PDA

Επιστροφή στο Forum : Το προγραμμα μου.



s0k0s
11-03-12, 15:46
Εχω ξεκινησει βάρη εδω και 4 μηνες συνολο.
Διαφορες πολυ καλες απ'οσο ακουω και βλεπω ο ιδιος.
Ασχολιομουν 5 χρονια με το kick boxing, παντα ημουν πιο πισω στα ποδια ομως.
Το πανω μερος του σωματος μου εχει αλλαξε αρκετα πιο πολυ με το κατω μερος. Δεν μπορω να πω εχω παρει και στα ποδια καλα αλλα οχι τοσο εντονα οσο πανω, μιπως φταιει το προγραμμα; ή απλα υπομονη; :)

Δουλευω:
Δευτερα: Στηθος
Τριτη: Πλατη
Τεταρτη: Τετρακεφαλο
Πεμπτη: Ωμους - Τραπεζ. - Σβερκο
Παρασκευη: Δικεφαλο - Τρικεφαλο - Πυχεις
Σαββατο: Μοιραιο Δικεφ. - Γαμπες

Silvester
06-05-12, 14:20
Εχω ξεκινησει βάρη εδω και 4 μηνες συνολο.
Διαφορες πολυ καλες απ'οσο ακουω και βλεπω ο ιδιος.
Ασχολιομουν 5 χρονια με το kick boxing, παντα ημουν πιο πισω στα ποδια ομως.
Το πανω μερος του σωματος μου εχει αλλαξε αρκετα πιο πολυ με το κατω μερος. Δεν μπορω να πω εχω παρει και στα ποδια καλα αλλα οχι τοσο εντονα οσο πανω, μιπως φταιει το προγραμμα; ή απλα υπομονη; :)

Δουλευω:
Δευτερα: Στηθος
Τριτη: Πλατη
Τεταρτη: Τετρακεφαλο
Πεμπτη: Ωμους - Τραπεζ. - Σβερκο
Παρασκευη: Δικεφαλο - Τρικεφαλο - Πυχεις
Σαββατο: Μοιραιο Δικεφ. - Γαμπες

γιατι δεν κανεις 1 μερα ποδια και κανεις αλλη μερα quads;;σβερκο τι ασκησεις κανεις:unsure::unsure:

Τι ασκησεις κανεις για καθε μυ;;

s0k0s
06-05-12, 14:29
Που το ξεθαψες αυτο μωρε; χαχαχα!
Το προγραμμα το αλλαξα :)

Για το σβερκο κανω αυτες που καναμε στην παλη στο πατωμα.
Και εχω ενα πραμα δεν ξερω πως λεγεται που το βαζω στο κεφαλι κ προσθετω κιλα πανω κ κανω την εξης κινηση http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/lying-face-down-plate-neck-resistance απλα ορθιος ή καθιστος.

johny_8
06-05-12, 15:15
οι ασκήσεις για το αυχενα δεν είναι απαραίτητες. μόνο powerlifters έχω δει να κάνουν .To μόνο που θα καταφέρεις είναι να βάλεις το αυχένα σε δυσκολη θέση και να κάνεις λαιμο bulldog:green:

s0k0s
06-05-12, 15:17
οι ασκήσεις για το αυχενα δεν είναι απαραίτητες. μόνο powerlifters έχω δει να κάνουν .To μόνο που θα καταφέρεις είναι να βάλεις το αυχένα σε δυσκολη θέση και να κάνεις λαιμο bulldog:green:

Δεν ειναι ασχημο. Αυτο εχω στοχο. Ο καθενας οτι του αρεσει :) (σβερκο bulldog)

johny_8
06-05-12, 15:23
ναι ρε εννοειτε οπως θες. Κράτα καμιά φώτο να δούμε διαφορα. Δεν θα σ κάνει το πουκαμισο μετα...θα θες λεφτα για καινοργια...:green:

Silvester
14-05-12, 18:12
Bαλε αμα εχεις ορεξη το προγραμμα που ακολουθεις γιατι βλεπω πλατη χερια μπομπα!

s0k0s
14-05-12, 18:23
Bαλε αμα εχεις ορεξη το προγραμμα που ακολουθεις γιατι βλεπω πλατη χερια μπομπα!

Σημερα ξεκινησα του κυριου Ηλια Τριανταφυλλου.

Προηγουμενος για 3βδομαδες ειχα αυτο εδω http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?9262-%CE%A0%CF%81%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%B1%CE%BC%CE%BC%CE%B1-%CE%8C%CE%B3%CE%BA%CE%BF%CF%85-3

Πιο πριν του Μπουρναζου για ογκο 1# κ 2#. Απο 4 βδομαδες το καθενα.

Και πριν ξεκινησω του Κυριου Ηλια, το ειχα ετσι.
Δευτερα Στηθος
Τριτη Πλατη
Τεταρτη Τετρακεφαλο γαμπα
Πεμπτη Ωμους
Παρασκευη Χερια
Σαββατο Μοιραιο δικεφαλο κ γαμπα
Κυριακη Κοιλιακοι με σβερκο και πυχεις ή καμια φορα ξεκουραση.

Δινω μεγαλη βαση στο ζεσταμα παντα μεχρι να νιωσω πριξημο.

Και προσεχω το tempo μου. Κοιταω οι θετικες να ειναι τουλαχιστον 1-2 οσο και οι αρνητικες 2-3.. καπου τοσο.
Τα διαλληματα μου ειναι 45δευτ. εως 1λεπτο περιπου ολα.

johny_8
14-05-12, 19:49
το πρόγραμμα πρότεινε 1.30 με 2 λεπτά διάλλειμα γ τ βασικές. γ να έχεις κ καλύτερα αποτελέσματα

s0k0s
14-05-12, 19:50
το πρόγραμμα πρότεινε 1.30 με 2 λεπτά διάλλειμα γ τ βασικές. γ να έχεις κ καλύτερα αποτελέσματα

Ναι το διαβασα πριν λιγες μερες αυτο γενικα για να μπεις κ σε πιο πολλα kg. Και θα μπω στην πραξη μιας και μου το θυμησες ;) Θενξ.