PDA

Επιστροφή στο Forum : Maximize Intense (IForce Nutrition)



primordial
17-04-12, 22:22
59687
59686


Serving Size: 1 scoop
Servings per Container: 45

Amount Per Serving
Total Fat 0g
Carbohydrates 0g
Sugar 0g
Niacin 25mg
Vitamin B12 (As Methylcobalamin) 250mcg
Potassium Phosphate 25mg
Sodium Phosphate 25mg
Magnesium Phosphate 25mg
Maximize Intense System 6,950mg
Pumped Power Matrix:
Creatinol-O-Phosphate (COP), Agmatine Sulfate, L-Norvaline
Muscle Integrity Matrix:
L-Taurine, Creatine Monohydrate (99% Pure)
Immediate Release Intensity Complex:
Caffeine Anhydrous, Acacia Rigidula Extract (98%), Camellia Sinensis Extract (99%), Orange Extract (30%)

* Percent Daily Values are based on a 2000 calorie diet.
** Percent Daily Values not established.

OTHER INGREDIENTS: Natural & Artificial Flavor, Citric Acid, Silicon Dioxide, Acesulfame-K, Sucralose

Maximize Intense Directions:

As a dietary supplement, consume Maximize Intense approximately 15-30 minutes prior to training. For first time users, begin by assessing your tolerance to the power of Maximize Intense with a 1/2 scoop serving. After you have assessed your tolerance, you may increase your serving to 1-1.5 scoops. Do not exceed 2 scoops in any 24 hour period.

Να υποθέσω ότι το συγκεκριμένο προϊόν αποτελεί ένα δείγμα του πώς θα είναι τα διάφορα pre-work out συμπληρώματα, μετά την απαγόρευση του DMAA...????
είμαι πολύ περίεργος να δώ τι επιφυλάσσει το μέλλον για την συγκεκριμένη κατηγορία συμπληρωμάτων.

ελμερ
12-10-12, 21:47
Εχω αγορασει το συγκεκριμενο και θα κανω ενα σχολιο......εχω φτασει να παιρνω μεχρι 3/4 του scoop ,δε χρειαζεται να παιρνω παραπανω...τις πρωτες μερες ενοιωθα μια ζαλαδα-ιλιγγο στο γυμναστηριο,μετα το συνηθησα....δεν εχω πειρα απο νιτρικα να το συγκρινω με αλλα.....σιγουρα μου δινει πολυ ενεργεια και αντοχη,διαρκουν οι μπαταριες μου παραπανω....καποιες φορες δημιουργει υπερενταση μετα την προπονηση...μ αυτο εχω βγαλει 90 λεπτα προπονηση μονο βαρη με μικρα διαλλειματα,ενω υπηρχε κοπωση απ τα κιλα η ενεργεια ηταν ακομα ψηλα :shock:.....ειναι καλο και θα το ξαναπροτιμησω αλλα χρειαζεται μια προσοχη με τις δοσεις,ξεκιναει καποιος με μισο scoop και προοδευτικα ανεβαζει αν χρειαστει.....επεισης καποιες φορες εχει τυχει να θελω κανα μισαωρο να ηρεμησω μετα την προπονηση...η γευση mango peach tea που πηρα ειναι σαν πολτος ροδακινου,πολυ γλυκια αλλα με αρκετο νερο ειναι συμπαθητικη.....:welcome:

ελμερ
01-01-13, 15:37
Τωρα που τελειωνει το κουτι :( μπορω να γραψω τα συμπερασματα μου....αν εξερεσω τις πρωτες 3-4 μερες που μεχρι να το συνηθισω ειχα κατι ζαλαδες και ιλιγγο,μετα ηταν πολυ καλο...εφτασα μεχρι 4/5 του scoop και δεν ανεβασα παραπανω μονο τις μερες τις προπονησης.....(30 λεπτα πριν)...πολυ καλη ενεργεια εβγαλα μεγαλες χρονικα προπονησεις με αντοχη και συγκεντρωση...ειχα ακομα καποιες ταχυπαλμιες στην προπονηση καθ ολη τη διαρκεια της χρησης του αλλα αν και θα φανει υπερβολικο "πεταγα στις προπονησεις"...μακαρι να το ξαναβρω και στη φτηνη τιμη που το χα παρει και να παρω αλλα 3 κουτια να χω....;).....:welcome:

andreasaxo
02-01-13, 20:22
Ξερουμε ποσα gr κρεατινης εχει σε 1 scoop;

Devil
02-01-13, 21:23
δεν εχει..... το cop το βαζουν για buffer κυριως.... ενα πραμα σαν την β-αλανινη στο περιπου....

sobral
02-01-13, 21:27
δεν εχει..... το cop το βαζουν για buffer κυριως.... ενα πραμα σαν την β-αλανινη στο περιπου....

έχει και μονουδρική Devil....γύρω στα 3-3,5γρ λένε σε γνωστό σάιτ του εξωτερικού.

Devil
02-01-13, 21:32
έχει και μονουδρική Devil....γύρω στα 3-3,5γρ λένε σε γνωστό σάιτ του εξωτερικού.

ασε που δεν την ειδα καν.....http://1.1.1.4/bmi/bodybuilding.gr/forum/images/smilies/icon_mrgreen.gif

πανω απο 0,75-1γρ δεν την εκανα να σου πω την αληθεια.... http://1.1.1.4/bmi/bodybuilding.gr/forum/images/smilies/icon_mrgreen.gif

ελμερ
03-01-13, 16:32
Ζυγισα τα γραμμαρια που χωραει ενα scoop (καθαρο βαρος μονο της σκονης) και ηταν 9 γραμμαρια....:welcome:

andreasaxo
03-01-13, 18:43
Ζυγισα τα γραμμαρια που χωραει ενα scoop (καθαρο βαρος μονο της σκονης) και ηταν 9 γραμμαρια....:welcome:
Οποτε 3 με 3,5 gr κρεατινη εχει παριπου το καθε scoop ε;

ελμερ
03-01-13, 18:51
Μη σε παρω στον λαιμο μου,υποθετω πως ναι.....:welcome:

ελμερ
12-01-13, 18:18
Το εφερε ο χορηγος.....:turtle::turtle: και σε τιμη κανονι.....την Τεταρτη θα εχω 2 κουτια....:thumbup::welcome:

Deest
14-01-13, 18:24
απο πρηξίματα και φλέβες?
πως είναι

ελμερ
14-01-13, 20:10
Απο πρηξιματα και φλεβες ειναι καλο,εγω το στακαριζα συνηθως με 1 γραμμαρια κιτρουλινη ......:welcome:

Deest
14-01-13, 20:30
Απο πρηξιματα και φλεβες ειναι καλο,εγω το στακαριζα συνηθως με 1 γραμμαρια κιτρουλινη ......:welcome:

λόγο τιμής κύριος θα είναι λογικά το επόμενο μου απόχτημα

ελμερ
14-01-13, 20:32
Προσοχη μεγαλη στο ξεκινημα των δοσεων,θα ελεγα να ξεκινησεις με λιγοτερο απο μισο scoop και σιγα σιγα ν ανεβεις.....:welcome:

COBRA_STYLE
18-01-13, 14:51
Λεω να παω να το τσιμπησω σημερα το απογευμα και να το δοκιμασω καπακι.Τι γευση λετε να παρω?

Θα ξεκινησω με 1 ή 1μιση σκουπ,ποτε δε μαρεσαν οι recommended δοσολογιες:green:

ελμερ
18-01-13, 15:12
Αν το παρεις απ το χορηγο το εχει μονο μια γευση Fruit Punch....η αλλη που ειχα παρει εγω ηταν παααρα πολυ γλυκια για τα γουστα μου......θα σου προτεινα να ξεκινησεις με 1 scoop μεγιστο....εγω σκεψου ειχα ξεκινησει με μισο scoop και τις πρωτες 2 φορες ειχα ιλιγγο....μετα συνηθισα.....:green::welcome:

ελμερ
18-01-13, 15:14
Κανονικα θα σου λεγα να ξεκινησεις με μισο scoop να δεις πως σε παει.....αν παρεις 1 1/2 scoop φοβαμαι μηπως δεν μπορεσεις να κανεις προπονηση....:welcome:

COBRA_STYLE
18-01-13, 15:48
Ρε δε με πιανει τπτ:rolf:

Τα στιμς γενικα δε με ακουμπανε,οσα νιτρικα εχω παρει ελαχιστα πραματα καταλαβα.Απο τα xtreme stores θα παω να το παρω,25ευρω λεει οτι κανει.Θα ξεκινησω με 1 και βλεπουμε...αμα δε μου κανει τπτ,αυριο θα παρω 2 scoop:green:

ελμερ
18-01-13, 15:55
Θα περιμενω το σχολιο σου μετα την προπονηση...ααα για περιμενε μισο λεπτο.... πρεπει να τους παρεις τηλεφωνο να στο φερουν απ οτι γραφει δεν το εχουν ετοιμοπαραδοτο....κανε ενα τηλ μην πηγαινεις τσαμπα :welcome::welcome:

COBRA_STYLE
18-01-13, 15:57
Nαι θα παρω ενα τηλεφωνο πρωτα.Ειχες καθολου θεμα με τον υπνο εσυ με αυτο?

ελμερ
18-01-13, 15:58
Ναι ενα θεματακι το ειχα......βρυκολακιαζα οταν το επαιρνα απογευματινες ωρες.....:welcome:

ελμερ
19-01-13, 07:40
Σημερα ειδα πως η φορμουλα εχει αλλαξει.... το μεσημερι που λογικα θα παω γυμναστηριο θα δοκιμασω τη νεα φορμουλα και θα σας πω εντυπωσεις .....αν και φοβαμαι πως η ανανεωση ειναι χειροτερη της αρχικης.....:welcome:

ελμερ
19-01-13, 16:10
Οπως τα περιμενα...λειπει η δραστικη ουσια απ την ανανεωμενη εκδοση και η διαφορα με την παλια ειναι μεγαλη......
γευση fruit punch σαν αντιβιωση ειναι....(το neurocore σε fruit punch ειναι σα σφηνακι καρπουζι μπροστα σ αυτη τη γευση :green: )
βαθμολογια γευσης 3/10

απο ενεργεια στο γυμναστηριο λιγα πραγματα,ισα που καταφερε να με ξυπνησει ,καμια σχεση με τις τσιτες και την αντοχη που ειχα
βαθμολογια 2/10

Για καποιον που δεν παιρνει συχνα νιτρικα θα δει ενα μικρο boost
για καποιον που δεν το πιανουν τα νιτρικα ευκολα (ο Cobra s πχ) θα του φανει σα να πινει χυμο
Δεν το προτεινω για αγορα....(καποιος μου ειχε πει να εχω το νου μου με την αλλαγμενη φορμουλα αλλα εγω ξεχασα να δω :1laugh::1laugh: :welcome:

COBRA_STYLE
19-01-13, 16:14
εγω πηρα τηλεφωνο και το παρηγγειλα.Απο Δευτερα θα το εχουν...λες να ειναι η καινουργια εκδοση γαμω?

ελμερ
19-01-13, 16:15
Ακυρωσε το αν μπορεις Μανο......ειναι η καινουρια......:welcome:

COBRA_STYLE
19-01-13, 16:18
Πηρα τηλεφωνο τωρα και το ακυρωσα...λεει δεν κυκλοφορει πια η προηγουμενη εκδοση.Εισαι τυχερος μαν που βρηκες την 1η.Απο λιονταρι την ειχες παρει?

ελμερ
19-01-13, 16:28
Καλα εκανες:thumbup:.....την πρωτη την ειχα παρει απο Πορτογαλο......εγω επειδη εχω παρει 2 κουτια θα παω να αλλαξω το δευτερο κουτι.....:welcome:

sharkatack
04-06-13, 15:25
ξεκινησα το MAXIMIZE INTENSE εχει κανα 5 ημερο και μπορω να πω ειναι αρκερα δυνατο στο 1 σκουπ λιγο αργοτερα θα δοκιμασο και στα 1,5 που λει....παλιοτερα ειχα δοκιμαση το καινουριο jack αλλα τζαμπα πεταξα τα λεφτα μου εκει....