PDA

Επιστροφή στο Forum : βοήθεια



Tzo123
18-04-12, 00:41
Γεια σας είμαι νέος στο φόρουμ.Σε 2 μήνες γίνομαι 18 και είμαι 1.83 και 86 κιλά πηγαίνω 4 μηνες γυμναστήριο με μικρά δειαλλήματα.Στόχος μου είναι να γραμμώσω,να φτιάξω και να χάσω λίπος και κυρίως να φτίαξω το στήθος μ γτ είναι πεσμένο τι συμπλήρωμα θα μ προτείνατε σκέφτομαι για νιτρικό αλλά δν είμαι σγρος για το πόσο ασφαλές είναι καθώτι έγω διαβάσει παρενέργειες διάφορα... πρωτείνη πιστεύω πως μπορώ να το αντικαταστήσω με γεύμα οπότε όχι...

s0k0s
18-04-12, 09:54
Ξεκινα ενα προγραμμα γραμμωσης.
Παρε μια πρωτεινη χωρις υδατανθρακα (και αμα θες bcaa).
Νιτρικο γιατι το θες;

Andreas C.
18-04-12, 10:41
Καλώς ήρθες στο φόρουμ:welcome:
Αν θες πέρνα από τα νέα μέλη για να συστηθείς στα υπόλοιπα μέλη του φόρουμ:thumbup:

Φίλε το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να φτιάξεις την διατροφή σου:thumbup:

Tzo123
18-04-12, 11:19
την διατροφή μ τν έχω φτιάξει απλά τρ θέλω γρηγορότερα αποτελέσματα για όταν βγω παραλία ...νιτρικό μου το πρότεινε ένας φιλος μ επδ είναι για το καλοκαίρι μ πε...

s0k0s
18-04-12, 12:37
Να χασεις κιλα σε λιπος; Καφεινη πριν την προπονηση... και οπως ειπα πριν πρωτεινη χωρις υ/α,

Andreas C.
18-04-12, 13:19
Φίλε το νιτρικό δεν είναι για απώλεια λίπους αλλά για να έχεις περισσότερη ενέργεια,πρηξίματα και συγκέτρωση στην προπόνηση σου! :toast:

xgiwrgos
18-04-12, 13:33
Τα συμπληρώματα είναι ενα 2-3% επιπλέον βοήθεια και το μόνο συμπλήρωμα που αξίζει πραγματικά είναι μία πρωτείνη whey..με μια σωστή διατροφή και σωστές προπονήσεις θα είσαι εντελώς κομπλέ.Πάντως έχει πολλά άρθρα που θα σε βοηθήσουν όπως βόηθησαν και εμένα :thumbup:

Tzo123
24-04-12, 18:47
84 κιλά 1.83 ύψος και έχω τν πρωτείνη sro carb zero και τα amina 100 allstars τι δώσεις να παίρνω για να μην έχω πρόβλημα στο συκώτι ? πρωτείνη το πρωί μετά τν προπόνηση και πριν τον ύπνο 2 γραμ ανά κιλό βάρους και μια κάψουλα απο τα amino πριν τν προπόνηση ?(δν ξέρω αν είναι το σωστό topic )