PDA

Επιστροφή στο Forum : Καθημερινό πρόγραμμα μαμάς



patience
27-04-12, 11:58
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ..!!! ειμαι η κυριακη 23 χρονων μανουλα ενοσ μπεμπη 11 μηνων...το προγραμμα σημερα εχει ποδηλατο αποσταση πεντελη χαλανδρι υπολογιζω 20 λεπτα πηγαινε και 20 ελα ...μεσημερι που 8α κοιμη8ει ο μικροσ 30 ωρα σκοινακι και ασκησεισ κοιλιακων και χερια με βαρακια και μπαρα ..και βραδυ περπατημα 1 ωρα με το καροτσακι ...γενικα 3 φορεσ την βδομαδα διδασκω fight bo 2 ωρο και 3 φορεσ βαρη στο γυμναστηριο και προπονηση κικ μποξινγ 3 φορεσ την βδομαδα αγωνιστικο τμημα ..και οσο μπορω βολτεσ με το ποδηλατο και το καροτσακι βλεπετε ειναι μικροσ ακομα ο μπεμπησ μου ..τωρα οσο αφορα την διατροφη μου ..εκανα για μια εβδομαδα πρωτεινικη και εχασα 2 κιλα τωρα ειμαι 55 αλλα θελω να χασω αλλα 2 οποτε τρωω λιγοτερο και κινουμε περισοτερο μεχρι να μπω σε συντηρηση ...ΠΡΩΙΝΟ ΄60γρ κουακεσ +μισο ποτηρι γαλα 2% ΣΝΑΚ πρασινο τσαι +1αυγο ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ ρεβιθια μια κουπα +τυρι+μαρουλι σαλατα ΣΝΑΚ γιαουρτι 2%+4 φραουλεσ και βραδινο 2 λουκανικα γαλοπουλασ +σαλατα ..αυτα για σημερα πωσ σασ φενεται γενικα ????

Keirox
27-04-12, 12:05
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ..!!! ειμαι η κυριακη 23 χρονων μανουλα ενοσ μπεμπη 11 μηνων...το προγραμμα σημερα εχει ποδηλατο αποσταση πεντελη χαλανδρι υπολογιζω 20 λεπτα πηγαινε και 20 ελα ...μεσημερι που 8α κοιμη8ει ο μικροσ 30 ωρα σκοινακι και ασκησεισ κοιλιακων και χερια με βαρακια και μπαρα ..και βραδυ περπατημα 1 ωρα με το καροτσακι ...γενικα 3 φορεσ την βδομαδα διδασκω fight bo 2 ωρο και 3 φορεσ βαρη στο γυμναστηριο και προπονηση κικ μποξινγ 3 φορεσ την βδομαδα αγωνιστικο τμημα ..και οσο μπορω βολτεσ με το ποδηλατο και το καροτσακι βλεπετε ειναι μικροσ ακομα ο μπεμπησ μου ..τωρα οσο αφορα την διατροφη μου ..εκανα για μια εβδομαδα πρωτεινικη και εχασα 2 κιλα τωρα ειμαι 55 αλλα θελω να χασω αλλα 2 οποτε τρωω λιγοτερο και κινουμε περισοτερο μεχρι να μπω σε συντηρηση ...ΠΡΩΙΝΟ ΄60γρ κουακεσ +μισο ποτηρι γαλα 2% ΣΝΑΚ πρασινο τσαι +1αυγο ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ ρεβιθια μια κουπα +τυρι+μαρουλι σαλατα ΣΝΑΚ γιαουρτι 2%+4 φραουλεσ και βραδινο 2 λουκανικα γαλοπουλασ +σαλατα ..αυτα για σημερα πωσ σασ φενεται γενικα ????

Τελεια εισαι μην ανυσηχεις. Μακαρι ολες οι μαμαδες να ηταν οσο active οσο εσυ! Αντε και ντουκι ο μπεμπης! :)

marvin
27-04-12, 12:06
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ..!!! ειμαι η κυριακη 23 χρονων μανουλα ενοσ μπεμπη 11 μηνων...το προγραμμα σημερα εχει ποδηλατο αποσταση πεντελη χαλανδρι υπολογιζω 20 λεπτα πηγαινε και 20 ελα ...μεσημερι που 8α κοιμη8ει ο μικροσ 30 ωρα σκοινακι και ασκησεισ κοιλιακων και χερια με βαρακια και μπαρα ..και βραδυ περπατημα 1 ωρα με το καροτσακι ...γενικα 3 φορεσ την βδομαδα διδασκω fight bo 2 ωρο και 3 φορεσ βαρη στο γυμναστηριο και προπονηση κικ μποξινγ 3 φορεσ την βδομαδα αγωνιστικο τμημα ..και οσο μπορω βολτεσ με το ποδηλατο και το καροτσακι βλεπετε ειναι μικροσ ακομα ο μπεμπησ μου ..τωρα οσο αφορα την διατροφη μου ..εκανα για μια εβδομαδα πρωτεινικη και εχασα 2 κιλα τωρα ειμαι 55 αλλα θελω να χασω αλλα 2 οποτε τρωω λιγοτερο και κινουμε περισοτερο μεχρι να μπω σε συντηρηση ...ΠΡΩΙΝΟ ΄60γρ κουακεσ +μισο ποτηρι γαλα 2% ΣΝΑΚ πρασινο τσαι +1αυγο ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ ρεβιθια μια κουπα +τυρι+μαρουλι σαλατα ΣΝΑΚ γιαουρτι 2%+4 φραουλεσ και βραδινο 2 λουκανικα γαλοπουλασ +σαλατα ..αυτα για σημερα πωσ σασ φενεται γενικα ????

Κυριακη μου βλεποντας και τις φωτο σου εχω να πω πολλα μπραβο για την σωματικη σου κατασταση,θεωρω οτι η εγκυμοσυνη εκτος απο την σωστη ωριμοτητα δεν αφησε κανενα αλλο σημαδι πανω σου!!!!Μου αρεσει πολυ που το παλευεις εστω και μικρομανα!!!Πολλα μπραβο!!!
Καλη αρχη στο λογκ σου,εδω θα ειμαστε να βοηθαμε η μια την αλλη!!:welcome:

RAMBO
27-04-12, 12:08
Kαλως ηρθες και καλη αρχη με το προγραμμα σου,το fight bo τι ειναι ακριβως?

(πεντελη χαλανδρι μονο 20 λεπτα?..με μηχανη παραπανω το ειχα κανει:unsure:)

patience
27-04-12, 12:11
πραγματικα ειμαι πολυ χαρουμενη που σασ βρηκα ... !!προσπαθω να κρατησω το σωμα μου ομορφο και υγιεσ ..η εγκυμοσυνη δεν πρεπει να μασ τρομαζει αν εχεισ μυαλο το κορμι σου δεν παθαινει τιποτα ..φαντασου εκανα καισαρικη και την 2η μερα ανεβοκατεβαινα τισ σκαλεσ και εκανα ασκησεισ χεριων στον θαλαμο χεχεχ ..!!ευχομαι να πετυχω τουσ στοχουσ μου ....!!θα γραφω καθημερινα γιατι χρειαζομαι τισ γνωμεσ σασ

patience
27-04-12, 12:14
Kαλως ηρθες και καλη αρχη με το προγραμμα σου,το fight bo τι ειναι ακριβως?

(πεντελη χαλανδρι μονο 20 λεπτα?..με μηχανη παραπανω το ειχα κανει:unsure:)

γεια σου ...ναι μονο 20 λεπτα φαντασου με τα ποδια το κανω 40 ...to fight bo ειναι πολεμικεσ τεχνεσ σε αεροβιο στυλ ..χορογραφιεσ με χτυπηματα χεριων ποδιων κτλ πολυ δυνατο προγραμμα...αν σε ενδιαφερει δεσ body combat les mills

koukoutsaki
27-04-12, 12:34
Καλημερα !!!! Καλη αρχη στο log σου κι απο εμενα !!!:green:

koukoutsaki
27-04-12, 12:37
Τι να πω απλα προσκυνω ειδα τωρα τις φωτο σου κι εχω μεινει καγκελο :bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

Miss Fit
27-04-12, 14:09
:welcome: Γειά σου Κυριακή και απο εμένα και καλή αρχή στο λόγκ σου ευχομαι!!! Να σου ζήσει το μωράκι σου! Αντε να γίνουμε πολλές μαμαδες!!! (το ακούτε εσείς οι υπόλοιπες;;;;:green:)

katerina.
27-04-12, 17:21
καλη αρχη και απο μενα μικρη μανουλα!!!!.:welcome::welcome::welcome:...στο λογκ σου και στο στοχο σου !!!!!ειδατε βρε κοριτσια το να γινεις μανουλα ειναο ευλογια ...τιποτα δεν θα αλλαξει πανω σας αρκει να το θελετε ...;)

aprosektos
27-04-12, 17:38
γεια σου ...ναι μονο 20 λεπτα φαντασου με τα ποδια το κανω 40 ...to fight bo ειναι πολεμικεσ τεχνεσ σε αεροβιο στυλ ..χορογραφιεσ με χτυπηματα χεριων ποδιων κτλ πολυ δυνατο προγραμμα...αν σε ενδιαφερει δεσ body combat les mills
Σε ποιο γυμναστήριο εαν επιτρέπεται να ρωτήσω

koukoutsaki
27-04-12, 18:07
:welcome: Γειά σου Κυριακή και απο εμένα και καλή αρχή στο λόγκ σου ευχομαι!!! Να σου ζήσει το μωράκι σου! Αντε να γίνουμε πολλές μαμαδες!!! (το ακούτε εσείς οι υπόλοιπες;;;;:green:)

ακουμε ακουμε ευτυχως που υπαρχετε κι εσεις οι σωματαρες μπας κ μας δειξετε το δρομο....:unsure:

koukoutsaki
27-04-12, 18:10
Βλεποντας κορμια σαν της Νικης, Κατερινας,miss fit, Κυριακης (αν ξεχναω αλλη μανουλα συμπληρωστε με , ειπα απλα τα πρωτα που μου ηρθαν στο νου) διερωτωμαι μεσα μου που παραπανω θελουν να φτασουν εκτος απο συντηρηση !!!!:green:
Βεβαια ο εχθρος του καλου ειναι το καλυτερο και η καθε κοπελα εχει τους στοχους της. Παντως ειστε αξιοθαυμαστες κοριτσια ...

εντιτ.δεν ανεφερα τη Μαρια διοτι ειναι και πρωταθλητρια!:toast:

patience
27-04-12, 18:51
Σε ποιο γυμναστήριο εαν επιτρέπεται να ρωτήσω

ειμαι στο φαληρο ..physical λεγεται..!!

patience
27-04-12, 18:53
Βλεποντας κορμια σαν της Νικης, Κατερινας,miss fit, Κυριακης (αν ξεχναω αλλη μανουλα συμπληρωστε με , ειπα απλα τα πρωτα που μου ηρθαν στο νου) διερωτωμαι μεσα μου που παραπανω θελουν να φτασουν εκτος απο συντηρηση !!!!:green:
Βεβαια ο εχθρος του καλου ειναι το καλυτερο και η καθε κοπελα εχει τους στοχους της. Παντως ειστε αξιοθαυμαστες κοριτσια ...

εντιτ.δεν ανεφερα τη Μαρια διοτι ειναι και πρωταθλητρια!:toast:

κοριτσαρα μου το θεμα ειναι να προσπαθεισ να γινεσαι καλυτερη και να μην ξεχνιεσαι ....εγω θελω ακομα να φτιαξω πολλα παρα πολλα ... ποδια κυριωσ ...αλλα και αντοχη γιατι εχω αγωνεσ...!!

vaggan
27-04-12, 20:02
καλη αρχη:welcome::welcome:

eri_87
28-04-12, 13:02
Καλή αρχή στο λογκ σου! Εύχομαι σύντομα να πετύχεις τους στόχους σου... :clap:

patience
28-04-12, 13:26
28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΠΡΩΙΝΟ΄¨ΚΟΥΑΚΕΡ 60ΓΡ+ΜΙΣΟ ΠΟΤΗΡΙ ΓΑΛΑ 2% ΣΝΑΚ΄΄ΓΙΑΟΥΡΤΙ 2%+4 ΦΡΑΟΥΛΕΣ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ΄΄1ΚΟΥΠΑ ΡΕΒΙΘΙΑ +2 ΦΡΥΓΑΝΙΕΣ ΟΛΙΚΗΣ ΑΛΕΣΕΩΣ ΒΡΑΔΙΝΟ ΄΄ΟΜΕΛΕΤΑ4 ΑΣΠΑΡΑΔΙΑ 1 ΚΡΟΚΟΣ ΜΕ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΓΑΛΟΠΟΥΛΑΣ +ΣΑΛΑΤΑ ΜΑΡΟΥΛΙ ... 3λιτρα νερο και 2 κουπεσ πρασινο τσαι 10¨00 πμ1 ωρα ποδηλατο +ασκησεισ ποδιων στο σπιτι με μπαρα +κοιλιακουσ Την επομενη βδομαδα λεω να ξεκινησω πρωτεινη myofision αν με αφησει η γιατροσ μου λογω θηλασμου ελπιζω να με βοηθησει !!!

dorita
28-04-12, 16:13
καλη αρχη σου ευχομαι κ απο μενα!!!:welcome::welcome:

μανουλα κ συ κ υπερδραστηρια μανουλα!!! μπραβο σου...:thumbup:

ευχομαι να επιτυχεις τους στοχους σου!!!;)

Stella
28-04-12, 20:07
Eχεις σώμα κοριτσι μου που αποτελεί στόχο για πολλές από εδώ μέσα!
Πόσο μάλλον που έχεις γίνει μανούλα και περασε και εγκυμοσύνη από πάνω σου!
Μπράβο κουκλίτσα μου!:clap::clap::clap:
Είσαι παράδειγμα προς μίμηση!!!:bowdown:

dorita
29-04-12, 00:01
αλλη μια φετομενη εδω μεσα!!!! μπραβο μου αρεσες πολυ!!!!:clap::clap:

patience
30-04-12, 14:35
ΝΤΟΡΙΤΑ ΚΑΙ ΣΤΕΛΛΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΑΣ ΛΟΓΙΑ ... !!θα σασ μιλησω για το σκ που ημουν ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ.. και τι δεν εφαγα σοκαλατα πιτσα αναψυκτικα και κυριακη παγωτο και καρμποναρα ...δεν ξερω τι εχω παθει ειλικρινα ..ειχα παντα πειθαρχια και δεν ξεφευγα ετσι οκ να φαω κατι που δεν πρεπει αλλα θα το διορθωνα τωρα αν φαω ενα μετα δεν εχω σταματημο φοβαμαι οτι αυτο ειναι βουλιμια ..σημερα ξεκινησα παλι την διατροφη μου πρωινο κουακερ +2%γαλα σνακ ενα μηλο πειτε μου ρε κοριτσια γιατι τα παθαινω αυτα????

koukoutsaki
30-04-12, 14:38
Καλησπερα κ καλη εβδομαδα
μη κοιτας πισω συνεχισε τωρα το προγραμμα σου
εισαι φετονι μπορεις!
Απλα προσεχε τις ποσοτητες στην καθημερινη σου διατροφη μη τρως σα σπουργιτακι γιατι μαζευεται στερηση μετα ;)

patience
30-04-12, 14:53
Καλησπερα κ καλη εβδομαδα
μη κοιτας πισω συνεχισε τωρα το προγραμμα σου
εισαι φετονι μπορεις!
Απλα προσεχε τις ποσοτητες στην καθημερινη σου διατροφη μη τρως σα σπουργιτακι γιατι μαζευεται στερηση μετα ;)

καλησπερα κουκουτσακι ..!!!τελοσ ειπα τετοιο πραγμα δεν το ξανακανω ..σωστη διατροφη και προπονηση ....το θεμα ομωσ ειναι τι βουλιμια ειναι αυτη και γτ την παθαινω ??καπου κανω λαθοσ

xelashai
30-04-12, 14:57
καλησπερα κουκουτσακι ..!!!τελοσ ειπα τετοιο πραγμα δεν το ξανακανω ..σωστη διατροφη και προπονηση ....το θεμα ομωσ ειναι τι βουλιμια ειναι αυτη και γτ την παθαινω ??καπου κανω λαθοσ

:welcome:
κ εγω το παθαινω αυτο μωρε...
ειναι ψυχολογικο ...δυσκολο να βρεις την πηγη...
ισως ειναι ανία..ισως ειναι απο αγχος..
απλα πριν απλωσεις χερακι....προσπαθησε να περναει απο το μυαλο σου πριν;)

dorita
30-04-12, 15:05
δεν υπαρχει λογος να στεναχωριεσαι γι'αυτα που εφαγες!!! τα εφαγες ..τα χαρηκες...τελος!!!

τωρα οσο για την βουλιμια, οπως αναφερεις κ συ, λες οτι ανεκαθεν ησουν πειθαρχημενη....κ παντα ειχες προγραμμα σταθερο!! απ'οτι καταλαβαινω εισαι 1 υπερδραστηριο κοριτσι συν το οτι εχεις κ 1μπεμπη.... που αυτο σε κανει να θελεις να ξεσπασεις καπου!!! να αφεθεις... μην αγχωνεσαι ομως ειναι λογικο!!!!

θα σε συμβουλευα να μην στερησαι τροφης(καθαρης παντα) κ μια στο τοσο να τρως κατι που λαχταρας πολυ!!!

μην νιωθεις ενοχες κ μετα πεφτεις ψυχολογικα!!!!!

εμεις εδω ειμαστε!!!:welcome::welcome:

patience
30-04-12, 15:10
:welcome:
κ εγω το παθαινω αυτο μωρε...
ειναι ψυχολογικο ...δυσκολο να βρεις την πηγη...
ισως ειναι ανία..ισως ειναι απο αγχος..
απλα πριν απλωσεις χερακι....προσπαθησε να περναει απο το μυαλο σου πριν;)

αγχοσ ισωσ αλλα σε τετοιο σημειο ...?? ενταξει τωρα ειπα τελοσ αυτα θα μπω σε μια σειρα ...βλεπω κα τα κοριτσια εδω μεσα που προσπαθουν και ειναι πειθαρχημενεσ και ντρεπομαι ....

xelashai
30-04-12, 15:14
αγχοσ ισωσ αλλα σε τετοιο σημειο ...?? ενταξει τωρα ειπα τελοσ αυτα θα μπω σε μια σειρα ...βλεπω κα τα κοριτσια εδω μεσα που προσπαθουν και ειναι πειθαρχημενεσ και ντρεπομαι ....

οχι καλε που ντρεπεσαι....:spank:...ολες ξεφευγουμε που κ που κ θα φαμε κ τα γλυκακια μας ....
μαθαινουμε κ συνεχιζουμε...;)
πολυ σωστα τα λεει το ντοριτακι:clap:
υπαρχει περιπτωση να ειναι θεμα ποικιλιας στη διατροφη??

koukoutsaki
30-04-12, 15:29
Σιγα που θα ντραπεις κιολας βρε , που να βλεπες τι ετρωγα εγω ...:(
Θα επιμεινω , ελεγξε ποσοτητες γραμμαρια μην τρως πολυ λιγο σα σπουργιτακι εισαι πολυ δραστηρια
να χορταινεις με φαγακι κ να εχεις ανελλιπως 5-6 γευματα

patience
30-04-12, 15:30
ισωσ να ειναι και αυτο ...γενικα τον τελευταιο καιρο εχω την ταση να θελω να χανω συνεχεια βαροσ ..ειμαι 168 και ξεκινησα απο 60 και εχω φτασει 54 μολισ επιασα τον στοχο μου θελω να χασω κι αλλο βαροσ ενω στην ουσια χρειαζομαι αρκετα βαρη για να φτιαξω μυσ ..και ετσι αποφευγω αμυλο και υδαταν8ρακεσ και προσπαθω να τρωω πρωτεινεσ σαλατεσ λιγα φρουτα και γαλακτοκομικα ... ψυχολογικο ειναι σιγουρα ....απο αθλητρια και συνεχεισ προετοιμασιεσ για αγωνεσ και διατροφεσ εγινα μανουλα και απεχω σχεδον 2 χρονια ..ευτηχωσ που τωρα ξεκινησα και θα μπω παλι σε εναν ρυθμο..!!

koukoutsaki
30-04-12, 15:32
Δεν γινεται να προσπαθεις να αποφευγεις τον υδατανθρακα σου χρειαζεται χρειαζεσαι ενεργεια εχεις τοσο τρξιμο κ δουλειες απλα δε γινεται Απλα βαλε στο πρωινο κ στο μεσημεριανο σου μη βαλεις το βραδυ αν δεν το θες τοσο πολυ
Αν και εινι ηδη πολυ λιγα τα κιλα σου για να ανησυχεις Κυριακη μου ;),

xelashai
30-04-12, 15:35
εισαι σε παρα πολυ καλη κατασταση κ εχουν περασει λιγοι μηνες απο την γεννα;)
βαλε υδατανθρακα στο μεσημεριανο σου να σε κραταει..χρειαζεσαι ενεργεια...να μην νοιωθεις στερηση
αρκετα γευματα οπως ειπε το κουκουτσακι κ μια χαρα τα πας

patience
30-04-12, 15:35
Δεν γινεται να προσπαθεις να αποφευγεις τον υδατανθρακα σου χρειαζεται χρειαζεσαι ενεργεια εχεις τοσο τρξιμο κ δουλειες απλα δε γινεται Απλα βαλε στο πρωινο κ στο μεσημεριανο σου μη βαλεις το βραδυ αν δεν το θες τοσο πολυ
Αν και εινι ηδη πολυ λιγα τα κιλα σου για να ανησυχεις Κυριακη μου ;),

χαζομαρα μου το ξερω τωρα θα ξεκινησω μια νορμαλ διατροφη γιατι αντι για καλο κακο θα μου κανω..!!

dorita
30-04-12, 15:45
χαζομαρα μου το ξερω τωρα θα ξεκινησω μια νορμαλ διατροφη γιατι αντι για καλο κακο θα μου κανω..!!

αν θελεις μπορεις να διαβασεις κ αυτα.....

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?9587-70-%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BD%CE%B1-%CE%B8%CF%81%CE%AD%CF%88%CE%B5%CF%84%CE%B5-%CF%84%CE%BF%CF%85%CF%82-%CE%BC%CF%85%CF%82-%CF%83%CE%B1%CF%82-(%CE%9C%CE%AD%CF%81%CE%BF%CF%82-I)

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?10819-70-%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BD%CE%B1-%CE%B8%CF%81%CE%AD%CF%88%CE%B5%CF%84%CE%B5-%CF%84%CE%BF%CF%85%CF%82-%CE%BC%CF%85%CF%82-%CF%83%CE%B1%CF%82-(%CE%9C%CE%AD%CF%81%CE%BF%CF%82-%CE%99%CE%99)

patience
30-04-12, 16:12
dorita μου σευχαριστω πολυ ..τα διαβασα οτι πρεπει ηταν για την περιπτωση μου...

patience
01-05-12, 09:31
1MAIOY!!ΠΡΩΙΝΟ 60γρ κουακερ+μισο ποτηρι γαλα2%+ πρασινο μηλο ΣΝΑΚ γιαουρτι2%+4φραουλεσ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ κοτοπουλο ψητο +σαλατα μαρουλι ΣΝΑΚ 1αυγο +πρασινο τσαι ΒΡΑΔΙΝΟ γαλοπουλα +σαλατα θα παω για μπανιο σημερα ελπιζω να καταφερω να κολυμπησω ερκετα ΚΑΛΗ ΠΡΩΤΟΜΑΓΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΦΙΛΙΑ!!

dorita
01-05-12, 16:56
καλο μηνα κ σε σενα....:welcome::welcome:

εαν θελεις μπορεις να βαζεις κ κενο αναμεσα στα γευματα για να ειναι πιο ευαναγνωστα κ πιο ξεκαθαρα....;)

eli_din3
01-05-12, 18:00
:welcome:
κ εγω το παθαινω αυτο μωρε...
ειναι ψυχολογικο ...δυσκολο να βρεις την πηγη...
ισως ειναι ανία..ισως ειναι απο αγχος..
απλα πριν απλωσεις χερακι....προσπαθησε να περναει απο το μυαλο σου πριν;)

τι ψυχολογικο βρε δαφνη... ειναι απλα οτι τα αλλα ειναι πεντανοστιμα..τελος :P εγω εχω απελπιστει..

Κυριακη μου αν ειναι με αυτην την σωματαρα να αγχωνεσαι.........................
ΣΩΜΑΤΑΡΑ ΜΙΛΑΜΕ !

patience
02-05-12, 13:22
2ΜΑΙΟΥ ...


ΠΡΩΙΝΟ''κουακερ+2%γαλα+πρασινο μηλο
ΣΝΑΚ ΄΄γιαουρτι 2%+φραουλεσ+1κγμελι
ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ'' γαλοπουλα+σαλατα
ΣΝΑΚ''1 αυγο+τσαι
ΒΡΑΔΙΝΟ ΄΄ομελετα+σαλατα

1 ΩΡΑ ΤΡΕΞΙΜΟ +ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΠΟΔΙΩΝ !!
2ΛΙΤΡΑ ΝΕΡΟ+2 ΚΟΥΠΕΣ ΠΡΑΣΙΝΟ ΤΣΑΙ !!

koukoutsaki
02-05-12, 13:30
2ΜΑΙΟΥ ...


ΠΡΩΙΝΟ''κουακερ+2%γαλα+πρασινο μηλο
ΣΝΑΚ ΄΄γιαουρτι 2%+φραουλεσ+1κγμελι
ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ'' γαλοπουλα+σαλατα
ΣΝΑΚ''1 αυγο+τσαι
ΒΡΑΔΙΝΟ ΄΄ομελετα+σαλατα

1 ΩΡΑ ΤΡΕΞΙΜΟ +ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΠΟΔΙΩΝ !!
2ΛΙΤΡΑ ΝΕΡΟ+2 ΚΟΥΠΕΣ ΠΡΑΣΙΝΟ ΤΣΑΙ !!

γεια σου κυριακη μου κ καλο μηνα:welcome::welcome::welcome:
απο ποσοτητες πως πας? πχ το κρεατακι?

απογευμα δε θες να κοτσαρεςι τιποτε αλλο? πχ φρουτακι?σε κρατανε αυτα?

patience
02-05-12, 16:32
γεια σου κυριακη μου κ καλο μηνα:welcome::welcome::welcome:
απο ποσοτητες πως πας? πχ το κρεατακι?

απογευμα δε θες να κοτσαρεςι τιποτε αλλο? πχ φρουτακι?σε κρατανε αυτα?

ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΚΟΥΚΟΥΤΣΑΚΙ...(πρεπει να μου πεισ το ονομα σου χεχε) λοιπον απο ποσοτητεσ τρωω π.χ αν ειναι κοτοπουλο 1 στηθοσ αν ειναι γαλοπουλα γενικα εχω προβλημα με το κρεασ και με δυσκολια το τρωω οποτε η ποσοτητα ισωσ να ειναι καιλιγοτερη μερικεσ φορεσ και κοκκινο κρεασ το αποφευγω αν θα φαω θα φαω μια μπριζολα σκεδον καμμενη ..γι αυτο θα ξεκινησω και πρωτεινη συμπληρωμα ...γενικα σου φαινονται λιγα αυτα που τρωω μηπωσ πρεπει να αλλαξω κατι ???

koukoutsaki
02-05-12, 16:41
αυτο πχ που ποσταρες μου αρεσε πολυ σαν σχημα εγω θα προσθετα κ λιγο ρυζακι η πατατουλα η πληγουρι η γλυκοπατατα στο μεσημεριανο

λογω κ της ενεργειας που δαπανας κ του απαιτητικου σου προγραμματος
κ βεβαια επειδη θες να βαλεις κ μυικο;)

ρωτησες για την πρωτεινη? γιατρο ? επιτρεπει ?

patience
02-05-12, 17:12
αυτο πχ που ποσταρες μου αρεσε πολυ σαν σχημα εγω θα προσθετα κ λιγο ρυζακι η πατατουλα η πληγουρι η γλυκοπατατα στο μεσημεριανο

λογω κ της ενεργειας που δαπανας κ του απαιτητικου σου προγραμματος
κ βεβαια επειδη θες να βαλεις κ μυικο;)

ρωτησες για την πρωτεινη? γιατρο ? επιτρεπει ?

απο αυριο θα βαλω και υδατανθρακα ..το θεμα ειναι οτι μου αρεσουν τοσο πολυ που φοβαμαι πωσ θα ξεφευγω στην ποσοτητα ...!!ρωτησα για πρωτεινη και δεν την ειδα και πολυ χαρουμενη με αυτο που ακουσε ..ετσι κι αλλιωσ προσπαθω να μαθω τον μπεμπη να πινει φρεσκο γαλατακι και μολισ τελιωσω με τον θηλασμο θα αρχισω...!!να σε ρωτησω λουκανικα γαλοπουλασ βραστα κανει να τρωω??

koukoutsaki
02-05-12, 17:15
απο αυριο θα βαλω και υδατανθρακα ..το θεμα ειναι οτι μου αρεσουν τοσο πολυ που φοβαμαι πωσ θα ξεφευγω στην ποσοτητα ...!!ρωτησα για πρωτεινη και δεν την ειδα και πολυ χαρουμενη με αυτο που ακουσε ..ετσι κι αλλιωσ προσπαθω να μαθω τον μπεμπη να πινει φρεσκο γαλατακι και μολισ τελιωσω με τον θηλασμο θα αρχισω...!!να σε ρωτησω λουκανικα γαλοπουλασ βραστα κανει να τρωω??

ε κοιτα οχι συχνα...τα αλλαντικα εχουν πολλες τοξινες δυστυχως..ειναι νοστιμα αλλα..κ γω τα χω κοψει σχεδον
ασε που δε σε χορταινουν κιολας

patience
02-05-12, 17:16
ε κοιτα οχι συχνα...τα αλλαντικα εχουν πολλες τοξινες δυστυχως..ειναι νοστιμα αλλα..κ γω τα χω κοψει σχεδον
ασε που δε σε χορταινουν κιολας

κριμα και ειναι το μοναδικο κρεατικο που τρωω ανετα...

patience
03-05-12, 12:54
ΚΑΛΗΜΕΡΑ...
3ΜΑΙΟΥ....
ΠΡΩΙΝΟ΄΄κουακερ 60γρ+μισο ποτηρι γαλα2%+1κγ μελι+κανελλα
ΣΝΑΚ δεν προλαβα να φαω ..
ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ΄΄σαλατα μαρουλι+20γρ φετα+ 4κσρυζι μπασματικ +κοτοπουλο στηθοσ 100γρ
ΣΝΑΚ΄΄γιαουρτι+φραουλεσ
ΒΡΑΔΙΝΟ ''σαλατα μαρουλι + 3ασπραδια
3 ΛΙΤΡΑ ΝΕΡΟ +2 ΚΟΥΠΕΣ ΤΣΑΙ ..
45ΛΕΠΤΑ ΔΙΑΔΡΟΜΟ +30ΛΕΠΤΑ ΣΑΟΥΝΑ

xelashai
03-05-12, 12:57
καλημερα....:welcome:
τη γυμναστικουλα σου τι ωρα περιπου την κανεις?
πριν το βραδυνο?

patience
03-05-12, 13:27
καλημερα....:welcome:
τη γυμναστικουλα σου τι ωρα περιπου την κανεις?
πριν το βραδυνο?

ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΩ ΑΡΓΑ 9 ΤΟ ΒΡΑΔΥ ..ΤΟ ΒΡΑΔΙΝΟ ΜΟΥ ΤΟ ΤΡΩΩ ΤΟ ΑΡΓΟΤΕΡΟ 8 ... ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΠΑΩ ΤΟΣΟ ΑΡΓΑ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΤΡΩΩ ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΙΖΩ

morgoth
03-05-12, 13:30
αξια!
παραδειγμα σε μανουλες και πατερουληδες που οταν παντρευονται γινονται μπουλντοζες. Ειδικα οι γυναικες την εγκυμοσυνη την εχουν και δικαιολογια ετοιμη στο στομα. :green:

xelashai
03-05-12, 13:32
εχεις πολυ ωραιο σωμα....κ τοσες πολλα να κανεις μεσα στη μερα σου...
αυξησε λιγο φαγητακι....

patience
03-05-12, 13:50
εχεις πολυ ωραιο σωμα....κ τοσες πολλα να κανεις μεσα στη μερα σου...
αυξησε λιγο φαγητακι....

λεσ ??φοβαμαι μην παρω βαροσ ...θα αυξησω λιγο ομωσ γιατι νοιωθβ οτι συνεχεια κανω διαιτα και παθαινω κατι κρισεισ που και που και τρωω οτι να ναι ..!!το μονο που δεν ξερω ειναι τι προγραμμα να κανω σε οτι αφορα τα βαρη στο γυμναστηριο που ειμαι μου δινουν κατι λαιτ πραγματα δεν ασχολουνται και πολυ ...

eli_din3
03-05-12, 14:01
και εγω νομιζω οτι το φαγητο σου ειναι ΠΟΛΥ λιγο

xelashai
03-05-12, 14:06
λεσ ??φοβαμαι μην παρω βαροσ ...θα αυξησω λιγο ομωσ γιατι νοιωθβ οτι συνεχεια κανω διαιτα και παθαινω κατι κρισεισ που και που και τρωω οτι να ναι ..!!το μονο που δεν ξερω ειναι τι προγραμμα να κανω σε οτι αφορα τα βαρη στο γυμναστηριο που ειμαι μου δινουν κατι λαιτ πραγματα δεν ασχολουνται και πολυ ...

με το φαγητο να μην αγχωνεσαι....απο τη στιγμη που νοιωθεις οτι κανεις διαιτα καταλαβαινεις κ μονη σου οτι χρειαζεσαι περισσοτερη ποσοτητα...ας πουμε το βραδινο σου μου φαινεται πολυ λιγο....
οσο γ προπονηση...δεν μπορω να βοηθησω κ πολυ...απλα προτεινω να ριξεις μια ματια γ να δεις τι σου ταιριαζει...
εχει κ ο κ.Ηλιας ωραιο προγραμμα...

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?3970-%CE%A0%CF%81%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%B1%CE%BC%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-%CE%B3%CF%85%CE%BC%CE%BD%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B7%CF%82-%CE%BC%CE%B5-%CE%B2%CE%AC%CF%81%CE%B7/page17

κ (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?3970-%CE%A0%CF%81%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%B1%CE%BC%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-%CE%B3%CF%85%CE%BC%CE%BD%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B7%CF%82-%CE%BC%CE%B5-%CE%B2%CE%AC%CF%81%CE%B7/page17) πιο γενικα...
http://forum.bodybuilding.gr/forumdisplay.php?31-%CE%A0%CF%81%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%AC%CE%BC%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%80%CF%8C%CE%BD%CE%B7%CF%83%CE%B7%CF%82

eri_87
03-05-12, 14:36
Συμφωνώ κι εγώ ότι τρως πολύ λίγο σχετικά με τις δραστηριότητές σου. Στο μεσημεριανό άνετα αυξάνεις υδ/κα (ή καλά λιπαρά) κ στο απογευματινό επίσης. Μη φοβάσαι το καθαρό φαγητό, θα σε βοηθήσει να ελέγξεις κ τις κρίσεις υπερφαγίας που παθαίνεις. Εξάλλου δε χρειάζεσαι να χάσεις κιλά εσύ! Επίσης, αν τρως τοοοσο λίγο, ο μεταβολισμός σου θα πέσει για ύπνο...
ΓΡΗΓΟΡΑ ΑΥΞΗΣΕ ΦΑΓΑΚΙ! ;)

patience
03-05-12, 15:40
Συμφωνώ κι εγώ ότι τρως πολύ λίγο σχετικά με τις δραστηριότητές σου. Στο μεσημεριανό άνετα αυξάνεις υδ/κα (ή καλά λιπαρά) κ στο απογευματινό επίσης. Μη φοβάσαι το καθαρό φαγητό, θα σε βοηθήσει να ελέγξεις κ τις κρίσεις υπερφαγίας που παθαίνεις. Εξάλλου δε χρειάζεσαι να χάσεις κιλά εσύ! Επίσης, αν τρως τοοοσο λίγο, ο μεταβολισμός σου θα πέσει για ύπνο...
ΓΡΗΓΟΡΑ ΑΥΞΗΣΕ ΦΑΓΑΚΙ! ;)

ΟΚ ΑΛΛΑΖΩ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ...ΟΠΟΙΑ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΑΛΟΣΥΝΗ :bowdown:ΑΣ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΕΝΑ ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ...ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ....

xelashai
03-05-12, 16:05
προγραμμα διατροφης εννοεις?:unsure:

patience
03-05-12, 16:28
προγραμμα διατροφης εννοεις?:unsure:

ΝΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ ΠΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΓΙΑ ΣΤΕΓΝΩΜΑ ...
ΕΧΩ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΙΑ ΔΙΑΙΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΡΩΩ ΣΩΣΤΕΣ ΠΟΣΟΤΗΤΕΣ ..
ΑΝ ΕΧΩ ΕΝΑ ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΣΑΡΜΟΣΩ ΣΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΧΑΝΩ ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΓΡΑΜΜΩΣΗ ΚΑΙ ΜΥΣ ΤΙΠΟΤΑ...ΤΙΠΟΤΑ ΕΝΝΟΩ ΣΕ ΣΥΓΚΡΙΣΗ ΜΕ ΤΟΥΣ ΣΤΟΧΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ...

patience
03-05-12, 16:35
ΚΑΛΗΜΕΡΑ...
3ΜΑΙΟΥ....
ΠΡΩΙΝΟ΄΄κουακερ 60γρ+μισο ποτηρι γαλα2%+1κγ μελι+κανελλα
ΣΝΑΚ δεν προλαβα να φαω ..
ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ΄΄σαλατα μαρουλι+20γρ φετα+ 4κσρυζι μπασματικ +κοτοπουλο στηθοσ 100γρ
ΣΝΑΚ΄΄γιαουρτι+φραουλεσ
ΒΡΑΔΙΝΟ ''σαλατα μαρουλι + 3ασπραδια
3 ΛΙΤΡΑ ΝΕΡΟ +2 ΚΟΥΠΕΣ ΤΣΑΙ ..
45ΛΕΠΤΑ ΔΙΑΔΡΟΜΟ +30ΛΕΠΤΑ ΣΑΟΥΝΑ

ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ 2 ΛΟΥΚΑΝΙΚΑ ΓΑΛΟΠΟΥΛΑΣ ΣΤΙΣ 3 ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ ΔΕΝ ΜΕ ΚΡΑΤΗΣΕ...

xelashai
03-05-12, 16:47
διατροφη γραμμωσης...http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?1050-%CE%94%CE%B9%CE%B1%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%AE-%CE%93%CF%81%CE%AC%CE%BC%CE%BC%CF%89%CF%83%CE%B7%CF%82

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?5923-%CE%94%CE%B9%CE%B1%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%B7-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%B1%CF%81%CF%87%CE%B1%CF%81%CE%B9%CE%BF%CF%85%CF%82-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BF%CF%87%CE%B9-%CE%BC%CE%BF%CE%BD%CE%BF...


α (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?1050-%CE%94%CE%B9%CE%B1%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%AE-%CE%93%CF%81%CE%AC%CE%BC%CE%BC%CF%89%CF%83%CE%B7%CF%82)πλες αλλαγες χρειαζεσαι ομως...
το πρωινο σου ειναι μια χαρα...
αυξησε ποσοτητα σε μεσημεριανο κ βραδινο κ κοψε τα λουκανικακια κ γενικα τα αλλαντικα;)
με το σωμα που ειδα δεν χρειαζεσαι αυστηρη διατροφη...απλα πραγματα..καθαρη τροφη γ να εχεις ενεργεια κ να μενεις χαμηλα σε λιπος

(προσπαθησε να γραφεις με μικρα γραμματα)

patience
03-05-12, 17:08
διατροφη γραμμωσης...http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?1050-%CE%94%CE%B9%CE%B1%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%AE-%CE%93%CF%81%CE%AC%CE%BC%CE%BC%CF%89%CF%83%CE%B7%CF%82

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?5923-%CE%94%CE%B9%CE%B1%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%B7-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%B1%CF%81%CF%87%CE%B1%CF%81%CE%B9%CE%BF%CF%85%CF%82-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BF%CF%87%CE%B9-%CE%BC%CE%BF%CE%BD%CE%BF...


α (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?1050-%CE%94%CE%B9%CE%B1%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%AE-%CE%93%CF%81%CE%AC%CE%BC%CE%BC%CF%89%CF%83%CE%B7%CF%82)πλες αλλαγες χρειαζεσαι ομως...
το πρωινο σου ειναι μια χαρα...
αυξησε ποσοτητα σε μεσημεριανο κ βραδινο κ κοψε τα λουκανικακια κ γενικα τα αλλαντικα;)
με το σωμα που ειδα δεν χρειαζεσαι αυστηρη διατροφη...απλα πραγματα..καθαρη τροφη γ να εχεις ενεργεια κ να μενεις χαμηλα σε λιπος

(προσπαθησε να γραφεις με μικρα γραμματα)

οκ ευχαριστω πολυ ...

xelashai
03-05-12, 17:10
μα δεν εκανα κ τιποτα...
πως σου φανηκε??εβγαλες ακρη?

patience
03-05-12, 20:36
μα δεν εκανα κ τιποτα...
πως σου φανηκε??εβγαλες ακρη?

κατι εγινε... θα ψαξω μεσα στο φορουμ οτι αφορα διατροφη και ασκησεισ γραμμωσησ και θα φτιαξω ενα προγραμμα..|!!!

koukoutsaki
03-05-12, 20:38
ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ 2 ΛΟΥΚΑΝΙΚΑ ΓΑΛΟΠΟΥΛΑΣ ΣΤΙΣ 3 ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ ΔΕΝ ΜΕ ΚΡΑΤΗΣΕ...

λογικο καλη μου να μην σε κρατησει τρεχεις ολη μερα πως να την εβγαζες με 4 κουταλιες ρυζακι μονο?

Stella
03-05-12, 20:51
Δες στα στην ενότητα "Γυναικείο fitness" το τόπικ της Κωνσταντίνας Κασκάνη " Η Κωνσταντίνα Κασκάνη απαντά".
Εχει πολλές διατροφες και σίγουρα θα βοηθηθείς να βρεις μια που να σου ταιριάζει!;)

patience
04-05-12, 10:23
ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑ..
4 ΜΑΙΟΥ...
07.30 ΠΡΩΙΝΟ κουακερ 60γρ+μισο ποτηρι γαλα2%+κανελλα+1κγ μελι
10.00 ΣΝΑΚ γιαουρτι2%+3ρυζογκοφρετεσ
13.00ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ φασολακια με ντοματα+1κσ λαδι+30γρ φετα+1παξιμαδι μικρο
16.00ΣΝΑΚ 1 ντοματα+100γρκοτατζ 1κγλαδι+ριγανη
20.00βραδινο σαλατα μαρουλι+4ασπραδια +1κροκοσ
23.00 1κεσεδακι γιαουρτι2%
απο γυμναστικη ...
βρηκα ενα προγραμμα για το σπιτι με βαρακια λοιπον
δικεφαλα
1.biceps curl 4x15.12.10,8 5κιλα βαρακια
2.biceps curl αυτοσυγκενρτωσησ 4χ15.12.10.8 5κιλα
3.σφυρια 4χ15.12.10.8 5κιλα
ΤΡΙΚΕΦΑΛΑ
1.triceps extension 4x15.12.10.8 5kilo
2.triceps kick back 4.x15.12.10.8 5kilo
3.triceps extension ena xeri 4x15.12.10.8 3κιλο
4.βυθισεισ σε καρεκλα 4χ15.12.10.8


1.5ωρα περπατημα με το καροτσακι αποσταση πεντελη χαλανδι
απογευμα στισ 8.00 κοιλιακουσ+30λεπτα σαουνα

patience
04-05-12, 12:19
ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑ..
4 ΜΑΙΟΥ...
07.30 ΠΡΩΙΝΟ κουακερ 60γρ+μισο ποτηρι γαλα2%+κανελλα+1κγ μελι
10.00 ΣΝΑΚ γιαουρτι2%+3ρυζογκοφρετεσ
13.00ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ φασολακια με ντοματα+1κσ λαδι+30γρ φετα+1παξιμαδι μικρο
16.00ΣΝΑΚ 1 ντοματα+100γρκοτατζ 1κγλαδι+ριγανη
20.00βραδινο σαλατα μαρουλι+4ασπραδια +1κροκοσ
23.00 1κεσεδακι γιαουρτι2%
απο γυμναστικη ...
βρηκα ενα προγραμμα για το σπιτι με βαρακια λοιπον
δικεφαλα
1.biceps curl 4x15.12.10,8 5κιλα βαρακια
2.biceps curl αυτοσυγκενρτωσησ 4χ15.12.10.8 5κιλα
3.σφυρια 4χ15.12.10.8 5κιλα
ΤΡΙΚΕΦΑΛΑ
1.triceps extension 4x15.12.10.8 5kilo
2.triceps kick back 4.x15.12.10.8 5kilo
3.triceps extension ena xeri 4x15.12.10.8 3κιλο
4.βυθισεισ σε καρεκλα 4χ15.12.10.8


1.5ωρα περπατημα με το καροτσακι αποσταση πεντελη χαλανδι
απογευμα στισ 8.00 κοιλιακουσ+30λεπτα σαουνα

εκανα και αυτο το πραγραμμα το μεσημερι 4χ18.15.12.10
Butt Training (squats, dead lifts, & lat lunges) with Sarah Grace

dorita
04-05-12, 13:35
βλεπω οτι το φαγητακι αυξηθηκε...κ εγινε πλεον φαγητο

οι ασκησεις σου πολυ ωραιες ....

xelashai
04-05-12, 13:47
βλεπω οτι το φαγητακι αυξηθηκε...κ εγινε πλεον φαγητο

οι ασκησεις σου πολυ ωραιες ....

συμφωνω με το ντοριτακι...
τα φρουτα τα αποφεύγεις ?
(σαν να ειναι λιγο αποτομα τα post μου εε???:unsure:
κουραση ειναι μη με παρεξηγεις)

koukoutsaki
04-05-12, 13:48
ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑ..
4 ΜΑΙΟΥ...
07.30 ΠΡΩΙΝΟ κουακερ 60γρ+μισο ποτηρι γαλα2%+κανελλα+1κγ μελι
10.00 ΣΝΑΚ γιαουρτι2%+3ρυζογκοφρετεσ
13.00ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ φασολακια με ντοματα+1κσ λαδι+30γρ φετα+1παξιμαδι μικρο
16.00ΣΝΑΚ 1 ντοματα+100γρκοτατζ 1κγλαδι+ριγανη
20.00βραδινο σαλατα μαρουλι+4ασπραδια +1κροκοσ
23.00 1κεσεδακι γιαουρτι2%
απο γυμναστικη ...
βρηκα ενα προγραμμα για το σπιτι με βαρακια λοιπον
δικεφαλα
1.biceps curl 4x15.12.10,8 5κιλα βαρακια
2.biceps curl αυτοσυγκενρτωσησ 4χ15.12.10.8 5κιλα
3.σφυρια 4χ15.12.10.8 5κιλα
ΤΡΙΚΕΦΑΛΑ
1.triceps extension 4x15.12.10.8 5kilo
2.triceps kick back 4.x15.12.10.8 5kilo
3.triceps extension ena xeri 4x15.12.10.8 3κιλο
4.βυθισεισ σε καρεκλα 4χ15.12.10.8


1.5ωρα περπατημα με το καροτσακι αποσταση πεντελη χαλανδι
απογευμα στισ 8.00 κοιλιακουσ+30λεπτα σαουνα

ζητωωωωω:turtle:
μπραβο μπραβο εεεετσι

patience
04-05-12, 14:20
ζητωωωωω:turtle:
μπραβο μπραβο εεεετσι

χεχε τι να κανω με ολεσ εσασ εδω μεσα γινεται να μην μαθω ...εβαλα κι αλλεσ φωτο

patience
04-05-12, 14:23
βλεπω οτι το φαγητακι αυξηθηκε...κ εγινε πλεον φαγητο

οι ασκησεις σου πολυ ωραιες ....

αααα το καταευχαριστηθηκα απο χ8εσ το μεσημερι και μετα αρχισα να τρωω καλυτερα ..και σημερα ειμαι τελεια δεν πειναω καθολου και η ζηγαρια δειχνει και λιγοτερο ....απο ασκησεισ εκατσα και εψαξα και βρηκα τι μου ταιριαζει τωρα τα αποτελεσμα θα φανουν αργοτερα εχω υπομονη...

patience
04-05-12, 14:24
συμφωνω με το ντοριτακι...
τα φρουτα τα αποφεύγεις ?
(σαν να ειναι λιγο αποτομα τα post μου εε???:unsure:
κουραση ειναι μη με παρεξηγεις)

ναι θα τα ελλατωσω λιγακι γτ ετρωγα πολλα ...κανενα ακτινιδιο και πρασινο μηλο μονο μεχρι να μπω σε μια σειρα

eri_87
04-05-12, 17:44
Έτσι μπράβο, η τελευταία μέρα σου είναι πιο νορμάλ από διατροφή! Οι νέες φωτο σουπερ! Πωπός ψηλά, πολύ στεγνή φαίνεσαι γενικά. Καλέ που πήγε το μαλλί... οεο? :green: Εγώ πιστεύω ότι θες μια διατροφή που να μην πεινάς, να είναι με καθαρές τροφές κ θα είσαι οκ. Από προπόνηση κάνεις πολλά, οπότε θες ενέργεια μη μας πέσεις κ κάτω καμιά ώρα!

patience
04-05-12, 17:54
Έτσι μπράβο, η τελευταία μέρα σου είναι πιο νορμάλ από διατροφή! Οι νέες φωτο σουπερ! Πωπός ψηλά, πολύ στεγνή φαίνεσαι γενικά. Καλέ που πήγε το μαλλί... οεο? :green: Εγώ πιστεύω ότι θες μια διατροφή που να μην πεινάς, να είναι με καθαρές τροφές κ θα είσαι οκ. Από προπόνηση κάνεις πολλά, οπότε θες ενέργεια μη μας πέσεις κ κάτω καμιά ώρα!

το μαλλι παει....επρεπε να κανω μια αλλαγη .. ..!!εχω βαλει στοχο να κανω πολυ εντονη γραμμωση 8α φτιαξω ενα προγραμμα σταθερο αλλα ακομα κανω αλλαγεσ να δω τι μου ταιριαζει...

eri_87
04-05-12, 18:09
το μαλλι παει....επρεπε να κανω μια αλλαγη .. ..!!εχω βαλει στοχο να κανω πολυ εντονη γραμμωση 8α φτιαξω ενα προγραμμα σταθερο αλλα ακομα κανω αλλαγεσ να δω τι μου ταιριαζει...

Κοίτα, πιστεύω ότι είσαι αρκετά στεγνή ήδη, οπότε φτιάξε ένα δυνατό πρόγραμμα με βάρη (βέβαια έχεις κ την άλλη προπόνηση οπότε κάπως πρέπει να ρυθμιστεί), στην ανάγκη μείωσε αερόβια κ δώσε βάση στο να χτίσεις κι άλλους μυς. Φτιάξε ένα πλάνο, ξεκίνα να δεις πώς πάει κ ότι άλλο είναι το φτιάχνεις στη πορεία.

koukoutsaki
04-05-12, 18:11
Κοίτα, πιστεύω ότι είσαι αρκετά στεγνή ήδη, οπότε φτιάξε ένα δυνατό πρόγραμμα με βάρη (βέβαια έχεις κ την άλλη προπόνηση οπότε κάπως πρέπει να ρυθμιστεί), στην ανάγκη μείωσε αερόβια κ δώσε βάση στο να χτίσεις κι άλλους μυς. Φτιάξε ένα πλάνο, ξεκίνα να δεις πώς πάει κ ότι άλλο είναι το φτιάχνεις στη πορεία.

:thumbup::thumbup::thumbup:
και θα εισαι κορμαρααααααααα:turtle:

patience
04-05-12, 19:14
Κοίτα, πιστεύω ότι είσαι αρκετά στεγνή ήδη, οπότε φτιάξε ένα δυνατό πρόγραμμα με βάρη (βέβαια έχεις κ την άλλη προπόνηση οπότε κάπως πρέπει να ρυθμιστεί), στην ανάγκη μείωσε αερόβια κ δώσε βάση στο να χτίσεις κι άλλους μυς. Φτιάξε ένα πλάνο, ξεκίνα να δεις πώς πάει κ ότι άλλο είναι το φτιάχνεις στη πορεία.

οκ θα φτιαξω ενα προγραμμα και βλεπουμε πωσ δουλευει ....

patience
05-05-12, 09:03
καλημερααααα.....
5 ΜΑΙΟΥ..
08.00ΠΡΩΙΝΟ ΄΄5κσ κουακερ βρασμενο με μισο ποτηρι γαλα2% και πασπαλισα λιγο κακαο απο πανω τελειοοοοο(με ειχε πιασει μια επιθυμια απο χθεσ για γλυκο και σημερα βρηκα την λυση)
11.00ΣΝΑΚ ΄΄2 ρυζογκογρετεσ+γιαουρτι2%
03.00ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ μακαρονια ολικησ 1κουπα+τυρι κοτατζ 60γρ+μιση τριμμενη ντοματα ριγανη και 1κσ λαδι
06.00ΣΝΑΚ μισο τοτσ με 2ψωμακια ολικησ +1 φετα γαλοπουλα
09.00ΒΡΑΔΙΝΟ ομελετα με 4 ασπραδια+1κροκο +σαλατα μαρουλι
11.00 βραδινο σνακ 100γρ κοτατζ

ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ''10.00 1 ωρα αεροβιο
12.00 μπανιο στην θαλασσα λογικα αν μπορεσω θα κανω 2 μισαωρα ταχυτητεσ και χαλαρα εξω (χεχε αν καταλαβατε τι εννοω)
06.00 ασκησεισ κοιλιακων 15λεπτα (θα σασ γραψω μετα ποιεσ ακριβωσ)+ασκησεισ ποδιων και γλουτων σκουωτ με βαρη ..αρσεισ θανατου...προβολεσ 4χ18.15.12.10

patience
05-05-12, 09:05
καλημερααααα.....
5 ΜΑΙΟΥ..
08.00ΠΡΩΙΝΟ ΄΄5κσ κουακερ βρασμενο με μισο ποτηρι γαλα2% και πασπαλισα λιγο κακαο απο πανω τελειοοοοο(με ειχε πιασει μια επιθυμια απο χθεσ για γλυκο και σημερα βρηκα την λυση)
11.00ΣΝΑΚ ΄΄2 ρυζογκογρετεσ+γιαουρτι2%
03.00ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ μακαρονια ολικησ 1κουπα+τυρι κοτατζ 60γρ+μιση τριμμενη ντοματα ριγανη και 1κσ λαδι
06.00ΣΝΑΚ μισο τοτσ με 2ψωμακια ολικησ +1 φετα γαλοπουλα
09.00ΒΡΑΔΙΝΟ ομελετα με 4 ασπραδια+1κροκο +σαλατα μαρουλι
11.00 βραδινο σνακ 100γρ κοτατζ

ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ''10.00 1 ωρα αεροβιο
12.00 μπανιο στην θαλασσα λογικα αν μπορεσω θα κανω 2 μισαωρα ταχυτητεσ και χαλαρα εξω (χεχε αν καταλαβατε τι εννοω)
06.00 ασκησεισ κοιλιακων 15λεπτα (θα σασ γραψω μετα ποιεσ ακριβωσ)+ασκησεισ ποδιων και γλουτων σκουωτ με βαρη ..αρσεισ θανατου...προβολεσ 4χ18.15.12.10

δεν σασ ε ιπα χτεσ ειχαμε παει επισκεψη και ολοι τρωγανε του σκασμου γλυκα μακαρονια πιτσεσ και γω ΚΥΡΙΑΑΑΑΑΑ δεν ακουμπησα τιποτα γυρισα και εφαγα το κοτατζ μου και μιση ντοματα ολεεεεε....

xelashai
05-05-12, 09:08
δεν σασ ε ιπα χτεσ ειχαμε παει επισκεψη και ολοι τρωγανε του σκασμου γλυκα μακαρονια πιτσεσ και γω ΚΥΡΙΑΑΑΑΑΑ δεν ακουμπησα τιποτα γυρισα και εφαγα το κοτατζ μου και μιση ντοματα ολεεεεε....

μπραβο κυριακη μου...:clap:
καλημερα:welcome:

patience
05-05-12, 12:30
δεν σασ ε ιπα χτεσ ειχαμε παει επισκεψη και ολοι τρωγανε του σκασμου γλυκα μακαρονια πιτσεσ και γω ΚΥΡΙΑΑΑΑΑΑ δεν ακουμπησα τιποτα γυρισα και εφαγα το κοτατζ μου και μιση ντοματα ολεεεεε....

+4x18.15.12.10push ups ποδια σε καρεκλα ....
+βυθισεισ 4χ18.15.12.10

patience
07-05-12, 13:46
ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑ....
7μαιου...
7.00ΠΡΩΙΝΟ κουακερ 60γρ βρασμενο με νερο+1κγ κακαο
11.00ΣΝΑΚ 2ρυζογκοφρετεσ +γιαουρτι2%
2.00ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ 140γρ τονο σε νερο+5κσ ρυζι μπασματικ +1ρυζογκοφρετα
04.00 σκουωτ με μπαρα 4χ20 αρσεισ θανατου προβολεσ 4χ20 +σκουωτ και πηδημα στον αερα4χ18
5.00ΣΝΑΚ 1 αυγο+πρασινο τσαι
7.00 -8.00 προπονηση fight bo
8.00-8.30 ασκησεισ κοιλιακων
8.30 μπαρα πρωτεινησ
10.00 σαλατα μαρουλι+1κσ λαδι+100γρ κοτατζ
σασ βαζω και μια φωτο απο χθεσ που ημοθν παραλια

RAMBO
07-05-12, 14:25
Πως μπορεις να τρως ετσι το κουακερ...

οσο για την φωτο :bowdown:

patience
07-05-12, 14:50
Πως μπορεις να τρως ετσι το κουακερ...

οσο για την φωτο :bowdown:

xexexex αηδιαααααα δεν ειχα γαλα το πρωι και βαριουμουν να παω να παρω ....

Silvester
07-05-12, 14:52
η φωτο ειναιιι :love::love::love::love::love::love::love::love::love:

RAMBO
07-05-12, 16:31
xexexex αηδιαααααα δεν ειχα γαλα το πρωι και βαριουμουν να παω να παρω ....

Με νερο καλο θα ηταν πρωτα να το ανακατευεις με κακαο η πρωτεινη,διαφορετικα οταν εχουν μαλακωσει ριχνεις απο πανω σιγα σιγα και αυτο κολαει στην βρωμη(γινετε καπως σαν τα fitness που ειναι νιφαδες βουτηγμενες σε σοκολατα);)

goldenera
07-05-12, 17:42
Γεια σου Κυριακή. Κατ'αρχήν να σου ζήσει ο μπεμπάκος και να τον καμαρώσεις όπως θέλεις! Κατά 2ον ΠΟΛΛΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ που βρίσκεις τη διάθεση να ασχολείσαι και μάλιστα τόσο σχολαστικά με άσκηση και διατροφή. Και το λέω γιατί ξέρω πόσο δύσκολα είναι όταν έχεις παιδί (εγώ έχω 2 μικρές, και βλέπω πώς τα ΄φτύνει' η γυναίκα μου ώρες-ώρες). Τα παιδιά αποροφούν πολύ από την ενέργεια των γονιών και θέλει μεγάλη αγάπη και θέληση να μπορέσεις να αφιερώσεις χρόνο σε δραστηριότητες που απαιτούν ιδρώτα και κούραση! Μπράβο σου λοιπόν και καλή συνέχεια!

Υ.Γ Θεωρώ πολύ όμορφο να έχεις παιδάκι σε μικρή σχετικά ηλικία σε αντίθεση με ότι γίνεται σήμερα. Για σκέψου αύριο-μεθαύριο να κάνετε προπόνηση μαζί;)

patience
07-05-12, 17:43
Με νερο καλο θα ηταν πρωτα να το ανακατευεις με κακαο η πρωτεινη,διαφορετικα οταν εχουν μαλακωσει ριχνεις απο πανω σιγα σιγα και αυτο κολαει στην βρωμη(γινετε καπως σαν τα fitness που ειναι νιφαδες βουτηγμενες σε σοκολατα);)

ετσι το κανω...΄¨¨¨χεχε

goldenera
07-05-12, 17:44
Πως μπορεις να τρως ετσι το κουακερ...

οσο για την φωτο :bowdown:


Ααααα RAMBO δεν είναι τίποτα. Κάποτε τα έτρωγα κι εγώ (γιατί βιαζόμουν) με το κουτάλι και τα μούλιαζα με μια γουλιά καφέ και τα κατέβαζα......σωστός?:)

RAMBO
07-05-12, 17:50
Πατεντες υπαρχουν αρκετες,μην το βαρεθεις ειναι το θεμα..εγω ποια δεν μπορω να το φαω με τπτ

Silvester
07-05-12, 17:52
Πατεντες υπαρχουν αρκετες,μην το βαρεθεις ειναι το θεμα..εγω ποια δεν μπορω να το φαω με τπτ

κ εγω κουακερ με το κουταλι τρωω καμια φορα..ωραιο ειναι:):):):green:

patience
08-05-12, 09:12
Γεια σου Κυριακή. Κατ'αρχήν να σου ζήσει ο μπεμπάκος και να τον καμαρώσεις όπως θέλεις! Κατά 2ον ΠΟΛΛΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ που βρίσκεις τη διάθεση να ασχολείσαι και μάλιστα τόσο σχολαστικά με άσκηση και διατροφή. Και το λέω γιατί ξέρω πόσο δύσκολα είναι όταν έχεις παιδί (εγώ έχω 2 μικρές, και βλέπω πώς τα ΄φτύνει' η γυναίκα μου ώρες-ώρες). Τα παιδιά αποροφούν πολύ από την ενέργεια των γονιών και θέλει μεγάλη αγάπη και θέληση να μπορέσεις να αφιερώσεις χρόνο σε δραστηριότητες που απαιτούν ιδρώτα και κούραση! Μπράβο σου λοιπόν και καλή συνέχεια!

Υ.Γ Θεωρώ πολύ όμορφο να έχεις παιδάκι σε μικρή σχετικά ηλικία σε αντίθεση με ότι γίνεται σήμερα. Για σκέψου αύριο-μεθαύριο να κάνετε προπόνηση μαζί;)

σευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια ..να σου ζησουν και σενα τα κοριτσακια σου ....οπωσ και να χει πιστευω πω αν θεσ να βρεισ χρονο βρισκεισ ...θα ειναι και υπερηφανοσ για την μαμα του εχχεχε

patience
08-05-12, 09:24
8 ΜΑΙΟΥ...... ΤΙ ΟΜΟΡΦΗ ΜΕΡΑ ..
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣΣΣΣΣΣ..!!!
07.00 ΠΡΩΙΝΟ 30γρ κουακερ+100ml γαλα2%+1κγ ταχινι+1 μπανανα
9.00 push ups 4χ20 βυθισεισ 4χ15 πλαγιουσ κοιλιακουσ με 5κιλα 4χ25
10.00ΣΝΑΚ γιαουρτι 2%+2 ρυζογκοφρετεσ
1.00 ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ 150γρ μακαρονια ολικησ+140γρ τονο +σαλατα μαρουλι+1κσ λαδι
4.00 ΣΝΑΚ 50γρ κοτατζ+μιση ντοματα +1κγλαδι+ργανη μμμμμμ
08.00 45λεπτα διαδρομο +30 σαουνα
7.00 ΒΡΑΔΙΝΟ ομελετα 4 ασπραδια+1κροκοσ + σαλατα μαρουλι
10.00 γιαουρτι 2%
2λιτρα νερο +2κουπεσ πρασινο τσαι
:lift2hand:θα γραψω αργοτερα τισ ασκησεισ χεριων .....

patience
09-05-12, 10:21
9ΜΑΙΟΥ...
07.00 ΠΡΩΙΝΟ 60γρ κουακερ+μισο ποτηρι γαλα+μιση μπανανα
10.00ΣΝΑΚ γιαουρτι 2%+4 φραουλεσ+1 ρυζογκοφρετα
1.00 ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ 1 κουπα φακεσ +πρασινη σαλατα
4.00 ΣΝΑΚ 60γρ κοτατζ+μιση ντοματα
07.00 ΒΡΑΔΙΝΟ τονοσ σε νερο 140γρ+σαλατα μαρουλι
10.00 4 ασπραδια+1 ρυζογκοφρετα
λεω να ξεκουραστω σημερα γιατι εχτεσ πηγα απο πεντελη γαλατσι με τα ποδια και σημερα νοιωθω κουρασμενη και επειδη αυριο θα το ξανακανω λεω σημερα να μην κανω τιποτα το πολυ πολυ μονοο σαουνα......:)

goldenera
09-05-12, 16:43
σευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια ..να σου ζησουν και σενα τα κοριτσακια σου ....οπωσ και να χει πιστευω πω αν θεσ να βρεισ χρονο βρισκεισ ...θα ειναι και υπερηφανοσ για την μαμα του εχχεχε


:thumbup::thumbup::thumbup: Πολύ καλό που αναφέρονται τα ημερολόγια διαφόρων φίλων εδώ, γιατί έτσι επηρεάζει ο ένας τον άλλο θετικά......θα μπω και εγώ στο τρυπάκι μου φαίνεται για μια πιο αυστηρή διατροφή:) Ποπό είδα το γεύμα με τον τόνο και το μαρούλι και μου'ρθαν αναμνήσεις. Κάποτε έτρωγα κάθε μέρα 2 φορές τη μέρα το συγκεκριμένο γεύμα και μου άρεσε πολύ. Τώρα δεν μπορώ να το φάω πλέον:unsure: Βέβαια αν ξαναέμπαινα σε τρυπάκι καλής διατροφής ίσως και να το έκανα.

Καλή συνέχεια!

gym
09-05-12, 17:45
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ..!!! ειμαι η κυριακη 23 χρονων μανουλα ενοσ μπεμπη 11 μηνων...το προγραμμα σημερα εχει ποδηλατο αποσταση πεντελη χαλανδρι υπολογιζω 20 λεπτα πηγαινε και 20 ελα ...μεσημερι που 8α κοιμη8ει ο μικροσ 30 ωρα σκοινακι και ασκησεισ κοιλιακων και χερια με βαρακια και μπαρα ..και βραδυ περπατημα 1 ωρα με το καροτσακι ...γενικα 3 φορεσ την βδομαδα διδασκω fight bo 2 ωρο και 3 φορεσ βαρη στο γυμναστηριο και προπονηση κικ μποξινγ 3 φορεσ την βδομαδα αγωνιστικο τμημα ..και οσο μπορω βολτεσ με το ποδηλατο και το καροτσακι βλεπετε ειναι μικροσ ακομα ο μπεμπησ μου ..τωρα οσο αφορα την διατροφη μου ..εκανα για μια εβδομαδα πρωτεινικη και εχασα 2 κιλα τωρα ειμαι 55 αλλα θελω να χασω αλλα 2 οποτε τρωω λιγοτερο και κινουμε περισοτερο μεχρι να μπω σε συντηρηση ...ΠΡΩΙΝΟ ΄60γρ κουακεσ +μισο ποτηρι γαλα 2% ΣΝΑΚ πρασινο τσαι +1αυγο ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ ρεβιθια μια κουπα +τυρι+μαρουλι σαλατα ΣΝΑΚ γιαουρτι 2%+4 φραουλεσ και βραδινο 2 λουκανικα γαλοπουλασ +σαλατα ..αυτα για σημερα πωσ σασ φενεται γενικα ????

προγραμμα προπονησης δεν σου εχει δωσει ο προπονητης σου εξειδικευμενο?
στο ρωταω αυτο γιατι πας για αγωνες,..δεν μπορεις να κανεις οτι ναναι
τ βαρη ειναι βασικα στην προετοιμασια σου κ νομιζω το εχω αναφερει ξανα αυτο οταν σε καλωσοριζαμε :unsure::unsure:

gym
09-05-12, 17:48
ισωσ να ειναι και αυτο ...γενικα τον τελευταιο καιρο εχω την ταση να θελω να χανω συνεχεια βαροσ ..ειμαι 168 και ξεκινησα απο 60 και εχω φτασει 54 μολισ επιασα τον στοχο μου θελω να χασω κι αλλο βαροσ ενω στην ουσια χρειαζομαι αρκετα βαρη για να φτιαξω μυσ ..και ετσι αποφευγω αμυλο και υδαταν8ρακεσ και προσπαθω να τρωω πρωτεινεσ σαλατεσ λιγα φρουτα και γαλακτοκομικα ... ψυχολογικο ειναι σιγουρα ....απο αθλητρια και συνεχεισ προετοιμασιεσ για αγωνεσ και διατροφεσ εγινα μανουλα και απεχω σχεδον 2 χρονια ..ευτηχωσ που τωρα ξεκινησα και θα μπω παλι σε εναν ρυθμο..!!

γιατι τα αποφευγεις αυτα?>

gym
09-05-12, 17:49
χαζομαρα μου το ξερω τωρα θα ξεκινησω μια νορμαλ διατροφη γιατι αντι για καλο κακο θα μου κανω..!!

ειναι κλασσικη αντιδραση μιας γυναικας που φοβαται τον υδατανθρακα...
εσυ ομως εισαι και γυμνασμενη κοπελα και εδω μεσα διαβαζοντας θα μαθεις οτι τον χρειαζομαστε και τον υδατανθρακα...

δεν σημαινει οτι χωρις αυτον δεν κανεις δουλεια αλλα ουτε σημαινει οτι με αυτον δεν θα κανεις δουλεια...;)

gym
09-05-12, 17:50
2ΜΑΙΟΥ ...


ΠΡΩΙΝΟ''κουακερ+2%γαλα+πρασινο μηλο
ΣΝΑΚ ΄΄γιαουρτι 2%+φραουλεσ+1κγμελι
ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ'' γαλοπουλα+σαλατα
ΣΝΑΚ''1 αυγο+τσαι
ΒΡΑΔΙΝΟ ΄΄ομελετα+σαλατα

1 ΩΡΑ ΤΡΕΞΙΜΟ +ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΠΟΔΙΩΝ !!
2ΛΙΤΡΑ ΝΕΡΟ+2 ΚΟΥΠΕΣ ΠΡΑΣΙΝΟ ΤΣΑΙ !!

ποσοτητες δεν γραφεις...αν εφαγες κανα κιλο γιαουρτι?:green::green:

gym
09-05-12, 17:51
ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΚΟΥΚΟΥΤΣΑΚΙ...(πρεπει να μου πεισ το ονομα σου χεχε) λοιπον απο ποσοτητεσ τρωω π.χ αν ειναι κοτοπουλο 1 στηθοσ αν ειναι γαλοπουλα γενικα εχω προβλημα με το κρεασ και με δυσκολια το τρωω οποτε η ποσοτητα ισωσ να ειναι καιλιγοτερη μερικεσ φορεσ και κοκκινο κρεασ το αποφευγω αν θα φαω θα φαω μια μπριζολα σκεδον καμμενη ..γι αυτο θα ξεκινησω και πρωτεινη συμπληρωμα ...γενικα σου φαινονται λιγα αυτα που τρωω μηπωσ πρεπει να αλλαξω κατι ???

θα σε βοηθησει πολυ το να μετρας ποσοτητες...δεν χρειαζεται σε σημειο υστεριας αλλα εναν μπουσουλα γενικα να τονεχεις

gym
09-05-12, 17:51
κριμα και ειναι το μοναδικο κρεατικο που τρωω ανετα...

δεν θα σε χαλασει το ενα λουκανικο μια στο τοσο

gym
09-05-12, 17:52
ΚΑΛΗΜΕΡΑ...
3ΜΑΙΟΥ....
ΠΡΩΙΝΟ΄΄κουακερ 60γρ+μισο ποτηρι γαλα2%+1κγ μελι+κανελλα
ΣΝΑΚ δεν προλαβα να φαω ..
ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ΄΄σαλατα μαρουλι+20γρ φετα+ 4κσρυζι μπασματικ +κοτοπουλο στηθοσ 100γρ
ΣΝΑΚ΄΄γιαουρτι+φραουλεσ
ΒΡΑΔΙΝΟ ''σαλατα μαρουλι + 3ασπραδια
3 ΛΙΤΡΑ ΝΕΡΟ +2 ΚΟΥΠΕΣ ΤΣΑΙ ..
45ΛΕΠΤΑ ΔΙΑΔΡΟΜΟ +30ΛΕΠΤΑ ΣΑΟΥΝΑ

λιγο το γαλα σου...μισο ποτηρι =τιποτα

τιποτα...αν τρως ετσι κ με προπονησεις θα ρεψεις...

gym
09-05-12, 17:55
ΝΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ ΠΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΓΙΑ ΣΤΕΓΝΩΜΑ ...
ΕΧΩ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΙΑ ΔΙΑΙΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΡΩΩ ΣΩΣΤΕΣ ΠΟΣΟΤΗΤΕΣ ..
ΑΝ ΕΧΩ ΕΝΑ ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΣΑΡΜΟΣΩ ΣΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΧΑΝΩ ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΓΡΑΜΜΩΣΗ ΚΑΙ ΜΥΣ ΤΙΠΟΤΑ...ΤΙΠΟΤΑ ΕΝΝΟΩ ΣΕ ΣΥΓΚΡΙΣΗ ΜΕ ΤΟΥΣ ΣΤΟΧΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ...

γραφε με μικρα ελληνικα...ειναι σαν να φωναζεις με κεφαλαια κ ειναι κ κανονας του φορουμ


διατροφη θα βγαλεις εσυ μονη σου διαβαζοντας τα στικυ στο φορουμ περι διατροφης κ μετα θα σε βοηθαμε κ εμεις να βελτιωθεις


μονο εσυ μπορεις να βγαλεις την ιδανικοτερη διατροφη για σενα γιατι ΜΟΝΟ εσυ ξερεςις τι μπορεις να τρως και τι σου αρεσει κ με τι νιωθεις ικανοποιημενη μεσα στη μερα σου...


οι στοχοι σου καλο θα ηταν για να μην απογπητευεσαι να ειναι μικροι κ επιτευξιμοι κ οχι τοσο ΄''φανταστικοι''

gym
09-05-12, 17:56
κατι εγινε... θα ψαξω μεσα στο φορουμ οτι αφορα διατροφη και ασκησεισ γραμμωσησ και θα φτιαξω ενα προγραμμα..|!!!

αυτο δνε υπαρχει οσο και να ψαξεις...;)

gym
09-05-12, 18:01
αρχικα γραφε λιγο πιο ωραια δομημενο το λογκ σου στη διατροφη γιατι μου βγηκαν τα ματακια μου ετσι μαζεμενα ολα...
αφηνε κενο αναμεσα στις μερες σου για παραδειγμα...

γενικα το σωμα σου εχει καλη υποδομη στο ξαναειπα και μεσα στο τοπικ...


τωρα απο διατροφη καλα το πας αλλα θελεις καλυτερη ποσοτητα κ αυτο να το κανεις σταδιακα...

σαν αθλητρια που εισαι θα επρεπε να μεινεις σε μια διατροφη που να σου δινει και ενεργεια για τις προπονησεις σου

αν ειναι να πηγαινεις κ να σερνεσαι τι να το κανεις...


μου κανει εντυπωση που δεν εχεις προγραμμα προπονησης απο το δασκαλο σου του κικ...θα επρεπε να τον πιασεις και να του ζητησεις...;)

patience
09-05-12, 23:01
προγραμμα προπονησης δεν σου εχει δωσει ο προπονητης σου εξειδικευμενο?
στο ρωταω αυτο γιατι πας για αγωνες,..δεν μπορεις να κανεις οτι ναναι
τ βαρη ειναι βασικα στην προετοιμασια σου κ νομιζω το εχω αναφερει ξανα αυτο οταν σε καλωσοριζαμε :unsure::unsure:

gym μου εχω σχεδον ενα μηνα που ξεκινησα παλι το κικ ..ειμαι σε ενα σταδιο που πρωτα πρεπει να χασω καποια κιλα για να πεσω κατηγορια και γενικα χρειαζομαι αεροβιο για να'' ξεμπουκωσω'' ..και αυτο προσπαθω να κανω τρεξιμο ποδηλατο με αποστασεισ οσο για τα βαρη ο δασκαλοσ μου εχει βγαλει ενα προγραμμα για βαρη ..στην προπονηση κανουμε και κυκλικη με βαρη για ταχυδυναμη !!τωρα για την διατροφη μου επειδη θελω να χασω 2 με 3 κιλα για αυτο τρωω λιγοτερη ποσοτητα μολισ γινει αυτο η ποσοτητα θα αυξηθει σταδιακα γενικα προσπαθω να ακολουθω μια ισορροπημενη διατροφη πρωτεινη με σαλατα οσπρια γαλοκτοκομικα υδατανθρακα κτλ..

patience
09-05-12, 23:04
γραφε με μικρα ελληνικα...ειναι σαν να φωναζεις με κεφαλαια κ ειναι κ κανονας του φορουμ


διατροφη θα βγαλεις εσυ μονη σου διαβαζοντας τα στικυ στο φορουμ περι διατροφης κ μετα θα σε βοηθαμε κ εμεις να βελτιωθεις


μονο εσυ μπορεις να βγαλεις την ιδανικοτερη διατροφη για σενα γιατι ΜΟΝΟ εσυ ξερεςις τι μπορεις να τρως και τι σου αρεσει κ με τι νιωθεις ικανοποιημενη μεσα στη μερα σου...


οι στοχοι σου καλο θα ηταν για να μην απογπητευεσαι να ειναι μικροι κ επιτευξιμοι κ οχι τοσο ΄''φανταστικοι''

οκ συγνωμηηηηη αν σασ εβγαλα τα ματια :( ....
στοχοσ μου ειναι να φτιαξω ενα καλα γυμνασμενο σωμα και να αυξησω δυναμη αντοχη και ταχυτητα ,...

patience
09-05-12, 23:09
αρχικα γραφε λιγο πιο ωραια δομημενο το λογκ σου στη διατροφη γιατι μου βγηκαν τα ματακια μου ετσι μαζεμενα ολα...
αφηνε κενο αναμεσα στις μερες σου για παραδειγμα...

γενικα το σωμα σου εχει καλη υποδομη στο ξαναειπα και μεσα στο τοπικ...


τωρα απο διατροφη καλα το πας αλλα θελεις καλυτερη ποσοτητα κ αυτο να το κανεις σταδιακα...

σαν αθλητρια που εισαι θα επρεπε να μεινεις σε μια διατροφη που να σου δινει και ενεργεια για τις προπονησεις σου

αν ειναι να πηγαινεις κ να σερνεσαι τι να το κανεις...


μου κανει εντυπωση που δεν εχεις προγραμμα προπονησης απο το δασκαλο σου του κικ...θα επρεπε να τον πιασεις και να του ζητησεις...;)

εχω προγραμμα απο τον δασκαλο μου απλα προσπαθω να δοκιμαζω διαφορετικεσ ασκησεισ καθε φορα και προγραμμα διατροφησ μεχρι να βρω τι ακριβωσ μου ταιριαζει καλυτερα ..γενικα στην προπονηση ειμαι πολυ καλα εχω πολυ ενεργεια και φαντασου μπορει να κανω 2ωρο προπονηση και μετα να γυρισω και 6χλμ με τα ποδια και ειμαι οκ ..αυτο δειχνει οτι τρεφομαι σωστα ...αυτο που μου λειπει ειναι να παρω και συμπληρωμα πρωτεινησ πιστευω οτι θα δω διαφορα...εσυ τι λεσ??

dorita
09-05-12, 23:09
οκ συγνωμηηηηη αν σασ εβγαλα τα ματια :( ....
στοχοσ μου ειναι να φτιαξω ενα καλα γυμνασμενο σωμα και να αυξησω δυναμη αντοχη και ταχυτητα ,...

θεωρω οτι σχετικα με αυτο, οπως ειπε κ πολυ σωστα η ελενη, θα επρεπε να σου βγαλει καποιο προγραμμα ο δικος σου προπονητης μιας κ κατεβαινεις σε αγωνες....

patience
11-05-12, 14:35
11 MAIOY
07.00 ΠΡΩΙΝΟ 60 γρ κουακερ+μισο ποτηρι γαλα+κανελλα και 1κγ μελι

10.00 ΣΝΑΚ 2 ρυζογκοφρετεσ+100γρ κοτατζ

01.00ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ ομελετα 2αυγα+1κσ λαδι +1 ντοματα+1 ρυζογκοφρετα

04.00ΣΝΑΚ γιαουρτι 2%

07.00ΒΡΑΔΙΝΟ 1κουπα ρεβιθια+60γρ κοτατζ

10.00 1 ποτηρι γαλα 2%

απο γυμναστικη θα γραψω πιο μετα γιατι ειμαι λιγο αρρωστη ...φιλια.!

gym
11-05-12, 15:06
εχω προγραμμα απο τον δασκαλο μου απλα προσπαθω να δοκιμαζω διαφορετικεσ ασκησεισ καθε φορα και προγραμμα διατροφησ μεχρι να βρω τι ακριβωσ μου ταιριαζει καλυτερα ..γενικα στην προπονηση ειμαι πολυ καλα εχω πολυ ενεργεια και φαντασου μπορει να κανω 2ωρο προπονηση και μετα να γυρισω και 6χλμ με τα ποδια και ειμαι οκ ..αυτο δειχνει οτι τρεφομαι σωστα ...αυτο που μου λειπει ειναι να παρω και συμπληρωμα πρωτεινησ πιστευω οτι θα δω διαφορα...εσυ τι λεσ??

εαν εχεις προγραμμα απο το δασκαλο σου τοτε πρεπει να το ακολουθησεις και να μην δοκιμαζεις διαφορα...
αυτος σου το εδωσε με σκοπο να πας οσο το δυνατον καλυτερα στους αγωνες...αυτο δεν θες?

αυτη ειναι η αποψη μου εκτος κ αν ασχολεισαι πολυ ερασιτεχνικα κ δεν σε αφορα τοσο ο αγωνας παρα μονο για χαβαλε...οποτε παω πασο εκει


η πρωτεινη απλα θα σου λυσει τα χερια απο θεμα φαγητου σε δυσκολες ωρες πχ οταν εισαι εξω

γενικα το συμπληρωμα πρωτεινης σε σκονη ειναι φαγητο...οποτε ειτε αυτο παρεις ειτε φας ενα κ το αυτο...

gym
11-05-12, 15:08
gym μου εχω σχεδον ενα μηνα που ξεκινησα παλι το κικ ..ειμαι σε ενα σταδιο που πρωτα πρεπει να χασω καποια κιλα για να πεσω κατηγορια και γενικα χρειαζομαι αεροβιο για να'' ξεμπουκωσω'' ..και αυτο προσπαθω να κανω τρεξιμο ποδηλατο με αποστασεισ οσο για τα βαρη ο δασκαλοσ μου εχει βγαλει ενα προγραμμα για βαρη ..στην προπονηση κανουμε και κυκλικη με βαρη για ταχυδυναμη !!τωρα για την διατροφη μου επειδη θελω να χασω 2 με 3 κιλα για αυτο τρωω λιγοτερη ποσοτητα μολισ γινει αυτο η ποσοτητα θα αυξηθει σταδιακα γενικα προσπαθω να ακολουθω μια ισορροπημενη διατροφη πρωτεινη με σαλατα οσπρια γαλοκτοκομικα υδατανθρακα κτλ..

2 με 3 κιλα ειναι ενα τιποτα...
δωσε χρονο στο σωμα σου κ θα δεις οτι δεν ειναι κατι φοβερο τελικα...
συνεπης να εισαι και σε διατροφη και σε προπονηση κ τα αποτελεσματα δεν θα αργησουν να φανουν...

patience
11-05-12, 15:52
εαν εχεις προγραμμα απο το δασκαλο σου τοτε πρεπει να το ακολουθησεις και να μην δοκιμαζεις διαφορα...
αυτος σου το εδωσε με σκοπο να πας οσο το δυνατον καλυτερα στους αγωνες...αυτο δεν θες?

αυτη ειναι η αποψη μου εκτος κ αν ασχολεισαι πολυ ερασιτεχνικα κ δεν σε αφορα τοσο ο αγωνας παρα μονο για χαβαλε...οποτε παω πασο εκει


η πρωτεινη απλα θα σου λυσει τα χερια απο θεμα φαγητου σε δυσκολες ωρες πχ οταν εισαι εξω

γενικα το συμπληρωμα πρωτεινης σε σκονη ειναι φαγητο...οποτε ειτε αυτο παρεις ειτε φας ενα κ το αυτο...

καλησπερα gym μου...κοιτα πριν την εγκυμοσυνη μου επαιζα επαγγελματικα αγωνεσ ολλανδια ταιλανδη και φυσικα ελλαδα ημουν και εθνικη πυγμαχιασ στο λεω για να καταλαβεισ σε τι φαση αγωνων ειμαι ..τωρα που ξεκινησα παλι δεν ξερω αν θα καταφερω να φτασω στο επιπεδο που ημουν τοτε ...ξεκινησα σιγα σιγα και στην προπονηση ειμαι οπωσ ημουν και πριν ταχυτητα και δυναμη τελεια εχω τον οκτωμβρη πανελληνιο πυγμαχιασ και αν ολα πανε καλα θα παιξω...!! λογω δουλειασ κανω περισοτερο αεροβιο εχω βαλει περισοτερο φαγητο αλλα εχασα βαροσ αυτη την βδομαδα προσπαθω να αυξησω ογκο αλλα μαλλον με τοσο αεροβιο δεν τα καταφερνω..

Silvester
13-05-12, 09:22
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ μιας και εισαι μαμα!! :love:

patience
14-05-12, 08:44
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ μιας και εισαι μαμα!! :love:

Σευχαριστω πολυ πολυ πολυ

patience
14-05-12, 13:45
14MAIOY...
07.00 ΠΡΩΙΝΟ 4κσ κουακερ+μισο ποτηρι γαλα 2%+1κγ μελι+κανελλα
10.00 ΣΝΑΚ 1φετα ψωμι ολικησ+1κγ ταχινι
11.00 ασκησεισ κοιλιακων +σκουωτ με μπαρα4χ20 προβολεσ και καθισματα με πηδημα στον αερα4χ10
01.00ΜΕΣΗΕΜΡΙΑΝΟ τονοσ 140γρ+1 ντοματα+ 5κσ ρυζι
04.00 ΣΝΑΚ 1 αυγο+πρασινο τσαι
07.00 1,5 ωρα εντονο περπατημα
08.00 1 μπανανα
10.00 100γρκοτατζ +σαλατα μαρουλι

2λιτρα νερο+2 κουπεσ τσαι

gym
14-05-12, 18:59
14MAIOY...
07.00 ΠΡΩΙΝΟ 4κσ κουακερ+μισο ποτηρι γαλα 2%+1κγ μελι+κανελλα
10.00 ΣΝΑΚ 1φετα ψωμι ολικησ+1κγ ταχινι
11.00 ασκησεισ κοιλιακων +σκουωτ με μπαρα4χ20 προβολεσ και καθισματα με πηδημα στον αερα4χ10 ΚΙΛΑ ΕΔΩ?
01.00ΜΕΣΗΕΜΡΙΑΝΟ τονοσ 140γρ+1 ντοματα+ 5κσ ρυζι
04.00 ΣΝΑΚ 1 αυγο+πρασινο τσαι
07.00 1,5 ωρα εντονο περπατημα
08.00 1 μπανανα
10.00 100γρκοτατζ +σαλατα μαρουλι

2λιτρα νερο+2 κουπεσ τσαι

;)

gym
14-05-12, 19:02
καλησπερα gym μου...κοιτα πριν την εγκυμοσυνη μου επαιζα επαγγελματικα αγωνεσ ολλανδια ταιλανδη και φυσικα ελλαδα ημουν και εθνικη πυγμαχιασ στο λεω για να καταλαβεισ σε τι φαση αγωνων ειμαι ..τωρα που ξεκινησα παλι δεν ξερω αν θα καταφερω να φτασω στο επιπεδο που ημουν τοτε ...ξεκινησα σιγα σιγα και στην προπονηση ειμαι οπωσ ημουν και πριν ταχυτητα και δυναμη τελεια εχω τον οκτωμβρη πανελληνιο πυγμαχιασ και αν ολα πανε καλα θα παιξω...!! λογω δουλειασ κανω περισοτερο αεροβιο εχω βαλει περισοτερο φαγητο αλλα εχασα βαροσ αυτη την βδομαδα προσπαθω να αυξησω ογκο αλλα μαλλον με τοσο αεροβιο δεν τα καταφερνω..



Μονη σου το ειπες λοιπον...
αν θες ογκο η εστω να πεσεις σε λιπος και να συντηρηθεις καλα,παιξε με καλη διατροφη μιας κ εισαι αθλητρια κ με τοση προπονηση δεν υπαρχει περιπτωση να μην χασεις αυτα που θες,να καθαρισεις κ να τσιτωσεις κ παλι μυικα

αλλα αμα τρως λιγουλακι οκ θα χασεις βαρος αλλα απο δυναμη στο γυμ κ ενεργεια πως θα εισαι?

εγω στην θεση σου θα εκανα το εξης

προπονηση κικ κ βαρη απο προπονητη παντα
αεροβιο πιο εντονα με χιτ μεχρι να χασω αυτα που θελω κ μετα θα επαιζα συντηρηση

θερμιδες ουτε καν υπο...με τοση προπ εχεις ηδη καλο ελειμμα...θα επαιζα πολυ καθαρα αλλα ισοθερμιδικα...

αυτα απο μενα...ηδη εισαι πολυ καλα...γιατι να μην τρως παραπανω αφου μπορεις?;)

patience
14-05-12, 22:44
[QUOTE=gym;573484][/B]


Μονη σου το ειπες λοιπον...
αν θες ογκο η εστω να πεσεις σε λιπος και να συντηρηθεις καλα,παιξε με καλη διατροφη μιας κ εισαι αθλητρια κ με τοση προπονηση δεν υπαρχει περιπτωση να μην χασεις αυτα που θες,να καθαρισεις κ να τσιτωσεις κ παλι μυικα

αλλα αμα τρως λιγουλακι οκ θα χασεις βαρος αλλα απο δυναμη στο γυμ κ ενεργεια πως θα εισαι?

εγω στην θεση σου θα εκανα το εξης

προπονηση κικ κ βαρη απο προπονητη παντα
αεροβιο πιο εντονα με χιτ μεχρι να χασω αυτα που θελω κ μετα θα επαιζα συντηρηση

αχ σευχαριστω πολυ που βλεπεισ και μενα και ασχολεισαι ..!!ξερεισ τι θελω να σε ρωτησω γενικα περπαταω πολυ δηλαδη μπορει να παω απο πεντελη γαλατσι καθε μερα κανω 1.5 ωρα τουλαχιστον αεροβιο ...πιστευεισ οτι απο αεροβιο χρειαζομαι κατι αλλο δηλαδη να κανω και τρεξιμο ???και στο σπιτι επειδη πολλεσ φορεσ δεν προλαβαινω να παω γυμναστηριο κανω ασκησεισ με 5 κιλα βαρακια και μπαρα κοιλιακουσ σκουωτ κτλ πιστευεισ οτι μπορω να δουλεψω σωστα κανοντασ ασκησεισ στο σπιτι ??οσο για την διατροφη μου προσπαθω να κραταω μια ισσοροπια αλλα ακομα δεν μου εχει ερθει περιοδοσ επειδη θηλαζω και παθαινω κατι κρισεισ που αναζητω κατι γλυκο δνε τρελαινομαι ομωσ γιατι διορθωνω την επομενη μερα με φουλ γυμναστικη και καλη διατροφη...εσυ gym moy κανεισ ομαδικα προγαρμματα σε γυμναστηρια η κανω λαθοσ???

gym
15-05-12, 08:10
σου απαντησα στο τοπικ μεσα ;)

patience
15-05-12, 13:00
15 ΜΑΙΟΥ...
07.00 ΠΡΩΙΝΟ κουακερ 60γρ+μισο ποτηρι γαλα 2%+μιση μπανανα+1κγ μελι+κανελλα

10.00ΣΝΑΚ πρασινο τσαι +1 παξιμαδι κριθαρενιο μικρο

1.00 γιαουρτι +4 φραουλεσ +1κγ μελι(αργησα να φτιαξω το μεσημεριανο μου)_

03.00 ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ κοτοπουλο στηθοσ+5κσ ρυζι καστανο+1 ντοματα+1κσ λαδι

04.00 7χλμ εντονο περπατημα

06.00 ΣΝΑΚ 1 αυγο

09.00 ΒΡΑΔΙΝΟ στηθοσ κοτοπουλο +σαλατα μαρουλι +1κσ λαδι

11.00 1οογρ κοτατζ

2 λιτρα νερο +2 κουπεσ τσαι ..!!
το εχω χε#@#$% λιγο με το μελι προσπαθω να το μειωσω

xelashai
15-05-12, 13:12
απο οτι θυμαμαι κ απο τις προηγουμενες μερες κυριως στο πρωινο το εχεις...:unsure:
αλιμονο αν σε αγχωνει 1κουταλιτσα μελι ε?;)

patience
15-05-12, 13:19
απο οτι θυμαμαι κ απο τις προηγουμενες μερες κυριως στο πρωινο το εχεις...:unsure:
αλιμονο αν σε αγχωνει 1κουταλιτσα μελι ε?;)

οχι οχι δεν αγχωνομαι απλα μερικεσ φορεσ μπορει το ενα να γινει 4 .... γι αυτο το λεω να το ακουσω και να μην ξεφευγω ..!!γενικα την διατροφη μου πωσ την βλεπεισ ..?? τα 7 χλμ εντονο περπατημα ειναι καλα για αεροβιο??

xelashai
15-05-12, 13:51
οχι οχι δεν αγχωνομαι απλα μερικεσ φορεσ μπορει το ενα να γινει 4 .... γι αυτο το λεω να το ακουσω και να μην ξεφευγω ..!!γενικα την διατροφη μου πωσ την βλεπεισ ..?? τα 7 χλμ εντονο περπατημα ειναι καλα για αεροβιο??

μπααα..λίγα:P:P(πλακα κανω φυσικα)
θυμαμαι πως σχεδιαζεις να αγωνιστεις απο σεπτεμβρη οποτε πρεπει να εχεις κ το ανάλογο προγραμμα;)

patience
15-05-12, 13:57
μπααα..λίγα:P:P(πλακα κανω φυσικα)
θυμαμαι πως σχεδιαζεις να αγωνιστεις απο σεπτεμβρη οποτε πρεπει να εχεις κ το ανάλογο προγραμμα;)

πρωτα ο θεοσ να πανε ολα καλα θα παιξω τον οκτωμβρη ...αλλα επειδη μεχρι τησ 5 το απογευμα ειμαι με τον μπεμπη μου πρεπει να βρισκω εναλλακτικεσ για να κανω αεροβιο οποτε παιρνω το καροτσι και περπαταω 7 με 10 χλμ την ημερα παω σε ανηφορεσ κατηφορεσ η παω με το ποδηλατο χεχεχ κανω την ζωη μου δυσκολη ...

gym
16-05-12, 21:48
οχι οχι δεν αγχωνομαι απλα μερικεσ φορεσ μπορει το ενα να γινει 4 .... γι αυτο το λεω να το ακουσω και να μην ξεφευγω ..!!γενικα την διατροφη μου πωσ την βλεπεισ ..?? τα 7 χλμ εντονο περπατημα ειναι καλα για αεροβιο??

σχετικο ειναι αυτο...

εχεις μετρησει ποτε τους παλμους σου να δεις αν πιανεις 120 με 150 εφοσον θες να καψεις λιπος?

τα 7χλμ ειναι ενα νουμερο αν δεν ξερουμε λεπτομερειες...

patience
17-05-12, 10:20
σχετικο ειναι αυτο...

εχεις μετρησει ποτε τους παλμους σου να δεις αν πιανεις 120 με 150 εφοσον θες να καψεις λιπος?

τα 7χλμ ειναι ενα νουμερο αν δεν ξερουμε λεπτομερειες...

κοιτα σε ηρεμια εχω 60 σε εντονη εντονη ασκηση φτανω μεχρι 100 ...με το περπατημα αποκλειεται να φτασω τουσ 120 μετα απο αγωνα στανταρ ξεπερναω τουσ 120 αλλα θα πρεπει να τρεχω σαν τρελη για να φτανω τουσ 120 ...τι να κανω??

patience
17-05-12, 10:47
κοιτα σε ηρεμια εχω 60 σε εντονη εντονη ασκηση φτανω μεχρι 100 ...με το περπατημα αποκλειεται να φτασω τουσ 120 μετα απο αγωνα στανταρ ξεπερναω τουσ 120 αλλα θα πρεπει να τρεχω σαν τρελη για να φτανω τουσ 120 ...τι να κανω??

διαβαζω τωρα θεματα για τρεξιμο για καυση λιπουσ, αεροβια και λιποδιαλυση και βλεπω να λενε για 160-180 παλμουσ ...σε τι ενταση δουλευουν για να φτασουν εκει ??να σου δωσω να καταλαβεισ στον διαδρομο οταν τρεχω ξεκιναω με χαλαρο περπατημα στο 5 με 6 και ανα 3 λεπτα αλλαζω παω δηλαδη στο 9 για αλλα 3 και μετα παω στο 14 και κατεβαινω παλι σε χαλαρο τρεξιμο γυρω στο 8 και οι παλμοι μου αναιβαινουν για λιγο οταν κανω την αλλαγη και μετα πιανω ρυθμο οι παλμοι μου τοτε 8α φτασουν 120 με 140 το κανω αυτο για 45 λεπτα τα τελευται 10 κανω χαλαρο τρεξιμο στο 8 ... κανω κατι λαθοσ??

patience
17-05-12, 14:13
17 MAIOY ..
07.00 ΠΡΩΙΝΟ 4κσ κουακερ+μισο ποτηρι γαλα2%+μελι 1κγ και κανελλα

08.00 3χ5 σκοινακι

10.00 ΣΝΑΚ γιαουρτι 2%+κανελλα

11.00 insanity προγραμμα 15λεπτα κοιλια 15 λεπτα χερια

02.00 ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ 2 λουκανικα γαλοπουλασ+ψητα λαχανικα με λεμονι +1κσ λαδι

05.00 ΣΝΑΚ 1 αυγο+1 ντοματα

08.00 ΒΡΑΔΙΝΟ 1 αγγουρι +φιλετο μοσχαρι

11.00 1ποτηρι γαλα

koukoutsaki
17-05-12, 14:39
17 MAIOY ..
07.00 ΠΡΩΙΝΟ 4κσ κουακερ+μισο ποτηρι γαλα2%+μελι 1κγ και κανελλα

08.00 3χ5 σκοινακι

10.00 ΣΝΑΚ γιαουρτι 2%+κανελλα

11.00 insanity προγραμμα 15λεπτα κοιλια 15 λεπτα χερια

02.00 ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ 2 λουκανικα γαλοπουλασ+ψητα λαχανικα με λεμονι +1κσ λαδι

05.00 ΣΝΑΚ 1 αυγο+1 ντοματα

08.00 ΒΡΑΔΙΝΟ 1 αγγουρι +φιλετο μοσχαρι

11.00 1ποτηρι γαλα

μπορεις στο απογευματινο σου σνακ να βαλεις κανα ασπραδακι παραπανω
το γαλατακι το πρωι γιατι μονο μισο ποτηρι?δε σου αρεσει?:)

patience
17-05-12, 15:29
μπορεις στο απογευματινο σου σνακ να βαλεις κανα ασπραδακι παραπανω
το γαλατακι το πρωι γιατι μονο μισο ποτηρι?δε σου αρεσει?:)

μαρεσει πολυ αλλα επειδη θελω να το κανω πηχτη κρεμα βαζω 5κσ κουακερ και ριχνω γαλα μεχρι να το καλυψει το ζεσταινω βαζω μελι και κανελλα και ειναι τελειο ....θα βαλω ασπραδια και εναν κροκο καλυτερα ..χτεσ δεν ηταν καλη μερα εφαγα ατσαλα ...

koukoutsaki
17-05-12, 15:43
Αν το βρασεις κ το αφησεις 5 λεπτουδακια να κατσει πριν το σερβιρεις, πηχτη κρεμα γινεται κ με ολοκληρο ποτηρι γαλατακι..κ γω ετσι το κανω κ ειναι πολυ χορταστικο:thumbup:

patience
17-05-12, 15:48
Αν το βρασεις κ το αφησεις 5 λεπτουδακια να κατσει πριν το σερβιρεις, πηχτη κρεμα γινεται κ με ολοκληρο ποτηρι γαλατακι..κ γω ετσι το κανω κ ειναι πολυ χορταστικο:thumbup:

αυριο θα το δοκιμασω ..να σε ρωτησω τι αλλο βαζεισ μεσα ??

koukoutsaki
17-05-12, 15:52
αυριο θα το δοκιμασω ..να σε ρωτησω τι αλλο βαζεισ μεσα ??

4 κσ κουακερ, το γαλα κ το βραζω. αποσυρω το κατσαρολακι κ το αφηνω 5 λεπτα. πηζει γινεται μπομπα. :thumbup:το ριχνω στο μπολ κ ριχνω μπολικη κανελλα , ενα κουταλακι μελι (οχι ολες τις μερες) ή λιγη στέβια, μισή μπανανα ψιλοκομμένη κ καμια φορα 20 γρ αποξηραμενη παπαγια χωρις ζαχαρη ή καποιο αλλο αποξηραμενο σε μικρη ποσοτητα. αφου χωνεψω παω για προπονηση. καθε μερα λεω ποτε να ξημερωσει για να το φαω:turtle::turtle::turtle:

patience
17-05-12, 16:01
4 κσ κουακερ, το γαλα κ το βραζω. αποσυρω το κατσαρολακι κ το αφηνω 5 λεπτα. πηζει γινεται μπομπα. :thumbup:το ριχνω στο μπολ κ ριχνω μπολικη κανελλα , ενα κουταλακι μελι (οχι ολες τις μερες) ή λιγη στέβια, μισή μπανανα ψιλοκομμένη κ καμια φορα 20 γρ αποξηραμενη παπαγια χωρις ζαχαρη ή καποιο αλλο αποξηραμενο σε μικρη ποσοτητα. αφου χωνεψω παω για προπονηση. καθε μερα λεω ποτε να ξημερωσει για να το φαω:turtle::turtle::turtle:

soyperr...αυριο λεω να βαλω λιγο τριμμενο καρυδι και λιγεσ σταφιδεσ ...θα το γλεντησω αυριο ...

gym
28-05-12, 13:34
σχετικα κ εσυ αραχνες...46420:turtle::turtle::turtle::turtle:

patience
28-05-12, 15:19
σχετικα κ εσυ αραχνες...46420:turtle::turtle::turtle::turtle:

χεεχεχ απο αυριο θα ειμαι κυρια ...

gym
26-06-12, 20:12
σε περιμενω κυρια μου!αναφορουλα δεν εχουμε πλεον?;)

patience
07-03-13, 19:15
Γεια σας κοριτσια επεστρεψα ...
22 μηνων πλεον ο μπεμπης μας θηλαζουμε ακομα οποτε ακομα δεν εχω βοηθεια απο συπληρωματα..Τα κιλα μου ειναι 57 και το λιπος μου στα 16% ..στοχος μου ειναι να γινω οσο πιο fit μπορω...
Ξεκιναω παλι να γραφω την διατροφη μου και το προγραμμα γυμναστικησ μου..
Πρωινο:4 κ.σ κουακερ με νερο +4 ασπραδια +10 αμυγδαλα

σνακ:1 γκρειπφρουτ
μεσημεριανο:3 ροδελεσ μπακαλιαρο+5κσ ρυζι μπασματικ+λαχανικα
σνακ:ενα τοστ μονο γαλοπουλα
βραδινο λεω να φαω τονο με σαλατα και πριν κοιμηθω ενα γιαουρτακι ....
Αυτα απο μενα φιλια πολλα και χαρηκα που σασ ξαναβρηκα..!!!!!!!!

koukoutsaki
07-03-13, 19:23
θηλαζεις ακομα θηριο ? μπραβο !!!!

καλη επιστροφη καλη επιτυχια !!!!!! :)

patience
07-03-13, 19:28
θηλαζεις ακομα θηριο ? μπραβο !!!!

καλη επιστροφη καλη επιτυχια !!!!!! :)

κουκουτσακιιιιι καλως σε βρηκα...θηλαζω ακομα πρωιμεσημερι βραδυ ο μικρος αρνειται πεισματικα να το κοψουμε ασε εχω κουραστει παρα πολυ αλλα οκ θα το ξεπερασουμε...

koukoutsaki
07-03-13, 19:29
εισαι δυναμη ...γιαυτο φροντισε να μη στερεισαι καλο φαγητο ....:thumbup:

COBRA_STYLE
07-03-13, 19:32
Καλη αρχη και παλι,καλη δυναμη:thumbup:

gretyl666
07-03-13, 19:40
καλη αρχη , ποσο υψος εχεις?

patience
07-03-13, 19:47
καλη αρχη , ποσο υψος εχεις?

σευχαριστω πολυ ..ειμαι 1,68..

dorita
07-03-13, 23:06
κυριακη, καλως ηρθες k παλι!!:)

ευχομαι να καταφερεις να κανεις αυτο που θες οσο αφορα να κατεβεις σε φιτνες αγωνες,
εχεις ουτως η αλλως δουλεμενο σωμα κ αν συνεχισεις κ βρεις βοηθεια θα πας πολυ καλα!!

go on!!:toast:

patience
07-03-13, 23:40
κυριακη, καλως ηρθες k παλι!!:)

ευχομαι να καταφερεις να κανεις αυτο που θες οσο αφορα να κατεβεις σε φιτνες αγωνες,
εχεις ουτως η αλλως δουλεμενο σωμα κ αν συνεχισεις κ βρεις βοηθεια θα πας πολυ καλα!!

go on!!:toast:

Σευχαριστω παρα πολυ...μακαρι να μπορεσω να πλησιασω τον στοχο μου...αλλα οπωσ ειπες χρειαζομαι βοηθεια γιατι δεν ξερω σχεδον τιποτα...:(

goldenera
08-03-13, 03:24
Ο θηλασμός σίγορα κουράζει την μητέρα, αλλά προσφέρει ανεκτίμητα οφέλη στο μωρό. Καλή αρχή και πάλι, καλή δύναμη, υπομονή και επιμονή, όλα μπορούν να γίνουν όταν υπάρχει θέληση την οποία έχεις όπως φαίνεται:thumbup:

FITNESS GIRL
08-03-13, 16:11
καλη επιστροφη και απο μενα μικρη μανουλα και καλη επιτυχια στους στοχους σου:welcome: