PDA

Επιστροφή στο Forum : Amino Power Liquid (Weider)



nikossamos
19-02-12, 11:37
http://img338.imageshack.us/img338/7416/weideraminop4bed345700c.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/338/weideraminop4bed345700c.jpg/)

Αμινοξέα σε υγρή μορφή από υψηλής ποιότητας σπρωτεΐνης ορρού γάλακτος υψηλής απορρόφησης.
Ο οργανισμός διασπάει την πρωτεΐνη στα συστατικά της, τα αμινοξέα - τους δομικούς λίθους των μυών.
Υπάρχουν μερικά αμινοξέα που μπορεί και παράγει ο οργανισμός και άλλα τα οποία δεν είναι σε θέση να τα παράγει από μόνος του.
Αυτά αποκαλούνται και ουσιώδεις αμινοξέα και πρέπει να συμπεριλαμβάνονται στη διατροφή για να εξασφαλίζεται η πρόσληψη τους.
Το Amino Power Liquid είναι ένα προϊόν το οποίο προσφέρει μια υψηλή αναλογία αμινοξέων υψηλής ποιότητας και γρήγορης απορρόφησης από υδρωλυμένη πρωτεΐνη ορρού γάλακτος υψηλής βιολογικής αξίας.

Μια ολοκληρωμένη σύνθεση σημαντικών αμινοξέων για να εφοδιάζετε τον οργανισμό σας με τα απαραίτητα θρεπιτκά συστατικά που προωθούν τη μυϊκή ανάρρωση και ανάπτυξη.

Ιδιότητες προϊόντος:
Υδρολυμένη πρωτεΐνη ορρού γάλακτος σε υγρή μορφή , υψηλής ποιότητας , απορρόφησης και βιολογικής αξίας.
Παρέχει στο σώμα και στους μύες γρήγορα τα απαιραίτητα αμινοξέα που χρειάζονται.
Υποστηρίζει τη μυϊκή ανάρρωση.
Δεν περιέχει ασπαρτάμη.

Διατροφικές Πληροφορίες Ανά 100ml
Ενέργεια 1035kj/244kcal
Πρωτεϊνη 51,5g
Υδατάνθρακες 9,4g
Λίπη <0,1g
Ίνες 0g
Βιταμίνη Β6 13,3mg
Ταυρίνη 1250mg
L-Λευκίνη 26000mg


Προφίλ Αμινοξέων-------Ανά 100g Πρωτεϊνης
L-Αλανίνη-----------------9280mg
L-Αργινίνη----------------7480mg
L-ΑσπαραγινικόΟξύ--------5490mg
L-Κυστεϊνη----------------120mg
L-Γλουταμινικό Οξύ--------10700mg
Γλυκίνη-------------------20460mg
L-Ιστιδίνη-----------------850mg
L-Ισολευκίνη--------------1420mg
L-Λευκίνη-----------------6340mg
L-Λυσίνη------------------3500mg
L-Μεθειονίνη--------------100mg
L-Βαλίνη------------------2270mg
L-Φαινυλαλανίνη----------1890mg
L-Προλίνη----------------10990mg
L-Σερίνη------------------3410mg
L-Θρεονίνη---------------1800mg
L-Τρυπτοφάνη------------570mg
L-Τυροσίνη----------------80mg

nikossamos
20-02-12, 16:55
γνώμες???? :P

metz
20-02-12, 22:04
Πολλή γλυκίνη και προλίνη βλέπω στην ανάλυση των αμινοξέων - σε σχέση με τις ποσότητες των υπολοίπων.

Έχεις βρει πουθενά τί γράφει στην ετικέτα στα συστατικά;

Να σου πω την αλήθεια θα προτιμούσα τα χρήματα να πάνε σε μια καλή πρωτεΐνη ... ;)

Αν θες να τα πάρεις για δοκιμή, περί ορέξεως...

Πληροφοριακά πάντως, δεν έχω δει κάποια διαφορά από υγρά αμινοξέα και έχω δοκιμάσει αρκετά. Κάποια βέβαια έχουν πολύ ωραία γεύση :green:

Devil
22-02-12, 17:54
Πολλή γλυκίνη και προλίνη βλέπω στην ανάλυση των αμινοξέων - σε σχέση με τις ποσότητες των υπολοίπων.

Έχεις βρει πουθενά τί γράφει στην ετικέτα στα συστατικά;

Να σου πω την αλήθεια θα προτιμούσα τα χρήματα να πάνε σε μια καλή πρωτεΐνη ... ;)

Αν θες να τα πάρεις για δοκιμή, περί ορέξεως...

Πληροφοριακά πάντως, δεν έχω δει κάποια διαφορά από υγρά αμινοξέα και έχω δοκιμάσει αρκετά. Κάποια βέβαια έχουν πολύ ωραία γεύση :green:


πες μου οτι σου θυμιζει και εσενα κολλαγονο.....:green::turtle:

ναι οντως ειμαι και εγω πολυ περιεργος να δω τι γραφει η ετικετα.....

metz
22-02-12, 19:24
πες μου οτι σου θυμιζει και εσενα κολλαγονο.....:green::turtle:

ναι οντως ειμαι και εγω πολυ περιεργος να δω τι γραφει η ετικετα.....

Ε ναι ρε φίλε... κάπου δεν κολλαέι να σου λεει πως βασίζεται σε υδρολυμένη πρωτεϊνη και μετά να βλέπεις ποιο κάτω τέτοιες τιμές στα αμινοξέα! Κάτι δεν πάει καλα...

beefmeup
22-02-12, 23:45
ελα μωρε..μουφα ειναι,τι το ψαχνετε..:turtle:

Devil
23-02-12, 00:08
Ε ναι ρε φίλε... κάπου δεν κολλαέι να σου λεει πως βασίζεται σε υδρολυμένη πρωτεϊνη και μετά να βλέπεις ποιο κάτω τέτοιες τιμές στα αμινοξέα! Κάτι δεν πάει καλα...

μωρε υδρολυμενη πρωτεινη ειναι..... απλα δεν γραφουν... κολαγονου :green::green::green::turtle:


ελα μωρε..μουφα ειναι,τι το ψαχνετε..:turtle:

οχι και μουφα ρε..... υπερβολες.... απατη θα ελεγα....:P:turtle:

Levrone
23-02-12, 01:25
ηπια 4 μπουκαλια απο το συγκεκριμενο προιον,

τωρα αν ειναι μουφα εσεις τα ξερετε καλυτερα..

Παντως τη Weider στη Γερμανια τη θεωρουνε αρκετα καλη. Και οτι αξιζει τα λεφτα της.

Επισης σε γερμανικα μαγαζια μπορει inkospor για παραδειγμα να μη βρειτε , Weider ομως πουλανε πολυ.

beefmeup
23-02-12, 01:31
το μουφα το λεμε ρε συ,γιατι ενω στην διαφημιση γραφει οτι ειναι απο ορο γαλακτος,δεν ειναι.
απο κολαγονο ειναι..οποτε αν το γραφει κ στο μπουκαλι,ειναι καθαρα παραπλανηση..σε δουλευουν στα μουτρα σου..
τωρα απο κει κ περα για να κανεις την δουλεια σου,να συμπληρωνεις δλδ αμινο μεσα στην μερα,οπου τα χρειαζεσαι καλα ειναι..αλλα μεχρι εκει..απο βιολογικη αξια σαν πηγη πρωτεινης,δεν...

Levrone
23-02-12, 01:44
το μουφα το λεμε ρε συ,γιατι ενω στην διαφημιση γραφει οτι ειναι απο ορο γαλακτος,δεν ειναι.
απο κολαγονο ειναι..οποτε αν το γραφει κ στο μπουκαλι,ειναι καθαρα παραπλανηση..σε δουλευουν στα μουτρα σου..
τωρα απο κει κ περα για να κανεις την δουλεια σου,να συμπληρωνεις δλδ αμινο μεσα στην μερα,οπου τα χρειαζεσαι καλα ειναι..αλλα μεχρι εκει..απο βιολογικη αξια σαν πηγη πρωτεινης,δεν...

για πριν και μετα την προπονηση..

50 πριν , 50 μετα.

Devil
23-02-12, 11:01
το μουφα το λεμε ρε συ,γιατι ενω στην διαφημιση γραφει οτι ειναι απο ορο γαλακτος,δεν ειναι.
απο κολαγονο ειναι..οποτε αν το γραφει κ στο μπουκαλι,ειναι καθαρα παραπλανηση..σε δουλευουν στα μουτρα σου..
τωρα απο κει κ περα για να κανεις την δουλεια σου,να συμπληρωνεις δλδ αμινο μεσα στην μερα,οπου τα χρειαζεσαι καλα ειναι..αλλα μεχρι εκει..απο βιολογικη αξια σαν πηγη πρωτεινης,δεν...

καλα γ@μα τη βιολογικη αξια.... απλα συνηθως ειναι αυτια, δερμα κτλ κτλ απο ζωο.... μονο στην ιδεα εμετος.... καλητερα να πας για πατσα...


για πριν και μετα την προπονηση..

50 πριν , 50 μετα.

παρε ρε συ αμινοξεα της προκοπης..... εισαι σε bulk βαλε eaa.... εισαι σε cut bcaa.... με 10γρ εχει καθαρισει....;)