PDA

Επιστροφή στο Forum : Μια συμβούλή για την διατροφή μου



LeoN
11-06-08, 19:10
1ο γεύμα-400ml γάλα 2%,4 κουταλιές βρώμη
(ΑΕΡΟΒΙΑ):bodybuilder1:
2ο γεύμα-2 σκούπ πρωτεϊνης
3ο γεύμα-200gr κοτόπουλο,σαλάτα,1φέτα ψωμί πολύσπορο
(ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ-ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ):weights:
4ο γεύμα-2 σκούπ πρωτεϊνης,1 μπανάνα
5ο γεύμα-5 απράδια 1 ολόκληρο ή 1 tost (2 φέτες μαύρο ψωμί,3 γαλοπούλα+50gr cottage cheese
6ο γεύμα-2 σκούπ πρωτεϊνης
:sleeping:
:help:θέλω αν μπορείτε και έχετε όρεξη να μου πείτε την γνώμη σας,την συμβουλή σας και τις παρατηρήσεις σας..Ευχαριστώ. :lol:

Flexy
11-06-08, 20:09
1ο γεύμα-400ml γάλα 2%,4 κουταλιές βρώμη
(ΑΕΡΟΒΙΑ):bodybuilder1:
2ο γεύμα-2 σκούπ πρωτεϊνης
3ο γεύμα-200gr κοτόπουλο,σαλάτα,1φέτα ψωμί πολύσπορο
(ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ-ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ):weights:
4ο γεύμα-2 σκούπ πρωτεϊνης,1 μπανάνα
5ο γεύμα-5 απράδια 1 ολόκληρο ή 1 tost (2 φέτες μαύρο ψωμί,3 γαλοπούλα+50gr cottage cheese
6ο γεύμα-2 σκούπ πρωτεϊνης
:sleeping:
:help:θέλω αν μπορείτε και έχετε όρεξη να μου πείτε την γνώμη σας,την συμβουλή σας και τις παρατηρήσεις σας..Ευχαριστώ. :lol:


Τα λαθοι που βλεπω εγω ειναι :
1)Αεροβια κανεις με αδειο στομαχι και μετα το πρωτο γευμα . Πριν ξεκινησεις αεροβια παρε αμινοξεα για να προστατευσεις τον μυικο σου ιστο .
2)Το γαλα θολωνει αν εισαι σε περιοδο ογκου οκ ... αλλα σε γραμμωση καλο θα ηταν να το αντικαταστησεις . (Φυσικα δεν ξερω τι στοχους εχεις αρα αυτο που σου ειπα τωρα να ειναι ακραιο για σενα και να μην σε ενδιαφερει)
3)Στο 2ο γευμα εχεις μονο πρωτεινη που ειναι οι υδατανθρακες ... Αρα προσθεσε και κατι αλλο ...
4)Στο μεταπροπονητικο αν μπορεις να βαλεις γλυκοζη ή δεξτροζη ...
5)Καλο θα ηταν στο 5ο γευμα να τρως οτι και στο 3ο ... επισης το τυρι καλυτερα ειναι να το βαλεις πριν τον υπνο ...
6)Υπερβολικο το βρισκω πριν τον υπνο παλι πρωτεινη . Απο τα 6 γευματα τα 3 γευματα πρωτεινης τα περνεις σε σκοοπ ... Αρα καλο θα ηταν να βαλεις καποια αλλη πηγη . Γνωμη μου ειναι το 5ο γευμα να το κανεις 6ο και να βγαλεις το τοστ ...

Antonio
11-06-08, 20:40
Υδατάνθρακες και Ω3.
Κατα την γνώμη μου μπορείς να αλλάξεις κάποιες δόσεις πρωτείνης με φαγητό.