PDA

Επιστροφή στο Forum : προγραμμα για τοπικο αδυνατισμα! ΒΟΗΘΕΙΑ



alessa6561
19-04-12, 15:12
καλησπερα αγορια και κοριτσια! θα ηθελα να μου δωσετε τα φωτα σας! ακολουθω προγραμμα διατροφης και πριν 2 μερες ξεκινησα γυμναστηριο. το προγραμμα που μου δωσαν απο το γυμναστηριο ειναι γενικης ενδυναμωσης και περιλαμβανει ολο το σωμα σε καθημερινη βαση. θα ηθελα να μου δωσετε καποια tips για καψιμο λιπους καθως εχω ψωμακια στην περιοχη της περιφερειας. δεν θελω ογκο...η γραμμωση ειναι καλοδεχουμενη αλλα ο στοχος μου ειναι να εξαφανισω τα ψωμακια μου και δεν γνωριζω πως μπορω να επιδιωξω αποτελεσματα και συγκεκριμενα δεν ξερω ποσα σετ και επαναληψεις πρεπει να κανω! Οποιος μπορει να βοηθησει....σας ευχαριστω!

beefmeup
19-04-12, 16:51
γεια σου κ σενα:welcome:
τοπικο αδυνατισμα δεν υπαρχει..
το λιπος χανεται συνολικα,απλα υπαρχουν καποια σημεια που ειναι πιο επιμονο για διαφορους λογους σε καθε ανθρωπο..

koukoutsaki
19-04-12, 16:53
δυστυχως ετσι ειναι μακαρι να χαναμε τοπικα.....
εχω παρατηρησει οτι πρωτα πρωτα φευγει το λιπος που μπηκε πιο προσφατα στο σωμα και τελευταιο φευγει απο εκει που ειναι η πιο προβληματικη μας περιοχη....:unsure:

72K
19-04-12, 20:32
Μη φοβάσαι δεν θα πάρεις όγκο ότι και να κάνεις. Αν ήταν τόσο εύκολο θα ήμασταν όλοι σαν το Σβατζενέγκερ :welcome:

alessa6561
21-04-12, 03:54
για τον ογκο το λεω εκ πειρας... πριν καποια χρονια γυμναζομουν εντατικα και πρηστικα ασχημα για κοπελα. και ειδικα η πλατη και οι τετρακεφαλοι κυριως δεν εχουν ξεπρηστει ποτε, ειναι ακομα πολυ εντονα γυμνασμενοι ακομα και αν κανω μηνες να αθληθω. γιαυτο ηθελα να ρωτησω καποιν γνωστη αν υπαρχουν συνιστομενα κιλα, σετ και επαναληψεις!

gym
25-06-12, 12:02
γεια σου κ σενα:welcome:
τοπικο αδυνατισμα δεν υπαρχει..
το λιπος χανεται συνολικα,απλα υπαρχουν καποια σημεια που ειναι πιο επιμονο για διαφορους λογους σε καθε ανθρωπο..


Μη φοβάσαι δεν θα πάρεις όγκο ότι και να κάνεις. Αν ήταν τόσο εύκολο θα ήμασταν όλοι σαν το Σβατζενέγκερ :welcome:

:thumbup::thumbup:

ειναι πολυ δυσκολο να παρουμε ογκο οι γυναικες και ειδικα αν ασχολουμαστε με ροζ βαρακια και χαλαρη προπονηση ,δεν υπαρχει περιπτωση να δεις αναπτυξη...

οσο για το πρηξιμο που λες,μπορει να σου φανηκε υπερβολικο γιατι θα ειχες περισσοτερο λιπος απο οσο θα επρεπε γι αυτο και φαινεσαι πιο...''τεραστια''..πολλες γυναικες το πιστευουν αυτο μολις ξεκινανε προπονηση,πρηζονται κ νομιζουν οτι ολα ειναι μυς.Οταν ''καθαρισουν''ομως καλα,τοτε πεφτει κλαμμα :green::green:

στο θεμα μας τωρα...τα δυο ποστ απο πανω ειναι η απαντηση σου...το λιπος ΔΕΝ ΧΑΝΕΤΑΙ ΤΟΠΙΚΑ...αν δε μιλαμε και για λιπαποθηκες,θα χαθει τελευταιο απο εκει...

θελει να εισαι πολυ συνεπης και με διαρκεια στον χρονο για να διορθωσεις μια περιοχη κ αυτο θα γινει μεχρι ενα σημειο...;)