PDA

Επιστροφή στο Forum : BCAA Powder 300g (Xcore Nutrition)



oldhiphop
15-03-12, 00:52
60341


one Scoop (5gr)
60 per Pack


L-Leucine 2500mg
L-isoleucine 1250mg
L-Valine 1250mg

Τα εχει δοκιμασει κανεις? ειναι με γευση η unflavor?

Mcstefan7
15-03-12, 14:35
Έλεγα να το πάρω εγώ αλλα τελικά δν το πήρα.Να ρωτήσω όμως αυτό μπορεί να μπεί μέσα στη προπόνηση σαν ίντρα?

Devil
18-03-12, 06:15
@oldhiphop..... στη φοτο που εβαλες λεει οτι ειναι unflavoured.... αλλα δεν ξερω αν η εταιρια τα βγαζει και με γευση...

@mcstefan7.... ναι μπορουν να μπουν ανετα για intrawo....

Teo18
17-08-12, 13:32
Μπορούν να χρησιμοποιηθούν μισή ώρα πριν την προπόνηση αντί για πρωτείνη??
Πότε συστίνεται να καταναλώνετε΄??

Mcstefan7
19-08-12, 14:24
https://www.prozis.com/eu_en/images/products/162/xcore_bcaa-powder-300g_1.jpg

https://www.prozis.com/images/img_text/xcore-bcaa-300g-banner.jpg

one Scoop (5gr)
60 per Pack

L-Leucine 2500mg
L-isoleucine 1250mg
L-Valine 1250mg

Τα εχει δοκιμασει κανεις? ειναι με γευση η unflavor?

Εχει μια πικρή γεύση...Με κάποια γεύση δν βγαίνει..Το πέρνω εδω και καιρό για ιντρα στα 2 σκουπ

thanasispinkflo
16-01-13, 03:07
Παιδιά τα έχω κι εγώ.η εταιρεία τα βγάζει χωρίς γεύση(δυστυχώς),μιλάμε σκέτο φαρμάκι.
Έχω την εντύπωση ότι μου στεγνώνουν το στόμα.
Τα δοκίμασα σήμερα,δύο σκουπ 30 λεπτά πριν την προπόνηση και ένα μετά την προπόνηση μαζί με την πρωτεΐνη ορού γάλακτος.
Αυτό που με απογοήτευσε είναι ότι δεν διαλυεται εύκολα σε νερό ή χυμό,τα χω δοκιμάσει και τα δύο.
Αφήνει υπολείμματα και έναν πυκνό αφρό στην επιφάνεια.
Νερό βάζω γύρω στα 150ml για δύο σκουπ.
Αν γνωρίζει κανείς τρόπο ώστε διαλύεται εύκολα ας μας δώσει μια βοήθεια στο θέμα.
Ευχαριστώ!

Στάλθηκε από το MT11i μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

ArgoSixna
16-01-13, 03:57
Παιδιά τα έχω κι εγώ.η εταιρεία τα βγάζει χωρίς γεύση(δυστυχώς),μιλάμε σκέτο φαρμάκι.
Έχω την εντύπωση ότι μου στεγνώνουν το στόμα.
Τα δοκίμασα σήμερα,δύο σκουπ 30 λεπτά πριν την προπόνηση και ένα μετά την προπόνηση μαζί με την πρωτεΐνη ορού γάλακτος.
Αυτό που με απογοήτευσε είναι ότι δεν διαλυεται εύκολα σε νερό ή χυμό,τα χω δοκιμάσει και τα δύο.
Αφήνει υπολείμματα και έναν πυκνό αφρό στην επιφάνεια.
Νερό βάζω γύρω στα 150ml για δύο σκουπ.
Αν γνωρίζει κανείς τρόπο ώστε διαλύεται εύκολα ας μας δώσει μια βοήθεια στο θέμα.
Ευχαριστώ!

Στάλθηκε από το MT11i μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Ειτε πρωτεινη ειτε αμινο οχι και τα 2 μαζι , τζαμπα ευρω πετας

thanasispinkflo
16-01-13, 13:40
Τι εννοείς όχι και τα δύο μαζί?
Τα bcaa τα παίρνω πριν την προπόνηση(30 λεπτά πριν,2 σκουπ).
Για πιο λόγω θεωρείς ότι πέταμα χρημάτων?
Η απορία μου συνεχίζει να μένει για το πως διαλύεται σωστά.

Στάλθηκε από το MT11i μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

ArgoSixna
16-01-13, 21:20
Παιδιά τα έχω κι εγώ.η εταιρεία τα βγάζει χωρίς γεύση(δυστυχώς),μιλάμε σκέτο φαρμάκι.
Έχω την εντύπωση ότι μου στεγνώνουν το στόμα.
Τα δοκίμασα σήμερα,δύο σκουπ 30 λεπτά πριν την προπόνηση και ένα μετά την προπόνηση μαζί με την πρωτεΐνη ορού γάλακτος.
Αυτό που με απογοήτευσε είναι ότι δεν διαλυεται εύκολα σε νερό ή χυμό,τα χω δοκιμάσει και τα δύο.
Αφήνει υπολείμματα και έναν πυκνό αφρό στην επιφάνεια.
Νερό βάζω γύρω στα 150ml για δύο σκουπ.
Αν γνωρίζει κανείς τρόπο ώστε διαλύεται εύκολα ας μας δώσει μια βοήθεια στο θέμα.
Ευχαριστώ!

Στάλθηκε από το MT11i μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Σε αυτο αναφερομαι! Για την διαλυτοτητα δεν γνωριζω για τα συγκεκριμενα , αλλα bcaa και powder ειναι μεγαλη ιστορια :P

Panosss
16-01-13, 21:32
Χάλια μυρωδιά, άσχημη γεύση.
Προσωπικά τα αναμιγνύω με τα flavoured BCAA της Ultimate για να μπορέσω να τα πιώ και αν με ρωτάτε γιατί... ε, της XCore είναι πάμθηνα αλλά απαίσια της Ultimate είναι σαν αναψυκτικό αλλά πανάκριβα.
Έτσι βρήκα την χρυσή τομή.

Παίρνω 5gr (μαζί με 5gr γλουταμίνη) 30 λεπτά πριν και αμέσως μετά την προπόνηση

just chris
10-05-13, 14:28
ναι ναι ξερω ειμαι ηρωας,πηρα κ απ'αυτα αφου διαβασα ολα ta review που εκαναν.
θα παιρνω ενα σκουπ μετα τη προπο,στο στομα κατευθειαν κ νερο.
αμα δω κ δε μπορω να τα παρω ετσι,θα δοκιμασω απο τη μυτη:P

NASSER
12-05-13, 10:13
Το παίρνω μήνες τώρα... σκουπάκι κατευθείαν στο στόμα με άφθονο νερό και δεν τρέχει τίποτα. Όλα μια συνήθεια είναι! Το καταναλώνω μόλις ξυπνάει πριν την προπόνηση και μετά την προπόνηση, από δυο σκουπ κάθε φορά μαζί με ένα σκουπ γλουταμίνη της ίδιας εταιρείας, το πρωί και μετά την προπόνηση.

just chris
12-05-13, 11:28
nasser δεν πρεπει να σου κραταει κ πολυ οπως το παιρνεις ε?
απο γευση ειναι σαν σπασμενα depon ή ακομα χειροτερα?
η καλυτερη ωρα να τα παρεις ειναι μετα τη προπονηση ετσι?(ισχυει το ιδιο κ οταν κανεις μονο αεροβιο?)
σε ζαλισα φιλε:welcome:

ελμερ
12-05-13, 12:02
Η γευση τους αντικειμενικα δεν ειναι καλη...εχω παρει ομως και αλλης εταιριας που ηταν ακομη χειροτερα...και γω οπως λεει ο Νασσερ τα πινω και μετα νερο αμεσως.......:welcome:

just chris
12-05-13, 12:05
κοντος ψαλμος......δευτερα μου ερχονται κ θα γραψω εντυπωσεις!
thanks ελμερ

ελμερ
12-05-13, 12:08
Μην αγχωνεσαι......οπως σου πα υπαρχουν και χειροτερα σε γευση (τα Bcaa της Dymatize) δεν κατεβαιναν με τιποτα.....τα ανακατεψα μ αυτα για να μπορω να τα πιω....:green: αυτα.....:welcome:

just chris
12-05-13, 12:13
αν αντιμετωπισω προβλημα με τη ληψη απ'το στομα,θα δοκιμασω με τη μυτη:P:turtle:

NASSER
12-05-13, 12:25
nasser δεν πρεπει να σου κραταει κ πολυ οπως το παιρνεις ε?
απο γευση ειναι σαν σπασμενα depon ή ακομα χειροτερα?
η καλυτερη ωρα να τα παρεις ειναι μετα τη προπονηση ετσι?(ισχυει το ιδιο κ οταν κανεις μονο αεροβιο?)
σε ζαλισα φιλε:welcome:

Αυτό που πρέπει να αποφεύγουμε είναι να παίρνουμε τα αμινοξέα μαζί με πρωτεΐνη, δεν έχει νόημα.
Για πριν την αερόβια είναι ότι πρέπει όπως και για μετά, ειδικά όταν είμαστε σε φάση γράμμωσης.
10 μερούλες κρατάει το κουτί αλλά δεν με απασχολεί καθώς η τιμή του είναι καλή σε συνδυασμό με τους στόχους μου.
Το θέμα γεύσης δεν πρέπει να σε απασχολεί είναι θέμα συνήθειας, άσε που όταν κάνεις αυστηρή δίαιτα όλα νόστιμα είναι :green:

just chris
12-05-13, 12:29
thanks για αλλη μια φορα:thumbup::toast:

just chris
13-05-13, 13:04
το σκουπ ειναι τοσο 'δα κ η ποσοτητα που πινεις
ειναι μικρη οποτε οσο κ χαλια να ηταν η γευση δεν καταλαβαινεις
κ πολλα.δεν ειναι κ σα σπασμενες ασπιρινες αλλα δεν ειναι κ ευχαριστη η γευση.
παλευεται μωρε,μη μασατε...

Fataoulas
13-05-13, 13:24
Αυτό που πρέπει να αποφεύγουμε είναι να παίρνουμε τα αμινοξέα μαζί με πρωτεΐνη, δεν έχει νόημα.



Aυτο ειναι που εγω προσωπικα κανω με τα συγκεκριμενα BCAA
Επειδη η γευση τους ειναι σα καμμενο λαστιχο αναγκαζομαι να τα παιρνω μεταπροπονητικα μαζι με τη πρωτεινη.

Μηπως ειναι ωρα να ξαναδοκιμασω να τα παρω σκετα? :unsure:

just chris
13-05-13, 16:33
μαζι με την πρωτεινη ειναι δωρο αδωρο ή την πρωτεινη ή τ'αμινοξεα θα παιρνεις.τουλαχιστον
ετσι μου εχουν πει τα παιδια εδω μεσα κ οχι οποιαδηποτε παιδια!
δες εδω το ποστ #18

chris corfu
13-05-13, 22:04
εγω παιδες βαζω στο σεικαρακι το ενα πεμπτο του σκουπ απο τα xtend που εχω, βαζω και ενα απο αυτα και κατεβαινουν μπαμ μπαμ και δεν μου αφηνουν αυτην την εντονη πικριλα..

Fataoulas
13-05-13, 22:05
δες εδω το ποστ #18



Μα σε αυτο ακριβως το ποστ εκανα quote Χρηστο :green:
Οπως ειπε και ο Νασσερ, δεν εχει νοημα. Εγω κοροιδευω τον εαυτο μου που τα παιρνω μαζι με τη πρωτεινη μεταπροπονητικα λεγοντας οτι τα αμινοξεα θα απορροφηθουν πιο αμμεσα απ'οτι η πρωτεινη. Αλλιως δε κατεβαινουν μονα τους.
Σημερα ξεχασα να παρω το σεικερ απο το σπιτι. Πηγα γυμναστηριο το μεσημερι, εβαλα τα συγκεκριμενα αμινοξεα σε ενα σακουλακι (αμα με σταματουσε η αστυνομια και το εβλεπε, ακομα μεσα θα ημουν) και προσπαθησα να τα παρω σκετα....
τα μισα τα εφτυσα, για κανα δυωρο ειχα αναγουλα..... οποτε μαζι με τη πρωτεινη και ας ειναι περιττο, παρα στα σκουπιδια ;)

just chris
13-05-13, 22:32
καλα φαταουλα ασε,εγω ζω σε αλλο κοσμοhttp://www.pic4ever.com/images/Ghelyon.gif.τωρα ειδα οτι εκανες παραθεση στον νασσερ κ ΟΧΙ ΣΕ'ΜΕΝΑ!!!
πωωωωω χαλια ειμαι.
κατι σχετικο με το θεμα τωρα,εφαγα ενα σκουπ πριν τη προπονηση κατευθειαν στο στομα,ασχημη εμπειρια
αλλα αντεχεται.καλα εσενα τοσο πολυ σε πιανει κ θες να ξερασεις???μηπως ειναι ιδεα σου?
η γευση ειναι οντως σπασμενα φαρμακια παντως.σκληροπυρηνικα πραματαhttp://www.cute-factor.com/images/smilies/onion/th_116_.gif

cuntface
04-06-13, 14:56
μου ρθε και σε μενα 2 κουτακια θα το χρησιμοποιω 1 σκοοπ μαζι με 2 σκοοπ ανοτεστ το πρωι πριν το πρωινο και αλλο 1 σκοοπ πριν τον υπνο 8α μου κρατηση καιρο μαλλον επισης οταν το μυρισα η τσιμεντιλα εφτασε στον οισοφαγο ελπιζω να μην εχουνε παρομια γευση

Numerouno
04-06-13, 15:09
μου ρθε και σε μενα 2 κουτακια θα το χρησιμοποιω 1 σκοοπ μαζι με 2 σκοοπ ανοτεστ το πρωι πριν το πρωινο και αλλο 1 σκοοπ πριν τον υπνο 8α μου κρατηση καιρο μαλλον επισης οταν το μυρισα η τσιμεντιλα εφτασε στον οισοφαγο ελπιζω να μην εχουνε παρομια γευση

,η γεύση τους είναι χαλιά. Πολλές φορες αναγουλιαζω προσωπικά.

Στάλθηκε από το GT-I9000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Andreas C.
04-06-13, 15:11
Δηλαδή αν κατάλαβα καλά με τα διαφορα σχόλια εγώ είμαι ήρωας που περνώ κατευθείας στο στόμα 2 κουταλάκια πριν και 2 μετά την προπόνηση:turtle::turtle:

Πάντως το scoop που έχει μέσα πιστεύω όταν το γεμίσεις είναι περισσότερο από 5gr :thumbup:

Mikekan
04-06-13, 15:14
Καλά μόνα τους δεν πίνονται με τίποτα εγώ τώρα το καλοκαιράκι τα βάζω σε ηλεκτρολύτη inkospor mineral light.

just chris
04-06-13, 22:06
τα εχω συνηθισει πλεον,ενα σκουπ στο στομα κ νερο καπακι.μη μασατε ωρε!

cuntface
05-06-13, 01:11
πωωωω τι αιδιαααα ειναι αυτο το πραμα γαμω πωωω μου ηρθε αναγουλα τι το θελα βραδιατικα

COBRA_STYLE
05-06-13, 01:13
πριν τον υπνο τα πηρες?:unsure:

cuntface
05-06-13, 10:14
ναι γυρισα απο δουλεια και το πηρα

ελμερ
05-06-13, 10:18
Οπως εχω γραψει και πιο πριν ,η γευση του συγκεκριμενου σιγουρα δεν ειναι καλη αλλα ειναι πιο υποφερτη απο αλλα αγευστα.....αν δοκιμασετε τα αγευστα της dymatize ,αυτα εδω θα σας φανουν νερακι ;)......:welcome:

Fataoulas
05-06-13, 10:53
....αν δοκιμασετε τα αγευστα της dymatize ,αυτα εδω θα σας φανουν νερακι


Τρομαζω μονο με την ιδεα τι γευση θα εχουν, αν τα Xcore ειναι τοσο καλυτερα οπως λες

Παντως, για να λεμε την αληθεια μολις τελειωσει το κουτι παλι θα τα ξαναπροτιμησω, οχι για τη γευση (αυτο ελλειπε) αλλα γιατι τα χαπια τελειωνουν πολυ πιο γρηγορα και δεν ειναι τοσο συμφερον οπως η σκονη ;)

Numerouno
05-06-13, 17:50
Παιδιά, αν προσθέσω σε αυτά χυμό λεμονιού και λίγη στεβια, θα υπάρχει κανένα πρόβλημα;

Στάλθηκε από το GT-I9000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

fg102
06-06-13, 16:18
ενα σκουπ στο στομα κ νερο καπακι.ειναι ο ποιο γρηγορος ευκολος τροπος αλλιως δεν παλευεται.και με τον καιρο ουτε που το καταλαβενεις

Fataoulas
03-09-13, 21:21
Δε νομιζω οτι ειναι η ιδεα μου, αλλα η γευση εχει αλλαξει
Μολις ανοιξα το δευτερο κουτι, και εκει που ειδα και επαθα να συνηθισω τη "καμμενη λαστιχιλα" ανοιγω το νεο κουτι και τι μουρχεται στη μυτη?......

χαλασμενο τυρι :(


Ρε σεις μπας και εχει χαλασει η μυτη μου?

ANTUANE
22-03-16, 18:04
πλεον βγαινουν και με γευση πορτοκαλι ή λεμονι, εχει δοκιμασει καποιος να μας πει αν πινονται. γτ τα αγευστα ειναι φαρμακι