PDA

Επιστροφή στο Forum : Η διατροφή μου ! Ακούω σχολιασμούς!



mitsak0s
16-06-08, 17:04
Γεια να δούμε .....



Aμέσως μετά το πρωϊνό ξύπνημα:
30 γρ. πρωτεΐνη ανακατεμένη με νερό 1-2 καφέδες σκέτους

20-30 λεπτά μετά την λήψη της isolate whey.
Αμινοξέα

Καρδιοαγγειακή προπόνηση
Ποδήλατο η τρέξιμο (50-60 λεπτά)


Γευμα 1:
(30 λεπτα μετα την προπονηση)
1 πιτάκι βρώμης, πολυβιταμίνη


Γευμα 2:
60 γρ. μπασματι, 150 γρ κοτοπουλο


Γευμα 3:
80 γρ μπασματι, 150 γρ κοτοπουλο ή ψάρι


Ενδιάμεσα
έναν φυσικό χυμό ή 1-2 φρούτα


20-30 λεπτά πριν την προπόνηση.
Αμινοξέα και καφεϊνη


ΑΜΕΣΩΣ πριν την προπόνηση
30 γραμμάρια whey, 40 γραμμάρια δεξτρόζη




---Προπονηση---
Προπόνηση με βάρη μία ώρα και 30 λεπτά καρδιοαγγειακή



Αμέσως μετα την προπόνηση:
Αμινοξέα



Μεταπροπονητικο shake:
(30 λεπτα μετά την προπόνηση)
50γρ. whey, 70 γρ δεξτροζη σε γάλα



Γευμα 4 (30-45 λεπτα μετα):
80 γρ. μπασματι, 1 τονος σε νερο



Γευμα 5: (30-45 λεπτα πριν τον ύπνο)
Σαλατα (ντοματα, μαρουλι κτλ), 2 κουταλιες ελαιολαδο, 150 γρ σολομό


Γευμα 6: (αμέσως πριν τον ύπνο)
30γρ. whey.


Κάθε γνώμη δεκτή.....Σύγουρα θα έχω κάνει κάποιο λάθος!
Πρωτεϊνη παίρνω την ISO-TECH της ALLSTARS και αμινοξέα WHEY AMINO της ALLSTARS

Επειδή όμως μου έχουνε πιάσει πραγματικά τον κώλο λέω να πάρω την 100% whey της ΕΑS ή την ON 100% whey GOLD. Ξέρεται που θα τις βρώ?

Αμινοξέα θέλω να πάρω ΒCAA και γλουταμίνη.Έχετε να μου προτείνετε κάποια?

Αμάν ρίξτε λίγο φως γιατί με τις πρωτεϊνες της ΑLLSTARS έχω μπει μέσα!



Πολυβιταμίνες παίρνω τις PHARMATON GERIATRIC (έχετε να που προτείνεται κάποιες καλύτερες?)


Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο που αφιερώσατε να τα διαβάσεται!
Περιμένε πως και πως την βοηθειά σας!

RUHL
16-06-08, 18:21
Βλεπω οτι πας κατα βαση του παπαδοπουλου(bigsteve) στο ξυπνημα απο το αρθρο για τα συμπληρωματα αλλα εχεις καποια λαθη

Aμέσως μετά το πρωϊνό ξύπνημα:
Αμινοξεα BCAA 5 γραμ Δεν χρειαζεσε πρωτεινη πριν την αεροβια μονο αμινοξεα για την πιθανη απωλεια μυων
1-2 καφέδες σκέτους

Καρδιοαγγειακή προπόνηση
Ποδήλατο η τρέξιμο (50-60 λεπτά)

Γευμα 1:
Αμεσως μετα την αεροβια
1 πιτάκι βρώμης, πολυβιταμίνη + whey πρωτεινη η αυγα αναλογη ποσοτητα

Γευμα 2:
60 γρ. μπασματι, 150 γρ κοτοπουλο


Γευμα 3:
80 γρ μπασματι, 150 γρ κοτοπουλο ή ψάρι


Ενδιάμεσα
έναν φυσικό χυμό ή 1-2 φρούτα εδω ασε τον χυμο καλυτερα φαε τα φρουτα σου


20-30 λεπτά πριν την προπόνηση.
Αμινοξέα και καφεϊνη

Προπονηση---
Προπόνηση με βάρη μία ώρα και 30 λεπτά καρδιοαγγειακή
Εδω πριν μπεις στην αεροβια τα αμινοξεα βαλτα εκει που εχεις πιο μετα πιο καλα ετσι

Μεταπροπονητικο shake:
(30 λεπτα μετά την προπόνηση)
50γρ. whey, 70 γρ δεξτροζη σε γάλα
Εγω θα ελεγα αστο γαλα και σε νερο καλυτερα να μην καθυστερουμε την αφωμιωση
αν εβαζες και αλφα λιποικο οξυ θα ηταν ποιο καλα εδω να βαλεις λιγοτερο πιθανο λιπος περιπου 250-500 μγ

Γευμα 4 (30-45 λεπτα μετα):
80 γρ. μπασματι, 1 τονος σε νερο
Ολα καλα εδω
Μια απορια αυτο το γευμα ποση ωρα απεχει απο τον υπνο? τι ωρα γινετε δλδ

Γευμα 5: (30-45 λεπτα πριν τον ύπνο)
Σαλατα (ντοματα, μαρουλι κτλ), 2 κουταλιες ελαιολαδο, 150 γρ σολομό
Γευμα 6: (αμέσως πριν τον ύπνο)
30γρ. whey.

Αυτα τα 2 γευματα δεν μου αρεσαν οπως τα εβαλες πες μου την ωρα που κανεις το ποιο πανω να δουμε τι μπορουμε να κανουμε


Γενικα αν το αλλο γευμα 30 λεπτα μετα την προπονηση γηνετε κατα τισ 10 την νυχτα και κοιμασε 12 τοτε δεν χοραει αλλο γευμα μονο το γευμα ακριβως πριν τον υπνο μπαινει

Τι γευμα μπορεις να βαλεις πριν τον υπνο πολυ απλα θελεις καζεινη πρωτεινη αργης αφωμιωσης που κραταει 7-8 ωρες για να μην πηνας αν πηεις whey για 3 ωρες θα εχει φαγητο ο οργανισμος μετα θα αρχησει να σου κανιβαλιζει μυεις σου και δεν το θελουμε αυτο
Οποτε καζεινη η οποια ειναι η πρωτεινη καζεινης η γιαουρτι 2% η cotage ολα αυτα το ιδιο ειναι
και πρεπει να βαλεις μαζι καλα λιπαρα οπως αμυγδαλα φυστικοβουτυρο η καριδια η λαδι επειδη αυτα καθυστερουν την αφωμιοση της πρωτεινης αρα οσο πιο πολυ καθυστερηση την αφωμιοση την νυχτα τοσο πιο πολυ θα σε συμφερει

Υπαρχει και ο συνδιαμος πριν τον υπνο αργης και γρηγορης πρωτεινης εγω τουλαχιστον αυτον κανω βαζεις 50% whey πρωτεινη και 50% καζεινη η γρηγορη σου παρεχει για τις πρωτες 3 ωρες και μετα αναλαμβανει η καζεινη(γιαουρτι) για τις υπολοιπες ωρες και εχεις ωφελος και απο τις 2 πρωτεινες

Τι νουμερα βγαζεις απο θερμιδες? πρωτεινη υδατανθρακα λιπος ανα μερα?


Επειδή όμως μου έχουνε πιάσει πραγματικά τον κώλο λέω να πάρω την 100% whey της ΕΑS ή την ON 100% whey GOLD. Ξέρεται που θα τις βρώ?
δεν επιτρεπετε να λεμε μαγαζια σε αυτο το φορουμ ισως σου στηλω κατι με pm αλλα η ΟΝ η ΕΑΣ ειναι καλες επιλογες αν οχι καλυτερες απο την all stars


Αμινοξέα θέλω να πάρω ΒCAA και γλουταμίνη.Έχετε να μου προτείνετε κάποια?
BCAA παρε γλουταμινη μην παρεις ειναι πεταμενα λεφτα
http://www.bodybuilding.gr/forum/viewtopic.php?t=2537
Επερνα εγω για 4 μηνες γλουταμινη την σταματησα και δεν ειδα καμια διαφορα στην αναρωση κτλ και οσα ισχυριζετε αρα οι ερευνες επιβαιβεωθηκαν
BCAA παρε της Primaforce η της Now εχουν πολυ καλη αναλογια 2:1:1
τα πανω που ειπα ειναι σε σκονη αν θες καψουλες μπορεις να παρεις η της AST η της reflex αλλα δεν συμφερει καθολου

Γραμμωση δεν κανεις τωρα? ξερεις πως να κανεις γραμμωση?(μειωση σταδιακα τον θερμιδων και σταδιακη αυξηση αεροβιας)
διαβασε αυτο
http://www.bodybuilding.gr/forum/viewtopic.php?t=1596
Απο τις πρωτεινες καταλαβες τι παιζει και γνωρηζεις τα ειδη πρωτεινης?
διαβασε αυτο
http://www.bodybuilding.gr/forum/viewtopic.php?t=1966

Fish oil(ψαρολαδο) βοηθαει στο χασιμο λιπους
http://www.bodybuilding.gr/forum/viewtopic.php?t=2852

Πρεπει να βαλεις και πρασινο τσαι μεσα πριν την πρωινη αεροβια και πριν τα βαρη ειναι καλο στο χασημο λιπους και αρκετα θερμογενετικο
http://www.bodybuilding.gr/forum/viewtopic.php?t=2013
http://www.bodybuilding.gr/forum/viewtopic.php?t=2708

Καλο διαβασμα πες μου ποση αεροβια κανεις τωρα? ανα εβδομαδα?

mitsak0s
17-06-08, 00:00
Στις 7 τρώω το γεύμα 4 και στις 9.30 το 5. Στις 10 και κάτι παίρνω την πρωτεϊνη και κοιμάμαι

Τις θερμίδες δεν τις μετράω.


Γραμμωση δεν κανεις τωρα? ξερεις πως να κανεις γραμμωση?(μειωση σταδιακα τον θερμιδων και σταδιακη αυξηση αεροβιας)

αυτό δεν το γνωρίζω καθόλου!!!

Αερόβια κάνω 4-5 φορές την εβδομάδα το πρωί.. Και 5 φορές την εβδομάδα μετά τα βάρη!

Σε ευχαριστώ πολύ για την πολύτιμη βοήθεια σου ΡUHL! Θα διαβάσω τα τα τοπικ που μου πόσταρες και θα σου πω αν έχω κάποια απορία!.

Και πάλι ευχαριστώ!

RUHL
17-06-08, 01:02
Στις 7 τρώω το γεύμα 4 και στις 9.30 το 5. Στις 10 και κάτι παίρνω την πρωτεϊνη και κοιμάμαι

Τις θερμίδες δεν τις μετράω.

Toτε το 5ο γευμα ξεχνα το οπως το εχεις ακριβως πριν τον υπνο θα τρως γιαουρτακι 2% και αμυδαλα την ποιο πανω επιλογη που ειπα

Μαθε να μετρας θερμιδες σε καθε γευμα αλλιος δεν θα τα χασεις τα κιλα σου ποτε και σε καμια περιπτωση

μερικες συμβουλες να τρως πρωτεινη 3-3,5 γραμαρια τωρα που εισαι στην γραμμωση και λιπος 1 γραμ ανα κιλο τους υδαταθρακες τους αφηνεις οπως ειναι και σταδιακα καθε εβδομαδα τους μειωνεις αν δεν χανεις βαρος η αυξανεις αεροβια αν δεν χανεις βαρος (συμφωνα με το αρθρο γραμμωσης κοβεις 200-250 θερμιδες αν δεν χανεις βαρος την εβδομαδα)
ποτε δεν πηγαινεις κατω απο 100 γραμαρια υδατανθρακα ανα ημερα

εχει ενα στικυ τοπικ καπου με μαζεμενες σελιδες που μετρας θερμιδες διαβασε το και ΜΕΤΡΑΑΑΑΑ αλλιος θα κανεις μεχρι το αλλο καλοκαιρι διετα και θα λες γιατι δεν γραμμωνω

mitsak0s
17-06-08, 14:01
Εκτυπωσα αυτο το τοπικ http://www.bodybuilding.gr/forum/viewtopic.php?t=1596 που μου πόσταρες παρα πάνω..Θα το διαβάσω και θα προσπαθήσω να ρυθμίσω τις θερμίδες μου :D

Πάω για διάβασμα ! :P

Antonio
17-06-08, 21:02
Η αερόβια το πρωί καλύτερα με άδεια στομάχι.
Αντε το πολύ πράσινο τσάι και κανενα αμινοξυ.
Γενικά φορτωμένη η διατροφή σου.