PDA

Επιστροφή στο Forum : Aεροβικη + λιγα βαρη! Προβλημα...



Turbo
15-05-08, 19:14
Γεια σας παιδια,

Αρχισα το γυμναστηριο προσφατα 2-3 εβδομαδες...
Αντιμετωπιζω ενα προβλημα που μπορει να σας φανει αστειο καθως δεν ξερω και πολλα...

Καταρχην ειμαι 1.78 και 67 κιλα δηλαδη σχετικα αδυνατος.
:rocking:
Εχω παρα πολυ καλο μεταβολισμο (ετσι φαινετε αφου ετρωγα πιτσες γπιτογυρα κτλ για πααααρα πολα χρονια και δεν περασα τα 68 κιλα ποτε :lol: )
Εκανα κολυμβηση 10 χρονια.

Στο θεμα τωρα....
Πηγαινω γυμναστηριο καθε μερα το πρωι συνηθως τρωω πολυ λιγο η και καθολου καμια φορα.
Κανω διαδρομο 40-50 λεπτα σε σχετικα υψηλη ενταση για εμενα (7-9 km)
:wcourt:

Το προβλημα αρχιζει οταν μετα την αεροβικη κανω καποια βαρη
Μετα απο 20-30 λεπτα Βαρη ο οργανισμος μου εξασθενει πολυ....
Τρεμουλο στα χερια,ταση για εμετο,μικρες ζαλαδες κτλ σε σημειο που αναγκαζομαι να σταματησω....

Πιστευω οτι αυτη η αδυναμια οφειλεται στην πολυ χαμηλη προσληψη θερμιδων (μιας και κανω διατροφη γραμωσης) και ο οργανισμος δεν εχει ενεργεια να ανταποκριθει στα βαρη.

Τι νομιζεται οτι πρεπει να γινει?
Καποιο Energy drink μετα τον διαδρομο?
Ισως κανω κατι λαθος εγω μιας κ γνωριζω ελαχιστα....

Οποιαδηποτε γνωμη δεκτη παιδια...
Για να προλαβω ειμαι 100% υγειης απο ολες τις αποψεις τσεκαρισμενο :army2:

pikolo
15-05-08, 19:32
νερο και ηλεκτρολυτεσ πινεισ?τρςσ?και αν ναι πριν ποση ωρα?πινεις καφε ισως και σ επειραζει?

Turbo
15-05-08, 19:36
νερο και ηλεκτρολυτεσ πινεισ?τρςσ?και αν ναι πριν ποση ωρα?πινεις καφε ισως και σ επειραζει?

Νερο πινω κατα την διαρκεια....Ηλεκτρολυτες αν εννοεις Energy drinks (gatorade κτλ) οχι.
Πριν παω gym τρωω ελαχιστα πχ μια μπανανα + 2-3 φρυγανιες σικαλ. μελι 40 λεπτα πριν περιπου...

Καφε δεν πινω καθολου...

RUHL
15-05-08, 21:38
Πιστευω οτι αυτη η αδυναμια οφειλεται στην πολυ χαμηλη προσληψη θερμιδων (μιας και κανω διατροφη γραμωσης) και ο οργανισμος δεν εχει ενεργεια να ανταποκριθει στα βαρη.

Αφου το λες μονος σου το λαθος τι ζητας να στο επησημενουμε οκ στο ξαναβαζω εγω αυτο ειναι το λαθος σου :green:

αδυναμιες κτλ προκαλουντε απο εληψη φαγητου(διαβασε αρθρο muscleboss)

αυτο το αρθρο μηπως βγαινει σε καμια μινη εκδοση γιατι το εδωσα και σε αλλους :lol: που δεν μπαινουν στο φορουμ (δεν ασχολουντε με αυτα) και λενε ειναι μεγαλο μονο ενας καταφερε να το διαβασει και αποφασησε οτι καλυτερα οι μπυρες τα ποτα και τα ξενυχτια και το κακο φαγητο παρα να βγαλει ποτε abs :green:



To Μονο που μπορεις να κανεις ειναι πιες 2 φακελακια πρασινο τσαι και 1-2 κουταλιες καφε πριν την προπονηση θα σου φτιαξει το προβλημα σου(οχι ζαχαρη μεσα αλλα φρουκτοζη :idea: )

pikolo
16-05-08, 00:33
η και κανα sida.....poly kalo boost!

TRIANTAFYLLOU
16-05-08, 01:24
Αυτό που κάνεις δεν είναι για να γραμώσεις αλλά για να χάσεις και αυτούς τους μύς που έχεις αν σκεφτείς οτι το πρωινο είναι ανυπαρκτο, νομίζεις ότι τρώς, αυτό είναι για κάποιον που απλά θα πάει στην δουλειά του και για καμια δουλειά γραφείου γιατί δεν σου δίνει ενέργεια για παραπάνω.
επίσης σκέψου οτι απο το τελευταίο γεύμα που έφαγες την προηγούμενη μέρα έχουν περάσει πολλές ώρες και ο οργανισμός έχει κάψει όλα τα αποθέματα γλυκογόνου τι ενέργεια λοιπόν θα έχεις, γιατι για να κάψεις το λίπος πρέπει να φάς αυτό δεν γίνετε κάνοντας δίαιτες λιμοκτονίας γιατί έτσι χάνεις και τους μύς που έχεις.
το πρωινό είναι το βασικότερο γεύμα και πρέπει ο καθένας να τρώει σαν άρχοντας εσύ αφού λές οτι έχεις και καλό μεταβολισμο με τον τρόπο αυτό θα τον χαλάσεις , φάε τα δημητριακά σου το πρωί φάε και τους απλούς υδατάνθρακες γιατί οι αποθήκες είναι άδειες φάε και καμια ομελέτα να περάσει κανένα 2ωρο και κάνε μια προπόνηση σαν ταύρος και όχι να κοντεύεις να λιποθυμήσεις αυτή η διατροφή δεν ενδυκνειτε για κανένα αθλημα πόσο μάλιστα για το ββ .

pikolo
16-05-08, 01:55
+1!!!!

dreads
16-05-08, 08:34
Αυτό που κάνεις δεν είναι για να γραμώσεις αλλά για να χάσεις και αυτούς τους μύς που έχεις αν σκεφτείς οτι το πρωινο είναι ανυπαρκτο, νομίζεις ότι τρώς, αυτό είναι για κάποιον που απλά θα πάει στην δουλειά του και για καμια δουλειά γραφείου γιατί δεν σου δίνει ενέργεια για παραπάνω.
επίσης σκέψου οτι απο το τελευταίο γεύμα που έφαγες την προηγούμενη μέρα έχουν περάσει πολλές ώρες και ο οργανισμός έχει κάψει όλα τα αποθέματα γλυκογόνου τι ενέργεια λοιπόν θα έχεις, γιατι για να κάψεις το λίπος πρέπει να φάς αυτό δεν γίνετε κάνοντας δίαιτες λιμοκτονίας γιατί έτσι χάνεις και τους μύς που έχεις.
το πρωινό είναι το βασικότερο γεύμα και πρέπει ο καθένας να τρώει σαν άρχοντας εσύ αφού λές οτι έχεις και καλό μεταβολισμο με τον τρόπο αυτό θα τον χαλάσεις , φάε τα δημητριακά σου το πρωί φάε και τους απλούς υδατάνθρακες γιατί οι αποθήκες είναι άδειες φάε και καμια ομελέτα να περάσει κανένα 2ωρο και κάνε μια προπόνηση σαν ταύρος και όχι να κοντεύεις να λιποθυμήσεις αυτή η διατροφή δεν ενδυκνειτε για κανένα αθλημα πόσο μάλιστα για το ββ .


+1000

Antonio
16-05-08, 12:31
1.Πηγαινω γυμναστηριο καθε μερα το πρωι συνηθως τρωω πολυ λιγο η και καθολου καμια φορα.
2.Εχω παρα πολυ καλο μεταβολισμο
3.Κανω διαδρομο 40-50 λεπτα σε σχετικα υψηλη ενταση για εμενα (7-9 km)
4.Το προβλημα αρχιζει οταν μετα την αεροβικη κανω καποια βαρη


Πολλά λάθη στην σειρά.
Έχεις υψηλό μεταβολισμό ο οποίος θέλει μεγάλη τροφοδότηση την οποία δεν κάνεις.
Πάς γυμναστήριο το πρωί χωρίς να έχεις προλάβει να κάνεις πολλά γεύματα..
Πάς γυμναστήριο κάθε μέρα.
Κάνεις αερόβια πρίν τα βάρη την στιγμή που ζυγίζεις μόλι 67 κιλά.
Και μετά αναρωτιέσαι γιατί δεν αντέχεις να σηκώσεις 5 κιλά?? :banghead:

Είναι σαν να κατεβάσεις 2 μποτίλιες τσίπουρο και να παραξενέυεσαι που μέθυσες...

Turbo
16-05-08, 16:29
Αυτό που κάνεις δεν είναι για να γραμώσεις αλλά για να χάσεις και αυτούς τους μύς που έχεις αν σκεφτείς οτι το πρωινο είναι ανυπαρκτο, νομίζεις ότι τρώς, αυτό είναι για κάποιον που απλά θα πάει στην δουλειά του και για καμια δουλειά γραφείου γιατί δεν σου δίνει ενέργεια για παραπάνω.
επίσης σκέψου οτι απο το τελευταίο γεύμα που έφαγες την προηγούμενη μέρα έχουν περάσει πολλές ώρες και ο οργανισμός έχει κάψει όλα τα αποθέματα γλυκογόνου τι ενέργεια λοιπόν θα έχεις, γιατι για να κάψεις το λίπος πρέπει να φάς αυτό δεν γίνετε κάνοντας δίαιτες λιμοκτονίας γιατί έτσι χάνεις και τους μύς που έχεις.
το πρωινό είναι το βασικότερο γεύμα και πρέπει ο καθένας να τρώει σαν άρχοντας εσύ αφού λές οτι έχεις και καλό μεταβολισμο με τον τρόπο αυτό θα τον χαλάσεις , φάε τα δημητριακά σου το πρωί φάε και τους απλούς υδατάνθρακες γιατί οι αποθήκες είναι άδειες φάε και καμια ομελέτα να περάσει κανένα 2ωρο και κάνε μια προπόνηση σαν ταύρος και όχι να κοντεύεις να λιποθυμήσεις αυτή η διατροφή δεν ενδυκνειτε για κανένα αθλημα πόσο μάλιστα για το ββ .

Ευχαριστω για την απαντηση,

Μαλλον εχεις δικαιο απλα ο σκοπος μου ειναι να χασω το λιγο λιπος που εχω στην περιοχη των κοιλιακων.
Αν υποθεσουμε οτι τρωω υγειινα κ χωρις λιπος φαγητα και παιρνω αρκετες θερμιδες σε μορφη υδατανθρακων κτλ τι νοημα εχει ο διαδρομος?
Δηλαδη αν το πρωι εχω παρει 700 θερμιδες και στο διαδρομο καιω 450 (οπως λεει το μηχανημα) δεν υπαρχει περιπτωση να καιει λιπος....
Θα καιει απο τα αποθεματα....

Καποιος μου ειχε πει οτι ο οργανισμος πρωτα καει γλυκογονο,αν τελειωσει παιρνει απο το λιπος και στο τελος καιει μυες...
Δεν ξερω κατα ποσο ισχυει....

Ξαναλεω οτι στοχος ειναι η γραμμωση και οχι ο ογκος...

Turbo
16-05-08, 16:29
double post soz

Turbo
16-05-08, 16:34
1.Πηγαινω γυμναστηριο καθε μερα το πρωι συνηθως τρωω πολυ λιγο η και καθολου καμια φορα.
2.Εχω παρα πολυ καλο μεταβολισμο
3.Κανω διαδρομο 40-50 λεπτα σε σχετικα υψηλη ενταση για εμενα (7-9 km)
4.Το προβλημα αρχιζει οταν μετα την αεροβικη κανω καποια βαρη


Πολλά λάθη στην σειρά.
Έχεις υψηλό μεταβολισμό ο οποίος θέλει μεγάλη τροφοδότηση την οποία δεν κάνεις.
Πάς γυμναστήριο το πρωί χωρίς να έχεις προλάβει να κάνεις πολλά γεύματα..
Πάς γυμναστήριο κάθε μέρα.
Κάνεις αερόβια πρίν τα βάρη την στιγμή που ζυγίζεις μόλι 67 κιλά.
Και μετά αναρωτιέσαι γιατί δεν αντέχεις να σηκώσεις 5 κιλά?? :banghead:

Είναι σαν να κατεβάσεις 2 μποτίλιες τσίπουρο και να παραξενέυεσαι που μέθυσες...

Βασικα μπορω να πηγαινω μονο 11-3....μεσα σε αυτες τις ωρες Gym
Το οτι ζυγιζω 67 κιλα σημαινει οτι δεν πρεπει να κανω διαδρομο?
Ξαναλεω οτι σκοπος ειναι η γραμμωση οχι ο ογκος.
Πως αλλιως μπορω να το πετυχω χωρις διαδρομο?

Στα αλλα ολα που λετε εχετε μεγαλο δικαιο και απο σημερα θα το παρω αλλιως...

RUHL
16-05-08, 16:48
ελεος τωρα το ειδα
1.78 και 67 κιλα δηλαδη σχετικα αδυνατος.

τι να γραμωσης ρε φιλε? εσυ εισαι και ποιο κοκαλο και απο τον αδερφο μου

ουτε σαν τον σταθη ψαλτη θα γηνεις ακομα πιο κατω θα πας


Κατηγορηματικα ΟΧΙ σε αυτο που κανεις τωρα

pikolo
16-05-08, 17:11
+1000000000

Turbo
16-05-08, 18:07
ελεος τωρα το ειδα
1.78 και 67 κιλα δηλαδη σχετικα αδυνατος.

τι να γραμωσης ρε φιλε? εσυ εισαι και ποιο κοκαλο και απο τον αδερφο μου

ουτε σαν τον σταθη ψαλτη θα γηνεις ακομα πιο κατω θα πας


Κατηγορηματικα ΟΧΙ σε αυτο που κανεις τωρα

Σου ξαναλεω οτι οτι σκουπιδι και να τρωω (πιτσες πιτογυρα κ σε μεγαλες ποσοτητες) ΔΕΝ..το ξαναλεω ΔΕΝ...εχω ξεπερασει ποτε τα 68 κιλα και οτι και να κανω δεν παιζει να ξεπερασω αυτα τα κιλα.

Ειναι παρα παρα πολυ καλος ο μεταβολισμος μου αν σκεφτεις οτι ειχα φτασει σε σημειο να τρωω μονος μου μια πιτσα + καρμποναρα μεσημεριανο και το βραδυ αρκετα πιτογυρα και τετοια διατροφη για 4-5 χρονια+ καθημερινα χωρις γυμναστικη και διατροφη.
Οποτε μην βγαζεις συμπερασματα ετσι...

Στην τελικη προτιμω να ειμαι 67 κιλα υγειης και να τρωω οτι γουσταρω και ΑΝ γουσταρω παρα να το σκεφτομαι να φαω ενα παγωτο και να ειμαι σαν γουρουνι.

Και κατι τελευταιο...Εχεις κανει 2 post και δεν εχεις προτεινει ΑΠΟΛΥΤΩΣ τιποτα.
Απλα λες ΟΧΙ κ ΝΑΙ...
Προφανως δεν γνωριζεις....
GG

Turbo
16-05-08, 18:12
Ελεγχω το βαρος μου καθε μερα στο γυμναστηριο
Εδω και σχεδον 4 εβδομαδες με αυτη την διατροφη και γυμναστηριο αντι να χασω βαρος οπως θα ηταν το φυσιολογικο...
εχω παρει και μισο κιλο ;)
Ανεξηγητο.

Turbo
16-05-08, 18:22
Κατι που βρηκα :


Δείκτης Μάζας Σώματος (ΔΜΣ)
Το μόνο που έχετε να κάνετε είναι να ζυγιστείτε (βάρος=Β σε κιλά), να μετρήσετε το ύψος σας(Υ σε εκατοστά) και να τα διαιρέσετε: Β/ΥxY. Ο αριθμός που θα βρείτε λέγεται Δείκτης Μάζας Σώματος (ΔΜΣ). Ελέγξετε τώρα πιο κάτω που βρίσκεστε εσείς:
ΔΜΣ 18.5-24.9= Κανονικό βάρος
ΔΜΣ 25-29,9= Υπέρβαρο άτομο
ΔΜΣ 30-35= Παχύσαρκο άτομο

Με 21.6 ΔΜΣ σε 3 site που κοιταξα δινουν κανονικο βαρος.
Τωρα αν εχεις 32 κ νομιζεις οτι εισαι κανονικος κ GG παω πασο.

RUHL
16-05-08, 18:38
ποσο νεος εισαι :rolf: :rolf: :rolf:

τα βασικα δεν ξερεις αυτο για ατομα που γυμναζοντε πολυ απλα δεν κανει με αυτη την λογικη ολους τους bbers τους βγαζει παχυσαρκους και ας εχουν 5% λιπος

οποτε λαθος τροπος σκεψης



Στην τελικη προτιμω να ειμαι 67 κιλα υγειης και να τρωω οτι γουσταρω και ΑΝ γουσταρω παρα να το σκεφτομαι να φαω ενα παγωτο και να ειμαι σαν γουρουνι.

Ωραια :green: (παντως μην περιμενεις να κανεις "σωμα" )




Και κατι τελευταιο...Εχεις κανει 2 post και δεν εχεις προτεινει ΑΠΟΛΥΤΩΣ τιποτα.
Απλα λες ΟΧΙ κ ΝΑΙ...
Προφανως δεν γνωριζεις....
GG

Μαλον :geek: :geek: :geek: :geek: :lol: :lol:

Κατσε διαβασε το φορουμ μετα απο μερικες εβδομαδες-μηνες μετα ξαναποσταρε

pikolo
16-05-08, 18:39
φιλε σορρυ αλλα τι ειναι αυτα που λες?τι να γραμμωσεις με τοσο λιγο μυικο ιστο?πλακα μ κανεις?

Duke-Nukem
16-05-08, 19:09
Καταρχήν τους χαιρετισμούς μου και από μένα. Τώρα στο θέμα μας....
Διαβάζοντας τα ποστς σου παρατήρησα πολλά λάθη στην σειρά και μια εμονή με την γράμμωση. Πρώτα απ' όλα είσαι πολύ αδύνατος για να γραμμώσεις και ΑΝ μειώσεις και άλλο το σωματικό βάρους θα μοιάζεις με ανορεκτικό καχεκτικό από την Ζιμπάμπουε. Αν σε ευχαριστεί να είσαι έτσι οκ, πάω πάσο :?
Η διατροφή σου είναι απλα χάλια, συγνώμη κίολας αλλά αυτά που κάνεις θα εξατμίσουν τον ήδη υπάρχον μυικό ιστό σου. Για να ΓΡΑΜΜΩΣΕΙΣ και να ΦΑΝΟΥΝ ΜΥΣ πρέπει ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΥΣ, τόσο απλό... αλλίως ο ψάλτης μπροστά σου θα μοιάζει MR O.
Γνώμη μου είναι, να κάνεις πολύ καλύ προετοιμασία για έναν χρόνο, να ανέβεις σωματικό βάρος, τουλάχιστον 75, και του χρόνου κατά τον απρίλιο μπαίνει σε φάση γράμμωσης και θα έχεις αποτέλεσμα 3 φόρες καλύτερο από το τορινό.
Καλοκαιράκι θα μου πεις τώρα, ποτάκια παραλία πιπινάκια, πρέπει να υπάρχει και γράμμωση αλλά δεν νομίζω ότι υπάρχει η υποδομή για ποιοτική και σωστή γράμμωση. Ψάξου λίγο και ότι θέλεις εδώ είμαστε.
Φιλικά πάντα :rabbit:

Turbo
16-05-08, 19:52
ποσο νεος εισαι :rolf: :rolf: :rolf:

τα βασικα δεν ξερεις αυτο για ατομα που γυμναζοντε πολυ απλα δεν κανει με αυτη την λογικη ολους τους bbers τους βγαζει παχυσαρκους και ας εχουν 5% λιπος

οποτε λαθος τροπος σκεψης



Στην τελικη προτιμω να ειμαι 67 κιλα υγειης και να τρωω οτι γουσταρω και ΑΝ γουσταρω παρα να το σκεφτομαι να φαω ενα παγωτο και να ειμαι σαν γουρουνι.

Ωραια :green: (παντως μην περιμενεις να κανεις "σωμα" )




Και κατι τελευταιο...Εχεις κανει 2 post και δεν εχεις προτεινει ΑΠΟΛΥΤΩΣ τιποτα.
Απλα λες ΟΧΙ κ ΝΑΙ...
Προφανως δεν γνωριζεις....
GG

Μαλον :geek: :geek: :geek: :geek: :lol: :lol:

Κατσε διαβασε το φορουμ μετα απο μερικες εβδομαδες-μηνες μετα ξαναποσταρε


Και μην εισαι 100% για κανενα και τιποτα αν πιστευεις οτι 10 χρονια κολυμβηση δεν μου εχουν φτιαξει μυικο ιστο η ωραιο σωμα οκ παω ΠΑΣΟ.

Ο Μάικλ Φελπς εχει ΔΜΣ 22,7 ειναι 1,88 και 79 κιλα.
Το σωμα του το εχετε δει?

http://b9.img.v4.skyrock.com/b9a/d-ginetta/pics/498376945_small.jpg

http://farm2.static.flickr.com/1383/702162057_d9b5b6c6c6.jpg

Αυτο θεωρο εγω φοβερο σωμα και οχι τις ΝΤΟΥΛΑΠΕΣ
Πως αυτος δεν μοιαζει ανορεκτικο και πως βρηκε μυικο ιστο?
Σορρυ αλλα εμενα δεν μου μοιαζει να εχει 5% λιπος το παλικαρι,ουτε τα 79 κιλα του να ειναι ολα μυικα....

Συμφωμα με εσας αυτος ο ανθρωπος ΔΕΝ θα μπορουσε να κανει οραιο σωμα.
Θα επρεπε να "Βαλει" κιλα να φτασει 90-100 και τον Απρίλιο να "Γραμμωσει".

ΑΥτα που λετε προσπαθω να τα δεχτω αλλα βλεπω πολλα πολλα παραδειγματα που σας διαψευδουν.

Duke-Nukem
16-05-08, 20:08
Καταπρώτον:Γιατί δεν ανεβάζεις και εσύ φώτος να σε δούμε;
Καταδεύτερον αυτό το σώμα που δείχνεις είναι ένα απλό καθημερινό σώμα που ΔΕΝ ξεχωρίζει από τον μέσο όρο. Τώρα αν εσύ γουστάρεις να γίνεις σαν ανεμικό μαγκιά σου. Και στην τελική ψάξε βρες φόρουμ για κολύμπι, αν δεν σου αρέσουν τα πράγματα με το όνομα τους.
Όσο για το ΔΜΣ από τα πιο αναληθή μέτρα...
Όσο για την ειρωνία σου δεν θα ασχοληθώ,αν την βρίσκεις με καχεκτηκά κορμάκια μαγκιά σου, ΑΝ θες ένα κατα πολύ καλύτερο αποτέλεσμα τότε ευχαρίστως να σε βοηθήσουμε.
Πάντως από την διατροφή σου και την προπόνηση που κάνεις βρίσκεσαι σε εμβρυακό στάδιο εμπειρίας και γνώσης..όποτε αντί να το παίζεις γνώστης, θα σε παρακαλούσα να διαβάσεις πρώτα.
BTW δεν σημαίνει ότι όλοι εδώ είναι ντουλάπες...

Turbo
16-05-08, 20:18
Καταπρώτον:Γιατί δεν ανεβάζεις και εσύ φώτος να σε δούμε;
Καταδεύτερον αυτό το σώμα που δείχνεις είναι ένα απλό καθημερινό σώμα που ΔΕΝ ξεχωρίζει από τον μέσο όρο. Τώρα αν εσύ γουστάρεις να γίνεις σαν ανεμικό μαγκιά σου. Και στην τελική ψάξε βρες φόρουμ για κολύμπι, αν δεν σου αρέσουν τα πράγματα με το όνομα τους.
Όσο για το ΔΜΣ από τα πιο αναληθή μέτρα...
Όσο για την ειρωνία σου δεν θα ασχοληθώ,αν την βρίσκεις με καχεκτηκά κορμάκια μαγκιά σου, ΑΝ θες ένα κατα πολύ καλύτερο αποτέλεσμα τότε ευχαρίστως να σε βοηθήσουμε.
Πάντως από την διατροφή σου και την προπόνηση που κάνεις βρίσκεσαι σε εμβρυακό στάδιο εμπειρίας και γνώσης..όποτε αντί να το παίζεις γνώστης, θα σε παρακαλούσα να διαβάσεις πρώτα.
BTW δεν σημαίνει ότι όλοι εδώ είναι ντουλάπες...\

Κοιτα εγω συζητηση κανω...
Ζητησα την γνωμη σας..μου λετε αυτο που πιστευετε κ thanks,ναι οντως δεν γνωριζω πολλα παροτι εκανα κολυμβηση τοσα χρονια και θα συνεχιζα απλα τωρα δεν εχω τον χρονο κ σκεφτηκα το γυμναστηριο που δεν θελει πολυ χρονο και ειναι διπλα σου...

"Καταδεύτερον αυτό το σώμα που δείχνεις είναι ένα απλό καθημερινό σώμα που ΔΕΝ ξεχωρίζει από τον μέσο όρο. Τώρα αν εσύ γουστάρεις να γίνεις σαν ανεμικό μαγκιά σου."

Δηλαδη αυτο το σωμα ειναι "καθημερινο" κατα την γνωμη σου?
Φιλε ο τυπος κολυμπαει πιο γρηγορα απο υποβρυχιο και μαλλον για να το πετυχει αυτο εχει λιωσει στην πισινα...
Που απο οτι μπορω να καταλαβω αυτο σημαινει οτι ειναι το ΤΕΛΕΙΟ σωμα που φτιαχτηκε με φυσικες μεθοδους και απο φυσικη ασκηση.
Τεσ'πα παροτι αυτο ειναι ενα "καθημερινο" σωμα εγω δεν εχω δει πολλα τετοια σωματα με τετοιες ισσοροπιες.

Θελω να μου δειξεις εσυ ενα σωμα που θεωρεις ωραιο και εχεις σαν "προτυπο" ας πουμε.
Γιατι απο οτι καταλαβα το τι θεωρει καθε ανθρωπος ωραιο σωμα ειναι 100%σχετικο.

Duke-Nukem
16-05-08, 21:03
Το ότι κολυμπάει σαν υποβρύχιο ή σαν τορπίλη δεν αποτελεί αποδεκτό επιχείρημα σωματικής διάπλασης. Και ΝΑΙ στην κολύμβηση όσο μικρότερη επιφάνεια τόσο μικρότερες οι υγροστατικές πιέσεις και τριβή. Eπομένως δεν τον ενδιαφέρει τόσο το πως θα δείχνει σωματικά αλλά προταρχικός του στόχος είναι οι χρόνοι, αν καταλαβαίνεις τι θέλω να σου πο.Όσο για τις φυσικές μεθόδους μην βάζεις και το χέρι σου στην φωτιά :wink: Φαρμακά δεν υπάρχουν μόνο για όγκο και μάζα αλλά και για γρηγορότερη νευροδιέγερση που έχει ως αποτέλεσμα χρηγορότερες κινήσεις κτλ.

Turbo
16-05-08, 21:15
Το ότι κολυμπάει σαν υποβρύχιο ή σαν τορπίλη δεν αποτελεί αποδεκτό επιχείρημα σωματικής διάπλασης. Και ΝΑΙ στην κολύμβηση όσο μικρότερη επιφάνεια τόσο μικρότερες οι υγροστατικές πιέσεις και τριβή. Eπομένως δεν τον ενδιαφέρει τόσο το πως θα δείχνει σωματικά αλλά προταρχικός του στόχος είναι οι χρόνοι, αν καταλαβαίνεις τι θέλω να σου πο.Όσο για τις φυσικές μεθόδους μην βάζεις και το χέρι σου στην φωτιά :wink: Φαρμακά δεν υπάρχουν μόνο για όγκο και μάζα αλλά και για γρηγορότερη νευροδιέγερση που έχει ως αποτέλεσμα χρηγορότερες κινήσεις κτλ.

Nαι το ξερω απλα κοιτα που εστιαζω εγω:
Aυτος ειναι κολυμβητης ετσι?Σιγουρα παιρνει καποια φαρμακα για νευροδιεγερση οπως λες.Stadar ayto.Ισως και αλλα για Αντοχη κτλ κτλ. απλα εστιαζω στο οτι εφτιαξε το σωμα του ετσι με Φυσικες μεθοδους...
Δηλαδη δεν εστιασε σε αυτο και πλακωθηκε στα φαρμακα να κανει μυες,να παρει ογκο κτλ.

Αυτη η σωματικη διαπλαση ειναι 100% φυσικη.
Δηλαδη το αποτελεσμα δειχνει Φυσικο οχι Υπερβολικο.


Οταν γραφτηκα γυμναστηριο ο γυμναστης μου ελεγε οτι στο gym θα δω κατι θηρια ντουλαπες και κομματια που τρωνε εφεδρινη στο φουρνο με πατατες για μεσημεριανο...Να μην δωσω καμια σημασια γιατι απλα αυτοι εχουν χασει το μετρο και βλεπουν το Υπερβολικο--->ωραιο...

RUHL
16-05-08, 22:44
ΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧ :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: +1 στο Duke

φιλε μου για αυτο το σωμα δεν χρειαζετε να κανεις απολυτος τιποτα θελεις να σου δηξω εναν που ειναι ανωτερος μυικα απο τον τυπο που εβαλες
http://www.bodybuilding.gr/forum/viewtopic.php?t=2726

Κανει βαρη 3 μηνες με οχι ιδιετερη διατροφη

και ποσες φορες θα σου πουμε ο δεικτης σωματικης μαζας ειναι @@ δεν καταλαβενεις

βλεπεις αυτον τον υπερβολικο τυπο που ειναι στο αβαταρ μου και ειναι κομενος γραμμωμενος εως το κοκαλο χωρις λιπος πανω του αυτος ο σωματκος δεικτης τον βγαζει οτι ειναι ΥΠΕΡ ΥΠΕΡ ΥΠΕΡ παχυσαρκος

βλεπεις πουθενα λιπος?

Αφου θελεις σωμα κολυμβητη τι δουλεια εχεις στο γυμναστηριο? βουρ στην πισηνα

pikolo
16-05-08, 23:12
οντως αθτο το σωμα το κανεις παν ευκολα..διλαδι απλα δεν γυμναζεσαι και δεν τρως πολι αντε και λιγο αερομπικ...οτι θελει ο καθενας.αν μπηκες για συμβουλες μη κανεις ετσι και δεξου τες αλλιως υπαρχουν και αλλα φορουμ για ''τετοια'' σωματα.+1 στους προλαλησαντες!

Turbo
16-05-08, 23:58
ΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧ :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: +1 στο Duke

φιλε μου για αυτο το σωμα δεν χρειαζετε να κανεις απολυτος τιποτα θελεις να σου δηξω εναν που ειναι ανωτερος μυικα απο τον τυπο που εβαλες
http://www.bodybuilding.gr/forum/viewtopic.php?t=2726

Κανει βαρη 3 μηνες με οχι ιδιετερη διατροφη

και ποσες φορες θα σου πουμε ο δεικτης σωματικης μαζας ειναι @@ δεν καταλαβενεις

βλεπεις αυτον τον υπερβολικο τυπο που ειναι στο αβαταρ μου και ειναι κομενος γραμμωμενος εως το κοκαλο χωρις λιπος πανω του αυτος ο σωματκος δεικτης τον βγαζει οτι ειναι ΥΠΕΡ ΥΠΕΡ ΥΠΕΡ παχυσαρκος

βλεπεις πουθενα λιπος?

Αφου θελεις σωμα κολυμβητη τι δουλεια εχεις στο γυμναστηριο? βουρ στην πισηνα

1.Ο αδερφος σου ειναι μια χαρα ακριβως αυτο θελω να πετυχω.
Επισης εχω ιδιο σωματοτυπο (μου ριχνει 11-12 ποντους :P )
Αυτο το πετυχε χωρις καθολου αεροβικη?Λιπος πως εκαψε...??

2.Ο τυπος στο avatar ΙΜΟ ειναι αρρωστος Ψυχικα κ Σωματικα (ΙΜΟ παντα)

Δεν εχω το χρονο να παω σε πισινα

Τελικα μετρηθηκα υψος gym και ειμαι 1.76 :P

pikolo
17-05-08, 00:04
φιλε σεβασου το γεγονος οτι τα παιδια χανουν τον χρονο τουσ για να ασχολουνται μαζι σου και να σ δινουν απαντησεις αλλιως δεν θα σ απαντανε και θα λες γιατι...?και τετοιο σςμα να θες πρεπει να χεις μυες.τωρα διαλεγεις.προσωπικα νομιζω οτι βρισκεσαι σε λαθος μερος.φιλικα
pik

Turbo
17-05-08, 00:14
φιλε σεβασου το γεγονος οτι τα παιδια χανουν τον χρονο τουσ για να ασχολουνται μαζι σου και να σ δινουν απαντησεις αλλιως δεν θα σ απαντανε και θα λες γιατι...?και τετοιο σςμα να θες πρεπει να χεις μυες.τωρα διαλεγεις.προσωπικα νομιζω οτι βρισκεσαι σε λαθος μερος.φιλικα
pik

Γιατι ποιο προσεβαλα δεν καταλαβα?
Ποιος σου ειπε ρε οτι δεν εχω μυς?
Απλα εχω 13-14 λιπος και θελω να κατεβει στο 10 -11
Τα υπολοιπα ειναι μυικα κιλα.

Οσο αδυνατος ειναι ο αδερφος του RUHL το ιδιο ειμαι και εγω ...στο σωμα φαινομαι παχυτερος εχω stadar περισσοτερους μυς.

Τεσπα το θεμα ειναι αν παραλληλα με τα βαρη πρεπει να κανω και αεροβικη η ΜΟΝΟ βαρη

RUHL
17-05-08, 01:40
Tιποτα δεν εκανε αεροβια 0 προσεγμενη διατροφη 0 ετσι ειναι ο σωματοτυπος του



α και 187 82 κιλα ειναι ηδη πανω απο τον "δικο" σου(προτυπο) οπως θα καταλαβες και λιγο ποιο κοντος και μερικα κιλα ποιο βαρης
εσυ εισαι 1,78 και 67 κιλα ενω για να πας εκει πρεπει να φτασεις τουλαχιστον τα 72 τελος παντων

Δικιο εχει ο πικολο μονο ωρα χανουμε :clown2: εγω δεν ασχολουμε αμα καταλαβες καταλαβες

Duke-Nukem
17-05-08, 02:34
Nαι το ξερω απλα κοιτα που εστιαζω εγω:
Aυτος ειναι κολυμβητης ετσι?Σιγουρα παιρνει καποια φαρμακα για νευροδιεγερση οπως λες.Stadar ayto.Ισως και αλλα για Αντοχη κτλ κτλ. απλα εστιαζω στο οτι εφτιαξε το σωμα του ετσι με Φυσικες μεθοδους...
Δηλαδη δεν εστιασε σε αυτο και πλακωθηκε στα φαρμακα να κανει μυες,να παρει ογκο κτλ.

εμμ. Συγνώμη αλλά εδώ υπάρχει κάτι το ουτοπικό....Πως γίνεται να φαρμακόνεται και να φυσικές μέθοδοι? Άστοχο επιχείριμα.
Αποψή μου, GET SOME MORE MASS AND THE CUT !!!! θα σε αγνόριστος 8)

RUHL
17-05-08, 02:39
ασε θα γινει σαν τον markus και δεν θα αρεσει στον κοσμο μετα :green: :P

eas2000
17-05-08, 12:21
Επίσης, ποτέ αεροβική πριν τα βάρη, μονο ένα ζέσταματακι

Dave
17-05-08, 15:04
καλα ρε Turbo γιατι θελεις να γινεις σαν εκινον τον κολμβιτη? καλα τα χερακια τα εχεις δει???
,μπορει να λενε οτι οι κολυμβιτες κανουν σωματα, ειναι απλα τα σωματα τους , σιγουρα ειναι καλυτερα απο τα μηδενικα σωματα, αλλα ειναι απλα ελαφρος γυμνασμενα
δν ξερω λογικα θα ειναι παγκοσμιου επιπεδου κολιμβιτης ετσι??και τον βλεπεις τιποτα δεν εχει στην ουσια, φαντασου αυτος προπονητε 8 ωρεσ την μερα και εχει αυτο το σωμα βεβαι αυτος δεν εχει σκοπο να κανει σωμα,

τελος παντων

απο οσο εχω ψαξει το μεγιστο γυνασμενο σωμα που αρεσει ακομα και σε κομπλεξικους ειναι το παρακατω, αυτο ειναι σωμα τσεκαρε τα χερια του και μετα δες τον κολυμβιτη

http://blogs.knoxnews.com/knx/brown/archives/300small.jpg

αστον κολυμβιτη εσενα πιθανον να σου αρεσει αυτος περισοτερο και για αυτο σου αρεσει το σωμα του

σιγα το σωμα

τωρα αμα θελεις να σε helparoun τα παιδια ανεβασε δικες σου φοτο θα σου πουνε τι λειπει και τι δεν λειπει θα σου προτιμουν διατροφες, για να βελτιωσεις το σωμα σου.

P.S. αυτη η σκηνη δεν εχει επεξεργαστει με γραφικα για οσους θα το ελεγαν

RUHL
17-05-08, 15:22
Eγω μετα απο σκεψη χρονων αποφασισα να γηνω σαν τον πικολο :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: και αν ειναι να παρω sida δεν πειραζει :rabbit: αξηζει :rabbit: :rocking:


:toast:

pikolo
17-05-08, 16:06
ναι πεσ ςσυτ βλακειες να νομιζουν οτι περνς αναβολικα μετα..φιλε σπαταλας τον χρονο των παιδιων...αν εχεισ κατι να μαθεις και θες πες μας....γιατι απο οτι βλεπς εσυ νομιζεις οτι τα ξερεις ολα (ενω δεν εχεισ ιδεα)φιλικα
pik!

Duke-Nukem
17-05-08, 17:14
Χαλαρώστε λίγο. Οικιοθελός απαντάμε και δεν μας αναγκάζει κανείς :thumbsup:
Σχετικά με την φώτο από τους 300, τα σώματα έχουν δεχτεί μακιγιάζ για να φαίνονται έτσι οι κοιλικοί. Φυσικά και οι ηθοποιοί κάνανε προπόνηση αλλά έχουν δεχτεί μονταζ και επεξεργασία πριν βγουν στο γυαλί.

pikolo
17-05-08, 17:34
ναι αλλα εφ οσον ο αλλοσ ακανει τον κοπο να σ γραψει κανε και συ τον κοπο να τον ακουσεις.
!!!!!!!!
pik

Turbo
17-05-08, 20:06
Αν δεν θες δεν απαντας απλο.
Οποιος θελει απανταει.

Πρωτη φορα ακουω ανεβαλε γυμναστικη και μπουκωσου σεπτεμβριο-απριλιο και απο Απριλιο γραμμωση.
Ανεβαλε γυμναστικη...stoing

Μια χαρα.
Εγω παντως πιστευω οτι θα τα καταφερω και μαλιστα χαλαρα.
Αφου καθε μερα βλεπω μεγαλη βελτιωση.

Τεσ πα θα δειξει...

Duke-Nukem
17-05-08, 20:58
Ποιός είπε ανέβαλε προπόνηση??????????

RUHL
17-05-08, 20:59
γυμναστικη και μπουκωσου σεπτεμβριο-απριλιο και απο Απριλιο γραμμωση.




Τι γινεται εδω ποιος κλεβει προγραμματα απο που διαρεουν αυτες οι πληροφοριες :chinese: :chinese: :chinese: :chinese: :chinese: :chinese:

μας πιασανε :geek: :geek: :geek:

stavro
17-05-08, 21:11
+++DUKE Ωραιοτατος
αγπητε φιλε turbo εδω ειναι αγορι μου {δεν το λεω υποτιμητικα αλλα σε υπολογιζω στη ηλικια του γιου μου}ειναι side forum για ατομα που αγαπουν την σωματικη διαπλαση -υπερπλασια απο ερασητεχνες σαν εμενα μεχρι και ατομα που εχουν ελληνικους, ευρωπαικους και παγκοσμιους τιτλους
αν σε ενδιαφερει να αναπτυξεις το σωμα σουεδω θα βρεις ενδιαφερωντα θεματα και ατομα με γνωσεις για να σε βοηθησουν
αν οχι βρησκεσαι σε λαθος χωρο
δεν καταλαβαινω γαιτι τοσο κολλημα με τα λιγα κιλα εγω προσωπικα δεν γνωριζω καποιον που δεν θα ηθελε να εχει και ποιο φαρδιοιυς ωμους πλατες
μεγαλυτερα δικεφαλα οσο και αν σνομπαρουν τοBB
εδω μου ερχεται στο μυαλο το οσα δεν φτανει η αλεπου....

pikolo
17-05-08, 21:24
+100000000000000000

Turbo
17-05-08, 21:58
+++DUKE Ωραιοτατος
αγπητε φιλε turbo εδω ειναι αγορι μου {δεν το λεω υποτιμητικα αλλα σε υπολογιζω στη ηλικια του γιου μου}ειναι side forum για ατομα που αγαπουν την σωματικη διαπλαση -υπερπλασια απο ερασητεχνες σαν εμενα μεχρι και ατομα που εχουν ελληνικους, ευρωπαικους και παγκοσμιους τιτλους
αν σε ενδιαφερει να αναπτυξεις το σωμα σουεδω θα βρεις ενδιαφερωντα θεματα και ατομα με γνωσεις για να σε βοηθησουν
αν οχι βρησκεσαι σε λαθος χωρο
δεν καταλαβαινω γαιτι τοσο κολλημα με τα λιγα κιλα εγω προσωπικα δεν γνωριζω καποιον που δεν θα ηθελε να εχει και ποιο φαρδιοιυς ωμους πλατες
μεγαλυτερα δικεφαλα οσο και αν σνομπαρουν τοBB
εδω μου ερχεται στο μυαλο το οσα δεν φτανει η αλεπου....


Φιλε καποια πραγματα ειναι κωδικοποιημενα στο DNA σου
Στο δικο μου ειναι το εξης:
"Ειτε παιρνεις 6000 θερμιδες/ημερα ειτε 600 εγω θα κραταω το βαρος σου σταθερο.Οταν λοιμοκτονεις θα σε βαζω σε safe mode και οταν χωνεις θα τα στελνω στον βιολογικο καθαρισμο"

5 χρονια ετρωγα κρεας-λιπος,πιτσες,τηγανητα ουτε μπορεις να φανταστεις, χωρις να προσεχω τπτ σε μεγαλες ποσοτητες και δεν εβαλα ουτε 200γραμμαρια.
Επισης εχω κανει υποθερμιδικη διατροφη για διατημα 2 μηνων και δεν εχω χασει ουτε γραμμαριο.

ΤΟ γνωριζω οτι το σωμα μου ΔΕΝ κανει για BB.
Και δεν μου αρεσει και το BB προσωπικα.
Δεν θελω να κανω τεραστιες πλατες -ωμους γιατι αυτο δεν θα συμβαδιζει με το στυλ μου και τα ρουχα μου και θα δειχνω εντελως γελοιος.

Θελω απλα να τονωσω και να γραμωσω λιγακι το σωμα μου αλλα δεν βλεπω να το εχει καταλαβει καποιος αυτο.
Να μου πεις ειναι δυσκολο να το καταλαβει οταν σε αλλα thread προτεινει Εφεδρινη.

Εχεις μαλλον δικαιο στο οτι βρισκομαι σε εντελως λαθος forum τελικα.

Turbo
17-05-08, 22:06
+100000000000000000

+1 post?
Graz

Duke-Nukem
17-05-08, 22:10
Με 6000 θερμίδες είναι Α Δ Υ Ν Α Τ Ο Ν να μην πάρει κάποιος κιλά όσες καύσεις και να κάνει !
Και ΝΑΙ. εγώ προσωπικά έχω καταλάβει ότι θες να γραμμώσεις ΑΛΛΑ τι θα φανεί ως γράμμωση με τόσο χαμηλό σωματικό βάρος/ αναλογικά με το ύψος σου? Σαν ανορεκτικό ον από την Ζιμπάμπουε θα είσαι.. Επειδή επαναλαμβανόμαστε είπάρχει τομέας λιποδιάλυσης / αδυνάτισμα με πολλές και χρήσιμες πληροφορίες.

RUHL
17-05-08, 22:29
Ναι ναι το σωμα σου δεν κανει για ΒΒινγ και @@ εγω ξεκινησα 181-2 με βαρος 59 κιλα και θα μου πεις ΕΣΥ οτι το δικο σου σωμα δεν κανει????? δες απο κατω ποσα κιλα εχω φτασει με το περασμα τον χρονον απλος ειναι πολυ ζορικο για αυτο δεν ειναι για ολους

ναι 6000 θερμιδες αυτα καπου αλλου ξερω πως ηταν εκει μολις εφτιαξα την διατροφη για καποιο λογο εκει που ελεγα γιατι δεν περνω βαρος ξαφνηκα οταν αρχησα να κανω ολα τα σωστα αρχησε να περνει το σωμα μου τελικα

6000 :rolf: :rolf: :rolf: τωραστα 108 τροω 3800 ανα μερα αχαχχααχχα 6000

οποτε αυτα περι μεταβολισμου κτλ κτλ δεν περνανε σε μενα γιατι οπου ησε ημουν και εγω ΝΟΜΙΖΑ οτι ετρωγα πολυ ΚΑΙ ΠΙΤΣΕΣ και παγωτα και κολα και ολα τα λιπαντικα και δεν επερνα αλλα ΝΟΜΙΖΑ οτι ετρωγα μολις αρχησα πραγματικα να τροω η ζυγαρια ανεβηκε για καποιο λογω

Turbo
17-05-08, 23:06
Ναι ναι το σωμα σου δεν κανει για ΒΒινγ και @@ εγω ξεκινησα 181-2 με βαρος 59 κιλα και θα μου πεις ΕΣΥ οτι το δικο σου σωμα δεν κανει????? δες απο κατω ποσα κιλα εχω φτασει με το περασμα τον χρονον απλος ειναι πολυ ζορικο για αυτο δεν ειναι για ολους

ναι 6000 θερμιδες αυτα καπου αλλου ξερω πως ηταν εκει μολις εφτιαξα την διατροφη για καποιο λογο εκει που ελεγα γιατι δεν περνω βαρος ξαφνηκα οταν αρχησα να κανω ολα τα σωστα αρχησε να περνει το σωμα μου τελικα

6000 :rolf: :rolf: :rolf: τωραστα 108 τροω 3800 ανα μερα αχαχχααχχα 6000

οποτε αυτα περι μεταβολισμου κτλ κτλ δεν περνανε σε μενα γιατι οπου ησε ημουν και εγω ΝΟΜΙΖΑ οτι ετρωγα πολυ ΚΑΙ ΠΙΤΣΕΣ και παγωτα και κολα και ολα τα λιπαντικα και δεν επερνα αλλα ΝΟΜΙΖΑ οτι ετρωγα μολις αρχησα πραγματικα να τροω η ζυγαρια ανεβηκε για καποιο λογω

Ε ναι ο μεταβολισμος δεν υπαρχει ρε c...μλκιεσ ειναι αυτα.
Φυσικα ουτε το γενετικο σου υλικο και χαρακτηριστικα παιζουν ρολο...Ποιος ηλιθιος τα λεει αυτα.

Η διατροφη μου ηταν η εξης:

Πρωι: 2 κρουασαν + μιλκο
Σχολη κατα τισ 12-1 εχωνα και κανενα junk με κανενα αναψυκτικο η μπυρες με τα παιδια.

3-4 εφτανα σπιτι και φυσικα 1 πιτσα οικογενιακη special + κοκακολα η μπυριτσα

ε μετα υπογλυκαιμια...να μην παρω παγωτο?σοκολατα? 2 παγωτα καλυτερα...τι να μου κανει 1 μωρε κ κανενα αναψυκτικο να παει κατω.

μεχρι το βραδυ μπροστα στο pc πατατακια,ποπ-κορν οτι μλκια θες

Ε το βραδυ αν δεν ηταν παρασκ-σαββατο να φαμε σαν γουρουνια κ να κραιπαλιασουμε ετρωγα απο goody's,γυραδικα.

Τροφές πλούσιες σε θερμίδες, κορεσμένα λιπαρά και αλάτι
Για πολλα χρονια δεν ειχα την δυνατοτητα να φαω σπιτικο φαγητο.

Αν σκεφτεις οτι μονο η πιτσα ειχε :
1 πίτσα μεσαίου μεγέθους (8 κομμάτια) 2760Kcal

Επερνα πανω απο 5 χιλιαρικα στο χαλαροτατο.
Το ξερω οτι ακουγετε απιστευτο αλλα ετσι ειναι.

Ποιος λογικος ανθρωπος με αυτη τη διατροφη ΕΣΤΩ οπως λεει ο RUHL να μην εβαζε κιλα...Το δεχομαι....Ποιος ομως δεν θα εβαζε λιπος?

RUHL
17-05-08, 23:20
Λοιπον αυτα τα εκανες καθε μερα ? και δεν μου φενοντε και πολλα αυτα δεν εκανες κλασικο προγραμα ββινγ με αυξησης σταδιακων θερμιδων θα επερνες ανετα


Υπαρχει μια μικρη πηθανοτητα να ΛΕΣ αληθεια αλλα δεν το νομιζω υπαρχει ο υπερθηροιδησμος που τα ατομα ισχυριζοντε τρωνε τα κερατα τους και δεν περνουν κιλα (εισαι υγηεις εσυ?)

Turbo
17-05-08, 23:54
Λοιπον αυτα τα εκανες καθε μερα ? και δεν μου φενοντε και πολλα αυτα δεν εκανες κλασικο προγραμα ββινγ με αυξησης σταδιακων θερμιδων θα επερνες ανετα


Υπαρχει μια μικρη πηθανοτητα να ΛΕΣ αληθεια αλλα δεν το νομιζω υπαρχει ο υπερθηροιδησμος που τα ατομα ισχυριζοντε τρωνε τα κερατα τους και δεν περνουν κιλα (εισαι υγηεις εσυ?)

Φιλε λεω την αληθεια 100% ποιος ο λογος να πω ψεματα.
Ψεματα λεει αυτος που εφτασε 90 κιλα "και καλα" δεν ετρωγε τιποτα.
Αυτα ετρωγα....
Απλα βαλε πιτσες-Goody's-γυρους εναλλαξ...Πχ ετρωγα συνηθως το βραδυ την Πιτσα και επεφτα για υπνο σαν μοσχαρι.
Φυσικα μεσα σε αυτα βαλε καρμποναρες κτλ. ξερεις σκουπιδια delivery.

Απο παγωτα-σοκολατες εξαρτηση κανονικη οκ.

Για ολα αυτα δεν ευθυνεται καποια ασθενεια αλλα IMO τα γονιδια που πηρα απο την μητερα μου τα οποια πανε πολλες πολλες γενιες πισω.

Αυτη η κατασταση εχει και καλα και ασχημα.
Τα καλα ειναι οτι χωνεις οτι θες και δεν παιρνεις γραμμαριο.Δηλαδη μπορεις να ευχαριστηθεις το φαγητο.
Τα ασχημα ειναι οτι οπως ολοι ειπατε ΔΕΝ μπορεις να φτιαξεις σωμα τρελο με αυτα τα κιλα.

Για αυτο ειπα απο την αρχη οτι δεν θελω να γινω τουμπανο (γιατι δεν μπορω)
απλα να ΓΥΜΝΑΣΤΩ.
Δηλαδη το σωμα μου να δειξει ΓΥΜΝΑΣΜΕΝΟ .

Ειμαι σιγουρος οτι εχεις δει ατομα "αδυνατα" και γυμνασμενα και αγυμναστα.
Και σιγουρα υπαρχει διαφορα μεταξυ τους...

Απλα το λαθος ειναι οτι ζητησα συμβουλες απο ατομα που κανουν BB και πιστευαν οτι θελω να κανω το ιδιο.
Μαλλον επρεπε να γραψω σε forum για fitness :rocking:

Turbo
18-05-08, 00:19
κατι σχετικο που βρηκα στο forum

http://www.bodybuilding.gr/bodybuilding/index.php?option=com_content&task=view&id=72&Itemid=54

Dave
18-05-08, 00:42
TUrbo καλα εκανες και εβαλες nickname turbo
turbo εισαι

ρε ανθρωπε του οχι θεου αυτα που λες τα βλεπεις?? δηλαδη εσυ ισχυριζεσαι οτι τιποτα δεν μπορει να σε κανει να παρεις κιλα?? δηλαδη εσυ εχεισ εναν οργανισμο που oi Άνθρωποι δεν εχουν ξαναδει??

και οταν τα παιδια εδω που σου λενε οτι πρεπει να παρεις κιλα
τι νομιζεις δεν ξερουν?? ενω ασχολουντε τοσο καιρο?

εσυ απο που ξερεις??? τα μαθενες απο καπου?? ή απο Προσωπική λανθασμενη εμπειρια τα εμαθες

απλα μαθηματικα ειναι αυτο να το ξερεις, αμα κανεις μια διατροφη 5-6 γευματα με πλουσια σε προτεινη 3500 θερμιδες και λιπαρα 7-8% και κανεις γυμναστικη θα παρεις κιλα θελεις δεν θελεις

αυτα που λες οτι οτι και να φας δεν παιρνεις κιλα με τιποτα ξεχασετα, και μην λες στους αλλους οτι λενε σαχλαμαρες γτ εχουν την λογικη και την επιστημη μαζι τους

:spank: :spank: :spank:

Dave
18-05-08, 00:46
ναι ξερουμε τα γονιδια σου ειναι super


και ο Hitler ετσι νομιζε

http://0z.se/wp-content/uploads/2007/08/screen-clip-hitler-w-paraclete2.jpg

RUHL
18-05-08, 01:27
Aντε φτανει κουραστηκα

σηγουρος τροπος να παρεις κιλα γεφυρωνει τα γενετικα μειονεκτηματα σε ολους
http://imageshack.gr/files/y6cy8uo8r7t8zw98h799.jpg (http://imageshack.gr/view.php?file=y6cy8uo8r7t8zw98h799.jpg)

Turbo
18-05-08, 01:44
ναι ξερουμε τα γονιδια σου ειναι super


και ο Hitler ετσι νομιζε

http://0z.se/wp-content/uploads/2007/08/screen-clip-hitler-w-paraclete2.jpg

Σωστα πιστευε.
Αν σκεφτεις οτι μια χωρα 25 εκατ. αντιμετωπιζε σχεδον ολο τον υπολοιπο κοσμο με επιτυχια για 6 χρονια ειχε δικαιο.

Απλα η τυχη δεν ηταν με το μερος του

KaKoFoNiX
18-05-08, 12:28
ναι ξερουμε τα γονιδια σου ειναι super


και ο Hitler ετσι νομιζε

http://0z.se/wp-content/uploads/2007/08/screen-clip-hitler-w-paraclete2.jpg

Σωστα πιστευε.
Αν σκεφτεις οτι μια χωρα 25 εκατ. αντιμετωπιζε σχεδον ολο τον υπολοιπο κοσμο με επιτυχια για 6 χρονια ειχε δικαιο.

Απλα η τυχη δεν ηταν με το μερος του

Εκτός απο όλα τα άλλα είσαι και επικίνδυνος ... :rifle: :moderator:

Turbo
18-05-08, 13:40
ναι ξερουμε τα γονιδια σου ειναι super


και ο Hitler ετσι νομιζε

http://0z.se/wp-content/uploads/2007/08/screen-clip-hitler-w-paraclete2.jpg

Σωστα πιστευε.
Αν σκεφτεις οτι μια χωρα 25 εκατ. αντιμετωπιζε σχεδον ολο τον υπολοιπο κοσμο με επιτυχια για 6 χρονια ειχε δικαιο.

Απλα η τυχη δεν ηταν με το μερος του

Εκτός απο όλα τα άλλα είσαι και επικίνδυνος ... :rifle: :moderator:

Επικινδυνος για ποιον?

Muscleboss
18-05-08, 13:53
πάει για κλείδωμα αν συνεχίσετε...

ΜΒ

Dave
18-05-08, 14:23
Muscleboss κλειδωσε το να τελιωνουμε

ολα τα ακουσαμε απο αυτον,

μεχρι οτι εχει και κατι γονιδια υπερφυσικα

ενω στην ουσια τιποτα δεν εχει και νομιζει οτι κατι περιεργο τρεχει μαυτον

Duke-Nukem
18-05-08, 14:53
O RUHL μοιράζει απλόχερα τον τρόπο γεφύρωσης :rabbit: :chinese: :nana:

Duke-Nukem
18-05-08, 15:03
BTW παίζει να είναι και η χειρότερη διατροφή που έχω ακούσει τα τελευταία 2 χρόνια..... :unsure:
Τι ΒΒ τι fitness,αν δεις και τα δύο έχουν γραμμωμένα σώματα, με την διαφορά ότι στο ένα τα κιλά είναι αρκετά παράπανω. Και το το κορμί του κολυμβυτή που δείχνεις ΔΕΝ είναι για fitness.
Ο τρόπος για να αποκτήσεις κανείς βάρος είναι στανταρ. Σταδιακό ανέβασμα θερμίδων..... Και για να γραμμώσει σταδιακό μείωμα με αερόβιο και πιο λίγα κιλά αλλά με περισσότερη ένταση.
Το πρόβλημα είναι ότι δεν ξέρεις σχεδόν τπτ και προσπαθείς να πιστέψεις ότι ότι λες είναι σωστό και ισχύει.
Με τον δικό σου τρόπο βλέπεις ότι δεν πετυχένεις τπτ και έχεις μηδενικά σωματικά οφέλη. Γιατί δεν ακούς και κάποιον άλλον?

Turbo
18-05-08, 16:40
BTW παίζει να είναι και η χειρότερη διατροφή που έχω ακούσει τα τελευταία 2 χρόνια..... :unsure:
Τι ΒΒ τι fitness,αν δεις και τα δύο έχουν γραμμωμένα σώματα, με την διαφορά ότι στο ένα τα κιλά είναι αρκετά παράπανω. Και το το κορμί του κολυμβυτή που δείχνεις ΔΕΝ είναι για fitness.
Ο τρόπος για να αποκτήσεις κανείς βάρος είναι στανταρ. Σταδιακό ανέβασμα θερμίδων..... Και για να γραμμώσει σταδιακό μείωμα με αερόβιο και πιο λίγα κιλά αλλά με περισσότερη ένταση.
Το πρόβλημα είναι ότι δεν ξέρεις σχεδόν τπτ και προσπαθείς να πιστέψεις ότι ότι λες είναι σωστό και ισχύει.
Με τον δικό σου τρόπο βλέπεις ότι δεν πετυχένεις τπτ και έχεις μηδενικά σωματικά οφέλη. Γιατί δεν ακούς και κάποιον άλλον?

Καταλαβαινω τι μου λες.
Λαθος ειμαι δεν ειμαι σωστος.Το ξερω.
Αλλα αυτο που μου λετε απλα δεν μπορει να γινει για τοσο μεγαλο χρονικο διαστημα,γιατι θα επιβαρυνει παρα πολυ τον οργανισμο μου το να βαζω σταδιακα κιλα με κυριως πρωτεινη και μετα να τ χανεις λιπος +μεριικα κιλα για γραμμωση.

Επιπονο και χρονοβορο.

Προτιμω να προτεινατε κανε προγραμα να εχει και βαρη και αεροβια μεσα και ας μην εχει τοσο καλα αποτελεσματα.

Εξαλλου σε φυσικη δραστηριοτητα δεν κανεις μερικους μηνες ανεροβια και μερικους αεροβια...
Συνδιασμος και των 2 γινεται.

Και κατι αλλο εστω οτι βαζω ας πουμε 5-6 κιλα.οκ
Αν βαρεθω η δεν εχω χρονο για gym αυτα τα κιλα φυσικα θα μου μεινουν.

Muscleboss
18-05-08, 18:16
νομίζω ότι καλύφθηκε το θέμα.... ή μάλλον ΥΠΕΡ-καλύφθηκε :P :moderator:

ΜΒ