PDA

Επιστροφή στο Forum : Creatine (MusclePharm)



sobral
09-03-12, 20:15
http://assets.bodybuilding.com/store/prodimage/prod_prod460124/image_prodprod460124_white450px.jpg

http://images.iherb.com/l/MSF-05377-2.jpg

http://www.elitesupplementsusa.com/images/product/0/Creatine%20Table.jpg

Αξίζει μια δοκιμή.;) ωραίο μπλεντ κρεατινών.

nikossamos
14-03-12, 21:58
γνώμες?

MusclesOfShadow
14-03-12, 22:04
Πρεπει να το παραγγειλεις απεξω τωρα αυτο?

nikossamos
14-03-12, 22:05
Πρεπει να το παραγγειλεις απεξω τωρα αυτο?

********

MusclesOfShadow
14-03-12, 22:14
******* FTW

ζορικο

Mcstefan7
14-03-12, 23:59
αμα το πάρεις θέλω ριβιού..Θα το αρχίσω τον σεπτέμβρη που μας έρχεται μιας και απο τον άλλο μήνα αρχίζει γράμμωση..

Ramrod
24-03-12, 15:21
Παιδια δε την έχει δοκιμάσει κανείς? Τη βρηκα απο Ελλαδα 25ε και σκεφτομαι να κανω ενα κυκλο με δαυτη. Δεν εχουμε κανα ρεβιου ακομα ε?

Mcstefan7
25-03-12, 22:38
μπα, και εγω ενα ελληνικό review περιμένω

sofos
26-03-12, 07:48
εμενα μ αρεσει πολυ αυτη η φορμουλα,γιατι εχει καλες κρεατινες,το θεμα ομως ειναι οτι ειναι μπλεντ και παιζει ολα τα mg να ναι στην μονουδρικη,που ναι και πρωτη,πρωτη...

Anithos
26-03-12, 09:13
εμενα μ αρεσει πολυ αυτη η φορμουλα,γιατι εχει καλες κρεατινες,το θεμα ομως ειναι οτι ειναι μπλεντ και παιζει ολα τα mg να ναι στην μονουδρικη,που ναι και πρωτη,πρωτη...

την δοκιμαζω εγω και ενας φιλος μου αυτο το διαστημα και μπορω να πω οτι ειναι σουπερ,εγω, λογω ιδιαιτεροτητας της προπονησής μου,με το 1/4 της δοσης πριν την προπονηση που περνω βλεπω διαφορα σε αντοχή,ενεργεια,πριξιμο.και του φίλου μου ο οποιος την δοκιμαζει με Β-αλαλινη μου λεει και αυτος διαφορά σε πριξιμο κυριως,αντοχή.

beefmeup
27-03-12, 12:14
παιδες την πηρα κ γω αυτη..ηταν αρκετα φτηνη,οποτε wtf?
θα την συνδιασω μαζι με glycergrow σαν το επομενο prewo μου,οποτε θα γραψω κατι κ εδω..(αν το θυμηθω:green:)

sofos
27-03-12, 12:23
παιδες την πηρα κ γω αυτη..ηταν αρκετα φτηνη,οποτε wtf?
θα την συνδιασω μαζι με glycergrow σαν το επομενο prewo μου,οποτε θα γραψω κατι κ εδω..(αν το θυμηθω:green:)

αμα το συνδηασεις με γλυκερολη θα χεις πρηξιματα σιγουρα,οποτε για να δεις κατι παρτην σκετη και κρατα την γλυκερολη,παντως για να ναι φθηνη μυριζομαι ολο το μπλεντ να το χει η μονο :green::turtle:

beefmeup
08-07-12, 23:58
εδω περα εχει αλλαξει το μπλεντ..
δεν εχει μεσα πλεον την νιτρικη..
απλα το αναφερω για οσους το ειχαν στα υποψιν με γνωμονα αυτο.

lila_1
09-07-12, 00:15
Την άρχισα κ εγώ τις τελευταίες μέρες....αν και δεν είμαι σίγουρη γιατί είναι ακόμα αρχή νομίζω πως με 3 δόσεις που έχω πάρει είδα διαφορά σε δύναμη....
Συνήθως με μονουδρική έπαιρνε 10ήμερο+ να δώ διαφορά (με φόρτωμα)

Θα αφήσω ρεβιού σε κανα 10ήμερο...

lila_1
09-07-12, 00:17
εδω περα εχει αλλαξει το μπλεντ..
δεν εχει μεσα πλεον την νιτρικη..
απλα το αναφερω για οσους το ειχαν στα υποψιν με γνωμονα αυτο.
Στη θέση της nitrate έβαλαν creatine-magnesium Chelate...

panosralliart
10-07-12, 04:31
εγω που την πηρα πριν λιγες μερες και εχει nitrate μεσα λογικα ειναι παλια παρτιδα ε?

beefmeup
10-07-12, 10:48
ναι κ η δικια μου ειχε που την ειχα παρει πριν κανα 2μηνο..

Giannistzn
18-07-12, 19:46
Την άρχισα κ εγώ τις τελευταίες μέρες....αν και δεν είμαι σίγουρη γιατί είναι ακόμα αρχή νομίζω πως με 3 δόσεις που έχω πάρει είδα διαφορά σε δύναμη....
Συνήθως με μονουδρική έπαιρνε 10ήμερο+ να δώ διαφορά (με φόρτωμα)

Θα αφήσω ρεβιού σε κανα 10ήμερο...

Λιλα, οποτε ευκαιρησεις ασε ενα ριβιου ;)

Και οποιος αλλος φυσικα εχει δοκιμασει τη φορμουλα μετα την αλλαγη

lila_1
18-07-12, 22:08
Λοιπόν....
Αν αγνοήσω τη βασική παράμετρο ότι τις τελευταίες εβδομάδες έκανα 5άρες στα σκουώτ και αύξησα κιλά στις άρσεις μπας και ξεκολλήσω ....

τότε αυτή η κρεα δουλεύει γαμάτα!:turtle:
Αν σας δουλεύει η απλή μονουδρική τότε αυτή θα σας δουλέψει στάνταρ, ίσως και καλύτερα...
Αν δε σας δουλεύουν οι κρεατίνες, γκιβ α τραυ σ αυτήν εδώ..
Εγώ που διαφορά δεν έβλεπα με την απλή μονουδρ. ή τέσπα την παρατηρούσα μετά από 10ήμερο, μ αυτήν είδα διαφορά σε δύναμη πιο άμεσα!


Για πρηξίματα δεν ξέρω, ουδέποτε παρατήρησα διαφορά με οτιδήποτε σ αυτόν τον τομέα..
Αν είστε τύποι που βλέπετε να δουλεύουν τα μαντζούνια στον καθρέφτη τότε στάνταρ θα δείτε και μ αυτή :green::turtle:

sobral
18-07-12, 23:12
Λοιπόν....
Αν αγνοήσω τη βασική παράμετρο ότι τις τελευταίες εβδομάδες έκανα 5άρες στα σκουώτ και αύξησα κιλά στις άρσεις μπας και ξεκολλήσω ....

τότε αυτή η κρεα δουλεύει γαμάτα!:turtle:
Αν σας δουλεύει η απλή μονουδρική τότε αυτή θα σας δουλέψει στάνταρ, ίσως και καλύτερα...
Αν δε σας δουλεύουν οι κρεατίνες, γκιβ α τραυ σ αυτήν εδώ..
Εγώ που διαφορά δεν έβλεπα με την απλή μονουδρ. ή τέσπα την παρατηρούσα μετά από 10ήμερο, μ αυτήν είδα διαφορά σε δύναμη πιο άμεσα!


Για πρηξίματα δεν ξέρω, ουδέποτε παρατήρησα διαφορά με οτιδήποτε σ αυτόν τον τομέα..
Αν είστε τύποι που βλέπετε να δουλεύουν τα μαντζούνια στον καθρέφτη τότε στάνταρ θα δείτε και μ αυτή :green::turtle:

:thumbup::toast::toast: ό,τι σου έλεγα μία φορά στην ενότητα "φωτογραφίες με τα συμπληρώματα μας" που σχολιάζαμε το προϊόν. Λέγαμε και για τους non responders της mono αν θυμάσαι και έλεγα ότι με αυτή βλέπεις πραγματικές διαφορές. Πολύ αξιόλογο προϊόν πραγματικά από τις καλύτερες φόρμουλες/μπλεντ της αγοράς.

lila_1
19-07-12, 12:44
Στα συν της ότι είναι και αρκετά φτηνή!

Πάντως και πάλι, είμαι αρκετά ελαστική στην αξιολόγησή της.... Δεν είμαι σίγουρη αν δούλεψε....Γιατί γενικά δεν έχω σταθερή προπόνηση και ανεβάζω εύκολα δύναμη για να πώ ότι ήταν ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ αυτή...

Πάντως ναι, για μένα παίρνει ελαφρύ προβάδισμα σε σύγκριση με άλλες

vaggan
19-07-12, 12:52
Στα συν της ότι είναι και αρκετά φτηνή!

Πάντως και πάλι, είμαι αρκετά ελαστική στην αξιολόγησή της.... Δεν είμαι σίγουρη αν δούλεψε....Γιατί γενικά δεν έχω σταθερή προπόνηση και ανεβάζω εύκολα δύναμη για να πώ ότι ήταν ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ αυτή...

Πάντως ναι, για μένα παίρνει ελαφρύ προβάδισμα σε σύγκριση με άλλεςπαγκο ποσα εχεις?ειτε μεγιστη ειτε στις 8?

lila_1
19-07-12, 12:58
δε κανω με μπάρα, μόνο αλτήρες
Αλλά τί σχέση έχει?

vaggan
19-07-12, 13:07
δε κανω με μπάρα, μόνο αλτήρες
Αλλά τί σχέση έχει?τιποτα επειδη εισαι κοπελα, και ειπες οτι ανεβαζεις ευκολα δυναμη ειπα και εγω να σε ρωτησω ποσα εχεις στην κλασσικη ασκηση δυναμης.απλα περιεργεια:green:καμια σχεση με το θεμα

lila_1
19-07-12, 13:11
στήθος με 20κιλους κάνω αλλά είναι 4η άσκηση στο πρόγραμμα


Ακόμα ειμαι στα 2,5 χρόνια προπόνησης οπότε πλατώ δύναμης δεν έχω πιάσει, ανεβαίνω εύκολα και χωρίς συμπλήρωμα..(ακόμα)

Σε κανα 6χρονο θα αφήσω πιο ολοκληρωμένο ριβιού :turtle::turtle:

STIVAS
19-07-12, 13:31
Εγώ την κρεατίνη την κατάλαβα μόνο την πρώτη φορά που την δοκίμασα στην ζωή μου και έκανα φόρτωμα. Θυμάμαι τότε είχα γεμίσει νερά ( soft φούσκωμα στο σώμα ) αλλά με καλά πρηξίματα κατά την ώρα της προπόνησης και φυσικά όλη την ώρα στην τουαλέτα για κατούρημα και κατά την διάρκεια της νύχτας και μετά μόλις την σταμάτησα έφυγαν όλα τα νερά.

Αργότερα όσες φορές και να χρησιμοποίησα κρεατίνη στα 5γρ. δεν την κατάλαβα εκτός από μερικές φορές μετά από χρήση μερικών ημερών την κατάλαβα με πιο συχνές επισκέψεις στην τουαλέτα. Στα 5γρ. μετά την προπόνηση είναι ένα καλό μετά προπονητικό συμπλήρωμα άμα είσαι σε κάποια δίαιτα ή κάτω από ιδιαίτερες συνθήκες αλλά τίποτα περισσότερο.

Αυτά για την δύναμη είναι μόνο για κάτι πολύ αρχάριους που κάνουν 1-2 χρόνια γυμναστήριο και έχουν την τάση να ανεβάσουν κιλά έτσι και αλλιώς. Δεν βλέπει σημαντική διαφορά στην δύναμη ένας προχωρημένος αθλητής με την κρεατίνη.

Και στην τιμή που αγοράζεις την Creatine MusclePharm παίρνεις δύο κουτιά απλή monοhy και την βάζεις στα 5 γρ. μετά την προπόνηση μέσα στην πρωτεΐνη μόνο τις μέρες που έχεις προπόνηση αν θεωρείς ότι μπορεί να σε βοηθήσει γιατί κάνεις κάποια δίαιτα κτλ.

Nosblos
21-09-12, 03:28
παιδες την πηρα κ γω αυτη..ηταν αρκετα φτηνη,οποτε wtf?
θα την συνδιασω μαζι με glycergrow σαν το επομενο prewo μου,οποτε θα γραψω κατι κ εδω..(αν το θυμηθω:green:)

εισαι ευχαριστημενος...??
απο τον συνδυασμο???

beefmeup
21-09-12, 20:41
δεν ειδα διαφορα σε σχεση με την μονουδρικη που χρησιμοποιω γενικοτερα..

Nosblos
22-09-12, 01:29
δεν ειδα διαφορα σε σχεση με την μονουδρικη που χρησιμοποιω γενικοτερα..

σαν νερα και δυναμη.....???
αξιξει βασικα αυτο στο στακ?
υπαρχει κατι παραμφερες με το glyco?

tzouas
20-12-12, 19:44
Εχω κανει 2 κυκλους απο αυτην και μπορω να πω δουλευει καλυτερα απο την απλη μονουδριδικη(συγκεκριμεν optimum χρησιμοποιουσα περσυ).Η απλη ητανε σαν σκονη ποτε δεν ειδα ιδιαιτερη αυξηση στη δυναμη ουτε κρατηση υγρων...με αυτην ανεβηκα σε ολα λιγο πολυ στα κιλα και ειδα και καποια νερα. Σιγουρα θα την ξαναπροτιμουσα απο την απλη, μπορει λιγο πιο ακριβη αλλα βλεπω εστω και μια μικρη διαφορα.

vasilisot
25-12-12, 15:26
την εχω βαλει στο ματι και θελω να τιν δοκιμασω...κανενα αλλο ριβιου??

Esse
23-01-13, 00:42
την εχω βαλει στο ματι και θελω να τιν δοκιμασω...κανενα αλλο ριβιου??

...κορυφαια...εγω αρχισα να βλεπω διαφορα στο 15θημερο

sofos
23-01-13, 01:51
...κορυφαια...εγω αρχισα να βλεπω διαφορα στο 15θημερο

ποιες αλλες εχεις δοκιμασει κ θεωρεις αυτη κορυφαια?γιατι ενδιαφερομαι κ γω γι αυτη εχει και καλη τιμη..

lila_1
23-01-13, 07:32
...κορυφαια...εγω αρχισα να βλεπω διαφορα στο 15θημερο
Θεωρώντας ότι δεν το λές ειρωνικά
Το 15ν8ήμερο είναι πολύ για να βλέπεις διαφορά με αυτή τη κρεατίνη
Κανονικά πρέπει να βλέπεις αποτέλεσμα την πρώτη βδομάδα, εδώ με την απλή μονουδρική κ θεωρητικά θες περίπου τόσο

Esse
04-02-13, 14:18
ποιες αλλες εχεις δοκιμασει κ θεωρεις αυτη κορυφαια?γιατι ενδιαφερομαι κ γω γι αυτη εχει και καλη τιμη..

μονουδρικες ειχα δοκιμασει

Esse
04-02-13, 14:21
Θεωρώντας ότι δεν το λές ειρωνικά
Το 15ν8ήμερο είναι πολύ για να βλέπεις διαφορά με αυτή τη κρεατίνη
Κανονικά πρέπει να βλέπεις αποτέλεσμα την πρώτη βδομάδα, εδώ με την απλή μονουδρική κ θεωρητικά θες περίπου τόσο

περιπου 2 βδομαδες χρειαστηκα για να αιστανθω διαφορα lila

RAMBO
10-03-13, 22:54
Μιας και μονο απο πολλων πηγων εχω αποτελεσμα την πηρα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος ειδα αμεσο αποτελεσμα και σε δυναμη και σε κατακρατηση,θα την ξαναπαρω;)

ArgoSixna
21-05-13, 19:47
2 στις 3 φορες με πειραξε στο στομαχι, τα ιδια με το epic.. κριμα γιατι σταματησα και το anotest γιατι δεν ηξερα πιο φταιει..

ΔιονύσηςΓ
21-05-13, 23:13
Μόλις την ξεκίνησα την συγκεκριμένη,αλλά έχω μια απορία αφού ειναι blend κρεατινών να την πίνω μαζί με το σεικ πρωτεϊνης ή πριν το gym?

vasilisot
23-05-13, 12:18
παρ την οποτε θες δεν παιζει ρολο

kotsoum
23-05-13, 15:45
Πολυ καλη κρεατινη, προτεινω για μεταπροπονητικο στην ερωτηση του φιλου.

ΔιονύσηςΓ
23-05-13, 23:06
Ευχαριστώ πολύ παιδιά! όντως πολύ καλή την χρησιμοποιώ εδώ και μια βδομάδα και δουλεύει πολύ καλά πάνω μου!
Το μόνο κακό είναι οτι δεν έχει ωραία γεύση το shake μαζί με την κρεατίνη,αλλά θα την παλέψουμε :P

nikolinos11
07-06-13, 18:19
ποσεσ φορεσ και ποτε την παιρνουμε αυτην την κρεατινη? γτ δε καταλαβα ρε παιδια..μπορει κανεισ να βοηθησει γτ μου τι φερανε δωρο και δε θελω να τη πεταξω .οπως περνουμε τισ μονουδατικες παιρνουμε κι αυτη?>

kotsoum
07-06-13, 22:13
ποσεσ φορεσ και ποτε την παιρνουμε αυτην την κρεατινη? γτ δε καταλαβα ρε παιδια..μπορει κανεισ να βοηθησει γτ μου τι φερανε δωρο και δε θελω να τη πεταξω .οπως περνουμε τισ μονουδατικες παιρνουμε κι αυτη?>

Κρεατινη ειναι, την παιρνεις οπως την μονουδρικη που ανεφερες. Προτεινω μετα την προπονηση.

nikolinos11
07-06-13, 22:21
α οκ γτ συμβουλευτικα το σιτε του xtrem stores και λεει 3 σκουμπ πριν την προπονηση ,λεω μαλακες ειναι θα μου μεινει το νεφρι στο χερι:clap::green:

nikolinos11
07-06-13, 22:21
και φορτωμα ποσο και ποτε προτεινεις ρε δασκαλε

nikolinos11
07-06-13, 22:22
αξιζει η να τη πεταξω γτ εχω μια της warrior lab

tzouas
07-06-13, 23:00
η δοση ειναι 3 σκουπ δηλαδη 5 γραμμαρια οσο μια δοση της μονουδριδικης...ειναι μικρο το σκουπακι...οσον αφορα τη συγκριση αυτη που πηρες ειναι καλυτερη της warriorlab....

nikolinos11
07-06-13, 23:19
dld παιρνω 3 σκουμπ μετα τη προπονηση>?? φορτωμα ποσο θελει.το κουτι δλδ ποσο θα με βγαλει .για πες πλζζζζζζζ :green::clap:

nikolinos11
07-06-13, 23:36
ειναι καλυτερη απο τη warrior lab η warrior lab ειναι καλυτερη

InvKid
08-06-13, 00:53
dld παιρνω 3 σκουμπ μετα τη προπονηση>?? φορτωμα ποσο θελει.το κουτι δλδ ποσο θα με βγαλει .για πες πλζζζζζζζ :green::clap:

ναι 3 σκουμπ(5 γρ) μετα τη προπονηση. δεν θέλει φόρτωμα.

είναι καλύτερη από την warriorlab σου είπε.

nikolinos11
08-06-13, 01:03
aaa 3 πολλα δεν ειναι??? οκ πσο θα με βγαλει ρε τρελε αυτο 1 μηνα?

sobral
08-06-13, 01:11
δεν νομίζεις ότι ρωτάς τα ίδια και τα ίδια?? σου απάντησαν. Είναι πολύυυ καλύτερη της warriorlab και η δόση είναι 3 σκουπ δηλ 5γρ. Εσένα σε νοιάζει πόσα σκουπ θα παίρνεις η πόση ποσότητα?! Αν είχε σκουπ ενός γραμμαρίου και έλεγε η δόση 5 υπάρχει πρόβλημα? Τέλος δεν θέλει φόρτωμα. 5γρ την ημέρα και είσαι κομπλέ μην το ψάχνεις παραπάνω δεν θα βγάλει κάπου.

Ultra_b
08-06-13, 01:21
3gr ειναι αρκετα , επιτα σχεδων καμια διαφορα δεν εχουν οι κρεατινες ητε παρεις αυτην ητε της ον ητες την dymatize ενταξει απο warriorlab μακρυα απο τα παντα εννοειτε.

Κατι ειδα ποιο επανω ελεγε ο αλος οτι δεν παιρνει τωρα κρεατινη γτ θα μπει σε γραμωση... Τι νομιζετε οτι τα "νερα" που λεμε οτι μαζευει η κρεατινη ειναι τα νερα που εχετε στα στομαχια σας?

Σοβαρευτητε λιγο η κρεατινη ισα ισα εφοσον υποτιθετε οτι προσφερει δυναμη ειναι καλη και στην γραμωση που εχουμε χαμηλο υδατανθρακα και δεν εχουμε πλ energy...

Παιρνε 3 σκουπ μισι ωρα πριν την προπονηση και εισαι κοπλμε... ;)

ArgoSixna
08-06-13, 01:23
Serving size = 1 scoop = 5 grams εχει αλλαξει εδω και καιρο το κουτι+φορμουλα άρα να προτινετε 3 σκουπ ειναι λιγο ακυρο και ακομη πιο ακυρο ειναι να ρωτας εδω ποσο να παιρνεις ενω στο γραφει ξεκαθαρα στο κουτι .......:welcome::welcome:

nikolinos11
08-06-13, 08:58
ρταω φιλε τα ιδια κια τα ιδια γτ ο ενας στο φορυμ αν ψαξεις ειπε οτι ειναι απλη σαν τισ αλλες μονουδατικες.η αλλες ειναι μετα ενςω αυτη πριν.βλεπεις γτ ρωταω.ευχαριστω παντος φιλαρακια για τισ πληροφοριες.:clap:

sobral
08-06-13, 11:09
Serving size = 1 scoop = 5 grams εχει αλλαξει εδω και καιρο το κουτι+φορμουλα άρα να προτινετε 3 σκουπ ειναι λιγο ακυρο και ακομη πιο ακυρο ειναι να ρωτας εδω ποσο να παιρνεις ενω στο γραφει ξεκαθαρα στο κουτι .......:welcome::welcome:

για να ρωτάει για 3 σκουπ μάλλον έχει την παλιά έκδοση.;) Είτε 1 είτε 3 σκουπ πάντως, χρειάζεσαι 5γρ τώρα αν είναι χωρισμένα κ σε 5σκουπ δεν μας νοιάζει.:green:

nikolinos11
09-06-13, 14:09
παιδια σας ευχαριστω και σορρυ για το απασχοληση .Ομως πας σε ενα μαγαζι και σου λεει αλλα ο ενασ αλλα ο αλλος .προσωπικα εψαχνα ενα μαγαζι στο κεντρο τισ αθηνας γτ μεσω ιντερνετ δε μπορω να το παρω .μηπως ξερετε κανενα,με τετοιεσ μαρκεσ?ρε Sobral πρεπει να σε πολυ ψαγμενος σε αυτα ρε φιλε ,απορω πως αντεχετε ,εμενα κουδουνιασε το κεφαλι μοθ να ψαχνω. η κρεατινι θελει πολυ ψαξιμο ....

sobral
09-06-13, 14:21
παιδια σας ευχαριστω και σορρυ για το απασχοληση .Ομως πας σε ενα μαγαζι και σου λεει αλλα ο ενασ αλλα ο αλλος .προσωπικα εψαχνα ενα μαγαζι στο κεντρο τισ αθηνας γτ μεσω ιντερνετ δε μπορω να το παρω .μηπως ξερετε κανενα,με τετοιεσ μαρκεσ?ρε Sobral πρεπει να σε πολυ ψαγμενος σε αυτα ρε φιλε ,απορω πως αντεχετε ,εμενα κουδουνιασε το κεφαλι μοθ να ψαχνω. η κρεατινι θελει πολυ ψαξιμο ....

την φέρνουν τα xtreme κ σε καλή τιμή. δες εδώ ποιο κατάστημα σε βολεύει. http://www.xtr.gr/katasthmata ;)

nikolinos11
09-06-13, 14:47
ευχαριστω πολυ φιλαρακι . 3 σκουπ λεει και παλι χαχααχαχαχ τελοσ παντων α και κατι αλλο ρε .ενασ φιλος μου στο γυμναστηριο ,του ειπαν να παρει εθυλεστερικη ξερεις καμια μαρκα ??? σκετη ομως.του ειχα πει εγω τι σελλ μασσ αλλα αλαξε και εγινε υδροχλωρικη (ξεφευγουμε απο συζυτηση).τον επριξα να εμπιστευεται μονο τις μονουδρικες αλλα λεει οτι δε κρατανε νερα και γιαυτο ,θελει γραμμωση..

oldhiphop
31-08-13, 14:26
στα xtreme εχει αυτο το λαμπελ
http://www.xtr.gr/_cm_admin/editor/uploads/images/CREATINE%20_Nutritional%20Facts%203000%20g%20(MUSCLE%20PHARM).jpg

και σε ενα αλο σιτε βρικα να περιεχει αυτα.

Creatine Matrix 5000mg †
(Creatine Monohydrate, Creatine AAB, DiCreatineMalate, Creatine Nitrate, Con-Cret® Creatine HCl (100% Concentrated Creatine), Cinnulin PF®.)

πιο μπλεντ ειναι καλητερο?

demolutioner
01-09-13, 14:32
παιδια μπορειτε να μου πειτε πως την παιρνουμε? με νερο με την προτεινη με χυμο σταφυλι η με δεξτροζη για καλυτερα??? ευχαριστω.

totis
02-09-13, 02:19
παιδια μπορειτε να μου πειτε πως την παιρνουμε? με νερο με την προτεινη με χυμο σταφυλι η με δεξτροζη για καλυτερα??? ευχαριστω.

Οπως και να την πιεις το ιδιο αποτελεσμα θα εχει δεν παιζει κανενα ρολο....απλα με την πρωτεινη σου μαζι ειναι πιο βολικο...........

totis
02-09-13, 02:31
στα xtreme εχει αυτο το λαμπελ
http://www.xtr.gr/_cm_admin/editor/uploads/images/CREATINE%20_Nutritional%20Facts%203000%20g%20(MUSCLE%20PHARM).jpg

και σε ενα αλο σιτε βρικα να περιεχει αυτα.

Creatine Matrix 5000mg †
(Creatine Monohydrate, Creatine AAB, DiCreatineMalate, Creatine Nitrate, Con-Cret® Creatine HCl (100% Concentrated Creatine), Cinnulin PF®.)

πιο μπλεντ ειναι καλητερο?

το πρωτο μπλεντ ισχυει τωρα που εβαλες το πινακακι.......την ανανεωσανε βγαλανε την Con-Cret® Creatine HCl και βαλανε στην θεση της την Creatine MagnaPower®
αλλαξανε και το σκουπ το κανανε μεγαλυτερο 5 γραμμαρια ......το παλιο ητανε μικροτερο και χρειαζοντουσαν 3 σκουπ για να φτασεις τα 5 γραμμαρια.......εμενα παντως μου αρεσει καλυτερα το ανανεωμενο με πιανει καλυτερα και ειδα οτι εχει καλυτερη αποροφιση μεσα στο νερο η στην πρωτεινη μου η παλια εκδοση δεν διαλυοτανε τοσο
καλα..... παντως πολυ καλη κρεατινη ειναι μεσα στις 2 με τρεις αγαπημενες μου........

dio32
14-10-13, 21:11
εμενα που καταλαθος εσκισα το χαρτι ολο και δεν ξερω τωρα ποια εκδοση εχω,αυτη με τα τρια σκουπ η με το ενα?τι μπορω να κανω για να δω?

tzouas
14-10-13, 22:43
Ζυγαρια και ζυγιζεις σκουπ η αν θελεις βαλε μας μια φοτο διπλα διπλα το σκουπ με ενα καπακι απο μπουκαλι νερο να σου πουμε αν ειναι το μεγαλο η το μικρο...η τεσπα μετρα με χαρακα τη διαμετρο να σου πω και εγω απο το δικο μου που ειναι το μεγαλο ποιο ειναι...

dio32
15-10-13, 09:15
Ζυγαρια και ζυγιζεις σκουπ η αν θελεις βαλε μας μια φοτο διπλα διπλα το σκουπ με ενα καπακι απο μπουκαλι νερο να σου πουμε αν ειναι το μεγαλο η το μικρο...η τεσπα μετρα με χαρακα τη διαμετρο να σου πω και εγω απο το δικο μου που ειναι το μεγαλο ποιο ειναι...

ναι βρε εσυ ζυγισμα,πως κολαει το μυαλο καμια φορα.
το ζυγισα χωρις το σκουπ 6 γραμαρια γιατι ηταν λιγο βουναλακι το σκουπακι.
οταν το εριξα στην ζυγαρια.
παντος κουτσικο το σκουπακι ειναι εχει και μια γραμη λιγο πανω απο την μεση.

την ειχα παρει απο το βοτανο,αλλα
αυτο που δεν καταλαβαινω,στο βοτανο εχει τωρα την εκδοση με τα 3 σκουπ,αυτη ειναι η παλια εκδοση?

εκτος αμα δεν εχουν ανανεωσει τις φωτο.

tzouas
15-10-13, 11:44
Πριν ενα μηνα πειρα απο το βοτανο και ειχε το σκουπ το 5αρι μεσα....μαλλον εχουν ξεχασει τη φωτο γιατι το 3αρι ειναι το παλιο...

dio32
15-10-13, 12:03
Πριν ενα μηνα πειρα απο το βοτανο και ειχε το σκουπ το 5αρι μεσα....μαλλον εχουν ξεχασει τη φωτο γιατι το 3αρι ειναι το παλιο...

οποτε κομπλε ειμαι 5γραμαρια.
μεχρι στιγμης δεν εχω δει κατι,βεβαια ειναι ακομα νωρις τωρα μπηκα στην δευτερη εβδομαδα.

με 5γραμαρια μετα την προπονηση.

tzouas
15-10-13, 12:49
Εγω του βαζω και μισο σκουπ μιση ωρα πριν....και κλασσικα 5 μετα....σε μια εβδομαδα συνηθως πιανει...ειναι η τριτη φορα που περνω τη συγκεκριμενη και με πιανει αρκετα καλα αντι της μονουδριδικης που περνω που και που...μπορει να ειναι η ιδεα μου αλλα μ'αρεσει :p

ns13
01-11-13, 14:37
Παιδια γνωριζει κανεις τι ειναι η Creatine Nitrate?Εχω ψαξει ολο το ιντερνετ και δεν εχω βρει κατι.Με ενδιαφερει αυτη η κρεατινη αλλα επειδη κανω συνειρμο το Nitrate με τα νιτρικα(ξερω ακουγεται χαζο)φοβαμαι μηπως προκαλει καποια διεγερση και τα φοβαμαι αυτα γιατι ακουω κατι για ταχυκαρδιες κατι τρεμουλα και δεν θελω να εχω τετοιες εμπειριες.Ειναι η πρωτη κρεατινη που σκεφτομαι να αγορασω,πιστευετε οτι καλυτερα να χρησιμοποιησω μια απλη μονουδρικη?

ArgoSixna
01-11-13, 15:42
Creatine nitrate για απειρο ΠΡΗΞΙΜΟ!

Την εχει προσφορα στα xtr 14 ευρω οποτε παρε αυτην εδω θα σου βγαλει 2 μηνες . Παρε 1 μηνα κανε οφφ 2 βδομαδες και ξαναπαρε το αλλο μισο

totis
01-11-13, 18:51
Παιδια γνωριζει κανεις τι ειναι η Creatine Nitrate?Εχω ψαξει ολο το ιντερνετ και δεν εχω βρει κατι.Με ενδιαφερει αυτη η κρεατινη αλλα επειδη κανω συνειρμο το Nitrate με τα νιτρικα(ξερω ακουγεται χαζο)φοβαμαι μηπως προκαλει καποια διεγερση και τα φοβαμαι αυτα γιατι ακουω κατι για ταχυκαρδιες κατι τρεμουλα και δεν θελω να εχω τετοιες εμπειριες.Ειναι η πρωτη κρεατινη που σκεφτομαι να αγορασω,πιστευετε οτι καλυτερα να χρησιμοποιησω μια απλη μονουδρικη?

Eιναι μπλεντ απο 5 ειδη κρεατινης...Αρκετα καλη ειναι...Πριν απο αυτη επαιρνα μονουδρικη κρεατινη της On την κλασικη απο δυναμη τα ιδια απλα εμενα της muscle pharm με επιασε καλυτερα οσο αφορα στον ογκο,εχω παρει γυρω στα 4 κιλα παντα με καλη διατροφη βεβαια αλλα επειδη εχω πoλυ δυνατο μεταβολισμο δυσκολα περνω κιλα ειδικα στο σημειο που εχω φτασει και μου εχει κανει ειλικρινα τρελη εντυπωση που με εχει βοηθησει τοσο πολυ.....το κουτι ειναι για 2 μηνες εγω δεν σταματαω παιρνω συνεχομενα 5 γραμμαρια την ημερα μεχρι να το τελειωσω....Τωρα πρεπει να μου εχει μεινει στο κουτι περιπου γαι 10 μερες,....Μην σταματισεις στον μηνα επανω εαν θελεις να παρεις ογκο,απο τον μηνα και μετα αρχιζει και βοηθαει πολυ για να παρεις ογκο...σε δυναμη και αντοχη θα σε πιασει πολυ πιο γρηγορα βεβαια μετα απο καμια εβδομαδα περιπου.....

ArgoSixna
01-11-13, 18:56
Νομιζω οτι η musclepharm λεει να μην το παρεις παραπανω απο εναν μηνα , το γραφει καπου στο κουτι???

totis
01-11-13, 19:06
Νομιζω οτι η musclepharm λεει να μην το παρεις παραπανω απο εναν μηνα , το γραφει καπου στο κουτι???

Οχι φιλε τωρα την ξανακοιταξα. Απλα να μην ξεπερναμε τα 5 γραμμαρια ημερησιως γραφει:)

ns13
01-11-13, 22:16
Σας ευχαριστω πολυ παιδια,αυριο θα την παρω και μετα απο λιγο καιρο θα σας πω τις εντυπωσεις μου.

shazam
28-11-13, 20:58
Λοιπόν επειτα από 20μέρες παυση από κλασικό 2μηνο χρήσης μονουδρικής είπα να ξεκινήσω την συγκεκριμένη.Είχα χρόνια να δοκιμάσω blend.Τελείωσα την 2η εβδομαδα και τα αποτελεσματα ειναι μακραν περα απο τις προσδοκίες που είχα.Από τη 2η εβδομαδα τρελό ξεκολημα στα σωματικά κιλά κατι το οποίο δεν είχα τόσο εντονα με την μονουδρική και συγκεκριμένα απο 104 μπραφ πηγα 106κιλά.Το ίδιο γρήγορα είδα και διαφορά στα κιλά που σηκωνα στο gym με μεγαλύτερη ευκολία.ΕΥΚΟΛΑ θα την ξαναπροτιμήσω μιας και πάνω μου τουλάχιστον με την μονουδρική δεν είχα τετοια αποτελέσματα και σε τόσο συντομο διάστημα.

totis
28-11-13, 21:20
Λοιπόν επειτα από 20μέρες παυση από κλασικό 2μηνο χρήσης μονουδρικής είπα να ξεκινήσω την συγκεκριμένη.Είχα χρόνια να δοκιμάσω blend.Τελείωσα την 2η εβδομαδα και τα αποτελεσματα ειναι μακραν περα απο τις προσδοκίες που είχα.Από τη 2η εβδομαδα τρελό ξεκολημα στα σωματικά κιλά κατι το οποίο δεν είχα τόσο εντονα με την μονουδρική και συγκεκριμένα απο 104 μπραφ πηγα 106κιλά.Το ίδιο γρήγορα είδα και διαφορά στα κιλά που σηκωνα στο gym με μεγαλύτερη ευκολία.ΕΥΚΟΛΑ θα την ξαναπροτιμήσω μιας και πάνω μου τουλάχιστον με την μονουδρική δεν είχα τετοια αποτελέσματα και σε τόσο συντομο διάστημα.

και εμενα με βοηθησε αρκετα 3 κιλακια πηρα,,,,,τα οποια μετα από 10 μερες που εχω σταματηση παραμενω στα ιδια μπορεσα και τα κρατησα....τελειωσε το ολο 2 μηνες κραταει θα δεις θα εχεις ακομα καλυτερα αποτελέσματα......

Mikekan
28-11-13, 22:53
Και εγω αυτή θα χρησιμοποιήσω την επόμενη φορα, αύριο θα τη παραγγείλω. Η μονουδρικη δεν με πιάνει καθόλου.

stone garden
29-11-13, 02:24
η συγκεκριμενη κρεατινη ειναι τρομερη απτις καλυτερες που εχω δοκιμασει και ειναι και σε προσφορα
παρε κοσμακι παρε :)

MANOS123
30-11-13, 08:51
Καλησπερα παιδια μπορούμε την συγκεκριμενη να την παίρνουμε με ένα χυμο μπανανα π.χ? η θελει απαρετιτα Δεξτροζη?

crab
30-11-13, 10:40
Θα μπορουσες ανετα με τον χυμό σου.

πραγματικά πολύ καλή ανέβασμα και ξεκουραση συνδυαζονται με ενα πολυ καλό μπαλαρισμα.!

tzouas
30-11-13, 15:23
Και μονο με τη πρωτεινη μια χαρα ειναι και μετα το φαγητο σου με υδατανθρακα...ειναι μυθος οτι θελει δεξτροζη αμεσως....

dio32
30-11-13, 19:05
να πω και εγω την γνωμη μου.
λοιπον το τελειωσω ολο μονομιας μια φορα μετα την προπονηση,αυτο που ειδα και μου αρεσε δεν μου εβαλε νερα σε συγκριση με την απλη κρεατινη.
λιγο με απογοητευσε δεν μου εδωσε την δυναμη που δινει η απλη.

θα την ξαναπροτιμησω παντος γιατι αφου ειδα οτι δεν μου εβαλε νερα μπορει να την βαλω και σε περιοδο γραμμωσης.

MANOS123
02-12-13, 01:13
Θα μπορουσες ανετα με τον χυμό σου.

πραγματικά πολύ καλή ανέβασμα και ξεκουραση συνδυαζονται με ενα πολυ καλό μπαλαρισμα.!
Οκ ευχαριστω!

stone garden
03-12-13, 16:36
εχω τη συγκεκριμενη κρεατινη σε συνδιασμο με το assault , να συνεχισω να παιρνω 5γρ μετα τη προπονηση η να κατεβασω τη δοση?

hoffman
07-12-13, 00:50
την τσιμπησα κ εγω σημερα θα την ξεκινησω σε κανα 20ημερο,εχω μια απορια αυτην την παιρνουμε πριν την προπονα η μετα?κ της off μερες πρεπει να την παιρνουμε?εψαξα απο πισω και στο ιντερνετ μηπως βρω κατι αλλα δεν...

MANOS123
07-12-13, 12:04
την τσιμπησα κ εγω σημερα θα την ξεκινησω σε κανα 20ημερο,εχω μια απορια αυτην την παιρνουμε πριν την προπονα η μετα?κ της off μερες πρεπει να την παιρνουμε?εψαξα απο πισω και στο ιντερνετ μηπως βρω κατι αλλα δεν... η συγκεκριμενη εχει ένα spoupaki μεσα 5gr παίρνεις ένα μετα την προπ. και αν θες βαζεις και άλλο ένα το πρωι(αναλογα ποσα κιλα εισαι και πως σε ποιανει η κρεατινη) ,τις off μερες ένα το πρωι με την προτεινη σου

RAMBO
07-12-13, 12:06
την τσιμπησα κ εγω σημερα θα την ξεκινησω σε κανα 20ημερο,εχω μια απορια αυτην την παιρνουμε πριν την προπονα η μετα?κ της off μερες πρεπει να την παιρνουμε?εψαξα απο πισω και στο ιντερνετ μηπως βρω κατι αλλα δεν...

Συνηθως της μερες προπονησης παιρνουμε 5 το πρωι και 5 μετα την ασκηση,τις off μερες 5 το πρωι :thumbup:

hoffman
07-12-13, 12:54
Είμαι 73 κιλά δεν είναι πολλά τα 10 γραμμάρια;γιατί λέει να μην ξεπερνάμε τα 5 γραμμάρια

RAMBO
07-12-13, 12:55
Τι να σου πω τοσα χρονια ετσι το ξερω και το κανω και ειμαι και πιο λιγα κιλα,παντως ποτε δεν ειχα προβλημα και εξετασεις που ειχα κανει

stone garden
07-12-13, 13:09
Είμαι 73 κιλά δεν είναι πολλά τα 10 γραμμάρια;γιατί λέει να μην ξεπερνάμε τα 5 γραμμάρια

η εταιρεια γραφει να μη ξεπερναμε τα 5γρ ετσι ξερω και εγω , γιαυτο ρωτησα αν μπορω να τη συνδυασω με το assault.

hoffman
07-12-13, 13:19
Τι να σου πω τοσα χρονια ετσι το ξερω και το κανω και ειμαι και πιο λιγα κιλα,παντως ποτε δεν ειχα προβλημα και εξετασεις που ειχα κανει

Οκ Ράμπο με κάλυψες θα το κάνω και εγώ έτσι σε ευχαριστώ πολύ :thumbup:

totis
07-12-13, 17:04
Οκ Ράμπο με κάλυψες θα το κάνω και εγώ έτσι σε ευχαριστώ πολύ :thumbup:

Φιλε να μην παρεις πανω από 5 γραμμαρια την ημερα.....το γραφει και σαν προειδοποιησει πισω στο κουτι...να ακολουθήσεις τις οδηγιες της εταιριας....για να το γραφει υπαρχει λογος.....

hoffman
08-12-13, 06:27
Φιλε να μην παρεις πανω από 5 γραμμαρια την ημερα.....το γραφει και σαν προειδοποιησει πισω στο κουτι...να ακολουθήσεις τις οδηγιες της εταιριας....για να το γραφει υπαρχει λογος.....
ίσως ο Ράμπο να εννοούσε κάποια άλλη κρέατίνη της άλλες εκεί της έπαιζα και εγώ στα 10 και 12 και από εξετάσεις κομπλέ βέβαια έκανα ένα μήνα off,σε αυτήν λοιπόν θα παίξω στα 5 όπως λέει να είμαι ασφαλής

kost0123
07-01-14, 02:33
Καλησπέρα.

Θα ήθελα να ρωτήσω εγώ που κάνω gym και kick boxing μαζί ποτε πρέπει να παίρνω τν κρεατίνη?
Gym πηγαίνω η πρωί η μεσημέρι προς απόγευμα αλλα το θέμα είναι ότι kick boxing έχω το βραδυ 21:30 με 23:00.

Ποτε θα ήταν καλο να παίρνω τς δώσεις??

Ty.

totis
07-01-14, 02:48
Καλησπέρα.

Θα ήθελα να ρωτήσω εγώ που κάνω gym και kick boxing μαζί ποτε πρέπει να παίρνω τν κρεατίνη?
Gym πηγαίνω η πρωί η μεσημέρι προς απόγευμα αλλα το θέμα είναι ότι kick boxing έχω το βραδυ 21:30 με 23:00.

Ποτε θα ήταν καλο να παίρνω τς δώσεις??

Ty.

Δεν παιζει κανενα ρολο ποτε θα την περνεις θα σε βοηθησει το ιδιο.Να την περνεις εσυ οποτε κανεις κεφι, απλα πρεπει να μην ξεχνας να την περνεις καθημερινα εχεις δεν εχεις προπονηση....

totis
07-01-14, 03:02
Να τις δωσεις και λιγο χρονο μεχρι να δουλεψει, η κρεατινη αρχιζει και δουλευει καλα μετα από καμια εβδομαδα και οσο περναει ο καιρος ακομα καλυτερα,θα σε βοηθησει αρκετα σε αντοχή και αποθεραπεια θα δεις σε ότι κανεις ολη την ημερα θα εισαι ένα κλικ πιο ανετος.....;)

kost0123
07-01-14, 15:31
Επίσης παίζει ρολο το φαγητό? Δηλαδή αν πρέπει να παίρνουμε τη δώσει μετά το φαγητό ή χωρίς?

totis
07-01-14, 20:31
Επίσης παίζει ρολο το φαγητό? Δηλαδή αν πρέπει να παίρνουμε τη δώσει μετά το φαγητό ή χωρίς?

Oχι φιλε καμια........

Mikekan
08-01-14, 08:14
Επιτέλους με έπιασε κρεατινη. Μετά απο αρκετές αποτυχημένες προσπάθειες με μονουδρικη, η συγκεκριμένη με ανέβασε σε κιλα (νερά) και μου έδωσε δύναμη στη προπόνηση. Συνίσταται ανεπιφύλακτα σε όσους δεν βλέπουν προκοπή με μονουδρικη!

Mikekan
08-01-14, 11:06
Σύμφωνα με ένα Post στη σελίδα της εταιρίας στο facebook, το blend έχεις τις εξής ποσότητες:

1.5g Creapure
1g Creatine AAB,
1g DiCreatineMalate
1g Creatine Nitrate
450 con-crete

totis
08-01-14, 14:53
Επιτέλους με έπιασε κρεατινη. Μετά απο αρκετές αποτυχημένες προσπάθειες με μονουδρικη, η συγκεκριμένη με ανέβασε σε κιλα (νερά) και μου έδωσε δύναμη στη προπόνηση. Συνίσταται ανεπιφύλακτα σε όσους δεν βλέπουν προκοπή με μονουδρικη!

Μπραβο φιλε χαιρομαι ειδες ειχα δικιο που σου ειχα πει για αυτην.ΕΧθες ξαναπηρα πηρα νεα,τωρα συνεχομενα 2 μηνες οσο κραταει το κουτι....ΕΙΧΑ κανει ένα μηνα διακοπη ξενερα όμως μου ελειπε η αντοχή η δυναμη και η αποθεραπεια που κερδιζα από αυτην...Τωρα 2 μηνες που θα με βγαλει θα τα δωσω όλα στο γυμναστηριο θα το εκμεταλευτω.....Οσο για τις δοσεις που εγραψες που εχει το blend είναι πολύ καλες μπραβο τωρα εξηγούνται όλα..... Mε μονη διαφορα στο blend που εγραψες,στην ανανεωμενη εκδοση στην θεση του con - cret μπηκε η Creatine MagnaPower® αυτή ακομα καλυτερη.

enallaktikos
15-02-14, 05:14
Την έχει πάρει κανεις πρόσφατα απο το βότανο να μου πει αν τελικά έχει μέσα creatine nitrate;
Γιατι για κάποιο λόγο δεν πρέπει να πάρω νιτρικό, μη την πάρω και πάει χαμένη..

beefmeup
15-02-14, 11:43
δοκιμασε να τους στειλεις ενα πμ για να σαι σιγουρος..
το βοτανο δινει αυτα


(Creatine Monohydrate, Creatine AAB, DiCreatineMalate, Creatine MagnaPower (Creatine-Magnesium Chelate) Con-Cret Creatine HCl (100% Concentrated Creatine), Cinnulin PF.

ενω το ββ.κομ




Creatine Monohydrate, Creatine


CreNitrate™, Creatine AAB,


DiCreatineMalate, Creatine MagnaPower®,


Cinnulin PF®








γενικα εγω μονο στις πρωτες παρτιδες που ειχα παρει ειχε μεσα nitrate,μετα εχω δει 2 κουτια ενα για μενα κ ενα για φιλο που δεν την περιειχαν..
αλλα επειδη αυτα αλλαζουν αποτι βλεπω αρκετα με την κρεατινη αυτη,μπορει κ να χουν ξαναβαλει..
καλυτερα να στειλεις πμ στο σαητ που σκοπευεις να αγορασεις,γιατι η εταιρια μπορει να εχει αλλαξει το μπλεντ κ καποια site να εχουν ανανεωσει το στοκ τους ενω αλλα οχι.

sobral
15-02-14, 13:30
http://i.pureformulas.net/mod_images/alt3fullimage/creatine-300-grams-by-musclepharm.jpg

http://i.pureformulas.net/mod_images/insetfull/creatine-300-grams-by-musclepharm.jpg

http://i.pureformulas.net/mod_images/alt4fullimage/creatine-300-grams-by-musclepharm.jpg

εδώ σας έχω!!!:) Αυτή είναι η τελευταία έκδοση της κρεατίνης. Ξανα έχωσαν nitrate, την crenitrate.;)

totis
15-02-14, 15:47
http://i.pureformulas.net/mod_images/alt3fullimage/creatine-300-grams-by-musclepharm.jpg

http://i.pureformulas.net/mod_images/insetfull/creatine-300-grams-by-musclepharm.jpg

http://i.pureformulas.net/mod_images/alt4fullimage/creatine-300-grams-by-musclepharm.jpg

εδώ σας έχω!!!:) Αυτή είναι η τελευταία έκδοση της κρεατίνης. Ξανα έχωσαν nitrate, την crenitrate.;)


Sobral καλα εκανες και τα εβαλες γιατι ενώ τα εχουμε πει 100 φορες καποιοι ακομα μπερδευνται και βαζουν τα παλια συστατικα.......Αυτή που εβαλες πολυ σωστα είναι η τελευταια εκδοση η οποια εχει μονο μια διαφορα με την παλια στο blend ,στην ανανεωμενη εκδοση στην θεση του con - cret μπηκε η Creatine MagnaPower® .Τα nitrate δεν τα ειχανε βγαλει ποτε και στις 2 εκδοσεις υπήρχανε......

beefmeup
15-02-14, 17:25
οχι δεν ισχυει αυτο για τα nitrates.
αφου σου λεω πως εχω παρει 2 κουτια,ενα οταν πρωτοβγηκε που ειχε κ ενα αργοτερα κ εγω κ ενας φιλος που δεν ειχε.
τα πρωτα συστατικα που ποσταρα απο πανω ειναι αυτα που δινει το χερμπ τωρα ,σημερα κ οχι χτες,κ δεν εχει nitrates ..οπως κ τα αλλα απο το ββ.κομ ειναι σημερινα κ εχει.
οποτε καλο ειναι να ρωτησει καποιος μεσω πμ στο μαγαζι που θα ψωνισει.

totis
15-02-14, 17:47
οχι δεν ισχυει αυτο για τα nitrates.
αφου σου λεω πως εχω παρει 2 κουτια,ενα οταν πρωτοβγηκε που ειχε κ ενα αργοτερα κ εγω κ ενας φιλος που δεν ειχε.
τα πρωτα συστατικα που ποσταρα απο πανω ειναι αυτα που δινει το χερμπ τωρα ,σημερα κ οχι χτες,κ δεν εχει Φώτης Θεοφίλου ..οπως κ τα αλλα απο το ββ.κομ ειναι σημερινα κ εχει.
οποτε καλο ειναι να ρωτησει καποιος μεσω πμ στο μαγαζι που θα ψωνισει.

Δεν ξερω φιλε τι να σου πω εγω παντος την περνω συνεχεια αυτή την πρωτεινη η παλια που επαιρνα ηταν ακριβως όπως την ειχε πρωτοβαλει ο sobral και την ανανεωμενη που την εχω παρει 3 φορες είναι όπως την εβαλε σημερα ο sobral....εμενα και τις 3 φορες όπως και η παλια ειχε παντα τα τα nitrates.....

beefmeup
15-02-14, 17:52
ετυχε γιατι αποτι εχω καταλαβει ανα 2-3 μηνες αυτοι οι τυποι αλλαζουν το μπλεντ.
οπως κ να χει αν μπεις τωρα στο χερμπ κ δεις,θα δεις πως το πινακακι που δινουν δεν τα εχει..μπορει να ειναι παλιο κ να μην το εχουν αλλαξει ακομα με το καινουριο..μπορει να εχουν κ να πουλανε ακομα την παλιοτερη εκδοση που δεν ειχε nitrates..ποιος ξερει..
αλλα το θεμα ειναι πως υπηρχαν κ εκδοσεις χωρις,οποτε για τον φιλο απο πανω που ρωταει καλο ειναι να στειλει για να σιγουρευτει.

totis
15-02-14, 18:24
ετυχε γιατι αποτι εχω καταλαβει ανα 2-3 μηνες αυτοι οι τυποι αλλαζουν το μπλεντ.
οπως κ να χει αν μπεις τωρα στο χερμπ κ δεις,θα δεις πως το πινακακι που δινουν δεν τα εχει..μπορει να ειναι παλιο κ να μην το εχουν αλλαξει ακομα με το καινουριο..μπορει να εχουν κ να πουλανε ακομα την παλιοτερη εκδοση που δεν ειχε nitrates..ποιος ξερει..
αλλα το θεμα ειναι πως υπηρχαν κ εκδοσεις χωρις,οποτε για τον φιλο απο πανω που ρωταει καλο ειναι να στειλει για να σιγουρευτει.


***Κρεατινη ηθελα να πω πιο πανω και εγραψα πρωτεινη....
Παντως επισημά η εταιρεια εχει βγαλει 2 εκδοσεις η πρωτη είναι αυτή που εχει βαλει ο sobral στην αρχη του θεματος και ειχε τα nitrates και η ανανεωμενη η οποια είναι ακριβως όπως την εβαλε σημερα και εχει τα nitrates.....Εγω αγοραζω παντα από τα xtreme και το bodybuilding.com το αμερικανικο......Που είναι ισως 2 από τα πιο αξιοπiστα μεροι να αγορασεις συμπληρώματα και δεν ειχα δει κατι διαφορετικο....και μου φαινεται πολύ περιεργο...Θα ρωτησω αν μπορεσω και την εταιρεια να δω τι παιζει......

Tiridus
13-03-14, 21:50
Πολύ καλή κρεατίνη και είναι λίγες απο τις καλές.
Δίνει φοβερή έκρηξη και ενέργεια στο πρόγραμμα, το + που προσεγγίζει είναι οι 5 διαφοτερετικές κρεατίνες που έχει μέσα, κάθε μία με τα δικά της καλά.

paral
10-04-14, 22:45
καλησπέρα σας έχω να κάνω μια ερώτηση.
ξεκίνησα εδώ και 2 εβδομάδες αυτήν την κρεατίνη και ενώ βλέπω ήδη πολύ καλή διαφορα σε πρηξίματα και κατά την ώρα της προπόνησης αλλα και μετά,
δεν βλέπω καμια διαφορα σε δύναμη την ώρα της προπόνησης.
βγάζω ακριβώς ίδιας έντασης προπονήσεις χωρίς να έχω ανεβεί ούτε λίγο σε κιλά...
ο προβληματισμός μου προέρχεται από 2 φίλους μου που ξεκινήσαμε μαζί την ίδια κρεατίνη και μετά από την πρώτη εβδομάδα είδαν μεγάλη διαφορα σε δύναμη και οι 2...
υπάρχει περίπτωση να με πιάσει πιο μετά ( για 2 μήνες συνεχόμενους θα πάω) η να δοκιμάσω κάποια άλλη?

totis
11-04-14, 00:50
καλησπέρα σας έχω να κάνω μια ερώτηση.
ξεκίνησα εδώ και 2 εβδομάδες αυτήν την κρεατίνη και ενώ βλέπω ήδη πολύ καλή διαφορα σε πρηξίματα και κατά την ώρα της προπόνησης αλλα και μετά,
δεν βλέπω καμια διαφορα σε δύναμη την ώρα της προπόνησης.
βγάζω ακριβώς ίδιας έντασης προπονήσεις χωρίς να έχω ανεβεί ούτε λίγο σε κιλά...
ο προβληματισμός μου προέρχεται από 2 φίλους μου που ξεκινήσαμε μαζί την ίδια κρεατίνη και μετά από την πρώτη εβδομάδα είδαν μεγάλη διαφορα σε δύναμη και οι 2...
υπάρχει περίπτωση να με πιάσει πιο μετά ( για 2 μήνες συνεχόμενους θα πάω) η να δοκιμάσω κάποια άλλη?

Συνεχισε κανονικα αρκετους τους πιανει κοντα στον μηνα.......αν θελεις να σε βοηθησει και λιγο παραπανω να την περνεις 30 λεπτα πριν την προπονηση,το σκουπ κατευθειαν στο στομα και πινε λιγο νερο για να κατεβει, ετσι δεν παει χαμενη καθολου κρεατινη απο το να κολαει η να μενει στον πατω του ποτηριου η του σεικερ....απλα μην ξεχνας να την περνεις καθημερινα,πας δεν πας γυμναστηριο.....

mitsos3
19-04-14, 13:57
Εχω αγορασει τη συγκεκριμενη κρεατινη και ειναι η πρωτη φορα που θα χρησιμοποιησω μια. Επειδη ακουω απο εδω και απο εκει διαφορα για τις κρεατινες ειμαι λιγακι επιφυλακτικος οσον αφορα τη χρηση τους. Καποιος απο εσας που την εχει χρησιμοποιησει στο παρελθον μηπως ειχε κανενα ειδος side effect που λεμε οπως φουσκωματα,ή κραμπες π.χ που παρουσιαζονται σε καποιες κρεατινες ή κατι παρομοιο τελος παντων ...?Επισης μηπως δεν θα ηταν ασφαλες να παρω τη συγκεκριμενη επειδη παιρνω πρωτη φορα κρεατινη και δεν ειναι καθαρη μονουδρικη?

totis
19-04-14, 14:36
Εχω αγορασει τη συγκεκριμενη κρεατινη και ειναι η πρωτη φορα που θα χρησιμοποιησω μια. Επειδη ακουω απο εδω και απο εκει διαφορα για τις κρεατινες ειμαι λιγακι επιφυλακτικος οσον αφορα τη χρηση τους. Καποιος απο εσας που την εχει χρησιμοποιησει στο παρελθον μηπως ειχε κανενα ειδος side effect που λεμε οπως φουσκωματα,ή κραμπες π.χ που παρουσιαζονται σε καποιες κρεατινες ή κατι παρομοιο τελος παντων ...?Επισης μηπως δεν θα ηταν ασφαλες να παρω τη συγκεκριμενη επειδη παιρνω πρωτη φορα κρεατινη και δεν ειναι καθαρη μονουδρικη?

Καλογφαγωτη mitsos3 αν και εισαι ασχετος με τα συμπληρωματα, φαινεται με αυτα που ρωτας,εκανες πολυ καλη επιλογη....Δεν θα εχεις κανενα προβλημα,τηρησε τις οδηγιες της συσκευασιας.....Η κρεατινη ειναι κατι το οποιο παραγει και ο ιδιος ο οργανισμος....Μπες στο τοπικ του φορουμ για την κρεατινη και διαβασε θα σου λυθουν ολες τις αποριες....

dio32
19-04-14, 19:41
Εχω αγορασει τη συγκεκριμενη κρεατινη και ειναι η πρωτη φορα που θα χρησιμοποιησω μια. Επειδη ακουω απο εδω και απο εκει διαφορα για τις κρεατινες ειμαι λιγακι επιφυλακτικος οσον αφορα τη χρηση τους. Καποιος απο εσας που την εχει χρησιμοποιησει στο παρελθον μηπως ειχε κανενα ειδος side effect που λεμε οπως φουσκωματα,ή κραμπες π.χ που παρουσιαζονται σε καποιες κρεατινες ή κατι παρομοιο τελος παντων ...?Επισης μηπως δεν θα ηταν ασφαλες να παρω τη συγκεκριμενη επειδη παιρνω πρωτη φορα κρεατινη και δεν ειναι καθαρη μονουδρικη?

μια χαρα ειναι η κρεατινη που πηρες.
οχι δεν θα εχεις καμια παρενεργεια απο αυτα που λες.
καθημερινα να την περνεις πας δεν πας γυμναστηριο και πινε νερα η κρεατινη για να δουλεψει θελει νερο.
3 λιτρα την ημερα ειναι μια χαρα αυτη την εποχη..
ενοοειτε σταδιακα το νερο.

mitsos3
19-04-14, 20:00
Ναι γνωριζω πως πρεπει να τη παρω (κυκλικα,νερα κλπ) απλως ηθελα να δω αν εχει καμια παρενεργεια η συγκεκριμενη, οποτε ειμαι οκ και με αυτα που μου ειπατε,ευχαριστω

niath7
22-04-14, 17:09
Ναι γνωριζω πως πρεπει να τη παρω (κυκλικα,νερα κλπ) απλως ηθελα να δω αν εχει καμια παρενεργεια η συγκεκριμενη, οποτε ειμαι οκ και με αυτα που μου ειπατε,ευχαριστω

Είναι πολύ καλή κρεατίνη, τη χρησιμοποιώ πολύ καιρό και θα την ξαναπάρω σίγουρα.

dio32
21-10-14, 08:58
Ερωτηση την συγκεκριμενη ποτε την βαζετε;πριν η μετα την προπονηση;
εγω γενικα τις μονουδρικες τις βαζω μετα,αλλα επειδη αυτη εχει πολλες πηγες μηπως πριν την προπονηση δουλευει καλυτερα;

ArgoSixna
21-10-14, 13:21
Πριν ή intra :thumbup:

dio32
21-10-14, 13:45
Πριν ή intra :thumbup:

κατσε τωρα γιατι κολησα,δεν θυμαμε το intra ειναι μετα την προπονηση?η μεσα στην προπονηση?

sobral
21-10-14, 14:11
intra=μέσα στην προπόνηση, αλλά εγώ δεν θα έβαζα ποτέ intra κρεατίνη, ποτέ όμως. Δεν έχω δει καμία έρευνα που να υποστηρίζει κάτι τέτοιο κ επίσης η κρεατίνη κάνει συγκέντρωση στους μύες, δεν πιάνει αμέσως άρα intra δεν έχει καμία λογική να την βάλεις.

dio32
21-10-14, 15:07
intra=μέσα στην προπόνηση, αλλά εγώ δεν θα έβαζα ποτέ intra κρεατίνη, ποτέ όμως. Δεν έχω δει καμία έρευνα που να υποστηρίζει κάτι τέτοιο κ επίσης η κρεατίνη κάνει συγκέντρωση στους μύες, δεν πιάνει αμέσως άρα intra δεν έχει καμία λογική να την βάλεις.

οποτε φιλε sobral η συγκεκριμενη επειδη ειναι σαν φομουλα καλυτερα πριν την προπονηση?
τις απλες τις μονοδρικες τις βαζω μετα την προπονηση για αποθεραπεια περισοτερο.

zisis.z
21-10-14, 15:30
Δεν υπαρχει κανενα προβλημα ποτε θα την παρει καποιος την κρεατινη,η την παρει το πρωι που ξυπνησει η την παρει πριν την προπονηση η μετα την ιδια δουλεια θα κανει,να την περνεις οποτε σε βολευει και σου αρεσει εσενα και εννοειται οτι το πιο σημαντικο ειναι να μην ξεχνα καποιος να την περνει καθημερινα.
Εγω γενικα την κρεατινη την περνω παντα πριν την προπονηση με φτιαχνει και μου καθεται πιο καλα ετσι,ειπαμε το πλασιμπο παντα βοηθαει και παιζει και αυτο σημαντικο ρολο.....;)

ArgoSixna
21-10-14, 15:49
H nitrate τι συγκεντρωση να κανει?

sobral
21-10-14, 15:55
H nitrate τι συγκεντρωση να κανει?

δεν έχει nitrate η συγκεκριμένη που μιλάμε.

ArgoSixna
21-10-14, 17:17
απο ποτε?

α καλα , ειναι καμια 50αρια εκδοσεις ξεχασα

ArgoSixna
21-10-14, 17:24
Η πρωτη φωτο που εχεις ανεβασει ειχε , οπως και η δευτερη εκδοση που ειχα αγορασει περυσι. Τωρα βλεπω οτι στην παραγγελια φιλου την εχουνε αλλαξει .

Κοιταξα λιγο στο site και ειδα οτι σε 1βδομαδα ακριβυνε 3 ευρω :shock:

Αποκορυφωμα η quest bar απο 21 εφθασαν 39 σε 1 βδομαδα στον πορτογαλο , εχω μεινει μαλακας με τους μαλακες :shock:

ArgoSixna
25-10-14, 01:16
Δεν εχουνε βγαλει την nitrate, στο site αλλο πινακακι εχει αλλα τελικα στειλανε 2 συσκευασεις με nitrate. Παλι καλα :green:

*official site που κοιταξα μολις , και εκει εχει την nitrate

sobral
25-10-14, 09:57
http://www.musclepharm.com/wp-content/uploads/2013/09/MP_Creatine_60Serv.jpg

Τωρινό πινακάκι.:toast: Κάτσε να δω ακόμη πόσα πινακάκια θα βάλουμε σε αυτή την κρεατίνη. Έχουμε καιρό μα αυτοί κάθε 3 μήνες δουλειά δεν έχουν κ την αλλάζουν.:green:

dio32
25-10-14, 11:07
http://www.musclepharm.com/wp-content/uploads/2013/09/MP_Creatine_60Serv.jpg

Τωρινό πινακάκι.:toast: Κάτσε να δω ακόμη πόσα πινακάκια θα βάλουμε σε αυτή την κρεατίνη. Έχουμε καιρό μα αυτοί κάθε 3 μήνες δουλειά δεν έχουν κ την αλλάζουν.:green:

αυτη εχω εγω.
καλα η συγκεκριμενη εκοδη δεν καταπινετε με τιποτα,συνιθως ολες τις κρεατινες με ενα κουταλακι εβαζα στο στομα και την καταπινα σκετη και μετα επινα νερο.
η συγκεκριμενη μιλαμε για τρελη ξινιλα να το πω ειναι για:puke:

COBRA_STYLE
25-10-14, 12:59
Και γω αυτη εχω,ειμαι στο 3ο κουτι.Πολυ κομπλε:thumbup:

capo
25-10-14, 14:11
απο τις καλυτερες κρεατινες, εγγυηση η μουσκλφαρμ ;)

ArgoSixna
25-10-14, 14:41
Ωπα πιο 3ο κουτι? :shock: Εννοεις συνεχομενα? Και μετα κοροιδευατε τον deluxe :turtle::turtle:

COBRA_STYLE
25-10-14, 15:10
Το δουλεμα για τον ντελουξ εχει πεσει γιατι δεν ξερει γιατι παιρνει ο,τι παιρνει ανα τα χρονια που γραφει εδω.

Οχι δεν ειναι το 3ο συνεχομενο...τα 2 προηγουμενα ηταν συνεχομενα.Τωρα αυτο μου το δωσε φιλος αλλα θα αγορασω κ γω αλλο μολις τελειωσει μιας κ με εχει πιασει καλα.

Και μη λεμε συνεχεια τα ιδια,δεν υπαρχει θεμα με την κρεατινη για πιο παρατεταμενη λογικη χρηση:green:

ArgoSixna
25-10-14, 15:40
Μπερδευεσαι , δεν ειναι σκετη μονουδρικη αυτην εδω . Ειναι μπλεντ 5 διαφορετικων που χρειαζονται οφφ .

Δευτερο σκουπ δεν βλεπω τον λογο να βαλεις , αλλα κατι μου λεει οτι εβαλες . 2 μηνες ή 4 σε κρατησε?

Θα την χαρακτηριζα ανετα παιδακι του an...ar :bbbiceps:

COBRA_STYLE
25-10-14, 18:06
Για τη nitrate δεν εχω διαβασει κατι μεχρι στιγμης που να "τρομαζει"...ποσο μαλλον οι αλλες μορφες.

Τωρα για ποσο διαστημα με βγαλανε δε θυμαμαι,απλα σκεψου παιρνω 5γρ τις off και 10gr τις on...και κανω 5 φορες τη βδομαδα.

Συν οτι αρχιζει να με πιανει περιπου απο την 2η-3η βδομαδα κ μετα,οποτε δεν εχει νοημα να την κοψω στο μηνα πανω...και στατς 1.85-97kg οποτε κιολας δε θεωρω τα 10gr υπερβολη τις on μερες.

Οσο για το var,ουδεμια σχεση με την κρεατινη αυτη,μην τρελαθουμε:green::green:

zisis.z
25-10-14, 19:31
Για τη nitrate δεν εχω διαβασει κατι μεχρι στιγμης που να "τρομαζει"...ποσο μαλλον οι αλλες μορφες.

Τωρα για ποσο διαστημα με βγαλανε δε θυμαμαι,απλα σκεψου παιρνω 5γρ τις off και 10gr τις on...και κανω 5 φορες τη βδομαδα.

Συν οτι αρχιζει να με πιανει περιπου απο την 2η-3η βδομαδα κ μετα,οποτε δεν εχει νοημα να την κοψω στο μηνα πανω...και στατς 1.85-97kg οποτε κιολας δε θεωρω τα 10gr υπερβολη τις on μερες.

Οσο για το var,ουδεμια σχεση με την κρεατινη αυτη,μην τρελαθουμε:green::green:

Σωστος ακριβως το ιδιο κανω και εγω,ειναι κριμα πανω στον μηνα να την σταματας και εμενα μετα απο 2 με 3 βδομαδες με πιανει φουλ και μετα απολαμβανω ολα τα θετικα της κρεατινης την περνω μεχρι να τελειωσει το κουτι που κραταει κανα 2μηνο.Εγω την περνω καθημερινα 5 γραμμαρια.....Τα 5 γραμμαρια ειναι υπεραρκετα πιστευω,εξαλου το γραφει και πανω στο κουτι της να μην υπερβαινουμε τα 5 γραμμαρια ημερησιος......

vaggan
25-10-14, 19:46
εχω χρησιμοποιησει κρεατινη και εξι μηνες στρειτ σε ποσοτητα 5-8 γραμμαρια με την μονη διαφορα οτι δεν παιρνω ποτε τις μερες που δεν γυμναζομαι τα τελευταια χρονια

Stefanos9
22-11-14, 18:13
Παιδες την συγεκριμενη κρεατινη με την εκδοση που περιεχε ομως την creatine nitrate μπορω να την παρω μετα την προπονηση με δεξτροζη και πρωτεινη?'Η λογω της νιτρικης πρεπει να λαμβανετε πριν την προπονηση?Και αν ναι 8ελει και υδατανθρακα ετσι?

COBRA_STYLE
22-11-14, 18:29
Oποτε θες μπορεις να την παρεις...δεν επηρεαζει η nitrate το πριν ή το μετα.Δεν χρειαζεσαι δεξτροζη γιατι εκτος του οτι δεν ειναι απαραιτητος ο υ/ας,εχει cinnulin που μιμειται τη δραση της ινσουλινης;)

Stefanos9
22-11-14, 18:49
ευχαριστω αρχικα για την απαντηση!
Παλιοτερα επαιρνα μια κρεατινη της top secret που επισης ειχε συνουλινι και ο τοτε προμηθευτης μου ειπε οτι παρ'ολα αυτα επειδη περιεχει ως βασικη κρεατινη το μπλεντ την μονουδρικη χρειαζεται εναν υδατανθρακα τυπου δεξτροζης κτλ.
Παντως δν αλλαζει κατι στο να την παιρνω μετα την προπονηση μαζι με την πρωτεινη ετσι?

COBRA_STYLE
22-11-14, 22:52
Ε τι θα σου λεγε ο προμηθευτης..να σε φορτωσει πραμα ηθελε :rolf::rolf:

Καλυτερα παιρνε την στα καπακια μετα την προπο και κανα 20λεπτο μετα την πρωτεινη...λεπτομεριες βεβαια

PVT Nero
23-11-14, 00:00
Την χρισομοποιω εδω και 2 βδομαδες και τα αποτελεσματα ειναι ορατα απο την πρωτη κιολας βδομαδα!αυξηση σε δυναμη αισθητη και αντοχη πολυ περισσοτερη!ειμαι απολυτικα ικανοποιημενος απο την εν λογω κρεατινη!μονο αρνητικο η διαλυτοτητα.πολυ δυσκολα ρε παιδια διαλυεται!για να μην πω δεν διαλυεται :P

ArgoSixna
23-11-14, 00:04
Το σκουπ κατευθειαν στο στομα , 2 γουλιες νερο και γεια σας :welcome:

(μην δοκιμασεις ποτε glycergrow αν λες οτι δεν διαλυευται αυτην εδω :shock::shock: ) :P

PVT Nero
23-11-14, 03:06
Οκ θα το δοκιμασω :P.Υπαρχει καποια διαφορα στον τροπο ληψης?

Brockles
04-12-14, 13:13
Παιδια μόλις αγορασα την κρεατινη αυτη και θελω να ρωτησω το πως θα την παιρνω..πρεπει να κάνω φορτομα την πρωτη εβδομαδα και αν ναι ποση κρεατινη θα πρεπει να πεινω καθημερινα? Σας ευχαριστω εκ των προτερων.

*ειναι η πρωτη φορα που χρεισημοπειω κρεατινη.

Billys51
04-12-14, 13:29
Παιδια μόλις αγορασα την κρεατινη αυτη και θελω να ρωτησω το πως θα την παιρνω..πρεπει να κάνω φορτομα την πρωτη εβδομαδα και αν ναι ποση κρεατινη θα πρεπει να πεινω καθημερινα? Σας ευχαριστω εκ των προτερων.

*ειναι η πρωτη φορα που χρεισημοπειω κρεατινη.

Το φορτωμα ειναι κατι το αχρηστο και κατι που λενε οι εταιρειες για να τελειωνεις πιο γρηγορα το κουτακι... 5 γρ καθε μερα μετα την προπονηση να παιρνεις και τις μερες που δν κανεις προπονηση παρε 5 γρ το πρωι:welcome:

Brockles
04-12-14, 14:21
5 gramm είναι το ένα σκουπ?

Billys51
04-12-14, 15:00
5 gramm είναι το ένα σκουπ?

δν εχω μπροστα μ το σκουπ για να ξερω , ζυγισε το καπου ή διαβασε το serving size στα supplements facts αππ πισω

ArgoSixna
04-12-14, 15:21
Δεν θελει φορτωμα , θα σε πιασει απο την πρωτη φορα γιατι εχει και nitrate μεσα.

Υπαρχει παρτιδα με 1σκουπ/serving αλλα και 3σκουπ/serving. Απλα κοιτα στην ετικετα ποσα λεει.

Brockles
05-12-14, 12:16
Οκ παιδια σας ευχαριστω :thumbup:

Hulk_in_Progress
11-02-15, 23:47
Το μονο αρνητικό που της βρίσκω είναι η ξινίλα στη γεύση. Πέρα από αυτό ίσως είναι μια απ τις καλύτερες που κυκλοφορούν. Εμενα με έπιασε μια χαρά σε αντίθεση με την creapure της reflex και απο δύναμη μια χαρά, ανέβασα κιλά στις περισσότερες ασκήσεις :)

valentinosael
05-03-15, 15:35
Παίδες παίρνω την creavar της top nutrition πρίν την προπονηση και αυτη (musclepharm ) τις off days και για μετά την προπονηση. Ειναι οκ η εχει κάποιο πρόβλημα?

NASSER
05-03-15, 16:05
Έχει παρατηρήσει κανένας σε σχέση με την μονοϋδρική κρεατίνη πόση κατακράτηση κάνει? Δηλαδή ανεβάζει περισσότερο ή λιγότερο το σωματικό βάρος την περίοδο χρίσης της.

COBRA_STYLE
06-03-15, 02:07
1-1.5kg εχω την εντυπωση μου βαζε εμενα...η απλη δε με πιανει καν...Γενικα παντως βαζει υγρα με "επιθυμητο" τροπο.

NASSER
06-03-15, 02:34
Ο επιθυμητός τρόπος είναι να μπουν ενδομυϊκά και να μην τα πετάξει με νερά στις λιποαποθήκες του καθένα. Προσωπικά είμαι λάτρης της μονουδρικής γιατί δουλεύει εξαιρετικά πάνω μου. Αυτό δεν αποκλείει τις δοκιμές και με άλλα προϊόντα.

COBRA_STYLE
06-03-15, 02:37
Ειναι ωραια αυτη και καλυτερα να παρεις την εκδοση με nitrate μεσα

NASSER
06-03-15, 02:45
Καλά που το είπες να το προσέξω, να τα έχει όλα μέσα ;)

DeadMan
01-12-16, 20:17
Την έτρεξα πέρυσι ....πολύ δυνατή κρεατίνη... και πρηξίματα και πολύ δύναμη... ανέβηκα αρκετά κιλά σε πολλές ασκήσεις έπαιρνα 7 γραμμάρια την ήμερα...... αλλά όταν έκανα εξέταση αίματος έπαθα ένα ψιλοσοκ..... αλλά γενικά είναι απο τις καλύτερες που έχω πάρει:P:P:P

Eggbo
01-12-16, 23:30
Οταν λες ψιλοσοκ? :p

ktm620
02-12-16, 08:48
Ελα ντε , do explain.....

DeadMan
02-12-16, 15:43
Οταν λες ψιλοσοκ? :p



Είχα ανεβασμένη κρεατινινη και φωσφαταση (αρκετά... σε σημείο που απόρησε και η γιατρός) ..... δεν ξερω αν ηταν ευθύνη αποκλειστικά της κρεάτινης αυτής η επειδή έτρεχα πρωτεΐνη για 4 μίνες συνεχώς.... αλλά η συνιστώμενη δόση ητανε ενα σκουπακι (5 γρ) εγω το γέμιζα σαν βουναλάκι... γύρω στα 7 γρ... αλλά είναι απο της καλύτερες στην αγορά..πολύ δύναμη:weights::weights::shock:

Fataoulas
02-12-16, 18:30
Πόσο νερό έπινες?

Eggbo
02-12-16, 19:35
Κρεατινινη ποσο?θυμασε? Απο περιεργια ρωτάω οχι οτι ειμαι κανας γιατρος. Μηπως δεν επινες νερα?
Ειχες κακη ποιοτητα υδατανθρακα?αυτο δε ξερω αν εχει σχεση βασικα :P

DeadMan
02-12-16, 19:44
Πόσο νερό έπινες?


γύρο στο 1.5 λίτρο την μέρα .... το πολύ δυο σε μερικές περιπτώσεις

COBRA_STYLE
02-12-16, 19:50
Eγω που βαζω 2 βουναλακια πρεπει να φυγω επιτοπου για εξετασεις ε?:turtle:χαχαα

DeadMan
02-12-16, 21:04
Eγω που βαζω 2 βουναλακια πρεπει να φυγω επιτοπου για εξετασεις ε?:turtle:χαχαα

Έκανα και άλλες βλακιουλες οπως ειπα...και το οτι έτρεξα πρωτεΐνη για 4-5 μίνες χωρίς διάλυμα ηταν επιβάρυνση και της συκωταριάς αλλά και της νεφραμιάς.... χαχαχα απο εκεί και πέρα είναι γνωστό και οτι και η κρεατίνη κάνει κάτι επιβαρύνσεις...:P:P:thumbup::thumbup:

Eggbo
03-12-16, 16:17
Έκανα και άλλες βλακιουλες οπως ειπα...και το οτι έτρεξα πρωτεΐνη για 4-5 μίνες χωρίς διάλυμα ηταν επιβάρυνση και της συκωταριάς αλλά και της νεφραμιάς.... χαχαχα απο εκεί και πέρα είναι γνωστό και οτι και η κρεατίνη κάνει κάτι επιβαρύνσεις...:P:P:thumbup::thumbup:

η κρεατίνη δεν σε κανει επιβαρύνσεις συκώτι νεφρά εφοσον παραμένεις ενυδατωμένος και ειναι υγιές . αντε κανα στομαχι κανα φουσκωμα η καμια δυσκοιλιότητα αλλα μεχρι εκει . τωρα αν επινες 1,5 λιτρο νερό την μέρα λογικό καπου κατι να στράβωσει

ευθυμης
09-02-17, 13:55
αυτο το διαστημα χρησημοποιω αυτη την κρεατινη! πολλη καλη αλλα μολις την παιρνω μετα απο λιγο νιωθω καψιμο στo λαιμο!!

thegravijia
25-02-17, 15:44
https://athlitis.gr/simpliromata/kreatines/creatine-300-gr-musclepharm/
ρε παιδια αυτη την κρεατινη ναουμε την περνουμε σε 3 δοσεις δεν καταλαβα ...μην κανω καμια βλακεια και περνω 15γραμμαρια την ημερα
επισης αυτη η εκδοση που εχει ο αθλητης ειναι η καλη με το nitrate μεσα?

Polyneikos
25-02-17, 16:31
Βασίλη δεν την εχω δοκιμάσει αλλά αυτο που καταλαβαίνω είναι οτι τα 3 scoops είναι συνολικά 5 γρ.
Αυτη ειναι με την Nitrate.

COBRA_STYLE
25-02-17, 18:32
Το ενα σκουπ ειναι 5γρ κρεατινης.Ετσι κυκλοφορει τωρα κι οχι οπως αναγραφει τοτε που ανοιχτηκε το θεμα.

Και στο λινκ που εβαλες thegravija δεν λεει στην ετικετα για 3 σκουπ.

thegravijia
25-02-17, 18:40
στη δοσολογια ετσι λεει ομως στο σαιτ.
κομπρα το χεις δοκιμασει ? πως σου φανηκε?εχει διαφορα απο απλες κρεατινες στην αποδοση κτλ..?
σκεφτομαι να το συνδιασω με το rush

COBRA_STYLE
25-02-17, 20:33
Στο σαιτ θα εννοει την φαση loading φανταζομαι,για μια βδομαδα...

Εχω παρει 5-6 κουτια απο αυτη,καλη ειναι.Μια ελαφρια αυξηση σε δυναμη και αντοχη.Δε νομιζω να δεις αξιοσημειωτη διαφορά σε σχεση με καποια απλη.

Αυτο που αξιζει να δοκιμαστει ειναι σκετη νιτρικη κρεατινη σε καλη δοση...δε το χω κανει ακομα.

Polyneikos
26-02-17, 12:02
Το ενα σκουπ ειναι 5γρ κρεατινης.Ετσι κυκλοφορει τωρα κι οχι οπως αναγραφει τοτε που ανοιχτηκε το θεμα.

Και στο λινκ που εβαλες thegravija δεν λεει στην ετικετα για 3 σκουπ.

Στο Link που έχει βάλει, το λέει ξεκάθαρα


3 δοσομετρητές (5γρ) σε χυμό, νερό ή πρωτεϊνικό ρόφημα πριν την προπόνηση.

Τα 3 scoops δίνουν 5 γρ.

thegravijia
26-02-17, 16:45
τωρα προβληματιστηκα...και εχω ετοιμασει την παραγγελια στο καλαθι ετοιμη να φυγει..!
1 σκουπ η 3?:unsure:

Polyneikos
26-02-17, 17:08
Βασίλη θα μαθουμε από Τριτη, μηπως έχει αλλάξει κατι στο label:thumbup:

COBRA_STYLE
26-02-17, 17:13
Μην τρελαινεσαι ρε σιγά,ανάλογα τι λέει το κουτί που θα παραλαβεις.

Δείτε κουτί που χα πάρει πρόσφατα,το λέει ξεκάθαρα

113824

Polyneikos
26-02-17, 17:16
Ωραιος, αρα μαλλον το label θελει ρετουσαρισμα, καμια μαμουνιά του Arnold θα ήταν να μας έχει στο "φόρτωμα" συνέχεια:P

Δικεφαλος
17-03-17, 21:08
να αφησω και εγω ενα review! επειδη γενικα η μονουδρικη δεν με πιανει πολυ καλα πλεον το συγκεκριμενο με ανεβασα αρκετα καλα σε δυναμη και μου εδινε παρα πολυ καλα πρηξιματα λογω της νιτρικης που περιεχει

winchester
20-03-17, 01:45
η συγκεκριμενη κρεατινη ειναι σαν την μονουδρικη δηλαδη 5 γρ μετα την προπονηση ή παει 5 γραμμαρια πριν? Η οπως θελουμε εμεις?

edit: κραταει νερα η συγκεκριμενη?ηθελα να κραταει τα "επιθυμητα" νερα, γιατι η μονουδρικη ουτε σε ζυγαρια βλεπω διαφορα δυο φορες(κυκλους 3 μηνων) που εχω παρει αλλα ουτε και σε δυναμη

winchester
23-03-17, 01:42
προβληματίστηκα που δεν είχα πάρει απάντηση αλλά τελικά ότι ρώτησα έχει απαντηθεί νωρίτερα!
Συγνώμη που επαναλαμβανομαι!

winchester
08-10-17, 14:13
Καλημερα, παιδια ψαχνω να αγορασω αυτη την κρεατινη, εχω ψαξει στο xtreme και στον αθλητη κοιταω στο eshop και βρισκω την κρεατινη 300 γρ musclepharm με αυτο το κουτι, παω στην περιγραφη μιλαει για φορμουλα, παω στα συστατικα και βλεπω μονουδρικη σκετη. Την προηγουμενη φορα που την παρηγγειλα απο το xtreme ηρθε μονουδρικη, νομιζα οτι θα εκανα εγω καποιο λαθος, αλλα τελικα δεν υπαρχει η συγκεκριμενη...

COBRA_STYLE
08-10-17, 19:02
Nαι,την σταματησανε τα xtreme δυστυχως...

thegravijia
08-10-17, 19:34
kaποιο σκευασμα που να εχει και μονουδρικη και νιτρικη κρεατινη ???

sobral
08-10-17, 22:37
Η creatine nitrate είναι απαγορευμένη μορφή για την Ευρώπη, γι αυτό λογικα και σταμάτησαν να την φέρνουν.

ΑΘΛΗΤΗΣ
24-10-17, 15:53
Ανεβάζουμε τη νέα φώτο και το πινακάκι συστατικών. Αυτές τις μέρες ισχύει μία δυνατή προσφορά στον ΑΘΛΗΤΗ. Δείτε το εδώ. (https://athlitis.gr/simpliromata/kreatines/creatine-300-gr-musclepharm/)

119186
119187