PDA

Επιστροφή στο Forum : Η διατροφή μου , Ακούω τα λάθη μου :)



dReik0
21-06-08, 01:06
Καταρχάς να σας ενημερώσω ότι είμαι σε περίοδο όγκου.
Πρωινό 500ml gala χαμηλό σε λιπαρά με all bran ολικής αλέσεως και κουάκερ.
Έπειτα από καμια ώρα 1-2ώρες scoop whey.
Μετά από μιση ώρα παο γυμναστήριο,Όταν γυρίσω θα φάω κατευθείαν μια μπανάνα και 2-3koutalies μέλλη μαζί με 10-15 άψητα αμύγδαλα.Θα πιο άλλο 1 scoop whey , και στη συνεχεια θα φάω 1 κονσέρβα τόνο σε νερό.
Μετά από καμια 2 ώρες και αφού έχω κάνει όλα αυτά θα φάω το ρύζι μου με κοτόπουλο η με μοσχάρι.Μετά από κάνα τρίωρο θα φάω ότι έφαγα και στο προηγούμενο γεύμα(με λίγο contakt cheese).Το βραδυ μετά πριν κοιμηθώ θα φάω ότι τα ίδια με το πρωινό.

Έχω κάποιες απορίες πριν μου γράψετε τι νομίζετε.Υδατάνθρακας από βρώμη+μέλη το βραδυ δεν κάνει καλο ? Επίσης η μπανάνα είναι καλή πριν η μετά τι προπόνηση ?


Επίσης νερό άφθονο καθόλη την διάρκεια τις μέρας

Flexy
21-06-08, 01:30
Στο πρωινο δεν μας λες τι ποσοτητες βρωμης και δημιτριακων βαζεις .

επισης το 2ο γευμα πρεπει να γινετε 2,5-3 ωρες μετα απο το πρωτο ... Επισης τρως μονο πρωτεινη ο υδατανθρακας που ειναι καλο ειναι να το αντικαταστησεις με τροφη πχ ρυζι με κοτοπουλο .
Μετα την προπονηση θα σου προτινα να παρεις γλυκοζη ή δεξτροζη και μετα απο 10 λεπτα whey .
Το επομενο γευμα μετα το μεταπροπονητικο πρεπει να γινετε 45λεπτα με 60 λεπτα . Σαν τροφη ειναι σωστη αν και δεν λες τι ποσοστητες . Στο τελευταιο σου γευμα λιπουν τα καλα λιπαρα ...

dReik0
21-06-08, 01:45
Υπολόγισε σε μισό λίτρο gala να "πατσουριασι" η βρώμη με τα δημητριακά.εδώ που λες "Επισης τρως μονο πρωτεινη ο υδατανθρακας που ειναι καλο ειναι να το αντικαταστησεις με τροφη πχ ρυζι με κοτοπουλο ." δεν το κατάλαβα
Η ποσότητες τον φαγητών κατά τη διάρκεια τις μέρα είναι μεγάλες

pikolo
21-06-08, 01:51
χρειαζεσαι ζυγαρια και πολυ πολυ διαβασμα.παντου εχεις λαθη!διβασε τα ποστ για αυξησ μυικης μαζας