την συγκεκριμενη λεπτομερειες(και μυρωδια ε? βαρβατιλα σκετη! :green: ) :thumbup:

spartan77
10-08-12, 11:07
μ αυτες που εχω παρει παντως περα απο την πλακα αν τις ταξινομουσα εγω προσωπικα θα την εβαζα ως εξης

1.anavite
2.life force green
3.opti men
4.adam
5.max for men
6.solgar v2000

Lao
10-08-12, 12:04
μ αυτες που εχω παρει παντως περα απο την πλακα αν τις ταξινομουσα εγω προσωπικα θα την εβαζα ως εξης

1.anavite
2.life force green
3.opti men
4.adam
5.max for men
6.solgar v2000

Η Anavite είναι πολύ καλή, το έχω γράψει και εγώ επανειλλημένως, ωστόσο είναι άλλη κατηγορία.;)

spartan77
10-08-12, 12:26
Η Anavite είναι πολύ καλή, το έχω γράψει και εγώ επανειλλημένως, ωστόσο είναι άλλη κατηγορία.;)

:thumbup: σωστος


επισης την life force την στακαρω μαζι με

βιτ C 500mg
D3 2000iu
uniliver
DHA-250, High Potency λιπαρα
alpha lipoic 100mg
CoQ10 with BioPerine USP/JP, 100 mg

πως τα βλεπεις?
αν και για την D3 εχω κατι ενδοιασμους εαν ειναι καλα η οχι γιατι μαζι με την μουλτι φτανω τις 3000iu

Lao
10-08-12, 13:18
:thumbup: σωστος


επισης την life force την στακαρω μαζι με

βιτ C 500mg
D3 2000iu
uniliver
DHA-250, High Potency λιπαρα
alpha lipoic 100mg
CoQ10 with BioPerine USP/JP, 100 mg

πως τα βλεπεις?
αν και για την D3 εχω κατι ενδοιασμους εαν ειναι καλα η οχι γιατι μαζι με την μουλτι φτανω τις 3000iu

Μια χαρά σε βλέπω, ο μοναδικός ενδοιασμός και από εμένα είναι η D3.

Δεν μπορώ να πω με σιγουριά αν 3.000 IU ημερησίως είναι καλά ή όχι, οι απόψεις ποικίλλουν.

Πάντως ψιλοπαρόμοια stacks κάνουμε. ;)

spartan77
10-08-12, 13:26
εχω διαβασει ολα τα ποστς περι D3 και υπαρχουν ενδοιασμοι αλλα θελω να πιστευω οτι βρισκομαι μεσα στα
σωστα ορια:unsure:

ετσι τα στακαρω τωρα μεχρι αρχες χειμωνα που θα αυξησω λιγο τις δοσεις και θ αλλαξω ισως την μουλτι για
πιο χαρντκορ κατασταση:green:
το μαγνησιο περιμενω να προσθεσω σ αυτην την λιστα,

ναι ψιλομοιαζουν τα στακς που κανουμε:toast::thumbup:

Lao
10-08-12, 14:00
θ αλλαξω ισως την μουλτι για
πιο χαρντκορ κατασταση:green:


Δηλαδή; Τι έχεις στο μυαλό σου;

spartan77
10-08-12, 14:44
Δηλαδή; Τι έχεις στο μυαλό σου;

σιγουρα anavite λογω της αλανινης που κανει ωραιο συνδιασμο με κρεατινη,αλλα εχω στην ακρη να ξεκινησω και
την Multi V(first endurance)

εσυ τι θα προτεινες ?

Lao
10-08-12, 14:54
σιγουρα anavite λογω της αλανινης που κανει ωραιο συνδιασμο με κρεατινη,αλλα εχω στην ακρη να ξεκινησω και
την Multi V(first endurance)

εσυ τι θα προτεινες ?

Εξαρτάται από τον στόχο.

Κοίτα, «κόλλησα» σε αυτό που είπες, ότι θα το γυρίσεις σε κάτι πιο hardcore και δεν καταλάβαινα τι θες να πεις γιατί βάσει προφίλ και η LF μια χαρά hardcore είναι. Για παράδειγμα, οι Β είναι πιο ανεβασμένες σε σχέση με το Pak, μια multi που πολλοί θεωρούν επίσης «hardcore».

Από κει και πέρα, δοκιμάζεις, κάνεις stacks, και βλέπεις τι σου ταιριάζει. Η παρούσα multi έχει πάρα πολύ καλό προφίλ, την παίρνεις ήδη και με τον καιρό θα έχεις μια πιο καλή εικόνα. Μπορείς επίσης να δοκιμάσεις και την απλή LF και - γιατί όχι - με σίδηρο κιόλας, να δεις πως θα σε πάει.

Για την Anavite ήδη έχουμε πει τόσα στο ανάλογο θέμα, όπως και για την Multi-V. Κάθε μία έχει τα δικά της χαρακτηριστικά, εγώ τουλάχιστον δεν μπορώ να συγκρίνω. ;)

spartan77
10-08-12, 15:07
Εξαρτάται από τον στόχο.

Κοίτα, «κόλλησα» σε αυτό που είπες, ότι θα το γυρίσεις σε κάτι πιο hardcore και δεν καταλάβαινα τι θες να πεις γιατί βάσει προφίλ και η LF μια χαρά hardcore είναι. Για παράδειγμα, οι Β είναι πιο ανεβασμένες σε σχέση με το Pak, μια multi που πολλοί θεωρούν επίσης «hardcore».

ναι δικιο εχεις ισως δεν το εθεσα σωστα.(πολλες φορες ο γραπτος λογος μπερδευει σορρυ)

σαν χαρντοκορ την αναφερα λογω του συνδιασμου που θελω να κανω βητα αλανινη με κρεατινη
σιγουρα εχει πολυ καλα στοιχεια και η παρουσα πολυβιταμινη


Από κει και πέρα, δοκιμάζεις, κάνεις stacks, και βλέπεις τι σου ταιριάζει. Η παρούσα multi έχει πάρα πολύ καλό προφίλ, την παίρνεις ήδη και με τον καιρό θα έχεις μια πιο καλή εικόνα. Μπορείς επίσης να δοκιμάσεις και την απλή LF και - γιατί όχι - με σίδηρο κιόλας, να δεις πως θα σε πάει.

ναι για την παρουσα ηδη εχω μια πολυ καλη γνωμη απλα την δοκιμαζω τωρα σε περιοδο που δεν εχω πολυ
εντονη δραστηριοτητα.

Για την Anavite ήδη έχουμε πει τόσα στο ανάλογο θέμα, όπως και για την Multi-V. Κάθε μία έχει τα δικά της χαρακτηριστικά, εγώ τουλάχιστον δεν μπορώ να συγκρίνω. ;)

εχω διαβασει για ολες στα αντιστοιχα ποστς, απλα εγραψα τι θα προτεινες με την σκεψη οτι ισως ειχες να μου
προτεινεις καποια αλλη που γνωριζεις και δεν εχουμε αναφερει.


:toast:

GeoDask
12-08-12, 17:54
ούτως η άλλως η anavite έχει lclt μέσα και πρέπει να γίνεται cycled.

η LF για καθημερινή χρήση είναι καλύτερη πιστεύω.

Μπορείς να πάρεις bulk b-alanine και lclt και να παίξεις όπως θές αν σε νοιάζει τόσο πολύ και η αντοχή στην προπόνηση.

GeoDask
17-09-12, 15:34
Την ξεκίνησα σήμερα. Για να δούμε :green:

Lao χρειάζεται να συμπληρώνω vitamin C ;

Οι προηγούμενες που έπαιρνα είχαν ολες 1000mg ενώ αυτή 500mg.

spartan77
17-09-12, 15:39
Καλη αρχη:thumbup:

εγω κλεινω 2μηνες και την στακαρω μερα παρα μερα με βιτC 1000mg

τουμπανο μουλτι ειναι παντως! θα την ξαναπαρω και θα γινει και απο τις βασικες μου η συγκεκριμενη!
πολυ καλη:thumbup:

Lao
17-09-12, 15:43
Την ξεκίνησα σήμερα. Για να δούμε :green:

Lao χρειάζεται να συμπληρώνω vitamin C ;

Οι προηγούμενες που έπαιρνα είχαν ολες 1000mg ενώ αυτή 500mg.

Βάλε άλλα 500, να ρέει το πράμα :P


Καλη αρχη:thumbup:

εγω κλεινω 2μηνες και την στακαρω μερα παρα μερα με βιτC 1000mg

τουμπανο μουλτι ειναι παντως! θα την ξαναπαρω και θα γινει και απο τις βασικες μου η συγκεκριμενη!
πολυ καλη:thumbup:

Δοκίμασε και την απλή για αλλαγή.

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?18490-Life-Force-Multiple-(Source-Naturals)

Γενικά, η σειρά LF είναι γ@μάτη όπως είπαμε. ;)

spartan77
17-09-12, 16:00
ναι θα δοκιμασω και την απλη για αλλαγη και ξανα με την green ομως παλι :green:
(αν και η green ειναι παλι out of stock...αλλα εχουμε αποθεμα ακομα)

πολυ καλη εταιρια!!!


:toast:

GeoDask
04-10-12, 14:20
Μιας και την χρησιμοποιώ εδώ και 2 εβδομάδες, δεν μπορώ να πώ ότι έχω δει κάτι. Έχω παρατηρήσει όμως να έχω μια υπνηλία όπως όταν έπερνα την anavite....

Μου φαίνεται θα δοκιμάσω πάλι την ΟRTHO-CORE για την πολύ καλή ενέργεια που μου έβγαζε.

Lao
04-10-12, 14:28
Μιας και την χρησιμοποιώ εδώ και 2 εβδομάδες, δεν μπορώ να πώ ότι έχω δει κάτι. Έχω παρατηρήσει όμως να έχω μια υπνηλία όπως όταν έπερνα την anavite....

Μου φαίνεται θα δοκιμάσω πάλι την ΟRTHO-CORE για την πολύ καλή ενέργεια που μου έβγαζε.

Πόσο νερό πίνεις περίπου και πως ακριβώς την δουλεύεις;

liveris
04-10-12, 16:15
που την βρισκουμε αυτην ρε παιδες?

GeoDask
04-10-12, 21:01
Πόσο νερό πίνεις περίπου και πως ακριβώς την δουλεύεις;

Δεν το μετράω πλέον το νερό. Έχει πέσει πάντως η ημερήσια πρόσληψη σε σχέση με παλιότερα.

1-1-1 την βάζω.

Lao
05-10-12, 12:30
Δεν το μετράω πλέον το νερό. Έχει πέσει πάντως η ημερήσια πρόσληψη σε σχέση με παλιότερα.

1-1-1 την βάζω.

Αν δεχτούμε ότι όντως η υπνηλία που νιώθεις οφείλεται στις multies, τότε πρέπει να δούμε τι κοινό και σε τι ποσότητα έχουν η LFG και η Anavite.

Μιας, λοιπόν, και τα παρελκόμενά τους είναι τελείως διαφορετικά, περιοριζόμαστε στα βασικά, δηλαδή βιταμίνες και μέταλλα.

Αν θυμάμαι καλά, υπνηλία μπορούν να προκαλέσουν μεγάλες ποσότητες του συμπλέγματος των Β. Η LFG είναι αρκετά «φορτωμένη» με αυτές, η Anavite λιγότερο (στις περισσότερες) και η Ortho-Core αρκετά φορτωμένη σε κάποιες και αρκετά πιο κάτω σε κάποιες άλλες.

Να σε ρωτήσω, κατά την διάρκεια της μέρας, τα ούρα σου είναι συνέχεια κίτρινα/πράσινα;

GeoDask
05-10-12, 17:18
Αν δεχτούμε ότι όντως η υπνηλία που νιώθεις οφείλεται στις multies, τότε πρέπει να δούμε τι κοινό και σε τι ποσότητα έχουν η LFG και η Anavite.

Μιας, λοιπόν, και τα παρελκόμενά τους είναι τελείως διαφορετικά, περιοριζόμαστε στα βασικά, δηλαδή βιταμίνες και μέταλλα.

Αν θυμάμαι καλά, υπνηλία μπορούν να προκαλέσουν μεγάλες ποσότητες του συμπλέγματος των Β. Η LFG είναι αρκετά «φορτωμένη» με αυτές, η Anavite λιγότερο (στις περισσότερες) και η Ortho-Core αρκετά φορτωμένη σε κάποιες και αρκετά πιο κάτω σε κάποιες άλλες.

Να σε ρωτήσω, κατά την διάρκεια της μέρας, τα ούρα σου είναι συνέχεια κίτρινα/πράσινα;

Νeon ανοιχτό πράσινο νομίζω.

Lao
06-10-12, 12:53
Νeon ανοιχτό πράσινο νομίζω.

Ναι, άλλο ρωτάω: είναι όλη μέρα έτσι;

GeoDask
06-10-12, 12:56
Ναι, άλλο ρωτάω: είναι όλη μέρα έτσι;

Mόνο αφού πάρω την lf και μετά πάω για κατούρημα.

Lao
06-10-12, 13:31
Mόνο αφού πάρω την lf και μετά πάω για κατούρημα.

I see.

Εν πάσει περιπτώσει, ανέβασε λίγο το νερό αν μπορείς.

dio32
22-10-12, 13:28
ε ρε γαμωτο ελεος με αυτες δεν μπορω με τιποτα να τις πετυχω στο βοτανο
πριν λιγο εφαγα πακετο ειδα απο την παρασκευη οτι τις φερανε παω βαζω τα λεφτα στην προπληρωμενη καρτα το απογευμα.
οπως ξερετε την δευτερα το απογευμα φαινοντε πηγα να προχωρησω την παραγγελια και τελειωσανε ατυχια μεγαλη,να δω τωρα ποτε θα ξαναστοκαρει το βοτανο απο αυτες.
φορτωσα την καρτα με εξτρα χρημα την αλλη φορα θα παρω οσο μου επιτρεπει το βαρος.4 κουτια χαλαρα.

Lao
22-10-12, 14:55
ε ρε γαμωτο ελεος με αυτες δεν μπορω με τιποτα να τις πετυχω στο βοτανο
πριν λιγο εφαγα πακετο ειδα απο την παρασκευη οτι τις φερανε παω βαζω τα λεφτα στην προπληρωμενη καρτα το απογευμα.
οπως ξερετε την δευτερα το απογευμα φαινοντε πηγα να προχωρησω την παραγγελια και τελειωσανε ατυχια μεγαλη,να δω τωρα ποτε θα ξαναστοκαρει το βοτανο απο αυτες.
φορτωσα την καρτα με εξτρα χρημα την αλλη φορα θα παρω οσο μου επιτρεπει το βαρος.4 κουτια χαλαρα.

Γιατί δεν παίρνεις την απλή;

dio32
22-10-12, 15:47
Γιατί δεν παίρνεις την απλή;

γιατι θελω να δοκιμασω βρε μαν ενισχυμενη τι να κανω την απλη?εχω adam και opti men.

Lao
23-10-12, 10:59
γιατι θελω να δοκιμασω βρε μαν ενισχυμενη τι να κανω την απλη?εχω adam και opti men.

Καταρχήν, σε μια multi δεν έχουν τόση σημασία τα διάφορα blends, όσο τα βασικά. Είναι πολύ λίγες οι multies εκείνες στις οποίες τα παρελκόμενα έχουν ουσιαστικό αποτέλεσμα, εκτός και αν θεωρείς ότι οι ποσότητές τους έχουν νόημα. Εγώ πάντως νομίζω ότι είναι καλύτερο να βάζεις 2-3 πράγματα σε καλές δόσεις που και τοξικότητα να μην δημιουργούν, αλλά και να υπάρχει πραγματικό όφελος.

Όσον αφορά την Adam και την Opti-Men, κατά την γνώμη μου είναι ένα σκαλί πιο κάτω σε σχέση με την «απλή» LF.

magavaTOUT
23-10-12, 11:25
απλη ξε-απλη, απο την green ακριβοτερη ειναι :P Και εννοειται δεν παιζει θεμα συγκρισης με οπτι-μεν και adam. Μια ματια στις μορφες βιταμινων/μεταλλων δειχνει οτι ειναι πιο προσεγμενη.

Lao
23-10-12, 11:26
απλη ξε-απλη, απο την green ακριβοτερη ειναι :P Και εννοειται δεν παιζει θεμα συγκρισης με οπτι-μεν και adam. Μια ματια στις μορφες βιταμινων/μεταλλων δειχνει οτι ειναι πιο προσεγμενη.

Γιατί λες ότι η απλή είναι ακριβότερη από την Green;:unsure:

freebil
28-10-12, 23:47
Παιδια καλησπέρα. Υπάρχει πρόβλημα αν κόβω την κάθε ταμπλέτα σε 3 κομμάτια π.χ και την καταπίνω?? Ευχαριστω

freebil
29-10-12, 03:00
Παιδια καλησπέρα. Υπάρχει πρόβλημα αν κόβω την κάθε ταμπλέτα σε 3 κομμάτια π.χ και την καταπίνω?? Ευχαριστω


Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν αυτή η πολυβιταμίνη έχει μέσα σιδηρο..Ευχαριστω


Υ.Γ.Δεν βρήκα πως κάνεις edit..

Lao
29-10-12, 10:32
Παιδια καλησπέρα. Υπάρχει πρόβλημα αν κόβω την κάθε ταμπλέτα σε 3 κομμάτια π.χ και την καταπίνω?? Ευχαριστω

Κατά προτίμηση μην το κάνεις, αλλά αν δεν μπορείς αλλιώς...


Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν αυτή η πολυβιταμίνη έχει μέσα σιδηρο..Ευχαριστω


Υ.Γ.Δεν βρήκα πως κάνεις edit..

Το μόνο που έχεις να κάνεις, είναι να κοιτάξεις τα Supplement Facts στο μπουκάλι σου και να δεις αν λέει πουθενά «Iron».

freebil
03-11-12, 18:23
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αφου λέει στο site της source naturals οτι η green life force εχει οτι έχει η απλή force life συν καποια άλλα συστατικα για ποιο λόγο η απλή είναι πιο ακριβή απο την green? Ευχαριστώ

Lao
03-11-12, 21:37
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αφου λέει στο site της source naturals οτι η green life force εχει οτι έχει η απλή force life συν καποια άλλα συστατικα για ποιο λόγο η απλή είναι πιο ακριβή απο την green? Ευχαριστώ

Που είδες και συ ότι είναι πιο ακριβή;

freebil
03-11-12, 22:01
Που είδες και συ ότι είναι πιο ακριβή;


Source Naturals, Life Force Multiple, No Iron, 180 Tablets

και


Source Naturals, Life Force, Green Multiple, 180 Tablets

***Δεν επιτρέπονται links ηλεκτρονικών καταστημάτων,πλην των χορηγών. http://forum.bodybuilding.gr/images/smilies/bodybuilding.gr.gif Team ***

Lao
03-11-12, 22:08
@freebil, κάνε edit το μήνυμά σου και αφαίρεσε τα links. Δεν επιτρέπονται. ;)

Και για να το κλείσουμε, η απλή έχει serving size 2 ταμπλέτες ενώ η Green 3 ταμπλέτες.

Η σωστή σύγκριση που πρέπει να κάνεις, είναι το 120άρι της απλής με το 180άρι της Green, μιλάμε πάντα για την έκδοση με τις ταμπλέτες.

ionos1
15-03-13, 01:23
μολις την τσιμπησα και εγω , ενα μεγαλο ευχαριστω στον Λαο , νομιζω θα την λατρεψω!:P

Lao
15-03-13, 14:19
μολις την τσιμπησα και εγω , ενα μεγαλο ευχαριστω στον Λαο , νομιζω θα την λατρεψω!:P

Δεν χρειάζεται να ευχαριστείς. Καλοφάγωτη :toast:

Gorillas
12-05-13, 19:51
Χρησιμοποιώ τη συγκεκριμμένη κάμποσο καιρό τώρα. 3 φορές τη μέρα παίρνω μια ταμπλέτα μαζί με γεύμα όπως συνιστάται.
Πολύ ικανοποιημένος μπορώ να πω. Το μόνο θέμα είναι καμιά φορά παρουσιάζονται αέρια που είναι ΘΑΝΑΤΟΣ ούτε εγώ τα αντέχω :turtle:
Παρόλα αυτά τη συνεχίζουμε ακάθεκτοι! Το νου σας οι γύρω μου :P

leftis
06-09-13, 13:34
Να ρωτήσω, σύμφωνα με το βότανο, αυτή έχει 3 ταμπλέτες serving size και σύνολο 60 servings.
H απλή έχει 4 ταμπλέτες serving size και σύνολο 45 servings.
Οι 3 ταμπλέτες της πρώτης όμως, δίνουν τα ίδια με 4 ταμπλέτες της απλής. Η διαφορά στην τιμή είναι πολύ μικρή. Κάνω κάτι λάθος, ή το κάνουν για να πάρουμε την "πιο ακριβή?"

Lao
07-09-13, 14:27
Να ρωτήσω, σύμφωνα με το βότανο, αυτή έχει 3 ταμπλέτες serving size και σύνολο 60 servings.
H απλή έχει 4 ταμπλέτες serving size και σύνολο 45 servings.
Οι 3 ταμπλέτες της πρώτης όμως, δίνουν τα ίδια με 4 ταμπλέτες της απλής. Η διαφορά στην τιμή είναι πολύ μικρή. Κάνω κάτι λάθος, ή το κάνουν για να πάρουμε την "πιο ακριβή?"

Ποια είναι η «άλλη» που λες;

leftis
07-09-13, 15:25
Ποια είναι η «άλλη» που λες;


Δεν λέω άλλη, λέω απλή. Εννοώντας την απλή version χωρίς την πρασινάδα. :toast:

Lao
07-09-13, 15:27
Δεν λέω άλλη, λέω απλή. Εννοώντας την απλή version χωρίς την πρασινάδα. :toast:

Α, δεν το δα καλά.

Anyway, γενικά οι κάψουλες είναι ακριβότερες από τις ταμπλέτες.

polykarp
16-12-13, 04:38
καλησπέρα σας, και συγχαρητήρια για την πολύτιμη ενημέρωση και πληροφόρησή που χαρίζεται σε όλους μάς..
επειδή με ενδιαφέρει η εν λόγω πολυβιταμίνη, θα ήθελα να σας ρωτήσω ποιο είναι αυτό το περίφημο βότανο-site , για να την παραγγείλλω κ γω ο χριστιανός :help: :-D
σας ευχαριστώ…

kostas kou
17-12-13, 02:55
αυτην την πολυβιταμυνη απο φαρμακειο την βρεισκω?

Nikolas_mk2
17-12-13, 12:19
Σε φαρμακείο μαλλον απίθανο να την βρεις...

kostas kou
17-12-13, 14:21
Σε φαρμακείο μαλλον απίθανο να την βρεις...

που τοτε?

Nikolas_mk2
17-12-13, 14:50
απο e-shop,κυριως του εξωτερικού(βότανο κτλ.).

Billys51
13-02-15, 21:12
Πιστεύω ότι αν κάποιος μαζί με αυτή την μουλτι βάλει και βιταμίνη Κ2 μαζί , άντε και κάνα 500μγ C παραπάνω (αν και 500 μγ που έχει από μόνη της καλά είναι) τοτε δν θα υπήρχε κάπου μειονέκτημα. Τι λέτε εσείς παιδιά?

akantzos
28-10-15, 22:50
Στο βότανο λέει ότι η δόση είναι 3 ταμπλέτες την μέρα αλλά και πάνω στο κουτί και στο site της SourceNaturals ( http://www.sourcenaturals.com/products/GP2335 ) λέει μέχρι 6 ταμπλέτες την μέρα. Τελικά τι ισχύει;

blueaegean
28-10-15, 23:49
υψηλές τιμές σε βιταμίνη Α (θετικό ότι έχει τις 10.000 IU σε beta-carotene) και Ε έχει η συγκεκριμένη...