PDA

Επιστροφή στο Forum : Liquid L-Carnitine (Prolab)



aggelos
29-05-08, 16:21
Liquid l-carnitine, από την Prolab. Απλά τη χρησιμοποιώ αυτό τον καιρό και ήθελα να πώ ότι είμαι πολύ ευχαρηστημένος :awesome:

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=13278&stc=1&d=1277485282

Γενικά χρησιμοποιώ καρτητίνη στη δίαιτά μου και έχω μια αδυναμία στην υγρή :)

Από γεύση είναι συμπαθητική, αλλά έχω δοκιμάσει και καλύτερες γεύσεις σε παρόμοιο συμπλήρωμα.

RUHL
29-05-08, 17:02
Παρατηρησες τιποτα? στο θεμα χασιμο λιπους και αυξηση αποδοσης της αεροβια ?


Ειχα παρει και εγω περισυ υγρη καρνιτινη της ΟΝ και εμεινα πολυ ευχαρηστημενος ειχε πολυ καλη γευση κατι σαν κανελα περα απο την γευση τιποτα αλλο :thumbup:

Duke-Nukem
29-05-08, 18:25
η L-carnitine είναι για τα κοριτσάκια.... :welcome:

RUHL
29-05-08, 19:15
:sneaky: :sneaky: :sneaky: :sneaky: ειπα εμεινα ευχαρηστημενος απο την γευση :sneaky: :sneaky: :sneaky: τι αλλο δλδ να περιμενα placebo? efeckt? :rolf: :rolf: :rolf: για να καψω λιπος

Οσο θυμαμε η καρινιτινη "δουλευει" αλλα με ενδοφλεβια oral δεν αποδειχτηκε τιποτα ακομα




**Πωπω duke τι αβαταρ ειναι αυτο :bounce: :) πολυ μιαζεις με τον πικολο :green: :green: ναι τα ποδια του ειναι σαν τους πηχυς σου :lol: :green:

Niiick
29-05-08, 19:40
δν εχω δοκιμασει αλλα απο οτι εχω διαβασει δν υποσχεται πολλα. καλα τα αβαταρ δε παιζει φενεσαι πολυ σκληρος 8) τσιμεντο ο ντιουκε :thumbup:

Duke-Nukem
29-05-08, 23:20
Αν αρχίσεί κάποιος να τρυπιέται καρνιτίνη θα ρίξει? :rabbit:
Προσωπικά δεν την έχω χρησιμοποιήσει ποτέ αλλά δεν πιστεύω ότι πρσφέρει σημαντικά οφέλη.

Muscleboss
29-05-08, 23:40
η L-carnitine είναι για τα κοριτσάκια.... :welcome:

Φίλε Duke ... big NO NO!!!

Η καρνιτίνη αποτελεί αναπόσπαστο κομμάτι μιας δίαιτας χαμηλών υδατανθράκων και όποιος έχει δοκιμάσει την ίδια δίαιτα με και χωρίς καρνητίνη καταλαβαίνει αμέσως τη διαφορά. Ακόμη όπως έλεγε ένας φίλος παλιός πρωταθλητής BBing είναι πολύ χρήσιμη ακόμη και σε αγωνιστικές δίαιατες καθώς λεπταίνει και βελτιώνει τη εικόνα της επιδερμίδας.

Εγώ είμαι υπέρμαχος της καρνητίνης ακόμη και αν χρησιμοποιείς τους ισχυρότερους λιποδιαλύτες. 8)

ΜΒ

RUHL
29-05-08, 23:51
και εγω επερνα ορκο για το τριβολο τοσα χρονια οτι αυξανει τεστο τελικα :banghead: :banghead:

τα ιδια τωρα με την γλουταμινη ειχα φαει 1,3 κιλα την σταματησα τωρα για 1 μηνα + και δεν ειδα τιποτα

κατα εκει παιζει και η καρνιτινη κατσε να κανουν καμια αξιολογη ερευνα γιατι πολυ placebo παιζει

Dave
30-05-08, 01:21
εγω ξερω οτι κατα καποιο τροπο δεν κανει τιποτα

στη θεωρια κανει διαφορα

αλλα για να πιασει και τοπο η πραξη πρεπει να ακολουθησει καποιος και ολα τα υπολοιπα

aggelos
02-06-08, 14:32
δεν ξέρω αν είναι placebo ή όχι, αλλά εγώ τη χρησιμοποιώ και όταν την προσθέτω στο πρόγραμμά μου καταλβαινω διαφορά σε θέμα ενέργειας, πράγμα που ίσως οφείλεται στην ικανότητα για μεταφορά του λίπους στις μηχανές καύσης τα μιτοχόνδρια... :roll:

RUHL
02-06-08, 15:12
ναι ναι τα ακουσαμε αυτα με τα μιτοχονδρια και πως δουλευει κυταρικα οπως και το Q10 διαβασε ενα βιβιλιο εκει για συμπληρωματα διετης στα πολυμεσα νομιζω θα σου φυγει το placebo :lol: