PDA

Επιστροφή στο Forum : 17 χρονών



Predator1995
01-05-12, 16:24
Παιδιά είμαι 17 χρονών και θέλω να φτιάξω ένα πρόγραμμα γυμναστικής το οποίο να μπορώ να το κάνω στο σπίτι μου γιατί λεφτά
για γυμναστήριο δεν υπάρχουν... είμαι 1,79 περίπου και είμαι 74 κιλά όποιος μπορεί να με βοηθήσει ας μου γράψει εδώ μερικές ασκήσεις που θα
πρέπει να κάνω... αυτό που διαθέτω είναι ένα 10κιλο βαράκι....

mercy_
01-05-12, 17:09
Παιδιά είμαι 17 χρονών και θέλω να φτιάξω ένα πρόγραμμα γυμναστικής το οποίο να μπορώ να το κάνω στο σπίτι μου γιατί λεφτά
για γυμναστήριο δεν υπάρχουν... είμαι 1,79 περίπου και είμαι 74 κιλά όποιος μπορεί να με βοηθήσει ας μου γράψει εδώ μερικές ασκήσεις που θα
πρέπει να κάνω... αυτό που διαθέτω είναι ένα 10κιλο βαράκι....

κατα την γνωμη μου με ενα απλο βαρακι δεν μπορεις να κανεις και τα παντα....αλλα μιας και δεν θες να πας σε γυμναστηριο....με το βαρακι μπορεις να γυμνασεις τα δικεφαλα σου....την πλατη σου υπαρχουν πολλες ασκησεις ψαξε λιγο και θα τα βρεις αυτα απο μενα ;)

Konstantinos!
01-05-12, 17:12
Βρες χρήματα και αγόρασε ένα 2ο 10κιλο αλτηράκι και τα ξαναλέμε. Αυτό που μπορείς να κάνεις επίσης είναι να αγοράσεις ένα μονόζυγο πόρτας 10-12 ευρώ κοστίζει και να κάνεις έλξεις και κάμψεις. Η φυσική σου κατάσταση θα ανέβει γρήγορα επίπεδα.

Predator1995
01-05-12, 17:32
και μονόζυγο πόρτας έχω απλά θέλς να μου πείτε μερικές ασκήσεις να τις κάνω για να έχω αποτελέσματα. να χάσω 4 κιλά και να αρχίσει να
υπάρχει γράμμωση...

Konstantinos!
01-05-12, 19:44
και μονόζυγο πόρτας έχω απλά θέλς να μου πείτε μερικές ασκήσεις να τις κάνω για να έχω αποτελέσματα. να χάσω 4 κιλά και να αρχίσει να
υπάρχει γράμμωση...


Για να χάσεις κιλά θα πρέπει να βασιστείς καθαρά στη διατροφή σου και λίγο στο τρέξιμο. Πρέπει να μην τρως γλυκά, να τρως στεγνά φαγητά, όχι ψωμί, πολύ λίγο αλάτι,γενικά πρέπει να ρίξεις τους υδατάνθρακες που τρως. Ψάξε στο ιντερνετ να δεις αν αυτά που τρως καθημερινά έχουν υδατάνθρακες αν δεν γνωρίζεις τη διατροφική αξία των τροφών και πράξε ανάλογα. Από τη γυμναστική καθαρά μην περιμένεις να χάσεις κιλά αν δεν αλλάξεις τις διατροφικές σου συνήθειες.

Predator1995
01-05-12, 22:52
Άμα ξεκινήσω το τρέξιμο και σε συνδυασμό με τις 32 ασκήσεις για τους κοιλιακούς και ένα πρόγραμμα που έχω γυμναστικής με το βαράκι λέτε να έχω αποτελέσματα μέχρι τον Ιούλιο η τον Αύγουστο????

Konstantinos!
01-05-12, 22:57
Στο να χάσεις κιλά; Να εμφανίσεις κοιλιακούς; Να δείχνεις πιο γυμνασμένος; Τι;

Για να φανούν οι κοιλιακοί σου ο μόνος τρόπος είναι να κάνεις σωστή διατροφή, διαφορετικά ξέχασε το.

Predator1995
01-05-12, 23:46
Μπορείς να μου δώσεις ένα παράδειγμα διατροφής με όλα τα γεύματα να το καταλάβω περίπου και να φτιάξω το δικό μου???