PDA

Επιστροφή στο Forum : Ant's log



ant
30-03-12, 15:10
Καλησπέρα σε όλους!
Ξεκίνησα και εγώ την προσπάθειά μου πριν από 1 1/2 μήνα περίπου αλλά με βρίσκει ακόμα στα ίδια- με διάφορα αναβοκατεβάσματα σε διατροφές , γυμναστικές κτλ δεν έκανα ουσιαστικά τπτ...γι αυτό και αποφασίζω να ξεκινήσω ημερολόγιο προπόνησης προκειμένου να αισθάνομαι "υποχρεωμένη" (στον ευατό μου κυρίως) να είμαι πιστή..
Από αύριο πρωί ξεκινώ κανονικά προπονήσεις (εκτός-εντός γυμναστηρίου) καθώς και καταγραφή της διατροφής.
Ξεκινάω στα 1,67εκ με 69 κιλά (και λίπος >30%).
Οποιαδήποτε βοήθεια στον αγώνα ευπρόσδεκτη!!

dorita
30-03-12, 15:19
καλη αρχη!!!!!:welcome::welcome::welcome:

xelashai
30-03-12, 15:21
καλη αρχη κ απο μενα...:welcome:

Stella
30-03-12, 15:26
Καλησπέρα σε όλους!
Ξεκίνησα και εγώ την προσπάθειά μου πριν από 1 1/2 μήνα περίπου αλλά με βρίσκει ακόμα στα ίδια- με διάφορα αναβοκατεβάσματα σε διατροφές , γυμναστικές κτλ δεν έκανα ουσιαστικά τπτ...γι αυτό και αποφασίζω να ξεκινήσω ημερολόγιο προπόνησης προκειμένου να αισθάνομαι "υποχρεωμένη" (στον ευατό μου κυρίως) να είμαι πιστή..
Από αύριο πρωί ξεκινώ κανονικά προπονήσεις (εκτός-εντός γυμναστηρίου) καθώς και καταγραφή της διατροφής.
Ξεκινάω στα 1,67εκ με 69 κιλά (και λίπος >30%).
Οποιαδήποτε βοήθεια στον αγώνα ευπρόσδεκτη!!

Καλά αρχή!
Στα ίδια στατς παίζουμε! Και΄γω κάπου τόσο ξεκίνησα τον Ιανουάριο.
Γραψε μας για σενα όσες περισσότερες λεπτομέρειες μπορείς για να καταλάβουμε.;)
Γιατί έχεις ανεβοκατεβάσματα στη διατροφή; Μήπως είναι πολύ αυστηρη και το χαλάς επειδή πεινάς;
Από γυμναστική βρες ένα προγραμμα και ακολουθησε το μερικές εβδομάδες για να δεις αν δουλευει...μην αλλάζεις συνέχεια.
Αν και κατά τη γνώμη μου στους αρχάριους ότι και να κάνουν δουλευει τον πρώτο καιρό!

koukoutsaki
30-03-12, 15:34
Καλη αρχη στο log σου και καλη συνεχεια σε οτι σχεδιαζεις :welcome::welcome::welcome: :green:

ΝΑΤΑΛΙΑ
30-03-12, 17:17
καλη αρχη να εχεις. τα πρωτα αποτελεσματα θα τα δεις στους πρωτους 6 μηνες. και γενικα στον χρονο επνω. στο λεω αυτο για να μην χαλαστεις αν δεν δεις συντομα αποτελεσματα. ;)

gym
31-03-12, 02:37
καλώς ηρθες και απο μένα!

ξεκοκκαλισε το φορουμ τοσο στα τοπικς οσο και στα αρθρα και θα μαθεις πολλα οσον αφορα την προπονηση και διατροφη αλλα και πως λειτουργει το σωμα σου!

ο,τι χρειαστεις βεβαια ειμαστε εδω για να σε βοηθησουμε!:welcome::welcome:

katerina.
31-03-12, 09:17
ουπς τωρα σε ειδα ....καλη αρχη και απο μενα ....!!!!ολα ειναι δυνατα οταν το θελεις πολυ!!!:welcome::welcome::welcome::welcome::welcome:

marvin
31-03-12, 09:18
Καλως ηρθες και απο μενα ,καλη αρχη στο λογκ σου και καλη επιτυχια στους στοχους σου.Καλο ειναι να μην αισθανεσαι υποχρεωμενη πουθενα γιατι αυτο θα σε κουρασει.Κρατα το λογκ σαν καταγραφη της προσπαθειας σου και κατι σαν προχειρο με συμβουλες και προτασεις απο ολες μας!!!;)
:turtle::turtle::turtle:

amst
31-03-12, 09:34
καλη αρχη να εχεις. τα πρωτα αποτελεσματα θα τα δεις στους πρωτους 6 μηνες. και γενικα στον χρονο επνω. στο λεω αυτο για να μην χαλαστεις αν δεν δεις συντομα αποτελεσματα. ;)

καλέ όχιιιιιιι.....
θα αλλάζει σιγά σιγά και θα το βλέπει........



Καλή αρχή και από μένα!:green:

Miss Fit
31-03-12, 09:40
Καλώς ήρθες στην παρέα μας, καλή αρχή στο λόγκ σου και καλή δυναμη. Θα δεις οτι θα σε βοηθησει πολύ να καταγράφεις τα πάντα, ασε που θα έχεις και εμάς να μην σε αφήνουμε σε ησυχία;)

ant
31-03-12, 23:09
Ευχαριστώ βρε κορίτσια για τα ενθαρρυντικά λόγια. Δεν ήμουν ποτέ στα κιλά και στο σωματότυπο που είμαι τώρα και με έχει πάρει από κάτω, οπότε αυτή τη φορά το έχω πάρει απόφαση να βελτιώσω την εικόνα μου (και να αποκτήσω και αντοχές γιατί θέλω να μπορώ να κάνω πράγματα χωρίς να μου βγαίνει η γλώσσα...).΄'Εχω ένα αγοράκι 12 μηνών περίπου, πριν από την εγκυμοσύνη γυμναζόμουν με διαφορετικούς τρόπους, παλαιότερα γυμναστήριο, στη συνέχεια ποδήλατο, τρέξιμο, πεζοπορίες, αναρρίχηση, χορούς. Πήρα αρκετά κιλά στην εγκυμοσύνη, περίπου 20 και μου έχουν ακόμα μείνει 5 + κάποια που θέλω παραπάνω να χάσω. Τα ιδανικά μου είναι γύρω στα 58..ο χρόνος τώρα για γυμναστική είναι πιο περιορισμένος, δουλεύω κανονικά πρωινά , ε και τα απογεύματα θέλω όσο γίνεται να περνώ χρόνο με την οικογένεια. Οπότε σκέφτομαι καταρχήν να φτιάξω τη διατροφή μου και γυμναστική όσες περισσότερες φορές μπορώ μέσα στη βδομάδα. Σήμερα πχ, και ενώ έλεγα ότι θα καταφέρω να πάω γυμναστήριο δεν πρόλαβα. Αντί αυτού περπάτησα με τον μικρό στην πλάτη, 45' στο βουνό (κάτι είναι και αυτό..;)
Λοιπόν η διατροφή μου σήμερα είχε ως εξής

Πρωινό 9.15: 1 ποτήρι γάλα light, 1 πιτάκι με 4 κ.σ. κουάκερ, 1 κ.γ. κακάο, 2 κ.σ. γάλα και στη συνέχεια 1/2 κ. γ. έτοιμο φυστικοβούτυρο και 1/2 μπανάνα
10.15-11.00: 45' περπάτημα
Δεκατιανό :Καφές μέτριος με 2 ζαχαρίνες (δεν πρόλαβα να φάω κάτι άλλο)
Μεσημεριανό 14.30: 5 κουταλιές σούπας φακές και 3 αυγά (από τα οποία το 1 ολόκληρο)
Απογευματινό 17.30: 1 γιαούρτι 2% λιπαρά και 10 περίπου ξηροί καρποί
Βραδινό 22.00 : 2 καλαμάκια κοτόπουλο, 1/2 βραστή πατάτα, λίγο αγγούρι και ντομάτα, 1/4 πίτα αλάδωτη από σουβλάκι και 1 ποτήρι coca zero.

Για πείτε, πώς την βλέπετε?Νομίζω είχα αρκετή ώρα ανάμεσα σε πρωινό και μεσημεριανό αλλά επειδή ήμουν για καφέ , κούνιες κτλ δεν βρήκα κάτι να φάω. Με τα αναψυκτικά zero τι παίζει? Επιτρέπονται?

koukoutsaki
01-04-12, 01:31
Ευχαριστώ βρε κορίτσια για τα ενθαρρυντικά λόγια. Δεν ήμουν ποτέ στα κιλά και στο σωματότυπο που είμαι τώρα και με έχει πάρει από κάτω, οπότε αυτή τη φορά το έχω πάρει απόφαση να βελτιώσω την εικόνα μου (και να αποκτήσω και αντοχές γιατί θέλω να μπορώ να κάνω πράγματα χωρίς να μου βγαίνει η γλώσσα...).΄'Εχω ένα αγοράκι 12 μηνών περίπου, πριν από την εγκυμοσύνη γυμναζόμουν με διαφορετικούς τρόπους, παλαιότερα γυμναστήριο, στη συνέχεια ποδήλατο, τρέξιμο, πεζοπορίες, αναρρίχηση, χορούς. Πήρα αρκετά κιλά στην εγκυμοσύνη, περίπου 20 και μου έχουν ακόμα μείνει 5 + κάποια που θέλω παραπάνω να χάσω. Τα ιδανικά μου είναι γύρω στα 58..ο χρόνος τώρα για γυμναστική είναι πιο περιορισμένος, δουλεύω κανονικά πρωινά , ε και τα απογεύματα θέλω όσο γίνεται να περνώ χρόνο με την οικογένεια. Οπότε σκέφτομαι καταρχήν να φτιάξω τη διατροφή μου και γυμναστική όσες περισσότερες φορές μπορώ μέσα στη βδομάδα. Σήμερα πχ, και ενώ έλεγα ότι θα καταφέρω να πάω γυμναστήριο δεν πρόλαβα. Αντί αυτού περπάτησα με τον μικρό στην πλάτη, 45' στο βουνό (κάτι είναι και αυτό..;)
Λοιπόν η διατροφή μου σήμερα είχε ως εξής

Πρωινό 9.15: 1 ποτήρι γάλα light, 1 πιτάκι με 4 κ.σ. κουάκερ, 1 κ.γ. κακάο, 2 κ.σ. γάλα και στη συνέχεια 1/2 κ. γ. έτοιμο φυστικοβούτυρο και 1/2 μπανάνα
10.15-11.00: 45' περπάτημα
Δεκατιανό :Καφές μέτριος με 2 ζαχαρίνες (δεν πρόλαβα να φάω κάτι άλλο)
Μεσημεριανό 14.30: 5 κουταλιές σούπας φακές και 3 αυγά (από τα οποία το 1 ολόκληρο)
Απογευματινό 17.30: 1 γιαούρτι 2% λιπαρά και 10 περίπου ξηροί καρποί
Βραδινό 22.00 : 2 καλαμάκια κοτόπουλο, 1/2 βραστή πατάτα, λίγο αγγούρι και ντομάτα, 1/4 πίτα αλάδωτη από σουβλάκι και 1 ποτήρι coca zero.

Για πείτε, πώς την βλέπετε?Νομίζω είχα αρκετή ώρα ανάμεσα σε πρωινό και μεσημεριανό αλλά επειδή ήμουν για καφέ , κούνιες κτλ δεν βρήκα κάτι να φάω. Με τα αναψυκτικά zero τι παίζει? Επιτρέπονται?

Αντε να κανω ποδαρικο στα σχολια:green::welcome:
Καλο ειναι να προσπαθησεις να παιρνεις πραγματακια σε μικρα μικρα ταπερακια αν λειπεις ωρες...μη μενεις πολλες ωρες νηστικη...ετσι θα εξαλειψεις κ πιθανοτητες πιστευω να φας καμια βλακειουλα...
Τα αναψυκτικα εγω προσωπικα εχω διαπιστωσει οτι πρηζουν....(φουσκωνουν την κοιλια) τωρα βεβαια δε ξερω κ ποσο συχνα σου αρεσει να τα καταναλωνεις...

gym
01-04-12, 01:48
Ευχαριστώ βρε κορίτσια για τα ενθαρρυντικά λόγια. Δεν ήμουν ποτέ στα κιλά και στο σωματότυπο που είμαι τώρα και με έχει πάρει από κάτω, οπότε αυτή τη φορά το έχω πάρει απόφαση να βελτιώσω την εικόνα μου (και να αποκτήσω και αντοχές γιατί θέλω να μπορώ να κάνω πράγματα χωρίς να μου βγαίνει η γλώσσα...).΄'Εχω ένα αγοράκι 12 μηνών περίπου, πριν από την εγκυμοσύνη γυμναζόμουν με διαφορετικούς τρόπους, παλαιότερα γυμναστήριο, στη συνέχεια ποδήλατο, τρέξιμο, πεζοπορίες, αναρρίχηση, χορούς. Πήρα αρκετά κιλά στην εγκυμοσύνη, περίπου 20 και μου έχουν ακόμα μείνει 5 + κάποια που θέλω παραπάνω να χάσω. Τα ιδανικά μου είναι γύρω στα 58..ο χρόνος τώρα για γυμναστική είναι πιο περιορισμένος, δουλεύω κανονικά πρωινά , ε και τα απογεύματα θέλω όσο γίνεται να περνώ χρόνο με την οικογένεια. Οπότε σκέφτομαι καταρχήν να φτιάξω τη διατροφή μου και γυμναστική όσες περισσότερες φορές μπορώ μέσα στη βδομάδα. Σήμερα πχ, και ενώ έλεγα ότι θα καταφέρω να πάω γυμναστήριο δεν πρόλαβα. Αντί αυτού περπάτησα με τον μικρό στην πλάτη, 45' στο βουνό (κάτι είναι και αυτό..;)
Λοιπόν η διατροφή μου σήμερα είχε ως εξής

Πρωινό 9.15: 1 ποτήρι γάλα light, 1 πιτάκι με 4 κ.σ. κουάκερ, 1 κ.γ. κακάο, 2 κ.σ. γάλα και στη συνέχεια 1/2 κ. γ. έτοιμο φυστικοβούτυρο και 1/2 μπανάνα λοιπον εδω ,,,μεσα στο πιτακι δεν χρειαζεται το γαλα αν το εβαλες ετσι...το πιτακι ποσα αυγα εχει?δεν χρειαζεται να εχεις πηγη πρωτεινης και απο αυγα και απο γαλα....
δεχομαι την μπανανα και το κακαο...οχι ΚΑΙ το φυστικοβουτυρο...του ματσ κ δεν χρειαζεται...

κανε το πρωινο σου πχ ως εξης...πιτακι με αυγα και κακαο κ μπανανα μεσα κ εισαι οκ....λιγες αλλαγε ςτην φορα
10.15-11.00: 45' περπάτημα
Δεκατιανό :Καφές μέτριος με 2 ζαχαρίνες (δεν πρόλαβα να φάω κάτι άλλο)
Μεσημεριανό 14.30: 5 κουταλιές σούπας φακές και 3 αυγά (από τα οποία το 1 ολόκληρο)ελαχιστες οι φακες...5κσ?τι ειναι αυτο?χορτασες?χμ...
Απογευματινό 17.30: 1 γιαούρτι 2% λιπαρά και 10 περίπου ξηροί καρποί αναλατοι ωμοι κ αρχισε να μετρας ακριβως...θα προτιμουσα ενα μηλο εδω αντι για ξηροκαρπια για να χορτασεις κ πιο πολυ
Βραδινό 22.00 : 2 καλαμάκια κοτόπουλο, 1/2 βραστή πατάτα, λίγο αγγούρι και ντομάτα, 1/4 πίτα αλάδωτη από σουβλάκι και 1 ποτήρι coca zero.
η πιτα αφου θες η πατατα...τωρα το μιση βραστη πατατα δεν εχω ιδεα ποσο ηταν σε σενα...οπως κ το 1/4 πιτας...φανταζομαι τσιμπησες ε?

θα προτιμουσα εφοσον δεν εκανες την επιλογη φιλετο κοτοπουλο εξω με σαλατα να ετρωγες καλυτερα μονο τα σουβλακια κ την πατατα...αυτα...η πιτα οχι
Για πείτε, πώς την βλέπετε?Νομίζω είχα αρκετή ώρα ανάμεσα σε πρωινό και μεσημεριανό αλλά επειδή ήμουν για καφέ , κούνιες κτλ δεν βρήκα κάτι να φάω. Με τα αναψυκτικά zero τι παίζει? Επιτρέπονται?


θα επανελθεις γρηγορα αρκει να το βαλεις προγραμμα και να μπεις σε μια σειρα


εφοσον δεν εχεις πολυ χρονο και καποιιες φορες μπορει ουτε γυμναστηριο να πας θα σου προτεινα να χρησιμοποιησεις το σωμα σου στο σπιτι οπου δεν υπαρχουν δικαιολογιες
με αυτο μπορεις να κανεις τα παντα κ απλα να τα παιξεις

με τα αναψυτκικα αυτα μπορει οπως λενε να μην εχουν θερμιδες αλλα εγω προσωπικα δεν τα εμπιστευομαι...για να ειναι τοσο γλυκα κατι βαζουν,μπορει να μην ειναι καθαρη ζαχαρη αλλα ολα αυτα τα γλυκξαντικα τα θεωρω εξισου επικινδυνα
καλυτερα να τα βγαλεις απο τη διατροφη σου κ να αντικαταστησεις με τσαγακι που θα φτιαχνεις εσυ κ τωρα που ζεσταινει ο καιρος ειναι οτι πρπεει με παγακια

τωρα σχετικα με τη διατροφη σου...στα εχω σημειωσει εκει μεσα με μωβουλι:green::green:


εαν σου φαινονται πολυ αυστηρα τα σχολια που σου εγραψα μην αγχωνεσαι....ειναι συμβουλες για να πετυχεις πιο ευκολα τον στοχο σου...κ να μαθαινεις σιγα σιγα....

:welcome::welcome:

katerina.
01-04-12, 12:14
καλη αρχη :welcome::welcome::welcome:στο ειπα ???δεν θυμαμαι !:unsure::unsure:

ant
02-04-12, 10:09
Αντε να κανω ποδαρικο στα σχολια:green::welcome:
Καλο ειναι να προσπαθησεις να παιρνεις πραγματακια σε μικρα μικρα ταπερακια αν λειπεις ωρες...μη μενεις πολλες ωρες νηστικη...ετσι θα εξαλειψεις κ πιθανοτητες πιστευω να φας καμια βλακειουλα...
Τα αναψυκτικα εγω προσωπικα εχω διαπιστωσει οτι πρηζουν....(φουσκωνουν την κοιλια) τωρα βεβαια δε ξερω κ ποσο συχνα σου αρεσει να τα καταναλωνεις...


Πράγματι πρήζουν και δίνουν το αίσθημα του κορεσμού νωρίτερα. Όχι, δεν πίνω ποσότητα. 1 ποτήρι την ημέρα συνήθως με το μεσημεριανό φαγητό αλλά δεν είναι και απόλυτο (οχι καθημερινά δηλαδή)

ant
02-04-12, 10:10
καλη αρχη :welcome::welcome::welcome:στο ειπα ???δεν θυμαμαι !:unsure::unsure:

Ευχαριστώωωωω

ant
02-04-12, 10:18
θα επανελθεις γρηγορα αρκει να το βαλεις προγραμμα και να μπεις σε μια σειρα


εφοσον δεν εχεις πολυ χρονο και καποιιες φορες μπορει ουτε γυμναστηριο να πας θα σου προτεινα να χρησιμοποιησεις το σωμα σου στο σπιτι οπου δεν υπαρχουν δικαιολογιες
με αυτο μπορεις να κανεις τα παντα κ απλα να τα παιξεις

με τα αναψυτκικα αυτα μπορει οπως λενε να μην εχουν θερμιδες αλλα εγω προσωπικα δεν τα εμπιστευομαι...για να ειναι τοσο γλυκα κατι βαζουν,μπορει να μην ειναι καθαρη ζαχαρη αλλα ολα αυτα τα γλυκξαντικα τα θεωρω εξισου επικινδυνα
καλυτερα να τα βγαλεις απο τη διατροφη σου κ να αντικαταστησεις με τσαγακι που θα φτιαχνεις εσυ κ τωρα που ζεσταινει ο καιρος ειναι οτι πρπεει με παγακια

τωρα σχετικα με τη διατροφη σου...στα εχω σημειωσει εκει μεσα με μωβουλι:green::green:


εαν σου φαινονται πολυ αυστηρα τα σχολια που σου εγραψα μην αγχωνεσαι....ειναι συμβουλες για να πετυχεις πιο ευκολα τον στοχο σου...κ να μαθαινεις σιγα σιγα....

:welcome::welcome:

Ελένη καλημέρα!
Να απαντήσω καταρχής στις ερωτήσεις σου: στο μενού του Σαββάτου, στο πρωινό, το πιτάκι δεν είχε αυγά - το ήθελα πιο "γλυκό. Θα το δοκιμάσω με αυγά και κακάο αν και νομίζω δεν θα μου πολυαρέσει. Μάλλον όταν θα βάζω αυγά θα κρατήσω πιο αλμυρή εκδοχή με κοτατζ.
Οι φακές ναι ήταν αρκετές, δεν πολυπεινούσα κιόλας οπότε δεν μου έλειψε φαγητό.
Τα ξηροκάρπια με το απογευματινό γιαούρτι ήταν ανάλατα, απλά έφαγα και αμύγδαλα και φουντούκια και καρύδια( 2-3 από το καθένα). Δεν ξέρω αν χρειάζονται συγκεκριμένοι ξηροί καρποί και να αποφεύγεται η ποικιλία..
Στο βραδινό όντως τσίμπησα από πατάτα και πίτα. Δεν ήταν μεγάλη η ποσότητα αλλά οκ καταλαβαίνω ότι είναι περιττά και τα δύο.

ant
02-04-12, 10:44
Την Κυριακή 1/4 από γυμναστική δεν έκανα τίποτα. Ήμασταν εκτός Αθηνών όλη μέρα σε φιλικό σπίτι.

Στο φαγητό προσπάθησα να το κρατήσω όσο μπορούσα:
Πρωινό 9.00: 1 ποτήρι γάλα, 1 φέτα ολικής άλεσης τοστ, με 1 κ.γ. ταχίνι, 1 κ. γ. μέλι
Δεκατιανό 11.30: 1 τόνο νερού μικρό, 3 κ. γ. φρουτόκρεμα (του μικρού που περίσσεψε, με φράουλα, μπανάνα, μήλο και αχλάδι)
Ενδιάμεσα καφές με ζαχαρίνες
Μεσημεριανό 15.30: 1 1/2 μπιφτέκι από κοτόπουλο (μέγεθος παλάμης), 1/2 πίτα σουβλάκι, σαλάτα μαρούλι-ντομάτα, 1 σοκολατάκι (με τόσα γλυκά που έπαιζαν στο τραπέζι δεν κρατήθηκα!!!!)
Απογευματινό 19.30: 1 γιαούρτι-4 αμύγδαλα
Βραδινό 22,00: 1 ποτήρι γάλα και μετά ύπνος

Δεν έφαγα πολύ σωστά το ξέρω, ειδικά προς το βράδυ αλλά νύσταζα τόσο πολύ που δεν είχα αντοχές να φτιάξω κάτι να φάω

Δευτέρα 2/4
Ξύπνημα στις 7,30 αλλά δεν πρόλαβα να φάω σπίτι
Πρωινό 9.00 (στη δουλειά) 1 ποτήρι φρέσκο χυμό πορτοκάλι, 1 κουλούρι θεσ/νικης ολικής άλεσης, 2 ασπράδια

Το υπόλοιπο μενού θα είναι κάπως έτσι
Δεκατιανό 11.30 2 φέτες γαλοπούλας με 1 αχλάδι (ΕΡΩΤΗΣΗ, ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΦΡΟΥΤΑ ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ?)
Μεσημεριανό 14.30 2 καλαμάκια κοτόπουλο , ρύζι, σαλάτα μαρούλι

Θα ξεκινήσω γυμναστήριο στις 17.00: 10' ζέσταμα διάδρομος

Σήμερα έχει πόδια:
leg press 4*12
leg curl 4*12
απαγωγούς 4*20
προσαγωγούς 4*20
γλουτούς 4*20
γάμπες 3*15
τετρακέφαλους (leg extension) 4*12

Και τρικέφαλους με τις εξής ασκήσεις
Εκτάσεις τρικεφάλων με αλτήρα πάνω από το κεφάλι 3*10
Πιέσεις με σχοινί στην τροχαλία 4*10
Βυθίσεις σε πάγκο 3* όσα μπορέσω να βγάλω

Κοιλιακούς, ραχιαίους Gym πόσα σετ, επαναλήψεις προτείνεις? Και πώς σου φαίνεται το παραπάνω πρόγραμμα? Επειδή δεν ξέρω αν θα προλαβαίνω να πηγαίνω πάνω από 3-4 φορές γυμναστήριο, να κάνω 2 μυικές ομάδες κάθε φορά? ή να βάλω και 3η ώστε να τις γυμνάζω από δυο φορές ?


Στο τέλος για σήμερα λέω 30' διάδρομο γρήγορο περπάτημα

Απογευματινό 19.00 : 1 γιαούρτι
Βραδινό 22.00 : 2 καλαμάκια κοτόπουλο, βραστή πατάτα και λάχανο σαλάτα

ant
02-04-12, 11:52
Επίσης, το σημαντικότερο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ζυγίστηκα σπίτι μου χθες βράδυ (η προηγούμενη μέτρηση ήταν σε ζυγαριά στο πατρικό μου) και έδειξε με ρούχα, 72,3κ.
Δεν ξέρω τι στο καλό έγινε και η άλλη ζυγαριά με είχε βγάλει 69. Εννοείται ότι φρίκαρα !!!!!!!!!!!!!!!!
Τέλοςπαντων, θα ζυγίζομαι από εδώ και πέρα στη δική μου για να έχω εικόνα προόδου σωστή.
Συνεπώς, 1/4/2012 72,3kgl, ύψος 1,67...

Stella
02-04-12, 13:50
Την Κυριακή 1/4 από γυμναστική δεν έκανα τίποτα. Ήμασταν εκτός Αθηνών όλη μέρα σε φιλικό σπίτι.

Στο φαγητό προσπάθησα να το κρατήσω όσο μπορούσα:
Πρωινό 9.00: 1 ποτήρι γάλα, 1 φέτα ολικής άλεσης τοστ, με 1 κ.γ. ταχίνι, 1 κ. γ. μέλι
Δεκατιανό 11.30: 1 τόνο νερού μικρό, 3 κ. γ. φρουτόκρεμα (του μικρού που περίσσεψε, με φράουλα, μπανάνα, μήλο και αχλάδι)
Ενδιάμεσα καφές με ζαχαρίνες
Μεσημεριανό 15.30: 1 1/2 μπιφτέκι από κοτόπουλο (μέγεθος παλάμης), 1/2 πίτα σουβλάκι, σαλάτα μαρούλι-ντομάτα, 1 σοκολατάκι (με τόσα γλυκά που έπαιζαν στο τραπέζι δεν κρατήθηκα!!!!)
Απογευματινό 19.30: 1 γιαούρτι-4 αμύγδαλα
Βραδινό 22,00: 1 ποτήρι γάλα και μετά ύπνος

Δεν έφαγα πολύ σωστά το ξέρω, ειδικά προς το βράδυ αλλά νύσταζα τόσο πολύ που δεν είχα αντοχές να φτιάξω κάτι να φάω

Δευτέρα 2/4
Ξύπνημα στις 7,30 αλλά δεν πρόλαβα να φάω σπίτι
Πρωινό 9.00 (στη δουλειά) 1 ποτήρι φρέσκο χυμό πορτοκάλι, 1 κουλούρι θεσ/νικης ολικής άλεσης, 2 ασπράδια

Το υπόλοιπο μενού θα είναι κάπως έτσι
Δεκατιανό 11.30 2 φέτες γαλοπούλας με 1 αχλάδι (ΕΡΩΤΗΣΗ, ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΦΡΟΥΤΑ ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ?)
Μεσημεριανό 14.30 2 καλαμάκια κοτόπουλο , ρύζι, σαλάτα μαρούλι

Καλέ μην τρως την κρεμούλα του μωρού!:green:
Περα από την πλάκα κοίτα να μην τσιμπολογάς από τις λιχουδίτσες του μωρού ειδικά από αυτες τις κρεμούλες που είναι μπόμπα σε θερμίδες και ζάχαρη! Νοnonono.....:thumbdown:
Eπίσης απέφυγε το κουλούρι που είναι σκετο ψωμι και φάε κάτι άλλο....κανένα γιαούρτι καμιά ρυζογκοφρέτα...υπάρχουν πολλές επιλογες, δες και τα λογκ των αλλων κοριτσιών να πάρεις ιδεες!;)
Η διατροφή σου παίρνει ακόμα βελτιώσεις...σιγά σιγά θα το φτιάξεις.
Το παν είναι να είσαι οργανωμένη. Μην περιμένεις τελευταία στιγμή να αποφασισεις τι θα φας. Εχε ετοιμα τα γευματα της επόμενης μέρας από την προηγούμενη ή και από περισσότερες μέρες πριν.
Ειδικά για εσένα που έχεις και το μωρό και δεν έχεις πολύ ελευθερο χρόνο!;)

ant
02-04-12, 14:38
@Stella

χαχαχα, όχι δεν του στερώ το φαγητό..και η συγκεκριμένη ήταν σκέτη φρέσκια φρουτόκρεμα..τις άλλες του εμπορίου, κάτι βανίλιες κάτι μπισκοτόκρεμες ποτέ δεν μου αρέσανε (υπάρχουν τόσα ωραία γλυκά!!:P) και δεν του τις δίνω και πλέον..

ναι η διατροφή θέλει φτιάξιμο... το κουλούρι θεσ/νικης συνήθως το τρώω κάθε πρωί τις καθημερινές (άσπρο άσπρο, όχι ολικής που πήρα σήμερα), αλλά θα προσπαθήσω να το κόψω εντελώς...όταν τρώω τα βραστά αυγά όμως ρε παιδί μου, θέλω και το ψωμάκι μου μαζί, δεν κατεβαίνουν σκέτα τα άτιμα!

ant
03-04-12, 10:06
Διορθώσεις στη διατροφή Δευτέρας

Πρωινό 9.00 (στη δουλειά) 1 ποτήρι φρέσκο χυμό πορτοκάλι, 1 κουλούρι θεσ/νικης ολικής άλεσης, 2 ασπράδια
Μεσημεριανό 13.30 3 καλαμάκια κοτόπουλο , 6-7 πηρουνιές ρύζι, σαλάτα μαρούλι
Απογευματινό 17.00 1 γιαούρτι 2%- 1 μήλο
Πριν από γυμναστήριο 5 αμύγδαλα (20.30)
Γυμναστήριο 21.45-23.00 (το πρόγραμμα όπως το είχα προαναφέρει , πόδια, τρικεφάλους κτλ)
Βραδινό 23.10 2 φέτες γαλοπούλας, 1/2 κότατζ, 1 κριτσίνι ολικής άλεσης
24.00 ύπνος

koukoutsaki
03-04-12, 11:02
Διορθώσεις στη διατροφή Δευτέρας

Πρωινό 9.00 (στη δουλειά) 1 ποτήρι φρέσκο χυμό πορτοκάλι, 1 κουλούρι θεσ/νικης ολικής άλεσης, 2 ασπράδια
Μεσημεριανό 13.30 3 καλαμάκια κοτόπουλο , 6-7 πηρουνιές ρύζι, σαλάτα μαρούλι
Απογευματινό 17.00 1 γιαούρτι 2%- 1 μήλο
Πριν από γυμναστήριο 5 αμύγδαλα (20.30)
Γυμναστήριο 21.45-23.00 (το πρόγραμμα όπως το είχα προαναφέρει , πόδια, τρικεφάλους κτλ)
Βραδινό 23.10 2 φέτες γαλοπούλας, 1/2 κότατζ, 1 κριτσίνι ολικής άλεσης
24.00 ύπνος

Καλημερουδια!
Δικη μου γνωμη, γιατι το δα και σε μενα.
Το κριτσινι το βραδυ σε χορτασε? :unsure: Αν θες καποια μερα οπωσδηποτε να φας ψωμι, μπορεις να φας σικαλεως ή ντινκελ...ειναι πιο χορταστικο...αν δε θες να φας πατατουλα;)

ant
03-04-12, 13:25
Κουκουτσάκι καλημέρα και σε σένα..ναι ήμουν οκ με το κριτσίνι, τουλάχιστον εχθές. Συνήθως τρώω σικάλεως ψωμί τοστ αλλά ξέμεινα το βράδυ.

Σήμερα τα πράγματα έχουν ως εξής:
Πρωινό 08.00 1 ποτήρι γάλα- 3 κ.σ. κουάκερ
10.30 1 τοστ με ψωμί ολικής άλεσης με 1 φέτα τυρί ,1 φ. γαλοπούλα, 3 κ.σ. κοτατζ
13.30 1/2 κοτατζ και 1 αχλάδι
17.00 φιλέτο μοσχάρι (μαγειρεμένο σε κόκκινη σάλτσα η οποία θα αφαιρεθεί) με σαλάτα λάχανο-καρότο
20.00 1 γιαούρτι 2%

αν προλάβω να κάνω προπόνηση πάλι στις 22.00 θα την καταχωρίσω αύριο πρωί

ant
04-04-12, 09:47
Τρίτη 3/4 21.25- 22.30 περπάτημα σε εξωτερικό χώρο σε έντονο ρυθμό

Τετάρτη 4/4
Πρωινό 08.00 1 ποτήρι γάλα, 1 φ. ολικής άλεσης τοστ, 1κγ ταχίνι, 1 κγ μέλι
Δεκατιανό 12.00 2 φέτες γαλοπούλας, 1/2 κοτατζ
Μεσημεριανό 16.00 Τόνος 160γρ, λάχανο σαλάτα (1κ.σ λάδι)
Δεκατιανό 19.30 1 Γιαούρτι 2%-1 μήλο

Γυμναστήριο 21.45
Πλάτη
Εμπροσθολαίμιες έλξεις στην τροχαλία 4*10
Καθιστή κωπηλατική με κλειστή λαβή 4*10 (δεν ξέρω αν περιγράφω σωστά την άσκηση)
Έλξεις στην τροχαλία με κλειστή λαβή 3*10
Κωπηλατική με αλτήρα 3*10

Ωμοι
Πιέσεις με αλτήρες 4*10
Με τροχαλία όρθια κωπηλατική 4*10
Εκτάσεις με αλτήρες 3*10

Κοιλιακοί
Ροκανίσματα 4*25
Πλάγιοι 3*20
Ραχιαίοι 3*15

Αερόβιο 30 λεπτά (περπάτημα με ρυθμό 7χιλ)

23.20 Ομελέτα, 3 ασπράδια, 1/2 κότατζ, ρίγανη, πιπεριά- 1 ντομάτα

eri_87
04-04-12, 14:17
Καλή αρχή στο λογκ κ από μένα!!! Νομίζω ότι έχεις θέληση να μάθεις να επιλέγεις πιο σωστές τροφές κ συνδυασμούς, οπότε μια χαρά θα πας με τις συμβουλές των κοριτσιών! Keep on! :weights:

marvin
04-04-12, 15:41
Κουκουτσάκι καλημέρα και σε σένα..ναι ήμουν οκ με το κριτσίνι, τουλάχιστον εχθές. Συνήθως τρώω σικάλεως ψωμί τοστ αλλά ξέμεινα το βράδυ.

Σήμερα τα πράγματα έχουν ως εξής:
Πρωινό 08.00 1 ποτήρι γάλα- 3 κ.σ. κουάκερ
10.30 1 τοστ με ψωμί ολικής άλεσης με 1 φέτα τυρί ,1 φ. γαλοπούλα, 3 κ.σ. κοτατζ
13.30 1/2 κοτατζ και 1 αχλάδι
17.00 φιλέτο μοσχάρι (μαγειρεμένο σε κόκκινη σάλτσα η οποία θα αφαιρεθεί) με σαλάτα λάχανο-καρότο
20.00 1 γιαούρτι 2%

αν προλάβω να κάνω προπόνηση πάλι στις 22.00 θα την καταχωρίσω αύριο πρωί

Σαν λιγο δεν τρως εσυ Αντ μου;Σε βολευει να τρως τοσο λιγο στις 13.30 και να εχεις στις 17:00 κανονικο γευμα της μερας;Αν κανεις προπονηση στις 22:00 ενα γιαουρτακι σε κραταει ;:welcome:

ant
05-04-12, 11:47
@ eri_87 Καλημέρα και ευχαριστώ! Θα το προσπαθήσω και όντως η παρέα του forum είναι πολύτιμη!



@ marvin Καλημέρα! Έτυχε εχθές να φάω έτσι, συνήθως παίρνω μεσημεριανό στη δουλειά οπότε τρώω πιο πολύ. Γενικώς όμως πρέπει να πέσω αρκετά σε θερμίδες γιατί έχω αρκετά παραπανίσια κιλά που πρέπει να φύγουν. Οπότε θα κρατήσω για αρχή αυτό το μοτίβο στη διατροφή για να δω πώς θα πάει. Το θέμα νομίζω για μένα είναι όχι μόνο να "χτίσω μυς", πρώτα να απαλλαγώ από περιττά κιλά και στη συνέχεια να βάλω μυς (δεν ξέρω, λάθος σκέφτομαι?)- θα μου πεις ότι αυτά γίνονται παράλληλα..

ant
05-04-12, 13:36
Διατροφή Πέμπτη 5/4

Πρωινό 08.00 1 ποτήρι γάλα χαμηλών λιπαρών, 1 κομμάτι κέηκ βρώμης (8 ασπράδια-2 κρόκους, 4κ.σ. ζαχαρίνη, 1 κγ. κακάο, 4 κ.σ. κουάκερ, 1 1/2 φακ. μπεικιν παουντερ )- βγήκανε συνολικά 8 κομμάτια (μέγεθος παλάμης)

Δεκατιανό 10.00 1 τοστ ολικής με 1φέτα τυρί, 1 γαλοπούλα, 3 κ. γ. κότατζ

Μεσημεριανό 14.00 1 τόνος 160γρ, λευκό ρύζι 10 πηρουνιές- 1 αχλάδι

Γυμναστήριο 17.00- Αερόβιο 40' - Κοιλιακοί

Απογευματινό 19.00 - Ομελέτα με 4 ασπράδια, πιπεριά- αρακάς (μια τρυπητή) μαγειρεμένος με ντομάτα, λάδι κτλ

Βραδινό 22.00 Γιαούρτι 2% -5 αμύγδαλα

koukoutsaki
05-04-12, 14:02
Διατροφή Πέμπτη 5/4

Πρωινό 08.00 1 ποτήρι γάλα χαμηλών λιπαρών, 1 κομμάτι κέηκ βρώμης (8 ασπράδια-2 κρόκους, 4κ.σ. ζαχαρίνη, 1 κγ. κακάο, 4 κ.σ. κουάκερ, 1 1/2 φακ. μπεικιν παουντερ )- βγήκανε συνολικά 8 κομμάτια (μέγεθος παλάμης)

Δεκατιανό 10.00 1 τοστ ολικής με 1φέτα τυρί, 1 γαλοπούλα, 3 κ. γ. κότατζ

Μεσημεριανό 14.00 1 τόνος 160γρ, λευκό ρύζι 10 πηρουνιές- 1 αχλάδι

Γυμναστήριο 17.00- Αερόβιο 40' - Κοιλιακοί

Απογευματινό 19.00 - Ομελέτα με 4 ασπράδια, πιπεριά- αρακάς (μια τρυπητή) μαγειρεμένος με ντομάτα, λάδι κτλ

Βραδινό 22.00 Γιαούρτι 2% -5 αμύγδαλα


το κεκακι ειναι ολα τα λεφτα...
πως σου βγηκε με κροκους?εγω δεν εβαλα

ant
05-04-12, 15:02
το κεκακι ειναι ολα τα λεφτα...
πως σου βγηκε με κροκους?εγω δεν εβαλα

Δεν ξέρω αν φταίει ότι έβαλα πολλά ασπράδια ή και τους δύο κρόκους πάντως δεν μου πολυάρεσε...μου μύριζε πολύ αυγουλίλα... :P
Θα το ξαναφτιάξω με λιγότερα αυγά.
Το τρως σκέτο?

koukoutsaki
05-04-12, 16:49
Εγω δεν εβαλα κροκο
α εβαλα κ μια βανιλια
μοσχοβολουσε

εεεε δεν κυλαει στο λαρυγγι ετσι μονο του με τιποτα
λιγο γαλα ουλτρα λαιτ χρειαζεται...:green:

marvin
05-04-12, 21:00
@ eri_87 Καλημέρα και ευχαριστώ! Θα το προσπαθήσω και όντως η παρέα του forum είναι πολύτιμη!



@ marvin Καλημέρα! Έτυχε εχθές να φάω έτσι, συνήθως παίρνω μεσημεριανό στη δουλειά οπότε τρώω πιο πολύ. Γενικώς όμως πρέπει να πέσω αρκετά σε θερμίδες γιατί έχω αρκετά παραπανίσια κιλά που πρέπει να φύγουν. Οπότε θα κρατήσω για αρχή αυτό το μοτίβο στη διατροφή για να δω πώς θα πάει. Το θέμα νομίζω για μένα είναι όχι μόνο να "χτίσω μυς", πρώτα να απαλλαγώ από περιττά κιλά και στη συνέχεια να βάλω μυς (δεν ξέρω, λάθος σκέφτομαι?)- θα μου πεις ότι αυτά γίνονται παράλληλα..

Αν εχεις πολλα κιλα να χασεις,δεν ειναι καλο να κατεβεις σε θερμιδες αποτομα.Το σωμα σου θα νιωσει οτι ειναι σε λιμο και μετα τα πρωτα νερα που θα χασεις ,θα μπλοκαρει το μεταβολισμο σου.
Διαβασε αν θες εδω...http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?5923-%CE%94%CE%B9%CE%B1%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%B7-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%B1%CF%81%CF%87%CE%B1%CF%81%CE%B9%CE%BF%CF%85%CF%82-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BF%CF%87%CE%B9-%CE%BC%CE%BF%CE%BD%CE%BF...

και εδω...
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?1050-%CE%94%CE%B9%CE%B1%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%AE-%CE%93%CF%81%CE%AC%CE%BC%CE%BC%CF%89%CF%83%CE%B7%CF%82

βρες ποσες θερμιδες χρειαζεσαι και μετα κατεβασε τες κατα 250 ..ισως και λιγο παραπανω για αρχη.Μην βιαζεσαι για αποτελεσματα..οσο πιο αργα χανεις τα κιλα τοσο καλυτερα προσαρμοζετε το σωμα σου!!:welcome:

ant
06-04-12, 14:34
Διατροφή 6/4/2012

Πρωινό 09.00 1 τοστ ολικής, 1 φ γαλοπούλα, 1 φ τυρί χαμηλών λιπαρών, 1 ποτήρι φρέσκος χυμός πορτοκάλι
1 καφές με μια κ. γ. ζαχαρίνη - λίγο γάλα
13.00 1 κότατζ, 8 κ.γ. ρύζι μπασμάτι, 1 ακτινίδιο
17.00 Γυμναστήριο

Στήθος
4*10 πεκ ντεκ
4*10 εκτάσεις με αλτήρες σε επικλινή πάγκο
3*10 πιέσεις με αλτήρες σε ίσιο πάγκο
3*10 πουλοβερ με αλτήρα

Δικέφαλοι
4*10 κάμψεις δικεφάλων στην τροχαλία
3*10 κάμψεις δικεφάλων (σφυρί) με αλτήρα
3*10 κάμψεις αυτοσυγκεντρώσεως με αλτήρα

(όπου αλτήρες χρησιμοποιώ τα 4κιλα, στο πεκ ντεκ βάζω 10 κιλά, στην τροχαλία 7,5 κιλά)

Κοιλιακοί- Ραχιαίοι

Αερόβιο δεν θα κάνω σήμερα- θα ξεχυθώ στις κούνιες με τον γιο!

18.00 3 ασπράδια, 6-7 πηρουνιές ρύζι
20.00 1 γιαούρτι 2%
22.00 2 καλαμάκια κοτόπουλο, 1/2 πίτα αλάδωτη, λάχανο σαλάτα

ant
09-04-12, 10:13
7/4/2012

Πρωινό 09,30 1 ποτήρι γάλα χαμηλών λιπαρών, 30 γρ κουάκερ, 1/2 μπανάνα
Καφές μετριος με ζαχαρίνες
15.00 Ομελέτα με 4 αυγά (1 ολόκληρο, τρία ασπράδια) 1 φ. γαλοπούλα, 1 φ. τυρί χαμηλών λιπαρών, σαλάτα λάχανο-καρότο
18.00 1 σοκολατάκι :bowdown: , 6 αμύγδαλα
21.20 γρήγορο περπάτημα 60'
23.00 1 γιαούρτι

Δεν έφαγα πολύ και δεν έφαγα και "ποιοτικά" αλλά δεν πεινούσα καθόλου


8/4/2012
Πρωινό 09.00 1 ποτήρι γάλα χαμηλών λιπαρών, 30 γρ. δημητριακά ολικής άλεσης
Πεζοπορία 1.30 ώρα σε βουνό
Μεσημεριανό 14.30 2 μπιφτέκια, 7 πηρουνιές ρύζι
Επιστροφή σε αυτοκίνητο, πεζοπορία 30'
Καφές με ζαχαρίνες
18.00 - 8 αμύγδαλα
20.30 burger με μπιφτέκι λαχανικών (ντομάτα, λάχανο και τυρί)
22.00 ύπνος

Από σήμερα 9/4 ξεκινάω νηστεία και δεν τρώω ούτε κρέα, γαλακτοκομικά, ψαρικά κτλ, οπότε η διατροφή θα περιλαμβάνει λαδερά, σόγια, φρούτα, χυμούς, κανένα κουλούρι θεσ/νικης, ξηρούς καρπούς, πατάτες, ρύζι, μακαρόνια. Δεν ξέρω αν έχει νόημα να την γράφω αυτή τη βδομάδα. Θα κρατήσω περιορισμένες τις θερμίδες και θα αποφύγω λιχουδιές τύπου, μαύρη σοκολάτα, χαλβά κτλ.
Θα καταγράφω τη γυμναστική.

Καλό Πάσχα σε όλους!

gym
11-04-12, 00:31
εγω θα ελεγα να τα γραφεις για να σε βοηθησει να μην ξεφυγεις θερμιδικα...

ειναι πιο ευκολο να ξεφυγεις οταν δεν τα εχεις γραμμενα...;)

ant
23-04-12, 13:00
εγω θα ελεγα να τα γραφεις για να σε βοηθησει να μην ξεφυγεις θερμιδικα...

ειναι πιο ευκολο να ξεφυγεις οταν δεν τα εχεις γραμμενα...;)

Καλημέρα gym και χρόνια πολλά και από εδώ!
Δεν είχες άδικο σε αυτό, έλειψα από Μ Πέμπτη μέχρι 21/4 οπότε και δεν είχα δίκτυο για να γράψω.
Γυμναστήριο φυσικά καθόλου αυτές τις μέρες, μόνο περπάτημα στην "εξοχή" :) αλλά και πάλι όχι καθημερινά (δεν ήταν καιρός και αυτός φέτος!) και από φαγητό..ξέφυγα! Και τις ημέρες της νηστείας και την επόμενη εβδομάδα..
Από σήμερα πάλι στο πρόγραμμα
Λοιπόν έχουμε και λέμε:

Δευτέρα 23/4
Από σήμερα ξεκινήσαμε το εξής με τον σύζυγο: Θα πηγαίνουμε 3 φορές την εβδομάδα (ή και περισσότερο, θα δούμε πώς θα μας βγει) σε γήπεδο κοντά στο σπίτι μας όπου θα κάνουμε "προπόνηση" αερόβια με ενδιάμεσες ασκήσεις ενδυνάμωσης κορμού χωρίς καθόλου να σταματάμε.
Σήμερα ξεκινήσαμε στις 7,30 και κάναμε για 40'. Δεν ξέρω ακριβώς τώρα πώς να τα γράψω, γιατί δεν κρατήσαμε χρόνο συγκεκριμένο ή σετ σε ότι κάναμε. Απλά θα αναφέρω ότι είχε το πρόγραμμα τζοκιγκ, ενδιάμεσα κάναμε κάποια spint, άρσεις κορμούς για δικεφάλους, πηδηματάκια σε σκάλες, push-aps, βυθίσεις για τρικεφάλους, κοιλιακούς. Φυσικά τα έφτυσα κυριολεκτικά και δεν μπορούσα να πάρω τα πόδια μου.
Ανιχνευτική θα είναι η πρώτη εβδομάδα να δω λίγο πολύ τι μπορώ να κάνω, και μετά θα φτιάξω ένα ας πούμε προγραμματάκι να το τηρώ για αρχή με ασκήσεις. Έχεις να μου προτείνεις κάτι?

Τις μέρες που δεν θα πηγαίνουμε το πρωί, θα πηγαίνω γυμναστήριο. Σκέφτομαι να βάλω τις μυικές ομάδες ανά 3 σε κάθε προπόνηση στο γυμναστήριο, έτσι ώστε να πηγαίνω 2 φορές τη βδομάδα. Τι λες?

Από διατροφή τα εξής:

Ξύπνημα 06.45- Η πρωινή γυμναστική που ανέφερα παραπάνω 07.30-8.15
Πρωινό 08.30 1 ποτήρι χυμό φρέσκο πορτοκάλι, 1 τοστ με 1 φ τυρί χαμηλών λιπαρών και 1 φ γαλοπούλα
Δεκατιανό 12.00 1 φιρίκι, 1 κεσεδάκι cottage
Μεσημεριανό 16.30 Κοτόπουλο στήθος, κολοκυθάκια βραστά για σαλάτα
Βραδινό 20.30 1 τόνος - 1 φλ. τσαγιού πένες ολικής άλεσης- μαρούλι σαλάτα
Πριν τον ύπνο 1 γιαούρτι 2%

Stella
23-04-12, 14:06
Καλημέρα gym και χρόνια πολλά και από εδώ!
Δεν είχες άδικο σε αυτό, έλειψα από Μ Πέμπτη μέχρι 21/4 οπότε και δεν είχα δίκτυο για να γράψω.
Γυμναστήριο φυσικά καθόλου αυτές τις μέρες, μόνο περπάτημα στην "εξοχή" :) αλλά και πάλι όχι καθημερινά (δεν ήταν καιρός και αυτός φέτος!) και από φαγητό..ξέφυγα! Και τις ημέρες της νηστείας και την επόμενη εβδομάδα..
Από σήμερα πάλι στο πρόγραμμα
Λοιπόν έχουμε και λέμε:

Δευτέρα 23/4
Από σήμερα ξεκινήσαμε το εξής με τον σύζυγο: Θα πηγαίνουμε 3 φορές την εβδομάδα (ή και περισσότερο, θα δούμε πώς θα μας βγει) σε γήπεδο κοντά στο σπίτι μας όπου θα κάνουμε "προπόνηση" αερόβια με ενδιάμεσες ασκήσεις ενδυνάμωσης κορμού χωρίς καθόλου να σταματάμε.
Σήμερα ξεκινήσαμε στις 7,30 και κάναμε για 40'. Δεν ξέρω ακριβώς τώρα πώς να τα γράψω, γιατί δεν κρατήσαμε χρόνο συγκεκριμένο ή σετ σε ότι κάναμε. Απλά θα αναφέρω ότι είχε το πρόγραμμα τζοκιγκ, ενδιάμεσα κάναμε κάποια spint, άρσεις κορμούς για δικεφάλους, πηδηματάκια σε σκάλες, push-aps, βυθίσεις για τρικεφάλους, κοιλιακούς. Φυσικά τα έφτυσα κυριολεκτικά και δεν μπορούσα να πάρω τα πόδια μου.
Ανιχνευτική θα είναι η πρώτη εβδομάδα να δω λίγο πολύ τι μπορώ να κάνω, και μετά θα φτιάξω ένα ας πούμε προγραμματάκι να το τηρώ για αρχή με ασκήσεις. Έχεις να μου προτείνεις κάτι?

Τις μέρες που δεν θα πηγαίνουμε το πρωί, θα πηγαίνω γυμναστήριο. Σκέφτομαι να βάλω τις μυικές ομάδες ανά 3 σε κάθε προπόνηση στο γυμναστήριο, έτσι ώστε να πηγαίνω 2 φορές τη βδομάδα. Τι λες?

Από διατροφή τα εξής:

Ξύπνημα 06.45- Η πρωινή γυμναστική που ανέφερα παραπάνω 07.30-8.15
Πρωινό 08.30 1 ποτήρι χυμό φρέσκο πορτοκάλι, 1 τοστ με 1 φ τυρί χαμηλών λιπαρών και 1 φ γαλοπούλα
Δεκατιανό 12.00 1 φιρίκι, 1 κεσεδάκι cottage
Μεσημεριανό 16.30 Κοτόπουλο στήθος, κολοκυθάκια βραστά για σαλάτα
Βραδινό 20.30 1 τόνος - 1 φλ. τσαγιού πένες ολικής άλεσης- μαρούλι σαλάτα
Πριν τον ύπνο 1 γιαούρτι 2%

Kαλώς σε ξαναβρήκαμε!
Πόλύ καλό αυτό που κάνεις με το συζυγο στο γήπεδο.
Αν είσαι συνεπής και το τηρήσεις (εγώ που το εκανα δεν έχανα προπόνηση για κανενα λόγο) και με μια καλή διατροφή με μέτριες θερμίδες, θα έχεις φοβερά αποτελέσματα!!!
Μόνο μια πρόταση από εμένα, στο τρεξιμο που κάνεις να έχεις καθορίσει από πριν τις αποστασεις των σπριντ και τους χρόνους που θα τα κάνεις για να πιεζεσαι μέχρι τέρμα.
Γενικά σε όλα όσα κάνεις να τα έχεις από πριν γραμμένα σε χαρτί για να βλέπεις και βελτιωση από προπόνηση σε προπόνηση.

Για το γυμναστήριο που λες, αν τα δίνεις όλα στο γήπεδο...δεν ξέρω κατα πόσο θα μπορέσεις να ανταπεξέλθεις.
Εγώ πχ. που έκανα 3 φορες τη βδομάδα μόνο τρέξιμο (αλλά δυνατα), προπόνηση ποδιών δεν ήταν δυνατό να κάνω, γιατί τις ενδιάμεσες μέρες επρεπε να τα ξεκουράζω για να μπορώ να τα δώσω όλα την επομένη στο γήπεδο.
Φαντάσου εσυ που κάνεις και άλλα πράγματα....push-ups, βυθίσεις για τρικεφάλους, κοιλιακούς....αν tα κάνεις με φουλ ένταση νομίζω ότι δε θα εχεις δυνάμεις να κάνεις τις ίδιες ομάδες και στο gym...

ant
24-04-12, 09:34
Kαλώς σε ξαναβρήκαμε!
Πόλύ καλό αυτό που κάνεις με το συζυγο στο γήπεδο.
Αν είσαι συνεπής και το τηρήσεις (εγώ που το εκανα δεν έχανα προπόνηση για κανενα λόγο) και με μια καλή διατροφή με μέτριες θερμίδες, θα έχεις φοβερά αποτελέσματα!!!
Μόνο μια πρόταση από εμένα, στο τρεξιμο που κάνεις να έχεις καθορίσει από πριν τις αποστασεις των σπριντ και τους χρόνους που θα τα κάνεις για να πιεζεσαι μέχρι τέρμα.
Γενικά σε όλα όσα κάνεις να τα έχεις από πριν γραμμένα σε χαρτί για να βλέπεις και βελτιωση από προπόνηση σε προπόνηση.

Για το γυμναστήριο που λες, αν τα δίνεις όλα στο γήπεδο...δεν ξέρω κατα πόσο θα μπορέσεις να ανταπεξέλθεις.
Εγώ πχ. που έκανα 3 φορες τη βδομάδα μόνο τρέξιμο (αλλά δυνατα), προπόνηση ποδιών δεν ήταν δυνατό να κάνω, γιατί τις ενδιάμεσες μέρες επρεπε να τα ξεκουράζω για να μπορώ να τα δώσω όλα την επομένη στο γήπεδο.
Φαντάσου εσυ που κάνεις και άλλα πράγματα....push-ups, βυθίσεις για τρικεφάλους, κοιλιακούς....αν tα κάνεις με φουλ ένταση νομίζω ότι δε θα εχεις δυνάμεις να κάνεις τις ίδιες ομάδες και στο gym...

Στέλλα καλημέρα!
Πιστεύω πώς θα το τηρήσω γιατί το έχουμε πάρει ζεστά και οι δύο (το στεφάνι μου έτσι και αλλιώς ασχολείται με γυμναστήρια κτλ οπότε θα έχω και υποστήριξη- κίνητρο). Άσε που αν ζεστάνει λίγο περισσότερο ο καιρός θα έχουμε και τον μικρό μαζί να χαζολογάει οπότε και αυτό θα είναι κίνητρο πριν από την δουλειά να περνάμε χρόνο μαζί.
Θα δω πώς θα πάει με το γυμναστήριο. Έχεις δίκιο σε αυτό που λες, σήμερα πχ είμαι τελείως πιασμένη σε τρικεφάλους και το πρόγραμμα στο γυμναστήριο έχει πόδια και τρικεφαλους (το βράδυ). Και αύριο το πρωί που θα πάμε γήπεδο, πάλι μια από τα ίδια.
Δεν ξέρω πώς θα το κάνω, να παγώσω συνδρομή στο γυμναστήριο και να δώσω βαρύτητα στο γήπεδο?

ant
24-04-12, 09:42
Διατροφή 24/4/2012

Πρωινό 07.45 1 ποτήρι γάλα χαμηλών λιπαρών, 1 πιτάκι (3 κ.σ. βρώμης, 1 κ. σ. γάλα, 1/2 κ.γ. κακάο) με 1 κ.γ. ταχίνι και 1κ.γ. μέλι
Καφές με 1 κ. γ. ζαχαρίνη και γάλα
Δεκατιανό 11.30 2 ασπράδια, 1 ακτινίδιο
Μεσημεριανό 15.00 1/2 κότατζ, 2 φέτες γαλοπούλα, 1 φέτα τυρί χαμηλών λιπαρών, 1 πίτα ολικής άλεσης (όλα τα παραπάνω ψημένα σαν πίτσα στην τοστιέρα) - σαλάτα μαρούλι (με ξύδι, χωρίς λάδι)
Απογευματινό 19.00 1 γιαούρτι 2% - 2 ρυζογκοφρέτες

Γυμναστήριο 21.30
10' ζέσταμα διάδρομος

Πόδια
leg press 4*12 (1*15 κιλά, 3*20 κιλά)
leg curl 4*12 (1*10 κιλά, 3*15 κιλά)
απαγωγούς 4*20 (20 κιλά)
προσαγωγούς 4*20 (20 κιλά)
γλουτούς 4*20 σε μηχάνημα (25 κιλά)
γάμπες 3*15 (15 κιλά)
τετρακέφαλους (leg extension) 4*12 (1*7,5 κιλά, και 3*10 κιλά)

Τρικέφαλα
Εκτάσεις τρικεφάλων με αλτήρα πάνω από το κεφάλι 3*10 (4 κιλά αλτήρες)
Πιέσεις με σχοινί στην τροχαλία 4*10 (1*5, 3*10 κιλά)
Βυθίσεις σε πάγκο 3* όσα μπορέσω να βγάλω


Βραδινό 23.00 Τόνος 160 γρ(μικτό)- μαρούλι- 1 κ. σ. καλαμπόκι

ant
25-04-12, 15:15
Διατροφή 25/4/2012

09.00 Πρωινό 1 φρέσκο χυμό πορτοκάλι, 1 τοστ ολικής με 1 φ γαλοπούλα, 1 φ. τυρί χαμηλών λιπαρών
12.00 Δεκατιανό 1 μήλο
14.00 4 καλαμάκια κοτόπουλο (πολύ πείνα!) , 7 πηρουνιές ρύζι, σαλάτα μαρούλι (χωρίς λάδι)
18.00 1 γιαούρτι 2%
21.00 3 ασπράδια, 1 φλ τσαγιού πένες ολικής άλεσης, μαρούλι σαλάτα

RAMBO
25-04-12, 15:19
Διατροφή 25/4/2012

09.00 Πρωινό 1 φρέσκο χυμό πορτοκάλι, 1 τοστ ολικής με 1 φ γαλοπούλα, 1 φ. τυρί χαμηλών λιπαρών
12.00 Δεκατιανό 1 μήλο
14.00 4 καλαμάκια κοτόπουλο (πολύ πείνα!) , 7 πηρουνιές ρύζι, σαλάτα μαρούλι (χωρίς λάδι)
18.00 1 γιαούρτι 2%
21.00 3 ασπράδια, 1 φλ τσαγιού πένες ολικής άλεσης, μαρούλι σαλάτα

Με ενα μηλο ενδιαμεσα λογικο;)

gym
26-04-12, 11:32
Διατροφή 25/4/2012

09.00 Πρωινό 1 φρέσκο χυμό πορτοκάλι, 1 τοστ ολικής με 1 φ γαλοπούλα, 1 φ. τυρί χαμηλών λιπαρών
12.00 Δεκατιανό 1 μήλο
14.00 4 καλαμάκια κοτόπουλο (πολύ πείνα!) , 7 πηρουνιές ρύζι, σαλάτα μαρούλι (χωρίς λάδι)
18.00 1 γιαούρτι 2%
21.00 3 ασπράδια, 1 φλ τσαγιού πένες ολικής άλεσης, μαρούλι σαλάτα

χμ...πηρoυνιες?ποσο ειναι μια πηρουνια ρυζι ακριβως?δεν μπορω να καταλαβω...και δεν μπορω καν να σχολιασω αν δεν βλεπω ποσοτητες συγκεκριμενα...

καλο θα ειναι να μετρας τα παντα γιατι με πηρουνιες,κουταλιεςκτλ κτλ δεν μπορεις να εισαι σιγουρη...

just saying!;)

gym
26-04-12, 11:36
[QUOTE=ant;560180]Στέλλα καλημέρα!
Πιστεύω πώς θα το τηρήσω γιατί το έχουμε πάρει ζεστά και οι δύο (το στεφάνι μου έτσι και αλλιώς ασχολείται με γυμναστήρια κτλ οπότε θα έχω και υποστήριξη- κίνητρο). Άσε που αν ζεστάνει λίγο περισσότερο ο καιρός θα έχουμε και τον μικρό μαζί να χαζολογάει οπότε και αυτό θα είναι κίνητρο πριν από την δουλειά να περνάμε χρόνο μαζί.
Θα δω πώς θα πάει με το γυμναστήριο. Έχεις δίκιο σε αυτό που λες, σήμερα πχ είμαι τελείως πιασμένη σε τρικεφάλους και το πρόγραμμα στο γυμναστήριο έχει πόδια και τρικεφαλους (το βράδυ). Και αύριο το πρωί που θα πάμε γήπεδο, πάλι μια από τα ίδια.
Δεν ξέρω πώς θα το κάνω, να παγώσω συνδρομή στο γυμναστήριο και να δώσω βαρύτητα στο γήπεδο?[/QUOTE


μην σταματησεις τα βαρη...καντα συνδυαστικα...θα συνηθισεις...στην αρχη μπορει αν ζοριστεις αλλα οκ,,,θα συνηθισεις κ σε αυτο!
εφοσον ο αντρας σου ασχολειται με γυμανστηρια κτλ οπως λες,θα σου εχει πει οτι ειναι απαραιτητη η προπονηση με αντιστασεις ποσο μαλλον για εμας τις γυναικες!

δωσε περισσοτερη ενφαση κ στη διατροφη χωρις να σε αγχωνει αυτο που λεω!

gym
26-04-12, 11:36
Με ενα μηλο ενδιαμεσα λογικο;)

σωστα...ενα γιαουρτακι η ενα κοτατζ εμπαινε ανετα

gym
26-04-12, 11:38
Διατροφή 24/4/2012

Πρωινό 07.45 1 ποτήρι γάλα χαμηλών λιπαρών, 1 πιτάκι (3 κ.σ. βρώμης, 1 κ. σ. γάλα, 1/2 κ.γ. κακάο) με 1 κ.γ. ταχίνι και 1κ.γ. μέλι
Καφές με 1 κ. γ. ζαχαρίνη και γάλα
Δεκατιανό 11.30 2 ασπράδια, 1 ακτινίδιο
Μεσημεριανό 15.00 1/2 κότατζ, 2 φέτες γαλοπούλα, 1 φέτα τυρί χαμηλών λιπαρών, 1 πίτα ολικής άλεσης (όλα τα παραπάνω ψημένα σαν πίτσα στην τοστιέρα) - σαλάτα μαρούλι (με ξύδι, χωρίς λάδι)
Απογευματινό 19.00 1 γιαούρτι 2% - 2 ρυζογκοφρέτες

Γυμναστήριο 21.30
10' ζέσταμα διάδρομος

Πόδια
leg press 4*12 (1*15 κιλά, 3*20 κιλά)
leg curl 4*12 (1*10 κιλά, 3*15 κιλά)
απαγωγούς 4*20 (20 κιλά)
προσαγωγούς 4*20 (20 κιλά)
γλουτούς 4*20 σε μηχάνημα (25 κιλά)
γάμπες 3*15 (15 κιλά)
τετρακέφαλους (leg extension) 4*12 (1*7,5 κιλά, και 3*10 κιλά)

Τρικέφαλα
Εκτάσεις τρικεφάλων με αλτήρα πάνω από το κεφάλι 3*10 (4 κιλά αλτήρες)
Πιέσεις με σχοινί στην τροχαλία 4*10 (1*5, 3*10 κιλά)
Βυθίσεις σε πάγκο 3* όσα μπορέσω να βγάλω


Βραδινό 23.00 Τόνος 160 γρ(μικτό)- μαρούλι- 1 κ. σ. καλαμπόκι

μικτο εννοεις που εχει μεσα κ καλαμποκι κ διαφορα?τοτε δεν χρειαζοταν το καλαμποκι το εξτρα...
επισης να το ξεπλενεις με νερο γιατι ειναι τιγκα στο αλατι...

gym
26-04-12, 11:39
Kαλώς σε ξαναβρήκαμε!
Πόλύ καλό αυτό που κάνεις με το συζυγο στο γήπεδο.
Αν είσαι συνεπής και το τηρήσεις (εγώ που το εκανα δεν έχανα προπόνηση για κανενα λόγο) και με μια καλή διατροφή με μέτριες θερμίδες, θα έχεις φοβερά αποτελέσματα!!!
Μόνο μια πρόταση από εμένα, στο τρεξιμο που κάνεις να έχεις καθορίσει από πριν τις αποστασεις των σπριντ και τους χρόνους που θα τα κάνεις για να πιεζεσαι μέχρι τέρμα.
Γενικά σε όλα όσα κάνεις να τα έχεις από πριν γραμμένα σε χαρτί για να βλέπεις και βελτιωση από προπόνηση σε προπόνηση.

Για το γυμναστήριο που λες, αν τα δίνεις όλα στο γήπεδο...δεν ξέρω κατα πόσο θα μπορέσεις να ανταπεξέλθεις.
Εγώ πχ. που έκανα 3 φορες τη βδομάδα μόνο τρέξιμο (αλλά δυνατα), προπόνηση ποδιών δεν ήταν δυνατό να κάνω, γιατί τις ενδιάμεσες μέρες επρεπε να τα ξεκουράζω για να μπορώ να τα δώσω όλα την επομένη στο γήπεδο.
Φαντάσου εσυ που κάνεις και άλλα πράγματα....push-ups, βυθίσεις για τρικεφάλους, κοιλιακούς....αν tα κάνεις με φουλ ένταση νομίζω ότι δε θα εχεις δυνάμεις να κάνεις τις ίδιες ομάδες και στο gym...

:thumbup::thumbup:βασικο ο,τι κ αν κανετε,να το σημειωνετε για να βλεπετε την προοδο σας!
κουτουρου αν πατε...καποια στιγμη θα κολλησετε κ δνε θα ξερετε τι κανατε για να το αλλαξετε κ να ξεκολλησετε...

gym
26-04-12, 11:40
Διατροφή 6/4/2012

Πρωινό 09.00 1 τοστ ολικής, 1 φ γαλοπούλα, 1 φ τυρί χαμηλών λιπαρών, 1 ποτήρι φρέσκος χυμός πορτοκάλι
1 καφές με μια κ. γ. ζαχαρίνη - λίγο γάλα
13.00 1 κότατζ, 8 κ.γ. ρύζι μπασμάτι, 1 ακτινίδιο εδω μετρησες γραμμαρια...δεν ηταν κ τοσο δυσκολο τελικα ε?
17.00 Γυμναστήριο γιατι τοσο αργοτερα γυμ?>περασαν 4 ωρες...μηπως σου κατσε βαρυ αυτο που εφαγες?


Στήθος
4*10 πεκ ντεκ
4*10 εκτάσεις με αλτήρες σε επικλινή πάγκο
3*10 πιέσεις με αλτήρες σε ίσιο πάγκο
3*10 πουλοβερ με αλτήρα

Δικέφαλοι
4*10 κάμψεις δικεφάλων στην τροχαλία
3*10 κάμψεις δικεφάλων (σφυρί) με αλτήρα
3*10 κάμψεις αυτοσυγκεντρώσεως με αλτήρα

(όπου αλτήρες χρησιμοποιώ τα 4κιλα, στο πεκ ντεκ βάζω 10 κιλά, στην τροχαλία 7,5 κιλά)

Κοιλιακοί- Ραχιαίοι

Αερόβιο δεν θα κάνω σήμερα- θα ξεχυθώ στις κούνιες με τον γιο!

18.00 3 ασπράδια, 6-7 πηρουνιές ρύζι
20.00 1 γιαούρτι 2%
22.00 2 καλαμάκια κοτόπουλο, 1/2 πίτα αλάδωτη, λάχανο σαλάτα

αυτα ειναι απο εξω να φανταστω ε?

παλι πηρουνιες κ οχι γραμμαρια...


απο ενεργεια στο γυμ πως ησουν?

ant
26-04-12, 12:42
χμ...πηρoυνιες?ποσο ειναι μια πηρουνια ρυζι ακριβως?δεν μπορω να καταλαβω...και δεν μπορω καν να σχολιασω αν δεν βλεπω ποσοτητες συγκεκριμενα...

καλο θα ειναι να μετρας τα παντα γιατι με πηρουνιες,κουταλιεςκτλ κτλ δεν μπορεις να εισαι σιγουρη...

just saying!;)

μωρέ ήμουν στη δουλειά και έτσι το υπολογίζω
αλλά οκ, θα πάρω ζυγαριά σπίτι να αρχίσω μέτρημα να ξέρω ακριβώς:P

ant
26-04-12, 12:43
μικτο εννοεις που εχει μεσα κ καλαμποκι κ διαφορα?τοτε δεν χρειαζοταν το καλαμποκι το εξτρα...
επισης να το ξεπλενεις με νερο γιατι ειναι τιγκα στο αλατι...

μικτό εννοώ με το νερό του , τα γρ της κονσέρβας δηλαδή συνολικά ανέφερα
οκ, τον ξεπλένω ήδη

ποπ κορν επιτρέπεται αντί για καλαμπόκι? χωρίς αλάτι φυσικά και με ελάχιστο λάδι φτιαγμένο?

ant
26-04-12, 12:45
αυτα ειναι απο εξω να φανταστω ε?

παλι πηρουνιες κ οχι γραμμαρια...


απο ενεργεια στο γυμ πως ησουν?



τα κ.γ. που αναφέρω είναι κουταλιές γλυκού! οπότε πάλι δεν μετράω γραμμάρια
το μεσημεριανό απέχει από γυμναστήριο γιατί ήμουν στη δουλειά, πήγα κατευθείαν γυμν μετά τη δουλειά και δεν έφαγα κάτι ενδιάμεσα. από όσο θυμάμαι, γιατί πάνε και μέρες, ήμουν οκ στο γυμναστήριο, είχα δυνάμεις δηλαδή

ant
26-04-12, 12:49
26/4/2012

Πρωινό 08.00 1 ποτήρι γάλα χαμηλών λιπαρών, 3 κ. σ. δημητριακά ολικής άλεσης
Καφές με 1 ζαχαρίνη και φρέσκο γάλα
Δεκατιανό 11.30 1 τοστ ολικής με 1 φ γαλοπούλα, 1 φ. τυρί και 1 ποτήρι φρέσκο χυμό πορτοκάλι
Μεσημεριανό 16.00 Σπανακόρυζο μια κουτάλα, 3 ασπράδια
Δεκατιανό 19.00 1/2 κότατζ, 1 μήλο
Βραδινό 22.00 2 καλαμάκια κοτόπουλο, σαλάτα μαρούλι

Γυμναστήριο δεν ξέρω αν θα προλάβω να πάω, αν ναι θα καταχωρηθεί αύριο το πρωί

ant
27-04-12, 13:28
26/4/2012
Γυμναστήριο 22.10

Πλάτη
Εμπροσθολαίμιες έλξεις στην τροχαλία 4*10
Καθιστή κωπηλατική με κλειστή λαβή 4*10 (δεν ξέρω αν περιγράφω σωστά την άσκηση)
Έλξεις στην τροχαλία με κλειστή λαβή 3*10
Κωπηλατική με αλτήρα 3*10

Ωμοι
Πιέσεις με αλτήρες 4*10
Με τροχαλία όρθια κωπηλατική 4*10
Εκτάσεις με αλτήρες 3*10

Κοιλιακοί
Ροκανίσματα 4*25
Πλάγιοι 3*20
Ραχιαίοι 3*15

Διατροφή 27/4/2012
Πρωινό 08.00 1 ποτήρι γάλα χαμηλών λιπαρών 3 κ.σ. κουάκερ
Δεκατιανό 11.00 1 ποτήρι φρέσκος χυμός πορτοκάλι, 1 τοστ ολικής-1 φ γαλοπούλα- 1 φ τυρί
Μεσημεριανό 14.30 1 τόνος νερού 112γρ ανακατεμένος με 1 κ. σ. κουάκερ και 2 μεσαία αγγούρια σκέτα
Απογευματινό 18.00 1 γιαούρτι 2% και 1 μήλο

Φεύγω για τετραήμερο από σήμερα οπότε γυμναστήριο από Τετάρτη πάλι. Δίκτυο δεν θα έχω, οπότε θα σημειώνω διατροφή και θα την ανεβάσω Τετάρτη

ant
02-05-12, 11:16
Διατροφή 28/4/2012
Πρωινό 08.00 1 ποτήρι γάλα, 3 κ.σ. κουάκερ, 1 μπανάνα
Δεκατιανό 12.00 1 σάντουιτς με μπαγκέτα ολικής άλεσης, ντομάτα, γαλοπούλα και τυρί φιλαδέλφεια
Απογευματινό 17.00 1 γιαούρτι 2%
Βραδινό σε ταβέρνα, τσίμπησα από όλα τα πιάτα ( σαλάτα λάχανο, ψωμί 1 φέτα, 1 κομμάτι μέγεθος σπιρτόκουτου φέτα τηγανιτή με μέλι, κοτόπουλο με σως μουστάρδας 1/2 μέγεθος παλάμης, χοιρινό γλυκόξινο 1/2 μέγεθος παλάμης, τυροκαυτερή 2 κ. σ., 1 κοκα κολα zero, 1 μπάλα παγωτό βανίλια)

Διατροφή 29/4/2012
Πρωινό 08.00 1 ποτήρι γάλα, 3 κ.σ. κουάκερ, 1/2 μπανάνα
Δεκατιανό 12.00 1/2 μπανάνα
Μεσημεριανό 15.00 1 1/2 μπιφτέκι μέγεθος παλάμης, σαλάτα ντομάτα, φέτα μέγεθος σπιρτόκουτου, 1 φέτα ψωμί
Καφές με γάλα σκέτος
Βραδινό 20.00 1 γιαούρτι , 1/2 μήλο

Διατροφή 30/4/2012
Πρωινό 1 ποτήρι γάλα, 1 μπάρα δημητριακών, 1/2 μήλο
Δεκατιανό 1 τοστ ολικής άλεσης γαλοπούλα-τυρί΄
Μεσημεριανό σε ταβέρνα - 2 μπιφτέκια μέγεθος παλάμης , σαλάτα λάχανο-καρότο, 1 κ σ. τυροκαυτερή, 1 κοκα zero
Βραδινό 1 σουβλάκι τυλιχτό με καλαμάκι κοτόπουλο, ντομάτα, μαρούλι, κρεμμύδι

Διατροφή 1/5/2012
Πρωινό 1 ποτήρι γάλα, 3 κ. σ. κουάκερ
Δεκατιανό 1 σαντουιτς ολικης άλεσης, με γαλοπούλα, τυρί, ντομάτα και τυρί φιλαδέλφεια
Μεσημεριανό Κλαμπ σαντουιτς με γαλοπούλα, 1 κομμάτι πίτσα
Απογευματινό 1 γιαούρτι, 1 ανανάς αποξηραμένος
Υπνος νωρίς χωρίς βραδινό

Χάλια το πρόγραμμα διατροφής όλες τις μέρες δεν το έχω καθόλου όταν φεύγω εκτός, παρασύρομαι πανεύκολα...:( Επίσης, καθόλου άσκηση όλες τις μέρες...

Διατροφή 2/5/2012
Πρωινό 08.30 1 μπάρα δημητριακών (στο δρόμο για τη δουλειά γιατί είχα αργήσει πολύ)
Δεκατιανό 10.30 1 τοστ ολικής άλεσης με 1 φ. γαλοπούλα και 1 φ. τυρί χαμηλών λιπαρών
14.30 1 τόνος νερού 112γρ

ant
03-05-12, 10:31
Διατροφή 2/5/2012
Πρωινό 08.30 1 μπάρα δημητριακών (στο δρόμο για τη δουλειά γιατί είχα αργήσει πολύ)
Δεκατιανό 10.30 1 τοστ ολικής άλεσης με 1 φ. γαλοπούλα και 1 φ. τυρί χαμηλών λιπαρών
14.30 1 τόνος νερού 112γρ[/QUOTE]

Συνέχεια διατροφής 2/5/2012
14.30 1 τόνος νερού 112 γρ+1 μήλο
17.30 Ψάρι ψητό (1 μεγάλο, δεν μέτρησα ποσότητα)
21.00 1 γιαούρτι 2%- 1 ανανάς αποξηραμένος
23.00 Ύπνος

3/5/2012
Πρωινό 08.00 2 φέτες ψωμί τοστ ολικής, 15 γρ, spread τυρί χαμηλών λιπαρών, 1 φ. γαλοπούλα, 1 αυγό
Καφές με δύο ζαχαρίνες και γάλα
10.30 1 γιαούρτι 2% - 1.κ.γ. κουάκερ
14.30 2 ασπράδια- μπρόκολο
18.00 Ψάρι ψητό, λάχανο σαλάτα
21.00 1/2 κότατζ- 1 μήλο

Ελπίζω γυμναστήριο στις 22.00, θα το καταχωρίσω το πρωί
Πρίν τον ύπνο 1/2 κότατζ - 1κ. γ. κουάκερ

ant
04-05-12, 15:26
Διατροφή 4/5/2012
08.00 1 ποτήρι γάλα χαμηλών λιπαρών, 1 μπάρα δημητριακών
11.00 1 πίτα ολικής άλεσης, 1/2 κότατζ, 1 φ γαλοπούλα, 1 φ τυρί χαμηλών λιπαρών
16.00 1 κουτάλα φασολάκια λαδερά, 3 ασπράδια
19.00 1 γιαούρτι 2% 1 μήλο
22.00 3 ασπράδια, σαλάτα μπρόκολο χωρίς λάδι, μόνο λεμόνι

RAMBO
04-05-12, 15:30
Σαν λιγα να ειναι...

gym
09-05-12, 15:27
Σαν λιγα να ειναι...

δεν χρειαζεται να τρωμε καθε μερα πια παρα πολυ...ανθρωποι ειμαστε...μπορει την μια να μην θελουμε να φαμε κ την αλλη να τρελαινομαστε με το φαγητο...;)

gym
09-05-12, 15:29
τι γινεται εδω<?πως πας?

πολυ μπαρα βλεπω...φτιαξε σπιτικες να χεις καλυτερα
δες εδω
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?14760-quot-%CE%9C%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%B1-quot-%CF%80%CF%81%CF%89%CF%84%CE%B5%CE%90%CE%BD%CE%B7%CF%82&highlight=%CF%83%CF%80%CE%B9%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B5%CF%82+%CE%BC%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%B5%CF%82

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?9535-%CE%BA%CE%AD%CE%B9%CE%BA-%CF%83%CE%BF%CE%BA%CE%BF%CE%BB%CE%AC%CF%84%CE%B1%CF%82-quot-%CE%BA%CE%B1%CE%B8%CE%B1%CF%81%CF%8C-quot-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BC%CF%80%CE%AC%CF%81%CE%B5%CF%82-%CF%83%CF%80%CE%B9%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AD%CF%82&highlight=%CF%83%CF%80%CE%B9%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B5%CF%82+%CE%BC%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%B5%CF%82

ant
09-05-12, 15:48
5/5/2012
09.00 1 ποτήρι φρέσκο χυμό πορτοκάλι, 1 φ. ψωμί τοστ ολικής, 1 κ.γ. spread dirollo, 1 αυγό
13.00 2 ασπράδια, 1 ρυζογκοφρέτα
16.30 1 σάντουιτς με πολύσπορο, 3 φέτες γαλοπούλα, ντομάτα, μαρούλι (ήμουν στη δουλειά από τις 14-19.30 οπότε δεν είχα δυνατότητα για κάτι άλλο)
20.00 1 γιαούρτι 2% 6 φουντούκια
22.30 250 ml ξινόγαλα, 2 παξιμάδια ολικής άλεσης


6/5/2012
09.00 1 ποτήρι φρέσκο χυμό πορτοκάλι, 2 ασπράδια
13.30 1 πίτα ολικής άλεσης, 2 φ. γαλοπούλα, ½ κότατζ
Καφές με γάλα και ζαχαρίνες
17.30 ½ κότατζ, 6 φράουλες
20.00 1 γιαούρτι 2%
22.30 250 ml ξινόγαλα, 2 παξιμάδια ολικής άλεσης

7/5/2012
07.00-07.45 Πρωινή γυμναστική σε ύπαιθρο, τρέξιμο, sprint, push-ups, βυθίσεις για τρικέφαλο, σκουοτ, κοιλιακοί (ακόμα δεν έχω φτιάξει συγκεκριμένο πρόγραμμα και κάνω λίγο από όλα )
09.00 Σάντουιτς με 3 φέτες ολικής άλεσης, 2 φ. γαλοπούλα, 1φ. τυρί χαμηλών λιπαρών, 3 κ.γ. κότατζ, ντομάτα, μαρούλι, 1 ποτήρι φρέσκο χυμό πορτοκάλι
12.00 ½ κότατζ, 1 αχλάδι, 1 ακτινίδιο
15.00 2 ασπράδια, μπρόκολο σαλάτα
19.00 1 γιαούρτι 2%
22.00 πίτσα σπιτική ολικής άλεσης με γαλοπούλα, τυρί, φρέσκια ντομάτα, πιπεριά, μανιτάρια – 2 μεγάλα κομμάτια

8/5/2012
08.30 1 ποτήρι γάλα 2%, ½ μπάρα δημητριακών
11.00 1 μήλο, ½ κότατζ
14.00 Ξινόγαλα 250 ml. 2 παξιμάδια μικρά ολικής άλεσης
18.00 Τονοσαλάτα (μαρούλι + τόνος 112 γρ)
21.00 1 γιαούρτι 2% - 1 κ.σ. κουάκερ

9/5/2012
09.00 1 κουλούρι θες/νικης ολικής άλεσης
Καφές με ζαχαρίνη και γάλα
11.00 1 μήλο, 1 ποτήρι ξινόγαλα 1,5 % λιπαρών
14.00 1 τοστ ολικής με 2 φ γαλοπούλας, 1φ τυρί, ντομάτα, μαρούλι
17.00 Γυμναστήριο
Πλάτη-΄Ωμοι
Πλάτη
Εμπροσθολαίμιες έλξεις στην τροχαλία 4*10
Καθιστή κωπηλατική με κλειστή λαβή 4*10 (δεν ξέρω αν περιγράφω σωστά την άσκηση)
Έλξεις στην τροχαλία με κλειστή λαβή 3*10
Κωπηλατική με αλτήρα 3*10

Ωμοι
Πιέσεις με αλτήρες 4*10
Με τροχαλία όρθια κωπηλατική 4*10
Εκτάσεις με αλτήρες 3*10
18.00 1 γιαούρτι 2% -1 κ.γ. κουάκερ
21.00 Ομελέτα με 3 ασπράδια –πιπεριά, ½ κοτατζ, σαλάτα μαρούλι

ant
09-05-12, 15:52
τι γινεται εδω<?πως πας?

πολυ μπαρα βλεπω...φτιαξε σπιτικες να χεις καλυτερα
δες εδω
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?14760-quot-%CE%9C%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%B1-quot-%CF%80%CF%81%CF%89%CF%84%CE%B5%CE%90%CE%BD%CE%B7%CF%82&highlight=%CF%83%CF%80%CE%B9%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B5%CF%82+%CE%BC%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%B5%CF%82

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?9535-%CE%BA%CE%AD%CE%B9%CE%BA-%CF%83%CE%BF%CE%BA%CE%BF%CE%BB%CE%AC%CF%84%CE%B1%CF%82-quot-%CE%BA%CE%B1%CE%B8%CE%B1%CF%81%CF%8C-quot-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BC%CF%80%CE%AC%CF%81%CE%B5%CF%82-%CF%83%CF%80%CE%B9%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AD%CF%82&highlight=%CF%83%CF%80%CE%B9%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B5%CF%82+%CE%BC%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%B5%CF%82

Ελένη,
έτσι και έτσι, δεν μπορώ να στρώσω για τα καλά τη διατροφή... το παλεύω. Επίσης δεν είμαι και τυπική στη γυμναστική, όλο κάτι προκύπτει και χάνω προπονήσεις.
Την Παρασκευή έκανα ζύγισμα και λιπομέτρηση σε μηχάνημα , δεν ξέρω αν είναι τόσο αξιόπιστη η λιπομέτρηση, φαντάζομαι πώς όχι αλλά θα το έχω σαν μπούσουλα.
Λοιπόν στα κιλά ήμουν σχεδόν -1,8kgr δηλαδή 70,6 και το λίπος έδειξε 33,3%:shock::shock::shock::shock::shock::shock::(

gym
09-05-12, 18:09
Ελένη,
έτσι και έτσι, δεν μπορώ να στρώσω για τα καλά τη διατροφή... το παλεύω. Επίσης δεν είμαι και τυπική στη γυμναστική, όλο κάτι προκύπτει και χάνω προπονήσεις.
Την Παρασκευή έκανα ζύγισμα και λιπομέτρηση σε μηχάνημα , δεν ξέρω αν είναι τόσο αξιόπιστη η λιπομέτρηση, φαντάζομαι πώς όχι αλλά θα το έχω σαν μπούσουλα.
Λοιπόν στα κιλά ήμουν σχεδόν -1,8kgr δηλαδή 70,6 και το λίπος έδειξε 33,3%:shock::shock::shock::shock::shock::shock::(

κακως...παντα ολο κατι θα προκυπτει
βαλε σαν προτεραιοτητα κατι απο τα δυο γιατι αλλιως δουλεια δεν κανεις

επισης,το οτι δεν γραφεις λογκ(δινεις αναφορα καπου)να ξερεις οτι μετραει πολυ

οταν εχεις καποιον/καποιους να σε τσιγκλανε ειναι αλλιως...προσπαθησε το...

αμα δεν ενδιαφερθεις εσυ για σενα,τοτε ποιος?

ant
17-05-12, 14:29
Καλησπέρα, έχω μέρες να γράψω αλλά πλάκωσε δουλειά και δεν είχα χρόνο καθόλου. Διατροφή αυτές τις μέρες προσπαθούσα να την κρατήσω γύρω στις 1500 θερμίδες, αλλά έφαγα και τα γλυκάκια μου (εχθές δεν σταματούσα με τίποτα, 3 σοκολατάκια, digestive μπισκότα- βουλιμικό επεισόδιο κανονικά). Γυμναστήριο αυτή τη βδομάδα πήγα δυο φορές , όργανα (στήθος+δικεφ, τρικεφ+πόδια + 20' διάδρομο στο τέλος).
Σήμερα 17/05/2012
08.00 1 ποτήρι γάλα χαμηλών λιπαρών
10.30 1 γιαούρτι 2% και 3 κ.γ. κουακερ βρωμης
13.00 1 τοστ γαλοπουλα-τυρι με 2 ασπράδια και 1 ποτήρι κρασιού φρέσκο χυμό πορτοκάλι
16.00 1/2 κοτατζ, 1 μήλο
19.00 1 τόνο 112 γρ και 2 ρυζογκοφρετες
22.00 2 καλαμάκια κοτόπουλο, μπρόκολο σαλάτα

koukoutsaki
17-05-12, 14:36
βουλιμικο επεισοδιο τα 3 σοκολατακια? :unsure:

ant
17-05-12, 14:57
βουλιμικο επεισοδιο τα 3 σοκολατακια? :unsure:

ήταν και άλλα στη λίστα, γι αυτό και ανέφερα τη λέξη "βουλιμικό επεισόδιο", απλά δεν τα ανέφερα (παγωτό, μερέντα :shock:)

koukoutsaki
17-05-12, 15:01
Αν μου επιτρεπεις να πω τη γνωμη μου, το φαγητακι που γραφεις παραπανω μου φαινεται λιγο...
η δεν το χεις καλα μοιρασμενο...σε εξυπηρετει? :unsure: πχ θα σε κρατησουν οι δυο ρυζογκοφρετες το απογευμα?:unsure:

ant
17-05-12, 15:19
Αν μου επιτρεπεις να πω τη γνωμη μου, το φαγητακι που γραφεις παραπανω μου φαινεται λιγο...
η δεν το χεις καλα μοιρασμενο...σε εξυπηρετει? :unsure: πχ θα σε κρατησουν οι δυο ρυζογκοφρετες το απογευμα?:unsure:

εννοείται ρε συ, όλοι να λέτε τη γνώμη σας, μπας και βελτιωθώ τελικά
τις ρυζογκοφρέτες θα τις φάω με τόνο. πιστεύω θα με κρατήσουν, καθότι δεν θα κάνω και προπόνηση σήμερα νομίζω θα είμαι οκ μέχρι το τελευταίο γεύμα
εσύ τι θα πρότεινες?

koukoutsaki
17-05-12, 15:44
εγω θα εβαζα λιγο μπασματι ή γλυκοπατατα να με κρατησει γιατι θα ειχα ξυσει τους τοιχους απο την πεινα ως το βραδυ..:unsure:οι ρυζογκοφρετες δε χορταινουν

gym
28-05-12, 13:38
αχ αχ ξυλο...πολλες αραχνες βλεπω παντου 46422:(

ant
28-05-12, 14:36
αχ αχ ξυλο...πολλες αραχνες βλεπω παντου 46422:(

Μη μαλώνεις ρε συ gymaki..μπαίνω κάθε μέρα και διαβάζω σχόλια αλλά επειδή κάποιες φορές δεν προλαβαίνω να γράψω απλά το αμελώ.
Συνεχίζω κανονικά και διατροφούλα και γυμναστήριο. Την προηγούμενη βδομάδα πήγα 3 φορές γυμναστήριο , όπου από 1 φορά έκανα την κάθε μυική ομάδα και 2 φορές πρωινό τρέξιμο. Το τρέξιμο-περπάτημα ήταν από 45 λεπτά κάθε φορά.
Στο γυμναστήριο από σήμερα θα ξεκινήσω κυκλική προπόνηση σε ένα πρόγραμμα που μου ετοίμασε ο γυμναστής με σκοπό να κάψουμε όσο περισσότερο λίπος γίνεται. Θα το ποστάρω κάποια στιγμή αύριο το πρωί.
Επίσης, αγόρα και ρόφημα πρωτείνης . Θα με κρατήσει και πιο συνεπή στο στόχο μου. Να το χρησιμοποιώ σε καθημερινή βάση ή μόνο τις ημέρες που γυμνάζομαι?

ant
30-05-12, 11:04
Δευτέρα 28/05/2012
08.00 1 ποτήρι ξινόγαλα 3 παξιμαδάκια ολικής άλεσης
11.00 1 γιαούρτι 2% + 1 αχλάδι
14.00 3 ασπράδια +2 ρυζογκοφρέτες
17.00 6 πηρουνιές ρύζι ολικής + 1 μπιφτέκι + σαλάτα μαρούλι με 1κ. σ λάδι
21.00 1 ποτήρι ξινόγαλα 3 παξιμαδάκια ολικής άλεσης

Τρίτη 29/05/2012
08.00 1 κ. θεσ/νικης ολικης
11.00 γιαούρτι 2% + 1 αχλάδι
14.30 3 ασπράδια +2 ρυζογκοφρέτες
18.30 4 κ.σ. αρακάς (λαδερός με ντομάτα) - 5 πηρουνιές ρύζι ολικής - 3 φέτες γαλοπούλα φουαντρέ
22.00 Γυμναστήριο
23.00 1 scoop πρωτείνη+ 1 ποτήρι γάλα 2%

Γυμναστήριο κυκλική προπόνηση . 2 κύκλοι το παρακάτω πρόγραμμα
Για ζέσταμα τρέξιμο μέχρι το γυμναστήριο (7 λεπτά)

1. ΠΟΔΙΑ - EΚΤΑΣΕΙΣ ΤΕΤΡΑΚΕΦΑΛΩΝ – 15 * 12 κιλά
2. ΣΤΗΘΟΣ - ΚΑΘΕΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΣΤΗΘΟΥΣ – 12 *10 κιλά
3. ΠΛΑΤΗ - ΕΛΞΕΙΣ ΤΡΟΧΑΛΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ – 12 * 20 κ.
4. ΩΜΟΙ - ΑΠΑΓΩΓΕΣ ΑΛΤΗΡΩΝ – 15 * 4κ.
5. ΧΕΡΙΑ - ΔΙΚΕΦΑΛΟΙ ΤΡΟΧΑΛΙΑΣ – 12* 7,5 κ.
6. ΧΕΡΙΑ - ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΙ ΤΡΟΧΑΛΙΑΣ – 12*7,5 κ.
7. ΚΟΙΛΙΑΚΟΙ - ΡΟΚΑΝΙΣΜΑΤΑ – 30
8. ΚΟΙΛΙΑΚΟΙ - ΨΑΛΙΔΙΑ ΜΕ ΛΥΓΙΣΜΕΝΑ ΠΟΔΙΑ – 20
9. ΠΟΔΙΑ - ΑΠΑΓΩΓΟΙ – 20 * 20κ.
10. ΣΤΗΘΟΣ - ΠΕΚ ΝΤΕΚ- 15 * 10κ.
11. ΠΛΑΤΗ - ΕΛΞΕΙΣ ΑΝΑΠ. ΚΛΕΙΣΤΗ ΛΑΒΗ ΜΠΡΟΣΤΑ – 15 * 20κ.
12. ΩΜΟΙ- ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΟΜΩΝ -15*4 κ.
13. ΠΟΔΙΑ- ΚΑΜΨΕΙΣ ΔΙΚΕΦΑΛΩΝ – 15 * 15κ.
14. ΧΕΡΙΑ - ΔΙΚΕΦΑΛΟΙ ΑΛΤΗΡΕΣ ΜΕ ΣΤΡΟΦΗ – 15 * 4κ.
15. ΧΕΡΙΑ – ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΙ ΜΕ ΑΛΤΗΡΕΣ (KICK BACK) – 15 *4κ.
16. ΚΟΙΛΙΑΚΟΙ – ΑΡΣΗ ΠΟΔΙΩΝ ΠΛΑΓΙΑ ΘΕΣΗ – 20
17. ΡΑΧΙΑΙΟΙ – ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΡΑΧΙΑΙΩΝ – 20
18. ΠΟΔΙΑ – ΓΛΟΥΤΙΑΙΟΙ - 20 * 25κ.
19. ΣΤΗΘΟΣ – ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΟΡΙΖΟΝΤΙΟΥ ΠΑΓΚΟΥ ΜΕ ΑΛΤΗΡΕΣ – 12 *4κ.
20. ΠΛΑΤΗ – ΧΑΜΗΛΗ ΚΩΠΗΛΑΤΙΚΗ – 12 - 15κ.
21. ΠΟΔΙΑ – ΠΡΟΣΑΓΩΓΟΙ - 20 *20κ.
22. ΚΟΙΛΙΑΚΟΙ – ΡΟΚΑΝΙΣΜΑΤΑ 2 ΧΡΟΝΟΙ
23. ΠΟΔΙΑ – LEG PRESS – 15 (ΚΑΙ ΓΑΜΠΕΣ 20) * 30 κ.

Μου πήρε 35-40 λεπτά να κάνω το πρόγραμμα , περίπου 17-20' ο κάθε κύκλος.

Τετάρτη 30/05/2012
08.00 1 scoop πρωτείνη + 1 ποτήρι γάλα 2%
11.00 145γρ. ψωμί ολικής (μπαγκέτα)+ 1 τόνο νερού (112γρ) + μαρούλι + αγγούρι
15.30 3 φέτες γαλοπούλα + σαλάτα λάχανο

ant
31-05-12, 13:24
Τετάρτη 30/5/2012 -συνέχεια
18.30 1 γιαούρτι 2% -8 αμύγδαλα
22.00 1 κοτατζ- αγγούρι

Πέμπτη 31/5/2012
08.00 1 ποτήρι γάλα χαμηλών λιπαρών + 3 κ.σ. βρώμη
11.00 Μπαγκέτα ολικής άλεσης (περίπου 130 γρ) - 2 φέτες γαλοπούλα- ντομάτα, μαρούλι
14.00 τόνος 112γρ + 1 αχλάδι

16.00 Γυμναστήριο- Κυκλική προπόνηση όπως παραπάνω

17.00 1 scoop whey
18.30 Σαλάτα με κοτόπουλο-μαρούλι- 8 μικρά cranberries- 30γρ παρμεζάνα- 1.κ.σ λάδι-μπαλσάμικο
22.00 1/2 κοτατζ- 1 μικρό αγγούρι

ant
01-06-12, 14:49
1/6/2012

08.30 1 μικρό σαντουιτσς- μαύρο ψωμί-γαλοπούλα-1φ τυρί-ντομάτα-μαρούλι
Καφές με γάλα και ζαχαρίνη
13.00 3 καλαμάκια κοτόπουλο- ρύζι 80γρ- σαλάτα μαρούλι
19.00 1 γιαούρτι 2%-1 μήλο
22.00 4 ασπράδια- αγγούρι
24.00 1scoop whey-1 ποτήρι γάλα

gym
26-06-12, 20:54
καλε συυυυυυυυυ?καλε που εισαι?

ant
27-06-12, 10:00
Καλημέρα σε όλες!
Μπαίνω και διαβάζω καθημερινά αλλά επειδή δεν προλαβαίνω να γράφω με συνέπεια το αμελώ.
Συνεχίζω κανονικά πάντως, έχω πέσει στα 68 κιλά και βλέπω σιγά σιγά το σώμα μου να αλλάζει.

Γυμναστήριο πηγαίνω 2 φορές την εβδομάδα όπου κάνω κυκλική προπόνηση και άλλες 3 φορές αερόβιο σε γήπεδο

Ενδεικτική διατροφή 26/5/2012
08.20 - γυμναστήριο
09.15 - 1 scoop whey- 1 ποτήρι γάλα
10.30 - 1 τοστ ολικής-γαλοπούλα-τυρί
13.30- 1 ποτήρι ξινόγαλα - 3 κουταλιές quaker
16.30 - 2 μπιφτέκια μοσχαρίσια- 50γρ κοτόπουλο σχάρας - σαλάτα ντομάτα- 1 κ. σ. γιαουρτοσαλάτα
21.00 - καρπούζι-πεπόνι (από 1 φέτα) - 2 ασπράδια
23.00- ύπνος

κάποιες μέρες είναι καλύτερη η διατροφή, κάποιες με περισσότερο ψωμί ή φρούτα (αυτά βασικά δεν μπορώ να κόψω, το ψωμί - πρωινό κουλούρι- και τα καλοκαιρινά φρούτα) .

gym
27-06-12, 10:11
εφοσον με αυτα που κανεις βλεπεις διαφορα,δεν υπαρχει λογος να κανεις κατι που δεν θελεις...

οταν κολλησεις ναι,θα πρεπει να αλλαξεις κατι αλλα μεχρι τοτε ,συνεχιζεις σε αυτο το μοτιβο...

ο,τι χρειαστεις ειμαστε εδω...:welcome:

psonara
27-06-12, 20:52
Καλημέρα σε όλες!
Μπαίνω και διαβάζω καθημερινά αλλά επειδή δεν προλαβαίνω να γράφω με συνέπεια το αμελώ.
Συνεχίζω κανονικά πάντως, έχω πέσει στα 68 κιλά και βλέπω σιγά σιγά το σώμα μου να αλλάζει.

Γυμναστήριο πηγαίνω 2 φορές την εβδομάδα όπου κάνω κυκλική προπόνηση και άλλες 3 φορές αερόβιο σε γήπεδο

Ενδεικτική διατροφή 26/5/2012
08.20 - γυμναστήριο
09.15 - 1 scoop whey- 1 ποτήρι γάλα
10.30 - 1 τοστ ολικής-γαλοπούλα-τυρί
13.30- 1 ποτήρι ξινόγαλα - 3 κουταλιές quaker
16.30 - 2 μπιφτέκια μοσχαρίσια- 50γρ κοτόπουλο σχάρας - σαλάτα ντομάτα- 1 κ. σ. γιαουρτοσαλάτα
21.00 - καρπούζι-πεπόνι (από 1 φέτα) - 2 ασπράδια
23.00- ύπνος

κάποιες μέρες είναι καλύτερη η διατροφή, κάποιες με περισσότερο ψωμί ή φρούτα (αυτά βασικά δεν μπορώ να κόψω, το ψωμί - πρωινό κουλούρι- και τα καλοκαιρινά φρούτα) .

α εσυ εισαι δικια μου!δεν μπορω να κοψω το ψωμι και τα φρουτα!ειδικα απο τα καλοκαιρινα μπορω να φαω και 2 σακουλες την ημερα...οσο για το ψωμι ολο τονφουρνο ανετα....

ant
19-07-12, 15:09
Πέμπτη 19/07/2012

Γυμναστήριο κυκλική προπόνηση . 2 κύκλοι το παρακάτω πρόγραμμα

1. ΠΟΔΙΑ - EΚΤΑΣΕΙΣ ΤΕΤΡΑΚΕΦΑΛΩΝ – 15 * 15 κιλά
2. ΣΤΗΘΟΣ - ΚΑΘΕΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΣΤΗΘΟΥΣ – 12 *12,5 κιλά
3. ΠΛΑΤΗ - ΕΛΞΕΙΣ ΤΡΟΧΑΛΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ – 12 * 30 κ.
4. ΩΜΟΙ - ΑΠΑΓΩΓΕΣ ΑΛΤΗΡΩΝ – 15 * 4κ.
5. ΧΕΡΙΑ - ΔΙΚΕΦΑΛΟΙ ΤΡΟΧΑΛΙΑΣ – 12* 10 κ.
6. ΧΕΡΙΑ - ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΙ ΤΡΟΧΑΛΙΑΣ – 12*10 κ.
7. ΚΟΙΛΙΑΚΟΙ - ΡΟΚΑΝΙΣΜΑΤΑ – 30
8. ΚΟΙΛΙΑΚΟΙ - ΨΑΛΙΔΙΑ ΜΕ ΛΥΓΙΣΜΕΝΑ ΠΟΔΙΑ – 20
9. ΠΟΔΙΑ - ΑΠΑΓΩΓΟΙ – 20 * 30κ.
10. ΣΤΗΘΟΣ - ΠΕΚ ΝΤΕΚ- 15 * 15κ.
11. ΠΛΑΤΗ - ΕΛΞΕΙΣ ΑΝΑΠ. ΚΛΕΙΣΤΗ ΛΑΒΗ ΜΠΡΟΣΤΑ – 15 * 30κ.
12. ΩΜΟΙ- ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΟΜΩΝ -15*6 κ.
13. ΠΟΔΙΑ- ΚΑΜΨΕΙΣ ΔΙΚΕΦΑΛΩΝ – 15 * 20κ.
14. ΧΕΡΙΑ - ΔΙΚΕΦΑΛΟΙ ΑΛΤΗΡΕΣ ΜΕ ΣΤΡΟΦΗ – 15 * 6κ.
15. ΧΕΡΙΑ – ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΙ ΜΕ ΑΛΤΗΡΕΣ (KICK BACK) – 15 *4κ.
16. ΚΟΙΛΙΑΚΟΙ – ΑΡΣΗ ΠΟΔΙΩΝ ΠΛΑΓΙΑ ΘΕΣΗ – 20
17. ΡΑΧΙΑΙΟΙ – ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΡΑΧΙΑΙΩΝ – 20
18. ΠΟΔΙΑ – ΓΛΟΥΤΙΑΙΟΙ - 20 * 35κ.
19. ΣΤΗΘΟΣ – ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΟΡΙΖΟΝΤΙΟΥ ΠΑΓΚΟΥ ΜΕ ΑΛΤΗΡΕΣ – 12 *6κ.
20. ΠΛΑΤΗ – ΧΑΜΗΛΗ ΚΩΠΗΛΑΤΙΚΗ – 12*25κ.
21. ΠΟΔΙΑ – ΠΡΟΣΑΓΩΓΟΙ - 20 *25κ.
22. ΚΟΙΛΙΑΚΟΙ – ΡΟΚΑΝΙΣΜΑΤΑ 2 ΧΡΟΝΟΙ
23. ΠΟΔΙΑ – LEG PRESS – 15 (ΚΑΙ ΓΑΜΠΕΣ 20) * 40 κ.

Μου πήρε 35-40 λεπτά να κάνω το πρόγραμμα , περίπου 17-20' ο κάθε κύκλος - 25' τρέξιμο στο 8

08.00 1 scoop- 1 ποτήρι γάλα 2%- 1 μικρή μπανάνα
Καφές με ζαχαρίνες-μέτριος
12.00 1 τοστ ολικής-1 φ γαλοπούλα- 1 φ τυρί
15.00 1 γιαούρτι 2% - 1κ. γ. μέλι
17.00 Γυμναστήριο
18.30 1 scoop
19.30 Γεμιστά με ντομάτα (1 ντομάτα) - 3 ασπράδια
22.00 100 γρ. κοτόπουλο - μαρούλι σαλάτα

ant
20-07-12, 12:39
20/7/2012
08.00 1 ποτήρι γάλα 2% - 1/2 scoop - 1 αχλάδι
10.30 1 πίτα ολικής άλεσης - 2 φ γαλοπούλα- 3κ.σ. κοτατζ
12.30 1 μπανάνα
15.00 3/4 κοτατζ
18.00 Ομελέτα με 3 ασπράδια- 1 κρόκο- πιπεριά- ντομάτα σαλάτα
21.00 2 καλαμάκια κοτόπουλο - μαρούλι σαλάτα

εάν πεινάσω στις 24.00 1 γιαούρτι -5 αμύγδαλα

από γυμναστική τρέξιμο 40' με ένταση περίπου 8,5 klm/h

kostas_m
20-07-12, 14:28
σαν πολυ δεν τρεχεις ; :P

μια χαρα τα πας αντε συνεχισε ετσι και σιγα σιγα ολα θα γινουν το ονοματακι σου εαν θες να μου το πεις ;

ant
21-07-12, 22:39
Σάββατο 21/7

Ο9.00 1 ποτήρι γάλα 2%- 4. κουταλιές ολικής άλεσης δημητριακά
12.30 1 scoop- 2 ρυζογκοφρέτες
16.30 100 γρ κοτόπουλο- 1 πατάτα φούρνου μέτρια- 2 . κουταλιές σούπας παντζαροσαλάτα (γιαούρτι-πατζάρι-μήλο-καρύδια)- πατζάρια για σαλάτα
23.00 παγωμένο γιαούρτι με φουντούκια

ant
23-07-12, 10:28
Κυριακή 22/7/2012

Ημέρα καρα-cheat
πρωινό - γάλα με δημητριακά ολικής
μεσημεριανό - 5 ντολμαδάκια, φέτα, πατζαροσαλάτα- 1 φ. ψωμί
απογευματινό - πεπόνι- χυμό πορτοκάλι
βραδινό - 1 καλαμάκι κοτόπουλο- χωριάτικη σαλάτα- 1 πιτα ολικής σουβλάκι- καμια 10 τηγανιτές πατάτες- 1 παγωτίνι - 1/2 κρέπα σοκολάτα - 1 κουτακι μπύρα

gym
25-07-12, 11:33
νταξει εκανες τσιτ ,συνεχιζεις ακαθεκτη....αποτελεσματα μεχρι τωρα στον καθρφτη σου>?

ant
26-07-12, 11:14
νταξει εκανες τσιτ ,συνεχιζεις ακαθεκτη....αποτελεσματα μεχρι τωρα στον καθρφτη σου>?


Και στον καθρέφτη και στη ζυγαριά (θέλω να πέσω και άλλο σε κιλά δεν μου φτάνει μόνο ο καθρ.)
Διατροφή συνεχίζω, γυμναστική δεν έκανα καθόλου αυτές τις ημέρες.

26/07/2012
08.00 1 ποτήρι γάλα- 1/2 κομμάτι σπιτική πίτσα ολικής (με γαλοπούλα, τυρί, ντομάτα, πιπεριά)
11.00 1 γιαούρτι 2% - καφές με ζαχαρίνες
15.30 1 τόνος νερού, (116γρ)- 1 μεσαία γλυκοπατάτα βραστή - αγγούρι
19.00 1/2 κοτατζ- 1 μήλο
22.00 3 ασπράδια - 2 ρυζογκοφρέτες

gym
27-07-12, 13:10
οταν λεω ο καθρφτης εννοω διαφορα πανω σου σωματικη,ζυγαρια θες?οκ....ζυγισου δεν ειναι κακο αλλα αν δεις στον καθρεφτη διαφορα τοτε κατι κανεις καλα να ξερεις..η ζυγαρια πολλες φορες μας παραπλανει λογω πρηξιματος,νερων κτλ


οπως θες εσυ....

ant
27-08-12, 09:43
Επιστροφή από διακοπές με +1 κιλάκι παραπάνω (πολύ κρεπάλη- πάλι καλά που ήταν μόνο +1) αλλά τώρα ξεκινάω από την αρχή.
Πρωινό ζύγισμα 27/08: 65,9. Στόχος τα 58 κιλά που είναι και τα κανονικά μου, χάσιμο περιττών κιλών δηλαδή ο στόχος, χάσιμο λίπους και σφίξιμο.

Ξεκινάω γυμναστήριο σήμερα όπου για δύο εβδομάδες θα κάνω κυκλική προπόνηση.
Από διατροφή έχουμε τα εξής

27/08/2012

08.00 2 ασπράδια- 1/2 μπανάνα
Καφές με 1κ ζάχαρη- γάλα
11.30 200 γρ γιαούρτι 2% - 1 κ. σ. κουάκερ
14.30 160γρ τόνος- 20 ρόγες σταφύλι
17.00 Γυμναστήριο
18.30 1 scoop πρωτείνη
Το κυρίως γεύμα θα είναι μπιφτέκι με λίγα παντζάρια για σαλάτα (γύρω στις 20.00) και πριν τον ύπνο 1/2 κοτατζ.

ant
28-08-12, 09:53
[QUOTE=ant;621721]Επιστροφή από διακοπές με +1 κιλάκι παραπάνω (πολύ κρεπάλη- πάλι καλά που ήταν μόνο +1) αλλά τώρα ξεκινάω από την αρχή.
Πρωινό ζύγισμα 27/08: 65,9. Στόχος τα 58 κιλά που είναι και τα κανονικά μου, χάσιμο περιττών κιλών δηλαδή ο στόχος, χάσιμο λίπους και σφίξιμο.

Ξεκινάω γυμναστήριο σήμερα όπου για δύο εβδομάδες θα κάνω κυκλική προπόνηση.
Από διατροφή έχουμε τα εξής

27/08/2012

08.00 2 ασπράδια- 1/2 μπανάνα
Καφές με 1κ ζάχαρη- γάλα
11.30 200 γρ γιαούρτι 2% - 1 κ. σ. κουάκερ
14.00 100γρ τόνος- 20 ρόγες σταφύλι-1 tost ολικής με γαλοπούλα -τυρί (έπεσε πείνα)
17.30 1 ΜΠΙΦΤΕΚΙ (μεγεθος παλάμης) - πατζάρια με μια κουταλιά σούπας λάδι
22.00 1 ποτήρι γάλα 2% και 1/2 scoop

gym δεν πρόλαβα να πάω

ant
28-08-12, 22:34
Τρίτη 28/08/2012

07.00 - 1 ποτήρι γάλα 1,5%- 1/2 scoop- Πιτάκι με 4 κ.σ κουάκερ, 1κγ ζαχαρίνη, 1/2 κ.γ. μέλι, 1/2 κγ ταχίνι, 1/2 κγ. κακάο στο αντικολλητικό
10.30 - 1/2 ποτήρι γάλα- 1 φέτα τοστ ολικής- 1 φέτα τυρί χαμηλών λιπαρών
14.00 - 1 μπιφτέκι (μέγεθος παλάμης) - μαυρομάτικα φασόλια με 1κγ λάδι (+ λεμόνι, μαιντανό, ντομάτα, πιπεριά, κρεμμύδι)
17.00 Γυμναστήριο
18.30 - 1 scoop - 1/2 ξινόμηλο
20.30 το ίδιο με το μεσημεριανό + 1 πηρουνιά φέτα + 1 ντομάτα
24.00 100 γρ γιαούρτι 2%


Γυμναστήριο κυκλική προπόνηση με λίγες επαναλήψεις + 20' ποδήλατο σε σταθερή ταχύτητα

ant
29-08-12, 22:38
Τετάρτη 29/08/2012

07.00 1 ποτήρι γάλα 2% με μισή κ.γ. κακάο
10.00 Καφές- 1 κουλούρι θεσ/νικης ολικής
13.00 Μπιφτέκι- μαυρομάτικα φασόλια
16.00 100 γρ γιαούρτι 2%- 20-30 ρόγες σταφύλι
18.30 Ψάρι ψητό - 1 παξιμάδι σταρένιο
22.30 200γρ γιαούρτι 2% - 1 κ.γ. πρωτείνη

ant
30-08-12, 12:53
30.08.2012
08.00 250ml γάλα - 3κ.σ κουάκερ
10.30 200 γρ γιαούρτι - 1 ξινόμηλο
14.00 120 γρ. Ψάρι ψητό - φασολάκια σαλάτα με 1κσ λάδι+ λεμόνι - 50γρ. ζυμαρικά πένες
16.30 Γυμναστήριο
18.00 1 scoop- 1 μπανάνα
22.00 Ομελέτα με 4 ασπράδια, 1 κρόκο, πιπεριά, κρεμμύδι, 30γρ. φέτα + σαλάτα ντομάτα-αγγούρι


Γυμναστήριο
Κυκλική προπόνηση με λίγα κιλά για όλες τις μυικές ομάδες + 30' ποδήλατο σε σταθερή ένταση

ant
31-08-12, 11:47
31.08.2012

07.00 200ml γάλα - 1/2 scoop- πιτάκι (3κ.σ κουάκερ, 1κ.σ. γάλα, 1/2 κ.γ κακάο)
10.30 1 ξινόμηλο
13.30 1,5 κουτάλα γίγαντες (κανονικά μαγειρεμένοι, λαδάκι- ντοματούλα κτλ) - 100 γρ. κοτατζ - 80 γρ ψωμί γερμανικού τύπου
16.00 Αερόβιο 45' (διάδρομος)- κοιλιακοί- ραχιαίοι
17.00 1 scoop - 1 μπανάνα
21.00 Ομελέτα (1 κρόκος-3 ασπράδια- πιπεριά- κρεμμύδι- λίγο γάλα) - σαλάτα μαρούλι
Αργότερα αν πεινάσω 100 γρ γιαούρτι 2% -5 φουντούκια

ant
01-09-12, 18:21
01.09.2012

09.30 250ml γάλα - 2 digestive
14.00 5-6 ντολμαδάκια με αμπελόφυλλο (σκέτα, χωρίς το σχετικό αυγολέμονο)- 100 γρ cottage - 1 φέτα ψωμί ολικής
18.00 100 γρ cottage - 5 αμύγδαλα

Η μέρα βγαίνει χωρίς γυμναστική και η διατροφή είναι περίεργη...
Το βραδινό επειδή θα είμαι εκτός με παρέα θα διαμορφωθεί αναλόγως...:P

Miss Fit
02-09-12, 22:08
01.09.2012

09.30 250ml γάλα - 2 digestive
14.00 5-6 ντολμαδάκια με αμπελόφυλλο (σκέτα, χωρίς το σχετικό αυγολέμονο)- 100 γρ cottage - 1 φέτα ψωμί ολικής
18.00 100 γρ cottage - 5 αμύγδαλα

Η μέρα βγαίνει χωρίς γυμναστική και η διατροφή είναι περίεργη...
Το βραδινό επειδή θα είμαι εκτός με παρέα θα διαμορφωθεί αναλόγως...:P


Χμμμ ευχομαι να χτυπησες λιγο κρεατακι γιατι ολη μερα δεννννννννννννν:welcome:

ant
03-09-12, 09:18
[/B]

Χμμμ ευχομαι να χτυπησες λιγο κρεατακι γιατι ολη μερα δεννννννννννννν:welcome:


Και όλη νύχτα δενννννν....γουρουνιά miss fit! 3 κομμάτια πίτσα- 2 σοκολατάκια

02/09/2012
10.30 250ml γάλα - 1/2 scoop - Πιτάκι με 3κ.σ κουάκερ- 1/2κ.γ κακάο- λίγο φρέσκο γάλα
13.00 1 ροδάκινο
16.30 Μοσχάρι ψητό στο φούρνο (χωρίς λάδι κτλ)- 1 μεσαία πατάτα ψητή- 1κ.σ cottage- ντομάτα
18.00 100 γρ cottage - 5 φουντούκια
22.00 200 γρ γιαούρτι - 1κσ. πρωτείνη


Σ/Κ καθόλου γυμναστική

ant
04-09-12, 11:18
03.09.2012

09.00 Σάντουιτς ολικής με γαλοπούλα-τυρί-ντομάτα-μαρούλι
13.00 200γρ γιαούρτι 2%- 1 αχλάδι
16.30 Ομελέτα με 3 ασπράδια-1 κρόκο- πιπεριά- 1 γαλατάκι- 1κσ. cottage- μαρούλι
19.30 100γρ cottage -6 φουντούκια
21.30 250ml γάλα

ant
05-09-12, 15:43
04.09.2012

08.00 250 ml γάλα - 1/2 κουλούρι θεσ/νικης
11.00 200 γρ γιαούρτι 2%- 1 αχλάδι
15.00 120γρ τόνο- 1 ντομάτα- 1 παξιμάδι ολικής
18.00 100 γρ κοτατζ- 6 φουντούκια
21.00 250 ml γάλα


δεν έχω όρεξη για πολύ φαί και επίσης για προπόνηση αυτές τις μέρες

ant
05-09-12, 19:39
05.09.2012

08.00 250ml φυσικό πορτοκάλι-2 ασπράδια- 1 φέτα ψωμί ολικής
12.00 200 γρ γιαούρτι 2%- 1 αχλάδι
17.00 Γυμναστήριο
18.00 1 scoop
19.30 2 καλαμάκια κοτόπουλο-ντομάτα-αγγούρι
22.30 100 γρ cottage- 5 φουντούκια


Γυμναστήριο- Πόδια -Κοιλιά

gym
09-09-12, 12:54
βλεπω περισσοτερα ποστ με διατροφη κ οχι προπονησεις....κανεις κ δεν τα γραφεις η γενικα δεν κανεις?

ant
11-09-12, 09:23
βλεπω περισσοτερα ποστ με διατροφη κ οχι προπονησεις....κανεις κ δεν τα γραφεις η γενικα δεν κανεις?

Την προηγούμενη βδομάδα δεν έκανα, εκτός από 1 φορά γυμναστήριο και 1 αερόβιο.
Διατροφή συνεχίζω κανονικά.

10.09.2012
08.00 250ml γάλα- 1 κ. θεσ/νικης ολικής- 2 ασπράδια
13.00 200γρ γιαούρτι- σαλάτα με μαρούλι-λιαστή-λίγη παρμεζάνα (1κ.σ λάδι-μουστάρδα)
17.00 Γυμναστήριο
18.30 120γρ μπιφτέκι- 1κ.σ γιαούρτι- σαλάτα λάχανο-καρότο
22.00 250ml ξινόγαλα- 2 παξιμάδια ολικής

Γυμναστήριο : Στήθος- Ώμοι- Τρικέφαλοι
Στήθος
4*10 πιέσεις με αλτήρες σε επικλινή πάγκο (3*4 κιλά + 1 *6 κιλά)
3*10 ανοίγματα με αλτήρες σε πάγκο (3*4κιλά)
4*10 πεκ ντεκ (3*10 κιλά + 1*15 κιλά)
Ώμοι
4*10 πιέσεις στο μηχάνημα (5 κιλά)
3*10 ανοίγματα με τροχαλία (2,5 κιλά)
Τρικέφαλοι
4*12 τροχαλία με σχοινί (7,5 κιλά)

Κοιλιακοί-Ραχιαίοι

ant
13-09-12, 09:11
11.09.2012
08.00 Τοστ ολικής-γαλοπούλα-τυρί
12.00 200γρ γιαούρτι- 1κ.γ. κουάκερ
16.00 Μπιφτέκι 120 γρ- 1κ.σ γιαούρτι- ρύζι (5 πηρουνιές)- σαλάτα ντομάτα
19.00 100 γρ κοτατζ
22.00 250ml ξινόγαλα-2 παξιμάδα ολικής

12.09.2012
08.00 250ml γάλα- Τοστ ολικής-γαλοπούλα-τυρί
9.30 Γυμναστήριο
11.00 1 scoop
15.00 2 γεμιστές ντομάτες- 30γρ φέτα
21.00 250ml ξινόγαλα-2 παξιμάδα ολικής

Γυμναστήριο- Πόδια- Κοιλιά

ant
14-09-12, 10:10
13.09.2012
08.00 250ml γάλα-2κσ βρώμη-1/2 μπανάνα- 1/2 scoop (όλα μαζί ρόφημα)
11.00 200γρ γιαούρτι - 1 ξινόμηλο
14.00 100γρ τόνος-1 γεμιστή ντομάτα με ρύζι- αγγούρι
17.00 50γρ κοτατζ- 5 αμύγδαλα
21.00 250ml γάλα
23.00 2 κομμάτια πίτσα με γαλοπούλα-τυρί-πιπεριά-ντομάτα-κρεμμύδι-ελιές (σπιτική)

14.09.2012
07.30 250ml γάλα-2κσ βρώμη-1/2 μπανάνα- 1/2 scoop (όλα μαζί ρόφημα)
11.00 2 ασπράδια- 1 ξινόμηλο
14.30 2 καλαμάκια κοτόπουλο - σαλάτα μαρούλι
17.00 Γυμναστήριο
18.30 1 scoop- 1/2 μπανάνα
22.00 Σαλάτα μαρούλι- κοτόπουλο- λίγη παρμεζάνα- 1κ.γ καλαμπόκι- 1κ.σ κρουτόν- 1 λιαστή ντομάτα- 1κ.γ κουκουνάρι ψημένο (σως vinaigrette)

Γυμναστήριο: Πλάτη- Δελτοειδής - Δικέφαλοι - 30' αερόβιο

marvin
14-09-12, 10:15
Αντ χορταινεις με αυτα που τρως;Βασικα για να μην παρεξηγηθω μια χαρα βρισκω την διατροφη σου,απλα θελω να δω αν σε καλυπτει η το κανεις καταναγκαστηκα.:welcome:

ant
14-09-12, 12:47
Αντ χορταινεις με αυτα που τρως;Βασικα για να μην παρεξηγηθω μια χαρα βρισκω την διατροφη σου,απλα θελω να δω αν σε καλυπτει η το κανεις καταναγκαστηκα.:welcome:


Κάποιες μέρες με καλύπτει, κάποιες μέρες πεινάω περισσότερο. Θέλω να μειώσω το βάρος μου, είμαι παραπάνω από τα φυσιολογικά μου και επειδή προς το παρόν δεν κάνω και πολύ αερόβιο κρατάω όσο μπορώ το φαγητό πιο μειωμένο. Άσε που είμαι και λιχούδω και δεν μπορώ να κρατηθώ μέρες από τσιμπολογήματα.
Φτάνοντας στα 58-60 κιλά (τώρα είμαι 65,5) θα αλλάξω τη διατροφή.

marvin
14-09-12, 13:24
Βασικα το πολυ λιπαρο φαι γεματο υδατανθρακα οπως η πιτσα π.χ,το διαβασα πριν και το αναφερω.δεν θα σε βοηθησει ιδιαιτερα σε κατι ειδικα οταν καταναλωνετε αργα το βραδυ μια και η επομενη κινηση ειναι να πεσεις για υπνο.Εκτος και αν ηταν σε στυλ τσιτ...τωρα δηλαδη και μετα απο καμια βδομαδα παλι και αν..;)

gym
24-09-12, 10:36
που εισαι εσυ ρε κοριτσι?ρε συ...γραψε κ τι κανεις στο γυμναστηριο αν θες...να παρουμε μια ιδεα...οχι τοσο γενικα..

ant
04-10-12, 09:58
που εισαι εσυ ρε κοριτσι?ρε συ...γραψε κ τι κανεις στο γυμναστηριο αν θες...να παρουμε μια ιδεα...οχι τοσο γενικα..


στο γυμναστήριο έχω σπάσει σε τρεις μέρες το πρόγραμμα (και τόσες φορές πηγαίνω και στο γυμναστήριο)
Α' στήθος- τρικεφ- ώμοι
Β' πόδια
Γ' πλάτη-δικεφ-δελτοειδής

Α' πιέσεις σε επικλινή πάγκο 4*10 (4-6-6-6κιλά)
εκτάσεις σε πάγκο 3*10 (4-6-6 κιλά)
πεκ ντεκ 3*10 (15-20-20 κιλά)

πιέσεις ώμων σε μηχάνημα 4*10 (5-5-10-10 κιλά)
εκτάσεις με τροχαλία 3*10 5 κιλά

πιέσεις σε τροχαλία για τρικεφ 4*15 (7,5 κιλά)- ενώ μπορώ να κάνω με παραπάνω επειδή είχα κάτι ενοχλήσεις στον αγκώνα έχω μειώσει τα κιλά και κάνω περισσότερες επαναλήψεις

Β' squat με μπάρα 4*10 (τα 2 πρώτα σετ μόνο μπάρα και στα υπόλοιπα 2 βάζω +10 κιλά)
προβολές 3*10 (4κιλα βαράκια)
leg curl 4*12 (17,5 -20-20-20κιλά)
leg extension 4*12 (15-15-17,5-17,5 κιλά)
leg press 3*15 (30-40-40 κιλά)
προσαγωγούς 3*20 (20 κιλά)
απαγωγούς 3*20 (30-35-35 κιλά)


Γ' εμπροσθολαίμιες έλξεις τροχαλία 4*10 (20-25-30-30κιλά)
κωπηλατική με κλειστή λαβή 3*10 (20-25-25 κιλά)
έλξεις τροχαλία με κλειστή λαβή 3*10 (25-25-30 κιλά)

shrugs με κιλά 4*10 (4-6-6-6 κιλά)

έλξεις δικεφάλων με αλτήρες 4*10 (4-6-6-6 κιλά)
έλξεις δικεφάλων με σχοινί τροχαλία (σφυρί) 3*10 (7,5-10-10 κιλά)

δεν είμαι σίγουρη αν χρησιμοποιώ τη σωστή ορολογία για τις ασκήσεις
το πρόγραμμα το ψιλοέφτιαξα μόνη μου, είανι της λογικής push-leg-pull: βρήκα αντίστοιχο θέμα στο φορουμ και μου φάνηκε και ενδιαφέρον αλλά και με βολεύει καθότι δεν μπορώ να έχω περισσότερο χρόνο στο γυμναστήριο
η βλακεία είναι ότι αερόβιο δεν κάνω με συνέπεια και όλο λέω να αρχίσω και δεν το κάνω :(
επίσης η διατροφή κυμαίνεται γύρω στις 1600-1800 θερμίδες- δεν είναι και ότι καλύτερο (πχ τρώω άσπρο ψωμί μέσα στην ημέρα- ενα κουλούρι θεσ/νικης στανταρ καθε πρωί)

gym αρχίζει να με "κεντρίζει" το topic που άνοιξες για τη "μεταμόρφωση"- το βρίσκω και εξαιρετικό καθότι δείχνει ότι όλα είναι πιθανό να συμβούν αρκεί να υπάρχει θέληση και μπαίνω στο τρυπάκι να συμμετάσχω...:P

Stella
04-10-12, 10:20
Το ασπρο ψωμί πιστευω είναι πολύ ευκολο να το αντικαταστησεις με ολικης. Κυκλοφορούνε και κουλαράκια με αλευρια ολικης φτιαγμένα, αλλά μπορεις να παίρνεις και κάτι από το σπίτι για να αποφυγεις το κουλουράκι (πχ 1-2 τοστ) και το κουλουράκι να το τρως περιστασιακά αν σου αρέσει τόσο πολύ και δε θελεις να το στερηθεις!

Προτείνω να συμμετέχεις κι εσύ στο τοπικ των μεταμορφώσεων. Είναι πολύ ενδιαφέρον και πορωτικό challenge!;)

marvin
04-10-12, 12:39
Αντ μου αν και αυτα θα στα πει η Ελενη,νομιζω πως την μερα στηθους καλο ηταν να μην εχεις και ωμους .Πιστευω κουραζονται αρκετα απο τις ασκησεις στηθους καθως συμετεχουν σε ολες.Ισως αν σε βολευε να εβαζες στην μερα πλατης τους ωμους αφου δεν μπορεις να τους εχεις ξεχωριστα και στην μερα στηθους μονο δικεφαλα.Αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος.

ant
05-10-12, 11:47
Αντ μου αν και αυτα θα στα πει η Ελενη,νομιζω πως την μερα στηθους καλο ηταν να μην εχεις και ωμους .Πιστευω κουραζονται αρκετα απο τις ασκησεις στηθους καθως συμετεχουν σε ολες.Ισως αν σε βολευε να εβαζες στην μερα πλατης τους ωμους αφου δεν μπορεις να τους εχεις ξεχωριστα και στην μερα στηθους μονο δικεφαλα.Αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος.


marvin, ευχαριστώ για τη συμβουλή:)
δεν νιώθω προς το παρόν κούραση, και βγαίνει καλά το πρόγραμμα στήθος-ώμοι -τρικέφαλα. τους δικεφάλους τους έχω έτσι και αλλιώς τη μέρα της πλάτης. θα κρατήσω το πρόγραμμα μέχρι 30/11 και μετά θα βάλω τις ομάδες όπως προτείνεις. καλά, περιμένω να ακούσω και τη γνώμη της gym φυσικά

gym
28-10-12, 14:29
στο γυμναστήριο έχω σπάσει σε τρεις μέρες το πρόγραμμα (και τόσες φορές πηγαίνω και στο γυμναστήριο)
Α' στήθος- τρικεφ- ώμοι
Β' πόδια
Γ' πλάτη-δικεφ-δελτοειδής

Α' πιέσεις σε επικλινή πάγκο 4*10 (4-6-6-6κιλά)
εκτάσεις σε πάγκο 3*10 (4-6-6 κιλά)
πεκ ντεκ 3*10 (15-20-20 κιλά)

πιέσεις ώμων σε μηχάνημα 4*10 (5-5-10-10 κιλά)
εκτάσεις με τροχαλία 3*10 5 κιλά

πιέσεις σε τροχαλία για τρικεφ 4*15 (7,5 κιλά)- ενώ μπορώ να κάνω με παραπάνω επειδή είχα κάτι ενοχλήσεις στον αγκώνα έχω μειώσει τα κιλά και κάνω περισσότερες επαναλήψεις

Β' squat με μπάρα 4*10 (τα 2 πρώτα σετ μόνο μπάρα και στα υπόλοιπα 2 βάζω +10 κιλά)
προβολές 3*10 (4κιλα βαράκια)
leg curl 4*12 (17,5 -20-20-20κιλά)
leg extension 4*12 (15-15-17,5-17,5 κιλά)
leg press 3*15 (30-40-40 κιλά)
προσαγωγούς 3*20 (20 κιλά)
απαγωγούς 3*20 (30-35-35 κιλά)


Γ' εμπροσθολαίμιες έλξεις τροχαλία 4*10 (20-25-30-30κιλά)
κωπηλατική με κλειστή λαβή 3*10 (20-25-25 κιλά)
έλξεις τροχαλία με κλειστή λαβή 3*10 (25-25-30 κιλά)

shrugs με κιλά 4*10 (4-6-6-6 κιλά)

έλξεις δικεφάλων με αλτήρες 4*10 (4-6-6-6 κιλά)
έλξεις δικεφάλων με σχοινί τροχαλία (σφυρί) 3*10 (7,5-10-10 κιλά)

δεν είμαι σίγουρη αν χρησιμοποιώ τη σωστή ορολογία για τις ασκήσεις
το πρόγραμμα το ψιλοέφτιαξα μόνη μου, είανι της λογικής push-leg-pull: βρήκα αντίστοιχο θέμα στο φορουμ και μου φάνηκε και ενδιαφέρον αλλά και με βολεύει καθότι δεν μπορώ να έχω περισσότερο χρόνο στο γυμναστήριο
η βλακεία είναι ότι αερόβιο δεν κάνω με συνέπεια και όλο λέω να αρχίσω και δεν το κάνω :(
επίσης η διατροφή κυμαίνεται γύρω στις 1600-1800 θερμίδες- δεν είναι και ότι καλύτερο (πχ τρώω άσπρο ψωμί μέσα στην ημέρα- ενα κουλούρι θεσ/νικης στανταρ καθε πρωί)

gym αρχίζει να με "κεντρίζει" το topic που άνοιξες για τη "μεταμόρφωση"- το βρίσκω και εξαιρετικό καθότι δείχνει ότι όλα είναι πιθανό να συμβούν αρκεί να υπάρχει θέληση και μπαίνω στο τρυπάκι να συμμετάσχω...:P

το ειπες και μονη σου...ΣΥΝΕΠΕΙΑ...ξεκινα να δουλευεις λιγο με αυτο στο μυαλο σου...

οχι καθε μερα κουλουρια...ευκολη λυση αλλα οχι και η μοναδικη....προσπαθησε το λιγο και αυτο...

αν σε ενδιαφερει το τοπικ με τις μεταμορφωσεις το μονο που εχεις να κανεις ειναι να διαβασεις τους κανονες και να ξεκινησεις....αντε να σε δωωωω!;);)

ant
05-11-12, 12:50
(θα προσπαθήσω να ενημερώνω το log τακτικά από σήμερα-
στόχος μέχρι 31/12 η απώλεια 5 κιλών , ξεκινώ στα 66κλ)

αλλάζω και πρόγραμμα από σήμερα στο γυμναστήριο

Διατροφή 5/11/2012
08.00 1 κουλούρι θεσ/νικης (θα το κρατήσω προς το παρόν για 2 φορές τη βδομάδα τα πρωινά και θα προσπαθήσω να το κόψω σιγά σιγά)
10.30 1 μικρός τόνος σε νερό + 1 μπανάνα
13.30 1 μπιφτέκι μοσχαρίσιο (μέγεθος παλάμης) + μπρόκολο σαλάτα + 1/2 πατάτα βραστή

17.00 1 scoop + 1 αχλάδι
19.30 1 μπιφτέκι μοσχαρίσιο (μέγεθος παλάμης) + μπρόκολο σαλάτα
23.00 1 γιαούρτι 2% + 10 φουντούκια

Το γυμναστήριο λογικά θα είναι στις 15.30 - θα επιβεβαιωθεί αύριο η ακριβής ώρα καθώς και το πρόγραμμα

Stella
05-11-12, 22:46
Διατροφή 5/11/2012
08.00 1 κουλούρι θεσ/νικης (θα το κρατήσω προς το παρόν για 2 φορές τη βδομάδα τα πρωινά και θα προσπαθήσω να το κόψω σιγά σιγά)
10.30 1 μικρός τόνος σε νερό + 1 μπανάνα
13.30 1 μπιφτέκι μοσχαρίσιο (μέγεθος παλάμης) + μπρόκολο σαλάτα + 1/2 πατάτα βραστή

17.00 1 scoop + 1 αχλάδι
19.30 1 μπιφτέκι μοσχαρίσιο (μέγεθος παλάμης) + μπρόκολο σαλάτα
23.00 1 γιαούρτι 2% + 10 φουντούκια


Πάρα πολυ καλη η διατροφή σου!
Αν βελτιωσεις και το πρωινό σου θα είναι τελεια!:thumbup:

koukoutsaki
07-11-12, 21:52
με το καλο να χαθουν τα 5 κιλακια ..go for it :clap::):weights:

Miss Fit
07-11-12, 23:23
Πάρα πολυ καλη η διατροφή σου!
Αν βελτιωσεις και το πρωινό σου θα είναι τελεια!:thumbup:

Συμφωνω, εχουμε τοσες επιλογες για πρωινο....

ant
08-11-12, 10:21
Eυχαριστώ κορίτσια.
Ναι το ξέρω για το πρωινό, δεκάδες επιλογές καλύτερες αλλά είναι αδυναμία το παλιοκούλουρο...:P

Τρίτη - Τετάρτη ακριβώς ίδια διατροφή εκτός από το πρωινό.
Και τις δύο μέρες το πρωινό ήταν: 3 κ. σούπας κουάκερ, 1/2 μπανάνα, 1/2 ποτήρι γάλα, 10 φουντούκια, 1/2 scoop, όλα αυτά με νερό στο μπλέντερ.


Πέμπτη 8/11/2012

07.00 κ. σούπας κουάκερ, 1/2 μπανάνα, 1/2 ποτήρι γάλα, 10 φουντούκια, 1/2 scoop
11.00 1 γιαούρτι 2% - 1/2 μπανάνα
14.00 1 μικρός τόνος σε νερό -1 μήλο
16.00 Γυμναστήριο - Πόδια- Κοιλιά

18.00 1 scoop
19.00 Σαλάτα με 2 καλαμάκια κοτόπουλο - μαρούλι - 3κ.σ. cottage- 1κ.σ. καλαμπόκι- 1κ.σ κρουτόν- σως λεμόνι-μουστάρδα
23.00 1 ποτήρι γάλα - 1/2 scoop

ant
09-11-12, 15:49
Παρασκευή 9/11/2012
07.00 3κσ. κουακερ, 1 μπανάνα, 10 φουντούκια, 100ml γάλα, 1/2 scoop
11.00 τοστ ολικής με γαλοπούλα- τυρί
14.00 1 μερίδα μακαρόνια με σάλτσα (πέστο, ντομάτα, τυρί τριμμένο)
18.00 1 γιαούρτι 2%
21.00 3 καλαμάκια κοτόπουλο - μαρούλι σαλάτα - 2κ.σ κότατζ

koukoutsaki
09-11-12, 16:09
ωραιο πρωινουλι πως σου φανηκε ????????:)

ant
09-11-12, 16:17
μου αρέσει πολύ το συγκεκριμένο σαν ρόφημα, ειδικά με τη μυρωδιά της μπανάνας
και το καλό είναι ότι κρατάει και πείνα για αρκετές ώρες

koukoutsaki
09-11-12, 16:19
ααα σαρεσει σα ροφημα ?? :clap:

σα χυλο βρασμενο χορταινει πιο πολυ παντως για καμια μερα που θα πεινας πολυ

ant
09-11-12, 16:52
θα το δοκιμάσω και σαν χυλό ένα από τα πρωινά που δεν θα δουλεύω
μου φαίνεται πιο χρονοβόρα σαν διαδικασία ο χυλός παρά το μπλέντερ

ant
12-11-12, 10:35
όλο το σκ μέτρια η διατροφή

Σάββατο 10/11/2012 - 09.00 1 κομμάτι σπιτικό κέικ- 1 ποτήρι γάλα 2%
13.00 1 μερίδα τραχανά
17.00 Γυμναστήριο
18.30 1 γιαούρτι 2% - 10 ρ. σταφύλι
21.30 3 κομμάτια σπιτική πίτσα - 1 σοκολατάκι

Γυμναστήριο - Πόδια

Κυριακή 11/11/2012
07.00 40' αερόβιο
08.00 1 μπανάνα- 200ml γάλα- 10 φουντούκια -3.κ.σ κουάκερ- 1/2 scoop σε χυλό (όπως πρότεινε το κουκουτσάκι, όντως πολύ ωραίο!)
11.00 2 μανταρίνια - γαλλικός καφές
15.30 1 μερίδα μακαρόνια με κιμά- σαλάτα λάχανο
19.30 1 ποτήρι ξινόγαλα
και μετά ύπνος σχετικά νωρίς ...

Aggelikh
12-11-12, 11:01
όλο το σκ μέτρια η διατροφή

Σάββατο 10/11/2012 - 09.00 1 κομμάτι σπιτικό κέικ- 1 ποτήρι γάλα 2%
13.00 1 μερίδα τραχανά
17.00 Γυμναστήριο
18.30 1 γιαούρτι 2% - 10 ρ. σταφύλι
21.30 3 κομμάτια σπιτική πίτσα - 1 σοκολατάκι

Γυμναστήριο - Πόδια

Κυριακή 11/11/2012
07.00 40' αερόβιο
08.00 1 μπανάνα- 200ml γάλα- 10 φουντούκια -3.κ.σ κουάκερ- 1/2 scoop σε χυλό (όπως πρότεινε το κουκουτσάκι, όντως πολύ ωραίο!)
11.00 2 μανταρίνια - γαλλικός καφές
15.30 1 μερίδα μακαρόνια με κιμά- σαλάτα λάχανο
19.30 1 ποτήρι ξινόγαλα
και μετά ύπνος σχετικά νωρίς ...
γεια σου και απο εμενα! πολυ μου αρεσει το πρωινο σου! την κυριακη! αλλα να σε ρωτησω κατι την πιτσα αφου την βαζεις γιατι την βαζεις βραδυ και 3κομματια??

ant
12-11-12, 12:35
γεια σου και απο εμενα! πολυ μου αρεσει το πρωινο σου! την κυριακη! αλλα να σε ρωτησω κατι την πιτσα αφου την βαζεις γιατι την βαζεις βραδυ και 3κομματια??

χαχα, έλα ντε...γιατί πήγαινε με το σύνολο της βραδιάς, παρέα στο σπίτι, dvd κτλ

ant
13-11-12, 10:08
Δευτέρα 12/11/2012

07.00 1/2 μπανάνα- 3κ.σ κουάκερ- 10 φουντούκια - 250l γάλα- 1/2 scoop
11.00 1 κουλ. θεσ/νικης - 1 ποτήρι φυσικός χυμός πορτοκάλι
14.00 1 γιαούρτι 2%- 1 μήλο
18.00 250ml ξινόγαλα- 2 παξιμάδάκια ολικής
22.00 2 καλαμάκια κοτόπουλο- 2κσ. κοτατζ- 1 αγγούρι

ant
13-11-12, 15:06
Τρίτη 13/11/2012
07.00 250ml γάλα
10.00 1 τοστ ολικής- γαλοπούλα- 2 φέτες τυρί
14.00 1 γιαούρτι 2%-1 μήλο - 1/2 ακτινίδιο
16.30 Γυμναστήριο - Άνω κορμός - Αερόβιο διάδρομος 30'
18.00 1 scoop
19.00 1 μερίδα φακές-3 ασπράδια
22.00 1 τόνος μικρός σε νερό- μαρούλι σαλάτα

FITNESS GIRL
13-11-12, 18:48
ant πες μας και αναλυτικα το προγραμματακι σου στο γυμναστηριο αν θες ;):)

gym
24-12-12, 20:58
ειναι κανεις εδωωωωωωωω?

ant
14-02-13, 12:58
Μιλάμε για πολύ μούχλα το log. Και επειδή δεν πάει άλλο με την κατάστασή μου- όπου αντί να χάνω κιλά έχω πάρει 3:( εφόσον δεν κλείνω το στοματάκι μου, ξαναξεκινάω το ημερολόγιο και θα το κρατήσω!??
Λοιπόν, 14/02, ύψος 1,67 κιλά 71,4. Καλό θα ήταν να φτάσω αρχικά τα 65kg και βλέπουμε στη συνέχεια για πιο κάτω.

Διατροφή 14/02/2013
08.00 2 λιποδιαλύτες- σίδηρος- πολυβιταμίνη
09.00 1/2 scoop - 1 σπιτικό μπισκότο quaker
11.00 Τοστ με δυο φέτες ολικής- γαλοπούλα- τυρί - χυμός φρέσκο πορτοκάλι
14.30 80 γρ. τόνος σε νερό- μια μικρή πατάτα βραστή
17.00Γυμναστήριο
18.00 1 scoop
19.00 1 γιαούρτι 2% - 5 φουντούκια
22.00 1 μπιφτέκι κοτόπουλου (μέγεθος παλάμης)- μαρούλι σαλάτα

ΠανοςΒ
14-02-13, 16:25
Καλη επιτυχία και πάλι. Διαβασα ολο το λόγκ σου απο την αρχή.

Μακάρι αυτή τη φορά να το θελεις πραγματικά γιατι τις αλλες κατάλαβα οτι δεν το ήθελες.
Ειπα να σου γραψω γιατι ειχα μια συζητηση με τη γυναίκα μου πριν απο λίγο που μου παραπονιόταν γιατι ενω θελει να χασει 7-8 κιλα, θελει και να τρωει σουβλάκια, γλυκά κουλουρια κλπ κλπ κλπ κλπ.

Ωραια ειναι όλα αυτά αλλά αν πραγματικά θες κάτι, θα πρεπει για κάποιο διάστημα να στερηθεις καποια πραγματα.

Ξερω η λέξη στερούμαι δεν ειναι σωστή γιατι αν πραγματικά θες να εχεις αποτέλεσμα θα πρεπει να ευχαριστιέσαι το ταξίδι και όχι να αισθάνεσαι οτι σου λείπει κατι. Οταν "σε τραβαει" κάτι περισσότερο απο κάτι αλλο, ΄τοτε πραγματικά θες να κανεις το πρωτο και οχι το δευτερο! Ψαξε βρες το γιατί και δωσε λύση!

Εγω δεν μπορούσα να κανω διατροφη τα σκ! Γιαυτό και δεν ειχα σοβαρα αποτελέσματα! Εκατσα με τον εαυτό μου και τα είπαμε, και τελικά αποφάσισα ενα γευμα το σκ να μαγειρευω (...το σαράκι μου!)οτι θελω , βαζοντας στον εαυτό μου την πρόκληση να φτιάχνω πεντανόστιμα φαγητά με οσο το δυνατόν πιο υγιεινα υλικά και τροπους μαγειρεματος! Ετσι λοιπόν καταφερα να προσπεράσω τον σκόπελο!

Κανε μια κουβεντούλα με τον εαυτό σου τι πραγματικά θελεις πρωτα και μετα πραξε αναλόγως, ειναι κριμα να ταλαιπωρησε αδικα.

Μερικά πρακτικές συμβουλές τωρα:

Οι λιποδιαλύτες ειναι λάθος κινηση (...εστω απο την αρχη της προσπάθειας, κρατα τους καβάτζα για αργότερα που θα κολλησεις. Μην χρησιμοποιείς ολα σου τα χαρτιά απο τωρα.)
Ξεκινα να μετρας γρ πρωτεινης, υδατανθρακων και λιπαρων που καταναλώνεις. Τωρα δεν εχεις πληρη εικόνα του τι τρως ασχετα αν οι θερμίδες ειναι χαμηλες. Μαθε ποσα γρ απο το καθε στοιχεία χρειάζεσαι και στησε τη διατροφή σου βασει αυτων. Η λιμοκτονία σε φερνει ενα βημα πιο κοντά στο να τα παρατήσεις.

Μην αισθανεσαι ενοχές αν δεν εισαι 100% συνεπής στη γυμναστική. Το σημαντικό ειναι να διατηρησεις το ηθικό σου ψηλά. Δε θελει υπερβολές. Αν αισθάνεσαι κουρασμενη ή άκεφη μην το κανεις. Αν εχεις σωστά διατροφικά στοιχεία και αρνητικό ισοζύγιο θερμιδων θα χασεις. Φυσικά αν εχεις συνεπεια και στην ασκηση θα φτασεις στον στόχο σου πιο γρηγορα και πιο σωστα. Καπου διαβασα οτι εισαι μητερα αρα φανταζομαι οτι θα εχεις αλλες προτεραιότητες απο οτι μια φοιτητρια ή μια γυναικα χωρίς παιδί.

Για τα υπόλοιπα εδώ ειμαστε.:welcome:

ant
15-02-13, 11:02
[QUOTE=ΠανοςΒ;684509]Καλη επιτυχία και πάλι. Διαβασα ολο το λόγκ σου απο την αρχή. ευχαριστώ! και καλημέρα!

Μακάρι αυτή τη φορά να το θελεις πραγματικά γιατι τις αλλες κατάλαβα οτι δεν το ήθελες.
Ειπα να σου γραψω γιατι ειχα μια συζητηση με τη γυναίκα μου πριν απο λίγο που μου παραπονιόταν γιατι ενω θελει να χασει 7-8 κιλα, θελει και να τρωει σουβλάκια, γλυκά κουλουρια κλπ κλπ κλπ κλπ. - ναι ρε παιδί μου τα άτιμα, την καταλαβαίνω

Ωραια ειναι όλα αυτά αλλά αν πραγματικά θες κάτι, θα πρεπει για κάποιο διάστημα να στερηθεις καποια πραγματα.

Ξερω η λέξη στερούμαι δεν ειναι σωστή γιατι αν πραγματικά θες να εχεις αποτέλεσμα θα πρεπει να ευχαριστιέσαι το ταξίδι και όχι να αισθάνεσαι οτι σου λείπει κατι. Οταν "σε τραβαει" κάτι περισσότερο απο κάτι αλλο, ΄τοτε πραγματικά θες να κανεις το πρωτο και οχι το δευτερο! Ψαξε βρες το γιατί και δωσε λύση!

Εγω δεν μπορούσα να κανω διατροφη τα σκ! Γιαυτό και δεν ειχα σοβαρα αποτελέσματα! Εκατσα με τον εαυτό μου και τα είπαμε, και τελικά αποφάσισα ενα γευμα το σκ να μαγειρευω (...το σαράκι μου!)οτι θελω , βαζοντας στον εαυτό μου την πρόκληση να φτιάχνω πεντανόστιμα φαγητά με οσο το δυνατόν πιο υγιεινα υλικά και τροπους μαγειρεματος! Ετσι λοιπόν καταφερα να προσπεράσω τον σκόπελο!

Κανε μια κουβεντούλα με τον εαυτό σου τι πραγματικά θελεις πρωτα και μετα πραξε αναλόγως, ειναι κριμα να ταλαιπωρησε αδικα.έχεις δίκιο Πάνο, τι να λέμε τώρα, έτσι ακριβώς είναι τα πράγματα, πρέπει να πειθαρχήσω μυαλό

Μερικά πρακτικές συμβουλές τωρα:

Οι λιποδιαλύτες ειναι λάθος κινηση (...εστω απο την αρχη της προσπάθειας, κρατα τους καβάτζα για αργότερα που θα κολλησεις. Μην χρησιμοποιείς ολα σου τα χαρτιά απο τωρα.)το σκέφτηκα για τους λιποδιαλύτες πολύ πριν αποφασίσω να τους ξεκινήσω, και προβληματίστηκα αρκετά. αλλά νομίζω ότι μου δίνουν το κίνητρο να μένω προσηλωμένη, δεν έχω σκοπό να τους πάρω και πάνω από μήνα
Ξεκινα να μετρας γρ πρωτεινης, υδατανθρακων και λιπαρων που καταναλώνεις. Τωρα δεν εχεις πληρη εικόνα του τι τρως ασχετα αν οι θερμίδες ειναι χαμηλες. Μαθε ποσα γρ απο το καθε στοιχεία χρειάζεσαι και στησε τη διατροφή σου βασει αυτων. Η λιμοκτονία σε φερνει ενα βημα πιο κοντά στο να τα παρατήσεις.ναι, δεν έχω σκοπό να φτάσω σε ακραία επίπεδα διατροφής, άρχισα να φτιάχνω αρχείο με στοιχεία για να ξέρω καθημερινά τι καταναλώνω

Μην αισθανεσαι ενοχές αν δεν εισαι 100% συνεπής στη γυμναστική. Το σημαντικό ειναι να διατηρησεις το ηθικό σου ψηλά. Δε θελει υπερβολές. Αν αισθάνεσαι κουρασμενη ή άκεφη μην το κανεις. Αν εχεις σωστά διατροφικά στοιχεία και αρνητικό ισοζύγιο θερμιδων θα χασεις. Φυσικά αν εχεις συνεπεια και στην ασκηση θα φτασεις στον στόχο σου πιο γρηγορα και πιο σωστα. Καπου διαβασα οτι εισαι μητερα αρα φανταζομαι οτι θα εχεις αλλες προτεραιότητες απο οτι μια φοιτητρια ή μια γυναικα χωρίς παιδί.[COLOR="#FF0000"] η γυμναστική με ευχαριστεί πολύ, λιγότερο το γυμναστήριο βέβαια και περισσότερο εξω-γυμναστηριακές δραστηριότητες, πχ. διάδρομο στο γυμναστήριο δεν έχω κάνει σχεδόν ποτέ στη ζωή μου, προτιμώ το περπάτημα - τρέξιμο έξω. Δεν είναι τόσο ότι νιώθω τύψεις όσο ότι νιώθω μουχλιασμένη αν δεν κάνω κάτι.
Για τα υπόλοιπα εδώ ειμαστε.:welcome

ant
15-02-13, 11:23
Ξέχασα να αναφέρω τη χθεσινή προπόνηση στο γυμναστήριο
14/02/2013
Πόδια
Leg curl 4*12 (3*20kg-1*25kg)
Προβολές με μπάρα 3*12
Leg extension 4*12 (3*20κγ-1*22,5kg)
Leg press 3*15 (1*40kg-1*50kg-1*60kg)
Προσαγωγοί 3*20(1*20kg-2*25kg)
Απαγωγοί 3*20 (3*35kg- 1*25kg ροκανίσματα
Γάμπες 3*15 (2*40kg-1*50kg)

Το πρόγραμμα είχε και squat αλλά δεν έκανα όπως δεν θα ξανακάνω για λίγο διάστημα και προβολές γιατί τον τελευταίο καιρό έχω πόνο και στα δυο γόνατα, (οι χθεσινές προβολές με τσακίσανε)

Ώμοι
Πιέσεις αλτήρες 3*12 (1*4kg-2*6kg)
Πλαϊνές εκτάσεις με αλτήρες (2*4kg-1*6kg)
Όρθια κωπηλατική με μπάρα 4*12 (2*7,5kg-2*10kg)

Και 21.10- 21.45 γρήγορο περπάτημα έξω

15/02/2013
07.50 Σίδηρος, πολυβιταμίνη- 2 λιποδιαλύτες
08.30 Ομελέτα με 3 ασπράδια-1 κρόκο- 1 ποτήρι φ.χ. πορτοκάλι
Ενδιάμεσα- καφές - 1 σπ. μπισκότο quaker-1 μήλο
14.00 110 γρ. πατάτα βραστή-110 γρ. κοτόπουλο ψητό- κουνουπίδι σαλάτα
17.00 Γυμναστήριο (1 λιποδ. πριν)
18.00 1 scoop
19.00 1 γιαούρτι 2%
22.00 110 γρ. μπιφτέκι κοτόπουλο- σαλάτα μαρούλι
24.00 1 ποτήρι γάλα 2%

Γυμναστήριο
ΣΤΗΘΟΣ
Πιέσεις με μπάρα σε επικλινή πάγκο 4*12 (2*20kg-2*30kg)
Cross over 3*12
Πεκ ντεκ 3*12 (1*15kg-1*20kg-1*25kg)
Πιέσεις επικληνής με αλτήρες 3*12 (1*6kg -2*8 kg)

ΔΙΚΕΦΑΛΟΙ
Kάμψεις με στραβόμπαρα 4*12
Κάμψεις με αλτήρες (σφυριά) 3*12 (2*6kg-1*8kg)
Αυτοσυγκέντρωσης 3*12 (3*6kg)

ΠανοςΒ
15-02-13, 12:27
Και και ακόμα: για ψυχολογικούς λόγους αλλαξε την τροφαντή κυρία στο αβαταρ με καποια που θα ηθελες να μοιαζεις.

ant
15-02-13, 13:04
Και και ακόμα: για ψυχολογικούς λόγους αλλαξε την τροφαντή κυρία στο αβαταρ με καποια που θα ηθελες να μοιαζεις.

χαχα..όχι βρε εντάξει, τελείως χιουμοριστική είναι η προσέγγιση:P

marpi
15-02-13, 13:35
καλη συνεχεια παλι!

ειναι σιγουρο με σωστη οσο μπορεισ διατροφη και σωστη γυμναστικη οτι θα δεισ αποτελεσμα!

ποια ακριβως συμπληρωματα παιρνεισ?
σιδηρο γιατι?

ant
15-02-13, 15:29
καλη συνεχεια παλι!

ειναι σιγουρο με σωστη οσο μπορεισ διατροφη και σωστη γυμναστικη οτι θα δεισ αποτελεσμα!

ποια ακριβως συμπληρωματα παιρνεισ?
σιδηρο γιατι?

Ευχαριστώ!
Μετά από αιματολογικές και καθότι σερνόμουν κυριολεκτικά τον τελευταίο καιρό, βρήκα ότι είμαι πάλι χαμηλά σε σίδηρο και φεριτίνη (από μικρή παίρνω κατά διαστήματα)- γι αυτό και η "θεραπεία" με το σίδηρο
Από συμπληρώματα παίρνω την πρωτείνη whey της syntrax και τους λιποδιαλύτες lipo6
Πολυβιταμίνη της power health

ΠανοςΒ
15-02-13, 16:44
χαχα..όχι βρε εντάξει, τελείως χιουμοριστική είναι η προσέγγιση:P

Ναι ρε συ αλλά επειδη το μυαλο μας δουλευει με περιεργους τροπους θα σου κανει καλό να εχεις καπου μια εικόνα του σωματος που θα ηθελες να εχεις.

Σχετικά με το lipo6 , αν θυμαμαι καλά παιζει με τον θυροειδή. Εγω δεν θα το πλησιαζα καν.

ant
16-02-13, 16:06
16/02/2013
09.30 250ml γάλα 2%-2.μπισκότα quaker σπιτικά- τοστ ολικής με τυρί και γαλοπούλα
12.50-14.10 γρήγορο περπάτημα σε ανώμαλο έδαφος
14.30 Ομελέτα με 3 ασπράδια και λίγο ανθότυρο- κουνουπίδι κοκκινιστό - 1.γλ. κατίκι
18.00 200γρ γιαούρτι 2%-1/2 μπανάνα
21.30 110 γρ. κοτόπουλο- μαρούλι- (ίσως και λίγη παρμεζάνα)- σως λεμόνι-1κ λάδι-1κ. μουστάρδα
24.00 250ml ξινόγαλο

ant
18-02-13, 10:54
17/02/2013
08.00 250ml γάλα-1/2 scoop -1σπιτικό μπισκότο με quaker
14.00 110γρ. χοιρινό λεμονάτο-1 πιπεριά φλωρίνης-1κ.γ. κατίκι- σαλάτα λάχανο
17.30 200ml ξινόγαλα-2 παξιμαδάκια ολικής (μικρά)
22.00 1 σουβλάκι με πίτα ολικής, μπιφτέκι γαλοπούλας, γιαούρτι-μαρούλι ντομάτα

18.02.2013
09.00 100γρ κοτατζ- 1 μικρό κουλούρι θεσ/νικης
12.00 100γρ κοτατζ -2 μανταρίνια
14.30 Μικρή αραβική πίτα με 80 γρ. κοτόπουλο-1κ.γ κατίκι-μαρούλι-ντομάτα-πιπεριά φλωρίνης
17.00-18.00 Αερόβιο
18.30 200γρ γιαούρτι 2%
21.30 110 γρ. κοτόπουλο- μαρούλι σαλάτα

ant
19-02-13, 13:41
19.02.2013
09.00 Σάντουιτς ολικής με 60γρ κότατζ-1φ. τυρί-1φ. γαλοπούλα-1 μικρή ντομάτα- 250ml χυμό πορτοκάλι
14.00 140γρ κότατζ-1 ξινόμηλο
17.00 Γυμναστήριο
18.00 1 scoop
18.30 100γρ τραχανάς βρασμένος-56γρ. τόνος σε νερό
22.00 200γρ γιαούρτι 2%

17.00 Γυμναστήριο- Στήθος- Τρικεφ.- Κοιλιακοί

ant
20-02-13, 15:26
20.02.2013
08.00 1/2 scoop σε νερό, 1 τόστ ολικής με 1 φ. τυρί+1 φ.γαλοπούλα
Ενδιάμεσα καφές + 1. μπισκότο βρώμης
13.30 100 γρ βρασμένο τραχανά + 56γρ τόνο
16.00 Αερόβιο 60'
17.30 1 scoop + 1 μήλο
20.30 110γρ κοτόπουλο- σαλάτα μαρούλι-30 γρ. παρμεζάνα
23.00 250ml ξινόγαλο

ant
20-02-13, 22:37
20.02.2013
08.00 1/2 scoop σε νερό, 1 τόστ ολικής με 1 φ. τυρί+1 φ.γαλοπούλα
Ενδιάμεσα καφές + 1. μπισκότο βρώμης
13.30 100 γρ βρασμένο τραχανά + 56γρ τόνο
16.00 Αερόβιο 60'
17.30 1 scoop + 1 μήλο
20.30 110γρ κοτόπουλο- σαλάτα μαρούλι-30 γρ. παρμεζάνα
23.00 250ml ξινόγαλο

τα γεύματα έγιναν ως εξής: 18.00 110 γρ χταπόδι- 1 ξινόμηλο
21.30 250 ml ξινόγαλο - 3μικρά παξιμάδια ολικής

ant
22-02-13, 17:38
21.02.2013
08.00 1 κουλούρι θεσ/νικης-1 ποτήρι γάλα 2%
13.00 100γρ χταπόδι, 1 πατάτα μικρή βραστή, μια μερίδα χόρτα
13.30 2 μπισκότα βρώμης
18.30 1 γιαούρτι 2%-10 φουντούκια
19.30 1 τοστ ολικής-1 φ γαλοπούλα-1 φ τυρί

χάλια διατροφή και πεινούσα συνέχεια όλη τη χθεσινή μέρα (με το ζόρι κρατιόμουν να μη φάω περισσότερο και σαβούρα)
το ίδιο ισχύει και για σήμερα
22.02.2013
09.30 1 ποτήρι γάλα 2%- 1 μπανάνα-1 μπισκότο βρώμης - 1/2 τοστ ολικής-γαλοπούλα-τυρί
14.00 Μια μερίδα μακαρόνια με κιμά
18.00 Γυμναστήριο- Πόδια-Ώμους
19.30 1 scoop
21.30 1 γιαούρτι 2%

ant
25-02-13, 12:37
Χάλια το σκ σε διατροφή, με γιορτή στο σπίτι και πολλές ατασθαλίες, δεν έχει νόημα να τα γράψω τόσα που έφαγα.
συνεχίζουμε κανονικά τώρα
25.02.2013
08.00 1/2 scoop 1 μπισκότο βρώμης
13.00 100γρ μακαρόνια- 100γρ. σουτζουκάκια- 1/2 cottage
16.30 Γυμναστήριο- Στήθος- Δικεφ.- Κοιλιακοί
17.30 1 scoop-1 μπανάνα
20.00 100γρ κοτόπουλο- μαρούλι σαλάτα
23.00 200γρ γιαούρτι - 5 φουντούκια

ant
27-02-13, 11:52
26.02.2013
08.00 Toστ ολικής με 1φ γαλοπούλα-1φ τυρί-250ml γάλα
Ενδιάμεσα καφές -1 μπισκότο βρώμης
13.00 120γρ σουτζουκάκια-σαλάτα ντομάτα
16.30 -17.30 Αερόβιο
18.00 1 μπανάνα- 1/2 γιαούρτι 2%
20.00 10 φουντούκια
22.00 250ml ξινόγαλα- 3 παξιμαδάκια ολικής

vaggan
27-02-13, 13:39
καλημερα ποια ειναι τα σωματικα σου στατς υψος βαρος και που θελεις να φτασεις?:welcome:

ant
28-02-13, 10:45
καλημερα ποια ειναι τα σωματικα σου στατς υψος βαρος και που θελεις να φτασεις?:welcome:

Kαλημέρα. Είμαι 1,67 και 70,5kg. Τελικός στόχος είναι τα 58-60kg, και χάσιμο πολύ λίπους...

27.02.2013
08.00 1 τοστ ολικής-1φ γαλοπούλα-1φ τυρί
13.00 1 κουλούρι θεσ/νικης
17.30 1 μπάρα πρωτείνης
19.30 250ml ξινόγαλα -4 παξιμαδάκια
20.30-21.15 Γυμναστήριο- Στήθος- Δικεφ.
21.30 1 scoop

χάλια το χθεσινό φαγητό

28.02.2013
09.00 1 scoop -1 1 τοστ ολικής-1φ γαλοπούλα-1φ τυρί
12.00 70γρ μπιφτέκι μοσχαρίσιο
15.30 70γρ μπιφτέκι μοσχαρίσιο-100γρ κοτατζ-1 κυπριακή πίτα ολικής άλεσης-1 ντομάτα
19.00 Αερόβιο - 45'
21.00 70γρ μπιφτέκι μοσχαρίσιο- μαρούλι σαλάτα
24.00 100γρ γιαούρτι 2%

ant
01-03-13, 14:19
01.03.2013

Kαλό μήνα σε όλους!!!

08.00 250ml γάλα 1,5%- 1/2 scoop-1 κ. θεσ/νικης
Ενδιάμεσα Καφές-1 μπισκότο βρώμης
13.00 140γρ μπιφτέκι μοσχαρίσιο-40γρ κριθαράκι βρασμένο-2 καρότα
17.00 Γυμναστήριο - Πλάτη- Τρικεφ.
18.00 1 scoop-1 μπανάνα
21.00 100 γρ κοτόπουλο-30γρ φέτα- μαρούλι σαλάτα

ant
02-03-13, 18:37
02.03.2013
07.30 1/2 scoop-250ml γάλα-1 μικρή μπανάνα-10 φουντούκια (όλα μαζί σαν ρόφημα)-3 πηρουνιές φέτα με λίγο μέλι
12.00 1/2 ποτήρι χυμό πορτοκάλι
14.00 1 μερίδα φασολάκια- 30 γρ φέτα- 30 γρ ψωμί
18.00 200 γρ γιαούρτι 2%
22.00 100 γρ κοτόπουλο- μαρούλι σαλάτα

ant
04-03-13, 00:06
03.03.2013
09.00 250ml γάλα 1,5- 1 τοστ ολικής γαλοπούλα-τυρί-1μπισκότο βρώμης
14.00 100γρ πένες- 100 γρ σουπιά- λάχανο σαλάτα
18.00 200 γρ. γιαούρτι 2%- 2 παξιμάδια λαδιού μικρά
21.00 140 γρ frozen yogurt με φουντούκια

ant
04-03-13, 16:07
04.03.2013
08.00 250ml γάλα 1,5%-1κ. θεσ/νικης
Ενδιάμεσα καφές-1μπ. βρώμης
13.30 190γρ. σπανακόρυζο-2 ασπράδια-1 ολόκληρο αυγό
17.00-17.45' Αερόβιο
18.00 200γρ γιαούρτι-10 αμύγδαλα
20.00 250ml χυμός πορτοκάλι-1/2 scoop
22.00 100γρ κοτόπουλο-1κσ. κατίκι- σαλάτα μαρούλι

ant
05-03-13, 10:59
Για σήμερα προβλέπεται...

05.03.2013
09.00 180ml χυμός πορτοκάλι-1φ.τοστ ολικής-1κσ. κατίκι-2 φ. λεπτές σαλάμι αέρος-1 αυγό- 1 ασπράδι
12.30 70γρ κοτόπουλο
15.30 100γρ κοτόπουλο-110 γρ μακαρόνια-1κσ. μυζήθρα
19.00-20.00 Γυμναστήριο- Στήθος-Δικεφ.-Κοιλιακοί
20.00 1 scoop-1 μπανάνα μικρή
22.30 70γρ κοτόπουλο-σαλάτα μαρούλι

ant
06-03-13, 13:39
06.03.2013

08.30 Τοστ με 1φ τυρί, 1κ.σ κατίκι, 2 φ.σαλάμι αέρος λεπτές- 1 πορτοκάλι
12.30 200γρ γιαούρτι 2%-2κ.γ. βρώμη
15.00 1 ακτινίδιο
17.00 Αερόβιο
18.00 1 scoop-5 αμύγδαλα
19.30 120γρ πέστροφα ψητή + ότι σαλατικό υπάρχει στο τραπέζι
22.30 250ml ξινόγαλα-3 παξιμαδάκια ολικής

FITNESS GIRL
07-03-13, 00:01
σαλαμι αερος??? :shock::smash::smash:μα γιατι....?

eli_din3
07-03-13, 00:10
σαλαμι αερος??? :shock::smash::smash:μα γιατι....?

γτ δν ειμαστε ρομποτ :P

ant
07-03-13, 11:45
γιατί είναι γαμάτο.....!!!!!!!!!!!!!!
εντάξει τώρα, δεν νομίζω με δύο φορές και τόσο λίγη ποσότητα ότι κάνω ζημιά (και ψυχολογικά είμαι σούπερ)

ant
08-03-13, 10:31
07.03.2013
08.00 1/2 scoop -1 μικρή μπανάνα
09.30 1 τοστ ολικής με γαλοπούλα-τυρί και μια κ.σ. κατίκι
14.00 2 καλαμάκια κοτόπουλο- 1 πίτα αλάδωτη- 2.κσ. κατίκι-5 πατάτες τηγανιτές
18.00 Γυμναστήριο- Πλάτη-Τρικεφ.
19.00 1 scoop
19.30 250 ml ξινόγαλα-4 παξιμαδάκια ολικής
22.30 1 μικρό κομμάτι σπιτική πίτσα (ωραίο τσίκνισμα!)- με γαλοπούλα, τυρί


08.03.2013
08.00 1/2 scoop -1 κ. θεσ.νικης
13.00 4 λαχανοντολμάδες (χωρίς αυγολέμονο)
18.00 1 γιαούρτι 2%-1 μπανάνα
20.00 Γυμναστήριο- Πόδια-Ώμοι
21.00 1 scoop
22.00 1 μπιφτέκι μοσχαρίσιο- σαλάτα μαρούλι

ant
11-03-13, 13:27
9-10/03/2013
Δεν τα θυμάμαι λεπτομερώς, σχεδόν καθαρή διατροφή εκτός από εχθές που έφαγα 2 κομμάτια πίτσας+1 σοκολατάκι για μεσημεριανό
Σάββατο ημέρα ξεκούρασης, Κυριακή 6χλμ περπάτημα γρήγορο με τον μικρό στην πλάτη.

11.03.2013
07.00 1/2 scoop -1 κουλ. θεσ/νικης
13.00 100γρ μπιφτέκι-σαλάτα μαρούλι
16.30 5χλμ τρέξιμο
17.30 1 scoop

τα υπόλοιπα θα συμπληρωθούν αύριο (αναλόγως τι φαγητό θα προκύψει στο σπίτι)

ant
13-03-13, 09:21
11.03.2013- υπόλοιπο ημέρας
21.00 2 μικρά κομμάτια σπιτική πίτσα με ζυμάρι ολικής-γαλοπούλα- τυρί χαμηλών λιπαρών-μανιτάρια- πιπεριά


12.03.2013
08.00 1 ποτήρι γάλα 1,5%- 1/2 scoop-1 αχλάδι
13.00 1 αυγό-3 ασπράδια-200γρ καλαμπόκι-30 γρ τυρί μιλνερ-2 φρυγανιές-σαλάτα μαρούλι
18.00 1 γιαούρτι 2%-5 φουντούκια
21.00 1 ποτήρι γάλα 1,5%- 1/2 scoop


13.03.2013
08.00 Σάντουιτς ολικής με 50γρ κοτατζ, 1 φ. γαλοπούλα, 1 φ. τυρί
12.00 1 αχλάδι
14.00 150γρ κότατζ, 35γρ κριθαράκι βρασμένο με 1κ.σ. παρμεζάνα- κολοκύθι-καρότο βρασμένα για σαλάτα
16.00 Γυμναστήριο- Στήθος- Δικεφ
17.00 1 scoop
19.00 3 ασπράδια-μαρούλι σαλάτα
23.00 1 γιαούρτι 2%-5 φουντούκια

Ελπίζω κατά τις 21.00 να βρω χρόνο για λίγο αερόβιο..

ant
15-03-13, 11:28
14.03.2013
09.00 1 ποτήρι γάλα 1,5%-1 digestive-1/2 κ.θεσ/νικης (δεν μπορώ να τα σταματήσω ρε γμτ)
13.00 1 μερίδα φασόλια μαυρομάτικα (με ξύδι μπαλσάμικο) και 200γρ cottage
16.30 5χλμ τρέξιμο - μαζί με ζέσταμα περίπου 38 λεπτά- κοιλιακούς-ραχιαίους
18.00 56γρ τόνο-1 μικρό πορτοκάλι-1 ακτινίδιο
21.00 1 ποτήρι σοκολατούχο γάλα χαμηλών λιπαρών (δεν είχα όρεξη για φαγητό)

15.03.2013
08.00 1 ποτήρι σοκολατούχο γάλα χαμηλών λιπαρών - 1 τοστ με 1φ. ολικής-1 φ. γαλοπούλα-1 φ. τυρί
12.00 1 μήλο-1 αχλάδι
15.00 3 ασπράδια-35γρ κριθαράκι βρασμένο
17.00 Γυμναστήριο- Πλάτη- Τρικεφ.
18.30 100γρ χταπόδι ψητό -σαλάτα
21.30 200γρ γιαούρτι-1κ.γ goji berries-5 φουντούκια

ant
17-03-13, 13:47
16.03.2013
08.00 150gr ριζόγαλο σπιτικό -1/2 scoop σε νερό
15.00 250ml γάλα-1 κομμάτι τυρόπιτα (βρισκόμουν εκτός σπιτιού, αυτό μπορούσα να φάω)
19.00 10 φουντούκια-1 σοκολατάκι
21.00 100 γρ κοτόπουλο - σαλάτα μαρούλι

17.03.2013
07.00 1/3 μπανάνας
08.00 5χλμ τρέξιμο- περίπου 35'
09.30 1 πορτοκάλι-1 φέτα ψωμί ολικής-ταχίνι-μέλι
15.00 150γρ μπιφτέκι- σως από γιαούρτι-μουστάρδα, ντομάτα (αι πιθανό 1 πίτα ολικής αλάδωτη)
19.00 200γρ γιαούρτι -1κγ goji berries
22.00 250γρ γάλα- 1/2 scoop

ant
19-03-13, 15:42
18.03.2013
09.00 1/2 scoop -1 φέτα χαλβάς με αμύγδαλα
15.00 χαμός από "σαρακοστιανά"-6-7 γιαλατζί, λαγάνα, χαλβά, χταποδάκι αρκετό,σαλάτα ντομάτα-αγγούρι-1/2 βραστή ντομάτα, πατζαροσαλάτα-ταραμοσαλάτα
έσκασα από το φαγητό κυριολεκτικά με αποτέλεσμα να μην κάνω άλλο γεύμα μέσα στην ημέρα εκτός από 4-5 φουντούκια κατά τις 21.00 (αφού μέχρι και τις 23.00 ένιωθα ότι δεν είχα χωνέψει τίποτα)


19.03.2013
08.00 1/2 scoop+1/2 κ. θεσ/νικης
12.00 100γρ μπιφτέκι μοσχαρίσιο+1 αχλάδι
14.30 200γρ γιαούρτι 2%+2 παξιμαδάκια ολικής
16.30 Γυμναστήριο- Πόδια-Ώμοι
17.30 1/2 scoop-1 μπανάνα
19.30 "σουβλάκι σπιτικό" με 1 πίτα αλάδωτη ολικής-100γρ μπιφτέκι-1 ντομάτα-σως από γιαούρτι+μουστάρδα+πάπρικα
22.00 1 ποτήρι ξινόγαλα

ant
21-03-13, 11:41
20.03.2013
07.00 250ml γάλα 1,5% - 1/2 scoop
11.00 1 πίτα ολικής αλάδωτη-1φ γαλοπούλα-1 φτυρί-100 γρ cottage
14.00 200γρ καλαμπόκι-100γρ cottage
18.00 1 γεμιστή ντομάτα με ρύζι-30γρ φέτα
22.00 80γρ κοτόπουλο-1 αγγούρι

ant
22-03-13, 10:25
21.03.2013
08.00 250ml γάλα 1,5%+1/2 scoop
12.00 200γρ σπιτικό ριζόγαλο
16.00 Αερόβιο- 4 χλμ τρέξιμο+ζέσταμα 30'
17.00 80γρ κοτόπουλο-καρότο βρασμένο+ντομάτα+αγγούρι
21.00 250l ξινόγαλα+3 παξιμαδάκια ολικής


22.03.2013
08.00 100γρ σπιτικό ριζόγαλο
09.00 1 τοστ ολικής με 2 φ. γαλοπούλας+1φ τυρί+ χυμός πορτοκάλι
13.00 100γρ παστίτσιο-σαλάτα αγγούρι-ντομάτα
17.00 Γυμναστήριο- Στήθος- Δικεφ
18.00 1 scoop
21.00 Ομελέτα με 3 ασπράδια- 30γρ φέτα-πιπεριά- σαλάτα από κολοκυθάκια