PDA

Επιστροφή στο Forum : Χημικες Διαιτες!!



progenize
09-05-08, 22:27
Καλησπερα Σας!!!!Μια γνωστη μου που επιασε δουλεια στα gili diet της εδςσαν ενα διαιτολογιο για 24 μερες το οποιο χανεις 3 -4 κιλα τη βδομαδα και αυξανει τον μεταβολισμο!!!!

ενα κομματι απο την σιγκεκριμενη διαιτα!:
1η μερα:1 μεριδα μακαρονια και βουτηρο και τυρι τριμμενο
2η μερα:Ρυζι βραστο με βουτηρο και τυρι τριμμενο
3-4-5 μερα:1 μεριδα μπιφτεκια με σαλατα(ιδια ολες τις μερες)
6-7-8 μερα:1 μεριδα μπριζολα μοσχαρισια ψητη και σαλατα(ιδια ολες τις μερες)
κ.λ.π.

Επιτρεπεται σοδα τονικ καφεσ τσαι
Αποφυγεται το αλατι
Για καθε μερα να τρωτε συγκεκριμενο φαγητο

Αυτη τη διαιτα την δινουν στις κοπελες που δουλευουν στο συγκεκριμενο ινστιτουτο με το που πιανουν δουλεια για να χασουν κιλα

να την κανει την διαιτα??γιατι φοβαται τις χημικες διαιτες???

thnxs

RUHL
09-05-08, 22:35
γιατι ειναι χημικη αυτη η διετα? θα τις δοσουν και αναβολικα? :chinese: :green:






Παλι δεν καταλαβα γιατι ειναι χημικη :joker: τεσπα δεν ξερω ειδα κατι βουτυρα εκει :shock: κατι τυρια :shock: τα μακαρονια αμα δεν ειναι ολικης :smash: :smash:

τελος παντων εγω πιστευω σε αυτο

ΧΑΝΟΝΤΑΣ ΒΑΡΟΣ
Το χάσιμο βάρους απλά προϋποθέτει το κάψιμο περισσότερης ενέργειας από αυτή που καταναλώνουμε σε ημερήσια βάση. Το χάσιμο βάρους μπορεί να ποικίλλει. Μερικοί άνθρωποι χάνουν βάρος μειώνοντας τις θερμίδες αλλά χωρίς να κάνουν γυμναστική. Εάν η Δίαιτα δεν είναι υψηλή σε πρωτεΐνες τότε αυτό το άτομο θα χάσει περισσότερους μύες και λιγότερο λίπος. Ο καλύτερος τρόπος για το χάσιμο βάρους είναι η αύξηση της άσκησης και προοδευτικά η μείωση των συνολικών θερμίδων. Αυτό θα γίνει με τη μείωση των λιπών και την αύξηση της λήψης πρωτεϊνών.

progenize
09-05-08, 22:38
δηλαδη να την δοκιμασει??τι λες?

Muscleboss
10-05-08, 00:09
Προσωπικά διαφωνώ... κ δε νομίζω ότι έχει καμία σχέση με αθλητική διατροφή.

ΜΒ

RUHL
10-05-08, 01:25
Kαι εγω διαφωνω

δεν καταλαβα τι ειναι αυτο τι ειδους λογικη
1η μερα:1 μεριδα μακαρονια και βουτηρο και τυρι τριμμενο

δλδ 1 γευμα την ημερα σαν τον βοα?που τρωει μια και καλη? η ολη μερα τρως το ιδιο φαγητο? δεν καταβα διευκρινησε λιγο

Dave
10-05-08, 01:51
αυτη ειναι μια οικονομικη διαιτα

για να διατιρει ο οργανισμος λιπος και να έχει ενεργεια

ειναι καλη για τα παιδια της Αφρικης

Niiick
10-05-08, 01:51
η χημικη διαιτα δεν εχει να κανει με χημικα ρουλ :porc: χημικες ειναι οι διαιτες που τρως μια συγκεκριμενη τροφη.ανα μερα,η ανα βδομαδα κτλ.πχ μια βδομαδα μονο κοτοπουλο με ρυζι

stavro
10-05-08, 07:56
ο ρουλ τα ειπε ολα μπραβο ρουλη :awesome: :awesome:
οσο για τα αναβολικα φυσικα και αστειευωταν :turtle: :turtle:

KATERINI 144
10-05-08, 11:10
Προσωπικά διαφωνώ... κ δε νομίζω ότι έχει καμία σχέση με αθλητική διατροφή.

ΜΒ+1

Antonio
10-05-08, 12:16
Εντελώς αντίθετο σκεπτικό από αυτό που ακολουθεί αυτό το φόρουμ και γενικά κάθε υγειής και αθλούμενος άνθρωπος.
Μπορεί να δουλεύει αλλά έχει άλλη φιλοσοφία.
Τέλος πολύ σημαντικό στις δίετες, είτε για απώλεια είτε για αύξηση κιλών είναι η ποιότητα αυτών των κιλών που στο bbing έχει την μεγαλύτερη σημασία.
Τελικά δεν μετράει μόνο το μέγεθος... :shifty:

RUHL
10-05-08, 12:59
Τελικά δεν μετράει μόνο το μέγεθος... :shifty:

E ναι δεν εχει σημασια ποσο μεγεθος (υψος ) εχεις μπορει να εχεις και 20 cm και να εισαι τουμπανο


































http://imageshack.gr/files/wy5xwppzoisj26bj253w.jpg (http://imageshack.gr/view.php?file=wy5xwppzoisj26bj253w.jpg)



:green: :chinese:

jiujitSu
10-05-08, 13:40
Μια απο τις τραγικοτερες που εχω δει !
Πιστευω χειροτερη και απο τις αλλες διαφορες "χημικες" με λαχανοσουπες και λοιπες μλκιες.

1 γευμα καθε μερα απο οτι καταλαβα. Απλα τραγικο δεν χωραει καν σχολια.
Σιγουρα θα χασει κιλα δεν το αμφισβητω αλλα υπαρχουν και αλλοι τροποι.
Πχ μια δικια μου παραλλαγη της συγκεκριμενης διαιτας θα ηταν:
Συνολο 30 μερες
Μερα 1-30 : 1 shaker whey πρωτεινης + 1 προφυτερολ ή 1 μιλφειγ.
Τα ιδια κιλα θα χασει.

RUHL
10-05-08, 14:18
oπα αυτα ειναι :thumbup: :thumbup: και μιλφειγκ και προφητερολ καλο ζιου :thumbup: :thumbup: θα πω στον πικολο να το δοκιμασει να δω τι θα γινει :rolf: :rolf:



Αμα ξερει η φιλη σου η εσυ αγγλικα δες αυτο το εξηγει πολυ καλα γιατι αυτες οι διετες δεν ειναι καλες
http://www.dailymotion.com/related/4703564/video/x2svrw_milos-sarcevs-seminar-pt4_extreme
(αυτο μετα τα10 λεπτα λεει γιατι πρεπει να κανουμε πολλα γευματα και 15 λεπτα μολις αρχηση να μηλαει για γυναικες)

http://www.dailymotion.com/related/4703564/video/x2svxu_milos-sarcevs-seminar-pt5_extreme

alekoukosmyconian
11-05-08, 13:59
Προσωπικά διαφωνώ... κ δε νομίζω ότι έχει καμία σχέση με αθλητική διατροφή.

ΜΒ

+1


για κανένα λόγο αθλητική, πιο πολύ μου θυμίζει Βέφα-Μαμαλάκη απλά :P

flexwheeler99
14-05-08, 15:16
Το λιγοτερο ανθυγιεινη διαιτα!

the_big_litho
14-05-08, 22:59
τετοιες απαραδεκτες διαιτες ειναι πολυ συχνο φαινομενο στις μερες μας και τις δινουν τετοια ινστιτουτα σε ανθρωπους που κανουν μονο καθιστικη ζωη και σχεδον φυτοζοουνε γι αυτο και μερικες φορες εχουν "αποτελεσμα"(προσωρινη απωλεια κιλων). βεβαια αν βαλεις αυτους τουσ ανθρωπους απλα να περπατησουν για λιγο δεν μπορεσουν ουτε 10 λεπτα να αντεξουν και βεβαια καπου ξεκινουν και τα προβληματα υγειας τα οποια ειναι σοβαροτερα

stelios30
15-05-08, 02:14
Εγω θα λεγα να πεις στην κοπελα να κανει μια σωστη και ισοροπημενη διατροφη και να κανει και λιγη γυμναστικη αν μπορει για να εχει μια πιο υγιει διαιτα και αφου εισαι μελος του φορουμ θα ξερεις τι να της προτεινεις.

alekoukosmyconian
15-05-08, 06:59
Εγω θα λεγα να πεις στην κοπελα να κανει μια σωστη και ισοροπημενη διατροφη και να κανει και λιγη γυμναστικη αν μπορει για να εχει μια πιο υγιει διαιτα και αφου εισαι μελος του φορουμ θα ξερεις τι να της προτεινεις.


+1

TRIANTAFYLLOU
15-05-08, 16:13
εγώ έχω να προσθέσω πώς μια δίαιτα δεν μπορεί να θεωρηθεί σωστή μόνο και μόνο επειδή χάνουμε κιλά πρώτον πρέπει τα κιλά που χάνονται να προέρχονται απο λίπος και παράλληλα να μας παρέχει τα θρεπτικά συστατικά ώστε να διατηρούμε τον μυικό ιστό αλλά και τις ανάγκες για την καλή και υγιή λειτουργία του οργανισμού.

ΕΥΓΕΝΙΑ
17-05-11, 01:23
kalhspera auth thn diaita thn eixe dosh prhn 7 xronia enas giatros sthn mana moy k thn ekana k ego mazi ths.einai para poly kalh diaita kamia sxesei me ths alles xhmikes k to khriotero den ksanaperneis ta khla.8hmame oti meta thn mprizola exei k treis meres kotopoylo me salata.epeidi thn exo xasei omos mporeis se parakalo na moy grapseis k ths ypolipes meres 8a soy eimoyn eygnomon. eyxaristo:)



καλως ηρθες.... γραφε με ελληνικα κανονας του φορουμ...

TEFAAtzis
17-05-11, 01:41
Eυγενεια τετοιου ειδους διαιτες δεν ιφιστανται.Αυτες οι λεγομενες διαιτες για ολους απλα ειναι μια βλακεια και μιση.Αλλες αναγκες εχεις εσυ σε φαγητο αλλες η μανα σου αλλες εγω αλλες ο αλλος.Δεν γινεται να μπαινουμε ολοι στο ιδιο τσουβαλι.Αυτος ειναι και ενας λογος που δεν θα πρεπε να ψαχνεις τετοιες διατροφες

deluxe
17-05-11, 03:00
Γινεται να ζησει ανθρωπος με τοσες λιγες θερμιδες; Δε πεθαινει της πεινας;

steve_tash
17-05-11, 21:36
Γινεται να ζησει ανθρωπος με τοσες λιγες θερμιδες; Δε πεθαινει της πεινας;

Eπειδή την έιχε κάνει η μάνα μου παλιά,μπορείς να τρώς αυτό το φαγητό όσες φορές θέλεις π.χ μπορείς να τρώς 6 πιάτα μακαρόνια με τυρί,10 μπριζόλες με 10 ντομάτες///
ειναι χημικές..

jannous44
17-05-11, 21:53
εγραψα στο google χημικη διαιτα γιατι πραγματικα δεν καταλαβαινα τι ειναι κ βρηκα αυτο

Σαν "χημικές" ορίζονται οι δίαιτες που είναι πλούσιες σε λίπη και πρωτεΐνες και φτωχές σε υδατάνθρακες και σαν αποτέλεσμα προκαλούν "χημικές" αντιδράσεις στον οργανισμό όπως είναι ο σχηματισμός κετονικών σωμάτων. Οι δίαιτες αυτές ονομάζονται πιο σωστά κετογονικές δίαιτες. Όλες οι κετογονικές δίαιτες είναι και δίαιτες αυστηρά υποθερμιδικές.

κυκλικη διαιτα μου φαινετε. 6 μερες χαμηλους υδατ 2 μερες φορτονεις το τι φορτομα ειναι αυτο ειναι αλλο. τεσπα. παραπληροφοριθηκαμε με το θεμα "χημικη διαιτα" και προφανως δεν ενοει ενα γευμα τη μερα το οτι οι θερμιδες ειναι λιγες προφανως φενετε οτι τις ριξαν αφου προοριζοταν για γυναικα και ποσο μαλλον που θα πρεπει να χασει κιλα γρηγορα.. αλλωστε το λεει


Αυτη τη διαιτα την δινουν στις κοπελες που δουλευουν στο συγκεκριμενο ινστιτουτο με το που πιανουν δουλεια για να χασουν κιλα thnxs αυτες εκει της θελουν στυλακια ολες γρηγορα για να λενε οτι και καλα κανουν δουλεια τα φαγητα τους

μην σκαλωνετε... :thumbup:

Chris92
18-05-11, 00:28
κατσε ρε φιλε αμα φαω 10 πιαταρες μακαρονια με βουτηρο θα χασω και λιποσ-κιλα?

DrNio
18-05-11, 00:32
@Chris92
Ρε φίλε όλοι γράφουν με ελληνικά,δεν αναρωτήθηκες ποτέ σου,γιατί?

sorry για το off

NASSER
21-05-11, 19:09
@Chris92
Ρε φίλε όλοι γράφουν με ελληνικά,δεν αναρωτήθηκες ποτέ σου,γιατί?

sorry για το off

+1 :thumbup:
Είναι καλό να τηρούμε όλοι μια τάξη ώστε η ενημέρωση να είναι πιο εύκολη.

karpoutzidis
21-05-11, 19:37
δλδ αν φας μια φορά την μέρα αυξάνεις το μεταβολισμό?έλεος?οι πανάγια μου και αμάν αμάν.τώρα με την κρίση όλοι έτσι θα τρώμε :P

Michaelangelo
21-05-11, 19:56
Αμφιβάλω αν έχω δει χειρότερη δίαιτα! Είναι κανείς εκεί μέσα γνώστης όσον αφορά το θέμα... διατροφή; Και μετά λέτε ακραίο το να τρως σχεδόν μόνο κρέας!