PDA

Επιστροφή στο Forum : Αποτελέσματα καρδιοσυχνόμετρου



ggeorge
13-03-12, 17:14
καλησπερα

Εδω και 5-6 μέρες εχω αγοράσει ενα ρολογακι που μετραει τους παλμους της καρδιάς και αρκετά ακομα πραγματακια
Ειπα να γραψω τα πρωτα συμπερασματα απο το σημερινο μου τρεξιμο.

Διάρκεια 35 λεπτα
Παλμοί καρδιάς γύρω στο 70% (130 περίπου), εκτος απο τα πρωτα 2-3 λεπτα που ηταν πιο χαμηλά.
καμμένες Θερμίδες 313
Καμμένο Λίπος 40γραμμάρια

Στα πρωτα 5 λεπτά το καμμενο λίπος ήταν 4 γραμμαρια. Απο εκει και μετα καθε 45-50 δευτερόλεπτα καιγόταν ενα επιπλέον γραμμάριο.

Δηλαδή υπηρχε το ιδιο καψιμο λίπους τόσο στο 10ο όσο και στο 35ο λεπτο.
Αυτο εδειχνε δηλαδή το ρολόι. Δε ξερω βεβαια αν μπορει να "καταλαβει" τι συμβαίνει στον οργανισμό με γλυκογόνα κλπ ή απλα κανει υπολογισμους απο βαρος υψος παλμους κλπ... Θεωρητικά το λογικό θα ήταν στο τελος να καις περισσοτερο λιπος, Ετσι δεν είναι;

Να σας πω οτι πριν το τρεξιμο εκανα 20 λεπτακια ωμους, αρκετα χαλαρα όμως (ισως να είχε πεσει το γλυκογόνο) Φαγητο, ενα τοστ 1 ωρα πριν τους ωμους , ενα σκουπ whey μετα τα βαρη και πριν το τρεξιμο. Υδατανθρακα κανενα μισαωρο μετα το τρεξιμο (οποτε λογικα θα ήμουν χαμιλα στο γλυκογόνο)

Λοιπον, περιμενω σχολια και τι θελετε να δω στην επομενη προπόνηση μου. Εννοειται εκτος απο το τι λιπος καις στο 200ο λεπτο κλπ... Δεν εχω σκοπο να τρεξω πανω απο 40-45 λεπτα...

ggeorge
13-03-12, 18:00
παιδες τη στιγμή που ποσταρα το θεμα εφαγε ενα τρελο κολλημα το site (οχι το ιντερνετ, μονο στο συγκεκριμενο site εχω προβλημα ακομα) και εχει μπει το θεμα δυο φορες. Ας σβησει καποιος που μπορει το ενα απο τα δυο θεματα...


Εχουν και αλλοι προβλημα με την προσβαση; Περιμενω 3-4 λεπτα για να ανοιξει σελιδα και ανοιγει μια στις δέκα. Ελπιζω να μη κολλησει παλι και να δειτε το μηνυμα...
:unsure: