PDA

Επιστροφή στο Forum : Grow+ Hardcore (Sci-MX)



aqua_bill
14-03-12, 12:15
από βδομάδα θα έχω και θα κάνω ένα review

41943 Container Size: 2000g
Serving Size: 2 scoops (100g)
Servings Per Container: 20

Container Size: 4000g
Serving Size: 2 scoops (100g)
Servings Per Container: 40

Amount Per Serving:

Total Calories: 377
Protein: 50g
Total Carbohydrates: 35g
-Sugars: 4g
-Dietary Fibre: 1.41g
Fat: 4g
-Saturates: 1.95g
Sodium: 0.63g
Vitamin C: 60mg
Vitamin B6: 0.7mg
Folic acid: 100ug
Vitamin B12: 1.25ug
Pantothenic acid: 3mg
Calcium: 400mg
Magnesium: 187.5mg
Iron: 7mg
Zinc: 5mg
Copper: 0.5mg

GRS-5 Protein: 50g
Cross-Action Carbohydrates: 35g
BCAAs & Glutamine: 20g
Aminogen: 100mg
Vit-MX-Sport: 3.5g
OptiZyme: 50mg

Ingredients:

GRS-5 propriety protein blend (whey protein concentrate and isolate, milk protein concentrate, soya protein isolate, micellar casein, egg albumin), waxy maize corn starch and maltodextrin blend from corn, skimmed milk powder, premium cocoa powder, fructose, MCT-oil, rice starch, stabiliser (cellulose gum), flavouring, magnesium (as magnesium oxide), calcium (as calcium carbonate), taurine, L-glutamine, leucine, isoleucine, valine, vitamin C (as ascorbic acid), digestive proteases from aspergillus niger and aspergillus oryzae (Aminogen), lactase enzyme, sweetener (sucralose), iron (as ferrous gluconate), zinc (as zinc oxide), pantothenic acid (as D-pantothenate calcium), vitamin B6 (as pyridoxine-5-phosphate), folic acid (as pteroylmonoglutamic acid), copper (as cupric gluconate), vitamin B12 (as cyanocobalamin).

Please Note: Nutritional facts and ingredients may vary slightly between flavours.

aqua_bill
20-03-12, 19:49
λοιπόν γεύση σοκολάτα. ελαφριά στο στομάχι χωνεύεται εύκολα. μονο που έχει για σκοθπ μια...σέσουλα που λέει επάνω 100μλ και η προτεινόμενη δωση λέει 2 σκουπ..δηλαδη 200??τι παίζει?

Devil
20-03-12, 19:53
λοιπόν γεύση σοκολάτα. ελαφριά στο στομάχι χωνεύεται εύκολα. μονο που έχει για σκοθπ μια...σέσουλα που λέει επάνω 100μλ και η προτεινόμενη δωση λέει 2 σκουπ..δηλαδη 200??τι παίζει?

δεν καταλαβα τι θες να πεις.....:unsure:

αφου σου γραφει οτι 2 σκουπ ειναι 100γρ οπου ειναι η μια δοση...

aqua_bill
20-03-12, 20:10
4216142162
δεν καταλαβα τι θες να πεις.....:unsure:

αφου σου γραφει οτι 2 σκουπ ειναι 100γρ οπου ειναι η μια δοση...

Devil
20-03-12, 20:12
100ml δεν σημαινει οτι ειναι ισα με τα 100γρ....

τα μλ μετρανε ογκο ενω τα γρ μαζα....

λογικα τα 100μλ = 50γρ σκονης της σκονης που εχεις παρει...

aqua_bill
20-03-12, 20:14
100ml δεν σημαινει οτι ειναι ισα με τα 100γρ....

τα μλ μετρανε ογκο ενω τα γρ μαζα....

λογικα τα 100μλ = 50γρ σκονης της σκονης που εχεις παρει...

:thumbup::thumbup: ΟΚ τότε.

SHRED
21-03-12, 01:56
Είναι καλή αυτή η εταιρία γενικά? Εγώ πρώτη φορά την βλέπω

jam
16-05-13, 19:26
ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο την καθαρη whey της εταιριας και επεισης τωρα παιρνω την grow+ hardcore οπου αναφερεται σε αυτο το θεμα , που και παλι ειμαι αρκετα ευχαριστημενος οχι μονο με την χρηση της αλλα και με την αναλυση του περιεχομενου της , για μενα ειναι οτι ακριβως χρειαζομαι . Γενικα σαν εταιρια ειναι αρκετα γνωστη εδω στην Κυπρο και αξιοπιστη , και εγω ο ιδιος ειμαι πολυ ευχαρηστιμενος με προιοντα της :thumbup:

jam
29-05-13, 23:58
εδω και καμια βδομαδα χρησιμοποιω αυτο το συμπληρωμα ως post-workout μαζι με μια μπανανα , εδω ειναι και οι πληοφοριες , για ογκο το χρησιμοποιω τι λεει? κανα σχολιο , παρατηρηση κατι..

67335


GRS-5® Protein - gradual amino acid release for maximum muscle growth
50g
Cross-Action™ Carbohydrates - low GI energy providing carbohydrate blend with waxy maize
35g
BCAAs & Glutamine - vital muscle building and repairing amino acids
20g
Vit-MX-Sport™ - immune function, muscle oxygenation, hormonal health and muscle control
3.5g
Aminogen® - scientifically researched compound which could enhance the effect of protein
100mg
OptiZyme™ - digestive enzymes for optimised protein absorption
50mg

και λιγκ για πεισσοτερες πληοφοριες δεστε εδω
http://www.sci-mx.co.uk/shop-by-goal/lean-muscle-strength/grow-hardcore/

sobral
30-05-13, 01:24
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?19915-Grow-Hardcore-(Sci-MX)

amplaxoublis
25-02-14, 15:47
Σκεφτομαι να την παρω για περιοδο ογκου για μετα την προπονηση και να χρειαστει και σε κανα γευμα..! Εχει κανεις να πει τιποτα για το συγκεκριμενο προιον? :green:

jam
25-02-14, 20:06
καλησπερα φιλε , το προιον το χρησιμοποιουσα πιο παλια για καιρο , κοιταξε σαν προιον καλο ειναι και την sxi-mx σαν εταιρια εγω πρωσοπικα την εχω πολυ ψηλα , παρολαυτα το τι δεν μου αρεσει στο προιον ειναι η υψηλη περιεκτικοτητα σε προτεινη σογιας , οπως και να χει τα αλλα ολα συστατικα του προιοντος ειναι αρκετα καλος συνδιασμος , και κοιταξε να το χρησιμοπιας μονο με την προπο γιατι ο υδατανθρακας του ειναι ζαχαρη βασικα , ενα σκουπ οχι δυο μετα την προπο εισαι καλυμμενος και θα σου παρει αρκετο καιρο !

Nikosportara
02-03-14, 17:57
πως ειναι ζαχαρη ο υδατανθρακας του μονο 4 γρ στα 35 γρ λεει οτι ειναι sugars :o :o

jam
02-03-14, 18:38
Cross-Action™ : carbohydrate blend (maltodextrin, fructose, rice starch, waxy maize)
αυτα ουσιαστικα ειναι ζαχαρη , αλλα για post-wo ειναι αρκετα καλο , αυτα που δεν μου αρεσει στο προιον ειναι η υψηλη περιεκτικοτιτα σε πρωτεινη σογιας , που δεν ειναι και η καλυτερη πηγη!

Nikosportara
03-03-14, 01:43
ισχυει τελικα ειχες δικι οτο παρελειψα.. και ναι η σογια δεν ειναι και οτι καλυτερο ....

jam
03-03-14, 04:59
οπως και να χει , απλα ερευνες που εχουν γινει δεν προτεινουν τοσο την πρωτεινη της σογιας για χρηση απο αντρες για μεγαλο χρονικο διαστημα , παρολαυτα ειχα διαβασει μια ερευνα η οποια κατεληγαι στο συμπερασμα οτι η προτεινη σογιας βοηθα περισσοτερο την αναπτυξη σε χρηση προ η μετα προπονητικου γευματος , πολλες και ποικιλες ερευνες , δοκιμαζεις και βλεπεις :thumbup: