PDA

Επιστροφή στο Forum : Γεια σας!!!!!



Steve KinG STyLe
09-06-08, 23:17
Γεια σας και καλός σας βρήκα!!!Με λένε στέφανο και είμαι 15χρονων!Μολις αρχισα να κανω τα πρωτα μου βηματα με στο ΒΒ!!!

Είμαι 1.78 και 64 κιλά και θα ήθελα τις συμβουλές σας για την διατροφή που πρέπει να κάνω,και τι να κάνω στο γυμναστήριο!!!

Οποιαδηποτε συμβουλη δεχτη!!!Χαιρετε :D

RUHL
10-06-08, 00:31
πιστευω θα βρεις αρκετες απαντησεις διαβαζοντας την κατηγορια στα αρθρα διατροφη ογκου ,μετα προπονετικη διατροφη,διατροφη γραμμωσης και ειδη πρωτεινης σε σκονη(δικο μου αρθρο πολυ καλο :green: οκ εγινε η διαφημιση :lol: ) και οτι αλλο βρεις

και διαβασε αυτο
http://www.bodybuilding.gr/forum/viewtopic.php?t=2463

καλως ηρθες η γνωση ειναι δυναμη οποτε διαβασμα!! :weights:

Doctorg
10-06-08, 01:07
Γειά σου Στέφανε :wave: Μπράβο σου που ασχολείσαι απο αυτή την ηλικία με την προπόνηση με βάρη :awesome: Σίγουρα εδώ όλοι θα σε βοηθήσουν και θα λύσουν τις όποιες απορίες σου σχετικά με το χώρο. Καλές προπονήσεις :liftheavy:

Antonio
10-06-08, 09:30
Γεια σου στέφανε. Όπως είπε και ο μελλοντικός pro ruhl διάβασε τα άρθρα που που είναι pinned σε κάθε κατηγορία και θα έχεις μια σφαιρική άποψη του αντικειμένου.
Όποτε έχεις κάποια απορία ξαναδιαβασέτα γιατί είαι πιθανό η απορία σου να βρίσκεται κάπου εκεί.
Έχε ως στόχο να κάνεις 3 φορές την βδομάδα προπόνηση με σωστή διατροφή καθημερινά και να σαι σίγουρος πως μέχρι τα 18 θα είσαι ο πιο τούμπανος πιτσιρικάς του σχολείου!

Muscleboss
10-06-08, 10:33
welcome! ακριβώς ότι είπε ο Antonio! :bbbiceps:

MB

dReik0
10-06-08, 11:36
Wellcome :) σίγουρα θα μάθεις πολλά από εδώ . Εγώ το μονο που θέλω να σου πω είναι να προσεχεις να μην το παρακάνεις με τα βάρη γιατί είσαι μικρός και το σώμα σου αναπτύσσεται ακόμα , να προσεχεις να μην τραυματιστείς!Όπως είπε και ο φίλτατος παραπάνω σίγουρα στα 18 αν συνέχισης και δόσης προσοχή σε αυτό που κανεις χωρίς βεβαια να παραμέλησης τα μαθήματα σου , θα είσαι ο πιο τουμπανιάρης σε όλο το σχολειό :D.

billys15
10-06-08, 13:52
Ναι να προσεχεις με τα βαρη,αλλα ολοι πρεπει να προσεχουν με τα βαρη :) .Εγω εχω να σου πω να εχεις υπομονη και να μην τα παρατησεις,ακομα κι αν δεν βλεπεις τα αποτελεσματα που πρεπει (αυτο ισως γινεται και λογω ορμονων που ακομα ειναι σε αρχικο σταδιο σε αυτην την ηλικια).Μαθε οσα μπορεις για διατροφη και προπονηση και θα εισαι ΟΚ! :thumbup:

TRIANTAFYLLOU
10-06-08, 15:24
γειά σου στέφανε καλώς ήρθες μπορείς να μάθεις πολλά απο το φόρουμ
εχει πολλά πλεονεκτήματα η ηλικία σου, απλά χρειάζετε σωστή ενημέρωση για το μέγιστο όφελος χωρίς παρενέργειες και όχι βιασύνη γιατί αυτή οδηγεί σε ακρότητες με καταστροφικά αποτελέσματα.
ίδη ο ruhl έβαλε ένα λινκ με όπου έχει αναφορά για άτομα στην ηλικία σου και για τα πλεονεκτήματα καλό διάβασμα :awesome:

Steve KinG STyLe
10-06-08, 17:50
Ευχαριστώ παρα πολύ για τις συμβουλές σας :)


Μπραβο :clapping: στο :bodybuildinggr: !!!!!! :wcourt:

toula_nomikou
11-06-08, 01:49
Kαλως ηρθες Στεφανε :welcome: :welcome: :welcome:

Spyro D
11-06-08, 16:42
welcome :bodybuilder1:

argyrakis
16-06-08, 09:02
Καλώς ήρθες