PDA

Επιστροφή στο Forum : Διαβάζετε περιοδικά Bodybuilding-Fitness και αν Ναι, ποιά;



Muscleboss
31-05-08, 17:18
Ποιοί από εσάς διαβάζουν συστηματικά ελληνικά περιοδικά του χώρου του bodybuilding-fitness και ποιά;

Προσωπικά αγοράω όλα τα περιοδικά ίσως από συνήθεια πλέον, αλλά δεν τα διαβάζω όλα :green:

ΜΒ

RUHL
31-05-08, 17:31
Ποιο παλια επερνα τωρα με το internet "καπως" τα σταματησα

Muscle mag εχω πολλα τετοια σπιτι :green:
μερικα MD
και φλεξ
α και κατι ελληνικα δεν ξερω αμα τα βγαζουν πλεον

αν και εχουν πολλες διαφημησεις μεσα τελευτεα παρα πολλες αλλα μερικες φορες κατι μαθαινεις και απο εκει

aggelos
02-06-08, 14:42
Μόνο MD... τα άλλα είναι όλο διαφήμιση.... :cursing:

nickcompact
29-09-08, 19:53
δεν εχω διαβασει ποτε...μονο απο το internet
οτι κανω....
σαν παλαιοτεροι στο ειδος τι λετε..???
αξιζουν...και αν ναι...ποια...???

gym mind
29-09-08, 23:07
Δεν χρειαζεται περιοδικα αν διαβαζεις το :bodybuildinggr: .Τα εχει ολα!!!! :thumbsup:

Fotis_Patra
01-10-08, 15:16
Δεν χρειαζεται περιοδικα αν διαβαζεις το :bodybuildinggr: .Τα εχει ολα!!!! :thumbsup:

:awesome: :awesome:

TRIANTAFYLLOU
01-10-08, 19:17
τα περιοδικά καλά είναι γιατί ενημερώνεσε αν και με καθηστέρηση για τα γεγονότα και τους αγώνες ββ στην ελλάδα και εξωτερικό μερικά έχουν πέρα απο τις διαφημήσεις και πολύ καλά αρθρα τεκμηριομένα για θέματα υγείας και προπόνησης .
το περιοδικό που θα ξεχώριζα είναι το mascular development έχω καιρό τώρα να το πάρω αλλά και παλιά τεύχη να βρεί κάποιος έχουν πολύ ωραία άρθρα μέσα και χρήσιμα.

nickcompact
01-10-08, 20:16
ευχαριστω Ηλια.... :thumbup:

NASSER
01-10-08, 23:29
Τα αγοραζω ολα αλλα διαβαζω επιλεκτηκα τα αρθρα.
πιο πολυ μαρεσουν οτι εχει θεμα με ιστορια του αθληματος.
ΣΑΝ ΤΟΤΕ . . .
ειναι καλο να ξερουμε και αυτα! προπονησεις και συνταγες βρισκουμε παντου!

ioannis1
03-10-08, 12:13
και εγω τα αγοραζω αλλα και τα διαβαζω ολα.εχω πολλα απο αθλητη μεχρι και τα πιο συχρονα.

napstor
03-10-08, 22:11
εγω παιρνω παντα menshealth και μερικες φορες το musclemag.το muscular development δεν το εχω παρει ποτε αλλα θελω να δω πως ειναι.

Fotis_Patra
03-10-08, 22:52
muscular development
Αν το παρεις θα κολησεις

dReik0
04-10-08, 01:10
muscular development
Αν το παρεις θα κολησεις


Muscular Development :thumbup: :thumbup:

ioannis1
04-10-08, 21:13
πηρα σημερα το musclemag ειναι διαφημηση της muscletec κλπ.χαλια.

napstor
04-10-08, 21:55
πηρα σημερα το musclemag ειναι διαφημηση της muscletec κλπ.χαλια.ναι ομως εχει κατι αρθρακια πολυ καλα.αμα πηρες του σεπτεμβρη-οκτωβρη διαβασε το αρθρο που λεει πως να αυξησετε τον παγκο σας. :weights:

ioannis1
04-10-08, 22:25
οκ.δεν το διαβασα ακομα σε ολα του τα αρθρα. :awesome:

peris
04-10-08, 22:28
πηρα σημερα το musclemag ειναι διαφημηση της muscletec κλπ.χαλια.ναι ομως εχει κατι αρθρακια πολυ καλα.αμα πηρες του σεπτεμβρη-οκτωβρη διαβασε το αρθρο που λεει πως να αυξησετε τον παγκο σας. :weights:looooooooooooooooooooooooool :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

napstor
04-10-08, 23:25
πηρα σημερα το musclemag ειναι διαφημηση της muscletec κλπ.χαλια.ναι ομως εχει κατι αρθρακια πολυ καλα.αμα πηρες του σεπτεμβρη-οκτωβρη διαβασε το αρθρο που λεει πως να αυξησετε τον παγκο σας. :weights:looooooooooooooooooooooooool :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:γιατι ρε?

peris
05-10-08, 00:12
λοιπον καταρχην οχι ρε δεν ειμαστε φιλαρακια.Λοιπον καταρχην χωρις να θελω να σε υποτιμησω και να στη πω γιατι ευκολα παεξηγουνται καποιοα παραγματα,η αποψη μου ειναι να εισαι πιο προσεχτικος σε αυτα που ποσταρεις διοτι το να λες σε εναν ανθρωπο ο οποιος εχει δωσει τη ψυχη του για το αθλημα και εχει τα 10απλασια κιλα στο παγκο απο σενα και απο μενα(το διαβασες το αρθρακι και τα λοιπα που εγραψες) χωρις να λεω οτι το εκανες επιτηδες απλως λιγο περισσοτερος σεβασμος σε καποιον που ασχολειται τοσα χρονια με το αθλημα πριν καν γεννηθουμε εμεις δε θα εβλαπτε τωρα εγω στα ειπα αυτα γιατι ειναι αποψη μου αν νομιζεις οτι θελω να σου επιτεθω στο λεω απο τωρα οτι κανεις λαθος

pikolo
05-10-08, 15:56
λοιπον καταρχην οχι ρε δεν ειμαστε φιλαρακια.Λοιπον καταρχην χωρις να θελω να σε υποτιμησω και να στη πω γιατι ευκολα παεξηγουνται καποιοα παραγματα,η αποψη μου ειναι να εισαι πιο προσεχτικος σε αυτα που ποσταρεις διοτι το να λες σε εναν ανθρωπο ο οποιος εχει δωσει τη ψυχη του για το αθλημα και εχει τα 10απλασια κιλα στο παγκο απο σενα και απο μενα(το διαβασες το αρθρακι και τα λοιπα που εγραψες) χωρις να λεω οτι το εκανες επιτηδες απλως λιγο περισσοτερος σεβασμος σε καποιον που ασχολειται τοσα χρονια με το αθλημα πριν καν γεννηθουμε εμεις δε θα εβλαπτε τωρα εγω στα ειπα αυτα γιατι ειναι αποψη μου αν νομιζεις οτι θελω να σου επιτεθω στο λεω απο τωρα οτι κανεις λαθος


peri αντε ρε.....χεχεεχε :rolf: μη ψαρωνεις τουs αλλους...χεχε ακομα και οι pro θελουν να ξερουν περισσοτερα για να κανουν περισσοτερα!Εχθρος του καλου ειναι το καλυτερο μη το ξεχνας!Σοβαρεψου!χεχεε :P :chinese:
Pik

peris
05-10-08, 16:09
αμεσως εσυ ρε πικολο ε? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: απλα εννοουσα να το εγραφε με καλυτερο τροπο τιποτα παραπερα :chinese:

Steve KinG STyLe
05-10-08, 16:18
Διαβασα χτες το Mens Helath το καινουργειο...γιατι εχω μια ενυπωση οτι εχουν αρθρα απο το :bodybuildinggr: ???? :unsure: :unsure:

gym mind
05-10-08, 16:25
Διαβασα χτες το Mens Helath το καινουργειο...γιατι εχω μια ενυπωση οτι εχουν αρθρα απο το :bodybuildinggr: ???? :unsure: :unsure:
Αξιζει να το παρω???Το επαιρνα καθε μηνα αλλα εδω κ κατι μηνες το βαρεθηκα κ εκοψα να το αγοραζω

peris
05-10-08, 16:25
για κανε κανενα συγκριση να δουμε αν δε βαριεσαι :sneaky:

Steve KinG STyLe
05-10-08, 16:43
Διαβασα χτες το Mens Helath το καινουργειο...γιατι εχω μια ενυπωση οτι εχουν αρθρα απο το :bodybuildinggr: ???? :unsure: :unsure:
Αξιζει να το παρω???Το επαιρνα καθε μηνα αλλα εδω κ κατι μηνες το βαρεθηκα κ εκοψα να το αγοραζω

Κοιτα εχει καποια αρθρα μετρια που μπορουν να σου φανουνενδιαφερον αλλα δεν ειναι για bb...η αποψη μου ειναι οτι αναφερονται σε ποιο αρχαριους και αυτους που νωμιζουν οτι πρωτεινη=αναβολικο!!!! :P

Περις αν το ξανα βρω το περιοδικο θα κανω :lol:

pikolo
05-10-08, 16:44
παιδια το menshealth δεν επικεντρωνεται στο αθλημα μας αλλα στο πως καποις να εχει ενα υγιες σωμα...οχι απαραιτητα φουσκα ...εχει πολυ διαφημιση μεσα δεν αξιζει τα λεφτα του πλεον..βασικα κανενα δεν αξιζει αν αντι αυτου μπορεις να αγορασεις ενα βιβλιο σχετικα με bodybuilding...η και να κατεβασεις ενα..χεχε

peris
05-10-08, 16:55
παιδια το menshealth δεν επικεντρωνεται στο αθλημα μας αλλα στο πως καποις να εχει ενα υγιες σωμα...οχι απαραιτητα φουσκα ...εχει πολυ διαφημιση μεσα δεν αξιζει τα λεφτα του πλεον..βασικα κανενα δεν αξιζει αν αντι αυτου μπορεις να αγορασεις ενα βιβλιο σχετικα με bodybuilding...η και να κατεβασεις ενα..χεχε οντως 1 που ειχα παρει δινει εμφαση στα γραμμωμενα σωματα με λιγο ογκο που σε καποιον που του αρεσει αυτο ειναι αποδεκτο :^^:

napstor
05-10-08, 21:04
λοιπον καταρχην οχι ρε δεν ειμαστε φιλαρακια.Λοιπον καταρχην χωρις να θελω να σε υποτιμησω και να στη πω γιατι ευκολα παεξηγουνται καποιοα παραγματα,η αποψη μου ειναι να εισαι πιο προσεχτικος σε αυτα που ποσταρεις διοτι το να λες σε εναν ανθρωπο ο οποιος εχει δωσει τη ψυχη του για το αθλημα και εχει τα 10απλασια κιλα στο παγκο απο σενα και απο μενα(το διαβασες το αρθρακι και τα λοιπα που εγραψες) χωρις να λεω οτι το εκανες επιτηδες απλως λιγο περισσοτερος σεβασμος σε καποιον που ασχολειται τοσα χρονια με το αθλημα πριν καν γεννηθουμε εμεις δε θα εβλαπτε τωρα εγω στα ειπα αυτα γιατι ειναι αποψη μου αν νομιζεις οτι θελω να σου επιτεθω στο λεω απο τωρα οτι κανεις λαθοςενταξει δεν παρεξηγουμε.οποιος και αν ηταν εγω αυτο θα ελεγα.ειτε καποιος που κατεβαινει σε αγωνες ειτε αυτος που κανει παγκο 10 κιλα.απλα ηθελα να δειξω οτι εχει καποια ωραια αρθρα.οχι να πω σε καποιον οτι δεν εχει κιλα στον παγκο.ελπιζω να καταλαβες τι εννοω.παντα φιλικα. :geek:

peris
05-10-08, 21:51
λοιπον καταρχην οχι ρε δεν ειμαστε φιλαρακια.Λοιπον καταρχην χωρις να θελω να σε υποτιμησω και να στη πω γιατι ευκολα παεξηγουνται καποιοα παραγματα,η αποψη μου ειναι να εισαι πιο προσεχτικος σε αυτα που ποσταρεις διοτι το να λες σε εναν ανθρωπο ο οποιος εχει δωσει τη ψυχη του για το αθλημα και εχει τα 10απλασια κιλα στο παγκο απο σενα και απο μενα(το διαβασες το αρθρακι και τα λοιπα που εγραψες) χωρις να λεω οτι το εκανες επιτηδες απλως λιγο περισσοτερος σεβασμος σε καποιον που ασχολειται τοσα χρονια με το αθλημα πριν καν γεννηθουμε εμεις δε θα εβλαπτε τωρα εγω στα ειπα αυτα γιατι ειναι αποψη μου αν νομιζεις οτι θελω να σου επιτεθω στο λεω απο τωρα οτι κανεις λαθοςενταξει δεν παρεξηγουμε.οποιος και αν ηταν εγω αυτο θα ελεγα.ειτε καποιος που κατεβαινει σε αγωνες ειτε αυτος που κανει παγκο 10 κιλα.απλα ηθελα να δειξω οτι εχει καποια ωραια αρθρα.οχι να πω σε καποιον οτι δεν εχει κιλα στον παγκο.ελπιζω να καταλαβες τι εννοω.παντα φιλικα. :geek: napstor το καταλαβα πως το εννοουσες οτι απλα ηθελες να βοηθησεις και εγω δεν ειπα οτι δεν επρεπε να το γραψεις εννοειται οτι επρεπε αλλα με καλυτερο ποστ αλλα να και καποιος που δεν ειναι ετοιμος να φορτωσει αν γραψουν κατι που δεν του αρεσει και ο napstor καταλαβε τι εννοουσα σε αυτα που εγραψα :clap: :bowdown: :bowdown:

ioannis1
05-10-08, 23:25
ετσι μπραβο παιδια.ενα team ειμαστε.

napstor
06-10-08, 20:42
ετσι μπραβο παιδια.ενα team ειμαστε.ετσι μπραβο. :awesome:
τωρα που ειπες team μου ηρθε στο μυαλο μου κατι πολυ απιθανο.να ζουσαμε(ολοι οι συμφοριτες)μαζι σε ενα μεγαλο χωριο.να ειχαμε ενα τεραστιο γυμναστηριο(20 στρεματα)και να γυμναζομασταν ολοι μαζι.οι παλιοι να μαθαιναν στους καινουργιους.να ειχαμε εργοστασιο παραγωγης συμπληρωματων (και εννοειται να χρησιμοποιουσαμε οσα θελαμε).και στο τελος της σεζον να καναμε ολοι μαζι εναν αγωνα χωρισμενο σε κατηγοριες.
καλα εγω παραμυθας επρεπε να γινω. :rolf: :rolf:
παλι βγηκαμε off :geek:

peris
06-10-08, 21:06
αισωπος χεχεχεχε :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

napstor
06-10-08, 22:21
αισωπος χεχεχεχε :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :rolf: :rolf: :rolf:

ioannis1
06-10-08, 23:03
τοτε να βλεπατε τι θα μας εσουρναν που λενε στο χωριο μου. :rolf: :rolf: :green:

napstor
06-10-08, 23:31
καλα ειμαστε συνηθεισμενοι εμεις. :P

peris
06-10-08, 23:51
καλα ειμαστε συνηθεισμενοι εμεις. :P καλα αστους αυτους που καθοντε στο καναπε να λενε αμα εγω εκανα αμα εγω ερανα γιατι μια παροιμια λεει οσα δε φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια και απλα ζηλευουν το σωμα του αλλουνου και ειανι κακοπροαιρετοι

NASSER
07-10-08, 01:03
καλα ειμαστε συνηθεισμενοι εμεις. :P καλα αστους αυτους που καθοντε στο καναπε να λενε αμα εγω εκανα αμα εγω ερανα γιατι μια παροιμια λεει οσα δε φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια και απλα ζηλευουν το σωμα του αλλουνου και ειανι κακοπροαιρετοι

να το κανουμε τοπικ. ποιος αναλαμβανει?
ειστε πολυ εκτος τοπικ....

napstor
07-10-08, 21:14
καλα ειμαστε συνηθεισμενοι εμεις. :P καλα αστους αυτους που καθοντε στο καναπε να λενε αμα εγω εκανα αμα εγω ερανα γιατι μια παροιμια λεει οσα δε φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια και απλα ζηλευουν το σωμα του αλλουνου και ειανι κακοπροαιρετοι

να το κανουμε τοπικ. ποιος αναλαμβανει?
ειστε πολυ εκτος τοπικ....ok,stop it now

DeVito
13-10-08, 19:43
Δεν διαβάζω καθόλου.

Στο ιντερνετ βρησκω οτι μου χρειαζεται...

Εξαλλου το bodybuilding.gr γιατι το εχουμε; :P

spirospros
07-11-09, 09:51
flex usa κορυφη :P

sTeLaKoS
07-11-09, 11:04
παιδια το menshealth δεν επικεντρωνεται στο αθλημα μας αλλα στο πως καποις να εχει ενα υγιες σωμα...οχι απαραιτητα φουσκα ...εχει πολυ διαφημιση μεσα δεν αξιζει τα λεφτα του πλεον..βασικα κανενα δεν αξιζει αν αντι αυτου μπορεις να αγορασεις ενα βιβλιο σχετικα με bodybuilding...η και να κατεβασεις ενα..χεχε


Ψήφισα πριν καιρό αλλά δεν είχα δώσει εξηγήσεις..
Το μόνο περιοδικό που αγόραζα ήτανε το Men's Health. Έχω καμιά 40ρια τέυχη του. Το σταματησα περσυ γιατι καταλαβα οτι επικεντρονόταν στο πρότυπο άντρας μοντελο, των 70 κιλών. Τέτοια σώματα όμως δε μ'αρεσουν.
Τα περισσότερα άρθρα-στήλες ήτανε για άντρες στα 30+με, κοιλίτσα και ερωτικά προβλήματα! Αργησα να παρω χαμπαρι οτι δεν έχει και πολλά να μου "δώσει", αλλά κάλλιο αργά.....
Είχε και κάτι συνταγές μέσα στις οποίες ποτε δε μπορεσα να κάνω! Μα που τα βρίσκουν τα υλικά αυτά που ζητανε?!?!?!?!?!?

iwvi7
07-11-09, 11:22
Ψήφισα Musclemag Βέβαια τώρα με τον υπολογιστή είναι όλα online και δεν πολυαγοράζω:green:

TRIANTAFYLLOU
07-11-09, 17:01
τόσα χρόνια που διαβάζω περιοδικα εχω δεί αρκετα καλά και εμπεριστατωμένα , αλλα εκείνο που πραγματικα θα το συνηστούσα και είναι εργαλείο γιατι έχει ωραία αρθρα και αξίζει να τα διαβάζει κάποιος και καινούριος αλλα και παλιός είναι το μασκιουλαρ ντιβέλοπμεντ και νομίζω είχα αναφέρει και τους λόγους με επιχειρήματα γιατι βλέπω και στο γυμναστήριο που το διαβάζουν πολλοι αθλητες , που βοηθάει να γίνονται πιο σχετικοί και να με ρωταν πράγματα που ούτε φανταζόμουν , μόνο διαβάζοντας το περιοδικό και είναι καλό για τον χώρο να υπάρχουν τέτοια περιοδικα που να μην είναι απλα μόνο διαφημιστικά φυλλάδια:thumbup::thumbup:

drago
07-11-09, 19:12
πηρα σημερα το musclemag ειναι διαφημηση της muscletec κλπ.χαλια.

καλα να παθεις. στο μηνα σου θαπρεπε να τα ξερεις αυτα ;)

λοιπον, σχετικα με τα περιοδικα, η γνωμη μου ειναι οτι πληρωνεις ενα καρο λεφτα για πραγματα που εγω τουλαχιστον στο επιπεδο που ειμαι τα βρησκω εδ μεσα και γενικα στο νετ.

The Rock
07-11-09, 19:59
Ότι θέλω το βρίσκω στο διαδίκτυο ... άρθρα δεν διαβάζω, τόσο όσο διαβάζω έρευνες(φαρμακευτική και ιατρική βιβλιογραφία) ...
Γενικά δεν διαβάζω δλδ .

Polyneikos
09-11-09, 12:10
Παντα παιρνω περιοδικο,μου αρεσει να διαβαζω σε στιγμες χαλάρωσης,όσο να ναι και η εντυπη ύλη έχει την χάρη της.Muscular Development,Βοdybuilding & Fitness (Aθλητης),και το MUsclemag αλλά για περιορισμενα άρθρα γιατί η πολιτική που ακολουθεί με κουραζει (Αρθρα προπόνησης που καταλήγουν διαφήμιση συγκεκριμενων προϊόντων).

kutsup
09-11-09, 12:37
Για τα λεφτά τους θεωρώ ότι δεν προσφέρουν τίποτε το ιδιαίτερο. Ειδικά από την internet εποχή και μετά.

GEORGEXX1
02-12-09, 00:10
Δεν χρειαζεται να ψηφισω κανενα, ολα επαναλαμβανονται, αφου καθε 5 εκδοσεις βλεπεις κατι νεο δηλαδη οταν εχει συμβει, μετα 10 μερες ΑΧΡΗΣΤΟ.

Bulky
11-12-09, 11:50
Πλεον με τα φόρουμς έχουν ατονήσει τα περιοδικα πιστευω,εδω είναι αστειρευτη πηγη πληροφοριων..

psv
12-12-09, 16:10
Παλαιοτερα δεν διαβαζα,αλλα προσφατα πετυχα επιτελους ενα ΜD στο περιπτερο και πλεον διαβαζω:)

Θα παρω κι ενα musclemag να δω τι παιζει

Παντως εχουν πολυ ενδιαφεροντα θεματα καποια τευχη

aaabasilis
20-12-09, 14:16
musclemag μια φορα αλλα με αηδιασε η διαφημιση του.διαβαζεις στο εξωφυλλο Δικεφαλοι σαν βουνα,λες θ εχει καμια προπονηση κτλ.κοιτας,βλεπεις τον τζει σκαρτλερ και γραφει στις 5 το απογευμα ο τζει τρωει τα χαπια του,σε δευτερολεπτα νιωθει τα νανοδιασπομενα κουρκουμπινια να σαρωνουν τους μυες του.πιανει το βαρακι και...το σηκωνει!!:weights:τελειωνει και το 4ο σετ εναλλαγης αλτηρων και...ω!!εχει κερδισει 2 μυικα κιλα σε ενα τεταρτο..πινει και το σουπερμασκλ ντρινκ του με το χυμο απο τα κακαλα ταυρου και...κανει 10 κωλοτουμπες.ο τζει βρισκετε στην καλυτερη φορμα της ζωης του!φορμα?τ φορμα?ο τζει βγαζει την φορμα τουτ και...φοραει σορτσακι!!απιστευτο!!:shock:

albertob30
11-01-10, 02:27
musclemag μια φορα αλλα με αηδιασε η διαφημιση του.διαβαζεις στο εξωφυλλο Δικεφαλοι σαν βουνα,λες θ εχει καμια προπονηση κτλ.κοιτας,βλεπεις τον τζει σκαρτλερ και γραφει στις 5 το απογευμα ο τζει τρωει τα χαπια του,σε δευτερολεπτα νιωθει τα νανοδιασπομενα κουρκουμπινια να σαρωνουν τους μυες του.πιανει το βαρακι και...το σηκωνει!!:weights:τελειωνει και το 4ο σετ εναλλαγης αλτηρων και...ω!!εχει κερδισει 2 μυικα κιλα σε ενα τεταρτο..πινει και το σουπερμασκλ ντρινκ του με το χυμο απο τα κακαλα ταυρου και...κανει 10 κωλοτουμπες.ο τζει βρισκετε στην καλυτερη φορμα της ζωης του!φορμα?τ φορμα?ο τζει βγαζει την φορμα τουτ και...φοραει σορτσακι!!απιστευτο!!:shock:

αχαχααχχααχαχαχαχα +1000000000000000000000000:turtle:

savage
11-01-10, 03:12
musclemag μια φορα αλλα με αηδιασε η διαφημιση του.διαβαζεις στο εξωφυλλο Δικεφαλοι σαν βουνα,λες θ εχει καμια προπονηση κτλ.κοιτας,βλεπεις τον τζει σκαρτλερ και γραφει στις 5 το απογευμα ο τζει τρωει τα χαπια του,σε δευτερολεπτα νιωθει τα νανοδιασπομενα κουρκουμπινια να σαρωνουν τους μυες του.πιανει το βαρακι και...το σηκωνει!!:weights:τελειωνει και το 4ο σετ εναλλαγης αλτηρων και...ω!!εχει κερδισει 2 μυικα κιλα σε ενα τεταρτο..πινει και το σουπερμασκλ ντρινκ του με το χυμο απο τα κακαλα ταυρου και...κανει 10 κωλοτουμπες.ο τζει βρισκετε στην καλυτερη φορμα της ζωης του!φορμα?τ φορμα?ο τζει βγαζει την φορμα τουτ και...φοραει σορτσακι!!απιστευτο!!:shock:

:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

psv
16-01-10, 11:56
Καλα ναι,τωρα που πηρα το πρωτο το παρατηρησα κι εγω αυτο...Εχει κατι διαφημισεις για ανεγκεφαλους τελειως.Κριμα,γιατι κατα τ'αλλα ειναι ωραιο περιοδικο...To MD παντως σταθερη αξια.Κριμα που δεν βγαινει καθε μηνα:(

Men's health να αρχισουμε να διαβαζουμε:rolf:Παιδια εχει τα παντα,πως να φτιαχνεις σωμα με το να τρως μονο σαβουρα,πως να βγαζεις λεφτα χωρις να δουλευεις ΚΑΙ πως να κανεις καλυτερο σεξ.Τι αλλο θελουμε δηλαδη

noz1989
16-01-10, 14:04
Men's health να αρχισουμε να διαβαζουμε:rolf:Παιδια εχει τα παντα,πως να φτιαχνεις σωμα με το να τρως μονο σαβουρα,πως να βγαζεις λεφτα χωρις να δουλευεις ΚΑΙ πως να κανεις καλυτερο σεξ.Τι αλλο θελουμε δηλαδη

χαχα θεος!:rolf:

TakisV
16-01-10, 18:52
Διαβάζω ότι πέσει στα χέρια μου.
Αγοράζω ανελλιπώς Muscular Development το θεωρώ από τα καλύτερα του χώρου.
Το Musclemag έχω συλλογή από το πρώτο τεύχος μέχρι το 102 αλλά δεν μπορώ να πω τα καλύτερα γιατί με ενοχλούν οι σούπερ ουαου διαφημίσεις και οι διαφημίσεις του στυλ πριν και μετά που έχει πάντα μέσα. Επίσης έχω εντοπίσει ότι τις περισσότερες φορές αναμασάνε τα ίδια πράγματα που έχουν αναφέρει και παλιότερα. Το παίρνω πλέον από συνήθεια, για την συλλογή μου και γιατί θέλω να ενημερώνομαι για το χώρο γενικώς.
Το FLEX το αγοράζω σπάνια γιατί δεν το βρίσκω πάντα.
Επίσης διαβάζω ΜensHealth και Prevention γιατί κάθε μήνα μαζί με αλλά 15 διάφορα άλλα περιοδικά μου τα φέρνει η εταιρία LIBERIS για το γυμναστήριο μου και τους πελάτες μου οπότε αφού πέφτουν στα χέρια μου τα διαβάζω.
Το θέμα είναι ότι με τόσα που διαβάζω μετά δεν θυμάμαι που διάβασα τι.

kaiowas
16-01-10, 21:22
Πριν κάνα δίμηνο αποφάσισα να πάω στο περίπτερο να αγοράσω κάτι σχετικό και βρήκα ένα FLEX MAGAZINE του 2007:banghead:

Polyneikos
17-01-10, 23:59
Εγω το MUSCLEMAG το αγοραζω όπως και ο φίλος Takisv ειπε,απο κεκτημενη ταχύτητα μαλλον,εξαλλου να δωσεις και 10-2Ο ευρω ανα δίμηνο για 1-2 περιοδικα δεν είναι και τίποτα,απλα μου αρεσει γιατί εχουν καποια άρθρα που αναφερονται στην ιστορία του αθλήματος ,πραγματικα αυτα τα απολαμβανω...
Τωρα για τα προγραμματα προπόνησης που τελικα καταλήγουν από τα μισα του άρθρου σε διαφήμιση συγκεκριμενων προϊοντων,ασχολίαστο....
Σε αυτο τον τομεα βρίσκω πολύ τίμιο και υπεύθυνο το Muscular Development,αυτό που δεν μου χτυπαει καλα είναι ότι στο ένα μισο του περιοδικου που είναι fitness,το FitnessRx ,αναφέρονται λίγο με σεξιστικες διαθεσεις,του στυλ πως θα είσαι πιο σεξυ στην παραλία,πως θα κανεις καλό κρεβατι,πως θα ξετρελλανεις την συντροφο σου κτλ.Προσπαθουν μαλλον να προσεγγισουν το κοινο που είναι πιο κοντα στο Mens Health.

Dreiko
01-06-10, 18:46
MD.το musclemag ειναι ολο διαφημηση...

Eddie
01-06-10, 19:57
Εγω το MUSCLEMAG το αγοραζω όπως και ο φίλος Takisv ειπε,απο κεκτημενη ταχύτητα μαλλον,εξαλλου να δωσεις και 10-2Ο ευρω ανα δίμηνο για 1-2 περιοδικα δεν είναι και τίποτα,απλα μου αρεσει γιατί εχουν καποια άρθρα που αναφερονται στην ιστορία του αθλήματος ,πραγματικα αυτα τα απολαμβανω...
Τωρα για τα προγραμματα προπόνησης που τελικα καταλήγουν από τα μισα του άρθρου σε διαφήμιση συγκεκριμενων προϊοντων,ασχολίαστο....
Σε αυτο τον τομεα βρίσκω πολύ τίμιο και υπεύθυνο το Muscular Development,αυτό που δεν μου χτυπαει καλα είναι ότι στο ένα μισο του περιοδικου που είναι fitness,το FitnessRx ,αναφέρονται λίγο με σεξιστικες διαθεσεις,του στυλ πως θα είσαι πιο σεξυ στην παραλία,πως θα κανεις καλό κρεβατι,πως θα ξετρελλανεις την συντροφο σου κτλ.Προσπαθουν μαλλον να προσεγγισουν το κοινο που είναι πιο κοντα στο Mens Health.


+1000000000000000000000000000


Musclemag και παλαιοτερα Flex.

PMalamas
07-12-10, 11:39
7 χρονια διαβαζα mens health..
Τον τελευταιο χρονο ξεκινησα Musclemag, αλλα εκτος απο μερικα αρθρα που αξιζαν με απογοητευσε κι εμενα λογο Muscleteck..
Πηρα λοιπον το τελευταιο Mascular development και νομιζω οτι βρηκα το περιοδικο μ για τα επομενα 7 χρονια!

dkaloge
07-12-10, 13:07
Muscular Development και ίντερνετ χρησιμοποιώ κυρίως. Καλά το Men's Health το αφήνω ασχολίαστο..

PMalamas
07-12-10, 18:25
φιλε πιστεψε με το health καθε αλλο παρα κακο μ εκανε.. εμαθα πολλα πραγματα..
κυριως στη διατροφη..
Αν και ειναι περιοδικο γενικης φυσεως δε συγγρινεται με τα υπολοιπα επανω..

jannous44
20-12-10, 14:34
Δεν χρειαζεται περιοδικα αν διαβαζεις το :bodybuildinggr: .Τα εχει ολα!!!! :thumbsup:
:weights::weights::weights::weights::thumbup::thumbup:

vaggan
24-05-11, 19:57
πλεον διαβαζω μονο παλια περιοδικα.ψαχνω για τευχη μεχρι τα μεσα του 90.μου αρεσει να διαβαζω για παλιους ελληνες αθλητες,και τις μεθοδους προπονησης που χρησημοποιουσαν.βολικος μωρος γκινης σιατραβανης ζωης πεφανης καπετανακης κρυσταλης κοσυφιδης ειναι μερικοι απο τους αγαπημενους μου.το μποντυμπιλντινγκ στη σημερινη μορφη του δεν με αγγιζει.και η κουτση μαρια με ενα κυκλο που θα παραγγειλει σε εναν απο τους εκατονταδες ντηλερς θα φτιαξει σωμα σε τρια μηνακια.οι αθλητες το ιδιο,ο χειροτερος θα παιρνει αυξητικη.ενω παλια οσο να ναι τα πραγματα ηταν πιο αγνα.

RAMBO
25-05-11, 13:20
εγω μελεταω μονο τα playboy.nitro και αλλα τησ ιδιασ κατηγοριασ:green: