PDA

Επιστροφή στο Forum : Βασίλης Ζαχείλας



Polyneikos
16-02-12, 17:58
Ενας αθλητης με μεγαλη πορεία στο αθλημα και πολλες διακρίσεις ειναι ο Βασίλης Ζαχείλας από τον Βόλο.
Ξεκινησε τον αθλητισμό από τα εφηβικά του χρόνια,κανωντας κωπηλασία ,συμμετασχωντας σε Βαλκανικα και Παγκόσμια Πρωταθληματα
Κατόπιν,μετα την στρατιωτική του θητεία ξεκινησε την γυμναστικη με βαρη

Η αγωνιστική του δραστηριότητα ξεκίνησε τον Νοέμβριο του 1987,με την συμμετοχή του στο Πανελληνιο Πρωταθλημα της IFBB-ΕΟΣΔ,όπου κατέλαβε την 3η θεση στην κατηγορία +90,κερδίζωντας τις εντυπωσεις ως νεοεμφανιζόμενος

40516



40517


Η συνέχεια ήταν εναν μήνα αργότερα,τον Δεκεμβριο του 1987,όπου συμμετάσχει στο 6ο Mr Βορειος Ελλάς,μια παραδοσιακή διοργανωση της Βορειας Ελλάδος όπου συγκεντρωνε πολλους καλους αθλητες.
Εκει κερδιζει την ψηλή κατηγορία,με αντιπλαλους τον Βαγγελη Μόκα και τον Μενελαο Μαϊμπούτη...

40519




40518


Η συνέχεια είναι το 1988,όπου ο Ζαχειλας κανει αρκετες παρουσίες.
Συμμετείχε στο 1ο Πανελληνιο Κύπελλο της WABBA τον Νοεμβριο ,κερδίζωντας την ψηλή κατηγορία.
Στον Γενικο Τίτλο συγκρίθηκε με τον Θαναση Κοψιά όπου οι κριτές τους εβγαλαν ισοπαλία.

40522



40523

40526


40525


40529



40530


Κατόπιν ακολουθησε την ελληνική αποστολή στο Παγκόσμιο Πρωταθλημα της WABBA στην Γουαδελούπη,όπου αγωνιστηκε στην ψηλή κατηγορία μαζί με Γιαννη Γκινη αλλα δεν καταφερε να μπει στην εξάδα λογω υψηλού ανταγωνισμού,μαζί επίσης στην αποστολή ο Θανασης Κοψιας και η Βανα Κοψιά.


Επομενη συμμετοχή στο Mr Οδύσσεια το 1988,όπου συμμετείχαν πολύ καλοι αθλητες όπως ο Γιαννης Γκίνης,Τασος Μωρος,Γιαννης Κοπαρίδης.



40532


40531


40533

Polyneikos
16-02-12, 18:11
Comparisons για την αναδειξη του Mr Οδύσσεια 1988...
Τελικα ο Βασίλης Ζαχείλας κατέλαβε την 3η θεση πίσω από τον Γιαννη Γκίνη και Τασο Μωρο.

40535


40540

40539


40538


40536


40537


Τελικα η πρώτη μεγαλη νίκη ηρθε τον Δεκεμβριο του 1988,όπου αναδείχθηκε νικητης της ψηλής κατηγορίας αλλα και Γενικος Νικητης στο Mr Βορειος Ελλας!!


40541

ggeorge
16-02-12, 20:35
θηρίο ο Βασίλης
Πηγαινα στο γυμναστηριο του γυρω στο 95-96 οταν ήμουν βόλο φοιτητης
Ντουλαπα...

TRIANTAFYLLOU
16-02-12, 20:57
πάρα πολυ καλός αθλητής και φίλος ο βασίλης ,η ποιότητά του σαν αθλητής φαίνετε απο τις φωτο και τούς τίτλους του , αλλα και σαν άνθρωπος για όσους τον γνωρίζουν , δυναμική παρουσία στο χώρο με δικό του γυμναστήριο και πολλες συμμετοχές απο αθλητές του , πολλα χρόνια στηρίζει την ΝΑΒΒΑ και είναι βασικός παράγοντας και κριτής .
είναι πραγματικός αθλητής , άλλωστε έχει ασχοληθεί όπως αναφέρθηκε με την κωπηλασία και έχει φέρει πολλα μετάλια ,νομίζω ότι αξίζει ένα τέτοιο αφιέρωμα στο δικό μας φόρουμ :clap::clap::clap::clap:

vAnY
16-02-12, 21:11
:thumbup: ευχαριστουμε !! Βρε τι βγαζει η Ελλαδα....:bowdown:

Να ρωτησω κατι.... πασχει απο καμια αρρωστια :unsure:? ρωταω επειδη φαινεται εντλως ατριχος (μαλλια, φρυδια...) η ειναι απλα το στυλ του?:unsure:

Antonis Giannoulis
16-02-12, 21:12
μπραβο πολυ ωραιος ο Βασιλης Ζαχειλας...:clap::clap::clap::clap::clap::clap:

vaggan
16-02-12, 22:00
μπραβο πολυ ωραιος ο Βασιλης Ζαχειλας...:clap::clap::clap::clap::clap::clap:σε μια γλαφυρη περιγραφη του φιλου μου του γιωργου ελεγε οτι ο βασιλης χτυπουσε το βαθρο με το ποδι του με τετοια δυναμη που ανησυχουσαν μην γκρεμοτσακιστουν θηριο:clap::clap:

TRIANTAFYLLOU
16-02-12, 22:18
:thumbup: ευχαριστουμε !! Βρε τι βγαζει η Ελλαδα....:bowdown:

Να ρωτησω κατι.... πασχει απο καμια αρρωστια :unsure:? ρωταω επειδη φαινεται εντλως ατριχος (μαλλια, φρυδια...) η ειναι απλα το στυλ του?:unsure:

ο βασίλης απο πολύ μικρός είχε χάσει όλο το τρίχωμα απο το σώμα , δεν είναι κάτι ασυνήθιστο βέβαια , υπάρχουν αρκετές περιπτώσεις ανθρώπων που έχουν τριχοφάγο , αλλα επειδή είναι πολλα χρόνια τον συνηθίσαμε έτσι και η πλάκα είναι που τον έλεγα αν καμια φορα βγάλεις μαλια δεν θα σε πήγαινε γιατι σε συνηθίσαμε έτσι.
και όταν κάνουμε πλάκα τον έλεγα καμια φορα βασίλη δώσε μου ρε τον ζελέ σου για τα μαλιά , μου τελείωσε ο δικός μου :P
πέρα απο πλάκα αυτο έχει και τα θετικά του γλυτώνει απο αποτριχώσεις και ξυρίσματα ένας ββερ , όσο για το κεφάλι πλέον περισσότερους ββερ βλέπουμε με ξυρισμένα κεφάλια παρα με μαλιά στύλ τομ πλάτς , λαμπράντα , ντόριαν ,μπέρυ ντε μει:thumbup::thumbup:

giannis64
16-02-12, 22:25
:thumbup: ευχαριστουμε !! Βρε τι βγαζει η Ελλαδα....:bowdown:

Να ρωτησω κατι.... πασχει απο καμια αρρωστια :unsure:? ρωταω επειδη φαινεται εντλως ατριχος (μαλλια, φρυδια...) η ειναι απλα το στυλ του?:unsure:

οπως και ναχει, σαν λιγο αδιακριτη να ειναι η ερωτηση?
ναι οντως βανυ τετοιους αθλητες βγαζει η ελλαδα. και καλος οικογενιαρχης..


σε μια γλαφυρη περιγραφη του φιλου μου του γιωργου ελεγε οτι ο βασιλης χτυπουσε το βαθρο με το ποδι του με τετοια δυναμη που ανησυχουσαν μην γκρεμοτσακιστουν θηριο:clap::clap:

φοβερόςαθλητής, και μάλιστα πάντα ήξερε νακάνει την παρουσία του αισθητή στηνσκηνή. ήξερε να δείχνει αυτό που έχει.πάντα εντυπωσιακός.

ελμερ
16-02-12, 22:59
Ελειπε αυτος ο πολυ καλος αθλητης απ τα αφιερωματα!ωραιο σωμα (πιο γηινο) πιο κοντα στα γουστα μου.......:clap::clap::bowdown::welcome:

vaggan
17-02-12, 09:15
Ελειπε αυτος ο πολυ καλος αθλητης απ τα αφιερωματα!ωραιο σωμα (πιο γηινο) πιο κοντα στα γουστα μου.......:clap::clap::bowdown::welcome:ε οχι και γηινος ο βασιλης!!!!εξωγηινος ναι κτηνωδης για την εποχη του μπορει να ειχε και τον μεγαλυτερο ογκο εκεινα τα χρονια σιγουρα πιο ογκωδης απο γκινη

ελμερ
17-02-12, 11:58
γηινος εννοω σε σχεση με τα σημερινα δεδομενα.......(και επειδη το προτυπο μου ειναι ο frank zane και οχι ο coleman ) ,γι αυτο το ειπα.....:toast::welcome:

Polyneikos
17-02-12, 17:52
Mερικες ακομα φωτο του Ζαχειλα...

40587

40588


40589


40590


40591

vaggan
17-02-12, 19:21
ο διπλανος του στις δυο πρωτες φωτο μην μου πεις οτι ειναι ο νικος ο κολιατος απο την λαμια?

argyrakis
17-02-12, 20:33
ο διπλανος του στις δυο πρωτες φωτο μην μου πεις οτι ειναι ο νικος ο κολιατος απο την λαμια?
Ναι ο Κολιατος ειναι

Antonis Giannoulis
17-02-12, 20:34
ο διπλανος του στις δυο πρωτες φωτο μην μου πεις οτι ειναι ο νικος ο κολιατος απο την λαμια?

και εγω αυτο πηγα να ρωτησω, αλλα απο οτι μου φαινετε αυτος ειναι...

vaggan
17-02-12, 20:45
τον νικο τον θυμαμαι στα πρωτα του βηματα καμια σχεση φοβερος και αυτος:clap::clap::bowdown::bowdown:

argyrakis
18-02-12, 09:47
http://www.youtube.com/watch?v=kk2kK9FXhRQ&feature=player_embedded#!

Polyneikos
18-02-12, 10:02
Στρατο σε ευχαριστουμε για το βίντεο!:clap:
Ειναι απο το Πανελληνιο της NABBA το 2001.Πολλοι και γνωστοί αθλητες,διεκρινα τον Μπαγιάτη,Μηνίδη,Κολιάτο,Ζώη,τελικα Γενικος Νικητης ο Ζαχείλας.
Το 2001 δεν ειναι που είχε κερδίσει και το Παγκόσμιο στην WFF ο Zαχείλας;

argyrakis
18-02-12, 11:09
Στρατο σε ευχαριστουμε για το βίντεο!:clap:
Ειναι απο το Πανελληνιο της NABBA το 2001.Πολλοι και γνωστοί αθλητες,διεκρινα τον Μπαγιάτη,Μηνίδη,Κολιάτο,Ζώη,τελικα Γενικος Νικητης ο Ζαχείλας.
Το 2001 δεν ειναι που είχε κερδίσει και το Παγκόσμιο στην WFF ο Zαχείλας;
μετα απο αυτον των αγωνα κατεβηκε στο παγκοσμιο της nabba αλλα δεν μπορεσε να μπει στους 6 των νοεμβριοκατεβηκε ξανα στουσ αγωνες καρδισε το πανελληνιο και μετα κατεβηκε στο παγκοσμιο της wff με τρομερη γραμοση και πηρε το γενικο

TRIANTAFYLLOU
18-02-12, 19:35
ένας τζούνιορ ο Γιάννης Σίμος πολυ καλό ταλέντο που φαίνετε στο βίντεο είναι απο χρυσούπολη, τον είχα κατεβάσει τότε σε μερικούς αγώνες , προπονούταν με τον θείο του , πολύ καλό ταλέντο και όπου κατέβαινε έπαιρνε θέσεις και εντυπώσεις .

ο Βασίλης Ζαχείλας μετα απο αυτόν τον αγώνα όπως είπε και ο Στράτος είχε πετύχει πολύ καλή φόρμα και γράμωση όταν πήρε μέρος στην κατηγορία σούπερ μπόντυ της WFF

ggeorge
18-02-12, 19:43
η μεγαλυτερη διακριση του Βασίλη ποια ήταν και ποτε; Το 95-96 παντως που τον εβλεπα στο γυμναστηριο φαινοταν η ποιοτητα του... Δεν ειχα δει και πολλους σε τετοιον ογκο και γραμμωση... Εχουμε φωτογραφίες απο τοτε; Σημερινες;

Polyneikos
18-02-12, 20:30
η μεγαλυτερη διακριση του Βασίλη ποια ήταν και ποτε; Το 95-96 παντως που τον εβλεπα στο γυμναστηριο φαινοταν η ποιοτητα του... Δεν ειχα δει και πολλους σε τετοιον ογκο και γραμμωση... Εχουμε φωτογραφίες απο τοτε; Σημερινες;

Υπάρχει περιπτωση να μου διαφευγει καποια συμμετοχή του αλλα σε διεθνείς αγωνες νομίζω ότι το Παγκόσμιο το 2001 όπου νικησε πρεπει να ειναι η μεγαλύτερη διακριση του.
Φυσικα και πολλοι εγχωριοι τίτλοι,Γενικοι Τίτλοι,σε NABBA,WABBA,Βορ. Ελλας συνθετουν το παζλ της πολυετους πορείας του Ζαχείλα

H πιο πρόσφατη εμφανιση του ηταν τον Μαϊο του 2010,όταν και κέρδισε τον Γενικό Τίτλο στο Πανελληνιο της NABBA.
Κατόπιν,αγωνιστηκε στην πιο βαρια κατηγορία (Extreme Body) στο Παγκόσμιο της NABBA-WFF στην Κατερίνη, όπου κατέλαβε την 2η θεση.

Μερικες φωτογραφίες του από το Πανελλήνιο,Ψηλή κατηγορία

40648



40651


40650


40649


Kαι μερικές από τον Γενικό Τίτλο


40656


40654


40655


40653


40657


Το :bodybuildinggr: σε εκείνον τον αγωνα του απένειμε μεσω του Σπύρου Μπουρνάζου τιμητική πλακέτα για την προσφορα του τόσα χρόνια στο άθλημα,ως αθλητη,ιδιοκτητη γυμναστηριου,προπονητη αλλα και διοργανωτη αγωνων και μελος της ΝΑΒΒΑ Ιnternational .Δικαιωματικά θεωρω το αξίζει :clap::clap:


40652