PDA

Επιστροφή στο Forum : Metabolic C (Source Naturals)



Lao
13-03-12, 13:01
http://www.sourcenaturals.com/bottles_sm/GP1918.jpg



Optimized Vitamin C for Enhanced Antioxidant Protection

Source Naturals Metabolic C™ is activated vitamin C, utilizing advanced PureWay-C®. Initial in-vitro studies suggest that naturally derived vegetable lipid metabolites may improve the uptake, delivery, and retention of vitamin C. The strong antioxidant activity of Metabolic C is upgraded support for your immune system, circulatory system, liver, joints and skin.

PureWay-C® is a registered trademark of Innovation Laboratories, Inc. *




Supplement Facts for 500 mg Capsule

Serving Size: 1 Capsule

Amount %DV

Vitamin C (as Pureway-C® - a proprietary blend of ascorbic acid, vegetable lipid metabolites and bioflavonoids) 500 mg 830%
Bioflavonoids 100 mg

-------------------------------------------------------

Supplement Facts for 1,000 mg Tablet

Serving Size: 1 Tablet

Amount %DV

Vitamin C (as PureWay-C ® - a proprietary blend of ascorbic acid, vegetable lipid metabolites and bioflavonoids) 1,000 mg 1,667%
Calcium 21 mg 2%
Bioflavonoids 200 mg

------------------------------------------------------

Supplement Facts for 500 mg Tablet

Serving Size: 1 Tablet

Amount %DV

Vitamin C (as PureWay-C® a proprietary blend of ascorbic acid, lipid metabolites and bioflavonoids.) 500 mg 830%
Calcium 26 mg 2%
Bioflavonoids 100 mg

Αφιερωμένο στον Dah Pimp :P

COBRA_STYLE
13-03-12, 13:22
Kαλοοοοοοο:thumbup::clap::turtle:

Απο τιμη πώς παμε?:green:

Ενα καλο παντως bioflavonoid για enhanced absorption ειναι η quercetin...δλδ την παιρνεις σκετη,την κοτσαρεις με αυτη τη C και εισαι κομπλεδουρα:thumbup:

Lao
13-03-12, 13:30
Kαλοοοοοοο:thumbup::clap::turtle:

Απο τιμη πώς παμε?:green:

Ενα καλο παντως bioflavonoid για enhanced absorption ειναι η quercetin...δλδ την παιρνεις σκετη,την κοτσαρεις με αυτη τη C και εισαι κομπλεδουρα:thumbup:

Τιμή... στο βότανο βρίσκω 3 εκδόσεις, και κάνουν 13 δολλάρια η κάθε μία. Δηλαδή έχουμε:

1,000 mg, 100 Tablets
500 mg, 180 Capsules
500 mg, 180 Tablets

Νομίζω ότι αυτή που συμφέρει είναι η 1.000άρα με τις 100 ταμπλέτες.

Για το quercetin που λες, έχει και η Life Force, άρα κάνει ωραίο στακάρισμα. Βέβαια, δεν ξέρω αν η ποσότητα (25 mg) είναι επαρκής...

COBRA_STYLE
13-03-12, 15:01
13 δολαρια?:shock::shock:τοσο φτηνες wtf

Εγω θα επελεγα τις καψουλες.Ειχα πετυχει μελετη που κατεληγε στο οτι τα antiox που ειναι σε μορφη ταμπλετας δεν προσφερουν κανενα απο τα οφελη που υποτιθεται οτι πρεπει να προσφερουν.Πανω στις ταμπλετες ηταν μονο η μελετη.


Edit:ανεβασα supp με quercetin,στα 500mg :P

Lao
27-06-12, 15:54
Λοιιπόν, επειδή η C που έχω τώρα της Carlson είναι στα τελειώματα, αποφάσισα ότι αυτή θα είναι η επόμενη. :thumbup:

COBRA_STYLE
27-06-12, 16:22
ωραιος,ευτυχως που εγραψες ξανα εδω στο θεμα για να την εχω κατα νου:green:,γιατι θα την τσιμπησω τον σεπτεμβρη.

Lao
13-07-12, 15:40
COBRA-san, μόλις την παρήγγειλα. :green:

COBRA_STYLE
13-07-12, 15:47
Ωραιος...ποια πηρες και ποτε θα την παιρνεις μεσα στη μερα?

Lao
13-07-12, 15:50
Ωραιος...ποια πηρες και ποτε θα την παιρνεις μεσα στη μερα?

Ακολούθησα την συμβουλή σου και πήρα τις κάψουλες.

Πρωί έλεγα να τις παίρνω, απ'όσο ξέρω είναι η καλύτερη ώρα.

COBRA_STYLE
13-07-12, 15:55
Α κομπλε.

Εγω προσωπικα θα επαιρνα μια cap το πρωι και μια ειτε στο μεσημεριανο ειτε στο στερεο γευμα μετα το gym/ο,τιδηποτε σχετικο τελοσπαντων.

ενα γενικο tip:στα γευματα που παιρνουμε C,καλο ειναι να ελαχιστοποιουμε τους απλους υ/ες(αν καποιος εχει σκοπο να φαει απλους) για καλυτερη απορροφηση της C.

Lao
26-07-12, 14:52
COBRA-san, την παρέλαβα. ;)