PDA

Επιστροφή στο Forum : Nopal Endurance (Source Naturals)



Lao
27-02-12, 16:03
http://www.sourcenaturals.com/bottles_sm/GP1858.jpg



Prickly Pear Extract For Endurance and Stamina

Source Naturals Nopal Endurance™ contains Tex-OE™, a patented standardized extract from the prickly pear or nopal cactus that helps support endurance and stamina by priming the body for athletic activity and physical exertion. Preliminary evidence suggests that Tex-OE™ may support the accelerated formation of Heat Shock Proteins (HSPs), stress recovery proteins synthesized by the body to endure physiological extremes. Source Naturals Nopal Endurance is a critical step towards achieving your maximum potential.



Suggested Use

1 capsule per 130 lbs. of body weight, with water, at least 2 hours before stress activity once every three days. Fiber interferes with the absorption. For best results, do not eat or drink foods or beverages containing fiber 2 hours before and 2 hours after taking.



Supplement Facts

Serving Size: 1 Capsule

Amount Per Serving % DV

Calcium 37 mg 4%
Prickly Pear Fruit Standardized Extract
(Tex-OE a patented extract of Opuntia ficus) 40 mg †

†Daily Value not established.

Other Ingredients: Mannitol, tricalcium phosphate, gelatin (capsule), magnesium stearate, and colloidal silicon dioxide.

Εκχύλισμα φραγκόσυκου από κάποιον κάκτο(!).

Ε ρε τι μαθαίνει κανείς...

Φοβερές οι οδηγίες χρήσης, θέλεις manual για να το πάρεις.

2 ώρες πριν την δραστηριότητα, χωρίς ίνες, δεν τρως επίσης ίνες για άλλες 2 ώρες μετά και το παίρνεις μια φορά κάθε 3 μέρες...

WTF? Σηκώνω τα χέρια ψηλά!

COBRA_STYLE
27-02-12, 16:08
Αυτο με τις ινες ισχυει για τα περισσοτερα ιχνοστοιχεια/μεταλλα και οχι μονο.Δηλαδη ο,τιδηποτε απο αυτα το συνδυασεις με δυνατη ποσοτητα ινων,χανεις μερος τους στην απορροφηση.Το ειχα ξαναγραψει αυτο καπου αλλα δεν με πιστευανε,λολ.

Lao
27-02-12, 16:09
Αυτο με τις ινες ισχυει για τα περισσοτερα ιχνοστοιχεια/μεταλλα και οχι μονο.Δηλαδη ο,τιδηποτε απο αυτα το συνδυασεις με δυνατη ποσοτητα ινων,χανεις μερος τους στην απορροφηση.Το ειχα ξαναγραψει αυτο καπου αλλα δεν με πιστευανε,λολ.

Όταν μιλάει ο Dah Pimp, ακούμε με σεβασμό! :bowdown::bowdown::bowdown:

Πως το βλέπεις το συγκεκριμένο;

COBRA_STYLE
27-02-12, 16:14
Στην αρχη οταν το περασα στα γρηγορα το ονομα,διαβασα "εκχυλισμα φραγκισκου":rolf::rolf::rolf:

Κοιτα,αυτο δε το εχω ξαναδει ποτε,οποτε δε το εχω ψαξει καθολου.

Παντως,τετοιου τυπου πραγματα που ειναι απο herbs κτλ δεν τα πολυπιστευω να σου πω την αληθεια.Μερικοι λογοι ειναι γιατι παιζει μπολικο underdosed(παντου γινεται αυτο οκ) οπως και πολυ hype οπου στο τελος μπορει να αποδειχτει μουφα.Βλεπε Acai Berry.

Το καλο ομως ειναι οτι σε κατι τετοιες περιπτωσεις εμφανιζεται και ενας Lao οπου σιγουρα θα δοκιμασει κατι απο αυτα και θα μας πειιιι:turtle::turtle::P

Lao
27-02-12, 16:17
Στην αρχη οταν το περασα στα γρηγορα το ονομα,διαβασα "εκχυλισμα φραγκισκου":rolf::rolf::rolf:

Κοιτα,αυτο δε το εχω ξαναδει ποτε,οποτε δε το εχω ψαξει καθολου.

Παντως,τετοιου τυπου πραγματα που ειναι απο herbs κτλ δεν τα πολυπιστευω να σου πω την αληθεια.Μερικοι λογοι ειναι γιατι παιζει μπολικο underdosed(παντου γινεται αυτο οκ) οπως και πολυ hype οπου στο τελος μπορει να αποδειχτει μουφα.Βλεπε Acai Berry.

Το καλο ομως ειναι οτι σε κατι τετοιες περιπτωσεις εμφανιζεται και ενας Lao οπου σιγουρα θα δοκιμασει κατι απο αυτα και θα μας πειιιι:turtle::turtle::P

Εδώ θα σε απογοητεύσω λίγο, γιατί στην πραγματικότητα πέρα από ginseng που είναι γνωστό εδώ και αιώνες και αποδεδειγμένα κάνει δουλειά, δεν έχω δοκιμάσει κάτι άλλο. :P

beefmeup
28-02-12, 20:33
Το ειχα ξαναγραψει αυτο καπου αλλα δεν με πιστευανε,λολ.

μαν αμα το γκουγλαρεις,θα δεις οτι δεν ισχυει αυτο περι αποροφησης για τις ινες κ τα μεταλα κλπ..
το χες ξαναγραψει κ στο ειχα ξαναπει..