PDA

Επιστροφή στο Forum : Cyclone (Maximuscle)



stelios30
19-06-08, 03:16
Εχει δοκιμασει κανεις αυτη την φορμουλα της μαξιμασκλ?
αν οχι δοκιμαστε την θα ξεχασετε κ μασκλτεκ και τα διαφορα αλλα που υπαρχουν προσωπικα την χρησιμοποιω
σε περιοδο ογκου μου δινει καθαρη μαζα και δυναμη κ ενεργεια απεριγραπτη!!

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=6708&stc=1&d=1258540627


Nutritional Information


Typical serving per 1 scoop (60g)
Energy230kcal/962kJ
Protein30g
Carbohydrate21g
Total Fats (includes MCTs & EFAs) 4.68g

RUHL
19-06-08, 12:18
http://imageshack.gr/files/h97dkzzmef7vjjq38sfn.jpg (http://imageshack.gr/view.php?file=h97dkzzmef7vjjq38sfn.jpg)

Daily Serving Provides:
60g Protein
40g Dextrose
10g Creatine Monohydrate
10g Glutamine
3000mg HMB
1000mg Potassium Bicarbonate
1000MG Sodium Bicarbonate
10mg Bioperine
400mcg Chromium Chloride




#

Nutritional Information

Per 60g Per 100g
Energy 230.4kcal 384kcal
962.4KJ 1604KJ
Protein 30g 50g
Carbohydrate 21g 35g
Total Fat 4.68g 7.8g

Other Active Ingredients

Per 60g ----------Per 100g
Glutamine ------5.1g ------8.5g
Creatine Monohydrate----- 5.1g ------8.5g
HMB (valine enzyme) ----1500mg ------2500mg
Potassium Bicarbonate---- 500mg ------833mg
Sodium Bicarbonate ---- 500mg -----833mg
Beta-Ecdysterone -----40mg ------66.7mg
Bioperine -------5mg --------8.33mg
Chromium Chloride ------200mcg ------333mcg



Directions for Use
Mix 1.5 scoops with 350-400ml water. Stir with a fork or mix with a Maximuscle shaker. Drink within 5 minutes.
Take 3 scoops daily







Καλα για muscletech δεν το συζηταμε :lol: :1laugh:

Mπα δεν το εχω δοκημασει και ουτε θα το δοκημασω γιατι δεν πηστευω στις φορμουλες γενικα σε ολες τις εταιριες οχι μονο αυτο το συγκεκριμενο.
Προτημω να φτιαχνω δικες μου φορμουλες και να βαζω οτι ποσοτητες και συστατικα θελω για μενα γιατι αυτες τις ποσοτητες που βαζουν μεσα μπορει να μην σου ταιριαζουν παραδειγμα? να με το συγκεκριμενο στα 100 γραμαρια εχει 35 δεξροζη για μετα την προπονηση ειναι λιγο αν ανεβασω την δοση θα ανεβουν και τα αλλα κρεατινη πρωτεινη κτλ
Οποτε προτημω να αγωρασα αυτα τα συστατικα που δουλευουν στην περιπτωση μας Creatine Monohydrate ,Dextrose, και πρωτεινη ενω τα ολα εγω τουλαχιστον δεν τα εμπηστευωμε βαση ερευνων


Αυτα απο μενα καλη επιτυχια στο παγκοσμιο στελιο
:thumbup:

Muscleboss
19-06-08, 12:26
δεν το έχω δοκιμάσει αλλά έχω ακούσει πολύ καλά σχόλια. και η εταιρία αυτή είναι πολύ αξιόπιστη. :thumbup:

ΜΒ

SOLID
19-06-08, 13:22
Στελιο τα ειπες ολα!!!!!!!Και ελεγα δεν την εχει δοκιμασει κανεις??????
Εννοειται οτι δεν συγκρινεται με muscletech καλο ηταν αυτο.
Η συγκεκριμενη φορμουλα απο θεμα ενεργειας και δυναμης ειναι μακραν οτι καλυτερο που εχω χρησιμοποιησει με βοηθησε υπερβολικα πολυ στις προπονησεις στην αποκατασταση και στη δυναμη μου.Συν του οτι καθε φορα που ξυπνουσα το πρωι το ματι μου ανοιγε μπαμ και ενιωθα δυνατος με ενεργεια και οχι σαν χανος απο τον υπνο!!!!Σιγουρα θα το χρησιμοποιησω ξανα και το συστηνω ανεπιφυλακτα!!!!!!!!

TRIANTAFYLLOU
19-06-08, 21:41
εγω δεν θα πώ γνωμη για τό συγκεκριμένο γιατί δεν έχω δοκιμάσει και γενικά απο τους αγώνες έχω να πάρω συμπλήρωμα δηλ και να ανοίξω κανένα κουτί ξεχνάω και μου πάει και 3 μήνες . αλλά οι φόρμουλες είναι καλές αλλά συμφωνώ και με αυτό που λέει ο ρουλ για τα συστατικά απλά μπορούμε να κάνουμε το εξης να πάρουμε το σκεύασμα που έχει αυτα τα συστατικά και τον συνδυασμό που μας ενδιαφέρει , όπως και το συγκεκριμένο που για να το λέτε πιστεύω οτι δουλεύει και να συμπληρώσουμε έξτρα αυτα που θέλουμε σε μεγαλύτερη ποσότητα , όπως πχ υδατάνθρακες για μετά την προπόνηση.

NASSER
19-06-08, 22:49
Η συγκεκριμενη φορμουλα ειναι αξιολογη οντως! Την ειχα δωκιμασει στο παρελλθον και ειχε καλα αποτελεσματα. Δεν ειναι ομως ενα σκευασμα που μπορουμε να χρισημοποιουμε ολοχρονα καθως και καθε συστατικο της οπως κρεατινη γλουταμινη και τα υπολοιπα δεν μπορουμε να τα χρισημοποιουμε ολοχρονα. Αλλωστε οι δοσολογιες ανα ατομο και οι απαιτησεις διαφερουν. Πιο αποτελεσματικο καθως και πιο οικονομικο σε καποιον που κανει συνεχη χριση συμπληρωματων ειναι η επιλογη καθε συστατικου μονομενα. Θα ειναι και πιο συγουρος πως οι δοσολογιες ειναι αυτες που χριαζεται εφοσον τις εχει επιλεξει, ασε που πολλα σκευασματα και ειδικα στις φορμουλες αλλα αναγραφονται και αλλα ειναι (καλο ειναι να μην αναφερθω σε ονοματα γιατι θα βρεθω εκτος topic).

stelios30
20-06-08, 03:54
RUHL πιστεψε με αν το δοκιμασεις θα δεις μεγαλες διαφορες αλλα σεβαστη και η γνωμη σου.
Γενικα εμπιστευομαι αυτη την εταιρια Ηλια δεν ξερω αν θυμασαι αλλα την ειχε προτεινει ο Ελευθεριαδης σαν την πιο αξιοπιστη εταιρια με αποτελεσματα
Τωρα χρησιμοποιω και το citrumax και τα πρηξιματα που δινει ειναι απιστευτα συν την φλεβικοτητα μπος εσενα που δεν φοβασαι να πειραματιζεσαι θα θα εκπλαγεις απο αυτα που προσφερει!!!!!!! :shock: :shock: το μειονεκτημα ειναι λιγο στην γευση αλλα παλευεται.

asdf
26-06-08, 21:33
Stelio τι δοσολογιες παιρνεις ημερισιως και για ποσο διαστημα ??

stelios30
28-06-08, 05:48
Για το cyclone 1,5 σκουπ μερες προπονησης και το citrumax 1 skoop 30 λεπτα πριν απο προπονηση και τα δυο μονο της ημερες που εχω προπονηση

asdf
14-07-08, 08:11
To cyclone λοιπον, το λαμβανεις πρωι? μεσημερι? Πως το δουλευεις ?

SOLID
20-07-08, 19:44
Εγω οταν την χρησιμοποιουσα επερνα 1 1/2 σκουπ το πρωι και αλλο 1 1/2 μετα την προπονηση!!Τις ημερες που δεν γυμναζομουν συνηθως δεν επερνα καθολου!!

asdf
22-07-08, 15:28
Δλδ ας πουμε εγω που συνδιαζω και βρωμη με το πρωτο shake της μερας να μην την καταναλωνω τις ημερες του cyclone η να μειωσω ποσοτητα ?

sfakas
30-05-10, 20:14
εγω παιδια που το παιρνω περιπου 1 βδομαδα,μπορω να πω πως μεχει βοηθησει στις προπονησεις μου αρκετα,επισης νιωθω μονιμως "φουσκωμενος".πολυ καλο κατ'εμε.αλλα βεβαια διαφερει απο ατομο σε ατομο αναλογα με τις διατροφικες του συνιθειες.

Hercules
31-05-10, 19:29
εγω παιδια που το παιρνω περιπου 1 βδομαδα,μπορω να πω πως μεχει βοηθησει στις προπονησεις μου αρκετα,επισης νιωθω μονιμως "φουσκωμενος".πολυ καλο κατ'εμε.αλλα βεβαια διαφερει απο ατομο σε ατομο αναλογα με τις διατροφικες του συνιθειες.

λογικο ειναι φιλε να σε πιασει αφου εχει τηα παναγιας τα ματια μεσα..και κυριως κρεατινη μονουδρικη

oldhiphop
30-10-10, 17:52
που μπορει καπιος να το αγορασει αυτο το συμπληρομα και ποσο κανει? αρα περνουμε 2 φορες την μερα απο ενα σκουπ ετση?

deluxe
02-11-10, 03:36
2 scoop την ημερα μου φαινονται πολλα!! Μεχρι 1,5 και 1 φορα την ημερα. Εξαρταται βεβαια και τι στοχους εχουμε καθως και ποσα κιλα ειμαστε.

f-panos
02-11-10, 17:45
που μπορει καπιος να το αγορασει αυτο το συμπληρομα και ποσο κανει? αρα περνουμε 2 φορες την μερα απο ενα σκουπ ετση?

Εγω το χρησιμοποιουσα παράλληλα με την Promax της ιδιας εταιρειας.
Καθε πρωι μια δοση Promax κ τις ημέρες προπονησης μια δοση cyclone μετα την προπονηση.

Μπορείς να κανεις search στο google για την εταιρια κ θα βρεις αντιπροσωπους στην Ελλαδα.

Οι τιμες ειναι λιγο τσιμπημένες φυσικα.....

oldhiphop
03-11-10, 00:20
αμαν οχι μονο τσιμπιμενες..... μαλον οταν ερθει η ωρα θα παρω απο το e-shop το One Stop της Reflex.πιστευω θα ειναι παρομιο με αυτο εδω..

karpoutzidis
10-05-11, 21:34
από γεύση πως σας φαίνεται σας έκαψε καθόλου το λαιμό?τις πρώτες 2 φόρες που την κατέβασα μου έκαψε λίγο το λαιμό!

alwaysforthegood
10-05-11, 22:24
από γεύση πως σας φαίνεται σας έκαψε καθόλου το λαιμό?τις πρώτες 2 φόρες που την κατέβασα μου έκαψε λίγο το λαιμό!

Η ΕΤΑΙΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟΝ ΧΩΡΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΤΙΣ ΘΕΩΡΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΠΟΙΟΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ.ΟΤΙ ΕΧΩ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΕΚΑΝΕ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ...

LOBBY
14-05-11, 19:48
Η ΕΤΑΙΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟΝ ΧΩΡΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΤΙΣ ΘΕΩΡΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΠΟΙΟΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ.ΟΤΙ ΕΧΩ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΕΚΑΝΕ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ...

Καλισπερα πειρα το syclone(maximuscle) για μετα την προπονηση μονο αλλα αναρωτιεμε εχει τοσο χαλια γευση?? και επισης η διαλυτοτητα του δεν ειναι καθολου καλη (το χτυπαω πολυ ωρα στο σεικερ και παλι εχει κοκους) ετσι ειναι γενικα?? το εχει δοκιμασει κανεις να με κατατοπησει?? σκεφτομαι και λεω λες να ειναι λιγμενο??? αν και η ημερομηνια λεει 2/2012. εχει πολυ περιεργη γευση σε σχεση με την gold standard της οn τι γινετε?????

sofos
14-05-11, 20:18
Καλισπερα πειρα το syclone(maximuscle) για μετα την προπονηση μονο αλλα αναρωτιεμε εχει τοσο χαλια γευση?? και επισης η διαλυτοτητα του δεν ειναι καθολου καλη (το χτυπαω πολυ ωρα στο σεικερ και παλι εχει κοκους) ετσι ειναι γενικα?? το εχει δοκιμασει κανεις να με κατατοπησει?? σκεφτομαι και λεω λες να ειναι λιγμενο??? αν και η ημερομηνια λεει 2/2012. εχει πολυ περιεργη γευση σε σχεση με την gold standard της οn τι γινετε?????

εγω ειχα παρει περσυ την πρωτεινη τους σε φακελακι και με γαλα ειχε απαισια γευση και σβολους τρελους κ απ οτι καταλαβα αυτη η εταιρια ετσι ειναι,υπομονη :P:P

LOBBY
14-05-11, 20:35
εγω ειχα παρει περσυ την πρωτεινη τους σε φακελακι και με γαλα ειχε απαισια γευση και σβολους τρελους κ απ οτι καταλαβα αυτη η εταιρια ετσι ειναι,υπομονη :P:P
ποπο σου λεω φιλε χαλια δεν παλευεται λες να ειναι ολα ετσι απο αυτη την εταιρια??

sofos
14-05-11, 20:53
ποπο σου λεω φιλε χαλια δεν παλευεται λες να ειναι ολα ετσι απο αυτη την εταιρια??

η πρωτεινη της σε φακελακι ετσι ηταν παντως,πινε το σε lucozade και θα σαι κομπλε λογικα...

LOBBY
14-05-11, 21:03
η πρωτεινη της σε φακελακι ετσι ηταν παντως,πινε το σε lucozade και θα σαι κομπλε λογικα...
θα το δοκιμασω αλλα το lucozate δεν εχει πολυ ζαχαρι? φοβαμε μην βαλω λοιπος στην κοιλια μου γιατι ειδη εχω πεταχτη κοιλιτσα

sofos
14-05-11, 21:10
θα το δοκιμασω αλλα το lucozate δεν εχει πολυ ζαχαρι? φοβαμε μην βαλω λοιπος στην κοιλια μου γιατι ειδη εχω πεταχτη κοιλιτσα

ηδη αυτο που πηρες φιλε εχει δεξτροζη,πινε το με λιγο lucozade αλλιως με νερο και κλεινε τη μυτη τι να σου πω....

Polyneikos
14-05-11, 21:16
Γιατι να το πιει με lucozade;Το προιον εχει ήδη αρκετο υδατανθρακα...Για την γευση;:unsure:
Εγω παντως το είχα χρησιμοποιησει στο παρελθον και δεν ειχα τετοια συμπτωματα,αν ριχνεις πρωτα το νερο/γάλα και μετα την σκονη δεν θα εχεις πρόβλημα,αν εχεις την σκονη στο σεηκερ και ριχνεις από πανω τον νερο υπάρχει πιθανοτητα να σβολιασει όπως λες...Για την γευση τα γουστα εινια υποκειμενικα,δεν μπορω να σε βοηθησω αν δεν σου αρεσει,:(

George007
22-10-11, 12:23
μαγκεσ να σασ ρωτησω κατι εγω πχ π ειμαι 76 κιλα πρεπει να λαμβανω μεγαλυτερη δοση απο εναν π ειναι 65???

George007
23-10-11, 18:05
κανεις?

energyclub
05-01-12, 13:14
από γεύση πως σας φαίνεται σας έκαψε καθόλου το λαιμό?τις πρώτες 2 φόρες που την κατέβασα μου έκαψε λίγο το λαιμό!

Ειναι απολυτα φυσιολογικο να νιωθεις λιγο καψιμο λογο τις βιοπιπερινης (πιπερι) που περιεχει για να κραταει ψηλα το μεταβολισμο!

energyclub
05-01-12, 14:20
αμαν οχι μονο τσιμπιμενες..... μαλον οταν ερθει η ωρα θα παρω απο το e-shop το One Stop της Reflex.πιστευω θα ειναι παρομιο με αυτο εδω..


Η τιμη της CYCLONE, σε σχεση με το τι περιεχει (ποιοτητα και ποσοτητα) ειναι αρκετα καλη!Πρεπει να μαθουμε να συγκρινουμε τα προιοντα σωστα!

energyclub
05-01-12, 14:29
ποπο σου λεω φιλε χαλια δεν παλευεται λες να ειναι ολα ετσι απο αυτη την εταιρια??

Απο την στιγμη που προσπαθεις να ανακατεψεις μια τοσο ποιοτικη πρωτεινη (biomax whey) ΜΕ ΓΑΛΑ μην περιμενεις να διαλυθει σωστα!

energyclub
05-01-12, 14:44
Καλισπερα πειρα το syclone(maximuscle) για μετα την προπονηση μονο αλλα αναρωτιεμε εχει τοσο χαλια γευση?? και επισης η διαλυτοτητα του δεν ειναι καθολου καλη (το χτυπαω πολυ ωρα στο σεικερ και παλι εχει κοκους) ετσι ειναι γενικα?? το εχει δοκιμασει κανεις να με κατατοπησει?? σκεφτομαι και λεω λες να ειναι λιγμενο??? αν και η ημερομηνια λεει 2/2012. εχει πολυ περιεργη γευση σε σχεση με την gold standard της οn τι γινετε?????


Η γευση της CYCLONE ειναι λιγο παραξενη διοτι ειναι formula.Αυτο σημαινει οτι εχει CREATINE -L-GLOUTAMINE-HMB-BETA ECTDISTERON-MCT-EFA'S-BIOPIPERINE.Αρα, ειναι λογικο να μην εχει την ιδια γευση με μια απλη WHEY πρωτεινη.Τωρα οσον αφορα την διαλυτοτητα,κανεις μεγα λαθος.Αν την ανακατευεις με νερο διαλυεται αμεσως.Μικρους κοκους μπορει να αφησει διοτι,η κρεατινη σαν ουσια δεν διασπαται πληρως στο νερο!Η δε πρωτεινη που χρησιμοποιει η MAXIMUSCLE ειναι BIOMAX WHEY , ανωτερη σε βιολογικη αξια και απο ISOLATE WHEY.

Chalkiasdimitris
05-01-12, 16:31
Η γευση της CYCLONE ειναι λιγο παραξενη διοτι ειναι formula.Αυτο σημαινει οτι εχει CREATINE -L-GLOUTAMINE-HMB-BETA ECTDISTERON-MCT-EFA'S-BIOPIPERINE.Αρα, ειναι λογικο να μην εχει την ιδια γευση με μια απλη WHEY πρωτεινη.Τωρα οσον αφορα την διαλυτοτητα,κανεις μεγα λαθος.Αν την ανακατευεις με νερο διαλυεται αμεσως.Μικρους κοκους μπορει να αφησει διοτι,η κρεατινη σαν ουσια δεν διασπαται πληρως στο νερο!Η δε πρωτεινη που χρησιμοποιει η MAXIMUSCLE ειναι BIOMAX WHEY , ανωτερη σε βιολογικη αξια και απο ISOLATE WHEY.

καλησπερα ,

πρεπει να ανακατευεται μονο με νερο αλλιως τα συστατικα ectdi , creatine δεν ειναι αποροφησιμα , γενικα ειναι πολυ καλη φορμουλα
και δουλευει !!

vaggan
06-01-12, 10:51
παιδια απο μαγαζι στην ελλαδα την μεγαλη συσκευασια την πηρα 75 ευρω ειναι καλα πιστευετε?η ακριβα?

kazabubu
06-01-12, 13:09
Η γευση της CYCLONE ειναι λιγο παραξενη διοτι ειναι formula.Αυτο σημαινει οτι εχει CREATINE -L-GLOUTAMINE-HMB-BETA ECTDISTERON-MCT-EFA'S-BIOPIPERINE.Αρα, ειναι λογικο να μην εχει την ιδια γευση με μια απλη WHEY πρωτεινη.Τωρα οσον αφορα την διαλυτοτητα,κανεις μεγα λαθος.Αν την ανακατευεις με νερο διαλυεται αμεσως.Μικρους κοκους μπορει να αφησει διοτι,η κρεατινη σαν ουσια δεν διασπαται πληρως στο νερο!Η δε πρωτεινη που χρησιμοποιει η MAXIMUSCLE ειναι BIOMAX WHEY , ανωτερη σε βιολογικη αξια και απο ISOLATE WHEY.

Καλημερα και χρονια πολλα καλη χρονια.
Αυτο που λες παραπανω κατα ποσο ισχυει?????? γιατι καλυτερη απο isolate μια whey καπου δεν κολαει.......αν και δεν ξερω για την biomax whey....

Vlado
06-01-12, 14:52
Αν και δεν έχω δοκιμάσει την cyclone, έχω ακούσει τα καλύτερα και θα την δοκιμάσω σύντομα. Όσον αφορά τις τιμές, να ξέρετε ότι πολλοί φίλοι μου την παίρνουν από άλλα μαγαζιά συμπληρωμάτων, εκτός της αντιπροσωπίας (πάντα από την Ελλάδα εννοώ) με 40 ευρώ το κουτί. Απλά η αγορά είναι συνήθως μαζική, δηλαδή 10 κουτιά και άνω. Έτσι αντί για 60 ευρώ τους την αφήνουν 40 ευρώ. Βέβαια από Αγγλία μεσω διαδικτύου, μαζί με τα μεταφορικά, κοστίζει πάλι 40 ευρώ το κουτί και εννοείται εκεί παραγγέλνεις και λιγότερα κουτιά.

vaggan
06-01-12, 15:28
Αν και δεν έχω δοκιμάσει την cyclone, έχω ακούσει τα καλύτερα και θα την δοκιμάσω σύντομα. Όσον αφορά τις τιμές, να ξέρετε ότι πολλοί φίλοι μου την παίρνουν από άλλα μαγαζιά συμπληρωμάτων, εκτός της αντιπροσωπίας (πάντα από την Ελλάδα εννοώ) με 40 ευρώ το κουτί. Απλά η αγορά είναι συνήθως μαζική, αλλδηλαδή 10 κουτιά και άνω. Έτσι αντί για 60 ευρώ τους την αφήνουν 40 ευρώ. Βέβαια από Αγγλία μεσω διαδικτύου, μαζί με τα μεταφορικά, κοστίζει πάλι 40 ευρώ το κουτί και εννοείται εκεί παραγγέλνεις και λιγότερα κουτιά.τηνμεγαλη συσκευασια παιρνουν 40 ευρω???απο ελλαδα που???καλα με παραγγελιες εξωτερικου δεν ασχολουμε.

Vlado
06-01-12, 16:11
Κοίτα είναι ένα νέο κατάστημα στα νότια προάστια που φέρνει την Maximuscle, σίγουρα όμως ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ η παλιά αντιπροσωπία στη Ν. Σμύρνη επί της οδού Ελ Βενιζέλου. Η αντιπροσωπία αυτή ζει ακόμα στη δεκατετία του 90' και πουλάει πανακριβα τα συπληρώματα. Νομίζω ότι η cyclone είναι εκεί στα 75 με 70 ευρώ.

vaggan
06-01-12, 16:45
Κοίτα είναι ένα νέο κατάστημα στα νότια προάστια που φέρνει την Maximuscle, σίγουρα όμως ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ η παλιά αντιπροσωπία στη Ν. Σμύρνη επί της οδού Ελ Βενιζέλου. Η αντιπροσωπία αυτή ζει ακόμα στη δεκατετία του 90' και πουλάει πανακριβα τα συπληρώματα. Νομίζω ότι η cyclone είναι εκεί στα 75 με 70 ευρώ.με μπερδεψες λιγακι το καταστημα που την παιρνεις 40 ευρω που ειναι?αυτο το μαγαζι εννοεις στα νοτια προαστια?

Hercules
06-01-12, 17:34
οποιος ξερει μαγαζια στην αθηνα που πουλανε προιοντα μαξιμασκλε σε καλη τιμη ασ στειλει ενα π.μ...

ProStyle
14-01-12, 02:04
Οποιος γνωριζει κανενα site απο εξωτερικο φτηνa να την πουλαει να με στειλει πμ

Mcstefan7
14-01-12, 16:47
Έχει δικό της σιτε ελληνικό!!

sticky fingaz
02-02-12, 01:34
τόσο χάλια γεύση έχει???????

εχει δοκιμασει κανεις τις MAXIMUSCLE Cyclone Bars??ειναι ακριβες κ αυτές αλλα τουλαχιστον θα εχουνε καλη γευση!

iraklis1991
24-04-12, 00:46
Παιδες το συγκεκριμενο συμπληρωμα μπορω να το παρω σε περιοδο γραμμωσης ετσι?
Αν ειναι τοσο καλο οπως τα λετε παντως δεν 8α κολλησουμε στην γευση :green:

jamman
11-05-12, 13:34
Από κατάστημα στους Αμπελόκηπους - Αθήνα , που εμπορεύεται σχεδόν μόνο προϊόντα Maximuscle , τα 2,7 kgr -> ** €.
Είναι η πιο φθηνή τιμή που έχω βρει μετά από πολύ ψάξιμο.
Το παλικάρι που έχει το κατάστημα , γνώστης του αντικειμένου , με τη συμβολή ενός πετυχημένου συναθλητή. Δεν κάνω διαφήμιση.

*** Δεν επιτρέπεται αναφορές σε τιμες..Mods Team ***

albb
26-07-12, 16:28
παιδια απο μαγαζι στην ελλαδα την μεγαλη συσκευασια την πηρα 75 ευρω ειναι καλα πιστευετε?η ακριβα?

apo pou tin pires file??

wonderboy
17-08-12, 10:20
Εχει δοκιμασει κανεις την cyclone σε περιοδο γραμμωσης?

angus young
17-08-12, 10:22
Δε νομιζω οτι με κρεατινη,υδατανθρακες και ζαχαρη,η cyclone ειναι για περιοδο γραμμωσης φιλε...

spartan77
17-08-12, 10:25
δεν την εχω χρησιμοποιησει ποτε σε περιοδο γραμμωσης αυτην την φορμουλα

μονο για χειμερινες βαριες προπονησεις:green:

angus young
17-08-12, 10:28
δεν την εχω χρησιμοποιησει ποτε σε περιοδο γραμμωσης αυτην την φορμουλα

μονο για χειμερινες βαριες προπονησεις:green:

ποσο μου αρεσει αυτο το "χειμερινες βαριες προπονησεις"!!!:turtle::turtle::turtle:

spartan77
17-08-12, 10:37
εμενα να δεις:green:

αντε να ξεκιναμε σιγα σιγα ,βαρια βαρια:turtle:

vaggan
17-08-12, 11:18
εμενα να δεις:green:

αντε να ξεκιναμε σιγα σιγα ,βαρια βαρια:turtle:απο εξωτερικο η απο ελλαδα την αγοραζετε την συγκεκριμενη?σε τι τιμη βρισκεται την μεγαλη συσκευασια?

spartan77
17-08-12, 11:25
απο εξωτερικο η απο ελλαδα την αγοραζετε την συγκεκριμενη?σε τι τιμη βρισκεται την μεγαλη συσκευασια?

την μεγαλη (2,7)κιλα την αγοραζω απο αθηνα 75εουρος

vaggan
17-08-12, 11:35
και εγω τοσο την παιρνω:P

spartan77
17-08-12, 11:41
και εγω τοσο την παιρνω:P

:toast: σσσσωραιος

Madd_Chadd
17-08-12, 12:53
Την επαιρνα εγω φετος σε γραμωση δεν μου δημιουργησε προβλημα,αν η διατροφη σου και τα αεροβια σου ειναι κομπλε δε σε επηρεαζει στο κοψιμο ασε που η ποσοτητα κρεατινης που εχει μεσα δε σε κανει κατακρατηση.

Οι υδατανθρακες επισης χρειαζοντε στο μεταπροπονητικο για οσους το ξεχνανε και η ζαχαρη ειναι γρηγορος υδατανθρακας.;)

karpoutzidis
17-08-12, 13:15
κανα link και τον μπατίρη!!!

spartan77
17-08-12, 13:35
Την επαιρνα εγω φετος σε γραμωση δεν μου δημιουργησε προβλημα,αν η διατροφη σου και τα αεροβια σου ειναι κομπλε δε σε επηρεαζει στο κοψιμο ασε που η ποσοτητα κρεατινης που εχει μεσα δε σε κανει κατακρατηση.

Οι υδατανθρακες επισης χρειαζοντε στο μεταπροπονητικο για οσους το ξεχνανε και η ζαχαρη ειναι γρηγορος υδατανθρακας.;)


συμφωνο σ αυτο που λες:thumbup:
εγω την χρησιμοποιω συνηθως απο μεσα νοεμβρη μεχρι και φλεβαρη χοντρικα
επειδη ειναι φορμουλα ομως δεν την παιρνω παντα (το μεταπροπονητικο μου ομως περιεχει παντα υδατανθρακα)
οποτε δεν εχει τυχει να την παρω ποτε σε περιοδο γραμμωσης

wonderboy
17-08-12, 14:12
ευχαριστω για τις απαντησεις,Madd chadd θα μου πεις δοσολογια που επαιρνες?

Madd_Chadd
17-08-12, 14:23
Eγω εβαζα 100γρ + 1 μπανανα/

wonderboy
17-08-12, 14:27
οκ ευχαριστω

vaggan
17-08-12, 14:39
εγω οπως το λενε οι οδηγιες εναμιση σκουπ μετα την προπονηση.πιστευω οτι ειναι καταπληκτικο προιον

wonderboy
18-08-12, 17:21
γιατις ημερες off?

liveris
18-08-12, 21:03
19.90 sugar στο 1,5 σκουπ!!!!??σαν πολυ δεν ειναι?

Kostaskon
24-10-12, 15:31
Καλησπέρα παιδιά. Τώρα την αγόρασα απο το Λονδίνο που την είχαν σε προσφορά κάποιο κατάστημα. Ελπίζω να αποδειχθεί αντάξια της φήμης της και της τιμής της. Ευτυχώς εδώ την είχαν σε προσφορά 2 κουτιά στην τιμή της μιας αλλιώς δεν θα την πλησίαζα.

vliss
21-12-12, 13:31
θα μπορουσα να χρησιμοποιησω τιν cyclone το 1,5σκουπακι μετα τιν προπονηση για αποκατασταση και το αλλο 1,5 σκουπακι το απογευμα ??? ή πριν τιν προπονηση ???? (η εταιρια προτινει πρωι και μετα τιν προπονηση αλλα πρωι δεν μ βολευει , πριν την προπονηση θα ηταν καλητερα να εμπενε?

NASSER
21-12-12, 15:35
θα μπορουσα να χρησιμοποιησω τιν cyclone το 1,5σκουπακι μετα τιν προπονηση για αποκατασταση και το αλλο 1,5 σκουπακι το απογευμα ??? ή πριν τιν προπονηση ???? (η εταιρια προτινει πρωι και μετα τιν προπονηση αλλα πρωι δεν μ βολευει , πριν την προπονηση θα ηταν καλητερα να εμπενε?

Πριν και μετά την προπόνηση και είναι οκ.

asterix33
23-12-12, 20:25
Tην συνιστω απο τις καλυτερες εταιρειες εγω παιρνω την promax το πρωι και μετα την προπο μονο την cyclone και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος,τις παιρνω και πολυ καλη τιμη οπότε ..

ozzy
25-01-13, 17:51
παιδια καλησπερα....ειμαι καινουριος στο site.... ξερω ενα καταστημα στους αμπελοκηπους και ενα στο χαλανδρι που πουλαει τα προιοντα της maximuscle. και εχει υπερβολικα χαμηλες τιμες σε σχεση με το επισημο ελληνικο site της maximuscle... λετε να τρεχει κατι υποπτο; παντως εχω γνωστο που παιρνει απο εκει την cyclone Και την promax και δεν εχει κανενα παραπονο.

asterix33
26-01-13, 11:34
παιδια καλησπερα....ειμαι καινουριος στο site.... ξερω ενα καταστημα στους αμπελοκηπους και ενα στο χαλανδρι που πουλαει τα προιοντα της maximuscle. και εχει υπερβολικα χαμηλες τιμες σε σχεση με το επισημο ελληνικο site της maximuscle... λετε να τρεχει κατι υποπτο; παντως εχω γνωστο που παιρνει απο εκει την cyclone Και την promax και δεν εχει κανενα παραπονο.

Το μονο υποπτο ειναι οτι εχει πεσει πεινα τπτ παραπανω:green:Δεν νομιζω φιλε μου να τρεχει τπτ

ozzy
26-01-13, 19:53
χαχαχα.... εχεισ απολυτο δικιο!!! :thumbup:

tsoumi7
02-02-13, 00:23
Paidia vrika to1.200gr 60eyrw k me ponese to kefali m t pezei?

*** Γραφε με ελληνικους χαρακτηρες,ειναι κανονας του φορουμ.Mods Team ***

Esse
02-02-13, 00:44
Paidia vrika to1.200gr 60eyrw k me ponese to kefali m t pezei?

*** Γραφε με ελληνικους χαρακτηρες,ειναι κανονας του φορουμ.Mods Team ***


googlαρισε το...στο επισημο ελληνικο site....δερνουνε..:box:

Carnivor Beast
13-03-13, 02:36
Γεια και απο μενα.....!!! σκεπτομαι να χησιμοποιησω το εν λογω σκευασμα αλλα το συγγεκριμενο με προβληματιζει σε ενα πραγμα...πρεπει να το περνω καθε μερα η μονο τις μερες που κανω την προπονιση??

sTeLaKoS
13-03-13, 15:59
Το cyclone μόνο τις ημέρες προπόνησης. Για τις υπόλοιπες πάρε μια σκέτη whey ή πολλών πηγών για να χρησιμοποιείς.

moumia
13-03-13, 23:24
Από Ελλάδα ξέρει κανείς κανένα μαγαζί που να πουλάει την Cyclone ;
Ψάχνω και δε βρίσκω.

GEORGE2226
14-03-13, 12:10
Δες εδώ: *************
Αυτά είναι που θυμάμαι προς το παρόν.....


***Δεν επιτρέπονται λινκ από e-shop εκτός των χορηγών του φόρουμ*** Mods Team

hoffman
16-07-13, 08:33
μου προτειναν αυτην την πρωτεινη και μου την προτεινε ατομο που σε τετοια πραγματα εμπιστευομαι τυφλα,ειμαι 173 υψος και 64 κιλα ελεγα να την παρω απο σεπτεμβρη για ογκο,απλα θελω να ρωτησω να την παιρνω 2 φορες την ημερα οπως λεει και της ημερες που δεν εχω προπονηση να παιρνω ενα scoop?

GEORGE2226
24-07-13, 17:26
εδώ ειναι τα καινούργια συστατικά του cyclone
Nutrition Information
Typical Values Per 100g Per 60g
Energy 425kcal 255kcal
Protein 50g 30g
Carbohydrate 34.9g 20.9g
of which sugars 32.2g 19.3g
Fat 8.7g 5.2g
of which saturates 3.6g 2.2g
of which MCTs 1.4g 0.9g
of which EFAs 2.6g 1.6g
Fibre 3.7g 2.2g
Sodium 0.4g 0.2g

Minerals

Potassium 600mg (30% RDA) 360mg (18% RDA)
Calcium 820mg (102% RDA) 492mg (61% RDA)
Phosphorous 298mg (42% RDA 178mg (25% RDA)
Zinc 8.4mg (84% RDA) 5.0mg (50% RDA)
Chromium 48µg (120% RDA) 29µg (74% RDA)

Other Ingredients

Typical Values Per 100g Per 60g
Glutamine 9.6g 5.8g
BCAAs 5.2g 3.1g
Leucine 2.5g 1.5g
Isoleucine 1.4g 0.8g
Valine 1.3g 0.8g

Creatine Monohydrate 8.3g 5.0g
Creatine 7.3g 4.4g
Calcium HMB 2.5g 1.5g
Bicarbonates 1.1g 0.7g
Black Pepper extract 8.3mg 5.0mg

hoffman
25-07-13, 08:04
Την περιμένω μέσα στην βδομάδα την βρήκα σε καλή προσφορά και την τσιμπησα από τώρα για Οκτώβρη που θα αρχίσω όγκο

livistros
06-09-13, 15:18
εκανα παραγγελεια του προιοντος απο την αντιπροσωπο της εταιριας στην ελλαδα και δεν μου ρθε αυτο το συμπληρωμα με το γνωστο brand name δηλαδη να γραφει maximuscle και απο κατω cyclone
αλλα εγραφε focus extreme και cyclomax
πηρα τηλ και μου λεγαν οτι εκλεισε η εταιρια κτλ
ξερετε τι παιζει;;;εχει παραγγειλει κανας αλλος προσφατα;;

hoffman
06-09-13, 15:40
Έκλεισε;περίεργο,Εγώ να σου πω την αλήθεια δεν το παρήγγειλα από εκεί ένας φιλαράκος μου την έφερε,και είναι η κανονική,τώρα μήπως άλλαξαν συσκευασία;

livistros
06-09-13, 18:43
Έκλεισε;περίεργο,Εγώ να σου πω την αλήθεια δεν το παρήγγειλα από εκεί ένας φιλαράκος μου την έφερε,και είναι η κανονική,τώρα μήπως άλλαξαν συσκευασία;

φιλε απο οτι καταλαβα αν και δεν θελησαν να το παραδεχτουν πρεπει να το γυρισαν σε θυγατρικη ενα πραμα
και την πατησα,γιατι και συσκευασια να αλλαζαν θα εγραφε κανονικα το brand name
και την πατησα
δεν ξερω τι να κανω...
εσυ μηπως εχεις καποιο φιλο που εχει παρει απο κει

hoffman
06-09-13, 20:52
Τι να πω ρε φίλε ψαχτο πάντως μην το αφήσεις έτσι γιατί είναι κ ακριβή ή ριμάδα,εμένα μου την φέρνει ο φίλος μου από κάποιον άλλο γιατί κάνει μεγάλη παραγγελία και του κάνουν έκπτωση τώρα από που την παίρνει δεν ξέρω,θα ρωτήσω όμως και θα σου στείλω pm πάντως

sobral
06-09-13, 21:15
έχω βαρεθεί με αυτές τις παπαριές! Μου θυμίζει το θέμα με την warriorlab και την ON...δεν έχει θυγατρική η maximuscle και ΣΙΓΑ μην έκλεισε! Από τις μεγαλύτερες και ποιοτικότερες εταιρίες στην Αγγλία! Μην τρώτε το παραμύθι.;)

hoffman
06-09-13, 23:46
έχω βαρεθεί με αυτές τις παπαριές! Μου θυμίζει το θέμα με την warriorlab και την ON...δεν έχει θυγατρική η maximuscle και ΣΙΓΑ μην έκλεισε! Από τις μεγαλύτερες και ποιοτικότερες εταιρίες στην Αγγλία! Μην τρώτε το παραμύθι.;)

Μα για αυτό είπα και εγώ ότι είναι περίεργο δεν γίνεται να κλείσει μια τέτοια εταιρία και όπως είπες από τις ποιοτικότερες και αξιόπιστες ή οποία είναι και χρόνια στον χώρο,ας την ψάξει το παλικάρι κάτι άλλο παίχτηκε

polo0
22-06-14, 14:09
αλάνια η εταιρία δν ξέρω αμα έκλεισε πάντως το προιόν αυτο καταργήθηκε λόγο της υπερβολικής ποσότητας νατριου..και απο ότι μου είπε επανακυκλοφόρησε με το όνομα cyclomax

sobral
22-06-14, 14:35
αλάνια η εταιρία δν ξέρω αμα έκλεισε πάντως το προιόν αυτο καταργήθηκε λόγο της υπερβολικής ποσότητας νατριου..και απο ότι μου είπε επανακυκλοφόρησε με το όνομα cyclomax

Ποιος στα λέει αυτά? Επίσης, έκανες τον κόπο να ψάξεις αν αυτά που σου λένε ισχύουν? Γιατί δεν ισχύει τίποτα! Απλά κουτιά αλλάζει τώρα η εταιρία. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί διαδίδουν παπάτζες για μία εταιρία που την φέρνουν τόσο λίγοι στην Ελλάδα.

polo0
22-06-14, 14:58
Ποιος στα λέει αυτά? Επίσης, έκανες τον κόπο να ψάξεις αν αυτά που σου λένε ισχύουν? Γιατί δεν ισχύει τίποτα! Απλά κουτιά αλλάζει τώρα η εταιρία. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί διαδίδουν παπάτζες για μία εταιρία που την φέρνουν τόσο λίγοι στην Ελλάδα.

αυτό που σου λέω μου το είπε φαρμακοποιός,που έφερνε την πρωτείνη αυτή και τώρα όχι.Ενα δείγμα που αποδεικνύει αυτο που σου λέω, ειναι το παιδί παραπάνω που του ήρθε με αυτήν τν συσκευασία και το διαφορετικό όνομα ! εγω μέχρι στιγμής στν Ελλάδα ξέρω 2 σιτε που τν φέρνουν !

sobral
22-06-14, 15:43
αυτό που σου λέω μου το είπε φαρμακοποιός,που έφερνε την πρωτείνη αυτή και τώρα όχι.Ενα δείγμα που αποδεικνύει αυτο που σου λέω, ειναι το παιδί παραπάνω που του ήρθε με αυτήν τν συσκευασία και το διαφορετικό όνομα ! εγω μέχρι στιγμής στν Ελλάδα ξέρω 2 σιτε που τν φέρνουν !

τραγικά πράγματα απ όλους αυτούς. Μπείτε απλά στο επίσημο σάιτ της εταιρίας να δείτε. Η κλασσική ελληνική νοοτροπία που όλοι αγαπήσαμε...

teo_koll
16-07-15, 01:34
γεια σασ παιδια ειμαι 16 χρονων και σκεφτομαι να παρω αυτην την πρωτεινη για ογκο maximuscle cyclone ..αλλα απο οτι ειδα περιεχει και κρεατινη..υπαρει φοβοσ να βλαψει τον οργανισμο μου ?

vaggan
16-07-15, 01:55
οχι δεν υπαρχει

sobral
16-07-15, 01:57
γεια σασ παιδια ειμαι 16 χρονων και σκεφτομαι να παρω αυτην την πρωτεινη για ογκο maximuscle cyclone ..αλλα απο οτι ειδα περιεχει και κρεατινη..υπαρει φοβοσ να βλαψει τον οργανισμο μου ?

Κατ'αρχήν δεν ανοίγουμε έτσι θέμα. Στο μετέφερα εγώ στη σωστή ενότητα. Δες στις προηγούμενες σελίδες και θα μάθεις γι αυτή τη φόρμουλα. Στην ηλικία σου δεν θα έπαιρνα κάτι τέτοιο. Όχι γιατί θα σε βλάψει αλλά γιατί δεν είναι σωστό από θέμα νοοτροπίας. Και γιατί δεν γίνεται στα 16 σου να έχεις κολλήσει προπονητικά κ να χρειάζεσαι κρεατίνη. Επίσης δεν ξέρεις γιατί θα την πάρεις. Άρα δεν τη χρειάζεσαι στην ηλικία σου. Πιάσε να τρως μεγάλες ποσότητες φαγητού και θα βάλεις όγκο. Μην δώσεις σημασία στο να τρως υπερβολικά καθαρά, να τρως απ όλα βάζοντας μέτρο στα τηγανητά κυρίως και στην απλή ζάχαρη. Δώσε βάση στο σπιτικό φαγητό.

Falcon21
23-04-16, 16:06
Καλησπέρα και απο εμένα! Έχω χρησιμοποίηση την Cyclon σαν μεταπροπονητικό στο παρελθόν και έμεινα πολυ ευχαριστημένος! Μου έδωσε δύναμη και ανέβασα αρκετά κιλά σχετικά γρήγορα. Σκέφτομαι να την συνδυάσω τωρα παίρνοντας κάποιο νιτρικό πριν την προπόνηση, τι λέτε ενδυκνειται; Και αν ναι τι να προσέξω στη επιλογή του νιτρικού;

arxarios patrinos22
26-03-22, 20:09
ξανανοιγω το θεμα μετα απο χρονια μου ειπαν την συγκεκριμενη

υπαρχει ατομο που να την χρησιμιποιει αυτη την περιοδο να μου πει γνωμες?

ευχαριστω.

billys15
31-03-22, 00:07
Ωραιο κουτι,δυναμικο marketing,αλλα γυρω στο 40αρι για 21 δοσεις πρωτεινης με λιγο υδατανθρακα σε καθε δοση,οχι ευχαριστω.Με λιγα παραπανω ευρω παιρνεις 2κιλη whey και εισαι σουπερ,και ασε την κρεατινη και τα ΗΜΒ και τον ψευδαργυρο που λεει.Δινεις λιγα ακομα ευρω για κρεατινη ξεχωριστα και εχεις να πινεις ενα 2μηνο

TripleDH
25-04-22, 19:51
Αυτο το συμπλήρωμα είχε μεγάλη πέραση τα προηγούμενα χρόνια αλλα τώρα όντως, υπάρχουν πολλές επιλογές.

DeadMan
05-10-22, 17:43
ξανανοιγω το θεμα μετα απο χρονια μου ειπαν την συγκεκριμενη

υπαρχει ατομο που να την χρησιμιποιει αυτη την περιοδο να μου πει γνωμες?

ευχαριστω.

Μόλις την πείρα 48 γιουρος απο τον πειραια... το κουτι ειναι ασημί αλλα στο αγγλικο σαιτ στη μιτρικη ειναι μαυρο... οποιος ξερει ας απαντησει...
Η διαλυτότητα καλη!!!

Polyneikos
06-10-22, 07:34
Μόλις την πείρα 48 γιουρος απο τον πειραια... το κουτι ειναι ασημί αλλα στο αγγλικο σαιτ στη μιτρικη ειναι μαυρο... οποιος ξερει ας απαντησει...
Η διαλυτότητα καλη!!!

Φιλέ λογικα έχεις πάρει την παλιά συσκευασία καθώς στην Ελλάδα θα υπάρχει stock, τωρα στο μαύρο κουτί που κυκλοφορεί, είναι το facelift. Δεν έχεις θέμα.
Προσεγμένη φόρμουλα.:thumbup:

DeadMan
06-10-22, 14:15
Φιλέ λογικα έχεις πάρει την παλιά συσκευασία καθώς στην Ελλάδα θα υπάρχει stock, τωρα στο μαύρο κουτί που κυκλοφορεί, είναι το facelift. Δεν έχεις θέμα.
Προσεγμένη φόρμουλα.:thumbup:

Την εχω δουλεψει και τοτε που ηταν ασπρο το κουτι, 3 κιλα μου εβαζε παντα, τπ 2014 το χειμωνα την πειρα και απο 87 κιλα με πηγε 90... απλα μετα για να τα κρατησω θελει καλο πλανο διατροφης... ειναι πολυ καλη!! αν μπορεσω στο μελλον θα παρω και τη μαυρη απευθειας απο το αγγλικο σαιτ... ειμαι 1.67 107 κιλα και θελω να παω 120 με τον καιρο βεβαια... και οσο μπορω λιγοτερο λιπος...