PDA

Επιστροφή στο Forum : Ναταλιας log



ΝΑΤΑΛΙΑ
27-03-12, 17:10
ειπα και εγω να κανω την κινηση και να γραφω καποια πραγμματα για τις προπονησεις μου αλλα και για τις διατροφες μου. θα ηταν πιστευω καλω να διαβαζω τις αποψεις σας και να ανταλλαζουμε γνωμες.
λοιπον.

πρωινο 08.00
ομελετα με 4 ασπρδια και εναν κροκο. 200μγ χυμο.

11.00
ενα τοστ με ψωμι ολικης, τονο η κοτοπουλο και μαρουλι.

14.00
ενα σκουπ πρωτεινης και μια μπανανα.

16.00

προπονηση

18.30
120γρ κοτοπουλο με 60γρ ρυζι σαλατα πρασινη και 200γρ χυμο.

22.00
120γρ γιαουρτι η κοτατζ και λιγους ξηρους καρπους.
σε ολα τα γευματα υπαρχει ω3 η ελαιολαδο.:)

τα περισοτερα ειναι μαγειρεμενα απο το βραδυ.

marvin
27-03-12, 17:16
Καλη αρχη στο λογκ σου Ναταλια !!!!:welcome:

marvin
27-03-12, 17:23
ειπα και εγω να κανω την κινηση και να γραφω καποια πραγμματα για τις προπονησεις μου αλλα και για τις διατροφες μου. θα ηταν πιστευω καλω να διαβαζω τις αποψεις σας και να ανταλλαζουμε γνωμες.
λοιπον.

πρωινο 08.00
ομελετα με 4 ασπρδια και εναν κροκο. 200μγ χυμο. Απο τι φρουτα;

11.00
ενα τοστ με ψωμι ολικης, τονο η κοτοπουλο και μαρουλι.

14.00
ενα σκουπ πρωτεινης και μια μπανανα.

16.00

προπονηση 2μιση ωρες προπονηση κανεις βρε τσακαλι;

18.30
120γρ κοτοπουλο με 60γρ ρυζι σαλατα πρασινη και 200γρ χυμο.

22.00
120γρ γιαουρτι η κοτατζ και λιγους ξηρους καρπους.Γιατι 120 γρ;Δεν σου αρεσει η ξεφευγεις στα μακρο σου;
σε ολα τα γευματα υπαρχει ω3 η ελαιολαδο.:)

τα περισοτερα ειναι μαγειρεμενα απο το βραδυ.

Εχω αποριες .Αν θες πες μας και το στοχο σου!!:welcome:

ΝΑΤΑΛΙΑ
27-03-12, 17:29
Απο τι φρουτα;


δεν εχω καποια φρουτα ειδικα. απλα κοιτω να ειναι 100% φυσικος χυμος.:P

2μιση ωρες προπονηση κανεις βρε τσακαλι;

οχι δεν κανω τοσην ωρα. απλα αφηνω να περασει και κανενα μισαωρο με σαρανταλεπτο απο την αεροβια που εχω για να κανω γευμα. αυτο το κανω μονο αυτην την εποχη που κοντευει το καλοκαιρι.

.Γιατι 120 γρ;Δεν σου αρεσει η ξεφευγεις στα μακρο σου;

δεν μετραω ποτε θερμιδες. μετραω παντα ποσοτητες. οποτε ξερω και που παω αλλα και τι ζητα το σωμα μου και πως αντιδρα. ενας ακομα λογος ειναι πως με τοση ποσοτητα με κραταει χορτατη ολη την νυχτα.;)

υγ. στοχος ειναι να παραμεινω αυτην την στγμη στα επιπεδα που ειμαι μιας και τελειωσε η περιοδο που ειχα στοχο το ανεβασμα στα σωματικα κιλα. σε λιγο καιρο θα αυξησω και αεροβια.
μιας και το καλοκαιρακι ειναι κοντα.

Miss Fit
27-03-12, 20:14
Απο τι φρουτα;


δεν εχω καποια φρουτα ειδικα. απλα κοιτω να ειναι 100% φυσικος χυμος.:P

2μιση ωρες προπονηση κανεις βρε τσακαλι;

οχι δεν κανω τοσην ωρα. απλα αφηνω να περασει και κανενα μισαωρο με σαρανταλεπτο απο την αεροβια που εχω για να κανω γευμα. αυτο το κανω μονο αυτην την εποχη που κοντευει το καλοκαιρι.

.Γιατι 120 γρ;Δεν σου αρεσει η ξεφευγεις στα μακρο σου;

δεν μετραω ποτε θερμιδες. μετραω παντα ποσοτητες. οποτε ξερω και που παω αλλα και τι ζητα το σωμα μου και πως αντιδρα. ενας ακομα λογος ειναι πως με τοση ποσοτητα με κραταει χορτατη ολη την νυχτα.;)

υγ. στοχος ειναι να παραμεινω αυτην την στγμη στα επιπεδα που ειμαι μιας και τελειωσε η περιοδο που ειχα στοχο το ανεβασμα στα σωματικα κιλα. σε λιγο καιρο θα αυξησω και αεροβια.
μιας και το καλοκαιρακι ειναι κοντα.

Καλή αρχή και απο εμένα Ναταλία μου!! :)

voulaki
27-03-12, 20:49
Ναταλακι εσύ είσαι στη φωτο? αν ναι , είσαι κουκλαρα, μέση, κοιλια, τέλεια, μπραβο! Όταν λες χυμό του εμπορίου εννοείς, απλά χωρίς ζάχαρη?

Gianna
27-03-12, 21:38
ειπα και εγω να κανω την κινηση και να γραφω καποια πραγμματα για τις προπονησεις μου αλλα και για τις διατροφες μου. θα ηταν πιστευω καλω να διαβαζω τις αποψεις σας και να ανταλλαζουμε γνωμες.
λοιπον.

πρωινο 08.00
ομελετα με 4 ασπρδια και εναν κροκο. 200μγ χυμο.

11.00
ενα τοστ με ψωμι ολικης, τονο η κοτοπουλο και μαρουλι.

14.00
ενα σκουπ πρωτεινης και μια μπανανα.

16.00

προπονηση

18.30
120γρ κοτοπουλο με 60γρ ρυζι σαλατα πρασινη και 200γρ χυμο.

22.00
120γρ γιαουρτι η κοτατζ και λιγους ξηρους καρπους.
σε ολα τα γευματα υπαρχει ω3 η ελαιολαδο.:)

τα περισοτερα ειναι μαγειρεμενα απο το βραδυ.

Καλή αρχή Ναταλάκι:welcome:
Ας πω κι εγώ την ταπεινή μου γνώμη:
1. Πολύ χυμό έχεις βρε παιδί μου!!! Οκ φυσικός, αλλά καλύτερα το ολόκληρο φρούτο. Θα έλεγα το πρωι 1-2 ολόκληρα φρούτα και το απόγευμα δεν χρειάζεται χυμός/φρούτο
2. Δεν βάζεις και λίγο σύνθετο υδατάνθρακα το πρωί (π.χ βρώμη);;;
3. Για πριν την προπόνηση σε κρατάει αυτό; Μήπως να το έβαζες μετά;; και να πήγαινε λίγο πιο μετά το γεύμα των 6:30;
Αυτά μου ρθαν, ελπίζω να μην οδηγώ σε λάθος δρόμο.

ΝΑΤΑΛΙΑ
27-03-12, 22:40
ειπα και εγω να κανω την κινηση και να γραφω καποια πραγμματα για τις προπονησεις μου αλλα και για τις διατροφες μου. θα ηταν πιστευω καλω να διαβαζω τις αποψεις σας και να ανταλλαζουμε γνωμες.
λοιπον.

πρωινο 08.00
ομελετα με 4 ασπρδια και εναν κροκο. 200μγ χυμο.
ο χυμος υπαρχει μονο και μονο για την γρηγορη αναπληρωση γλυκογονου και την αποροφηση της πρωτεινης.

11.00
ενα τοστ με ψωμι ολικης, τονο η κοτοπουλο και μαρουλι.

14.00
ενα σκουπ πρωτεινης και μια μπανανα.

16.00

προπονηση

18.30
120γρ κοτοπουλο με 60γρ ρυζι σαλατα πρασινη και 200γρ χυμο.
το ιδιο με το πρωινο. για τον χυμο λεω.

22.00
120γρ γιαουρτι η κοτατζ και λιγους ξηρους καρπους.
σε ολα τα γευματα υπαρχει ω3 η ελαιολαδο.:)

τα περισοτερα ειναι μαγειρεμενα απο το βραδυ.

σε αυτην την διατροφη ο σκοπος ειναι να μεινω σε χαμηλα επιπεδα υδατανθρακων. οποιας ποιοτητας και να ειναι αυτοι.


Καλή αρχή και απο εμένα Ναταλία μου!! :)

να εισαι καλα. σε ευχαριστω.:toast:


Ναταλακι εσύ είσαι στη φωτο? αν ναι , είσαι κουκλαρα, μέση, κοιλια, τέλεια, μπραβο! Όταν λες χυμό του εμπορίου εννοείς, απλά χωρίς ζάχαρη?

ναι φυσικα. του εμποριου. απλα χωρις ζαχαρη.


Καλή αρχή Ναταλάκι:welcome:
Ας πω κι εγώ την ταπεινή μου γνώμη:
1. Πολύ χυμό έχεις βρε παιδί μου!!! Οκ φυσικός, αλλά καλύτερα το ολόκληρο φρούτο. Θα έλεγα το πρωι 1-2 ολόκληρα φρούτα και το απόγευμα δεν χρειάζεται χυμός/φρούτο
2. Δεν βάζεις και λίγο σύνθετο υδατάνθρακα το πρωί (π.χ βρώμη);;;
3. Για πριν την προπόνηση σε κρατάει αυτό; Μήπως να το έβαζες μετά;; και να πήγαινε λίγο πιο μετά το γεύμα των 6:30;
Αυτά μου ρθαν, ελπίζω να μην οδηγώ σε λάθος δρόμο.

18.00 τελειωνω την προπονηση. οποτε δεν υπαρχει κανενας λογος να βαλω την μπανανα εκει μιας και εχω ηδη υδατανθρακα στο γευμα μιση ωρα μετα. η μπανανα και η πρωτεινη με κρατανε μιας και η ενταση στις ασκησεις με αντισταση δεν ειναι βαρια. απο εδω και περα θα ανεβασω μονο αεροβια.


δες στη διατροφη. ;)

katerina.
27-03-12, 22:46
καλη επιτυχια και απο μενα στο στοχο σου ναταλακι..:welcome::thumbup:

ΝΑΤΑΛΙΑ
27-03-12, 22:54
ευχαριστω Κατερινα.:toast:

dorita
27-03-12, 23:48
καλως την!!:welcome::welcome: η παρεα μεγαλωνει!!

δεν θα πω καλη αρχη.....γιατι την αρχη την εχεις κανει εδω κ καιρο αν δεν κανω λαθος...κ απο το σωμα καταλαβαινουμε πολλα..............!!;);)
θα πω καλη συνεχεια σε αυτο που κανεις κ καλη επιτυχια στον στοχο σου!!!!:toast:

gym
28-03-12, 00:24
ειπα και εγω να κανω την κινηση και να γραφω καποια πραγμματα για τις προπονησεις μου αλλα και για τις διατροφες μου. θα ηταν πιστευω καλω να διαβαζω τις αποψεις σας και να ανταλλαζουμε γνωμες.
λοιπον.

πρωινο 08.00
ομελετα με 4 ασπρδια και εναν κροκο. 200μγ χυμο.

11.00
ενα τοστ με ψωμι ολικης, τονο η κοτοπουλο και μαρουλι.

14.00
ενα σκουπ πρωτεινης και μια μπανανα.

16.00

προπονηση

18.30
120γρ κοτοπουλο με 60γρ ρυζι σαλατα πρασινη και 200γρ χυμο.

22.00
120γρ γιαουρτι η κοτατζ και λιγους ξηρους καρπους.
σε ολα τα γευματα υπαρχει ω3 η ελαιολαδο.:)

τα περισοτερα ειναι μαγειρεμενα απο το βραδυ.

ελα ρε ναταλια καλη αρχη στο λογκ σου!

οργανωμενη σε βρισκω!

ο χυμος ειναι φυσικος απο τα χερακια σου η εμποριου?
προτιμω γενικα φυσικο απο σπιτι να στο πω ετσι γιατι στα του εμποριου πεφτει πολυ συντηρητικο...

αν θες ρε συ γραφεις τα στατς σου παλι για να υπαρχουν μαζι με την αρχη του λογκ σου για να ξερουμε οταν βλεπουμε ποσοτητες τι παιζει...


:toast::toast:

Eddie
28-03-12, 00:32
Καλη αρχη κοπελια :)



2μιση ωρες προπονηση κανεις βρε τσακαλι;

οχι δεν κανω τοσην ωρα. απλα αφηνω να περασει και κανενα μισαωρο με σαρανταλεπτο απο την αεροβια που εχω για να κανω γευμα. αυτο το κανω μονο αυτην την εποχη που κοντευει το καλοκαιρι.


Ψαγμενη σε βρισκω.. :clap:

eri_87
28-03-12, 12:30
Καλή αρχή στο λογκ σου καλή συνέχεια σε αυτό που κάνεις!!! Τί να λέμε, η φωτο μιλάει από μόνη της!!!:clap::thumbup:

eli_din3
28-03-12, 15:54
Απο τι φρουτα;


δεν εχω καποια φρουτα ειδικα. απλα κοιτω να ειναι 100% φυσικος χυμος.:P

2μιση ωρες προπονηση κανεις βρε τσακαλι;

οχι δεν κανω τοσην ωρα. απλα αφηνω να περασει και κανενα μισαωρο με σαρανταλεπτο απο την αεροβια που εχω για να κανω γευμα. αυτο το κανω μονο αυτην την εποχη που κοντευει το καλοκαιρι.

.Γιατι 120 γρ;Δεν σου αρεσει η ξεφευγεις στα μακρο σου;

δεν μετραω ποτε θερμιδες. μετραω παντα ποσοτητες. οποτε ξερω και που παω αλλα και τι ζητα το σωμα μου και πως αντιδρα. ενας ακομα λογος ειναι πως με τοση ποσοτητα με κραταει χορτατη ολη την νυχτα.;)

υγ. στοχος ειναι να παραμεινω αυτην την στγμη στα επιπεδα που ειμαι μιας και τελειωσε η περιοδο που ειχα στοχο το ανεβασμα στα σωματικα κιλα. σε λιγο καιρο θα αυξησω και αεροβια.
μιας και το καλοκαιρακι ειναι κοντα.


αν αυξανεις εσυ σε αεροβια εμεις τι πρεπει να κανουμε ακριβως?? :P
ποσο λιπος εχεις?

ΝΑΤΑΛΙΑ
28-03-12, 17:34
καλως την!!:welcome::welcome: η παρεα μεγαλωνει!!

δεν θα πω καλη αρχη.....γιατι την αρχη την εχεις κανει εδω κ καιρο αν δεν κανω λαθος...κ απο το σωμα καταλαβαινουμε πολλα..............!!;);)
θα πω καλη συνεχεια σε αυτο που κανεις κ καλη επιτυχια στον στοχο σου!!!!:toast:

να εισαι καλα βρε Ντορακη.:turtle:


ελα ρε ναταλια καλη αρχη στο λογκ σου!

οργανωμενη σε βρισκω!

ο χυμος ειναι φυσικος απο τα χερακια σου η εμποριου?
προτιμω γενικα φυσικο απο σπιτι να στο πω ετσι γιατι στα του εμποριου πεφτει πολυ συντηρητικο...

αν θες ρε συ γραφεις τα στατς σου παλι για να υπαρχουν μαζι με την αρχη του λογκ σου για να ξερουμε οταν βλεπουμε ποσοτητες τι παιζει...


:toast::toast:

ναι εχεις δικιο για τον χυμο. μερικες φορες τον φτιαχνω μονη μου.
1.69 ειμαι στα 64 κιλα με λιπος 17%.


Καλη αρχη κοπελια :)



Ψαγμενη σε βρισκω.. :clap:

εχω καλο δασκαλο.;)


Καλή αρχή στο λογκ σου καλή συνέχεια σε αυτό που κάνεις!!! Τί να λέμε, η φωτο μιλάει από μόνη της!!!:clap::thumbup:

ευχαριστω Ερη. :toast:


αν αυξανεις εσυ σε αεροβια εμεις τι πρεπει να κανουμε ακριβως?? :P
ποσο λιπος εχεις?

το αναφερω λιγο πιο πανω. αλλα το αεροβιο ειναι παντα ενα απο τα βασικα οπλα μιας γυναικας. αν το αφησεις σε αφηνει. αν δεν το δουλεψεις σωστα θα σε καταστραψει.:)

Stella
28-03-12, 18:29
ναι εχεις δικιο για τον χυμο. μερικες φορες τον φτιαχνω μονη μου.
1.69 ειμαι στα 64 κιλα με λιπος 17%.


Έχεις ΤΕΛΕΙΑ στατς!!!:clap::clap:
Στο έχω ξαναπεί! :green:
Μου αρέσει παααααρα πολύ το βάρος σου σε σχέση με το ποσοστό λίπους!!!
Για μένα αυτό είναι στόχος ... για ποσοστό γυρω στο 18% να μην είμαι κάτω από 60 κιλά!:thumbup:
Μπράβο σου!;)

koukoutsaki
28-03-12, 20:14
Καλησπερα Ναταλια :welcome::welcome::welcome:
καλη αρχη και απο μενα και συγχαρητηρια για την πορεια σου
καλη επιτυχια σε οτι αλλο θελεις να πετυχεις :turtle:

koukoutsaki
28-03-12, 20:15
το αεροβιο ειναι παντα ενα απο τα βασικα οπλα μιας γυναικας. αν το αφησεις σε αφηνει. αν δεν το δουλεψεις σωστα θα σε καταστραψει.:)


αχ τι εννοεις με αυτο....μπερδευτηκε η ξανθουλα...:unsure:
βλακεια κανω που κανω καθε μερα???:turtle:

xelashai
28-03-12, 20:23
καλη επιτυχια κ απο μενα...:welcome:

Gianna
28-03-12, 22:16
Έχεις ΤΕΛΕΙΑ στατς!!!:clap::clap:
Στο έχω ξαναπεί! :green:
Μου αρέσει παααααρα πολύ το βάρος σου σε σχέση με το ποσοστό λίπους!!!
Για μένα αυτό είναι στόχος ... για ποσοστό γυρω στο 18% να μην είμαι κάτω από 60 κιλά!:thumbup:
Μπράβο σου!;)

Πράγματι, η αναλογία είναι πολύ καλή!!! Τούμπανο λέμεεεεε!!!

ΝΑΤΑΛΙΑ
30-03-12, 00:48
αχ τι εννοεις με αυτο....μπερδευτηκε η ξανθουλα...:unsure:
βλακεια κανω που κανω καθε μερα???:turtle:


η αεροβια ειναι μια τεχνικη. δενετε μαζι με τα βαρη και την διατροφη.
οπως ρολο εχει και σε τι σωματικη κατασταση εισαι, τι στοχους εχεις, και σε ποσο χρονο. οι πιο πολλες απο εμας, εκτος απο τροπο ζωης γινετε και για να εχουμε κατι ομορφο να βλεπουμε εμεις αλλα και για να δειξουμε. οποτε αν ξεκινησει καποια ενα προγραμμα θα πρεπει πρωτα απο ολα να εχει καποια κιλα (μυες) για να μπορεσει να τα γραμμωσει την καταληλη στιγμη. δεν μπορει καποια να κανει αεροβια πρωι βραδυ, η να κανει 45λεπτα και μιας ωρας αν ειναι αδυνατη. δεν θα μεινει τιποτα να δειξει. η gym ανεβασε μια τελεια φωτο. θαλουμε να εχουμε μυς για να τους γραμμωσουμε. οποτε ξεκιναμε με στοχο να βαλουμε καλα κιλα επανω μας τον χειμωνα που φοραμε ρουχα βαρια και δεν φαινεται τιποτα. με περισοτερες θερμιδες απο οσες χρειαζομαστε. αεροβια κανουμε μονο για υγεια-ζεσταμα και για να κραταμε τον σωματικο ελεγχο. αναλογα τα αποτελεσματα που βλεπουμε μεσα στον μηνα ανεβαζουμε η κατεβαζουμε αεροβια. περναμε σε ισες θερμιδες για καποιο καιρο, και παλι αεροβιο βαση αποτελεσματος.

μετα και οσο φτανει το καλοκαιρακι, ανεβαζουμε αεροβιο- κανουμε αεροβιο τις καταληλες στιγμες της μερας και κατεβαζουμε θερμιδες απο υδατανθρακα. καπου εχω διαβασει στο φορουμ ενα θεμα που εχει σχεση με τις πιο σωστες ωρες της αεροβια.

αυτα τα εφαρμοζω εγω. ευχαριστω αυτον που μου τα εμαθε. τα αποτελεσματα ερχοντε και ειναι πολυ καλα.

giannis64
30-03-12, 00:56
:thumbup: πολυ καλο ποστ ναταλια. φαινεται πως εχεις καλο δασκαλο.

οσο για το θεμα ισως μιλας γιαυτο Oι πιο καταλληλες στιγμες αεροβιας ασκησης. (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?16624-O%CE%B9-%CF%80%CE%B9%CE%BF-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CF%82-%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%B3%CE%BC%CE%B5%CF%82-%CE%B1%CE%B5%CF%81%CE%BF%CE%B2%CE%B9%CE%B1%CF%82-%CE%B1%CF%83%CE%BA%CE%B7%CF%83%CE%B7%CF%82.&goto=newpost)

koukoutsaki
30-03-12, 01:01
Ευχαριστω πολυ θα το μελετησω αμεσα:thumbup:

katerina.
30-03-12, 08:36
ναταλακι καλημερα συγνωμη που λερωνω ...το log σου με μια απορια μου ...θα ηθελα να σε ρωτησω σχετικα με αυτο που αναφερεις πριν ...αν κρατας λιπος σε ενα συγκεκριμενο σημειο του σωματος ..στην περιπτωση μου γλουτο ...και θελεις να μειωσεις αυτα τα στρωματα λιπους για να φανει ο μυς...τι κανεις ???τι κανεις παιζεις ισοθερμιδικα ..κανοντας περοισσοτερο αεροβιο και κατεβαζεις υδατανθρα ...συνεχιζεις με τον ιδιο υδατανθρακα με περισσοτερο αεροβιο...δεν ξερω εχω μπερδευτει ...:unsure::unsure:..αν ξεκινησω και γεμιζω στο υπολοιπο σωμα ...γεμιζω και με πολυ λιπος στο συγκεκριμενο σημειο!!!οποτε αναγκαστικα μενω σε χαμηλες θερμιδες και υδατανθρακα

ΝΑΤΑΛΙΑ
30-03-12, 17:14
δεν τρεχει τιποτα Κατερινα μου για το log. δεν εχω και πολυ χρονο αλλωστε να γραφω τι κανω καθε μερα. αλλαζω προγραμματα προπονησης ανα 2-3 μηνες και 3 φορες τον χρονο διατροφη. σε αυτο που ρωτας τωρα. αν εισαι πανω σε θερμιδες, τοτε θα βαλεις λιπος και πιο πολυ εκει που εχεις τα περισοτερα λιποκυταρα. εσυ ισως στο σημειο που βλεπεις το προβλημα εχεις και τα πιο πολλα.
ο γλουτος απο οτι ξερω, ειναι ενα σημειο που εχει τα περισοτερα λιποκυταρα και γραμμωνουν τελευταια. η γυναικα ειναι η αντρας.
οποτε το προγραμμα αεροβιας το βγαζεις με μια γενικη εικονα που εχεις για το σωμα σου.

TRIANTAFYLLOU
30-03-12, 17:37
ένα χαρακτηριστικό της γυναικείας σωματοδομής είναι να αποθηκεύει λίπος το σώμα στην περιφέρεια και γλουτούς , αυτό είναι απόλυτα φυσιολογικό και θηλυπρεπές , απλα όταν οι γυναίκες τρέφονται σωστα πίνουν νερό γυμνάζονται αλλαζει η ποιότητα του δέρματος μειώνετε η εξαφανίζετε η κυταρίτιδα και δείχνουν όμορφοι οι γλουτοί και στρογγυλοί και ας υπάρχει και λίπος απο μέσα , αυτο δεν δείχνει άσχημα αλλα τονίζει την θηλυκότητα , σε εναν άντρα σιγουρα θα δείχνει άσχημα γιατι θα προάγει και σ αυτόν γυναικεία χαρακτηριστικά και θα γίνει σαν μπούλης.

στο θέμα μείωσης λίπους , όταν με προπόνηση διατροφή και αερόβια μια γυναίκα μειώσει το λίπος , αναλογικά θα μειώσει και απο τούς γλουτούς , όλα δηλαδή έχουν να κάνουν με τον γενικότερο προγραμματισμό μείωσης ποσοστού λίπους , αφού λέμε πως οι μύς που δουλεύουν δεν καίνε τοπικά το λίπος , αλλα γενικότερα ανάλογα που υπάρχουν οι λιποαποθήκες και τι προδιαγραφες έχει το σώμα

μια γυναίκα αν χάσει τελείως το λίπος απο τούς γλουτούς , δεν είναι όμορφο θέαμα και ας είναι αθλητική γιατι χάνει καμπύλες και θηλυκότητα , ενω με κατάληλες ασκήσεις τονίζοντας αυτούς τους μυς και απλα ελατώνοντας το λίπος δείχνουν όμορφα και σχηματισμένο.

ΝΑΤΑΛΙΑ
02-04-12, 17:30
πρωινο 08.00
ομελετα με 4 ασπρδια και εναν κροκο . μιση μπανανα

11.00
ενα τοστ με ψωμι ολικης, κοτοπουλο ντοματα και μαρουλι.

14.00
ενα σκουπ πρωτεινης 3 ρυζογκοφρετες.

16.00

προπονηση

18.30
120γρ κοτοπουλο με 60γρ ρυζι σαλατα πρασινη .

22.00
120γρ γιαουρτι η κοτατζ και λιγους ξηρους καρπους.

αυτη θα ειναι η διατροφη μου ολη την εβδομαδα με αλλαγες τα ειδει πρωτεινης.


ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ.

ΑΕΡΟΒΙΟ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ 06.30 ως 07.15 σε 120-140 ΠΑΛΜΟΥΣ

ΣΤΗΘΟΣ - ΩΜΟΙ - ΤΡΙΚΕΦΑΛΑ

1)ΠΙΕΣΕΙΣ ΣΕ ΙΣΙΟ ΠΑΓΚΟ ΜΕ ΜΠΑΡΑ 3 ΣΕΤ ΖΕΣΤΑΜΑ , 2Χ8 ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΑ ΣΕΤ

2)ΠΙΕΣΕΙΣ ΣΕ ΕΠΙΚΛΙΝΗ ΠΑΓΚΟ ΜΕ ΜΠΑΡΑ (ΖΕΣΤΑΜΑ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ,ΕΧΕΙ ΖΕΣΤΑΘΕΙ ΑΠΟ ΠΡΙΝ) 2Χ8 ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΑ ΣΕΤ

3)ΠΙΕΣΕΙΣ ΩΜΩΝ ΟΠΙΣΘΟΛΑΙΜΙΕΣ (ΖΕΣΤΑΜΑ ΔΕΝ ΧΡΕΙΖΕΤΑΙ, ΕΧΕΙ ΖΕΣΤΑΘΕΙ ΑΠΟ ΣΤΗΘΟΣ) 2Χ8 ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΑ ΣΕΤ

4)ΠΛΑΓΙΕΣ ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΑΛΤΗΡΩΝ 1Χ10 ΖΕΣΤΑΜΑ, 2Χ8 ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΑ ΣΕΤ

5)ΓΑΛΛΙΚΕΣ ΓΙΑ ΤΡΙΚΕΦΑΛΑ 1 ΣΕΤ ΖΕΣΤΑΜΑ - 2Χ8 ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΑ ΣΕΤ

ΑΕΡΟΒΙΟ 30 ΛΕΠΤΑ ΣΕ ΔΙΑΔΡΟΜΟ ΣΕ 120-140 ΠΑΛΜΟΥΣ

RAMBO
02-04-12, 17:31
2 ωρες πριν το γυμναστηριο μονο αυτα:unsure:..πεινα και εξαντληση δεν εχεις?

ΝΑΤΑΛΙΑ
02-04-12, 17:34
αυτη την εποχη πειναω. αλλα δεν γινετε αλλιως. θα αλλαξει απο την επομενη εβδομαδα. στην προπονηση ειμαι οκ. αλλα αυτη η εβδομαδα θα ειναι δυσκολη.

gym
02-04-12, 23:19
ναταλακι μου αν γινεται γραφε με μικρα ακομη την προπονηση σου γιατι κουραζει πολυ στο ματι του αναγνωστη στο νετ...

περα απο αυτο...γιατι πεινας?>εισαι στις μερες σου μηπως?;)

ΝΑΤΑΛΙΑ
02-04-12, 23:34
ok miss officer. :moderator:

οχι δεν εχει σχεση με αυτο.ετσι ειναι το προγραμμα μου βαση των στοχων που εχω μεχρι να τους φτασω. απο την αλλη εβδομαδα το προγραμμα και της διατροφης, αλλα και της προπονησης γινεται πιο δυναμικο.:green: