PDA

Επιστροφή στο Forum : koukoutsaki log!!!



Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9

koukoutsaki
10-03-12, 17:45
Γεια σας και απο μενα !!!! Εχω λιωσει να σας διαβαζω τις τελευταιες μερες χαααχαχα αποφασισα να γραφτω και εγω και χαιρομαι που θα μιλαω καθημερινα με αλλα ...gym freaks διοτι κανεις απ την παρεα μου δεν ειναι ....
Λοιπον στο θεμα μας γυμναζομαι δεκα χρονια αλλα απο σαβουρα στη διατροφη αλλο τιποτα και παλι καλα που ειμαι οπως ειμαι !!!! Τωρα ομως τερμα τα ψεματα δεν ειμαστε πια 18 χρονων!!! Ηδη εχω κοψει τα ..καθημερινα γλυκα (!) και τις διαφορες σαβουρες.... Εδω και δυο τρεις βδομαδες δηλαδηΠαντως ηδη ξεπρηστηκα ηδη ξετουμπανιασα πολυ νερο..... πολυ κατακρατηση.....

Λοιπον να συνεχισω. Αυτο με αναπτερωσε γιατι αρχισα να μπαινω σε θεοσταενα ρουχα μου αλλα ξερω οτι τωρα αρχιζει το ζορι ...

Ειμαι 30, 1,70 ακριβως, 61 κιλα (σημερα ξαναζυγιστηκα.....) στα καλα μου ειμαι 57-58..... Αλλα θελει σφιξιμο το κορμι και γραμμωση .
Εχω τον κλασικο γυναικειο μεσογειακο σωματοτυπο.

Απο γυμναστικη οτι ειχα χτισει τοσα χρονια το ειχα χτισει μονο με βαρη, χωρις πλακα, τους τελευταιους μηνες δοκιμασα ομαδικα φιτνες πιλατες κλπ δε δουλευουν στο κορμι μου αντιθετως μου ανοιγαν την ορεξη να τρωω κ παραπανω.... Κ παει η γραμμωση...
Ξαναρχισα ομως τις τελευταιες βδομαδες εντατικα και οταν περασαν τα πιασιματα αρχισα σιγα σιγα να μοιραζω ομαδες, τωρα απο δευτερα λεω να ξεκινησω ΜΙΑ μυικη ομαδα καθε μερα - παω 4 με 5 φορες......
Αυτα για αρχη νεες μου φιλες!!!Θα σας πω κι αλλα χαχααχα

koukoutsaki
10-03-12, 17:57
Θελω να γινω σαν αυτην στο αβαταρ μου λιγο πιο γραμμωμενη γινεται ????Χαααχχα αστειακια ωραια ε?

Αντε να βαλουμε μπρος μπας και ξεφορτωθουμε κ την καταραμενη κυτταριτιδαρα!

ΣΚ δεν εχει προπονηση εχει ξεκουραση απο Δευτερα παμε δυναμικα !!!!

COBRA_STYLE
10-03-12, 18:10
Eλα ρε κουτσουτσακι:rolf: καλη αρχη στο log.

Ο στοχος που εχεις,μεχρι το καλοκαιρι θα εχει επιτευχθει .Κρινοντας απο τα οσα γραφεις απο πανω.:thumbup:

koukoutsaki
10-03-12, 18:11
Φαγητο σημερα γαλα απαχο με κουακερ και ενα κ γλυκου μελι
Δεκατιανο ενα φρουτο
Μεσημερι γλυκοπατατα ψητη καλαμακι κοτοπουλο στη σχαρα και πρασινη σαλατα με λιγο λαδι
Απογευμα γιαουρτι με φρουτο
Βραδυ σαν το μεσημερι πιο λιγο ομως
Αμα με πιασει και με σηκωσει αργα, θα φαω παλι γιαουρτι απαχο !!!! ή να πιω πρωτεινη? πηρα αλλα ακομα δεν την εχω ανοιξει γιατι σκ δεν εχω προπονηση...

dorita
10-03-12, 20:45
καλως το κ απο δω...:welcome::welcome:
καλη επιτυχια στον στοχο!!!!;);)

eri_87
10-03-12, 21:50
Καλωσήρθες και καλή αρχή στο λογκ!!!
Από όσα γράφεις ο στόχος σου είναι εύκολα επιτεύξιμος κ το καλοκαίρι θα είσαι σουπερ... Το βράδυ αν πεινάσεις καλύτερα φάε γαιούρτι γιατί είναι πιο χορταστικό από την πρωτεΐνη! ;)

RAMBO
10-03-12, 21:57
αλλα απο σαβουρα στη διατροφη αλλο τιποτα

..δικια μας εισαι:thumbup::green:

καλη αρχη και απο μενα:welcome:

koukoutsaki
10-03-12, 22:16
Ετσι ειναι οπως τα λες rambo μου τρομερη η υπογραφη "η κανουμε γυμναστικη ή παιζουμε " !!!!

Ευχαριστω για τη συμβουλη γιαουρτακι λοιπον!

koukoutsaki
10-03-12, 22:17
Επαθα πλακα με τη γλυκοπατατα καλ τι νοστιμη!!!! πρωτη φορα τρωω στη ζωη μου γελατε ε χαχαχχα
Θα μπορουσα να σας πω κ ποια πρωτεινη πηρα?????

RAMBO
10-03-12, 22:18
..μπορει στη διατροφη να ειμαι λιγο οτι να ναι αλλα στην προπονηση σταζει αιμα για αυτο και η υπογραφη:rocking:

koukoutsaki
10-03-12, 22:23
Αυτα εινα ...ειδες μεταβολισμος τουρμπο....εγω πια δε θελω να ειμαι οτι να ναι ομως... πρεπει να συμμαζευτω!!! τη γουρουνιτσα θα την εχω για επιβραβευση !!!!

RAMBO
10-03-12, 22:25
εγω με ..(επιβραβευω τακτικα)...:turtle::P..αλλα με μετρο

koukoutsaki
10-03-12, 22:31
Ποσο τακτικα δηλαδη???????:shock:

marvin
10-03-12, 22:31
Καλως ηρθες και καλη αρχη και απο μενα στη προσπαθεια αλλα και στο λογκ σου!!!!:welcome:

RAMBO
10-03-12, 22:32
...ε καθε σαββατο και κυριακη αλλα μην φανταστεις τπτ τρελα την μια μπορει να φαω ενα παγωτακι και την αλλη να αδιασω ζαχαροπλαστειο:P

*τι πρωτεινη πηρες?:unsure:

koukoutsaki
10-03-12, 22:35
myofusion σοκολατα!!!! καλη?

RAMBO
10-03-12, 22:37
δεν την εχω δοκιμασει..αλλα την εχω υποψιν για το μελλον..γιατι δεν την εχεις αρχησει ακομα?

koukoutsaki
10-03-12, 22:39
Εμαθα πολυ καλες κριτικες..... Και απο γευση σα να τρως σοκολατα....Να καλυπτομαι κιολας χαχχαχχαχααχαχ
Γιατι ΣΚ δεν εχει προπονηση και ειπα απο δευτερα

Την περισσεια την ...αποβαλλεις ? δε γινεται ξυγκι ε/???

RAMBO
10-03-12, 22:41
..δεν εχω φτασει σε τοσο επιστημονικα δεδομενα αλλα νομιζω πως ναι αποβαλλεται..

koukoutsaki
10-03-12, 22:42
Χαχααχα το πολυ πολυ να διαβαζω HELLO στο wc! Μηπως Δευτερα να παιξει μετα την προπονηση μην εχουμε κανα απροοπτο?

RAMBO
10-03-12, 22:43
ε μα μετα την προπο δεν θα την πινεις?..γενικα δεν νομιζω να εχεις θεμα καποτε επινα ληγμενο νιτρικο κανα 2 μηνο:green:

koukoutsaki
10-03-12, 22:45
Χμμμμμ απο δευτερα θα σ πω!

vaggan
11-03-12, 11:29
καλες προπονησεις :toast::toast:

koukoutsaki
11-03-12, 11:45
Ετσι ετσι παμε δυναμικα κι απο αυριο που αλλαζω και προγραμμα ειμαι περιεργη !!!!

sTeLaKoS
11-03-12, 14:24
Καλώς ήρθες, καλή αρχή στο log σου.


Μια παρατήρηση, εδώ στα λογκ καταγράφουμε προπονήσεις, διατροφές και σχόλια πάνω σε αυτές. Δεν είναι τσατ, υπάρχουν και τα pm.
Τις προάλλες έγινε ολόκληρο θέμα στα of topic γι αυτό το λόγο. Δε χρειάζεται να έχουμε τα ίδια. (κλειδώματα, κλπ)
Ραμπο ακούς; Για σένα τα λέω που είσαι παλιός και έπρεπε αν τα ξέρεις, η κοπέλα τώρα μπήκε.

Καλή συνέχεια και καλή επιτυχία στους στόχους σου :welcome:

koukoutsaki
11-03-12, 14:53
:unsure: sorry δεν ηξερα !!! Ευχαριστω για την υποδοχη!!! :turtle:

koukoutsaki
11-03-12, 18:18
Σχετικα καλα μεχρι στιγμης. Πρωι γαλα απαχο κουακερ και μιση κουταλια μελι. Δεκατιανο ενα σκουπ και μια ρυζογκοφρετα.
Μεσημερι μαρουλοσαλατα 1 κ γλυκου λαδι ,περιπου100 γρ καπνιστο σολωμο και 5 κ σουπας πλιγουρι αλλα ΠΕΙΝΟΥΣΑ τρελα κ εφαγα και μια φετα ψωμι ολικης (ζυμωτο απο δικο μου ανθρωπο!)
Τωρα θα πιω ενα σκετο καφε κ μπηκα να δω τι κανετε γιατι εχω λιγουρα τρελλη!!!!

amst
11-03-12, 18:30
Σχετικα καλα μεχρι στιγμης. Πρωι γαλα απαχο κουακερ και μιση κουταλια μελι. Δεκατιανο ενα σκουπ και μια ρυζογκοφρετα.
Μεσημερι μαρουλοσαλατα 1 κ γλυκου λαδι ,περιπου100 γρ καπνιστο σολωμο και 5 κ σουπας πλιγουρι αλλα ΠΕΙΝΟΥΣΑ τρελα κ εφαγα και μια φετα ψωμι ολικης (ζυμωτο απο δικο μου ανθρωπο!)
Τωρα θα πιω ενα σκετο καφε κ μπηκα να δω τι κανετε γιατι εχω λιγουρα τρελλη!!!!



από νερό πώς πας? ας πούμε, μέχρι την ώρα που έγραψες και είχες τρελλές λιγούρες, πόσο είχες πιει?
και εγώ στην αρχή είχα φοβερό θέμα, αλλά με το νερό έστρωσε.
και τώρα κάθε φορά που νιώθω πως πεινάω, λέω μέσα μου "νερό ήπιες??"

*καλή αρχή

koukoutsaki
11-03-12, 18:33
Μεχρι τωρα εχω πιει τουλαχιστον ΕΝΑΜΙΣΙ λιτρο....
Να ρωτησω κατι? Για να μη πινω συνεχεια τσαγια, εχω αγορασει κακαο βιολογικο με περιοκτικοτητα καθαρο κακαο. Ειναι θεοπικρο αλλα απιστευτα αρωματικο. Οποτε δεν εχει κ τα λιπαρα και εξτρα που βαζουν στα τυπικα των σουπερ μαρκετ. Να πινω ροφηματα τετοια σκετα οταν μου ρχεται λυσσα για την.... κυρια???? (ουτε το ονομα της δεν τολμω να προφερω !!!!)

Stella
11-03-12, 20:15
Σχετικα καλα μεχρι στιγμης. Πρωι γαλα απαχο κουακερ και μιση κουταλια μελι. Δεκατιανο ενα σκουπ και μια ρυζογκοφρετα.
Μεσημερι μαρουλοσαλατα 1 κ γλυκου λαδι ,περιπου100 γρ καπνιστο σολωμο και 5 κ σουπας πλιγουρι αλλα ΠΕΙΝΟΥΣΑ τρελα κ εφαγα και μια φετα ψωμι ολικης (ζυμωτο απο δικο μου ανθρωπο!)
Τωρα θα πιω ενα σκετο καφε κ μπηκα να δω τι κανετε γιατι εχω λιγουρα τρελλη!!!!

Για απόγευμα δε θα φας κάτι;
Λογικό να έχεις λιγούρα...φάε κανένα φρουτάκι...λιγο κοτατζ...

koukoutsaki
11-03-12, 20:32
Εφαγα εφαγα λιγες φραουλιτσες- σκετες φυσικα- κι αμα ....δεν, θα φαω κι ενα μηλο ή πορτοκαλι ! Το βραδυ λεω ομελετα ασπραδιων σε αντικολλητικο με κοτατζ κ μανιταρια !!!

koukoutsaki
11-03-12, 20:33
Μου περασε ευτυχως. Λιγο το διαβασμα εδω μαζι σας, λιγο που σιδερωσα.... Εκεινη την ωρα μουρχοτανε να τσακισω ολο τον Κωνσταντινιδη αχαχααχχχχχ

Miss Fit
11-03-12, 22:50
Μου περασε ευτυχως. Λιγο το διαβασμα εδω μαζι σας, λιγο που σιδερωσα.... Εκεινη την ωρα μουρχοτανε να τσακισω ολο τον Κωνσταντινιδη αχαχααχχχχχ

Ετσι μπράβο βάστα γερά λέμε!!:thumbup: Και μένα όταν μου έχετε μπαινω στο φορουμ και μετά μου κόβεται με την μια;)

koukoutsaki
11-03-12, 22:54
Εφαγα και το βραδινο μου , ομελετα με ενα κροκο και 3 ασπραδια φρεσκοτριμμενο πιπερι και 1 κ σουπας κοτατζ και 1 φετα ολικης ζυμωτο ψωμι....ακομα πειναω αλλα ...τον κινεζο...:turtle:
Πριν τον υπνο θα παιξει γιαουρτι τοταλ

koukoutsaki
12-03-12, 22:49
07.30 ξυπνημα
08.00 200 ml γαλα 1,5 % + 3 κσουπας κουακερ+μιση κουταλια μελι +μιση μπανανα ψιλοκομμενη
09.30 gym Πόδια
ζεσταμα
τετρακεφαλοι 3 επι 12 με πολυ λιγο βαρος(εχω πολυ τετρακεφαλο)
σκουοτ 4 επι 16 με μπαρα και 6 κιλα βαρος
σουμο σκουοτ το πρωτο σετ με εξακιλο τα επομενα 3 με 7κιλο αλτηρα 4 επι 16
δικεφαλοι μηριαιοι στο μηχανημα με 10 κιλα 4 επι 16
αρσεις θανατου μπαρα και 6 κιλα βαρος 4 επι 16
προσαγωγους στο μηχανημα 4 επι 6 με 15 κιλα
μηχανημα γλουτιαιων 4 επι 16 με 20 κιλα (σημερα το ανεβασα στα 20)
απαγωγους στο μηχανημα 4 επι 16 με 15 κιλα
κοιλιακοι διαφοροι 15 λεπτα
ραχιαιοι 5 λεπτα
Περπατημα (εξω) γρηγορο ρυθμο μιση ωρα


12.30 1 σκουπ myofusion με την υπολοιπη μιση μπανανα και 1 κ σουπας κολοκυθοσπορους
16.00 σηκωτι ψητο 180 γραμμαρια 4 κ σουπας καστανο ρυζι ενα αγγουρι μια κουταλια ελαιολαδο 1 κ σουπας κοτατζ
19.00 1 σκουπ με 2 φραουλες (παραδοξως δεν πεινουσα ουτε ειχα την κλασικη απογευματινη λιγουρα)
21.30 ενα καλαμακι κοτοπουλο(απο τον κρεοπωλη μου τα παραγγελνω) με μια φετα ντινκελ σικαλεως λιγο μαρουλι κ μια κ σουπας κοτατζ

RAMBO
12-03-12, 22:51
τους κολοκυθοσπορους για πιο λογο?:unsure:

koukoutsaki
12-03-12, 22:56
για να τους δοκιμασω μολις τους ειχα αγορασει διοτι επληροφορηθην οτι βοηθανε κ στο θεμα τουαλετα!:turtle:

koukoutsaki
12-03-12, 23:09
Αν ξερει κανεις παρακαλω.... η προπονηση ποδιων πρεπει να ναι ΜΙΑ μονο φορα τη βδομαδα? μου βγηκε μια ωρα σημερα. Αν καποια εχει λιποαποθηκες γλουτο γιατι να μην κανει κ δευτερη? ή εστω καποιες ασκησεις πχ σκουοτ κ αρσεις?μια δεν ειναι πολυ λιγο?

dorita
12-03-12, 23:22
Αν ξερει κανεις παρακαλω.... η προπονηση ποδιων πρεπει να ναι ΜΙΑ μονο φορα τη βδομαδα? μου βγηκε μια ωρα σημερα. Αν καποια εχει λιποαποθηκες γλουτο γιατι να μην κανει κ δευτερη? ή εστω καποιες ασκησεις πχ σκουοτ κ αρσεις?μια δεν ειναι πολυ λιγο?

εσυ εισαι δικια μου!!;)

koukoutsaki
12-03-12, 23:25
βρε, και γω μαζι σου , αλλα ακρη δεν εχω βγαλει με αυτη την απορια μου ...:(

dorita
12-03-12, 23:27
βρε, και γω μαζι σου , αλλα ακρη δεν εχω βγαλει με αυτη την απορια μου ...:(

κανε λιιιιγο υπομονη κ θα σου απαντηθουν όλες!!;)

koukoutsaki
13-03-12, 13:10
Προπόνηση gym στηθος

Ζέσταμα
Κάμψεις 3 επι 10
Ανοίγματα με τετράκιλους αλτήρες 4 επί 16 σε ισιο πάγκο
Το ίδιο σε επικληνή πάγκο
Pull over 4 επι 10 με τετράκιλους αλτήρες
Αερόβιο Ποδήλατο 45 λεπτά.

RAMBO
13-03-12, 13:33
γιατι δεν αλλαζεις την μια απο τις δυο ασκησεις με ανοιγματα και να βαλεις πιεσεις σε επικλεινη?

koukoutsaki
13-03-12, 14:25
Mmmm ωραια ιδεα με μπάρα εννοείς έτσι?



Για την απορια που γραφω παραπανω εσυ σαν αντρας τι προτεινεις???

RAMBO
13-03-12, 14:51
προτιμοτερο με μπαρα στο smith,στα ποδια θα ελεγα μια φορα την βδομαδα βαρεια προπονηση και μετα να εχουν πολλες μερες να αναρωσσουν αλλα ειδα κατι εγραφες οτι ειναι οι λιποαποθηκες σου εκει οποτε να κανεις και αεροβιο αλλη μια φορα η καλυτερα για μενα step..τωρα βεβαια η Ελενη ξερει καλυτερα να σε βοηθησει;)

gym
13-03-12, 23:19
Γεια σας και απο μενα !!!! Εχω λιωσει να σας διαβαζω τις τελευταιες μερες χαααχαχα αποφασισα να γραφτω και εγω και χαιρομαι που θα μιλαω καθημερινα με αλλα ...gym freaks διοτι κανεις απ την παρεα μου δεν ειναι ....
Λοιπον στο θεμα μας γυμναζομαι δεκα χρονια αλλα απο σαβουρα στη διατροφη αλλο τιποτα και παλι καλα που ειμαι οπως ειμαι !!!! Τωρα ομως τερμα τα ψεματα δεν ειμαστε πια 18 χρονων!!! Ηδη εχω κοψει τα ..καθημερινα γλυκα (!) και τις διαφορες σαβουρες.... Εδω και δυο τρεις βδομαδες δηλαδηΠαντως ηδη ξεπρηστηκα ηδη ξετουμπανιασα πολυ νερο..... πολυ κατακρατηση.....

Λοιπον να συνεχισω. Αυτο με αναπτερωσε γιατι αρχισα να μπαινω σε θεοσταενα ρουχα μου αλλα ξερω οτι τωρα αρχιζει το ζορι ...

Ειμαι 30, 1,70 ακριβως, 61 κιλα (σημερα ξαναζυγιστηκα.....) στα καλα μου ειμαι 57-58..... Αλλα θελει σφιξιμο το κορμι και γραμμωση .
Εχω τον κλασικο γυναικειο μεσογειακο σωματοτυπο.

Απο γυμναστικη οτι ειχα χτισει τοσα χρονια το ειχα χτισει μονο με βαρη, χωρις πλακα, τους τελευταιους μηνες δοκιμασα ομαδικα φιτνες πιλατες κλπ δε δουλευουν στο κορμι μου αντιθετως μου ανοιγαν την ορεξη να τρωω κ παραπανω.... Κ παει η γραμμωση...
Ξαναρχισα ομως τις τελευταιες βδομαδες εντατικα και οταν περασαν τα πιασιματα αρχισα σιγα σιγα να μοιραζω ομαδες, τωρα απο δευτερα λεω να ξεκινησω ΜΙΑ μυικη ομαδα καθε μερα - παω 4 με 5 φορες......
Αυτα για αρχη νεες μου φιλες!!!Θα σας πω κι αλλα χαχααχα


Θελω να γινω σαν αυτην στο αβαταρ μου λιγο πιο γραμμωμενη γινεται ????Χαααχχα αστειακια ωραια ε?

Αντε να βαλουμε μπρος μπας και ξεφορτωθουμε κ την καταραμενη κυτταριτιδαρα!

ΣΚ δεν εχει προπονηση εχει ξεκουραση απο Δευτερα παμε δυναμικα !!!!


καλως ηρθες και εδω λοιπον!
η αρχη ειδα οτι ηδη εγινε οποτε τωρα μπαινεις στο κομματι...ΔΟΥΛΕΙΑ!

κυταρριτιδες και γλυκα δεν πανε μαζι...διαλεξε!:green:
και παμε παρακατω..

Αυτα εινα ...ειδες μεταβολισμος τουρμπο....εγω πια δε θελω να ειμαι οτι να ναι ομως... πρεπει να συμμαζευτω!!! τη γουρουνιτσα θα την εχω για επιβραβευση !!!!


αυτο να το θυμασαι λοιπον...την γουρουνια που λες να την εχεις για ενα μπραβο στον εαυτο σου κ δεν χρειαζεται να ειναι γουρουνια αλλα ενα κατιτις για να ξεκολλησει το μυαλο σου οτι βρισκεσαι σε ενα καλουπι



07.30 ξυπνημα
08.00 200 ml γαλα 1,5 % + 3 κσουπας κουακερ+μιση κουταλια μελι +μιση μπανανα ψιλοκομμενη
09.30 gym Πόδια
ζεσταμα
τετρακεφαλοι 3 επι 12 με πολυ λιγο βαρος(εχω πολυ τετρακεφαλο)ποσο πολυ δηλαδη?εννοεις μηπως συγκριτικα με τα αλλα μερη σου?γυμναζε τα παντα και μην φοβασαι οτι θα τουμπανιασεις...απλα δεν γινεται ευκολα στη γυναικα...
σκουοτ 4 επι 16 με μπαρα και 6 κιλα βαρος τι ευρος κινησης εχεις στα σκουωτ σου?
σουμο σκουοτ το πρωτο σετ με εξακιλο τα επομενα 3 με 7κιλο αλτηρα 4 επι 16
δικεφαλοι μηριαιοι στο μηχανημα με 10 κιλα 4 επι 16 καθιστη,ορθια η οριζοντια?
αρσεις θανατου μπαρα και 6 κιλα βαρος 4 επι 16
προσαγωγους στο μηχανημα 4 επι 6 με 15 κιλα
μηχανημα γλουτιαιων 4 επι 16 με 20 κιλα (σημερα το ανεβασα στα 20)ορθιο η καθιστο?
απαγωγους στο μηχανημα 4 επι 16 με 15 κιλα
κοιλιακοι διαφοροι 15 λεπτα τι κοιλιακοι συγκεριμενα?
ραχιαιοι 5 λεπτα
Περπατημα (εξω) γρηγορο ρυθμο μιση ωρα


12.30 1 σκουπ myofusion με την υπολοιπη μιση μπανανα και 1 κ σουπας κολοκυθοσπορους
16.00 σηκωτι ψητο 180 γραμμαρια 4 κ σουπας καστανο ρυζι ενα αγγουρι μια κουταλια ελαιολαδο 1 κ σουπας κοτατζ
19.00 1 σκουπ με 2 φραουλες (παραδοξως δεν πεινουσα ουτε ειχα την κλασικη απογευματινη λιγουρα)
21.30 ενα καλαμακι κοτοπουλο(απο τον κρεοπωλη μου τα παραγγελνω) με μια φετα ντινκελ σικαλεως λιγο μαρουλι κ μια κ σουπας κοτατζ


Αν ξερει κανεις παρακαλω.... η προπονηση ποδιων πρεπει να ναι ΜΙΑ μονο φορα τη βδομαδα? μου βγηκε μια ωρα σημερα. Αν καποια εχει λιποαποθηκες γλουτο γιατι να μην κανει κ δευτερη? ή εστω καποιες ασκησεις πχ σκουοτ κ αρσεις?μια δεν ειναι πολυ λιγο?


η συχνοτητα της προπονησης ποδιων με βαρη ασχετα αν εχεις η οχι λιπος ποικιλλει αναλογα εμ το επιπεδο σου,τους στοχους σου και τις αντοχες σου γενικοτερα..

συνιστω ειτε να εχεις ενα σπλιτ διημερο με διαφορετικες ομαδες καθε φορα και μακρυα η μια προπονηση απο την αλλη...
αλλα και μια φορα να τα χτυπας ΣΩΣΤΑ την εβδομαδα παλι αποτελεσμα θα εχεις κ αυτο σου προτεινω

το θεμα με τα ποδια στις γυναικες ειναι βασικα η διατροφη κ οτι φοβουνται οι κοπελες να ανεβασουν κιλα λες κ θα γινουν τερατα...

σου προτεινω λοιπον...οσο το δυνατον πιστη στη διατροφη σου χωρις πολλες γουρουνιες,δυνατη προπονηση κ ολα θα παρουν την ανιουσα αν με πιανεις...:green::green:

βρε, και γω μαζι σου , αλλα ακρη δεν εχω βγαλει με αυτη την απορια μου ...:(

μην βιαζεσαι καλε...θα σου απαντησουμε!:P:P:P

Προπόνηση gym στηθος

Ζέσταμα
Κάμψεις 3 επι 10
Ανοίγματα με τετράκιλους αλτήρες 4 επί 16 σε ισιο πάγκο
Το ίδιο σε επικληνή πάγκο
Pull over 4 επι 10 με τετράκιλους αλτήρες
Αερόβιο Ποδήλατο 45 λεπτά.

δεν χρειαζεται να κανεις και σε ισιο κ επικληνη εκτασεις...

κανε σε επικληνη και πριν απο αυτο βαλε πιεσεις σε ισιο με μπαρα

δηλαδη
1.καμψεις
2.πιεσεις ισιο μπαρα
3.ανοιγματα επικληνη
4 πουλοβερ

και διατασεις οπωσδηποτε



κατι αλλο τωρα σαν τιπ...

θα ηταν πολυ καλο και για σενα κ για οσους παρακολουθουν τα λογκς και θελουν να σε βοηθησουν να γραφεις πιο αναλυτικα και πιο οργανωμενα
τι εννοω?

πχ

διατροφη

08.00 ταδε
11.00 ταδε

προπονηση

πιεσεις σε ισιο παγμο με μπαρα 4*10/12/16/20


οσο πιο καθαρα και λεπτομερως γραφεις,τοσο πιο ευκολο για τον αλλον να σε συμβουλευσει και να σε βοηθησει...

αυτααααα!:green:

koukoutsaki
13-03-12, 23:38
Καταρχας Ελενάκι μου ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σου! :turtle::turtle::turtle:

Παραθετω τη σημερινη διατροφη(την προπονηση την ειχα γραψει πιο πανω);)



08.00 200 ml γαλα 1,5 % με 3 κ.σουπας κουακερ μιση κουταλια μελι και μια κουταλια σουπας αποξηραμενα μουρα
11.00 2 μικρες ρυζογκοφρετες 2 κουταλιες κοτατζ μια κουταλια μαρμελαδα χωρις προσθηκη ζαχαρης(απο οτι ελεγε...)
Καφε γαλλικό σκέτο
14.00 150 γρ σηκωτι ψητο μιση γλυκοπατατα μια πηρουνια φασολακια πρασινα με ενα κουταλακι ελαιολαδο
17.30 1 πορτοκαλι
1 μπισκοτο βρωμης(συνταγη που βρηκα απο δω μεσα κ το εφτιαξα....)
Καφε γαλλικο σκετο
20.30 1 ντοματα με ενα κουταλακι λαδι , ριγανη, 1 μπιφτεκι κοτοπουλο, μιση γλυκοπατατα.
22.30 1 γιαουρτι 2% τοταλ με 1 κουταλακι πικρο κακαο

Νερο πολυ πολυ!


Τι να κανω με αυτες τις λιγουρες! :bowdown: :shock::shock::shock:

gym
13-03-12, 23:43
Καταρχας Ελενάκι μου ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σου! :turtle::turtle::turtle:

Παραθετω τη σημερινη διατροφη(την προπονηση την ειχα γραψει πιο πανω);)



08.00 200 ml γαλα 1,5 % με 3 κ.σουπας κουακερ μιση κουταλια μελι και μια κουταλια σουπας αποξηραμενα μουρα
11.00 2 μικρες ρυζογκοφρετες 2 κουταλιες κοτατζ μια κουταλια μαρμελαδα χωρις προσθηκη ζαχαρης(απο οτι ελεγε...)
Καφε γαλλικό σκέτο
14.00 150 γρ σηκωτι ψητο μιση γλυκοπατατα μια πηρουνια φασολακια πρασινα με ενα κουταλακι ελαιολαδο
17.30 1 πορτοκαλι
1 μπισκοτο βρωμης(συνταγη που βρηκα απο δω μεσα κ το εφτιαξα....)
Καφε γαλλικο σκετο
20.30 1 ντοματα με ενα κουταλακι λαδι , ριγανη, 1 μπιφτεκι κοτοπουλο, μιση γλυκοπατατα.
22.30 1 γιαουρτι 2% τοταλ με 1 κουταλακι πικρο κακαο

Νερο πολυ πολυ!


Τι να κανω με αυτες τις λιγουρες! :bowdown: :shock::shock::shock:

να κανεις τη μιση γλυκοπατατα ολοκληρη και να την μετρας...

να βγαλεις το μπισκοτο και να φας τροφη που θα σε γεμισει πιο πολυ απο οσο σε γεμιζει ενα μπισκοτο κ ας ειναι σπιτικο


να αρχισεις να μετρας θερμιδες για να ξερεις που βρισκεσαι...

μπες στο θεμα διατροφη στο φορουμ και εκει ως στικυ θα βρεις πως να βγαλεις θερμιδες ,ποσες σου χρειαζονατι για το καθε τι....

κανε αυτο κ μετα μετρα για μια εβδομαδα ακριβως το τι τρως για να δουμε που βρισκεσαι...


να ξερεις γενικα οτι οσο πιο καθαρες τροφες τρωμε,τοσο πιο πολυ μπορουμε να φαμε και ερχεται ο κορεσμος πιο ευκολα και γρηγορα και δεν εχουμε λιγουρες...τι να φτουρισει βρε το μπισκοτο περα απο την λιγουρα για μπισκοτο?

με πιανειιιιις?

κουκουτσι μου εχεις διαβασμα!;)

koukoutsaki
14-03-12, 00:01
Ναι καλη μου gym θα προσπαθησω οσο μπορω! Απλα θεωρω οτι δε μπορω να μειωσω και ΤΡΑΓΙΚΑ τις θερμιδες οταν μεχρι προτινος ετρωγα περισσοτερο κι απ τον αντρα μου.... Γιατι οταν πεσω σε πλατω ποσο θα τις μειωσω μετα ?:unsure: Και βεβαια θα τα δινω ολα στην προπονηση....:weights:

gym
14-03-12, 00:02
Ναι καλη μου gym θα προσπαθησω οσο μπορω! Απλα θεωρω οτι δε μπορω να μειωσω και ΤΡΑΓΙΚΑ τις θερμιδες οταν μεχρι προτινος ετρωγα περισσοτερο κι απ τον αντρα μου.... Γιατι οταν πεσω σε πλατω ποσο θα τις μειωσω μετα ?:unsure: Και βεβαια θα τα δινω ολα στην προπονηση....:weights:

δεν ειπα αγαπη μου να μειωσεις

ειμαι το τελευταιο ατομο που πει να μειωσει καποιος φαγητο

απλα ειπα να διαβασεις!;)

koukoutsaki
14-03-12, 22:34
08.00 200 ml γαλα με 3 κ σουπας βρωμη μισο κουταλακι γλυκου μελι μια κουταλια κολοκυθοσπορο μια κουταλια αποξηραμενα μουρα
και ενα μπισκοτο βρωμης απο συνταγη του φορουμ..

9.30 Προπονηση πλατη
Ζεσταμα
Εμπροσθολαιμιες ελξεις 4*16 κλειστη λαβη
Το ιδιο με ανοιχτη λαβη
Κωπηλατικη μηχανημα 4*16
Κωπηλατικη με αλτηρες 4*16
Ποδηλατο 20'
Γρηγορο περπατημα 45'
Διατασεις

12.00 ενα μικρο ποτηρι γαλα 1,5 % μια ρυζογκοφρετα και μια μπανανα

15.00 σολωμος ψητος μια φετα,ντοματοσαλατα με 1 κσ λαδι,1 γλυκοπατατα ψητη

18.00 ενα πορτοκαλι και 5 φραουλες

21.00 μια ψητη πατατα, ενα σφικτο αβγο και 3 ασπραδια,μαρουλοσαλατα, 1 κ σ κοτατζ

23.00 γιαουρτι 0% με 1 κουταλια πικρο κακαο(απο βιολογικα)

Νερο αφθονο
2 γαλλικους σκετους


Τι κανω λαθος??? Γιατι πειναω ακομα gymουλινα μου?? Κοριτσια βοηθεια...
(μου φαινονται πολυ λιγα κ ζοριζομαι,φανταστειτε τι κατεβαζα μεχρι τωρα..):shock::shock::shock:

xelashai
14-03-12, 22:37
προς το τελος της ημερας πεινας?

koukoutsaki
14-03-12, 22:49
Παντα, αλλα ειδικα το απογευμα και μετα παιζει πασαβιόλα ...:turtle::bowdown::bowdown::bowdown:

xelashai
14-03-12, 22:54
Παντα, αλλα ειδικα το απογευμα και μετα παιζει πασαβιόλα ...:turtle::bowdown::bowdown::bowdown:

δεν ξερω κ τι ποσοτητες τρως αλλα ειναι κ λογικο...θελεις λιγο χρονο να συνηθισεις...
εκοψες κ τα γλυκακια...μπραβο!!

koukoutsaki
14-03-12, 22:55
Και που τα εκοψα πειναω περισσοτερο.
Οι ποσοτητες που καταναλωνω τωρα και ναγραφω, για μενα ειναι ορεκτικο.... μηπως κανω ζημια στο μεταβολισμο μου ετσι?

xelashai
14-03-12, 23:07
Και που τα εκοψα πειναω περισσοτερο.
Οι ποσοτητες που καταναλωνω τωρα και ναγραφω, για μενα ειναι ορεκτικο.... μηπως κανω ζημια στο μεταβολισμο μου ετσι?

να σου πω εγώ τι θα έκανα...(επειδή στην ιδια κατάσταση ήμουν κ εγω με τα γλυκά...)
ο πρωτος στόχος που θα ειχα θα ήταν να κόψω τα γλυκά...(σε 1 φορά το μηνα ή 1 στις 15μερες)...
καθαρές τροφές κ αρκετή ποσότητα στο φαγητο (κ συχνα γευματα)..κ για να μην πεινάω αλλα κ για να μην προλαβαίνουν να έρχονται οι λιγούρες...;)
βημα βημα...εχεις κανει μεγαλη αλλαγη κ θελεις χρονο να προσαρμοστεις...

koukoutsaki
14-03-12, 23:15
Να φανταστεις ,καθε απογευμα η λακτα ηταν ντε φακτο, χωρια ολη την υπολοιπη μερα το τσιμπολογημα... καρμποναα στανταρ μια φορα τη βδομαδα και αλλα και αλλα πολλα....εξω για καφε με τις φιλες χτυπαγα κ βαφλα εγω με νουτελα!

koukoutsaki
15-03-12, 13:44
08.00 200 ml γαλα με 3 κ σουπας βρωμη μισο κουταλακι γλυκου μελι μια κουταλια κολοκυθοσπορο μια κουταλια αποξηραμενα μουρα
και ενα μπισκοτο βρωμης απο συνταγη του φορουμ..

9.30 Προπονηση πλατη
Ζεσταμα
Εμπροσθολαιμιες ελξεις 4*16 κλειστη λαβη
Το ιδιο με ανοιχτη λαβη
Κωπηλατικη μηχανημα 4*16
Κωπηλατικη με αλτηρες 4*16
Ποδηλατο 20'
Γρηγορο περπατημα 45'
Διατασεις

12.00 ενα μικρο ποτηρι γαλα 1,5 % μια ρυζογκοφρετα και μια μπανανα

15.00 σολωμος ψητος μια φετα,ντοματοσαλατα με 1 κσ λαδι,1 γλυκοπατατα ψητη

18.00 ενα πορτοκαλι και 5 φραουλες

21.00 μια ψητη πατατα, ενα σφικτο αβγο και 3 ασπραδια,μαρουλοσαλατα, 1 κ σ κοτατζ

23.00 γιαουρτι 0% με 1 κουταλια πικρο κακαο(απο βιολογικα)

Νερο αφθονο
2 γαλλικους σκετους


Τι κανω λαθος??? Γιατι πειναω ακομα gymουλινα μου?? Κοριτσια βοηθεια...
(μου φαινονται πολυ λιγα κ ζοριζομαι,φανταστειτε τι κατεβαζα μεχρι τωρα..):shock::shock::shock:

Τελικα δεν αντεξα αλλο χτες κ τα μεσανυχτα εφαγα επιπλεον ενα ξινομηλο και μια μικρη χουφτα αμυγδαλα. Μου ρχονταν να φαω τους σοβαδες απ τους τοιχους απ την πεινα. Δεν εχω καμια τυψη ομως γιατι καταφερα να αντισταθω στη μερεντα του καλου μου που μου εγνεφε απο το ντουλαπι...

vaggan
15-03-12, 14:27
Να φανταστεις ,καθε απογευμα η λακτα ηταν ντε φακτο, χωρια ολη την υπολοιπη μερα το τσιμπολογημα... καρμποναα στανταρ μια φορα τη βδομαδα και αλλα και αλλα πολλα....εξω για καφε με τις φιλες χτυπαγα κ βαφλα εγω με νουτελα!ααα εσυ εισαι ο ανθρωπος μου:P:P:P:rolf::rolf:

tasos2
15-03-12, 14:44
Μου ρχονταν να φαω τους σοβαδες απ τους τοιχους απ την πεινα.

Δεν ειναι καλο να πεινας τοσο πολυ γιατι πεφτει ο μεταβολισμος και το σωμα προσπαθει να κρατησει λιπος για να επιβιωσει. Τρωγωντας πολυ λιγο δε θα εχεις τοσο καλα αποτελεσματα και θα ειναι πολυ προσωρινα συν οτι καταπιεζεσαι κιολας. Ξαναψαξτο λιγο καλυτερα.

koukoutsaki
15-03-12, 14:54
Θεωρεις κι εσυ οτι ειναι λιγα? (και που να βλεπες ποσα ετρωγα....)
Αρα δεν ειμαι παραλογη? Μιλαμε για πεινα, οχι για λιγουρα.....

koukoutsaki
15-03-12, 14:55
ααα εσυ εισαι ο ανθρωπος μου:P:P:P:rolf::rolf:


χαχαχαχα και λιγα λες ωστοσο σε πληροφορω οτι εχω να φαω σαβουρα 3 βδομαδες.....

koukoutsaki
15-03-12, 23:13
8.00 200 μλ γαλα 4 κσ κουακερ 1 κσ αποξ.μουρα μιση μπανανα ψιλοκομμενη, 1 μπισκοτο βρωμης του φορουμ!

9.30 Προπόνηση

Ζέσταμα πολυ καλο
Προτασεις ωμων με αλτηρες 4 * 16 14 12 10 4 κιλους
Εκτάσες ώμων με αλτήρες 4 * 16 14 12 10
Το μηχανημα που βαζεις τα χερια και ανασηκωνεις ώμους δεξερω πως λεγεται 4* 14 12 10 10
Μηχανημα abs με 20 kg 4 * 20 20 20 20
Καρεκλα ραχιαιων υπερεκτασεις με 20 kg 4* 20 20 20 15
Ποδηλατο 5' σε οση αντισταση αντεχα
1 ωρα γρηγορο περπατημα εξω

11.30 1 σκουπ πρωτεινη σοκολατας μιση μπανανα μια ρυζογκοφρετα

15.00 200 γρ φιλετο περκα στη σχαρα
5 κουταλιες σουπας ρυζι
1 κουταλια σουπας κοτατζ-αμα δεν εχω κατι σε τυρι ΔΕΝ μπορω να φαω.

18.00 1 πορτοκαλι

20.30 150 γρ κοτοπουλο στηθος με καρυ κ πιπερι
200 γρ βραστη πατατα
αγγουροντοματα με 1 κσ λαδι
1 κουταλια κοτατζ

22.30 1 γιαουρτι με 1 κουταλακι πικρο κακαο

Νερο αφθονο, 2 κουπες πρασινο τσαι και γαλλικο σκετο .

tasos2
15-03-12, 23:21
Θεωρεις κι εσυ οτι ειναι λιγα? (και που να βλεπες ποσα ετρωγα....)
Αρα δεν ειμαι παραλογη? Μιλαμε για πεινα, οχι για λιγουρα.....

Nαι αν πεινας τοσο σημαινει οτι ειναι λιγα και πρεπει να ανεβασεις

gym
16-03-12, 17:14
οι πρωτες 15 μερες γενικα ειναι οι πιο δυσκολες ωστε να συνηθισουμε σε εναν νεο τροπο διατροφης αλλα κ γενικα οποιαδηποτε αλλαγη προκυπτει στο προγραμμα μας

κανε υπομονη για να μπορεσεις να ξεχωρισεις την πεινα του σωματος απο την πεινα του μυαλου σου...


περα απο αυτο...μια χαρα ποσοτητες τρως....

κ πατατα βλεπω 200 γρ και το μπισκοτο σου κ το κοτοπουλο σου 150 ειναι...


το μπισκοτο πχ θα μπορουσες να το παραλειψεις ωστε να ανεβασεις την αντιστοιχη ποσοτητα του υδατανθρακα απο κατι πιο καθαρο με λιγοτερες θερμιδες ωστε να μπουκωσεις πιο πολυ....

;)

koukoutsaki
16-03-12, 17:18
οι πρωτες 15 μερες γενικα ειναι οι πιο δυσκολες ωστε να συνηθισουμε σε εναν νεο τροπο διατροφης αλλα κ γενικα οποιαδηποτε αλλαγη προκυπτει στο προγραμμα μας

κανε υπομονη για να μπορεσεις να ξεχωρισεις την πεινα του σωματος απο την πεινα του μυαλου σου...


περα απο αυτο...μια χαρα ποσοτητες τρως....

κ πατατα βλεπω 200 γρ και το μπισκοτο σου κ το κοτοπουλο σου 150 ειναι...


το μπισκοτο πχ θα μπορουσες να το παραλειψεις ωστε να ανεβασεις την αντιστοιχη ποσοτητα του υδατανθρακα απο κατι πιο καθαρο με λιγοτερες θερμιδες ωστε να μπουκωσεις πιο πολυ....

;)


Ειμαι στο τελος της τριτης εβδομαδας καλη μου , ειχα ξεκινησει πριν γραφτω εδω... Αλλα νομιζω οτι καταλαβαινω την πεινα απο τη λιγουρα ειναι τελειως διαφορετικα...:(
Αυτο που φοβαμαι ειναι μη ριξω πολυ το μεταβολισμο μου, πεσω σε κανα πλατο κ μετα τρεφομαι ολη μου τη ζωη με μαρουλοφυλλα.... Σκεψου οτι εχω συντηρηση 2150 με τα τωρινα δεδομενα κι εγω καταβροχθιζα οχι 2150, αλλα ...ασε καλυτερα,και παλι δεν ειμαι χοντρη....
Δε ξερω σε ποσες θερμιδες να παιξω :shock:

gym
16-03-12, 17:28
θα συνηθισεις...μην το εχεις κ πολυ στο μαυλο σου


μιλαει το κουκουτσι τωρα απο μεσα σου που του λειπουν οι σοκολατες ;)

δεν σε λυπαμαι :green::green:

λοιπον...ξεκινα λιγο απο εδω,δεν ειναι καθολου δυσκολο...ολοι απο εδω ξεκινησαμε...


εδω θα βρεις θερμιδες
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?1240-%CE%98%CE%B5%CF%81%CE%BC%CE%B9%CE%B4%CE%BF%CE%BB%CE%B9%CF%80%CE%BF%CE%BC%CE%B5%CF%84%CF%81%CE%B7%CF%84%CE%AE%CF%82

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?4298-%CE%A0%CF%81%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%B1%CE%BC%CE%BC%CE%B1-%CE%A5%CF%80%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%BF%CF%85-BMR-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%B8%CE%B5%CF%81%CE%BC%CE%B9%CE%B4%CF%89%CE%BD


εδω θα διαβασεις για να μαθεις http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?5923-%CE_%CE%B9%CE%B1%CF_%CF_%CE%BF%CF_%CE%B7-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%B1%CF_%CF_%CE%B1%CF_%CE%B9%CE%BF%CF_%CF_-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BF%CF_%CE%B9-%CE%BC%CE%BF%CE%BD%CE%BF...


και αυτο εδω ειναι ενα καλο σιτε οπου μπορεις να υπολογισεις απλα τα παντα αυτοματα...βρισκεις πατας στα βγαζει...ναι ειναι μια ευλογια πραγματικα το νετ ωρες ωρες!http://www.fitday.com/

koukoutsaki
16-03-12, 17:32
[QUOTE=gym;537972]θα συνηθισεις...μην το εχεις κ πολυ στο μαυλο σου


μιλαει το κουκουτσι τωρα απο μεσα σου που του λειπουν οι σοκολατες ;)

δεν σε λυπαμαι :green::green:




ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ θεάααααα :rolf:

Αεροβια που κανω 4 φορες τη βδομαδα πως σου φαινεται ή ειναι πολυ?

gym
16-03-12, 17:38
εαν παλια δεν εκανες καθολου κ τωρα ξαφνικα το εβαλες...ναι ειναι πολυ

αν ομως η αλλαγη ηταν σταδιακη τοτε εισαι οκ...

δωσε βαση στη διατροφη σου και γερη προπονηση με βαρη κ θα πας καλα...;)

koukoutsaki
16-03-12, 22:40
εαν παλια δεν εκανες καθολου κ τωρα ξαφνικα το εβαλες...ναι ειναι πολυ

αν ομως η αλλαγη ηταν σταδιακη τοτε εισαι οκ...

δωσε βαση στη διατροφη σου και γερη προπονηση με βαρη κ θα πας καλα...;)


Εκανα Ελενη μου εκανα . 3 φορες. Τωρα το πηγα 4 αντε να κανω 3 αμα τυχει κατι κ δε προλαβω. Εννοειται θα τα δωσω ολα λιωσιμοοοοοοο χαχαχαχαχ:turtle::turtle::turtle: Ασε που βαζω και τον αντρα μου να τρωει τα ιδια χαχαχ

koukoutsaki
17-03-12, 00:49
08.00 200 ml γαλα 3 κσ βρωμη 1 κσ αποξ.μουρα μισο κουταλακι γλυκου μελι 20 γρ αποξηραμ.παπαγια
1 μπισκοτο βρωμης

Προπονηση
Ζεσταμα
Καμψεις δικεφαλων μπαρα 4 * 12 10 10 10
Καμψεις δικεφαλων αλτηρες-αυτοσυγκεντρωσης 4* 12 12 12 10
Πιεσεις τρικεφαλων αλτηρες ορθια 4 * 12 12 12 12
Πιεσεις τρικεφαλων τροχαλια ορθια 4 * 12 12 10 10
Ποδηλατο 10 λεπτα
Γρηγορο περπατημα 45 λεπτα
Διατασεις

11.00 100 ml γαλα 1 κουταλακι κοτατζ 2 ρυζογκοφρετες
1 φετα γαλοπουλα κ μια ενταμ εν ελλαδι 30 γρ ντινκελ σικαλεως

15.00 70 γρ στηθος κοτοπουλο
200 γρ ψητη πατατα
80 γρ κοτατζ
μαρουλοσαλατα με λιγο ελαιολαδο
Γαλλικο σκετο

19.30 100 γρ στηθος κοτοπουλο
150 γρ γλυκοπατατα
μαρουλοσαλατα ενα κουταλακι λαδι
1 κουταλια κοτατζ

21.30 μισο πορτοκαλι,5 φραουλες,100 ml κεφιρ 1,5% λιπαρα, 25 γρ αμυγδαλα

23.30 1 τοταλ 0% με 1 scoop πρωτεινη γευση σοκολατα (οχι που δε θα παιρνα τη δοση μου χαχαχα :green:)

RAMBO
17-03-12, 16:55
πολλα γαλακτοκομικα εχεις

Stella
17-03-12, 18:19
πολλα γαλακτοκομικα εχεις

E, και τι πειράζει βρε ραμπο....αν είναι στις θερμιδες της;;;

RAMBO
17-03-12, 18:52
ναι αλλα δεν ειναι πολλα για μεσα στην μερα?..θα μπορουσε να βαλει κατι αλλο,να αποφυγει τα ζωικα λιπαρα,ας πουμε να εχει cottage πριν τον υπνο και στο πρωινο το γαλα και τα αλλα να τα αντικαταστησει με περισσοτερο ειτε κοτοπουλο η κατι αλλο να μην πειναει..

koukoutsaki
17-03-12, 19:59
Παιδακια μου το εχω ξαναπει αμα δεν εχει κατι σε τυρι εστω λιγουλακι ΔΕ μπορω να φαω τι να κανουμε Ηπειρωτισσα γαρ, δε λετε καλα καλα που εκοψα μαχαιρι τις σοκολατες κ τις παστες εχω να φαω 3 βδομαδες ???χεχε

koukoutsaki
18-03-12, 00:26
Γυμναστικη δεν εχει ΣΚ, ολη τη βδομαδα περασαμε ελαχιστο χρονο μαζί με τον αντρα μου, οποτε οπως
καταλαβαινετε ολο μαζι ειμαστε. ( Εξαλλου πηγα 5 φορες γυμναστηριο. )
Ριξαμε ομως πολυ περπατημα σε μεγαλο εμπορικο κεντρο. :green:


10.00 200 ml γαλα χωρις λακτοζη,3 κ σ κουακερ,κανελα,μιση μπανανα μεσα,
1 κσ αποξηραμενα μουρα,1 κ σ κολοκυθοσπορους,λιγο στη μυτη του κουταλιου μελι.

12.00 διπλο καπουτσινο σκετο με κανελα,παρηγγειλα με αφρογαλα λαιτ(τωρα τι μουβαλαν δε ξερω).
Μου φεραν με τον καφε κατι πουρακια τυπου Caprice και νιωθω πολυ περηφανη που τα παραμερισα!!!:turtle:

14.30 μιση μπανανα, 100 ml ξινογαλο 1% (το ξερω δεν επρεπε τοσο αργα κ τοσο λιγο, αλλα δεν εβγαινα)

16.00 μυδοπιλαφο 180 γρ ρυζι 80 γρ μυδια ολα νεροβραστα με πιπερι
σαλατα αγγουρι με 1 κουταλακι ελαιολαδο,40 γρ ντινκελ σικαλεως

19.00 150 γρ φραουλες,σκετο γαλλικο καφε

22.00 1 αυγο σφικτο,2 ασπραδια,100 γρ κοτατζ λαιτ, 1 φετα εν ελλαδι λαιτ ενταμ,1 φετα
γαλοπουλα εν ελλαδι, μια μικρη αραβικη πιτα των 40 γρ ολικης αλεσεως.

23.30 10 γραμμαρια αμυγδαλα, 1 scoop πρωτεινη με νερο (αναγκαστικα,δε μου βγηκε αλλιως σημερα)



Απο νεράκι δυστυχως δεν πηγα οσο καλα ηθελα σημερα...:(
Κοριτσακια πηρα κ μια exinacea εχω μια υποπτη καταρροη, ελπιζω να το περασω στο ποδι να μη
χασω προπονησεις...:bowdown: :weights::weights::weights:

gym
18-03-12, 03:09
Γυμναστικη δεν εχει ΣΚ, ολη τη βδομαδα περασαμε ελαχιστο χρονο μαζί με τον αντρα μου, οποτε οπως
καταλαβαινετε ολο μαζι ειμαστε. ( Εξαλλου πηγα 5 φορες γυμναστηριο. )
Ριξαμε ομως πολυ περπατημα σε μεγαλο εμπορικο κεντρο. :green:χαρες που θα κανε ο αντρουληςςςςςςςςς:green::green:


10.00 200 ml γαλα χωρις λακτοζη,3 κ σ κουακερ,κανελα,μιση μπανανα μεσα,
1 κσ αποξηραμενα μουρα,1 κ σ κολοκυθοσπορους,λιγο στη μυτη του κουταλιου μελι.
στο πρωινο αν κ τιγκα στον υδατ το δεχομαι γιατι ειναι πρωινο...κ εισαι κ γλυκατζου

12.00 διπλο καπουτσινο σκετο με κανελα,παρηγγειλα με αφρογαλα λαιτ(τωρα τι μουβαλαν δε ξερω).καλα ενας καφες δεν μας εκαψε ποτε
Μου φεραν με τον καφε κατι πουρακια τυπου Caprice και νιωθω πολυ περηφανη που τα παραμερισα!!!:turtle::thumbup::thumbup:

14.30 μιση μπανανα, 100 ml ξινογαλο 1% (το ξερω δεν επρεπε τοσο αργα κ τοσο λιγο, αλλα δεν εβγαινα)τι εννοεις εδω?

16.00 μυδοπιλαφο 180 γρ ρυζι 80 γρ μυδια ολα νεροβραστα με πιπερι
σαλατα αγγουρι με 1 κουταλακι ελαιολαδο,40 γρ ντινκελ σικαλεως

θα μπορουσες κ λιγο πιο αργα να φας...κατα τις 5 εστω
επισης...μην μπερδευεις ψωμια με ρυζια...διαλεξε ενα κ καλο ...θα σε βοηθησει περισσοτερο αυτο αργοτερα...

19.00 150 γρ φραουλες,σκετο γαλλικο καφε

22.00 1 αυγο σφικτο,2 ασπραδια,100 γρ κοτατζ λαιτ, 1 φετα εν ελλαδι λαιτ ενταμ,1 φετα
γαλοπουλα εν ελλαδι, μια μικρη αραβικη πιτα των 40 γρ ολικης αλεσεως.

πολυ πραμα εδω βρε μανα μου...τα αυγα σου οκ...αντε κ το κοτατζ...το εν ελλαδι εκει με την γαλοπουλα κ την αραβικη..γρρρρρ....

23.30 10 γραμμαρια αμυγδαλα, 1 scoop πρωτεινη με νερο (αναγκαστικα,δε μου βγηκε αλλιως σημερα)



Απο νεράκι δυστυχως δεν πηγα οσο καλα ηθελα σημερα...:(
Κοριτσακια πηρα κ μια exinacea εχω μια υποπτη καταρροη, ελπιζω να το περασω στο ποδι να μη
χασω προπονησεις...:bowdown: :weights::weights::weights:

χμ..ξερω σου ειναι δυσκολο να μπεις σε μια σειρα στη διατροφη σου αλλα θα ηθελα να κανεις ενα βημα την φορα...

διαλεξε μια αλλαγη...μην μου πεις μα εκοψα σοκολατες...τα αυτονοητα δεν τα μετραω...

ειμαι λιγο αποτομη αλλα ξερω οτι σε λιγο καιρο ολες μα ΟΛΕς κ μεσα σε αυτες κ εγω θα θελουμε πιο εμφανη αποτελεσματα κ για να προλαβω αλλα,σου λεω απο τωρα...

για αρχη πχ περιορισε λιγο τα αλλαντικα που ειδα...
μπορει να ειναι τυχαια μερα αλλα σου δινω ενα πχ...εσυ ξερεις που τρως παραπανω κατι χαζουλικο...

gym
18-03-12, 03:10
πολλα γαλακτοκομικα εχεις

κ τι θα την θολωσουν?;)

τα γαλακτοκομικα σε αυτο το επιπεδο δεν μας νοιαζουν...εμενα αλλα με νοιαζουν να μην εμφανιστουν...βλεπε σοκολατες γλυκα κτλ κτλ

koukoutsaki
18-03-12, 11:55
Κοριτσακια μου καλημερα ελπιζω να ειστε οοοοολες καλα εγω ειμαι μες στα νευρα. Τελος τριτης βδομαδας σημερα. Τι εγινε γ@@@@@@το? Κολλησαμε κιολας? Αυτο ήτανε? Δε φτανει που πειναω και στερουμαι ΤΟΣΑ???? ΚΑΜΙΑ διαφορα ουτε στη μεζουρα ουτε στη ζυγαρια..... ΑΙ ΣΙΧΤΙΡ ...

Nastya
18-03-12, 12:05
μηπως εισαι πριν τις "ημερες" σου?

Miss Fit
18-03-12, 12:10
ΑΑΑΑΑ δεν θέλω τέτοια τώρα!!! Βρέ κουκουτσακι θα ήταν πολύ ευκολο αν βλεπαμε διαφορά στις 3 εβδομάδες , αλλη εδω μέσα κάνουν χρόνια!!! Πρέπει να κάνεις υπομονή, γυμναστική και καθαρή διατροφή και σιγα σιγά θα έρθουν τα αποτελέματα;) Και μην αισθάνεσαι οτι στερείσαι, κανε το τρόπο ζωής, γουσταρε το!Εδώ στο φόρουμ ειμαστε τοσοι πολυ και έχουμε τους ιδιους στόχους...αυτο ειναι μεγάλη βοήθεια.:thumbup:

koukoutsaki
18-03-12, 12:15
πΑΙΔΙΑ Πραγματικα θα αρχισω να ΟΥΡΛΙΑΖΩ σας λεω στερουμαι τα παντα μη σας γραψω τι ετρωγα πριν κι ημουν μολις ενα κιλο βαρυτερη, τα εχουμε πει χιλιες φορες.... Δεν το διανοουμαι αυτο. Και οχι δεν περιμενω να αδιαθετησω.
Μηπως κολλησα για τα καλα και χρειαζομαι cheat για να ξεμπλοκαρω? Φιλαρακι γυμναστης αυτο μου ειπε.....Αλλιως λεει εκει θα μεινω κολλημενη....Αυτο που με τρελλαινει ειναι οτι δεν εχω ουτε χιλιοστο διαφορα στη μεζουρα λες και ζηταω τιποτε παραλογο απο 61 θελω να παω 58 ...:shock:

dorita
18-03-12, 14:00
κουκουτσακι μου γλυκο μηπως εισαι λιιιιιιιιιιγο ανυπομονη;;;;
φτιαξε την διατρουφουλα σου (καθαρη...) προσαρμοσέ την στα δικα σου γουστα, κανε την γυμναστικουλα σου....
κ σιγα σιγα θα δεις αποτελεσματα!!
δεν σημαινει επειδη εκοψες τις σοκολατες θα κατεβεις με την μια!!!!;)

koukoutsaki
18-03-12, 14:03
Μονο τις σοκολατες? Γιατι δε λεμε τα παχυντικα ζυμαρικα, τα τηγανιτα, τις σαλτσες, τα αλλαντικα ... και τοσα αλλα ....ασκητης εχω γινει σε σχεση με πριν μπου χαχαχχχα
απλα περιμενα η μεζουρα να σταθει πιο φιλικη απο τη ζυγαρια.....:( Ισως ειμαι παραπανω ανυπομονη απο οτι πρεπει αλλα μετα απο 3 βδομαδες μονο ενα κιλο το οποιο στανταρ ειναι μονο υγρα, το θεωρω ΤΙΠΟΤΑ....:(

gym
18-03-12, 14:09
πΑΙΔΙΑ Πραγματικα θα αρχισω να ΟΥΡΛΙΑΖΩ σας λεω στερουμαι τα παντα μη σας γραψω τι ετρωγα πριν κι ημουν μολις ενα κιλο βαρυτερη, τα εχουμε πει χιλιες φορες.... Δεν το διανοουμαι αυτο. Και οχι δεν περιμενω να αδιαθετησω.
Μηπως κολλησα για τα καλα και χρειαζομαι cheat για να ξεμπλοκαρω? Φιλαρακι γυμναστης αυτο μου ειπε.....Αλλιως λεει εκει θα μεινω κολλημενη....Αυτο που με τρελλαινει ειναι οτι δεν εχω ουτε χιλιοστο διαφορα στη μεζουρα λες και ζηταω τιποτε παραλογο απο 61 θελω να παω 58 ...:shock:

αν κανεις τσιτ,το μονο που θα καταφερεις τωρα δεν ειναι αυτο το ξεκολλημα που αυτο το φιλαρακι σου ειπε...ουσιαστικα ειναι ουτοπικο γιατΙ?


ασε με να σου πω εγω τι θα γινει....λογικα θα ξεφυγεις σε ποσοτητα κ ολο αυτο ειναι παιχνιδι του μυαλου σου που σε προσπαθει να σε πεισει οτι χρειαζεσαι απο τωρα ενα τσιτ(τι ασχημη λεξη ομως βρε παιδια...να κλεβεις τον εαυτο σου?τεσπα...)

θα πρηστεις θα ανεβεις κιλο στανταρ απο νερα κ μετα οταν θα ξεπρηστεις θα νομιζεις οτι εχασες...στην ουσια ομως εχασες το πρηξιμο που κερδισες με το τσιτ...

αν θες να ξεκολλησεις οπως λες αλλα ουτε καν πιστευω οτι εχει γινει αυτο...αυξησε το αεροβιο σου κ καθαρισε τη διατροφη σου...


εισαι ανυπομονη...δεν θεωρω οτι κολλησες...εισαι αγχωμενη κ ουτε καν αν ημουν στην θεση σου δεν θα εκανα περισσοτερο αεροβιο...απλα κ μονο για να ηρεμησεις εσυ στο λεω./..


κ κατι αλλο...κανεις δεν εχτισε σωμα σε 3 εβδομαδες...να μαθεις να εχεις υπομονη....

διαβασε τα αρθρα που εχω προτεινει για διατροφη...βαλε σε μια ταξη τη διατροφη σου για να ξερεις που πας...


καθε ποτε ζυγιζεσαι?>μην το κανεις συχνα...μια στο μηνα αν κ δεν το κοβω να αντεξεις αλλα θα πρεπε...

koukoutsaki
18-03-12, 14:20
αν κανεις τσιτ,το μονο που θα καταφερεις τωρα δεν ειναι αυτο το ξεκολλημα που αυτο το φιλαρακι σου ειπε...ουσιαστικα ειναι ουτοπικο γιατΙ?


ασε με να σου πω εγω τι θα γινει....λογικα θα ξεφυγεις σε ποσοτητα κ ολο αυτο ειναι παιχνιδι του μυαλου σου που σε προσπαθει να σε πεισει οτι χρειαζεσαι απο τωρα ενα τσιτ(τι ασχημη λεξη ομως βρε παιδια...να κλεβεις τον εαυτο σου?τεσπα...)

θα πρηστεις θα ανεβεις κιλο στανταρ απο νερα κ μετα οταν θα ξεπρηστεις θα νομιζεις οτι εχασες...στην ουσια ομως εχασες το πρηξιμο που κερδισες με το τσιτ...

αν θες να ξεκολλησεις οπως λες αλλα ουτε καν πιστευω οτι εχει γινει αυτο...αυξησε το αεροβιο σου κ καθαρισε τη διατροφη σου...


εισαι ανυπομονη...δεν θεωρω οτι κολλησες...εισαι αγχωμενη κ ουτε καν αν ημουν στην θεση σου δεν θα εκανα περισσοτερο αεροβιο...απλα κ μονο για να ηρεμησεις εσυ στο λεω./..


κ κατι αλλο...κανεις δεν εχτισε σωμα σε 3 εβδομαδες...να μαθεις να εχεις υπομονη....

διαβασε τα αρθρα που εχω προτεινει για διατροφη...βαλε σε μια ταξη τη διατροφη σου για να ξερεις που πας...


καθε ποτε ζυγιζεσαι?>μην το κανεις συχνα...μια στο μηνα αν κ δεν το κοβω να αντεξεις αλλα θα πρεπε...


Χαχαχχ Ελενακι μια φορα τη βδομαδα ζυγισμα ΚΑΙ μετρημα με τη μεζουρα...Δηλαδη οτι εχει ξεφουσκωθει μεχρι τωρα ειναι μονο υγρα???(θα λιποθυμισω) απλα τονιζω οτι οταν λεμε πριν ετρωγα πιο πολυ κι απο τον αντρα μου κυριολεκτω, για να δειτε τη διαφορα....και για αυτο περιμενα κατι παραπανω στη μεζουρα τουλαχιστον...
τωρα το αεροβιο 4 φορες τη βδομαδα απο καμια ωρα κανω , που να φτασω πια? :green:
ενταξει με πεισατε δε θα κανω τσιτ χαχαχ

eli_din3
18-03-12, 14:50
ΑΑΑΑΑ δεν θέλω τέτοια τώρα!!! Βρέ κουκουτσακι θα ήταν πολύ ευκολο αν βλεπαμε διαφορά στις 3 εβδομάδες , αλλη εδω μέσα κάνουν χρόνια!!! Πρέπει να κάνεις υπομονή, γυμναστική και καθαρή διατροφή και σιγα σιγά θα έρθουν τα αποτελέματα;) Και μην αισθάνεσαι οτι στερείσαι, κανε το τρόπο ζωής, γουσταρε το!Εδώ στο φόρουμ ειμαστε τοσοι πολυ και έχουμε τους ιδιους στόχους...αυτο ειναι μεγάλη βοήθεια.:thumbup:

κουκουτσακι σε καταλαβαινω ΑΠΟΛΥΤΑ..αυτο που μαυρισα το ακουω και πλεον μου ρχεται εμετος :P αλλα τι να κανουμε ετσι ειναι!!

katerina.
18-03-12, 15:31
Χαχαχχ Ελενακι μια φορα τη βδομαδα ζυγισμα ΚΑΙ μετρημα με τη μεζουρα...Δηλαδη οτι εχει ξεφουσκωθει μεχρι τωρα ειναι μονο υγρα???(θα λιποθυμισω) απλα τονιζω οτι οταν λεμε πριν ετρωγα πιο πολυ κι απο τον αντρα μου κυριολεκτω, για να δειτε τη διαφορα....και για αυτο περιμενα κατι παραπανω στη μεζουρα τουλαχιστον...
τωρα το αεροβιο 4 φορες τη βδομαδα απο καμια ωρα κανω , που να φτασω πια? :green:
ενταξει με πεισατε δε θα κανω τσιτ χαχαχ



μην αγχωνεσαι ...εγω ξανα ξεκίνησα βαρη μετα απο δεκα χρονια ..εχω εδω και τρεις μηνες που κανω..κατι τα αντιφλεγμωνόδη που επαιρνα κατι που ανεβασα λιγο αποτομα υδατανθρακα και τσιμπησα 5 κιλα ...που μονο κιλα δεν ηταν ...εφυγαν μεσα σε δυο βδομαδες ..και οχι μονο αυτο ..παντελονια που φοραγα στα 50 ..τα φοραω τωρα στα 55.56 και ειναι ιδια ...ΥΠΟΜΟΝΗ ....ΟΛΑ ΘΕΛΟΥΝ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΤΟΥς!!!;)

koukoutsaki
19-03-12, 00:18
10.00 250 ml γαλα 1,5% 45 γρ κουακερ, 1 κουταλακι αποξ.μουρα,
μιση μπανανα ψιλοκομμενη μισο κουταλακι μελι ,κανελα,μετα απο λιγο
γαλλικο σκετο.


14.00 140 γρ ψαρονεφρι με κυμινο κ πιπερι, 140 γρ κολοκυθακια
250 γρ κουνουπιδι (ολα νεροβραστα), μαρουλοσαλατα με 1 κουταλακι λαδι
1 κουταλακι κοτατζ

18.00 125 γρ ενα μηλο, 1 scoop πρωτεινη νερο.Καφε σκετο


21.00 100 γρ ψαρονεφρι, 25 γρ ντινκελ σικαλεως,μαρουλοσαλατα

23.30 1 total 0%,(μου ειχαν τελειωσει τα ξηροκαρπια),μια
κουταλια κολοκυθοσπορους. 1 τσαι σκετο.


Μου βγηκαν πολυ λιγες θερμιδες σημερα....Ειμαι μπουκωμενη κ δε πολυπεινουσα

eli_din3
19-03-12, 00:48
10.00 250 ml γαλα 1,5% 45 γρ κουακερ, 1 κουταλακι αποξ.μουρα,
μιση μπανανα ψιλοκομμενη μισο κουταλακι μελι ,κανελα,μετα απο λιγο
γαλλικο σκετο.


14.00 140 γρ ψαρονεφρι με κυμινο κ πιπερι, 140 γρ κολοκυθακια
250 γρ κουνουπιδι (ολα νεροβραστα), μαρουλοσαλατα με 1 κουταλακι λαδι
1 κουταλακι κοτατζ

18.00 125 γρ ενα μηλο, 1 scoop πρωτεινη νερο.Καφε σκετο


21.00 100 γρ ψαρονεφρι, 25 γρ ντινκελ σικαλεως,μαρουλοσαλατα

23.30 1 total 0%,(μου ειχαν τελειωσει τα ξηροκαρπια),μια
κουταλια κολοκυθοσπορους. 1 τσαι σκετο.


Μου βγηκαν πολυ λιγες θερμιδες σημερα....Ειμαι μπουκωμενη κ δε πολυπεινουσα

βλεπω σε ολους σποροι και σποροι και σποροι και σποροι...τοσο καλοι ειναι πια??

αυτο πως συμβαινει παντως δεν εχω καταλαβει.. εγω παντα "πολυπειναω"

koukoutsaki
19-03-12, 01:01
Την τυχη μου @@@@@@@ μολις εβαλα θερμομετρο 37,5 κι εχω ΠΟΔΙΑ αυριοοοοοοοοοοοο:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Καλοι ειναι οι σποροι με μετρο βεβαια γιατι παχαινουν σαν τα ξηροκαρπια....

koukoutsaki
19-03-12, 18:36
Gymουλα και κοριτσια.
Με 5 προπονησεις τη βδομαδα (μια μυικη ομαδα τη μερα βαρη κ αεροβιο εκτος απο τη μερα που κανω ποδια )
ποσες θερμιδες κατω απο τη συντηρηση πρεπει να παιζω για τα 3 κιλα που θελω? Για να τα εχω χασει μεχρι το καλοκαιρι ...:green:
Ητουλαχιστον για να εχει σφιξει εμφανως το σωμα...

Stella
19-03-12, 18:42
Γνώμη μου είναι να μην πας κάτω από 500....
...βλέπω ότι ακόμα σε απασχολουν αυτά τα 3 κιλάκια που θες να χάσεις! Σταμάτα να τα σκέφτεσαι...φάε σωστα, ελαφρως υποθερμιδικά κάνε και την προπόνηση σου...και θα φυγουν βρε...χωρίς να το καταλάβεις...:thumbup:

koukoutsaki
19-03-12, 18:45
500 ??????:shock: πολλες δεν ειναι εγω για κανα 300αρι ελεγα

Συντηρηση μου βγηκε 2150

Stella
19-03-12, 18:48
500 ??????:shock: πολλες δεν ειναι εγω για κανα 300αρι ελεγα

Συντηρηση μου βγηκε 2150

Είπα όχι κάτω από 500, όχι στανταρ 500.
Ε, ξεκινα με -300 για ένα μήνα και βλέπεις πώς σε πάει!
Ζυγίσου τώρα και ξαναζυγίσου μετά από 1 μηνα!
Η βδομάδα είναι πολύ λιγος χρόνος για να δεις διαφορά! Ναι;;)

koukoutsaki
19-03-12, 18:51
Είπα όχι κάτω από 500, όχι στανταρ 500.
Ε, ξεκινα με -300 για ένα μήνα και βλέπεις πώς σε πάει!
Ζυγίσου τώρα και ξαναζυγίσου μετά από 1 μηνα!
Η βδομάδα είναι πολύ λιγος χρόνος για να δεις διαφορά! Ναι;;)

Τελεια !!! :thumbup:

Αλλη μια ερωτηση (χεχε) τα μακαρονια αβραστα στο περιπου ειναι το μισο βαρος απο οτι βρασμενα? το χαζο σημερα οκ εφαγα 150 γρ μακαρονια το μεσημερι ζυγισμενα βρασμενα αλλα αβραστα δε ζυγισα να δω ποσο ειναι...:rolf:

eli_din3
19-03-12, 18:57
Τελεια !!! :thumbup:

Αλλη μια ερωτηση (χεχε) τα μακαρονια αβραστα στο περιπου ειναι το μισο βαρος απο οτι βρασμενα? το χαζο σημερα οκ εφαγα 150 γρ μακαρονια το μεσημερι ζυγισμενα βρασμενα αλλα αβραστα δε ζυγισα να δω ποσο ειναι...:rolf:

το βαρος τριπλασιαζεται νομιζω... (ετσι τουλαχιστον θυμαμαι μου χε πει η μαμα μου)...

Stella
19-03-12, 18:58
Δεν ξέρω ρε συ πόσο ειναι!
Μην κολλάς τόσο σε αυτές τις λεπτομέρειες....με τις θερμιδες 50 πάνω 50 κάτω οκ είσαι...ετσι κι αλλιως ακριβώς ακριβώς δεν ξέρουμε πόσες θερμιδες έχουν οι τροφες μας και πόσες καίμε μέσα στη μέρα...πάντα μια απόκλιση θα υπάρχει...αλλά αυτό δεν είναι πρόβλημα...

koukoutsaki
19-03-12, 18:59
το βαρος τριπλασιαζεται νομιζω... (ετσι τουλαχιστον θυμαμαι μου χε πει η μαμα μου)...


Μηπως ισχυει για το ρυζακι αυτο που λες? :unsure:

Αποκλειεται να ταν μονο 50 γραμμαρια οπως τα κοψα με το ματι αβραστα...Τεσπα θα δουμε :green:

koukoutsaki
19-03-12, 23:41
08.00 200 ml γαλα 1,5 %, 40 γρ βρωμη, μισο κουταλακι μελι,μιση μπανανα,
μια κουταλια αποξηραμενα μουρα χωρις προσθηκη ζαχαρης. Τελικα το γουσταρω τρελλα το πρωινο αυτο.


Προπονηση 09.30

ζεσταμα στο ποδηλατο 5΄
κυκλικο περασμα απο ολες τις ασκησεις ποδιων με πολυ λιγο βαρος 1*12

τετρακεφαλοι καθιστο μηχανημα 3 * 12 12 12
σκουοτ με μπαρα +6 kg 5 *12 12 12 12 12
πλιε 7 kg αλτηρα 5 * 12 12 12 12 12
δικεφαλοι μηριαιοι στο ξαπλωτο μηχανημα 10 κιλα 4 * 12 12 12 12
αρσεις θανατου μπαρα 6 kg 5 * 12 12 12 12 12
προσαγωγους στο μηχανημα 15 kg 4 * 12 12 12 12
μηχανημα γλουτιαιων ορθια θεση 20 kg 4 * 12 12 12 12
απαγωγους στο ορθιο μηχανημα 15 kg 4 * 12 12 12 12
κοιλιακοι ροκανισματα εδαφος 4*10 10 10 10
κατω κοιλιακοι εδαφος 3*10 10 10
αρσεις ποδιων στο ορθιο μηχανημα 4 * 10 10 10 10
καρεκλα ραχιαιων 20 kg 3 * 20 20 20
καρεκλα κοιλιακων 25 kg 4 *20 20 20 20
γαμπες βαρος σωματος 3*10 10 10
Περπατημα (εξω) γρηγορο ρυθμο μιση ωρα

Προβολες δεν κανω λογω γονατου κι αυτος ειναι και ο λογος που σταματησα το τρεξιμο.


11.30 1 scoop με νερο, 2 ρυζογκοφρετες, βιταμινη C - ακομα μπουκωμενη...


15.00 1 ολοκληρο αβγο ,3 ασπραδια ,30 γρ φετα μιλνερ εν λευκω (170 θερμ/100γρ)
μακαρονια ολικης νεροβραστα 150 γρ βρασμενα αλ ντεντε, ολα μαζι ψησιμο στο αντικολλητικο.
1αγγουρι με λιγο ξυδι.
Εφαγα χορτασα φχαριστηθηκα φαι σημερα,δε ξεφυγα καθολου σε θερμιδες
και δεν εχω καθολου τυψεις !!!

18.00 1 πορτοκαλι 250 γρ, 70 γρ φραουλες,γαλλικο καφε σκετο

20.30 σκουμπρι 100 γρ, γλυκοπατατα 190 γρ, αγγουρι


23.00 110 γρ μηλο, 70 γρ τοταλ 0% με μισο σκουπ,3 αμυγδαλα


Θα παρω κ μια αναβραζουσα c γιατι δεν την πολυπαλευω...:unsure:

koukoutsaki
21-03-12, 00:13
08.00 200 ml γαλα 1,5 %, 40 γρ βρωμη, μισο κουταλακι μελι,μιση μπανανα,
μια κουταλια αποξηραμενα μουρα χωρις προσθηκη ζαχαρης.


09.30 ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ (στηθος πλατη επαιξα μαζι σημερα)

Ποδηλατο ζεσταμα 5'
Ολες τις ασκησεις με ελαχιστο βαρος 1*10.Παρατηρω οτι με αυτο
γλιτωνω πολλα πιασιματα την επομενη.!

Κάμψεις 4* 10 10 10 10
Πιεσεις μπαρα ισιο παγκο 4*12 12 12 12
Πιεσεις επικληνη αλτηρες 4*12 12 12 12
Pull over αλτηρες 4*12 12 12 12
Pectoral machine 4 * 12 12 12 12
Κωπηλατικη τροχαλια 4 *12 12 12 12
Κωπηλατικη αλτηρες 4*12 12 12 12
Υπερεκτασεις καρεκλα ραχιαιων 5*15 15 15 15
Εμπροσθολαιμιες ελξεις ανοιχτη λαβη στο μηχανημα 4*12 12 12 12
Εμπροσθολαιμιες ελξεις κλειστη στο μηχανημα 4*12 12 12 12

Ποδηλατο 30'
Εντονο περπατημα 20'
Διατασεις κανα δεκαλεπτο.

11.30 1 scoop πρωτεινη,2 ρυζογκοφρετες.


14.30 Μοσχαρισιο συκωτι 140 γρ ,καστανο ρυζι 60 γρ, φετα χαμηλων λιπαρων εν λευκω 30 γρ,
120 γρ νεροβραστο κουνουπιδι με ενα κουταλακι λαδι ωμο

17.30 70 γρ μηλο(μισο μηλο),230 γρ πορτοκαλι(ενα μεγαλο),1 ρυζογκοφρετα

21.00 150 γρ φιλετο κοτοπουλο σχαρας,60 γρ καστανο ρυζι, 120 γρ κουνουπιδι, αγγουρι,1 κουταλια ελαιολαδο

23.30 1 γιαουρτι 0%, αμυγδαλα 10 γραμμαρια

:lift2hand::lift2hand::lift2hand::lift2hand:

Miss Fit
21-03-12, 00:37
:thumbup: Κουκουτσάκι, ωραια η διατροφή σου, εγω θα έβαζα στης 17.30 και λίγο γιαουρτάκι ;)

koukoutsaki
21-03-12, 00:40
:thumbup: Κουκουτσάκι, ωραια η διατροφή σου, εγω θα έβαζα στης 17.30 και λίγο γιαουρτάκι ;)


Εκτος απο το γιαουρτι το βραδινο εννοεις ή αντι αυτου? :)

Miss Fit
21-03-12, 01:01
Εκτος απο το γιαουρτι το βραδινο εννοεις ή αντι αυτου? :)

Για μενα ιδανικα μηλο και γιαουρτι ! Αλλά και πορτοκάλι με γιαουρτι ή αν πεινάς μήλο/πορτοκάλι και γιαουρτι

koukoutsaki
21-03-12, 01:02
ΠΑΝΤΑ πειναω.... δε με μαθατε πια ? χαχαχαχχααχαχααχ:green::evil2:

koukoutsaki
22-03-12, 00:12
08.00 250 ml γαλα 1,5 %, 4 κσ βρωμη, μιση μπανανα, μια κουταλια αποξηραμενα μουρα χωρις ζαχαρη
μισο κουταλακι μελι

ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ

Ζεσταμα
Ποδηλατο 5'
Ολες τις ασκησεις με ελαχιστο βαρος 1*12

Πιεσεις ωμων στη μηχανη 4*14 12 12 12
Πλαγιες εκτασεις ωμων 4*14 12 12 12
Προτασεις 4*14 12 12 12
Οπισθολαιμιες πιεσεις μπαρα 4*14 14 12 12
Καρεκλα κοιλιακων 4* 20 20 20 20
Καρεκλα ραχιαιων 4* 12 12 12 12
Ποδηλατο 20'
Εντονο περπατημα 30'
Διατασεις




11.30 1 scoop, μιση μπανανα, μια ρυζογκοφρετα.


15.00 Οσπριο 75 γρ μαγειρεμενο
Ντοματα μια μικρη, ενα κουταλακι ελαιολαδο, 50 γρ σκουμπρι, 25 γρ ντινκελ ψωμι,1 κουταλακι κοτατζ

ΑΕΡΟΒΙΟ ΔΙΑΔΡΟΜΟ ΑΝΗΦΟΡΑ 40 '

18.00 κεφιρ ξινογαλο 150 ml , μισο μηλο 65 γρ, πορτοκαλι 150 γρ

21.00 Σολωμος σχαρας 250 γρ(το ξερω ειναι πολυ αλλα τα χωρεσα), 100 γρ γλυκοπατατα, μαρουλι σκετο
(εχει τα καλα λιπαρα ο σολωμος)

23.30 1 τοταλ 0% με λιγο πικρο κακαο

Stella
22-03-12, 00:17
Μια χαρά ρε συ! :thumbup:
Μια χαρά και ο σολομός...όρπρια εφαγες το μεσημέρι και μαλιστα μικρή ποσότητα!

Stella
22-03-12, 00:19
Στην προπόνηση σου επειδή γράφεις με ελάχιστο βάρος τι εννοείς;
Να κοιτάς οι τελευταίες επαναλήψεις από κάθε σετ να βγαίνουν με δυσκολία. Να ζορίζεσαι...όχι να τις κάνεις άνετα.;)

koukoutsaki
22-03-12, 00:24
Στην προπόνηση σου επειδή γράφεις με ελάχιστο βάρος τι εννοείς;
Να κοιτάς οι τελευταίες επαναλήψεις από κάθε σετ να βγαίνουν με δυσκολία. Να ζορίζεσαι...όχι να τις κάνεις άνετα.;)


Αυτο που λεω ,εννοω οτι κανω ενα σετ με ελαχιστο βαρος απο καθε ασκηση για ΖΕΣΤΑΜΑ μονο. Μετα προχωραω στα κανονικα 4 σετ με αρκετο βαρος (αφου εχω ηδη ζεσταθει καλα). Στο δε τελευταιο ΛΙΩΝΩΩΩΩΩ :shock::bodybuilder1:

Ναι ισως εγω δεν το διατυπωνω καλα :)

Stella
22-03-12, 00:25
Όκ καταλαβα!;)
Μπράβο!!!
Ετσι!:thumbup::thumbup:

koukoutsaki
22-03-12, 00:25
Μια χαρά ρε συ! :thumbup:
Μια χαρά και ο σολομός...όρπρια εφαγες το μεσημέρι και μαλιστα μικρή ποσότητα!


Στελιτσα μου μετραω, μετραω φουλ ,τι να κανω χεχε

gym
22-03-12, 11:57
08.00 200 ml γαλα 1,5 %, 40 γρ βρωμη, μισο κουταλακι μελι,μιση μπανανα,
μια κουταλια αποξηραμενα μουρα χωρις προσθηκη ζαχαρης.


09.30 ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ (στηθος πλατη επαιξα μαζι σημερα)

Ποδηλατο ζεσταμα 5'
Ολες τις ασκησεις με ελαχιστο βαρος 1*10.Παρατηρω οτι με αυτο
γλιτωνω πολλα πιασιματα την επομενη.!

Κάμψεις 4* 10 10 10 10
Πιεσεις μπαρα ισιο παγκο 4*12 12 12 12
Πιεσεις επικληνη αλτηρες 4*12 12 12 12
Pull over αλτηρες 4*12 12 12 12
Pectoral machine 4 * 12 12 12 12
Κωπηλατικη τροχαλια 4 *12 12 12 12
Κωπηλατικη αλτηρες 4*12 12 12 12
Υπερεκτασεις καρεκλα ραχιαιων 5*15 15 15 15
Εμπροσθολαιμιες ελξεις ανοιχτη λαβη στο μηχανημα 4*12 12 12 12
Εμπροσθολαιμιες ελξεις κλειστη στο μηχανημα 4*12 12 12 12

Ποδηλατο 30'
Εντονο περπατημα 20'
Διατασεις κανα δεκαλεπτο.

11.30 1 scoop πρωτεινη,2 ρυζογκοφρετες.


14.30 Μοσχαρισιο συκωτι 140 γρ ,καστανο ρυζι 60 γρ, φετα χαμηλων λιπαρων εν λευκω 30 γρ,
120 γρ νεροβραστο κουνουπιδι με ενα κουταλακι λαδι ωμο

17.30 70 γρ μηλο(μισο μηλο),230 γρ πορτοκαλι(ενα μεγαλο),1 ρυζογκοφρετα too much...η ρυζογκοφρετα δεν χρειαζοταν η εστω ενα φρουτο κ ρυζογκοφρετα αν την ηθελες ντε κ καλα...ασε που ειναι σαν αερας λες κ δεν τρως τιποτα...
θα προτιμουσα μηλο με γιαουρτι κ κανελα

21.00 150 γρ φιλετο κοτοπουλο σχαρας,60 γρ καστανο ρυζι, 120 γρ κουνουπιδι, αγγουρι,1 κουταλια ελαιολαδο

23.30 1 γιαουρτι 0%, αμυγδαλα 10 γραμμαρια

:lift2hand::lift2hand::lift2hand::lift2hand:
:toast:

koukoutsaki
22-03-12, 12:55
Μονο την τελευταια μερουλα μου ειδες??? :cry:

Εσυ τι γνωμη εχεις για την ερωτηση που κανω ποσες θερμιδες κατω απο τη συντηρηση να παιξω? :unsure:

gym
22-03-12, 13:17
Gymουλα και κοριτσια.
Με 5 προπονησεις τη βδομαδα (μια μυικη ομαδα τη μερα βαρη κ αεροβιο εκτος απο τη μερα που κανω ποδια )
ποσες θερμιδες κατω απο τη συντηρηση πρεπει να παιζω για τα 3 κιλα που θελω? Για να τα εχω χασει μεχρι το καλοκαιρι ...:green:
Ητουλαχιστον για να εχει σφιξει εμφανως το σωμα...


ξεκινα με 250 κατω...αλλα αυτη η συντηρηση που εβγαλες ειναι υπερβολικη...παρα πολλες θερμιδες για σενα....

μην κανεις τουε τυπους γιατι θα σε μπερδεψουν...γραψε για μια εβδομαδα τι ακριβως τωρς κ μετρησε τα...αν ανεβεις στο ζυγισμα σου στο τελος της εβδομαδας παει να πει οτι πρεπει να κατεβασεις αλλιως αν εχεις χασει,το κρατας κ οταν κολλησεις πας ακομη πιο κατω


08.00 200 ml γαλα 1,5 %, 40 γρ βρωμη, μισο κουταλακι μελι,μιση μπανανα,
μια κουταλια αποξηραμενα μουρα χωρις προσθηκη ζαχαρης. Τελικα το γουσταρω τρελλα το πρωινο αυτο.


εφοσον λοιπον σε εχει πιασει μανια με τα τρια κιλα(σιγα τα κιλα δηλαδη αλλα τεσπα αφου θες)θα σου κανω καποιες διορθωσεις που κατα τη γνωμη μου αν δωσεις εμφαση στην προπονηση πραγμα που δεν μπορω ουτε εγω ουτε κανεις αλλος να ελεγξει,δεν χρειαζονται...

αποφασιζεις εσυ μονη σου κ διαλεγεις....

αυτα που τονισα δεν χρειαζονται...το γαλα κ η βρωμη αντε με το μελι για την γλυκα σου φτανουν

Προπονηση 09.30

ζεσταμα στο ποδηλατο 5΄
κυκλικο περασμα απο ολες τις ασκησεις ποδιων με πολυ λιγο βαρος 1*12

τετρακεφαλοι καθιστο μηχανημα 3 * 12 12 12
σκουοτ με μπαρα +6 kg 5 *12 12 12 12 12
πλιε 7 kg αλτηρα 5 * 12 12 12 12 12
δικεφαλοι μηριαιοι στο ξαπλωτο μηχανημα 10 κιλα 4 * 12 12 12 12
αρσεις θανατου μπαρα 6 kg 5 * 12 12 12 12 12
προσαγωγους στο μηχανημα 15 kg 4 * 12 12 12 12
μηχανημα γλουτιαιων ορθια θεση 20 kg 4 * 12 12 12 12
απαγωγους στο ορθιο μηχανημα 15 kg 4 * 12 12 12 12
κοιλιακοι ροκανισματα εδαφος 4*10 10 10 10
κατω κοιλιακοι εδαφος 3*10 10 10
αρσεις ποδιων στο ορθιο μηχανημα 4 * 10 10 10 10
καρεκλα ραχιαιων 20 kg 3 * 20 20 20
καρεκλα κοιλιακων 25 kg 4 *20 20 20 20
γαμπες βαρος σωματος 3*10 10 10
Περπατημα (εξω) γρηγορο ρυθμο μιση ωρα

Προβολες δεν κανω λογω γονατου κι αυτος ειναι και ο λογος που σταματησα το τρεξιμο.
κανε γρηγογο περπατημα η ελλειπτικο η σταθερο ποδηλατο

11.30 1 scoop με νερο, 2 ρυζογκοφρετες, βιταμινη C - ακομα μπουκωμενη...


15.00 1 ολοκληρο αβγο ,3 ασπραδια ,30 γρ φετα μιλνερ εν λευκω (170 θερμ/100γρ)
μακαρονια ολικης νεροβραστα 150 γρ βρασμενα αλ ντεντε, ολα μαζι ψησιμο στο αντικολλητικο.
1αγγουρι με λιγο ξυδι.
Εφαγα χορτασα φχαριστηθηκα φαι σημερα,δε ξεφυγα καθολου σε θερμιδες
και δεν εχω καθολου τυψεις !!!:thumbup:

18.00 1 πορτοκαλι 250 γρ, 70 γρ φραουλες,γαλλικο καφε σκετο

20.30 σκουμπρι 100 γρ, γλυκοπατατα 190 γρ, αγγουρι καντα 100 με 120


23.00 110 γρ μηλο, 70 γρ τοταλ 0% με μισο σκουπ,3 αμυγδαλαδεν χρειαζεται


Θα παρω κ μια αναβραζουσα c γιατι δεν την πολυπαλευω...:unsure:δεν σου κανει κ τιποτα η βιταμινη στο θεμα ενεργειας ...απλα το βλεπεις σαν χυμουλη την αναβραζουσα


08.00 200 ml γαλα 1,5 %, 40 γρ βρωμη, μισο κουταλακι μελι,μιση μπανανα,
μια κουταλια αποξηραμενα μουρα χωρις προσθηκη ζαχαρης.


09.30 ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ (στηθος πλατη επαιξα μαζι σημερα)

Ποδηλατο ζεσταμα 5'
Ολες τις ασκησεις με ελαχιστο βαρος 1*10.Παρατηρω οτι με αυτο
γλιτωνω πολλα πιασιματα την επομενη.!

Κάμψεις 4* 10 10 10 10
Πιεσεις μπαρα ισιο παγκο 4*12 12 12 12
Πιεσεις επικληνη αλτηρες 4*12 12 12 12
Pull over αλτηρες 4*12 12 12 12
Pectoral machine 4 * 12 12 12 12
Κωπηλατικη τροχαλια 4 *12 12 12 12
Κωπηλατικη αλτηρες 4*12 12 12 12
Υπερεκτασεις καρεκλα ραχιαιων 5*15 15 15 15
Εμπροσθολαιμιες ελξεις ανοιχτη λαβη στο μηχανημα 4*12 12 12 12
Εμπροσθολαιμιες ελξεις κλειστη στο μηχανημα 4*12 12 12 12

Ποδηλατο 30'
Εντονο περπατημα 20'
Διατασεις κανα δεκαλεπτο. συνολο 50 λεπτα αεροβιο?>τι ενταση?πολυ παντως αν σκεφτεις οτι γυμνασες δυο μεγαλες μυικες πριν...καπου δεν δινεις την απαιτουμενη εμφαση κ αυτο ειναι η προπονηση;)

11.30 1 scoop πρωτεινη,2 ρυζογκοφρετες.


14.30 Μοσχαρισιο συκωτι 140 γρ ,καστανο ρυζι 60 γρ, φετα χαμηλων λιπαρων εν λευκω 30 γρ,
120 γρ νεροβραστο κουνουπιδι με ενα κουταλακι λαδι ωμο

17.30 70 γρ μηλο(μισο μηλο),230 γρ πορτοκαλι(ενα μεγαλο),1 ρυζογκοφρετα

21.00 150 γρ φιλετο κοτοπουλο σχαρας,60 γρ καστανο ρυζι, 120 γρ κουνουπιδι, αγγουρι,1 κουταλια ελαιολαδο

23.30 1 γιαουρτι 0%, αμυγδαλα 10 γραμμαρια

:lift2hand::lift2hand::lift2hand::lift2hand:

στο θεμα τυρι εφοσον εισαι του γαλακτοκομικου σου φτανει το γαλα το πρωι κ το γιαουρτι...λεπτομερεια αλλα θελω να μαθαινεις σιγα σιγα ...εφοσον θες να μπεις σε προγραμμα ναι?μην νιωθεις πιεση


08.00 250 ml γαλα 1,5 %, 4 κσ βρωμη, μιση μπανανα, μια κουταλια αποξηραμενα μουρα χωρις ζαχαρη
μισο κουταλακι μελι αποφασισε...η μπανανα η μουρα η μελι...οχι ολα...δεν ειναι πασχα καθε μερααααα:green:

ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ

Ζεσταμα
Ποδηλατο 5'
Ολες τις ασκησεις με ελαχιστο βαρος 1*12

Πιεσεις ωμων στη μηχανη 4*14 12 12 12
Πλαγιες εκτασεις ωμων 4*14 12 12 12
Προτασεις 4*14 12 12 12
Οπισθολαιμιες πιεσεις μπαρα 4*14 14 12 12
Καρεκλα κοιλιακων 4* 20 20 20 20
Καρεκλα ραχιαιων 4* 12 12 12 12
Ποδηλατο 20'
Εντονο περπατημα 30'
Διατασεις




11.30 1 scoop, μιση μπανανα, μια ρυζογκοφρετα. φτανει η μπανανα


15.00 Οσπριο 75 γρ μαγειρεμενο
Ντοματα μια μικρη, ενα κουταλακι ελαιολαδο, 50 γρ σκουμπρι, 25 γρ ντινκελ ψωμι,1 κουταλακι κοτατζ
δεν χρειαζεται εδω το ψωμι...οπως κ θα ηταν καλυτερο να εβαζες παραπανω σκουμπρι
ΑΕΡΟΒΙΟ ΔΙΑΔΡΟΜΟ ΑΝΗΦΟΡΑ 40 '
εδω δεν σου πονεσε το γονατο?:unsure:
18.00 κεφιρ ξινογαλο 150 ml , μισο μηλο 65 γρ, πορτοκαλι 150 γρ ενα φρουτο φτανει

21.00 Σολωμος σχαρας 250 γρ(το ξερω ειναι πολυ αλλα τα χωρεσα), 100 γρ γλυκοπατατα, μαρουλι σκετο
(εχει τα καλα λιπαρα ο σολωμος)

23.30 1 τοταλ 0% με λιγο πικρο κακαο


Μονο την τελευταια μερουλα μου ειδες??? :cry:

Εσυ τι γνωμη εχεις για την ερωτηση που κανω ποσες θερμιδες κατω απο τη συντηρηση να παιξω? :unsure:

happy?:green:
απαντησα πιο πανω...

λοιπον κοιτα να δεις...αν θες γρηγορα να φυγουν αυτα τα 3 κιλα κ να ηρεμησεις,διαλεξε...
προπονηση-διατροφη πιο αυστηρη

εσυ ξερεις που θα λειτουργησεις πιο καλα...

ακομα στη διατροφη δεν εχεις προσαρμοστει κ γκρινιαζεις...δεν πειραζει...ως γυναικα κ εσυ το εχεις το κακο :green::green::green:

απλα δεν γινεται να τα εχουμε ολα δικα μας...δωσε εμφαση στην προπονηση κ θα με θυμηθεις...

μην περιμενεις ομως θαυματα αν δεν κουνησεις τα χερια σου...ναι?;)

επισης...τα σχολια που εκανα ειναι για να δεις τι γινεται πανω κατω ...ριξε καμια ματια σε αλλα λογκς και θα καταλαβεις τι λεω...

αναλογα τις προσπαθειες σου θα εχεις κ τα αποτελεσματα...

και θα μου πεις...μα μου πιεζομαι...εγω θα σου πω οτι σε δυο μηνες απο τωρα θα σε πιασει κανενα σοκ κ θα λες θελω να χασω να βγω παραλια...

γιατι να μην κανεις απο τωρα καμια πιο εντονη προσπαθεια κ να γλιτωσεις την κρισουλα?

koukoutsaki
22-03-12, 13:22
OK γυμακι μου EYXAΡΙΣΤΩ θα το παλεψω!!!!! Παντως δε μπορεις να πεις απο φαταουλας εχω κανει τρομερη προοδο !!!

ε ναι 3 κιλακια αλλα τα θελω χαχαχχαχααχαχα

τωρα για τα logs των κοριτσιων ....ασε δεν υπαρχει μετρο συγκρισης ειναι στρατιωτες μπροστα σε μενα τρωνε σα σπουργιτακια δε ξερω αν μπορω χαχααχχχαχ

μαλλον θα λιωσω περισσοτερο στο gym !!!!!!!!!!!:green:

gym
22-03-12, 13:24
OK γυμακι μου EYXAΡΙΣΤΩ θα το παλεψω!!!!! Παντως δε μπορεις να πεις απο φαταουλας εχω κανει τρομερη προοδο !!!

ε ναι 3 κιλακια αλλα τα θελω χαχαχχαχααχαχα

τωρα για τα logs των κοριτσιων ....ασε δεν υπαρχει μετρο συγκρισης ειναι στρατιωτες μπροστα σε μενα τρωνε σα σπουργιτακια δε ξερω αν μπορω χαχααχχχαχ

μαλλον θα λιωσω περισσοτερο στο gym !!!!!!!!!!!:green:

σε δεσμευω να δουμε την προοδο σου σε ενα μηνα λοιπον...

koukoutsaki
22-03-12, 13:24
α και στο εντονο περπατημα ανηφορα στο διαδρομο παραδοξως δε μου ποναει το γονατο, μονο με το τρεξιμο....δε πειραζει λιωνω μια χαρα κι εκει

koukoutsaki
22-03-12, 22:49
08.00 250 ml γαλα 1,5 % , μισο κουταλακι μελι, μιση μπανανα,4 κσ βρωμη


12.00 μοσχαρι 110 γρ, γλυκοπατατα 150 γρ ψητη , αγγουροσαλατα με ξυδι (εφερα τουμπα μεσημεριανο και δεκατιανο
για οικογενειακους λογους ΔΕΝ εβγαινε αλλιως ):(

15.00 2 ρυζογκοφρετες 2 δαμασκηνα χωρις ζαχαρη(τρεχαμε σε γιατρους ολη μερα ΔΕΝ μπορεσα να φαω κατι αλλο):bodybuilder1::bodybuilder1::bodybuilder1:
1 καφε σκετο


19.00 150 γρ νεροβραστα μακαρονια ζυγισμενα βρασμενα, 4 ασπραδια ενα κροκο στο αντικολλητικο, λιγα μανιταρια σχαρας σκετα,
λιγο κοτατζ

22.00 1 μηλο, 1 γιαουρτι 0% με πικρο κακαο



ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ -ΑΕΡΟΒΙΟ

Ποδηλατο 30 ΄
Περπατημα ανηφορα διαδρομο 30 ΄


και ολη μερα τρεξιμο....καθολου λαδι ο βλαξ κ δεν πηγα τουαλετααααα...τουμπανο.....:smash:

RAMBO
22-03-12, 22:54
την βρωμη την εχεισ κανει σκονη και την πινεισ σε ροφημα η οχι?

koukoutsaki
22-03-12, 22:56
Τη βραζω με το γαλα οπως ειναι γινεται πιο πηκτος χυλος ,μπας και χορτασω !!!!!!!!!!

RAMBO
22-03-12, 23:01
εγω την βαζω στο μουλτι που κανουμε τα κρεμμυδακια και γινεται σκονη,σαν αλευρι και μετα την βαζω μεσα στο σεικερ με το ζεστο γαλα

koukoutsaki
22-03-12, 23:05
Μμμμ αμα σε εξυπηρετει καλυτερα... Εγω προτιμω να καταλαβαινω τι τρωω. Με χορταινει καλυτερα ετσι.

RAMBO
22-03-12, 23:12
το κανω καθαρα για να ξεμπερδευω πιο γρηγορα με το πρωινο;)

koukoutsaki
23-03-12, 09:48
ξεκινα με 250 κατω...αλλα αυτη η συντηρηση που εβγαλες ειναι υπερβολικη...παρα πολλες θερμιδες για σενα....

μην κανεις τουε τυπους γιατι θα σε μπερδεψουν...γραψε για μια εβδομαδα τι ακριβως τωρς κ μετρησε τα...αν ανεβεις στο ζυγισμα σου στο τελος της εβδομαδας παει να πει οτι πρεπει να κατεβασεις αλλιως αν εχεις χασει,το κρατας κ οταν κολλησεις πας ακομη πιο κατω

αν θες γρηγορα να φυγουν αυτα τα 3 κιλα κ να ηρεμησεις,διαλεξε...
προπονηση-διατροφη πιο αυστηρη

εσυ ξερεις που θα λειτουργησεις πιο καλα...






Καλημερα σε ολα τα κοριτσια και Ελενακι.
Ξερω ειμαι μπελας ,αλλα θελω παντα να μαθαινω το πως και το γιατι και να μου το αιτιολογουν και μονιμως εχω αποριες ! Εγω τις ειχα βγαλει 2150, γιατι ειναι πολλες για μενα? ?Δεν ισχυουν οι τυποι αυτοι για μας τα κοριτσια? Εν τω μεταξυ δεν ειμαι και το στυλ του ανθρωπου που καθεται ολη μερα πλην του gym, δοξα τω θεω απο δραση καλα παμε :toast:

Σας φιλω και παω gym

koukoutsaki
23-03-12, 22:40
ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ

Ζεσταμα ποδηλατο 10΄
Ολες τις ασκησεις με δικιλα 1*10 για ζεσταμα μυων.

Πιεσεις τρικεφαλων μπαρα 4 12 12 12 12
Πιεσεις τροχαλια τρικ. 4 * 12 12 12 10
Οπισθιες πιεσεις τρικεφαλων (πισω απο τον αυχενα) 4*12 12 12 12
Καμψεις δικεφαλων μπαρα 4*12 12 12 12
Καμψεις δικεφαλων αλτηρες 4*12 12 12 12
Καμψεις αυτοσυγκεντρωσης 4*12 12 12 12

Ποδηλατο 20'
Εντονο περπατημα ανηφορα 30'

Το αεροβιο πραγματοποιειται σε ρυθμο που λαχανιαζω εντονα και ιδρωνω. Δεν
διαθετω καρδιοσυχνομετρο. Εαν δε γινομαι κατανοητη, μπορω να καταγραψω
μεχρι που φτανει ο διαδρομος και στο ποσο δουλευω εγω.



ΔΙΑΤΡΟΦΗ

08.00 300 ml γαλα 1 κουταλακι μελι 4 κσ βρωμη
12.00 1 scoop πρωτεινη, 1 μικρη μπανανα
15.00 στηθος γαλοπουλα 180 γρ, γλυκοπατατα 80 γρ, 1 κουταλακι γλυκου λαδι,2 δαμασκηνα(ξερετε γιατι)
20.30 στηθος γαλοπουλα 180 γρ, γλυκοπατατα 150 γρ, 1 κουταλακι λαδι, αγγουρι και μιση ντοματα
23.00 1 γιαουρτι 0% , 10 γρ αμυγδαλα

katerina.
23-03-12, 22:53
ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ

Ζεσταμα ποδηλατο 10΄
Ολες τις ασκησεις με δικιλα 1*10 για ζεσταμα μυων.

Πιεσεις τρικεφαλων μπαρα 4 12 12 12 12
Πιεσεις τροχαλια τρικ. 4 * 12 12 12 10
Οπισθιες πιεσεις τρικεφαλων (πισω απο τον αυχενα) 4*12 12 12 12
Καμψεις δικεφαλων μπαρα 4*12 12 12 12
Καμψεις δικεφαλων αλτηρες 4*12 12 12 12
Καμψεις αυτοσυγκεντρωσης 4*12 12 12 12

Ποδηλατο 20'
Εντονο περπατημα ανηφορα 30'

Το αεροβιο πραγματοποιειται σε ρυθμο που λαχανιαζω εντονα και ιδρωνω. Δεν
διαθετω καρδιοσυχνομετρο. Εαν δε γινομαι κατανοητη, μπορω να καταγραψω
μεχρι που φτανει ο διαδρομος και στο ποσο δουλευω εγω.



ΔΙΑΤΡΟΦΗ

08.00 300 ml γαλα 1 κουταλακι μελι 4 κσ βρωμη
12.00 1 scoop πρωτεινη, 1 μικρη μπανανα
15.00 στηθος γαλοπουλα 180 γρ, γλυκοπατατα 80 γρ, 1 κουταλακι γλυκου λαδι,2 δαμασκηνα(ξερετε γιατι)
20.30 στηθος γαλοπουλα 180 γρ, γλυκοπατατα 150 γρ, 1 κουταλακι λαδι, αγγουρι και μιση ντοματα
23.00 1 γιαουρτι 0% , 10 γρ αμυγδαλα



ΔΙΑΤΑΣΕΙς ΕΚΑΝΕς ΚΥΡΙΑ ΜΟΥ...ΝΑ ΚΑΝΕΙς γιατι εγω την πατησα;)

koukoutsaki
23-03-12, 22:57
Και βεβαια εκανα δεκα λεπτα Κατερινακι ξεχασα να τις γραψω...;)

katerina.
23-03-12, 23:03
Και βεβαια εκανα δεκα λεπτα Κατερινακι ξεχασα να τις γραψω...;)


:thumbup::thumbup::thumbup:μπραβο κοριτσακι !!!!!να τις κανεις με το ιδιο παθος που κανεις και το προγραμμα σου...αν προλαβαινεις κανε και παραπανω ...αν σου εξηγησει καποιος θα δεις οτι ειναι το ιδιο σημαντικες

koukoutsaki
24-03-12, 21:53
ΔΙΑΤΡΟΦΗ

08.00 250 ml γαλα 1 κουταλακι μελι 4 κσ βρωμη

14.00 1 αραβικη πιτα ολικης 40 γρ,1 φετα ενταμ 2 φετες γαλοπουλα ,μιση ντοματα

17.00 1 ρυζογκοφρετα

20.00 1 ρυζογκοφρετα, 1σκουπ πρωτεινη

ΑΥΤΑ.εχω παθει μεγαλη ζημια με το εντερο και υποφερω στο κρεβατι. Προφανως λογω της διατροφης. Δε ξερω. Αν ειμαι καλα και οχι σε κανα νοσοκομειο θα σας γραψω και αυριο..Ελπιζω ολες σας να ειστε καλα .

xelashai
24-03-12, 21:55
ελα βρε...γιατι πονας?:unsure:

gym
24-03-12, 21:58
τι εννοεις λογω διατροφης?τι εγινε?πες μας ρε

voulaki
24-03-12, 23:13
ΔΙΑΤΡΟΦΗ

08.00 250 ml γαλα 1 κουταλακι μελι 4 κσ βρωμη

14.00 1 αραβικη πιτα ολικης 40 γρ,1 φετα ενταμ 2 φετες γαλοπουλα ,μιση ντοματα

17.00 1 ρυζογκοφρετα

20.00 1 ρυζογκοφρετα, 1σκουπ πρωτεινη

ΑΥΤΑ.εχω παθει μεγαλη ζημια με το εντερο και υποφερω στο κρεβατι. Προφανως λογω της διατροφης. Δε ξερω. Αν ειμαι καλα και οχι σε κανα νοσοκομειο θα σας γραψω και αυριο..Ελπιζω ολες σας να ειστε καλα .Κοριτσάκι περαστικα, ελπίζω να μην ειναι κάτι σοβαρό, έχω κι εγώ θέμα με το εντερο, έχει μεγάλο πόνο σε καταλαβαίνω...το μασάζ βοηθάει πάντως αρκετά...

dorita
24-03-12, 23:52
κουκουτσακι μου περαστικα σου!!!!
ελπιζω να μην ειναι τιποτα σοβαρο...........

Gianna
25-03-12, 01:16
Περαστικά, και σύντομα πάλι power!!!:welcome:

koukoutsaki
25-03-12, 12:32
Ευχαριστω πολυ οοοολα τα κοριτσια δυστυχως εξακολουθω ναποναω φοβαμαι μην ειναι κατι αλλο που σκεφτηκα θα το ψαξω στο ιντερνετ...

Stella
25-03-12, 17:34
Ευχαριστω πολυ οοοολα τα κοριτσια δυστυχως εξακολουθω ναποναω φοβαμαι μην ειναι κατι αλλο που σκεφτηκα θα το ψαξω στο ιντερνετ...


Βρε μωρό μου ποιο ιντερνετ;;;;
Αν επιμένει ο πόνος στο γιατρό να το ψάξεις...όχι στο ιντερνετ!!!
ΔΕΝ παίζουμε μ΄αυτά!:(

katerina.
25-03-12, 17:35
περαστικα και απο μενα κοριτσακι μου...;)εγω θα ελεγα αν δεις οτι επιμενει και αυριο να πασ σε κανενα γιατρο

koukoutsaki
25-03-12, 17:42
Για καποιες κακες κυριες γενους θυληκου λεω...μαλλον καταλαβατε...θα δουμε ως αυριο πως θα κυλησει η κατασταση κοριτσακια

koukoutsaki
25-03-12, 22:22
ΔΙΑΤΡΟΦΗ

10.00 250 ml γαλα 1,5 % 1 κουταλακι μελι 4 κσ βρωμη (μετα φοβου θεου..)
14.00 2 κσ ρυζι λαπα,λιγο κοτοπουλο σχαρας,1 κουταλακι ελαιολαδο ωμο
17.00 2 κσ ρυζι λαπα, λιγο κοτοπουλο σχαρας,αγγουρι με λιγο ελαιολαδο
19.30 μισο μηλο 1 σκουπ πρωτεινη
22.00 100 γρ στηθος κοτοπουλο,20 γρ τυρι φετα χαμ.λιπαρων,μισο αγγουρι με
ενα κουταλακι λαδι

Δε ξερω τι εκανα απο θερμιδες και ποσώς με νοιαζει.Εκεινο που με νοιαζει ειναι
να παψω να ποναω...:affraid::banghead::banghead::banghead:

eri_87
26-03-12, 00:11
Περαστικά σου! :(Να πας στο γιατρό να το κοιταξεις αν συνεχιζεται ο πόνος κ δε περνάει καθόλου, μην το αμελείς! Αν απλά δεν έχεις πάει τουαλέτα για μέρες δοκίμασε κάποιο σιρόπι καθαρτικό.. :green:

koukoutsaki
26-03-12, 22:00
ΔΙΑΤΡΟΦΗ

09.00 250 ML γαλα 1,5 %, 4 κσ κουακερ,ενα κουταλακι γλυκου μελι
12.00 1 ρυζογκοφρετα,1 μικρη μπανανα
15.00 1 σκουπ πρωτεινη
17.00 σολωμο σχαρας φρεσκο 180 γρ,γλυκοπατατα 150 γρ , αγγουρι 1 κουταλακι λαδι
20.00 σολωμο καπνιστο 75 γρ, γλυκοπατατα 150 γρ ψητη
23.30 1 γιαουρτι 0% με ενα κουταλακι ταχινι

Θα αργησω να κοιμηθω.

ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ

Το πρωι νωρις για να μην καθομαι εκανα διαδρομο σπιτι εντονο περπατημα
στα 6 km με 2% ανηφορα. 60 λεπτα.
Αυριο λιωσιμο κανονικα πιστευω...:bowdown:

gym
27-03-12, 16:59
ΔΙΑΤΡΟΦΗ

09.00 250 ML γαλα 1,5 %, 4 κσ κουακερ,ενα κουταλακι γλυκου μελι
12.00 1 ρυζογκοφρετα,1 μικρη μπανανα
15.00 1 σκουπ πρωτεινη
17.00 σολωμο σχαρας φρεσκο 180 γρ,γλυκοπατατα 150 γρ , αγγουρι 1 κουταλακι λαδι
20.00 σολωμο καπνιστο 75 γρ, γλυκοπατατα 150 γρ ψητη
23.30 1 γιαουρτι 0% με ενα κουταλακι ταχινι

Θα αργησω να κοιμηθω.

ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ

Το πρωι νωρις για να μην καθομαι εκανα διαδρομο σπιτι εντονο περπατημα
στα 6 km με 2% ανηφορα. 60 λεπτα.
Αυριο λιωσιμο κανονικα πιστευω...:bowdown:

χμ..πως πας ?

στην θεση σου δεν θα ετρωγα ρυζογκοφρετα

koukoutsaki
27-03-12, 17:02
χμ..πως πας ?

στην θεση σου δεν θα ετρωγα ρυζογκοφρετα

Ηταν με σωστα λιπαρα η διατροφη οπως ειδες οποτε κυλησε ομαλα το θεμα.....με πιανεις....βεβαια υπαρχουν ακομα ενοχλησεις αλλα με πιανει και το φαρμακο κ σημερα εκανα και προπονηση σουπερ λες και με δειρανε δεκα αραπαδες ειμαι τωρα ,τα δωσα ολα...θα τα ποσταρω πιο μετα

koukoutsaki
27-03-12, 21:51
ΔΙΑΤΡΟΦΗ
10.00 250 ml γαλα 1,5 % ,4 κσ βρωμη, μιση μπανανα,1 κουταλακι μελι
14.00 1 σκουπ πρωτεινη
15.30 σολωμο σχαρας 150 γρ ,πατατα βραστη 150 γρ,αγγουρι,1 κουταλακι λαδι
18.00 1 μικρο μηλο ξεφλουδισμενο
21.00 σολωμο 70 γρ, ντινκελ σικαλεως 60 γρ
23.30 1 γιαουρτι 0%


ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ
ΠΟΔΙΑ
Ζεσταμα 5΄ ελλειπτικο
Μηχανη τετρακεφαλων 4*12 12 12
Αρσεις θανατου μπαρα 4* 12 12 12 12
Σκουοτ μπαρα 4* 12 12 12 12
Πλιε με αλτηρα 7 kg 4* 12 12 12 12
Μηχανημα δικεφαλων μηριαιων ξαπλωτη 3 * 12 12 12
Μηχανημα γλουτιαιων ορθια 3*12 12 12
Μηχανημα προσαγωγων 3*12 12 12
Μηχανημα απαγωγων 3 * 12 12 12
ΣΤΗΘΟΣ -ΚΟΙΛΙΑ
Καμψεις γυναικειες 3*10 10 10
Pectoral machine 4*12 12 12 12
peck deck 4*10 10 10 10
Πιεσεις μπαρα 4*12 12 12 12
Πιεσεις επικληνη αλτηρες 4*12 12 12 12
Κρις κρος 3*12 12 12
Καρεκλα κοιλιακων 4*25 25 25 25
Πλάγιοι 3*10 10 10
Ραχιαιοι 4*20 20 20 20
Διατασεις 10 λεπτα
ΨΟΦΗΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

ΑΕΡΟΒΙΟ εντονο περπατημα στο 6 , 45 λεπτα(αυτο το εκανα το απογευμα)

RAMBO
27-03-12, 21:53
γιατι κανεις μαζι τοσο μεγαλες ομαδες?:unsure:

koukoutsaki
27-03-12, 22:08
γιατι κανεις μαζι τοσο μεγαλες ομαδες?:unsure:


Eιδικοι λογοι μονο σημερα εγινε αυτο για να μη χαλασω τη βδομαδα που δεν εκανα χτες.

gym
28-03-12, 00:32
κακως....

οταν χανεις κατι δεν πας να το κανεις μαζι με κατι αλλο κ χαλας το προγραμμα σου...παει να πει οτι μαλλον δενε δωσες την απαραιτητη ενταση για να βγαλεις αυτο που επρεπε ωστε να κοτσαρεις μεσα και κατι αλλο...

αν εχασες κατι...οκ...παμε παρακατω...;)

gym
28-03-12, 00:34
επισης αντι για ψωμι το βραδυ θα μ,πορουσες αν ηθελες υδατανθρακα μια πατατα ασπρη η γλυκοπατατα η λιγο ρυζακι

και κανα σαλατικο βρε αδερφε...;)

koukoutsaki
28-03-12, 10:33
επισης αντι για ψωμι το βραδυ θα μ,πορουσες αν ηθελες υδατανθρακα μια πατατα ασπρη η γλυκοπατατα η λιγο ρυζακι

και κανα σαλατικο βρε αδερφε...;)

Ευχαριστω για τις γνωμες. Ψωμι κοντευα τοσο καιρο να ξεχασω πως ειναι η γευση του. Κι αφου δεν ξεφυγα , και δεν ηθελα να φαω παλι πατατα και ρυζι, θεωρω οτι πολυ καλα εκανα....:green:

eli_din3
28-03-12, 14:13
κακο κουκουτσιιιιιι μην αντιμιλας στην κυρια :shock::shock::shock: :P:P:P

koukoutsaki
28-03-12, 16:09
κακο κουκουτσιιιιιι μην αντιμιλας στην κυρια :shock::shock::shock: :P:P:P

καλε δεν αντιμιλω αιτιολογω και υποστηριζω την επιλογη μου :green::p

eli_din3
28-03-12, 16:13
καλε δεν αντιμιλω αιτιολογω και υποστηριζω την επιλογη μου :green::p

πλακα σ κανω καλε :)

koukoutsaki
28-03-12, 16:15
πλακα σ κανω καλε :)


xixixixixixixx το ξερω :turtle:

koukoutsaki
28-03-12, 23:23
ΔΙΑΤΡΟΦΗ

09.00 250 ml γαλα 1,5% 40 γρ βρωμη ενα κουταλακι μελι
12.00 1 σκουπ πρωτεινη μιση μπανανα μια ρυζογκοφρετα
15.30 ομελετα 1 αβγα 4 ασπραδια 2 φ.γαλοπουλα εν ελλαδι 50 γρ κοτατζ
λιγο κουνουπιδι 1 κουταλακι λαδι
18.30 μισο μηλο 1 σκουπ πρωτεινη 1 πορτοκαλι
21.30 70 γρ τονο, 1 κσ ρυζι, αγγουρι, 1 κουταλακι λαδι
23.30 1 γιαουρτι 0%



ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ

ζεσταμα
εμπροσθολαιμιες μηχανημα 4*12 12 12 12
εμπροσθολαιμιες κλειστη λαβη 4*12 12 12 12
κωπηλατικη αλτηρες 3*12 12 12
κωπηλατικη μηχανημα 4* 12 12 12 12
πιεσεις τρικεφαλων αλτηρες 4*12 12 12 12
πιεσεις τρικεφαλων μπαρα 4*12 12 12 12
πιεσεις τροχαλια 3*10 10 10
ΑΕΡΟΒΙΑ 30 λεπτα
διατασεις 10 λεπτα

Το απογευμα ακομη 40 λεπτα αεροβια στους 140.

koukoutsaki
29-03-12, 21:50
ΔΙΑΤΡΟΦΗ

09.00 250 ml γαλα,1 κουταλακι μελι,μιση μπανανα,4 κσ βρωμη
11.30 1 σκουπ, 1 ρυζογκοφρετα
14.00 κοτοπουλο 120 γρ, 2 μπουκετακια κουνουπιδι, 1 κουταλακι ελαιολαδο,κοτατζ 50 γρ, 50 γρ ρυζι
18.00 1 μηλο, 1 σκουπ πρωτεινη
21.00 1 μπιφτεκι κοτοπουλο απο στηθος 110 γρ, αγγουρι,1 κουταλακι λαδι
23.30 200 γρ γιαουρτι 2%

ααα και καφε σκετο !

ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ

Ζεσταμα
Δικεφαλοι μπαρα 3* 12 12 12
Δικεφαλοι καμψεις αυτοσυγκεντρωσης 5*12 12 12 12 12
Δικεφαλοι εναλλαξ ορθια αλτηρες 3* 12 12 12
Πιεσεις ωμων καθιστη 4 * 12 12 12 12
Προτασεις ωμων αλτηρες 4* 12 12 12 12
Πλαινα ανοιγματα αλτηρες 4* 12 12 12 12
Διαδρομο εντονο περπατημα 2% ανηφορα 35 λεπτα
Διατασεις 10 λεπτα

Απογευμα ξανα αεροβιο Εντονο περπατημα 45 λεπτα.

ΝΑΤΑΛΙΑ
30-03-12, 00:00
την προπονηση σου τι ωρα την κανεις?:unsure:

koukoutsaki
30-03-12, 00:04
Tο πρωι Ναταλια μου μολις χωνευτει λιγο το πρωινουλι !!!

marvin
30-03-12, 00:10
Tο πρωι Ναταλια μου μολις χωνευτει λιγο το πρωινουλι !!!

Βρε Κουκουτσακι δεν βγαινει....τρως στις 9.00 ...δε θες να χωνεψεις 2 ωρες;....αρα 11.....:unsure:
Μηπως πας με γεματο στομαχι;

ΝΑΤΑΛΙΑ
30-03-12, 00:12
το γευμα μετα την προπονηση, σαν λιγο δεν ειναι?

και το πρωινο λιγο βαρη.

koukoutsaki
30-03-12, 00:13
ΑΧΑΧΧΑΧΑΑΧΑ μονάντερο με φωναζουν:turtle: ...και ειδικα τωρα που τρωω ελαχιστα σε σχεση με παλια... και ζυγισμενα ολα...χωνευω σε χρονο ντε τε -αληθεια κοριτσια
Το παρηγορο ειναι οτι δεν πειναω πια ολη την ωρα-θυμαστε γκρινια στην αρχη?:P:P:P

koukoutsaki
30-03-12, 00:16
το γευμα μετα την προπονηση, σαν λιγο δεν ειναι?

και το πρωινο λιγο βαρη.


Βαρυ?? εμενα μ φαινεται κ ελαφρυ... :unsure:
αν ειδες....το πρωτο πρωτο μ post στο log μου....ισως φανταστεις
ΠΟΣΑ κατεβαζα....:spank:
το μετα την προπο δεν απεχει πολυ απο το φαι το μεσημεριανο για αυτο ...και για αυτο εχω φρουτακι το απογευμα ...;)
εσεις τι λετε κοριτσια

marvin
30-03-12, 00:24
ΑΧΑΧΧΑΧΑΑΧΑ μονάντερο με φωναζουν:turtle: ...και ειδικα τωρα που τρωω ελαχιστα σε σχεση με παλια... και ζυγισμενα ολα...χωνευω σε χρονο ντε τε -αληθεια κοριτσια
Το παρηγορο ειναι οτι δεν πειναω πια ολη την ωρα-θυμαστε γκρινια στην αρχη?:P:P:P

Δεν αμφιβαλω οτι εισαι μοναντερη αλλα αυτο σημαινει οτι πας συχνα τουαλετα..οτι τρως το βγαζεις..:green: αλλα μου φαινεται δυσκολο να χωνευεται 250 γρ γαλα+μιση μπανανα+ γυρω στα 40 γρ βρωμης μεσα σε μια ωρα.

Δεν θα πρέπει ποτέ κανείς να γυμνάζεται με γεμάτο στομάχι, επειδή η διαδικασία της πέψης, η μειωμένη κινητικότητα του διαφράγματος και η ανάγκη που έχει το σώμα για ηρεμία, εμποδίζουν την πλήρη ανάπτυξη της σωματικής απόδοσης.
Τέλος, είναι γνωστό ότι η προπόνηση με γεμάτο στομάχι δεν είναι ακίνδυνη και μπορεί, ιδιαίτερα όταν ο καιρός είναι ζεστός, να προκαλέσει διαταραχές του καρδιοκυκλοφορικού συστήματος ή αν οι ασκούμενοι είναι μεγάλης ηλικίας, ακόμα και καρδιακά εμφράγματα. Για τους λόγους αυτούς επιβάλλεται να μην ξεκινά κανείς την προπόνηση πριν περάσουν 1 ½ - 2 ώρες από το τελευταίο γεύμα.



Το γεμάτο στομάχι θεωρείται αναστολέας της αθλητικής απόδοσης, γιατί αφενός δυσκολεύει την αναπνοή εμποδίζοντας την κίνηση του διαφράγματος, και αφετέρου απομακρύνει μέρος του αίματος από τους μύες για τις ανάγκες της πέψης. Το άδειο στομάχι εκτός από την αίσθηση του «κενού», ενδέχεται να προκαλέσει υπογλυκαιμία και αίσθηση αδυναμίας.

ΝΑΤΑΛΙΑ
30-03-12, 00:24
φυσικα οτι και να λεμε εμεις, εσυ πανω απο ολα ξερεις τον εαυτο σου. οποτε βαδιζεις οπως εσυ βλεπεις καλυτερα.:clap:
εμεις απλα σχολιαζουμε.:green:

koukoutsaki
30-03-12, 00:28
Δεν αμφιβαλω οτι εισαι μοναντερη αλλα αυτο σημαινει οτι πας συχνα τουαλετα..οτι τρως το βγαζεις..:green: αλλα μου φαινεται δυσκολο να χωνευεται 250 γρ γαλα+μιση μπανανα+ γυρω στα 40 γρ βρωμης μεσα σε μια ωρα.

Δεν θα πρέπει ποτέ κανείς να γυμνάζεται με γεμάτο στομάχι, επειδή η διαδικασία της πέψης, η μειωμένη κινητικότητα του διαφράγματος και η ανάγκη που έχει το σώμα για ηρεμία, εμποδίζουν την πλήρη ανάπτυξη της σωματικής απόδοσης.
Τέλος, είναι γνωστό ότι η προπόνηση με γεμάτο στομάχι δεν είναι ακίνδυνη και μπορεί, ιδιαίτερα όταν ο καιρός είναι ζεστός, να προκαλέσει διαταραχές του καρδιοκυκλοφορικού συστήματος ή αν οι ασκούμενοι είναι μεγάλης ηλικίας, ακόμα και καρδιακά εμφράγματα. Για τους λόγους αυτούς επιβάλλεται να μην ξεκινά κανείς την προπόνηση πριν περάσουν 1 ½ - 2 ώρες από το τελευταίο γεύμα.



Το γεμάτο στομάχι θεωρείται αναστολέας της αθλητικής απόδοσης, γιατί αφενός δυσκολεύει την αναπνοή εμποδίζοντας την κίνηση του διαφράγματος, και αφετέρου απομακρύνει μέρος του αίματος από τους μύες για τις ανάγκες της πέψης. Το άδειο στομάχι εκτός από την αίσθηση του «κενού», ενδέχεται να προκαλέσει υπογλυκαιμία και αίσθηση αδυναμίας.


:shock::shock::shock: Nai e???? Για αυτο παω τουαλετα και δυο φορες τη μερα αν οχι μια , ρολοι????

ΟΚ συμβιβαζομαι . Με μια μιαμιση ωρα :green: οχι 2 ομως γιατι θα αρχισω να πειναω:green:

marvin
30-03-12, 00:34
:shock::shock::shock: Nai e???? Για αυτο παω τουαλετα και δυο φορες τη μερα αν οχι μια , ρολοι????

ΟΚ συμβιβαζομαι . Με μια μιαμιση ωρα :green: οχι 2 ομως γιατι θα αρχισω να πειναω:green:


Οπως ειπε και η Ναταλια εμεις απλα σχολιαζουμε..εσυ οτι θες απο αυτα κρατας.Εσυ ξερεις καλυτερα το σωμα σου!!!:toast:

koukoutsaki
30-03-12, 00:37
Αυτο που λεει το κειμενακι σου πλακα πλακα για τη ζεστη...οταν θα πιασουν οι ζεστες...δεν το ειχα σκεφτει....μιαμιση ωρα θα ναι καλυτερα λοιπον...;)ευχαριστωωωωωωωω

koukoutsaki
30-03-12, 17:23
Οι φιλες μπορουν να δουν 4 φωτο προοδου στο προφιλ μ...
Υποψιν οτι ειμαι σε ...δυσκολες μερες κ πρησμενη
Θυμιζω υψος 1,70 ...
φωτο κοιλιας ερχεται μεσα στα επομενα 24 ωρα.....
ΜΕΙΩΘΗΚΕ Η ΚΥΤΤΑΡΙΤΙΔΑ ΠΟΛΥ ΓΙΟΥΠΙΙΙΙΙΙΙΙΙ

koukoutsaki
30-03-12, 22:57
Αεροβια μολις σηκωθηκα νηστικη 40 λεπτα στους 140 παλμους ΨΟΦΗΣΑΑΑ:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

10.00 250 ml γαλα,1 κουταλακι μελι,μιση μπανανα,4 κσ βρωμη
14.30 1 σκουπ, 1 μηλο, καφε σκετο λιγο μετα
17.30 γλυκοπατατα 200 γρ,κοτοπουλο σχαρα 140 γρ,αγγουρι,1 κουταλακι γλυκου λαδι
20.00 1 πορτοκαλι, 1 φετα γαλοπουλα εν ελλαδι
23.00 100 γρ κοτοπουλο, 1 γιαουρτι 0 %

Τα κανα λιγο μανταρα με τις ωρες κ το φαι σημερα...
Απο gym καθαρισα ολη τη βδομαδα,και ΣΚ μαλλον εχει ξεκουραση...
Ποναω και σημερα...:( το χτεσινο κουνουπιδι το εφαγα και με εφαγε....θα ειμαι πιο προσεκτικη με το ελαιολαδο τερμα οι τσιγγουνιες -εντελως λαθος τα ml που εβαζα:unsure:

eli_din3
30-03-12, 23:00
Αεροβια μολις σηκωθηκα νηστικη 40 λεπτα στους 140 παλμους ΨΟΦΗΣΑΑΑ:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

10.00 250 ml γαλα,1 κουταλακι μελι,μιση μπανανα,4 κσ βρωμη
14.30 1 σκουπ, 1 μηλο, καφε σκετο λιγο μετα
17.30 γλυκοπατατα 200 γρ,κοτοπουλο σχαρα 140 γρ,αγγουρι,1 κουταλακι γλυκου λαδι
20.00 1 πορτοκαλι, 1 φετα γαλοπουλα εν ελλαδι
23.00 100 γρ κοτοπουλο, 1 γιαουρτι 0 %

Τα κανα λιγο μανταρα με τις ωρες κ το φαι σημερα...
Απο gym καθαρισα ολη τη βδομαδα,και ΣΚ μαλλον εχει ξεκουραση...
Ποναω και σημερα...:( το χτεσινο κουνουπιδι το εφαγα και με εφαγε....θα ειμαι πιο προσεκτικη με το ελαιολαδο τερμα οι τσιγγουνιες -εντελως λαθος τα ml που εβαζα:unsure:

στο γευμα των οκτω θα ηθελα και λιγη πρωτεινουλα.. λιγο κοτατζ..εστω λιγο γιαουρτακι..εστω ενα ασπραδακι.. κατι βρε αδερφε :P στην αναγκη μισο σκουπ... δωστε πρωτεινη στον λαο :P:P:P..κατα τα αλλα μαρεσε πολυ η διατροφη σου σημερα..αν και μου φανηκαν λιγα
(αυτο το νηστικη πως το εκανες πωω...ΟΥΤΕ με σφαιρες ομως)

eli_din3
30-03-12, 23:01
βασικα τωρα το δα..το βραδυνο γιαουρτακι να πηγαινε στις 8 βρε...

koukoutsaki
30-03-12, 23:02
στο γευμα των οκτω θα ηθελα και λιγη πρωτεινουλα.. λιγο κοτατζ..εστω λιγο γιαουρτακι..εστω ενα ασπραδακι.. κατι βρε αδερφε :P στην αναγκη μισο σκουπ... δωστε πρωτεινη στον λαο :P:P:P..κατα τα αλλα μαρεσε πολυ η διατροφη σου σημερα..αν και μου φανηκαν λιγα
(αυτο το νηστικη πως το εκανες πωω...ΟΥΤΕ με σφαιρες ομως)

Ηταν λιγα κοριτσακι μ το ξερω και οχι καλα προγραμματισμενα
μια το κομμωτηριο 3 ωρες, μια κατι αλλα:P
χαχα πολυ μαρεσαν αυτα που λες

το εκανα γιαυτο μ πεταχτηκαν τα ματια εξω χαχααχχαααααα

eli_din3
30-03-12, 23:04
Ηταν λιγα κοριτσακι μ το ξερω και οχι καλα προγραμματισμενα
μια το κομμωτηριο 3 ωρες, μια κατι αλλα:P
χαχα πολυ μαρεσαν αυτα που λες

το εκανα γιαυτο μ πεταχτηκαν τα ματια εξω χαχααχχαααααα

3 ωρες κομμωτηριο???? αχαχαχαχχαχαχαχαχ τι εκανες παιδι μου τρεις ωρες???
κατι αλλα το λεμε τωραα με γλωσσιτσα απο διπλα.. αχ αχ αχ :P
τι σαρεσε καλε?? :p
κουραστικο το νηστικη??

koukoutsaki
30-03-12, 23:11
3 ωρες κομμωτηριο???? αχαχαχαχχαχαχαχαχ τι εκανες παιδι μου τρεις ωρες???
κατι αλλα το λεμε τωραα με γλωσσιτσα απο διπλα.. αχ αχ αχ :P
τι σαρεσε καλε?? :p
κουραστικο το νηστικη??



εχεις πολυ φαση λεγω
ε τι εκανα βαφη χτενισμα ισιωμα καθαρισμα ψαλιδα εχω μαλλι ως τη μεση :green:

eri_87
30-03-12, 23:42
Κουκουτσάκι καταρχήν να χαίρεσαι το μπόι σου! :):bowdown: Αδυνατούλα είσαι καλέ!!!! Αυτό που θέλεις (θέλω εγώ να δω σε σένα δηλαδή... ) είναι να χτίσεις μυς! Η βάση είναι σούπερ, ρίξε τη δουλίτσα που χρειάζεται! :weights: ;)

koukoutsaki
30-03-12, 23:49
Κουκουτσάκι καταρχήν να χαίρεσαι το μπόι σου! :):bowdown: Αδυνατούλα είσαι καλέ!!!! Αυτό που θέλεις (θέλω εγώ να δω σε σένα δηλαδή... ) είναι να χτίσεις μυς! Η βάση είναι σούπερ, ρίξε τη δουλίτσα που χρειάζεται! :weights: ;)

Δεν ειμαι αδυνατουλα.....:(ουτε ειναι η κοψια μου τετοια:(...σα μοντελο πασαρελας θα μουν μονιμα ανεργη χααχαχαχααχ:P
εχεις απολυτο δικιο για τους μυς θα στρωσει ωραια το θεμα ολικα τοτε!!!:)

Miss Fit
30-03-12, 23:55
Κουκουτσάκι έχεις πολυ ωραίο σώμα και καλή βάση για να αρχίσεις να χτίζεις μυες. Θα ήθελα να σε δώ πιο γεμάτη σε χέρια και ώμους. Σούπερ ο πωπος!!! Νομίζω εισαι σε καλό δρόμο!!!

koukoutsaki
30-03-12, 23:56
Κουκουτσάκι έχεις πολυ ωραίο σώμα και καλή βάση για να αρχίσεις να χτίζεις μυες. Θα ήθελα να σε δώ πιο γεμάτη σε χέρια και ώμους. Σούπερ ο πωπος!!! Νομίζω εισαι σε καλό δρόμο!!!

Ναι ε? Δε θα μαι σαν παλαιστης ε? :P:P:P
Σευχαριστω πολυ και εσενα !!!!

marvin
31-03-12, 00:01
Θα ηθελα να σε δω σε μια σχεδον ολοσωμη,γιατι πιστευω πως στα χερια αδικησε με αυτες.Συμφωνω με ολα τα κοριτσια πολλες θα ηθελαν τα δικα σου οπισθια ;)!!!Εχεις το καπουπι για πολυ καλα πραγματα.Παρτο ζεστα και θα με θυμηθεις!!!

koukoutsaki
31-03-12, 00:08
Ευχαριστω Νικη μου !Ναι αυτο θα κανω !
Ναι θα βαλω , και θα βαλω και κοιλια .... αναμεινατε :green:

koukoutsaki
31-03-12, 21:17
Παω για εξοδο κοριτσακια! εφαγα βραδινο σπιτι, δε θα παρω βρωμιτσα απεξω εβαλα στενα ρουχα για να μου το θυμιζει:green::green::green:
cu later

katerina.
31-03-12, 21:40
Παω για εξοδο κοριτσακια! εφαγα βραδινο σπιτι, δε θα παρω βρωμιτσα απεξω εβαλα στενα ρουχα για να μου το θυμιζει:green::green::green:
cu later

σεμνα το βραδυ...ελπιζω να μην φορας μακρια μπλουζα και ανοιξουν τιποτα κουμπακια απο κατω....;)

Gianna
31-03-12, 21:43
Παω για εξοδο κοριτσακια! εφαγα βραδινο σπιτι, δε θα παρω βρωμιτσα απεξω εβαλα στενα ρουχα για να μου το θυμιζει:green::green::green:
cu later

Καλά να περάσεις!!!! Πολύ καλοί χειρισμοί/τρικς και τα 2:clap:

koukoutsaki
01-04-12, 01:02
gym no το ΣΚ,αλλα περπατημα σε ανηφορες απο την Πλακα ,περιφερειακο Ακροπολης ως το σπιτι !!!:)

10.30 -ειχε πολυ χουζουρι:green:- 250 ml γαλα,1 κουταλακι μελι,μιση μπανανα,4 κσ βρωμη
13.30 100 γρ γαριδες,120 γρ γλυκοπατατα, αγγουρι,1 κουταλια ελαιολαδο
16.30 καφε σκετο,1 μπαρα πρωτεινης( 250 kcal 24 γρ protein -ημουν πολλες ωρες εξω)
20.00 120 γρ κοτοπουλο,50 γρ ρυζι,αγγουρι,1 κουταλια ελαιολαδο,50 γρ κοτατζ
00.00 1 γιαουρτι 0%
Λιγα εφαγα σημερα. Πως τα καταφερα δε ξερω!!!:P

gym
01-04-12, 01:50
αυτο το 0% εδω μου καθεται...:green::green:

koukoutsaki
01-04-12, 11:40
KALO MHNA ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ
Προηγουμενο ζυγισμα 61 κιλα και κατι γραμμαρια, λιγο λιγοτερο απο ενα μηνα πριν.
Σημερινο ζυγισμα 60 κιλα 400 γραμμαρια.
Υψος 1,70
Απωλεια 2 cm απο μεση και 1,5 cm απο περιφερεια

Πολυ μου κακοφανηκε η ζυγαρια.Περιμενα να δειξει κατω απο 60,00....Πολυ δεν ειναι? Τουλαχιστον ευχομαι αυτο που χαθηκε να ειναι ξυγκι...
gym???

dorita
01-04-12, 11:52
καλημερα κουκουτσακι μου!!
μια χαρα εισαι ....μην γκρινιαζεις ακομη δεν μπηκε ο μηνας.....:):)
καλα τα πηγες!!!!;);):clap:

koukoutsaki
01-04-12, 12:17
Εν τω μεταξυ δεν ειχα παει στο ..μερος...δεν ειχα πιει ακομα καφε δε μου ρχοτανε
τεσπα

gym
01-04-12, 19:36
KALO MHNA ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ
Προηγουμενο ζυγισμα 61 κιλα και κατι γραμμαρια, λιγο λιγοτερο απο ενα μηνα πριν.
Σημερινο ζυγισμα 60 κιλα 400 γραμμαρια.
Υψος 1,70
Απωλεια 2 cm απο μεση και 1,5 cm απο περιφερεια

Πολυ μου κακοφανηκε η ζυγαρια.Περιμενα να δειξει κατω απο 60,00....Πολυ δεν ειναι? Τουλαχιστον ευχομαι αυτο που χαθηκε να ειναι ξυγκι...
gym???

μυς παντως δεν ειναι....;)

λιπος χαθηκε...μην φοβασαι αν εχασες μυς...

μικρα και σταθερα βηματα την φορα..
δωσε χρονο στο σωμα σου κ θα δειιιιιιιιιιιιςςςςςςςςς

koukoutsaki
02-04-12, 01:15
10.30 250 ml γαλα,1 κουταλακι μελι,μιση μπανανα,4 κσ βρωμη
14.00 μυδοπιλαφο 150 γρ μυδια,150 γρ ρυζι,αγγουρι,1 κουταλακι λαδι
17.00 1 σκουπ ,1 μηλο ,καφε σκετο
21.00 1 μετριο κομματι σπιτικη σπανακοπιτα μαμας -αλαδωτο σχεδον το φυλλο της,ελαβε σαφεις οδηγιες:green:
23.00 εξοδος σε μπαρακι-1 ΣΟΥΡΩΤΗ
01.00 1 γιαουρτι 0%

Να σημειωσω οτι σε φιλικο σπιτι το απογευμα περασαν απο μπροστα μου τουρτα με γεμιση φερρερο και ενα σωρο αλλα κακουδια...καφεδακι και νερακι εγω...:green:
Στο μπαρακι φυστικι και πατατακι τα πασαρα στον αντρα μου ;)

koukoutsaki
02-04-12, 01:35
10.30 250 ml γαλα,1 κουταλακι μελι,μιση μπανανα,4 κσ βρωμη
14.00 μυδοπιλαφο 150 γρ μυδια,150 γρ ρυζι,αγγουρι,1 κουταλακι λαδι
17.00 1 σκουπ ,1 μηλο ,καφε σκετο
21.00 1 μετριο κομματι σπιτικη σπανακοπιτα μαμας -αλαδωτο σχεδον το φυλλο της,ελαβε σαφεις οδηγιες:green:
23.00 εξοδος σε μπαρακι-1 ΣΟΥΡΩΤΗ
01.00 1 γιαουρτι 0%

Να σημειωσω οτι σε φιλικο σπιτι το απογευμα περασαν απο μπροστα μου τουρτα με γεμιση φερρερο και ενα σωρο αλλα κακουδια...καφεδακι και νερακι εγω...:green:
Στο μπαρακι φυστικι και πατατακι τα πασαρα στον αντρα μου ;)

edit- κι αλλο ενα scoop αργα το βραδυ ειχα λιγη πρωτεινη σημερα..

koukoutsaki
02-04-12, 11:38
Καλημερα κοριτσακια και καλη εβδομαδα
Ανεβαζω τωρα και μερικες αλλες
οτι μπορεσα..
το ξερω θελω πολλη δουλεια ακομα
μη δειξετε ελεος!:green:

katerina.
02-04-12, 15:09
Καλημερα κοριτσακια και καλη εβδομαδα
Ανεβαζω τωρα και μερικες αλλες
οτι μπορεσα..
το ξερω θελω πολλη δουλεια ακομα
μη δειξετε ελεος!:green:


καλα τα πιστευεις αυτα που λες???ΚΟΡΜΑΡΑ ΕΙΣΑΙ ΒΡΕ !!!!!!!!!!μου αρεσει πολυ το σωμα σου!!!!!!!!!!

eli_din3
02-04-12, 15:11
το κουκουτσι παντως ειναι πολυ κουκουτσι τελικα..με εχει πριξει π λεει ο λογος για το ποσο αδυνατη ειμαι κτλ κ μετα βαζει φωτος και βλεπουμε μια καρααδυνατη με σωματαρα και γυμνασμενη..δηλαδη νταξει.. μετα τι να της πεις.. οτι ειναι κουκουτσακι?? :P

koukoutsaki
02-04-12, 15:18
ΧΑΧΑΧΑΑΧΑΑ εχετε πολυ πλακα βρε κοριτσια....ελινα ζωγραφισες παλι...αλλα απορω δε το βλεπετε το ξυγκι μονο εγω το βλεπω ?δε μπορει!
{ με ρουχα δειχνει πολυ καλυτερα παντως ουχαχαχαχ}
τεσπα με το καθαρισμα της διατροφης θα βγουμε με το μετωπο ψηλα στην παραλια θελω να πιστευω...;)
χωστε βρε λιγο! μη με χαιδευετε!:weights:

koukoutsaki
02-04-12, 15:19
το κουκουτσι παντως ειναι πολυ κουκουτσι τελικα..με εχει πριξει π λεει ο λογος για το ποσο αδυνατη ειμαι κτλ κ μετα βαζει φωτος και βλεπουμε μια καρααδυνατη με σωματαρα και γυμνασμενη..δηλαδη νταξει.. μετα τι να της πεις.. οτι ειναι κουκουτσακι?? :P

ειναι απο τα επισημα παρατσουκλια μου παντως :turtle:

eli_din3
02-04-12, 15:29
ΧΑΧΑΧΑΑΧΑΑ εχετε πολυ πλακα βρε κοριτσια....ελινα ζωγραφισες παλι...αλλα απορω δε το βλεπετε το ξυγκι μονο εγω το βλεπω ?δε μπορει!
{ με ρουχα δειχνει πολυ καλυτερα παντως ουχαχαχαχ}
τεσπα με το καθαρισμα της διατροφης θα βγουμε με το μετωπο ψηλα στην παραλια θελω να πιστευω...;)
χωστε βρε λιγο! μη με χαιδευετε!:weights:

ε οπως εγω βλεπω λιπη ενω μου λετε οτι δεν εχω..μαλλον καπως ετσι κ εσυ...:P

με τον πωπω ψηλα θα βγεις στην παραλια οχι με το μετωπο αλλα τεσπα :P
εγω το μονο π εχω να χωσω ειναι ΚΟΨΕ ΤΗΝ ΓΚΡΙΝΙΑ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ ΘΑ ΦΑΣ ΞΥΛΑΚΙ.δεστηνα...καθεται και γκρινιαζει σε μενα που ειμαι 20 φορες χειροτερη λολ... να πας να γκρινιαξεις στην ζιζελ και οχι σε μενα που ειμαι στο 1/10 σου :P απαπαπαπα.. go on! νομιζω πως το μονο που χρειαζεσαι ειναι να συνεχισεις την διατροφη την καλη (γιατι απο γυμναστικη το χεις βλεπω) και θα εισαι οχι σουπερ..που εισαι ηδη..αλλα υπερσουπερ... τουλαχιστον για τα δικα μου γουστα εισαι τζιτζι...! αυτα απο μενα!

Miss Fit
02-04-12, 22:35
Μπράβο κουκουτσάκι πολυ όμορφο σώμα, στο ξαναείπα;) Μην τα φοβάσαι τα βάρη βρε,δεν γίνεσαι σαν νταλικέρης αν γραμμωσεις Εχεις και πολύ καλό ύψος, σούπερ θα είσαι!!!:weights::weights:

koukoutsaki
02-04-12, 23:00
08.30 250 ml γαλα,1 κουταλακι μελι,μιση μπανανα,4 κσ βρωμη
13.00 1 σκουπ 70 γρ μπανανα
16.30 σολωμο 70 γρ ρυζι 70 γρ αγγουρι 1 κουταλακι λαδι
19.00 1 σκουπ, 1 ακτινιδιο ,μισο μηλο
21.30 σολωμο σχαρας 170 γρ, γλυκοπατατα ψητη 170 γρ , αγγουρι
00.00 1 γιαουρτι 0%

ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ
ΠΟΔΙΑ
Ζεσταμα 5΄ ποδηλατο
Μηχανη τετρακεφαλων 4*12 12 12 12
Αρσεις θανατου μπαρα 4* 16 16 16 16 και ενα πεμπτο σετ μεχρι εξαντλησεως
Σκουοτ μπαρα 4* 16 16 16 16 και ενα πεμπτο σετ μεχρι εξαντλησεως
Πλιε με αλτηρα 7 kg 4* 16 16 16 16
Μηχανημα δικεφαλων μηριαιων ξαπλωτη 4 * 12 12 12
Μηχανημα γλουτιαιων ορθια 4*16 16 16 16
Μηχανημα προσαγωγων καθιστη 4*16 16 16 16
Μηχανημα απαγωγων ορθια 4 * 12 12 12 12
ΚΟΙΛΙΑ
Κρις κρος 3*12 12 12
Καρεκλα κοιλιακων 4*25 25 25 25 με 25 kg βαρος
Πλάγιοι 4*12 12 12 12
Ραχιαιοι 4*25 25 25 25 στην καρεκλα
Αρσεις ποδιων για κατω κοιλ 4*12 12 12 12
Ροκανισματα 4*12 12 12 12
Ποδηλατο 5 αποθεραπεια και 15 ' γρηγορο περπατημα
Διατασεις 10 λεπτα
ΕΛΙΩΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ αλλα το ευχαριστηθηκα!:weights:

gym
02-04-12, 23:02
08.30 250 ml γαλα,1 κουταλακι μελι,μιση μπανανα,4 κσ βρωμη
13.00 1 σκουπ 70 γρ μπανανα
16.30 σολωμο 70 γρ ρυζι 70 γρ αγγουρι 1 κουταλακι λαδι
19.00 1 σκουπ, 1 ακτινιδιο ,μισο μηλοαυτο ηταν καθαρα λιγουρας
21.30 σολωμο σχαρας 170 γρ, γλυκοπατατα ψητη 170 γρ , αγγουριας γινει 150 για αρχη
00.00 1 γιαουρτι 0%

ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ
ΠΟΔΙΑ
Ζεσταμα 5΄ ποδηλατο
Μηχανη τετρακεφαλων 4*12 12 12 12
Αρσεις θανατου μπαρα 4* 16 16 16 16 και ενα πεμπτο σετ μεχρι εξαντλησεως
Σκουοτ μπαρα 4* 16 16 16 16 και ενα πεμπτο σετ μεχρι εξαντλησεως
Πλιε με αλτηρα 7 kg 4* 16 16 16 16
Μηχανημα δικεφαλων μηριαιων ξαπλωτη 4 * 12 12 12
Μηχανημα γλουτιαιων ορθια 4*16 16 16 16
Μηχανημα προσαγωγων καθιστη 4*16 16 16 16
Μηχανημα απαγωγων ορθια 4 * 12 12 12 12
ΚΟΙΛΙΑ
Κρις κρος 3*12 12 12
Καρεκλα κοιλιακων 4*25 25 25 25 με 25 kg βαρος
Πλάγιοι 4*12 12 12 12
Ραχιαιοι 4*25 25 25 25 στην καρεκλα
Αρσεις ποδιων για κατω κοιλ 4*12 12 12 12
Ροκανισματα 4*12 12 12 12
Ποδηλατο 5 αποθεραπεια και 15 ' γρηγορο περπατημα
Διατασεις 10 λεπτα
ΕΛΙΩΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ αλλα το ευχαριστηθηκα!:weights:

:toast:

koukoutsaki
02-04-12, 23:06
Πασο, αλλα ειδες και προπο που εριξα.... :weights:;)

gymako φωτο πλατης σημερινες ειδες?

amst
02-04-12, 23:09
Ποδηλατο 5 αποθεραπεια και 15 ' γρηγορο περπατημα


πώς γίνεται?
εννοώ, πώς διαχωρίζονται?

koukoutsaki
02-04-12, 23:11
πώς γίνεται?
εννοώ, πώς διαχωρίζονται?

μολις τελειωσα με το προγραμμα μου εκανα 5 λεπτα ποδηλατο δεν αντεξα παραπανω τοσο λιωμα ηταν τα ποδια μου
ε με το περπατημα την παλεψα καλυτερα....

koukoutsaki
03-04-12, 23:16
08.00 250 ml γαλα,1 κουταλακι μελι,μιση μπανανα,4 κσ βρωμη
09.30 gym :bblifthard:
11.15 1 σκουπ πρωτεινη, 50 γρ μπανανα(η αλλη μιση)
14.00 110 γρ μπιφτ.μοσχαρισιο χωρις προσθετα μονο με μυρωδικα,4 κουταλιες καστανο ρυζι,αγγουρι,1 κουταλακι λαδι
17.00 1 ακτινιδιο,καφε γαλλικο σκετο,1 κουταλια chia σπορους(ειδα οτι εχουν και πρωτεινη εκτος απο ω3.χμ)
20.00 150 γρ μπιφτεκι κοτοπουλο(μονο μυρωδικα), αγγουρι,1 κουταλακι λαδι
23.30 1 γιαουρτι 0 %

Σημερα ειπα να αφαιρεσω τον υδατανθρακα απο το βραδινο να δω κατα ποσο θα την παλεψω...δοκιμαστικά
μην παρασοκαρουμε τον οργανισμο κιολας:food:



ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ
Ζεσταμα ελλειπτικο 10'
Pectoral machine 4*12 12 12 12
peck deck 4*12 12 12 12
Πιεσεις μπαρα 4*12 12 12 12
Πιεσεις επικληνη αλτηρες 4*12 12 12 12
Ανοιγματα ισιο παγκο αλτηρες 4*12 12 12 12
Πιεσεις τρικεφαλων τροχαλια 4*10 10 10 10
Πιεσεις τρικεφαλων αλτηρες 4* 12 12 12 12
Τρικεφαλοι πισω απο τον αυχενα ενας αλτηρας 4*12 12 12 12
Εντονο περπατημα στους 130 παλμους 40 λεπτα
Διατασεις 10 λεπτα

Το απογευμα 1 ωρα περπατημα ανηφορα 120-130 παλμοι

xelashai
03-04-12, 23:21
το εψαξα λιγο τωρα γιατι δεν τους ξερω...:unsure:
30% πρωτεινη...30%φυτικες ινες κ 30% ω3....:shock:
για πες...απο γευση?

koukoutsaki
03-04-12, 23:23
Ευτυχως εντελως ανοστοι, φοβηθηκα ψαριλα ή χωματιλα :P:rolf::1laugh::1laugh::1laugh:πανακριβοι ομως οι ατιμοι

xelashai
03-04-12, 23:29
Ευτυχως εντελως ανοστοι, φοβηθηκα ψαριλα ή χωματιλα :P:rolf::1laugh::1laugh::1laugh:πανακριβοι ομως οι ατιμοι

ασε...ξερω....η επισκεψη της ξανθιας σε καταστημα με βιολογικα....ανεκδοτο....:green:
καταλαβα τι παιζει με τις τιμες αυτες τις μερες...
φτιαχνεις κ ενα τζελ λεει με αυτο....:unsure:...στο στελνω σε πμ

amst
03-04-12, 23:30
Ευτυχως εντελως ανοστοι, φοβηθηκα ψαριλα ή χωματιλα :P:rolf::1laugh::1laugh::1laugh:πανακριβοι ομως οι ατιμοι

δηλαδή??

koukoutsaki
03-04-12, 23:34
ασε...ξερω....η επισκεψη της ξανθιας σε καταστημα με βιολογικα....ανεκδοτο....:green:
καταλαβα τι παιζει με τις τιμες αυτες τις μερες...
φτιαχνεις κ ενα τζελ λεει με αυτο....:unsure:...στο στελνω σε πμ

σιγα μην το κανα και καταπλασμα Δαφνουλα ενα κουταλακι εφαγα ετσι χχαχχχαχα:rolf:
ειχε λυσσαξει να μου πασαρει γκοτζι και ζέα. δε θελω χρυσε μ!!!!!:P

koukoutsaki
03-04-12, 23:35
δηλαδή??

αστα....ενα σακουλακι 16 ευρω! :1laugh:

xelashai
03-04-12, 23:37
αστα....ενα σακουλακι 16 ευρω! :1laugh:

:shock:...στο site το ειχε 10....ιδια ποσοτητα?

koukoutsaki
03-04-12, 23:39
:shock:...στο site το ειχε 10....ιδια ποσοτητα?

για μισο να δω..500 γρ. μονο τετοιο ειχε

koukoutsaki
04-04-12, 11:00
Κοριτσακια μου ....Αυριο θα ναι η τελευταια μου προπονηση:( φευγω μετα για Πασχα κι εκει που θα μαι δε παιζει να προλαβω νακανω τπτ, ασε που δεν ΕΧΕΙ και τπτ... κολυμπι δε παιζει εχει κρυο ακομα...σ@@@@τά...
Θα προσπαθησω να προσεξω πολυ το φαι οσο εξαρταται απο μενα....:banghead: ..γιατι δε θα μαγειρευω εγω
Περιττο να σας πω ποσο θα μου λειψετε ολες....Δε ξερω αν θα βρω ιντερνετ :evil:

Stella
04-04-12, 11:32
Καλά να περάσεις κουκουτσάκι μου, ξεκουράσου και πρόσεχε λιγο τη διατροφή σου, φάε κανονικά να το ευχαριστηθείς...γουρουνιες να μη κάνεις...αυτά μας χαλάνε!;)

koukoutsaki
04-04-12, 11:41
Αν σου πω οτι ηθελα να μεινω Αθηνα μεχρι τη Μ.Πεμπτη που θα κλεισει το gym θα με πεις καμμένη? :rolf:
Ναι εχεις δικιο θα προσπαθησω να αποφυγω γλυκα τσουρεκια και τετοια χαζα ...που ειναι ατομικες βομβες....

eri_87
04-04-12, 14:07
Καλημερα κοριτσακια και καλη εβδομαδα
Ανεβαζω τωρα και μερικες αλλες
οτι μπορεσα..
το ξερω θελω πολλη δουλεια ακομα
μη δειξετε ελεος!:green:

ΝΑι, δε θα δείξουμε έλεος!!!! Θες μαστίγωμα στη γωνία για να συνέλθεις... :green: Από κιλά είσαι μια χαρά, δε χρειάζεται πιο αδύνατη γιατί είσαι κ ψηλή κ θα φαίνεσαι κόκκαλο! Απλά θες προσοχή στη διατροφή κ καλή προπόνηση για να αυξήσεις μυική μάζα, που μια χαρά βάση έχεις βέβαια!!! έλα μην ακούω βλακείες από μερικές εδώ μέσα... έλα... :thumbup:

eli_din3
04-04-12, 14:31
Αν σου πω οτι ηθελα να μεινω Αθηνα μεχρι τη Μ.Πεμπτη που θα κλεισει το gym θα με πεις καμμένη? :rolf:
Ναι εχεις δικιο θα προσπαθησω να αποφυγω γλυκα τσουρεκια και τετοια χαζα ...που ειναι ατομικες βομβες....

εγω θα μεινω μεχρι M.πεμπτη για να μην χασω προπονηση :P χαχαχαχα
κουκουτσακιιι εγω σου πα..φαε κανονικα.. και μια μερα φαε και ενα γλυκο... και στην τελικη τρεξτο μετα σιγα.. γιορτες ειναι.. αν ηταν το ενα μια φορα στο τοσο το προβλημα............... θα χαμε καει! :P (και στο λεει η υστερικια :P)

koukoutsaki
04-04-12, 14:42
εγω θα μεινω μεχρι M.πεμπτη για να μην χασω προπονηση :P χαχαχαχα
κουκουτσακιιι εγω σου πα..φαε κανονικα.. και μια μερα φαε και ενα γλυκο... και στην τελικη τρεξτο μετα σιγα.. γιορτες ειναι.. αν ηταν το ενα μια φορα στο τοσο το προβλημα............... θα χαμε καει! :P (και στο λεει η υστερικια :P)

κακο κοριτσι ! δε σ αγαπαω ! :spank: ΖΗΛΕΥΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ

eli_din3
04-04-12, 14:51
κακο κοριτσι ! δε σ αγαπαω ! :spank: ΖΗΛΕΥΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ

χιχιχιιχιχιχιχιχιχιιχ ελα ελα σιγααααα..μια χαρα με τα λαστιχα..εδω οπως ειπε η γυμ αλλες κερδιζουν μυες με λαστιχα και εσυ φοβασαι!! μακαρι στην μια εβδομαδα αυτην παραπανω να εφθανα στο δικο σ επιπεδο :P
ασε που στην κυριακη του πασχα πως ετυχε και πεφτει τοτε η επομενη γλυκομερα μου που κανω ενα μικρο τσιτσακι :P (μια φορα στις 2 βδομαδες τρωω κατι κακουλι..γλυκακι :P)

koukoutsaki
04-04-12, 14:55
Ποσο κακκουλι ? :food:

koukoutsaki
04-04-12, 15:14
χιχιχιιχιχιχιχιχιχιιχ ελα ελα σιγααααα..μια χαρα με τα λαστιχα..εδω οπως ειπε η γυμ αλλες κερδιζουν μυες με λαστιχα και εσυ φοβασαι!! μακαρι στην μια εβδομαδα αυτην παραπανω να εφθανα στο δικο σ επιπεδο :P
ασε που στην κυριακη του πασχα πως ετυχε και πεφτει τοτε η επομενη γλυκομερα μου που κανω ενα μικρο τσιτσακι :P (μια φορα στις 2 βδομαδες τρωω κατι κακουλι..γλυκακι :P)

αυτο δεν το σχολιαζω στου κουφου την πορτα οσο θες βροντα :rolf:

dorita
04-04-12, 15:17
καλα να περασεις κουκουτσακι!!!!:turtle::turtle:

koukoutsaki
04-04-12, 21:41
08.00 250 ml γαλα,1 κουταλακι μελι,μιση μπανανα,4 κσ βρωμη
09.30 gym :liftheavy:
11.30 1 σκουπ ,1 μηλο ,καφε σκετο
14.30 στηθος κοτοπουλο 150 γρ με κυμινο, γλυκοπατατα 150 γρ, αγγουρι, 1 κουταλακι λαδι
17.30 3 ασπραδια , 1 ακτινιδιο
21.00 στηθος κοτοπουλο 150 γρ , γλυκοπατατα 100 γρ,αγγουρι, 1 κουταλακι λαδι
23.30 γιαουρτι 0%, 1 κουταλια σποροι chia


ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ
ΠΛΑΤΗ-ΔΙΚΕΦΑΛΟΙ
Ζεσταμα ποδηλατο 10 λεπτα
εμπροσθολαιμιες lat machine ανοιχτη 4*12 12 12 12
εμπροσθολαιμιες κλειστη λαβη 4*12 12 12 12
κωπηλατικη αλτηρες 4*12 12 12 12
κωπηλατικη μηχανημα καθιστη 4* 12 12 12 12
κωπηλατικη με μπαρα 4 * 12 12 12 12
Δικεφαλοι μπαρα 4* 12 12 12 12
Δικεφαλοι καμψεις αυτοσυγκεντρωσης 4*12 12 12 12 12
Δικεφαλοι εναλλαξ ορθια αλτηρες 4* 12 12 12 12
Ποδηλατο 5 λεπτα
Εντονο περπατημα 130 παλμοι 30 λεπτα
Διατασεις 10 λεπτα

Απογευμα ξανα αεροβια 45 λεπτα 140 παλμοι..ουφ:clapping:
Επειδη θα παει λιγο "χαμενη" προπονητικα η επομενη εβδομαδα λογω διακοπων, το παλευω για 2 αεροβιες τη μερα ..
περιττο να πω οτι πεφτω για υπνο σαν κουτσουρο :green:

eli_din3
04-04-12, 21:44
ουουουουο ιδιους μυες γυμνασαμε σημερααα :P
πεσε γ υπνο γλυκουλι κουραστηκες σημερα..ακους εκει 2 αεροβια

koukoutsaki
04-04-12, 21:48
ΧΑΧΑ
και χτες 2 εκανα
εκανα κ τη δευτερα λιγο παρολο που ειχα ποδια
και αυριο θα κανω χαχαχα
τελευταια ευκαιρια
ε καλα θα κοιμηθω
απλα εννοω πως οπως πεφτω ετσι σηκωνομαι
κωμα!:green:

Gianna
04-04-12, 23:16
Καλά να περάσεις!!! Καλή ξεκούραση! Χρειάζεται και ένα διάλειμμα, καλό θα σου κάνει, θα μπεις πιο δυνατά μετά:toast:

koukoutsaki
05-04-12, 22:38
08.00 250 ml γαλα,1 κουταλακι μελι,μιση μπανανα,4 κσ βρωμη
09.15 gym
11.00 1 σκουπ 1 μηλο με απειρη κανελλα
14.00 κοτοπουλο στηθος 130 γρ , γλυκοπατατα 180 γρ, αγγουρι, 1 κουταλακι λαδι
17.30 1 ακτινιδιο ,1 σκουπ,1 τυρακι la vache qui rit light 26 kcal βλακεια αλλα..:unsure::P
20.30 σολωμο 75 γρ καπνιστο, αγγουρι, 1 κουταλακι λαδι,γλυκοπατατα 150
23.30 1 γιαουρτι 2%


ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΩΜΟΙ -ΚΟΙΛΙΑ
Ζεσταμα ποδηλατο 10 λεπτα
Πιεσεις ωμων καθιστη 4 * 12 12 12 12
Προτασεις ωμων εναλλαξ αλτηρες 4* 12 12 12 12
Πλαινες εκτασεις αλτηρες 4* 12 12 12 12
Σκυφτη αλτηρες εκταση για πισω ωμους 4*12 12 12 12 (την προσθεσα σημερα.
μεχρι τωρα εκανα μια παραλλαγη στο lat machine, περιμενα να δυναμωσω λιγο. την εκανα
με 4κιλο και ελιωσαααααα. :hantel:οι υπολοιπες με ελευθερα ειναι με 5κιλα).

Κρις κρος 3*12 12 12
Καρεκλα κοιλιακων 4*25 25 25 25 με 25 kg βαρος
Πλάγιοι 4*12 12 12 12
Ραχιαιοι 4*25 25 25 25 στην καρεκλα με 20 κιλα
Αρσεις ποδιων για κατω κοιλ 4*12 12 12 12
Ροκανισματα 4*12 12 12 12

ΑΕΡΟΒΙΟ
Ποδηλατο 10 λεπτα
Εντονο περπατημα 30 λεπτα

ΑΕΡΟΒΙΟ ξανα το απογευμα 30 λεπτα στους 140...

koukoutsaki
06-04-12, 11:10
08.00 250 ml γαλα,1 κουταλακι μελι,μιση μπανανα,4 κσ βρωμη
11.00 1 σκουπ και ενα πορτοκαλι
14.00 1 τονο σε νερο (ξεπλυμα το αλατι),αγγουρι,1 κουταλακι λαδι, 1 κουταλια σουπας φασολια, μισο γιαουρτι 0%
18.00 1 κομματι πιτακι με ασπραδια βρωμη κακαο πρωτεινη κ γλυκαντικο,καφε σκετο(ετσι λεω)
Οταν σκυλοπεινασω για βραδυ θα φαω τορτιγια λεπτη ολικης αλεσεως που θα παρω απο το σπιτι μου
με 2-3 φετες γαλοπουλα εν ελλαδι μια φετα αρλα και μουσταρδα ανευ ζαχαρης!.Ελπιζω να μη φαω βλακειες.
Θα φτασω στον προορισμο μου κατα 3 το πρωι...

ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ εκανα σπιτι πριν την κοπανησω
Ζεσταμα
Καποιες βασικες ασκησεις (πχ καμψεις)
Αεροβιο 50 λεπτα στους 130 με 140 φφφφφφφφ......:shock:

Σημερα νιωθω πρησμενη. Απο το αγχος μου σιγουρα....:(

xelashai
06-04-12, 11:28
ελα βρε...γιατι αγχος??:unsure:
μη μου πεις επειδη θα φυγεις....:spank:

koukoutsaki
06-04-12, 11:32
Μαγος εισαι για το τι θα κανω τοσες μερες χωρις gym οταν θα αρχισω να βαριεμαι και πως θα ρυθμισω τα γευματα μου ...:(

xelashai
06-04-12, 11:43
Μαγος εισαι για το τι θα κανω τοσες μερες χωρις gym οταν θα αρχισω να βαριεμαι και πως θα ρυθμισω τα γευματα μου ...:(

αντε βρε χαζουλα...
εχουμε τοσα καθε μερα να μας προβληματιζουν...οχι αγχος κ γι αυτα...
λοιπον...
υπολογισε ποσες μερες θα λειπεις...κ προσπαθησε να βγαλεις ενα πλανο διατροφης...
τα παντα μπορεις να φτιαξεις κ εκει...κ σαλατουλες μπολικες κ ψαρακι...;)
κ οσο γ γυμναστικουλα....περπατημα στη αμμο..εεε???.;);)

koukoutsaki
06-04-12, 12:17
Αν και οι συνθηκες δε θα ειναι και οι ιδεωδεις θα κανω οτι μπορω Δαφνουλα μου

voulaki
06-04-12, 13:20
αντε βρε χαζουλα...
εχουμε τοσα καθε μερα να μας προβληματιζουν...οχι αγχος κ γι αυτα...
λοιπον...
υπολογισε ποσες μερες θα λειπεις...κ προσπαθησε να βγαλεις ενα πλανο διατροφης...
τα παντα μπορεις να φτιαξεις κ εκει...κ σαλατουλες μπολικες κ ψαρακι...;)
κ οσο γ γυμναστικουλα....περπατημα στη αμμο..εεε???.;);)συμφωνω και επαυξανω, ειπαμε το κανουμε πανω απ ολα για το κεφι μασ και γιατι γουσταρουμε, αλλα και λιγο να χαλαρωνουμε, επιβαλλεται. και τιποτα να μην κανεις , προσεξε λιγο διατροφη μονο , και το σωμα σου θα δυναμωσει και θα πετας μετα ;)το πασχα στο gym

koukoutsaki
06-04-12, 13:35
Κοριτσακια μου , Ελενη, και ολο το φορουμ που μας διαβαζει

ευχομαι σε ολες σας καλη ξεκουραση και καλες γιορτες
οι τυχερες που θα συνεχισουν gym τις ζηλευω :(
τις καλυτερες ευχες μου για εσας προσωπικα και την οικογενεια σας
να εχετε παντα υγεια ΠΑΝΤΑ ομως :)
δε ξερω αν θα τα καταφερω να βρω νετ να μπω να σας πω ενα γεια:unsure:
παντως να ξερετε
θα σας σκεφτομαι πριν ανοιξω το στομα:smash:
και θα μου λειψετε ΟΛΕΣ!!!:love:

dorita
06-04-12, 14:57
Κοριτσακια μου , Ελενη, και ολο το φορουμ που μας διαβαζει

ευχομαι σε ολες σας καλη ξεκουραση και καλες γιορτες
οι τυχερες που θα συνεχισουν gym τις ζηλευω :(
τις καλυτερες ευχες μου για εσας προσωπικα και την οικογενεια σας
να εχετε παντα υγεια ΠΑΝΤΑ ομως :)
δε ξερω αν θα τα καταφερω να βρω νετ να μπω να σας πω ενα γεια:unsure:
παντως να ξερετε
θα σας σκεφτομαι πριν ανοιξω το στομα:smash:
και θα μου λειψετε ΟΛΕΣ!!!:love:

τι ζηλευεις καλε εμεις πρεπει να ζηλευουμε εσενα που φευγεις...κ πας διακοπουλες....;););)

να περασεις τελεια.......κ σε περιμενουμε δριμυτερη!!!!!!!:turtle::turtle::turtle:
:welcome::welcome:

katerina.
06-04-12, 21:53
Κοριτσακια μου , Ελενη, και ολο το φορουμ που μας διαβαζει

ευχομαι σε ολες σας καλη ξεκουραση και καλες γιορτες
οι τυχερες που θα συνεχισουν gym τις ζηλευω :(
τις καλυτερες ευχες μου για εσας προσωπικα και την οικογενεια σας
να εχετε παντα υγεια ΠΑΝΤΑ ομως :)
δε ξερω αν θα τα καταφερω να βρω νετ να μπω να σας πω ενα γεια:unsure:
παντως να ξερετε
θα σας σκεφτομαι πριν ανοιξω το στομα:smash:
και θα μου λειψετε ΟΛΕΣ!!!:love:



ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ !!!!!!!!!να περασετε καλα !!!!!!!!!:welcome::welcome:

eri_87
08-04-12, 13:17
Κοριτσακια μου , Ελενη, και ολο το φορουμ που μας διαβαζει

ευχομαι σε ολες σας καλη ξεκουραση και καλες γιορτες
οι τυχερες που θα συνεχισουν gym τις ζηλευω :(
τις καλυτερες ευχες μου για εσας προσωπικα και την οικογενεια σας
να εχετε παντα υγεια ΠΑΝΤΑ ομως :)
δε ξερω αν θα τα καταφερω να βρω νετ να μπω να σας πω ενα γεια:unsure:
παντως να ξερετε
θα σας σκεφτομαι πριν ανοιξω το στομα:smash:
και θα μου λειψετε ΟΛΕΣ!!!:love:

Καλά να περάσετε κ καλές γιορτές κ σε σένα!!! :) Μην είσαι χαζή καλέ, χαλάρωσε κι απόλαυσε το ταξιδάκι σου! Μη σκέφτεσαι τίποτα κ ΞΕΚΟΥΡΑΣΟΥ! θα γυρίσεις με περισσότερη όρεξη για το πρόγραμμά σου κ θα καλυτερεύσεις τις επιδόσεις σου... ;)
:welcome:

koukoutsaki
10-04-12, 16:01
Να ενημερωσω λιγο και το ημερολογιο μου μην ξεχνιομαστε ε μια που βρηκαμε ιντερνετ για λιγο

Πρωινο τρωω το κλασικο που τρωω κ στην αθηνα
Εφερα μαζι μου κουακερ
αγορασα μπανανες και γαλα 1,5% λιπαρα
μελι κανελα
και καθε πρωι σουπερ!!!
Εφερα απο Αθηνα κ μερικα σκουπ(η καμενη χαχα)
Απο φαι ειμαι πολυπροσεκτικη
τρωω και μηλο για απογευματινο
και γιαουρτακι αργα το βραδυ
σημερα θα φαω χταποδακι
γλυκο δεν εχω ακουμπησει !!!! yes!!!!!!!!
Μονο χτες εγινε τσιτ γιατι ηθελε ο καλος μου πιτσα
εφαγα 2 κομματια πιτσα και σαλατακι αυτα τα δυο κομματια ειδα κι επαθα να τα χωνεψω
εγω που ετρωγα παλια την πιτσα ολη μονη μου χχαχαχαχχαχχαχχα
Τωρα το πασχα παλι!!!!

Απο γυμναστικη εκανα χθες πολυαρθρικες οτι μπορουσα και με τα λαστιχα ,συνολικα μιαμιση ωρα
και ξυπνησα πιασμενη παντου
θα ξανακανω αυριο ή μεθαυριο!!!!!

koukoutsaki
16-04-12, 21:01
Μολις μπηκα σπιτι τα ξεχασα ολα ....ολα...κανω πως δε βλεπω οσα ...καλουδια φεραμε απο το νησι :smash:
Εφαγα ενα παξιμαδι ολικης με χειροποιητο ανθοτυρο (για παρτη μου χεχε) 1 κουταλακι λαδι κ ριγανη
Θα πιω ενα σκουπ θα φαω λιγα αμυγδαλα και ΝΑΝΙ! :P
Αυτο που θελω να τονισω ειναι οτι δε μπορουσα να φαω πολυ φαγητο και μου επεσε πολυ δυσπεπτο οτι εφαγα μετα τη νηστεια! Ειδα κι επαθα να χωνεψω!! Και 2 κομματια πιτσα που εφαγα μια αλλη μερα επισης δεινοπαθησα να χωνεψω! Τωρα καλο , κακο, εσεις θα μου πειτε ...:green:

koukoutsaki
17-04-12, 22:14
08.00 200 ml γαλα,1 κουταλακι μελι,μιση μπανανα,4 κσ βρωμη
11.30 1 σκουπ ,2 ρυζογκοφρετες,καφε γαλλικο σκετο
14.30 40 γρ ανθοτυρο σπιτικο,180 γρ σολωμο σχαρας,100 γρ ρυζι καστανο
17.30 1 σκουπ, 1 μηλο με κανελλα
20.30 σολωμο σχαρας 130 γρ,1 ντοματα με ριγανη,50 γρ καστανο ρυζι
23.30 1 γιαουρτι 0%

ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ
ΠΟΔΙΑ
Ζεσταμα 10΄ ποδηλατο
Μηχανη τετρακεφαλων 3*12 12 12
Αρσεις θανατου μπαρα 4* 16 16 16 16 και ενα πεμπτο σετ μεχρι εξαντλησεως
Σκουοτ μπαρα 4* 16 16 16 16 και ενα πεμπτο σετ μεχρι εξαντλησεως
Πλιε με αλτηρα 8 kg 4* 16 16 16 16 (ανεβασα σημερα σε 8κιλο):green:
Μηχανημα δικεφαλων μηριαιων ξαπλωτη 4 * 12 12 12 12
Μηχανημα γλουτιαιων ορθια 4*16 16 16 16
Μηχανημα προσαγωγων καθιστη 4*16 16 16 16
Μηχανημα απαγωγων ορθια 4 * 12 12 12 12
ΚΟΙΛΙΑ
Κρις κρος 3*12 12 12
Καρεκλα κοιλιακων 4*25 25 25 25 με 25 kg βαρος
Πλάγιοι 4*12 12 12 12
Ραχιαιοι 4*25 25 25 25 στην καρεκλα
Αρσεις ποδιων μονοζυγο 4*12 12 12 12
Ανυψωσεις ποδιων ξαπλωτη για κατω κοιλ.4*12 12 12 12 (Ελενακι πως θα τη βαφτισουμε ?ειναι το βιντεακι που σου δειξα):green:
Ροκανισματα 4*12 12 12 12
Ποδηλατο 5 αποθεραπεια και 15 ' γρηγορο περπατημα 120 παλμοι
Διατασεις 10 λεπτα
ΤΡΕΜΩΩΩΩΩ μετα απο 10 μερες καθισιο αλλα βγηκε μια χαρα...

Miss Fit
18-04-12, 00:44
:clap: ωραια προπονηση κουκουτσακι!!;)

koukoutsaki
18-04-12, 14:00
:clap: ωραια προπονηση κουκουτσακι!!;)

χιχι..σημερα πονανε τα ποδια μου λες και με χτυπησαν με λοστο :rolf:

koukoutsaki
18-04-12, 21:54
07.30 200 ml γαλα,1 κουταλακι μελι,μιση μπανανα,4 κσ βρωμη
09.00 gym :weights:
11.30 1 σκουπ myofusion σοκολατα,1 ρυζογκοφρετα,καφε γαλλικο σκετο
14.00 220 γρ μπιφτεκι κοτοπουλο σχαρας,αγγουρι,40 γρ καστανο ρυζι,ανθοτυρο σπιτικο 30 γρ
17.00 1 σκουπ και 1 ακτινιδιο
20.00 120 γρ στηθος κοτοπουλο,40 γρ καστανο ρυζι,αγγουρι
23.30 1 γιαουρτι 0% 10 γρ αμυγδαλα


ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ
ΣΤΗΘΟΣ-ΔΙΚΕΦΑΛΟΙ

Ζεσταμα ποδηλατο 10'
push ups 3*10 10 10 - ουφ!:bowdown:
Pectoral machine 4*12 12 12 12
peck deck 4*12 12 12 12
Πιεσεις μπαρα 4*12 12 12 12
Πιεσεις επικληνη αλτηρες 4*12 12 12 12
Ανοιγματα ισιο παγκο αλτηρες 4*12 12 12 12
Δικεφαλοι μπαρα 4* 12 12 12 12
Δικεφαλοι καμψεις αυτοσυγκεντρωσης 4*12 12 12 12 με πεντακιλο
Εντονο περπατημα στους 130 παλμους 30 λεπτα
Διατασεις 10 λεπτα

Απογευμα : 35 λεπτα αεροβιο διαδρομο 140 παλμοι..

xelashai
19-04-12, 07:53
εκανες 30 κάμψεις??:shock:
..μπραβο βρε θηριο.:clap:..

koukoutsaki
19-04-12, 07:57
3 επι 10, οχι 30 συνεχομενες:green::unsure:

xelashai
19-04-12, 08:02
3 επι 10, οχι 30 συνεχομενες:green::unsure:

το καταλαβα...για χαζη με περνας?:green:(σουτ μην απαντησεις):P
γιατι λιγες ειναι?...εγω παιδευομαι να ξεπερασω τις 10...συνολο:green:

koukoutsaki
19-04-12, 08:31
Λιγες ειναι κοριτσακι μου ...και οι τελευταιες δε μου βγαινουν μεχρι τερμα κατω

marvin
19-04-12, 08:34
07.30 200 ml γαλα,1 κουταλακι μελι,μιση μπανανα,4 κσ βρωμη
09.00 gym :weights:
11.30 1 σκουπ myofusion σοκολατα,1 ρυζογκοφρετα,καφε γαλλικο σκετο
14.00 220 γρ μπιφτεκι κοτοπουλο σχαρας,αγγουρι,40 γρ καστανο ρυζι,ανθοτυρο σπιτικο 30 γρ
17.00 1 σκουπ και 1 ακτινιδιο
20.00 120 γρ στηθος κοτοπουλο,40 γρ καστανο ρυζι,αγγουρι
23.30 1 γιαουρτι 0% 10 γρ αμυγδαλα


ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ
ΣΤΗΘΟΣ-ΔΙΚΕΦΑΛΟΙ

Ζεσταμα ποδηλατο 10'
push ups 3*10 10 10 - ουφ!:bowdown:
Pectoral machine 4*12 12 12 12
peck deck 4*12 12 12 12
Πιεσεις μπαρα 4*12 12 12 12
Πιεσεις επικληνη αλτηρες 4*12 12 12 12
Ανοιγματα ισιο παγκο αλτηρες 4*12 12 12 12
Δικεφαλοι μπαρα 4* 12 12 12 12
Δικεφαλοι καμψεις αυτοσυγκεντρωσης 4*12 12 12 12 με πεντακιλο
Εντονο περπατημα στους 130 παλμους 30 λεπτα
Διατασεις 10 λεπτα

Απογευμα : 35 λεπτα αεροβιο διαδρομο 140 παλμοι..


Τρωει το Κουκουτσακι μελιιιιιιιιιιιιιιι;:P:P:P:P:P:P:P

koukoutsaki
19-04-12, 10:41
Αν τρωει λεει καλη μου ... Ο πεθερος μου το φτιαχνει ! Ελα μωρε ενα κουταλακι με το πρωινοοοοοοο
Αφου μετα παω gym και λιωνωωωωωωω:green::green::green:

koukoutsaki
19-04-12, 22:52
07.30 200 ml γαλα,1 κουταλακι μελι,μιση μπανανα(παντα μιλαμε για μικρες μπανανες οχι dole γιγας ε?),4 κσ βρωμη
09.00 gym :weights::weights::weights:
11.00 1 σκουπ myofusion 2 ρυζογκοφρετες
14.00 120 γρ σολωμο σχαρας,100 γρ καστανο ρυζι,αγγουρι
17.00 1 πρωτεινικη μπαρα με 36 γρ πρωτεινη ειχε περιπου 300 θερμιδες
ξερω δεν ηταν οτι καλυτερο αλλα ημουν εκτος σπιτιου για κατι οικογενειακα τρεξιματα
και δεν ηθελα να φαω καμια βλακεια
21.00 120 γρ κοτοπουλο σχαρας,120 γρ γλυκοπατατα,αγγουρι
23.30 1 γιαουρτι 0% με 10 γρ κολοκυθοσπορους



ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ
ΠΛΑΤΗ-TRΙΚΕΦΑΛΟΙ
Ζεσταμα ποδηλατο 10 λεπτα
εμπροσθολαιμιες lat machine ανοιχτη 4*12 12 12 12
εμπροσθολαιμιες κλειστη λαβη 4*12 12 12 12
κωπηλατικη αλτηρες 4*12 12 12 12
κωπηλατικη μηχανημα καθιστη 4* 12 12 12 12
κωπηλατικη με μπαρα 4 * 12 12 12 12
καρεκλα ραχιαιων 4*12 12 12 12
πιεσεις τρικεφαλων αλτηρας 5 kg πισω απο τον αυχενα 4*12 12 12 12
πιεσεις τρικεφαλων σκυφτη 5 kg 4* 12 12 12 12
Αεροβιο 30 λεπτα 130 παλμοι
Διατασεις

eli_din3
19-04-12, 22:54
07.30 200 ml γαλα,1 κουταλακι μελι,μιση μπανανα(παντα μιλαμε για μικρες μπανανες οχι dole γιγας ε?),4 κσ βρωμη
09.00 gym :weights::weights::weights:
11.00 1 σκουπ myofusion 2 ρυζογκοφρετες
14.00 120 γρ σολωμο σχαρας,100 γρ καστανο ρυζι,αγγουρι
17.00 1 πρωτεινικη μπαρα με 36 γρ πρωτεινη ειχε περιπου 300 θερμιδες
ξερω δεν ηταν οτι καλυτερο αλλα ημουν εκτος σπιτιου για κατι οικογενειακα τρεξιματα
και δεν ηθελα να φαω καμια βλακεια
21.00 120 γρ κοτοπουλο σχαρας,120 γρ γλυκοπατατα,αγγουρι
23.30 1 γιαουρτι 0% με 10 γρ κολοκυθοσπορους



ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ
ΠΛΑΤΗ-TRΙΚΕΦΑΛΟΙ
Ζεσταμα ποδηλατο 10 λεπτα
εμπροσθολαιμιες lat machine ανοιχτη 4*12 12 12 12
εμπροσθολαιμιες κλειστη λαβη 4*12 12 12 12
κωπηλατικη αλτηρες 4*12 12 12 12
κωπηλατικη μηχανημα καθιστη 4* 12 12 12 12
κωπηλατικη με μπαρα 4 * 12 12 12 12
καρεκλα ραχιαιων 4*12 12 12 12
πιεσεις τρικεφαλων αλτηρας 5 kg πισω απο τον αυχενα 4*12 12 12 12
πιεσεις τρικεφαλων σκυφτη 5 kg 4* 12 12 12 12
Αεροβιο 30 λεπτα 130 παλμοι
Διατασεις

εγω τις dole τρωω..και μαλιστα ολοκληρες :p xaxaxaxax
βρε γλυκουλι γραφε και κιλαα!!
και σενα το λαδι σου που ειναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι