PDA

Επιστροφή στο Forum : Body Mass Gainer (Bodymaxx)



knits
14-03-12, 23:28
42164


42163


exei kaneis plhrofories gia authn thn prwteinh an einai kalh klp ?

exkaliber
14-03-12, 23:29
τον google τον ρωτησες?

knits
14-03-12, 23:30
aderfe eimai neos sto forum ok den 8elw eirwnia an mporeis na boh8hseis postare ..

exkaliber
14-03-12, 23:32
αδεφε εγω ειμαι παλιος στο φορουμ
και σου λεω πως αν δεν ψαξεις στο γοογλε να ποσταρεις τα συστατικα δεν θα μου παρεις κουβεντα

Polyneikos
14-03-12, 23:33
Γραφε με ελληνικα,ειναι κανονας του φόρουμ.
Πριν ανοιξουμε καινουργιο τόπικ στην Αξιολόγηση διαβαζουμε εδω:

Κατηγοριοποίηση Αξιολόγησης Συμπληρωματων (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?19271-Κατηγοριοποίηση-Αξιολόγησης-Συμπληρωματων)

Λαθος τρόπος παρουσίασης,λαθος ενότητα.


αδεφε εγω ειμαι παλιος στο φορουμ
και σου λεω πως αν δεν ψαξεις στο γοογλε να ποσταρεις τα συστατικα δεν θα μου παρεις κουβεντα

Excaliber δεν σε επιασε κανεις από τον λαιμο να απαντήσεις εσυ συγκεκριμενα,το θετεις λαθος το ζήτημα.

funkylov3r
11-06-13, 13:25
Γεια σε όλους!
Σήμερα μολις μου ήρθε αυτό το συμπλήρωμα!
Ειμαι 19 χρονών, ύψος 1,86 κιλά γυρω στα 80.
Και γενικά επειδή θέλω να κάνω λίγο όγκο..να βαλω μυικά κιλά μου ειπα πως πρεπει αν τρωω πολυ κτλ..
δεν εχω χρόνο να φαω πολύ οποτε σκεφτικα να παρω αυτό εδω "που μου το πρότειναν άλλοι.
Θελω αν μπορειτε να μου πειτε καθε ποτε να το παίρνω (πριν - μετα το γυμναστήριο -πρωι - βράδυ κτλ..) και γενικα ποσα scoops Να ριχνω καθε φορα που παίρνω :/
το σώμα μου ειναι αυτό στο avatar..PLEASE πείτε μου!
Ευχαριστώ!
68956
68957

stef25
11-06-13, 13:44
Ρε φίλε ποιόν πας να κοροιδέψεις?Βάλε οποιανού φωτό γουστάρεις στο avatar, no problem!Αλλά μην μας συστήνεσαι ως Απόλλωνας που δεν ξέρει βασικά θέματα διατροφής και την ψάχνει με massgainers γιατί δεν πέιθεις εδώ μέσα....όχι τπτ άλλο αλλά και να θέλαμε να βοηθήσουμε το ψέμα είναι πολύ απωθητικό...

ArgoSixna
11-06-13, 14:22
stef you mirin him?

Αυτος ειναι , νιωσε λιγο

funkylov3r
11-06-13, 23:00
Ρε φίλε ποιόν πας να κοροιδέψεις?Βάλε οποιανού φωτό γουστάρεις στο avatar, no problem!Αλλά μην μας συστήνεσαι ως Απόλλωνας που δεν ξέρει βασικά θέματα διατροφής και την ψάχνει με massgainers γιατί δεν πέιθεις εδώ μέσα....όχι τπτ άλλο αλλά και να θέλαμε να βοηθήσουμε το ψέμα είναι πολύ απωθητικό...

οριστε και το προφιλ μου στο αλλο site..
αν δεν με πιστευετε ακόμη, ευχαριστως να ανεβάσω και βίντεο!
καμια συμβουλή για το συμπλήρωμα απο κάποιον που να ξέρει θα πάρουμε?
Ευχαριστώ!

billy89
11-06-13, 23:46
Χειρίσου το συμπλήρωμα ανάλογα με τις διατροφικές ανάγκες σου. Βλέπω ότι στα 100 γρ έχει 20 πρωτείνη και 72 υδατάνθρακα και σου δίνει 380 θερμίδες. Άμα δεν ξέρεις ακριβώς τι έλλειμμα θερμίδων πρέπει να συμπληρώσεις για να πας υπερθερμιδικά ξεκίνα με 100 γρ μετά την προπόνηση και παρατήρησε τον εαυτό σου. Αν βάζεις κιλά γρήγορα κόβεις αν δεν ξεκολλάς ανεβάζεις λίγο.

funkylov3r
12-06-13, 00:01
Χειρίσου το συμπλήρωμα ανάλογα με τις διατροφικές ανάγκες σου. Βλέπω ότι στα 100 γρ έχει 20 πρωτείνη και 72 υδατάνθρακα και σου δίνει 380 θερμίδες. Άμα δεν ξέρεις ακριβώς τι έλλειμμα θερμίδων πρέπει να συμπληρώσεις για να πας υπερθερμιδικά ξεκίνα με 100 γρ μετά την προπόνηση και παρατήρησε τον εαυτό σου. Αν βάζεις κιλά γρήγορα κόβεις αν δεν ξεκολλάς ανεβάζεις λίγο.

ευχαριστώ πολύ Billy. δηλαδή να παίρνω 100γρ μονο μετα απο το γυμναστήριο.? (πχ πρωι και βράδυ οχι?)

Greg1997
12-06-13, 00:16
Τσαμπα λεφτα εδωσες στα 100 γρ 2ο γρ πρωτεινη και 318 θερμιδες? απο gainer θα σου πρωτεινα το serious mass την ON αν και γενικα τσαμπα λεφτα δινεις καλυτερα παρεα μια whey και υδατανθρακες ;)

billy89
12-06-13, 00:36
ευχαριστώ πολύ Billy. δηλαδή να παίρνω 100γρ μονο μετα απο το γυμναστήριο.? (πχ πρωι και βράδυ οχι?)

Ξεκίνα με αυτό που σου λέω.

Το συμπλήρωμα αυτό δεν ενδείκνυται για να συμπληρώσει τις πρωτεινικές σου ανάγκες γιατί για να σου δώσει ένα καλό ποσοστό πρωτείνης (20 γρ) σου δίνει πακέτο 380 θερμίδες.

Οπότε ξεκίνα όπως σου λέω και συνέχισε να δίνεις έμφαση στην πρωτείνη από τη διατροφή σου. Αν ήδη τρως καλά μετα την προπόνηση, θα μπορούσες να το χρησιμοποιήσεις ως meal replacement δηλαδή ένα γρήγορο υγρό γεύμα που μεταφέρεται εύκολα.

Και όταν τελειώσει μην το ξαναπάρεις.

funkylov3r
12-06-13, 10:46
εγινε ευχαριστώ πολύ.
(δεν έχω πάρει την ποσότητα των 5κιλών οποτε οκ :)