PDA

Επιστροφή στο Forum : Creatine Monohydrate (Sci-MX)



Ramrod
24-03-12, 15:54
102916

Λοιπον,αλλη μια για την οποία δε βρηκα τιποτα...

Τι γνωμη εχουμε για τη συγκεκριμένη εταιρεία?

GeorgeToumpa
04-11-13, 15:41
Κανείς δεν την έχει δοκιμάσει αυτήν? Πήρα σήμερα να την δοκιμάσω. Απλή κρεατίνη είναι αλλά είναι αξιόπιστη αυτή η εταιρεία?

74145

stone garden
04-11-13, 17:07
ειδα παραπανω αντοχη,δυναμη τις πρωτες 4 μερες μαζι με λιγα νερα , μετα απολυτος τιποτα.

GeorgeToumpa
04-11-13, 18:03
με άλλη κρεατίνη είδες καλύτερα αποτελέσματα?

Lainus
12-11-13, 15:57
Την έχω εδώ και 2 ημέρες, το μόνο που μπορώ να πω, για αρχή, είναι ότι έχει πολύ καλή διαλυτότητα! Εύκολα και γρήγορα σε ένα ποτήρι χυμό (πρωί) και στο shaker με whey και dextrose μετά τα βάρη.

Σύντομα θα πω και εντυπώσεις από αποτελέσματα, καθώς είναι η πρώτη μου δοκιμή σε κρεατίνη.

Surfer
13-11-13, 14:29
Κανείς δεν την έχει δοκιμάσει αυτήν? Πήρα σήμερα να την δοκιμάσω. Απλή κρεατίνη είναι αλλά είναι αξιόπιστη αυτή η εταιρεία?

74145

Την εταιρεία αυτή την γνωρίζω πάρα πολύ καλά. Χρησιμοποιώ τις πρωτεϊνες της και κάποια εξειδικευμένα της. Και όπως έχω γράψει και αλλού την θεωρώ μια από τις καλύτερες που έχω δοκιμάσει. Οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα ως προς την αξιοπιστία της.

AlexakisKon
13-11-13, 15:44
η εταιρια οντως ειναι πολυ αξιοπιστη, μην ανησυχεις!

SotosTheBoss
13-11-13, 16:53
Ξεκίνησα κ εγώ πριν 2 μέρες κύκλο με αυτή την κρεατινη.Σύντομα θα κάνω ενα review.

Source Of Energy
22-11-13, 00:05
Την εταιρεία αυτή την γνωρίζω πάρα πολύ καλά. Χρησιμοποιώ τις πρωτεϊνες της και κάποια εξειδικευμένα της. Και όπως έχω γράψει και αλλού την θεωρώ μια από τις καλύτερες που έχω δοκιμάσει. Οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα ως προς την αξιοπιστία της.

Ισχυει και εγω ειμα αρκετα ικανοποιημενος απ την εν λογο εταιρια! Η κρεατινη της εχει πολυ καλη διαλυτοτητα και εδω και μια βδομαδα που την χρησιμοποιω με δεξτροζη εχω δει αυξηση σε δυναμη και καλυτερη ποιοτητα προπονησης!


Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

Geotas
27-11-13, 02:47
Η εταιρία ειναι κορυφή. Δεν έχω πάρει την κρεατινη αλλα έχω δοκιμάσει πολλά αλλα προϊόντα της. Ότι καλύτερο κυκλοφορεί στην ελληνική αγορά.φοβερη η whey + hardcore, η grs-5, και το aminofusion!

LEGPRESS
27-11-13, 08:48
την κρεατινη δεν την εχω δοκιμασει...ειχα δοκιμασει μια θερμιδικη πρωτεινη mass system της εταιρειας και μου φανηκε καλη αρκετα ως προς γευση,διαλυτοτητα και με βοηθησε να βαλω καποια κιλα.Aπο το site της και απο καποια reviws σε ξενα sites δειχνει να ειναι αξιοπιστη εταιρεια οπως λενε και τα παιδια απο πανω.αγγλικη αν δεν κανω λαθος.οπως και να χει μονουδρικη κρεατινη ειναι ξεριες τι να περιμενεις πανω κατω!

Lainus
06-12-13, 12:13
Μετά από τις 4 πρώτες εβδομάδες χρήσης κρεατίνης (της συγκεκριμένης) μεταπροπονητικά μαζί με whey και dextrose (έγινε και 1 βδομάδα φόρτωμα 5γρ πρωί-5γρ afterwo), αναφέρω:

-Ελάχιστα υγρά.
-Αύξηση κιλών σε όλες τις ασκήσεις (ειδικά benchpress και squats). Το μόνο στο οποίο δεν είδα διαφορά ήταν οι έλξεις στο μονόζυγο σε ανοιχτή λαβή όπου παρέμεινα στις 6-7/σετ. Άτομα που ρώτησα μου είπαν ότι είναι φυσιολογικό καθώς οι έλξεις δεν είναι τόσο θέμα δύναμης όσο τεχνικής και μυικής συναρμογής.
-Απίστευτη αύξηση της αντοχής στο τρέξιμο, μπορούσα να μαξάρω το διάδρομο (ταχύτητα 17) και να το κρατάω για 5λεπτο, πράμα που δε μου είχε ξανασυμβεί.

Κόβω για 4 εβδομάδες και συνεχίζω με την ίδια!

Υ.Γ: Λοιπά συμπληρώματα: Anavite, Ultragen Whey Protein (Sci-MX), Ομεγα-3, High Voltage (WarriorLab), Essential Amino Energy (ON).

prasino
06-12-13, 13:03
WHEY HARDCORE, THE BEST, SCI MX FOREVER!!

Lainus
06-12-13, 13:17
WHEY HARDCORE, THE BEST, SCI MX FOREVER!!

Αδερφέ σε τρώει να σε πουν υπάλληλο και funboy, εε??? :P:P
Σου 'ρχεται!

Alekos_79
12-12-13, 17:27
Γυμνάζομαι 17 χρόνια 4-5 προπόνησης με έμφαση στη δύναμη.. Λόγω αθλήματος... Ειμαι 35 χρόνων.. Κάθε χρόνο τεσταρω τις μέγιστες μου το Νοέμβριο με στόχο να ειμαι 5-10% βελτιωμένος... ( στην ηλικία μου η προσδοκία για κάτι παραπάνω ειναι ουτοπία) ωστόσο φέτος, λόγω του ότι τα οικονομικά μου ήταν καλύτερα, σκέφτηκα να βάλω πέρα απο τα συνηθισμένα ( πρωτεΐνη, αμινοξέα και πολυβιταμινη) και ενα κύκλο με κρεατινη.. Είδα ενα δυο φόρουμ και άκουσα καλα σχόλια για της sci-mx ( αλλά να πω την αλήθεια δεν πολυ πιστεύω στα φόρουμ διότι μπορεί να ειναι και κατευθυνόμενα).. Ωστόσο, είχα μια βελτίωση 20% στις βασικές ασκήσεις ( πάγκο, σκουοτ και αρσεις θανάτου) χωρίς να έχω αλλάξει κάτι στο φαΐ ή την προπόνηση... Τώρα να ειναι ψυχολογικό...? Τι να πω...! Να φταίει που είχα πολλά χρόνια να πάρω κρεατίνη...? Πάντως όπως και να έχει την επόμενη φορά θα την ξαναπάρω...



Sent from my iPad using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

raiden
25-01-15, 00:54
Παιδια micronized ειναι ?

Αλεξανδρος Κυπρος
11-02-15, 21:39
Παιδια micronized ειναι ?

ναι

gymele
11-02-15, 22:03
74145

Μονο εγω ειδα οτι το πινακακι δεν μπορει να ειναι σωστο ?

raiden
11-02-15, 22:14
Αυτος ειναι ο πινακας περιεχομενων

90668

goalbuilder
22-02-16, 15:49
Καλησπέρα να ρωτήσω κάτι...αν πάρω την εν λόγο κρεατίνη χωρίς δεξτρόζη μόνο με σκέτο νερό μετά την προπόνηση είναι κακό ? όλοι μου λένε οτι αν δεν πάρω δεξτρόζη είναι τσάμπα η κρεατίνη και οτι θα πετάξω τα λεφτά μου...απλά θέλω όσο πιο στεγνά γίνετε

sobral
22-02-16, 15:53
102917

102919

Βάζω και την τωρινή ετικέτα.

sobral
22-02-16, 16:10
Καλησπέρα να ρωτήσω κάτι...αν πάρω την εν λόγο κρεατίνη χωρίς δεξτρόζη μόνο με σκέτο νερό μετά την προπόνηση είναι κακό ? όλοι μου λένε οτι αν δεν πάρω δεξτρόζη είναι τσάμπα η κρεατίνη και οτι θα πετάξω τα λεφτά μου...απλά θέλω όσο πιο στεγνά γίνετε

όχι αυτό δεν ισχύει. Τίποτα δεν πάει τζάμπα. Απλά παρουσία υδατάνθρακα η ινσουλίνη δρα ως μεταφορέας. Αν δεν θες να βάλεις δεξτρόζη (δεν την συμπαθώ γενικά σε πολύ υψηλές ποσότητες) βάλε απλά χυμό από χυμό σταφυλιού.

spirus
22-02-16, 17:31
χυμο σταφυλιου πως;
συσκευασμενο;

Eggbo
09-07-16, 00:52
Οχι ρε κρασί εννοούσε χααχχ :P