PDA

Επιστροφή στο Forum : Muscle Fuel Anabolic (USN)



amateur666
06-04-12, 14:49
42824


USN Muscle Fuel Anabolic has been optimized with key muscle building nutrients to help you grow faster and recovery quicker. Containing everything you need to pack on size in one convenient all in one formula, Muscle Fuel Anabolic sets a new standard in performance nutrition. It should not be used by persons under the age of 18 years. It should not be used for weight loss. It is only for bodybuilders and athletes or individuals on a mass gaining plan. Core benefits of Muscle Fuel Anabolic:

• 50g Anabolic Protein Matrix per serving. Advanced Amino Acid Delivery Formula

• 14,300 mg HyperBolic Stack per serving to optimise muscle growth

• GH release from 5000 mg Glycine

• 1500mg Taurine to maximise nutrient & amino acid uptake and energy production

• 7000 mg Creatine Stack for muscle growth, power and volumisation

• High in BCAA’s and Glutamine to assist in muscle growth and nitrogen retention

• Lactazyme blend (Lactose enzymes) for optimal milk solid absorption.


Supplements Facts:

Container size: 4kg
Servings per container:26 Servings
Serving size: 3 Scoops (150g)

Amount Per Serving:

Energy 2270kJ
Protein 50.0g
Carbohydrate 78.0g
of which sugars 11.0g
Fat 2.0g
Total Fibre 1.7g
Sodium 741mg
Potassium 202mg
Calcium 243mg
Phosphorous 460mg
Magnesium 42mg
Vitamin A 375gRE
Vitamin D (Calciferol) 1.9g
Vitamin E (Alpha Tocoferol) 3.8mgTE
Vitamin C (Ascorbic Acid) 23mg
Vitamin B1 (Thiamine) 0.5mg
Vitamin B2 (Riboflavin) 0.6mg
Niacin 6.8mg
Vitamin B6 0.8mg
Folic Acid 75g
Vitamin B12 0.4g
Biotin 30g
Pantothenic acid 1.5mg

HYPERBOLIC STACK 16,300mg

CREABOLIC STACK
- Creatine monohydrate & Di-Creatine Malate

mTOR ACTIVATOR
- BCAA's, HMB (BETA-HYDROXY BETA-METHYLBUTYRATE ), Taurine

HYPER VOLUMAX
- L-Glycine, Beta Alanine

GLUTACELL TRI-STACK
- Glutamine AKG, L-Glutamine & peptide bonded Glutamine

TESTO-FORCE
- German Tribulus Terrestris, Avena Sativa

Ingredients:

Triple Carb Time Release Formula (long chain glucose polymers, medium chain glucose polymers, dextrose monohydrate). USN STS Protein [whey protein concentrate and isolate blend, ultra purified (water filtrated) high isoflavone soy protein isolate, calcium caseinate, micellar casein, egg albumin, milk protein isolate], creatine monohydrate, di-creatine malate, L-glycine, cocoa powder, stabilizer, taurine, flavourants, sodium chloride, calcium phosphate, sweetener blend ( sucralose, acesulfame-K ), MCT oil (Medium Chain Triglycerides), German Tribulus Terrestris (40% protodioscin), avena sativa, Lactazyme blend, L-glutamine, Glutamine peptides, Glutamine AKG, HMB, Leucine, Valine, Isoleucine, Leucine KIC, Beta-Alanine, Calcium AKG, Colostrum, Rhodiola rosea extract (standardized for 5% rosavins), Alpha lipoic acid, EPA (Eicosapentanoic acid) powder, vitamin & mineral blend, chromium polynicotinate.

Directions:

As a dietary supplement, add 3 rounded scoops to 500-600ml of cold water. Use a blender or shaker for approximately 30 seconds. Have 1 to 2 servings daily (servings may be halved).

GeoDask
12-04-12, 23:03
Τελειώνω το 2ο κουτί όπου να ᾽ναι. Η σοκολάτα είναι πολύ καλή στη γεύση απο τα τέστο boosters δεν μπορώ να πώ οτι είδα κάτι πάντως.

sobral
12-04-12, 23:50
Τελειώνω το 2ο κουτί όπου να ᾽ναι. Η σοκολάτα είναι πολύ καλή στη γεύση απο τα τέστο boosters δεν μπορώ να πώ οτι είδα κάτι πάντως.

κανένα από αυτά που έχει (German Tribulus Terrestris, Avena Sativa) δεν δουλεύει όσον αφορά την τέστο.

Panos91
18-05-12, 18:30
ξερει να μας πει κανεις κατι παραπανω για αυτο το προιον ?

GeoDask
18-05-12, 18:54
Τι παραπάνω θες να μάθεις ;

Panos91
24-05-12, 17:47
Επιδι Εχει και κρεατινη απωρησα,Και τελειωνεις και το 2ο κουτι!Και δεν ειδες τιποτα..και εγω αυτην εχω την παιρνω 10 μερες..Αλλα μονο 10 μερες την περνω δν μπορω να πω την γνωμη μου..!

GeoDask
24-05-12, 17:51
Επιδι Εχει και κρεατινη απωρησα,Και τελειωνεις και το 2ο κουτι!Και δεν ειδες τιποτα..και εγω αυτην εχω την παιρνω 10 μερες..Αλλα μονο 10 μερες την περνω δν μπορω να πω την γνωμη μου..!

Τα τεστ μπούστερ σχολίασα. Διαφορά σε δύναμη είδα πάντως.

Panos91
24-05-12, 18:08
Τα τεστ μπούστερ σχολίασα. Διαφορά σε δύναμη είδα πάντως.

Εχεις δικιο δεν καταλαβα τι εγραψες πιο πανω .. :-D

hoffman
20-09-13, 01:30
δεν βρηκα καποιο θεμα για αυτην εδω αν κανω λαθος σβηστε το ποστ..

72290

Nutritional Information

72291

Tην εχει δοκιμασει κανεις?

RAMBO
20-09-13, 01:33
Την εχω βαλει στο ματι την εταιρια,μαρεσει πολυ..τωρα ακομα δεν εχω δοκιμασει τπτ

hoffman
20-09-13, 01:35
Την εχω βαλει στο ματι την εταιρια,μαρεσει πολυ..τωρα ακομα δεν εχω δοκιμασει τπτ

εγω γενικα σαν εταιρια εχω ακουσει δεν εχει και της καλυτερες γευσεις αλλα αυτη η πρωτεινη εχει πολλα καλουδια μεσα

RAMBO
20-09-13, 01:45
Οπως λενε οι γυναικες μπρος τα καλη τι ειναι ο πονος ετσι και μεις εχουμε τις μαπα γευσεις :green:

hoffman
20-09-13, 01:52
Οπως λενε οι γυναικες μπρος τα καλη τι ειναι ο πονος ετσι και μεις εχουμε τις μαπα γευσεις :green:

χαχα ισχυει δεν το ειχα σκεφτει αυτο,για αυτο κ εμεις θα υποστουμε την γευση και θα εχουμε αυτα τα καλη :bodybuilder2: :P

leonman
24-09-13, 12:53
ναι σαν ετερεια οτι και αν εχω παρει ηταν πολυ καλο αν και περιεργο που συνεργαζεται με την weider και δεν παιζει πολυ στο forum... παντος ειχα παρει την hyperbolic που εχει περισσοτερο υδατανθρακα και ηταν κορυφή τώρα αυτη λογικα θα βαλει λιγότερο λίπος.. α και το τεστο με βοηθησε και δουλεψε... :green: :thumbup:

hoffman
02-10-13, 14:18
Την αγόρασα σήμερα λόγο ότι την βρήκα σε προσφορά πήρα την 2κιλη,αλλά δεν θα την χρησιμοποιήσω ακόμη λόγο ότι τελείωσα μόλις με την nitrotech και θέλω να κάνω 1 μήνα off από την κρεατίνη,θα την αρχίσω 1 scoop το πρωί και 2 μετά την προπόνηση,και θα αφήσω review για όσους θέλουν να μάθουν

vaggan
24-11-13, 21:03
^^^ τι λεει φιλε απο γευση?την εχω βαλει στο ματι σαν υποκαταταστατο της πανακριβης cyclone στα χαρτια φαινεται καλη παντως

hoffman
24-11-13, 21:07
^^^ τι λεει φιλε απο γευση?την εχω βαλει στο ματι σαν υποκαταταστατο της πανακριβης cyclone στα χαρτια φαινεται καλη παντως

Ακριβώς φίλε και εγώ για την cyclone ήμουν αλλά ήθελα 2 Κούβαδες και δεν είμαι ο Ωνάσης,οπότε ψάχτηκα και την βρήκα και εγώ σαν δεύτερη από την cyclone,λοιπόν επειδή εγώ την βρήκα σε προσφορά την muscle fuel πήρα μια σοκολάτα και επειδή ήταν η τελευταία πήρα και μια βανίλια,η σοκολάτα εντάξει normal,η βανίλια όμως με έχει τρελάνει αν και δεν μου άρεσε ποτέ σε συμπλήρωματα η βανίλια στην συγκεκριμένη τρελάθηκα,σε φάση να θέλω και άλλη αλλά πρέπει να κάνω λίγο off λόγο της κρέατινης,από διαλυτότητα μου τα χάλασε παρά πολύ δεν διαλυόταν εύκολα και άφηνε στο σεικερ κομμάτια κάτω κάτω,ελπίζω να σε καλύψα :-)

vaggan
24-11-13, 21:38
αυτο που μου ειπες με τα κομματια πολυ με ενοχλησε η cyclone δεν αφηνε το παραμικρο αλλα 75 ευρω που βρισκω την μεγαλη συσκευασια ειναι αισχροκερδεια απο την στιγμη που η muscle fuel ειναι στα ιδια συστατικα και στα 70 ευρω τα 4 κιλα ειναι πολυ συμφερουσα επιλογη θα το ανακατευω με μιξερ

hoffman
24-11-13, 21:41
Να σου πω την αλήθεια και εμένα με ενόχλησε διότι την έπαιρνα στο γυμναστήριο,ίσως να έφταιγε επειδή έβαζα 3 scoop αλλά στο σπίτι το πρωί το έφτιαχνα στην φραπιερα και ήταν καλύτερα,και όπως το είπες είναι αισχροκέρδια γιατί είναι σχεδόν η ίδιες για αυτό κατέληξα και εγώ εκεί σίγουρα θα την ξανάπροτιμήσω

Sent from my Xperia Neo V using Tapatalk