PDA

Επιστροφή στο Forum : Λυποτροπικο, αλλα ποιο?



nick_electro
29-04-12, 19:01
Για χαρα ειμαι 19 χρονον και προσφατα εκανα λυπομετρηση και ειμαι στο 23%
στην κιλια μου εχω ενα περιτο λιπος που θελω να το χασω.
ψαχνω ενα ασφαλες λυποτροπικο χωρις παρενεργιες.
Στο γυμναστιριο προς το παρων κανω προγραμα συσφηξης και απολιας βαρους.
Πριν 1 μηνα που αρχισα ζυγιζα 80 κιλα και τορα εχω πεσει στα 77.Εχω υψος 1.77
καπια στηγμη θελω να κανω προγραμμα ογκου το θεμα ειναι οτι ο γυμναστης
μου ειπε πρωτα να χασω το περιτο λυπος και μετα να κανω προγραμμα ογκου
και να παρω και μια καλη πρωτε'ι'νη.Προς το παρρον πηγενω 4-5 φορες την εβδομαδα απο 2 ωρες.
Ψαχνω ενα καλο λυποτροπικο χωρις να δημιουργιση σοβαρες παρενεργιες και μονιμα προβληματα στο μελλον.
κατι που να με βοηθιση να χασω καπος γρηγοροτερα το περιτο λυπος.

ΠανοςΒ
29-04-12, 19:33
Μην παρεις τιποτα. Για μενα δεν δουλευουν καθολου τα περισσοτερα και οσα δουλευουν παιζουν με τον θυροειδη που δεν ειναι οτι καλυτερο.

Σωστα δομημενη διατροφη και υπομονη.

nick_electro
29-04-12, 19:45
Μην παρεις τιποτα. Για μενα δεν δουλευουν καθολου τα περισσοτερα και οσα δουλευουν παιζουν με τον θυροειδη που δεν ειναι οτι καλυτερο.

Σωστα δομημενη διατροφη και υπομονη.

Αυτο το εχω ακουσει και εγω οτι κανει κακο στον θυρροειδη.Γιαφτο λεω κατι ασφαλες.

DimitrisT
29-04-12, 19:58
Δε σου χρειαζονται λιποδιαλυτες, μια καλη διατροφη ειναι αρκετη για να χασεις οσα κιλα θελεις.

nick_electro
29-04-12, 20:06
λετε ρε παδια? παντος καπου διαβασα οτι το CLA μπορη να κανει δουλεια χωρια παρενεργιες.
επισης και για την L-carnitine λενε οτι σε βοηθαει να βασεις λιπος παλη χωρις να εχει καπια παρενεργια.

Tasos Green
29-04-12, 20:18
Αυτο το εχω ακουσει και εγω οτι κανει κακο στον θυρροειδη.Γιαφτο λεω κατι ασφαλες.


Συμφωνω με τον Πανος Β....το καλυτερο πραγμα για να χασεις λιπος ειναι το εξης... Ξυπνας πινεις εναν καφε φιλτρου σκετο και πας για αεροβιο.. στην συνέχεια ακουλουθεις μια υποθερμιδικη διατροφη ( για πιο αμεσα αποτελεσματα) ή και ισοθερμιδικη διατροφή για πιο έμμεσα αποτελέσματα..;)

αυτα λειτουργουνε σιγουρα και ειναι και ασφαλη.... μην ψαχνεις λυσεις στους λιποδιαλυτες.. ελάχιστοι δουλευουν πραγματικά (στην καυση λιπους) αλλα σιγα σιγα τους απαγορεύουν και αυτους.. οι υπόλοιποι απλα εχουν διεγερτικά μεσα για να σε τσιτώνουν.

ΠανοςΒ
29-04-12, 23:09
λετε ρε παδια? παντος καπου διαβασα οτι το CLA μπορη να κανει δουλεια χωρια παρενεργιες.
επισης και για την L-carnitine λενε οτι σε βοηθαει να βασεις λιπος παλη χωρις να εχει καπια παρενεργια.


Κοιτα τα CLA λαδακι ειναι. Καρνιτινη χρηδιμοποιω (για αλλο λογο βεβαια) αλλα και τα 2 ειναι αμφιλεγομενα. Αν δουλευουν, δουλευουν υπο προυποθεσεις και οχι σε ολους. Ισως δωσουν το κατι παραπανω σε ενα καλοστημενο προγραμμα διατροφης και ασκησης.

Νικος Τ.
01-05-12, 13:21
Λιποδιαλυτης ασφαλης = πρασινο τσαι , κομμενο το πολυ αλατι, και καφες χωρις αυτο εκανα εγω.. ειχα παρει και λιποδιαλυτη αλλα δεν κανει πραμα , διατροφη και καποια συστατικα λιποδιαλυσης θα σε βοηθησουν.. εχασα 12 κιλλα μεσα σε 3 μηνες δεδομενη η καλη προπονηση επισης..

nick_electro
02-05-12, 23:19
Ευχαριστω παιδια CLA πηρα τελικα της BODY MAXX!