PDA

Επιστροφή στο Forum : spanakopita's log



SPANAKOPITA
06-03-12, 14:49
Καλησπερα σε ολες και ολους.ανοιγω απο σημερα και το δικο μου λογκ μιας και το καλοκαιρι γαρ εγγυ κ θελω να βγω στις αμμουδιες τουμπανακι και οχι με στολη καταδυσης:P
ειμαι 25 χρονων, 1.65, 63 κιλα.το τελευταιο διμηνο που κανω προσεγμενη διατροφη και ασκηση με τα ενδιαμεσα γουρουνιασματα βεβαια(αραια και που) εχω καταφερει να χασω μονο 3 κιλα αλλα παρα πολλους ποντους και αυτος ηταν και παραμενει ο σκοπος μου.
σκοπος μου λοιπον ειναι να χασω κι αλλο λιπος κ να γραμμωσω οσο μπορω.παραθετω τη διατροφη που ξεκινησα απο σημερα με ελαχιστες διαφορες απο την προηγουμενη μου.

ΠΡΩΙΝΟ--νερο με λεμονι,150 γρ. γιαουρτι 2% με ενα φρουτο, 30 γρ.βρωμη,λιγα all bran και κανελα.(τρωω γιαουρτι αρκετο καιρο.πρεπει να το αντικαταστησω με γαλα η κεφιρ?το μονο που προσθεσα στο πρωινο μου ειναι η βρωμη και τα all bran.προσωπικα δεν το εχω βαρεθει το γιαουρτι,ισα ισα που το γουσταρω πολυ απλα μου ειπαν να το αντικαταστησω καλυτερα γιατι εχει συνηθισει ο οργανισμος.τι λετε?)
ΔΕΚΑΤΙΑΝΟ--τοστ με 2 φετες ψωμι πολυσπορο βιολογικο, 3 φετες γαλοπουλα και κανα 2 ντοματινια
ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ--100γρ. οποιοδηποτε κρεατικο,πρασινη σαλατα με 1κ.γ ελαιολαδο, 1 κουπα καστανο ρυζι.
1-2 φορες τη βδομαδα οσπρια,λαδερο 1 κουπα και 35-40 γρ φετα.και σαλατα οταν ταιριαζει
ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ-- 1 αυγο βραστο
ΒΡΑΔΙΝΟ--90γρ κρεατικο,πρασινη σαλατα με 1.κ.γ ελαιολαδο
οταν εχω λαδερο,οσπριο..το ιδιο με το μεσημεριανο
ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΥΠΝΟ--10 αμυγδαλa
μεσα στη μερα δυο κουπες πρασινο τσαι

λεω να γυμναζομαι 6 φορες τη βδομαδα:
3 προπονησεις με βαρη γυρω στα 45' και στο τελος 15' ελλειπτικο
2 φορες προπονηση muay thai της 1,5 ωρας
1-2 φορες διαλειμματικη στο διαδρομο η εξω με σπριντακια.

θα ποσταρω και φωτος και τις προπονησεις με βαρη.
ποια η γνωμη σας για τη διατροφη μου?μηπως να αλλαξω κατι?ο φιλος μου μου ειχε βαλει λιγο περισσοτερο υδατανθρακα με το σκεπτικο να το μειωσουμε μετα και τοτε γινεται η τρελη η διαφορα.αλλα φοβαμαι να βαλω κι αλλο μηπως μεινω στασιμη ενω θελω να χασω.
ολες οι αποψεις καλοδεχουμενες!

SPANAKOPITA
06-03-12, 15:27
στο πρωινο πινω κι εναν freddo capuccino σκετο.να το αλλαξω σε freddo espresso?η δεν εχει σημασια?

gym
06-03-12, 17:52
στο πρωινο πινω κι εναν freddo capuccino σκετο.να το αλλαξω σε freddo espresso?η δεν εχει σημασια?

δεν ξερω απο καφεδες κ ειδη γενικα αλλα δεν νομιζω οτι ενας καφες θα κανει τη διαφορα αν εισαι σε ολα τα υπολοιπα σωστη κ αν γενικα ο καφες ειναι η αδυναμια σου κ θελεις να πινεις εναν συγκεκριμενο!;)

gym
06-03-12, 18:04
Καλησπερα σε ολες και ολους.ανοιγω απο σημερα και το δικο μου λογκ μιας και το καλοκαιρι γαρ εγγυ κ θελω να βγω στις αμμουδιες τουμπανακι και οχι με στολη καταδυσης:P
ειμαι 25 χρονων, 1.65, 63 κιλα.το τελευταιο διμηνο που κανω προσεγμενη διατροφη και ασκηση με τα ενδιαμεσα γουρουνιασματα βεβαια(αραια και που) εχω καταφερει να χασω μονο 3 κιλα αλλα παρα πολλους ποντους και αυτος ηταν και παραμενει ο σκοπος μου.
σκοπος μου λοιπον ειναι να χασω κι αλλο λιπος κ να γραμμωσω οσο μπορω.παραθετω τη διατροφη που ξεκινησα απο σημερα με ελαχιστες διαφορες απο την προηγουμενη μου.


:thumbup::thumbup::thumbup:
με βαση τα κιλα-υψος σου θελεις λιγο λιπακι να χασεις ακομα...ειναι καλος ο στοχος σου λοιπον!εστιασε σε προπονηση κ προσεγμενη διατροφη μειωνοντας τα πολλα γουρουνιασματα που μονη σου καταλαβες οτι δεν κανουν κ τοσο καλο και ειμαι σιγουρη οτι θα το καψεις το λιπος!


ΠΡΩΙΝΟ--νερο με λεμονι,150 γρ. γιαουρτι 2% με ενα φρουτο, 30 γρ.βρωμη,λιγα all bran και κανελα.(τρωω γιαουρτι αρκετο καιρο.πρεπει να το αντικαταστησω με γαλα η κεφιρ?το μονο που προσθεσα στο πρωινο μου ειναι η βρωμη και τα all bran.προσωπικα δεν το εχω βαρεθει το γιαουρτι,ισα ισα που το γουσταρω πολυ απλα μου ειπαν να το αντικαταστησω καλυτερα γιατι εχει συνηθισει ο οργανισμος.τι λετε?)


να συνηθισει το σωμα σου το γιαουρτι?και τι με αυτο δηλαδη?δικαιολογια σου ειπαν γι αυτο η απλα οτι συνηθισε?
αν θες να το αλλαξεις η το βαρεθηκες αλλαξε το...αλλιως δεν βρισκω λογο...


ΔΕΚΑΤΙΑΝΟ--τοστ με 2 φετες ψωμι πολυσπορο βιολογικο, 3 φετες γαλοπουλα και κανα 2 ντοματινια πολλη γαλοπουλα εδω για μενα...μετριασε το σε δυο...γενικα ειμαι κατα του αλλαντικου....προτιμω να ειχες κανονικο κρεας εδω στο τοστ σου...μεγαλυτερος κορεσμος κ καλυτερη ποιοτητα



ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ--100γρ. οποιοδηποτε κρεατικο,πρασινη σαλατα με 1κ.γ ελαιολαδο, 1 κουπα καστανο ρυζι. φοβασαι το ελαιολαδο ε?κακως...μεχρι μια κσουπας ειναι οκ αν εχεις στεγνο γευμα κ το ριχνεις πανω στη σαλατα σου πχ
1-2 φορες τη βδομαδα οσπρια,λαδερο 1 κουπα και 35-40 γρ φετα.και σαλατα οταν ταιριαζει

ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ-- 1 αυγο βραστο κ χορταινεις μονο με αυτο?η νιωθεις πεινα?"


ΒΡΑΔΙΝΟ--90γρ κρεατικο,πρασινη σαλατα με 1.κ.γ ελαιολαδο
οταν εχω λαδερο,οσπριο..το ιδιο με το μεσημεριανο


ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΥΠΝΟ--10 αμυγδαλa εδω μπορεις να εχεις κατι γαλακτοκομικο οπως ενα ποτηρι γαλα η ενα γιαουρτακι η πχ 100 γρ κοτατζ ..κ λιγα ξηροκαρπια ΑΝ ΘΕς...


μεσα στη μερα δυο κουπες πρασινο τσαι

λεω να γυμναζομαι 6 φορες τη βδομαδα: τωρα δεν γυμναζεσαι?τι εκανες πριν ακριβως?
3 προπονησεις με βαρη γυρω στα 45' και στο τελος 15' ελλειπτικο
2 φορες προπονηση muay thai της 1,5 ωρας
1-2 φορες διαλειμματικη στο διαδρομο η εξω με σπριντακια.:thumbup:

θα ποσταρω και φωτος και τις προπονησεις με βαρη.ποσταρε ακριβως το προγραμμα σου με αεροβια και βαρη κ γενικα λιγα λογια για το τι εκανες πριν για να καταλαβουμε το επιπεδο σου


ποια η γνωμη σας για τη διατροφη μου?μηπως να αλλαξω κατι?ο φιλος μου μου ειχε βαλει λιγο περισσοτερο υδατανθρακα με το σκεπτικο να το μειωσουμε μετα και τοτε γινεται η τρελη η διαφορα.αλλα φοβαμαι να βαλω κι αλλο μηπως μεινω στασιμη ενω θελω να χασω.
ολες οι αποψεις καλοδεχουμενες!

καλη αρχη στο λογκ σου λοιπον!

η διαδικασια αλωλειας βαρους ειναι καλο να γινεται σταθερα κ αργα...οσο πιο αργα χασεις τοσο πιο ευκολα θα το διατηρησεις
δωσε μεγαλη βαση στην προπονηση σου στα βαρη....και με καλη συχνοτητα αεροβιας προπονησης μαζι με μια οσο το δυνατον καθαρη διατροφη,θα τα χασεις

εχεις μετρησει θερμιδες γενικα σε αυτο το διατροφολογιο σου?¨ξερεις αν εχεις ελειμμα η οχι>?
για να χασεις θες να ριξεις λιγο θερμιδες,...ειναι καλο να εχεις ενα ελειμμα για αρχη 250 θερμιδων...μετα αναλογως πως πας,πραττεις...

προσπαθησε να απαντησεις σε αυτα που σου ρωτησω κ εδω ειμαστε...:toast::toast::toast:

PEGY
06-03-12, 18:09
Καλή αρχή σπανακόπιτα:welcome:

(πρέπει να ανόιξουμε ένα θέμα στα οφ τοπικ κ να λέμε πως διαλέξαμε τα ονοματά μας. Με μερικούς απο σας θα σκάσω αν δεν μάθω;))

katerina.
06-03-12, 18:16
καλη αρχη και απο μενα :welcome::welcome:αν και το ονομα σου μου ανοιγει την ορεξη!!!

Miss Fit
06-03-12, 21:46
Καλή αρχή και απο εμένα:welcome:

vaggan
06-03-12, 22:54
καλη αρχη σπανακοπιτα:green::green:

SHRED
06-03-12, 23:06
Niceeee καλή αρχή και απο μένα
http://www.talaxanikamas.gr/uploads/images/spanakopita-greek-spinach-pie.jpg

andrikos3kala
06-03-12, 23:18
Με το καλο καλη αρχη και δυναμη...

dorita
06-03-12, 23:21
καλη αρχη .....:welcome::welcome:

πωπω...σπανακοπιτα....:P:P

eri_87
06-03-12, 23:34
Καλή αρχή κι από μένα σπανακόπιτα! :weights:

ΥΓ. Σιγά βρε μην αλλάξεις το φρέντο καπουτσίνο σε εσπρέσο... Πιες εκεί να το ευχαριστηθείς!

sadistic
07-03-12, 09:38
καλη αρχη μαν!και να σου πω την αληθεια ...και τι δεν θαδινα για ενα κομματι σπανακοπιτα:thumbup εδω κατω....

marvin
07-03-12, 12:25
Καλημερα και καλη αρχη!!!!!Ελπιζω φετος την στολη καταδυσης να την κανεις δωρο σε καμια ''φιλη'' απο καρδιας!!!:green:

SPANAKOPITA
08-03-12, 11:10
χαχα σας ευχαριστω ολους και ολες ανεξαιρετως για την παροτρυνση!ναι πιστευω κι εγω το thread με την επιλογη ονοματων θα εχει μεγαλο ενδιαφερον.πρεπει να το δρομολογησουμε.

vaggan
08-03-12, 11:18
αμα σου πω οτι ηθελα οταν πρωτομπηκα εδω να βαλω το ψευδονυμο πιροσκι τι θα πεις?:turtle::turtle:καλη επιτυχια παντως:welcome:

SPANAKOPITA
08-03-12, 11:26
καλη αρχη στο λογκ σου λοιπον!

η διαδικασια αλωλειας βαρους ειναι καλο να γινεται σταθερα κ αργα...οσο πιο αργα χασεις τοσο πιο ευκολα θα το διατηρησεις
δωσε μεγαλη βαση στην προπονηση σου στα βαρη....και με καλη συχνοτητα αεροβιας προπονησης μαζι με μια οσο το δυνατον καθαρη διατροφη,θα τα χασεις

εχεις μετρησει θερμιδες γενικα σε αυτο το διατροφολογιο σου?¨ξερεις αν εχεις ελειμμα η οχι>?
για να χασεις θες να ριξεις λιγο θερμιδες,...ειναι καλο να εχεις ενα ελειμμα για αρχη 250 θερμιδων...μετα αναλογως πως πας,πραττεις...

προσπαθησε να απαντησεις σε αυτα που σου ρωτησω κ εδω ειμαστε...:toast::toast::toast:


gym ειδωλο καλημερα!γυμναζομουν εννοειται. γενικα παλι το πλανο μου ηταν 6 φορες τη βδομαδα απλα καποιες φορες μου εβγαιναν λιγοτερες λογω διαφορων υποχρεωσεων κλπ.αυτο που εκανα ηταν 1-2 φορες muay thai της μιαμιση ωρας η προπονηση,3 φορες μεγαλης εντασης διαλειμματικη με βαρη.ολες ηταν συνθετες ασκησεις ,στοχευαν ολες δηλαδη σε παραπανω απο ενα μυ,μονο με ελευθερα βαρη η με βαρος του σωματος.ηταν συντομες των 20-25 λεπτων χωρις διαλειμματα.απλα επαιρνα λιγες ανασες στον καθε κυκλο ασκησεων.μου εβγαινε η ψυχη.ολες οι ασκησεις με βαρη δεν ξεπερνουσαν τις 8 επαναληψεις.γουσταρω πολυ αυτο το ειδος προπονησης.αυτο ειναι το crossfit?και τελος,εκανα μια φορα την εβδομαδα μονο ποδια σε μηχανηματα γυρω στις 5 ασκησεις με σετ 4*12 κ ελλειπτικο 20 λεπτα 2'μπρος-2' πισω.για τις θερμιδες και τα υπολοιπα που εγραψες στο ποστ θα απαντησω το βραδυ που θα βαλω και φωτος.

SPANAKOPITA
08-03-12, 11:27
αμα σου πω οτι ηθελα οταν πρωτομπηκα εδω να βαλω το ψευδονυμο πιροσκι τι θα πεις?:turtle::turtle:καλη επιτυχια παντως:welcome:

χαχαχα υποκλινομαι.:P δε φταιω εγω που με το που ξυπναω βλεπω γυρω μου σουβλάκια κ σπανακοπιτες.ειναι ερωτας!

SPANAKOPITA
08-03-12, 12:22
λεπον....το πλανο μου ειναι να κανω 2-3 φορες μαι ται,2 φορες διαλειμματικη τρεξιμο με σπριντ 30'',ανασες 60''(και διαφοροι αλλοι συνδυασμοι) γυρω στους 10 γυρους και 20 λεπτα γρηγορο περπατημα και 3 φορες προπονηση με βαρη.την 8η-9η μερα off.εκανα και πιο παλια σπριντ αλλα το τελευταιο διμηνο οχι κι εχω χασει απο την αντοχη μου οπως παρατηρησα,οποτε τα ξαναεισαγω.
οι προπονησεις με βαρη εχουν την εξης μορφη:

1η προπονηση-- 1)πιεσεις στηθους στο οργανο
τροχαλια κατεβασμα ανοιχτη λαβη
κοιλιακους στην τροχαλια


2)στηθος στο pectoral
κωπηλατικη vertical row οργανο ολες οι ασκησεις ειναι στις 8 επανάληψεις /οι κοιλιακοι στις 15-20
καθησματα με μπαρα τεμπο-1'' θετικη φαση/3'' αρνητικη
κανω τις ασκησεις καθε κυκλου συνεχομενα,ξεκουραζομαι 30'' και
επαναλαμβανω 3 φορες τον καθενα.μετα συνεχιζω με τους επομενους
αντιστοιχα.
3)κοιλιακους-αρσεις ποδιων
εκτασεις-ανοιγματα στηθους με αλτηρα
push up rows plank


2η προπονηση-- 1)κωπηλατικη με αλτηρα
εκτασεις(εκτιναξεις) τρικεφαλων με αλτηρα
οργανο leg extension

2)προβολες με μπαρα
πλαγιους κοιλιακους στο ορθιο με αλτηρα
πιεσεις ωμων με αλτηρα (ενα χερι την καθε φορα)

3)κοιλιακους σε επικλινη
ραχιαιους
ελξεις στο μονοζυγο(σε αυτο με τη βοηθεια.στο κανονικο ουτε ενα δεν μπορω να κανω)
καμψεις

3η προπονηση-- 1)πλατη τροχαλια κλειστη λαβη
εκτασεις ωμων με αλτηρες
leg curl

2)δικεφαλοι με σταβομπαρα
τρικεφαλοι με στραβομπαρα σε ισιο παγκο
τρικεφαλοι με στραβομπαρα πιεσεις
γαμπες στο μηχανημα ορθια

3)εκτασεις ωμων στο multi station
προτασεις ωμων -//-
καθισματα στο ενα ποδι
αρσεις ποδιων στο μονοζυγο

*ολες οι ασκησεις σε σουπερσετ Χ3.στο τελος καθε σουπερσετ 30''-40'' διαλειμμα.επειτα στατικους κοιλιακους,τεντωμα στο μονοζυγο και 15 λεπτα ελλειπτικο 2'μπρος, 3' πισω.

σκοπος μου ειναι να στεγνωσω απο λιπος να σφιξω και να γραμμωσω αισθητα σε ολο το κορμι.δεν θελω σε καμια περιπτωση να φουσκωσω η να πρηστω.βεβαια ισως μερικες φορες να μην μπορουμε να το αποφυγουμε.

το βραδυ θα ποσταρω και τις φωτο μου (δυστυχως δεν δυναμαι τωρα) για να εχετε μια πιο ολοκληρωμενη εικονα του πως ειμαι ωστε οποιος εχει την ορεξη να μπορει να με καθοδηγησει και να με συμβουλευσει καλυτερα,καθως και να προτεινει αλλαγες στη διατροφη μου αν χρειαζονται.:)

amst
08-03-12, 15:03
καλή συνέχεια.....

εδώ θα σε προτιμούσα με πράσο!

SPANAKOPITA
08-03-12, 15:54
καλή συνέχεια.....

εδώ θα σε προτιμούσα με πράσο!

σπανακοπιτα δαγκωτό!με φετουλα και φυλλο της μαμάς τα πλαινα!πωπωπωπω..εξαψη!:P

SPANAKOPITA
08-03-12, 20:51
εστειλα δυο στοχευμενες περιοχες που κατι παει να γινει απο μυες οταν σφιγγομαι :P και δυο ολοκληρες που οι μυες δεν ειναι τοσο εμφανεις γιατι στεκομαι κανονικα.αυτο που θελω ειναι να πεταγονται χωρις να χρειαζεται το σφυξιμο.δηλαδη με λιγα λογια να στεγνωσω τελειως απο λιπος.στον τετρακεφαλο θελω τη γραμμη στη μεση.να περπαταω και να φαινεται η γραμμη.

επισης οπως βλεπετε ειμαι μπουτου.:P μπορουμε να κανουμε κατι γι'αυτο?οπως επισης και για τον χαμηλοβλεπων πωπο?:P και αμα εφευγε και η κυταρριτιδα θα ηταν τελεια.ζηταω πολλα??!!:P λεκανη ξερω οτι εχω ανοιχτη αλλα σιγουρα μπορω να βελτιωσω την περιοχη.

Stella
08-03-12, 20:57
Ωραίο σώμα που πιστευω πώς αν παίζεις "βαριά" θα αρπάξεις ευκολα μύες!
Μου αρέσουν πάρα πολύ τα πόδια σου από τον μηρό και κάτω, η περιοχή γυρω από τα γόνατα και οι γάμπες...σούπερ!;)

SPANAKOPITA
08-03-12, 21:03
καλη αρχη στο λογκ σου λοιπον!

η διαδικασια αλωλειας βαρους ειναι καλο να γινεται σταθερα κ αργα...οσο πιο αργα χασεις τοσο πιο ευκολα θα το διατηρησεις
δωσε μεγαλη βαση στην προπονηση σου στα βαρη....και με καλη συχνοτητα αεροβιας προπονησης μαζι με μια οσο το δυνατον καθαρη διατροφη,θα τα χασεις

εχεις μετρησει θερμιδες γενικα σε αυτο το διατροφολογιο σου?¨ξερεις αν εχεις ελειμμα η οχι>?
για να χασεις θες να ριξεις λιγο θερμιδες,...ειναι καλο να εχεις ενα ελειμμα για αρχη 250 θερμιδων...μετα αναλογως πως πας,πραττεις...

προσπαθησε να απαντησεις σε αυτα που σου ρωτησω κ εδω ειμαστε...:toast::toast::toast:


gym πολυαγαπημενη, απο υπολογισμο που εκανα με τον τυπο του bmr βγαινει οτι οι θερμιδες συντηρησης μου ειναι 2.146.
με τους υπολογισμους που εκανα βασει της διατροφης που σου ειπα κυμαινομαι γυρω στις 1600.αλλα ας προσθεσουμε αλλες 200 για τυχον παραλειψεις...κλπ.οποτε ας πουμε χονδρικα οτι κυμαινομαι στις 1800. ελειμμα δηλαδη 346.ειναι καλο ελειμμα για να συνεχισω να χανω λιπος με βαση την προπονηση που κανω?η να μειωσω θερμιδες?

μενω στο 1 κ.γ λαδι γιατι πολλες φορες το κοτοπουλο/συκωτι το κανουμε στο κατσαρολακι με ελαχιστο λαδι.καθως και σε ολα τα ψητα χρησιμοποιουμε λιγο λαδι για να μην κολλησει και μονο.


ποσταρα φωτο και το προγραμμα που ξεκινησα τη δευτερα.
αν εχεις χρονο πες μου τι διορθωσεις να κανω.και οποια αλλη εχει κατι να μου προτεινει,καλοδεχουμενη φυσικα!θα ηθελα πολυ τη γνωμη σας.
τελος, απο τις φωτος,μπορειτε να υπολογισετε ποσο λιπος εχω χονδρικα?απο περιεργεια,γιατι ιδεα δεν εχω.:)

SPANAKOPITA
08-03-12, 21:05
Ωραίο σώμα που πιστευω πώς αν παίζεις "βαριά" θα αρπάξεις ευκολα μύες!
Μου αρέσουν πάρα πολύ τα πόδια σου από τον μηρό και κάτω, η περιοχή γυρω από τα γόνατα και οι γάμπες...σούπερ!;)

ευχαριστω στελλα μου.να'σαι καλα!κ μενα αυτες οι περιοχες μ'αρεσουν αλλα εχω τα μπουτια και τον πωπο που θελει γερανο ρε γαμωτο.:P αυτο θελω να φτιαξω και να φυγουν απο την κοιλια οι λαβεσ ηδονης. ετσι λεω τα πατσοκιλα για να νιωθω καλυτερα!:P

Stella
08-03-12, 21:07
Απο λίπος γύρω στο 23-24 φαίνεσαι το πολύ!
Αν κάνεις λιπομέτρηση πες μας πόσο είσαι να δω αν έπεσα και μέσα!:)

ελμερ
08-03-12, 21:32
Καλησπερα και καλη αρχη....:toast: αργησα αλλα τωρα ειδα αυτο που ρωτησες για το φρεντο καπουτσινο.....χρειαζονται το πολυ 100ml γαλα για να κανουν ολο το αφρογαλα του καπουτσινο (και γω καπουτσινο πινω και τον φτιαχνω πολλες φορες μονος μου :) αντε να ναι 40 θερμιδες παραπανω,μη σε αγχωνει αυτο.....:welcome:

SPANAKOPITA
09-03-12, 12:20
Καλησπερα και καλη αρχη....:toast: αργησα αλλα τωρα ειδα αυτο που ρωτησες για το φρεντο καπουτσινο.....χρειαζονται το πολυ 100ml γαλα για να κανουν ολο το αφρογαλα του καπουτσινο (και γω καπουτσινο πινω και τον φτιαχνω πολλες φορες μονος μου :) αντε να ναι 40 θερμιδες παραπανω,μη σε αγχωνει αυτο.....:welcome:

thanks συντοπιτισσα!:)

ελμερ
09-03-12, 14:37
Μπαμπη με λενε......;):toast::toast::toast::toast::welcome:

SPANAKOPITA
09-03-12, 15:10
Μπαμπη με λενε......;):toast::toast::toast::toast::welcome:

πφφφ..λεπτομερειες!:P

gym
10-03-12, 05:58
gym πολυαγαπημενη, απο υπολογισμο που εκανα με τον τυπο του bmr βγαινει οτι οι θερμιδες συντηρησης μου ειναι 2.146.
με τους υπολογισμους που εκανα βασει της διατροφης που σου ειπα κυμαινομαι γυρω στις 1600.αλλα ας προσθεσουμε αλλες 200 για τυχον παραλειψεις...κλπ.οποτε ας πουμε χονδρικα οτι κυμαινομαι στις 1800. ελειμμα δηλαδη 346.ειναι καλο ελειμμα για να συνεχισω να χανω λιπος με βαση την προπονηση που κανω?η να μειωσω θερμιδες?

μενω στο 1 κ.γ λαδι γιατι πολλες φορες το κοτοπουλο/συκωτι το κανουμε στο κατσαρολακι με ελαχιστο λαδι.καθως και σε ολα τα ψητα χρησιμοποιουμε λιγο λαδι για να μην κολλησει και μονο.


ποσταρα φωτο και το προγραμμα που ξεκινησα τη δευτερα.
αν εχεις χρονο πες μου τι διορθωσεις να κανω.και οποια αλλη εχει κατι να μου προτεινει,καλοδεχουμενη φυσικα!θα ηθελα πολυ τη γνωμη σας.
τελος, απο τις φωτος,μπορειτε να υπολογισετε ποσο λιπος εχω χονδρικα?απο περιεργεια,γιατι ιδεα δεν εχω.:)

λοιπον επειδη μου φαινονται καπως αυτα τα νουμερα θα θελα να κανεις το εξης για μια εβδομαδα

γραφε ακριβως το τι τρως...ακριβως

στο τελος της εβδομαδας μετρησε τα ολα

πχ δευτερα ξεκινας...ζυγιζεσαι μια φορα

γραφεις τα παντα

κυριακη τα μετρας

κ μετα δευτερα ξαναζυγισμα


αν εχεις ανεβει κιλα(γραμμαρια τεσπα κατι) τοτε παει να πει οτι με αυτην την χ ποσοτητα θερμιδων βαζεις,αλλιως αν ειδες μειωση τοτε χανεις

κ εκει γυρω θα παιξεις...πλεον εχω καταληξει σε αυτο οταν βλεπω οτι οι αριθμοι απο προγραμματα ειναι τρελιαρικοι



το σωμα σου ειναι ευκολο προς φτιαξιμο

θες βαρη βαρη βαρη...τοσο απλο

eri_87
10-03-12, 22:00
Σπανακόπιτα οι φωτο σου δείχνουν ότι απλά θες δυνατές προπονήσεις!!! Δεν έχεις ιδιαίτερο λίπος, απλά θες σφύξιμο, ανάπτυξη μυών κ να τρως πρωτεϊνούλα!:P Καλή συνέχεια! :weights:

gym
09-05-12, 15:23
σπανακοπιτα οεοε που εισαι?:unsure::unsure: