PDA

Επιστροφή στο Forum : Professional Whey (Multipower)



Playmobil
10-06-08, 06:59
Γεια σας παιδιά! Πήρα αυτήν την άγνωστη σε εμένα μάρκα, καθότι βρήκα μια ευκαιρία 2κιλά κουβά στα 70 Ε... Τι σοι μάρκα είναι αυτη;;

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=10175&stc=1&d=1270919339


Παράλληλα αγόρασα από την ίδια εταιρία στα 30 Ε 100% μονοϋδρική κρεατίνη. Επειδή τώρα η πρωτείνη αναγράφει στο κουτί ότι περιέχει 53g + creatine per portion τι εννοεί πόση δόση πρέπει να βάζω από την μονουδρική;
Κάτι άλλο η κρεατίνη προκαλλεί υπερένταση κλπ.; Γιατι σήμερα έκανα το πρώτο μου φόρτωμα και το βράδυ που ξάπλωσα ένιωσα απίστευτη υπερένταση και θολούρα στο μυαλό... Δεν πόρεσε να μ πάρει ο ύπνος.. Παίζει να υπάρχει κάποια σχέση η μπα; Ευχαριστώ::

RUHL
10-06-08, 11:17
επειδη πρωτη φορα την ακουω την μαρκα γραψε οτι εχει στο κουτι η κρεατινη και η πρωτεινη τα συστατικα

Η κρεατινη δεν ευθυνετε για υπερενταση μερικες φορες περνω και πριν τον υπνο :green: (στην υπερπληρωση η αν ξεχαστο σε μερες οφφ)
ομως μπορει να περιεχει αλλα πραγματα που ισως σε εμποδηζουν να κοιμασε καφεινη και αλλες ουσιες

Muscleboss
10-06-08, 12:05
γενικά αποφεύγω άγνωστες μάρκες... :roll:

ΜΒ

Playmobil
10-06-08, 15:31
Χμ... Και νόμισα πως μόνο σε μενα ήτανε άγνωστη ... Επειδή δεν τα πάω καλά με τα αγγλικά δίνω απευθείς το link που δείχνει ποια είναι μήν τυχόν και τα γράψω λάθος http://www.multipoweruk.com/SportsFoodProductDetail.aspx?ProductID=31&ProductSectionID=4...
Η κρεατίνη από την άλλη είναι αυτή : http://www.multipoweruk.com/SportsFoodProductDetail.aspx?ProductID=41&ProductSectionID=4...
Συν τοις άλλοις και επι τοις ευκαιρίας μήπως βλέπετε κάποιο πιθανό συστατικό που να περιέχουν που να μπορεί να επηρεάζει τον θυρεοειδή (ή και το στομάχι και το έντερο ακόμα; ) :roll:
Και κάτι ακόμα αυτό το ετικετάκι που τα συμπληρώματα ανεξαρτήτου μάρκας και ποιότητας φέρουνε του Ε.Ο.Φ. με τον αριθμό πρωτοκόλλου γνησιότητας στην πράξη λέει κάτι; Εξασφαλίζει δηλαδή ένα κάποιο stadar ποιότητας;
Ευχαριστώ!!

RUHL
10-06-08, 16:05
Kαι να λεει εοφ δεν μου λεει τιποτα εμενα σιγα την αρχηστη υπηρεσιας τις ελαδος "ελενχου" και καλα συμπληρωματων σιγα να μην τα περασε απο εργαστηριακο ελενχο και κοιταξε οτι οντως μεσα εχει οτι γραφει εξω και δεν ληπει ουτε 1 γραμαριο



στο θεμα μας βαριεμε να ψαξω τι ακριβως εχουν αυτα που περνεις μπερδεμενα τα λεει βρες ανα 100 γραμ τι εχουν γιατι στην δοση δεν εχει λογικη επειδη δεν λεει και ποσο ειναι η δοση

Features

* 2.5kg BIGGER BETTER VALUE PACK
* 33 servings per pack
* Low carb shake for pre-competition training
* Minimum of 51g protein per serving (Vanilla flavour)
* Only 8g of carbs per serving
* Only 6g of fat per serving
* 1g creatine per serving


θυροιδη προβληματα οχι με το στομαχι ναι απο την κρεατινη αμα κανιες υπερπληρωση

τι και πως και γιατι τα πηρες αλλο θεμα εκει εγω δεν θα περνα ποτε πρωτεινη που εχει ηδη κρεατινη μεσα επειδη αν σταματησεις την κρεατινη μετα τι??? στματασ και την πρωτεινη

hunteranimator
08-07-10, 11:17
αυτην την πρωτειηνη την περνει ενας φιλος μου χρονια, ειναι γερμανικη απο πισω η συσκευασια λεει γερμανικα [γενικα σκανδιναβικα-βορειο ευρωπαικα και αμερικανικα συμπληρωματα ειναι απο τα καλητερα απο οσο ξερω]ειναι πολυ καλη εχει μεσα γλουταμινη αμινοξεα-μεγαλες δοσεις δεν ξερω και πολλα....Θα τον ρωτησω για πληροφοριες και θα γραψω

hunteranimator
01-09-10, 20:19
μολις την αγορασα 55 ευρο εδωσα διαλυτοτητα αθλια 5/10 γευση φραουλα 10/10 σκετο λουκουμι.Γερμανικη ειναι απο πισω λεει γερμανικα βρηκα ομως μια εικονα που λεει τα συστατικα μου φαινεται καλη επιλογη. *************************************************

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=15358&stc=1&d=1283362335


*****σεβάσου τους κανόνες του φόρουμ*****

deluxe
02-09-10, 01:18
Η κρεατινη που ειναι;

jGod
02-09-10, 01:21
δεν νομιζω οτι ειναι αγνωστη η Multipower... ειναι απο τις πρωτες σε πωλησεις στην γερμανια και αποτι γνωριζω ειναι γερμανικη.
βεβαια να δωσω 60-70 για Multipower ουτε καν....!να επαιζε στο 45 βαρια καλα θα ηταν.καλυτερα πανε στις βασικες εταιριες..

hunteranimator
02-09-10, 14:21
Η κρεατινη που ειναι;
oxi δεν λεει οτι εχει κρεατινη,θελει πολυ καλο κουνημα για να διαλυθει,αλλα η γευση τα σπαει ειναι σαν πραγματικο milk shake φραουλα.

deluxe
02-09-10, 14:36
55 ευρω τα 750γρ;

Polyneikos
03-09-10, 13:40
Εγω παντως χωρις να την εχω δοκιμασει,μονο του ότι ειναι Γερμανικη θα την εμπιστευομουν καθως εχω μαθει από ατομα του χωρου ότι εχουν αυστηρότατες προδιαγραφες και η ποιοτητα τους ειναι υψηλη.
Αν κρινω παντως και από την Ιnkospor οι τιμες τους διατηρουνται σε υψηλα επίπεδα.

hunteranimator
03-09-10, 16:59
55 ευρο τα 2270 γρ.Ενα πραγμα με τρελαινει η γευση σαν τουρτα την βλεπω.:turtle::toast:

arisfwtis
03-09-10, 17:25
απο νετ την αγοραζεις?

Polyneikos
03-09-10, 19:13
55 ευρο τα 2270 γρ.Ενα πραγμα με τρελαινει η γευση σαν τουρτα την βλεπω.:turtle::toast:

Α,οκ τότε,εγω καταλαβα 55 τα 750 γρ,μια χαρα ειναι η τιμη ετσι.

hunteranimator
03-09-10, 20:22
Α,οκ τότε,εγω καταλαβα 55 τα 750 γρ,μια χαρα ειναι η τιμη ετσι.
απο μαγαζι στην σαλαμινα,ειναι πολυ ψαγμενος ο τυπος και μου την προτεινε.Αν ψηνετε κανεις ας μου πει.

jGod
03-09-10, 20:52
θεωρω πως στην ιδια τιμη εχει καλυτερη πρωτεινη το site..;)

kostaras8
14-12-10, 21:27
καποιος αλλος φιλος που να δοκιμασε την συγκεκριμενη πρωτεινη?γιατι μου την προτειναν κ μενα και 2,5 κιλα με 40ευρω που την βρηκα ειναι καλη αγορα..

J.P.
15-12-10, 13:07
Ρε παιδιά όχι και άγνωστη η Multipower.. Από τις κορυφαίες γερμανικές εταιρείες είναι..

tolis35
16-12-10, 17:10
Πριν δεκα χρονια οταν ζουσα στην Βιεννη,στο γυμναστηριο που εκανα προπονηση,σχεδον ολοι επαιρναν πρωτεινες της MULTIPOWER..και γενικα τοτε ηταν πρωτη σε πωλησεις στην Βιεννη.Φοβερη γευση η φραουλα και τα φρουτα του δασους.

kyriakos23
16-12-10, 21:06
δεν ειναι αγνωστη καθωλου.

Polyneikos
16-12-10, 22:47
Παιδια τα πραγματα ειναι απλα:Οταν τα κυριοτερα ελληνικα καταστηματα,e-shops και μη,δεν εισαγαγουν καποιες εταιρίες,ειναι λογικο να μην παίζουν στις προτιμησεις των αθλητων...Αυτο φυσικα δεν σημαινει ότι δεν είναι καλες ή αξιοπιστες...
Απλα καποιος πρεπει να εχει μεινει πολυ ευχαριστημενος για να μπει στην διαδικασια να την παραγγελνει απ΄εξω,όπου εκει βεβαια εχει μια τεραστια γκαμα εταιριων....
Παντως στους τελευταιους αγωνες της Wabba στο Novotel υπήρχε περιπτερο που καποιος είχε γενικα Multipower,αρα παίζουν και εδω..

J.P.
17-12-10, 01:21
Παίζουν και εδώ. Ο αντιπρόσωπος της twinlab έχει και την multipower.

Devil
18-12-10, 02:56
δεν εχουν και την καλητερη φημη στο εξωτερικο...

δεν ξερω ομως λεπτομεριες....