PDA

Επιστροφή στο Forum : Διατροφή Γράμμωσης & Απώλεια Λίπους



Flexy
10-06-08, 20:58
1ο γευμα : 2 σκοοπ Whey της ON + Κουακερ 100γρ +10 αμυγδαλα
2ο γευμα : 200γραμμαρια κοτοπουλο + Ρυζι μπασματι 100γρ

Γυμναστικη 50 λεπτα βαρη
Αμινοξεα
Αεροβικη 30 λεπτα στο 6 με κλιση στο 10 .
3ο γευμα : 60γρ Γλυκοζη και μετα απο 10 λεπτα 2 σκοοπ Whey της ΟΝ
4ο γευμα(1ωρα μετα) : 2 τοστ μαυρο ψωμι με 2 φετες ανα τοστ γαλοπουλα βραστη και 2 φετες τρικαλινο light . Αρα 4 φετες τρικαλινο 4 φετες γαλοπουλα και 4 φετες μαυρο ψωμι .
5ο γευμα : 200γραμμαρια κοτοπουλο + Ρυζι μπασματι 100γρ
6ο γευμα : Μαρουλι με τονο σε νερο και μια 1 κουταλια ελαιολαδο

Υψος ειμαι 1,86 κιλα 105 δυστηχως στον ογκο επεφτε αρκετη σαβουρα και μαζεψαμε αρκετο λιπος . Δεν εχω καταφερει ακομα να το μετρησω . Γυμναστικη κανω ενατικα 1 χρονο και 2 μηνες σχεδον .

Περιμενω παρατηρησεις . Γυμναστικη κανω 4-6 φορες την εβδομαδα .

ΥΓ αυτο που θελω να αλλαξω ειναι την προπονηση να κανω 3 γευματα και μετα προπονηση .

RUHL
10-06-08, 21:24
λοιπον αν εισαι η πρωτη σου εβδομαδα καλα εισαι μονο 2 λαθη

το τυρι μπαινει στο τελευτεο γευμα μαζι με καλα λιπαρα αμυγδαλα καρυδια φυστικοβουτυρο κτλ
(για να μην πηνας την νυχτα ενα 8ωρο κραταει η καζεινη(τυρι))

και μετα την προπονηση φαε μετα απο 30-40 λεπτα οχι μετα απο 1 ωρα

και πρωτηνο να ειναι ιδιο γευμα με αυτο
5ο γευμα : 200γραμμαρια κοτοπουλο + Ρυζι μπασματι 100γρ




μετα απο λιγο καιρο θα καθαριζεις την διετα θα βγαλεις γλυκοζη μετα προπονετικα φρουτα ψωμια γαλατα σταδιακα ολα αυτα οχι τιποτα αποτομο και σταδιακα θα βγαζεις τον υδατανθρακα και σταδιακη αυξηση αεροβιας

Flexy
10-06-08, 21:34
λοιπον αν εισαι η πρωτη σου εβδομαδα καλα εισαι μονο 2 λαθη

το τυρι μπαινει στο τελευτεο γευμα μαζι με καλα λιπαρα αμυγδαλα καρυδια φυστικοβουτυρο κτλ
(για να μην πηνας την νυχτα ενα 8ωρο κραταει η καζεινη(τυρι))

και μετα την προπονηση φαε μετα απο 30-40 λεπτα οχι μετα απο 1 ωρα

και πρωτηνο να ειναι ιδιο γευμα με αυτο
5ο γευμα : 200γραμμαρια κοτοπουλο + Ρυζι μπασματι 100γρ




μετα απο λιγο καιρο θα καθαριζεις την διετα θα βγαλεις γλυκοζη μετα προπονετικα φρουτα ψωμια γαλατα σταδιακα ολα αυτα οχι τιποτα αποτομο και σταδιακα θα βγαζεις τον υδατανθρακα και σταδιακη αυξηση αεροβιας

Ναι στην πρωτη εβδομαδα ειμαι . Αυτο που λες μετα την προπονηση για 30-40 λεπτα τοτε τρωω .Τωρα γιατι εβαλα μια ωρα δεν ξερω . :lol:
Επισης αυτη την αλλαγη να αλλαφω το 4ο με το 5ο την εκανα σημερα . Απλα αυτο που μου λες για το τυρι στα τοστακια δεν ξερω τι αλλο να βαλω εκτος γαλοπουλας για να παρω την απαραιτητη πρωτεινη ... Να αυξησω και αλλο την γαλοπουλα ?

RUHL
10-06-08, 21:50
για ποσοτητες μην με ρωτας αυτα τα μετρας μονος σου

2 γευματα αλαξε μετα την προπονηση βαλε ρυζι + κρεας

και στο γευμα πριν τον υπνο βαλε τυρι,γιαουρτι με αμυγδαλα η καρυδια η φυστικοβουτυρο

pikolo
10-06-08, 23:55
3ο γευμα : 60γρ Γλυκοζη και μετα απο 10 λεπτα 2 σκοοπ Whey της ΟΝ η μαλτοδεξτρινη που ειναι?καλυτερα μαλτοδεξτρινη παρα γλυκοζη αν δεν εχεισ να βαλεισ καια απο τα δυο μισο και μισο...δεσ αρθρο muscleboss

RUHL
11-06-08, 00:03
αρε πικολο ολα τα ξερεις :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: το εντοπησες το λαθος μπραβο :clapping: :clapping: :clapping: :bowdown: :rabbit: :drunken:




:toast: :toast: :toast:

Niiick
11-06-08, 00:14
κανεις βαρη κ μετα αμινοξεα και μετα αεροβια?εγω βαρη αμεσως αεροβια μετα αποδυτηρια αμινοξεα κ μετα σπιτι τα υπολοιπα.

Flexy
11-06-08, 00:17
3ο γευμα : 60γρ Γλυκοζη και μετα απο 10 λεπτα 2 σκοοπ Whey της ΟΝ η μαλτοδεξτρινη που ειναι?καλυτερα μαλτοδεξτρινη παρα γλυκοζη αν δεν εχεισ να βαλεισ καια απο τα δυο μισο και μισο...δεσ αρθρο muscleboss

Δεν βρισκω τοσο ευκολα και δεν νομιζω να εχει μεγαλη διαφορα η γλυκοζη απο την μαλτοδεξτρινη . Πιστευω οτι ειναι λεπτομερια το συγκεκριμενο ...

Flexy
11-06-08, 00:19
κανεις βαρη κ μετα αμινοξεα και μετα αεροβια?εγω βαρη αμεσως αεροβια μετα αποδυτηρια αμινοξεα κ μετα σπιτι τα υπολοιπα.

Μα τα αμινοξεα τα περνω πριν την αεροβια για να προστατευσω το μυικο ιστο . Μολις τελιωσω αεροβια περνω γλυκοζη και μετα απο 10 λεπτα την whey .

pikolo
11-06-08, 00:21
η λεπτομερεια κανει τον πρωταθλητη! :box1:

dReik0
11-06-08, 00:26
αβγουλάκια ?

Niiick
11-06-08, 00:48
bcaa η απο ολα τα αμινοξεα? καπου διαβασα αν περνεις απο ολα αναμεσα βαρη αεροβια καις αυτα πριν οτιδηποτε αλλο.δλδ δν εχεις πανω σου η απο το φαι σου carbs k fat να καψεις με αεροβια και φοβασαι μη καει μυικος ιστος?

pikolo
11-06-08, 01:02
τα αμινοξεα τα περνουμε πεντε με δεκα λεπτα πριν τα βαρη και αν εχεισ μεταπροπονετικη αεροβια και πριν την ααεροβια...
για να εχεισ να καις κατα την διαρκεια. :bodybuilder2:

Flexy
11-06-08, 02:55
bcaa η απο ολα τα αμινοξεα? καπου διαβασα αν περνεις απο ολα αναμεσα βαρη αεροβια καις αυτα πριν οτιδηποτε αλλο.δλδ δν εχεις πανω σου η απο το φαι σου carbs k fat να καψεις με αεροβια και φοβασαι μη καει μυικος ιστος?

Μα τα αμινοξεα προστατευουν το μυικο σου ιστο . Μαλιστα κυκλοφορουν σε υγρα και σε χαπια εγω προτιμω την υγρη μορφη στα αμινοξεα για αμεση αποροφηση ...