PDA

Επιστροφή στο Forum : Arctic Pure Ultra Potency Omega-3 Fish Oil (Source Naturals)



Lao
27-02-12, 16:28
http://www.sourcenaturals.com/bottles_sm/GP1878.jpg



Intestinal, Heart, Joint & Immune Support

A Full 850 mg Omega-3 Per Softgel - Molecularly Distilled for Pharmaceutical Quality

Fish oils with EPA and DHA support the healthy functions of the brain, joints, and circulatory system. This enteric-coated, high potency softgel is digested in the intestine, not the stomach, for additional, focused benefits to the small intestines and colon. It contains a potent 850 mg of omega-3s per capsule. ArcticPure® uses a series of advanced molecular distillation processes to extract and concentrate the beneficial fatty acids from the raw oil, resulting in a product of outstanding purity. The state-of-the-art encapsulation ensures an oil as pure as any oil available worldwide.



Supplement Facts

Serving Size: 1 Softgel

Amount Per Serving %DV

Calories 10
Calories from Fat 10
Total Fat 1 g 2%*
Saturated Fat 0 g <1%*
Trans Fat 0 g †
Cholesterol 5 mg 2%
ArcticPure Fish Oil Concentrate 1.25 g †

Yielding:
EPA (Eicosapentaenoic Acid) 450 mg †
DHA (Docosahexaenoic Acid) 340 mg †
Other omega-3 Essential Fatty Acids 60 mg †

* Percent Daily Values (%DV) are based on a 2,000 calorie diet.
†Daily Value not established.

Other Ingredients: Gelatin, glycerin, purified water, natural tocopherols, sodium alginate, purified stearic acid, ethylcellulose ammonium hydroxide, medium chain triglycerides and oleic acid.

Contains fish and soy.

Contains no yeast, dairy, egg, gluten or wheat. Contains no sugar, starch, salt, preservatives or artificial color, flavor or fragrance.

Μόλις το είδα, σκέφτηκα ότι έχω άλλη μια επιλογή πέραν των Ultra Omega 3 της NOW.

Μετά είδα αυτό το μαγικό «ArcticPure Fish Oil Concentrate 1.25 g», οπότε με έναν απλό υπολογισμό, προκύπτει ότι 0,79 / 1,25 = 63% περίπου καθαρότητα, εάν αναλογιστούμε μόνο DHA και EPA.

Βεβαίως, είναι και θέμα του πως διαβάζει κανείς τις ετικέτες, γιατί υπάρχουν και καλά άλλα 60 mg «άλλα Ω3 λιπαρά».

Anyway, ψειρίζω την μαϊμού και το ξέρω, απλά θεώρησα καλό να το αναφέρω.

ΦΩΤΗΣ83
05-03-12, 21:59
http://www.sourcenaturals.com/bottles_sm/GP1878.jpg





Μόλις το είδα, σκέφτηκα ότι έχω άλλη μια επιλογή πέραν των Ultra Omega 3 της NOW.

Μετά είδα αυτό το μαγικό «ArcticPure Fish Oil Concentrate 1.25 g», οπότε με έναν απλό υπολογισμό, προκύπτει ότι 0,79 / 1,25 = 63% περίπου καθαρότητα, εάν αναλογιστούμε μόνο DHA και EPA.

Βεβαίως, είναι και θέμα του πως διαβάζει κανείς τις ετικέτες, γιατί υπάρχουν και καλά άλλα 60 mg «άλλα Ω3 λιπαρά».

Anyway, ψειρίζω την μαϊμού και το ξέρω, απλά θεώρησα καλό να το αναφέρω.

πολυ καλλο φιλαρακι... αλλα πιστευω πως δεν αξίζει είναι πανάκριβο ....

Lao
06-03-12, 02:03
πολυ καλλο φιλαρακι... αλλα πιστευω πως δεν αξίζει είναι πανάκριβο ....

Το τι είναι ακριβό, έχει να κάνει με υποκειμενικούς παράγοντες, κάποιες φορές.

Τι είναι πιο ακριβό; Ένα προϊόν Ω3 που έχει μέσα 100 softgels, κάνει 20 ευρώ και πρέπει να παίρνεις 6-8 softgels την μέρα ή ένα που κάνει π.χ. 30 ευρώ, έχει μέσα 120 softgels και πρέπει να παίρνεις 2 την μέρα;

BTW, εσύ όταν μιλάς για τιμές αναφέρεσαι στην Ελλάδα;

ΦΩΤΗΣ83
06-03-12, 17:22
Το τι είναι ακριβό, έχει να κάνει με υποκειμενικούς παράγοντες, κάποιες φορές.

Τι είναι πιο ακριβό; Ένα προϊόν Ω3 που έχει μέσα 100 softgels, κάνει 20 ευρώ και πρέπει να παίρνεις 6-8 softgels την μέρα ή ένα που κάνει π.χ. 30 ευρώ, έχει μέσα 120 softgels και πρέπει να παίρνεις 2 την μέρα;

BTW, εσύ όταν μιλάς για τιμές αναφέρεσαι στην Ελλάδα;


Ναι για την Ελλάδα αναφέρομαι …
εγώ πιστεύω και με 20 ευρώ κάνεις την δουλεία σου. + ότι θα έχουμε και ψάρια πάλα στην διατροφή μας εκτός από κοτόπουλα και κόκκινο κρέας….