PDA

Επιστροφή στο Forum : λιπος στο στηθος



mathiteuomenos
24-06-08, 02:14
με λιγα βαρη στον παγκο και πολλες επαναληψεις καιγεται το λιπος του στηθους?
αν ναι, μετα την προπονηση ογκου στον παγκο που κανω 8-6-6-4 επαναληψεις με αυξανομενα κιλα μπορω να κανω και καμια 30 επαναληψεις με λιγα για να καψω λιπος η δεν κολλαει??
ευχαριστω

billys15
24-06-08, 02:51
Οχι αυτο δεν ισχυει,ειναι ακομα ενας μυθος στο bodybuilding.Ναι,ισως με προπονηση μεγαλου ογκου να αλλαζει ο τυπος των ινων,αλλα δεν σημαινει οτι εχουμε τοπικη καυση λιπους.Ο στοχος μας με τα βαρη ειναι να αναπτυχθουμε,ή σε τελικη φαση να διατηρηθουμε,και κανοντας 30 επαναληψεις δεν πετυχαινουμε και κατι σοβαρο :wink:

RUHL
24-06-08, 03:06
καιγεται το λιπος του στηθους?
αν ναι τι μπορω να κανω
ευχαριστω

http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=1596

ioannis1
24-06-08, 11:41
βαλε στο προγραμμα βυθισεις στο διζυγο,ανοιγματα σε κατακλινη αν εχεις,και προσεχε τη διατροφη σου.λιγες επαναληψεις βγαζεις παντως.πιο καλα πχ κανε 15-10-8-10-15.

mathiteuomenos
24-06-08, 19:40
για ογκο δεν ειναι αρκετες οι 8-6-6-4?? ειναι καλυτερα οι 15-10-8-10-15? μιλαω για ογκο παντα. να κανω αυτες τις επαναληψεις ανεβαζοντας κιλα παλι η μενοντας στα ιδια?? να κανω το ιδιο και σε πλατη δικεφαλο τρικεφαλο ωμους ποδια???
απαντηστε plz γιατι παω γυμναστηριο σε λιγο :D

RUHL
24-06-08, 20:01
Ποσες φορες πρεπει να στο πουμε για να καταλαβεις δεν υπαρχει πολλες επαναληψεις γραμμωση και λιγες ογκο δεν καταλαβενεις?

Εγω κανω ολο τον χρονο ιδια προπονηση 12-6 επαναληψεις αναλογως την ασκηση.

Μου φενετε δεν καταλαβενεις και πρεπει να τα ξαναπω και στο επομενο ποστ αλλα θα ειναι copy paste

TRIANTAFYLLOU
24-06-08, 20:23
συμφωνώ με τα παιδιά και έχω να πώ πώς αυξάνοντας τους μυς του στήθους γυμνάζοντας με σωστές γωνίες όστε να επικεντροθούμε στο χαμηλό και εξωτερικό μέρος αμέσως το πρόβλημα ελαχηστοποιείται φαίνετε σαν να μειώθηκε το λίπος επειδή αυξήθηκε ο μυικός ιστός στην πορεία όμως μειώνετε και το λίπος .
επίσης συμφωνώ στο ότι δεν χάνουμε μόνο στο σημείο που γυμνάζουμε αλλά και απο εκεί κυρίως που είναι οι προδιαγραφές μας.
οσο για τις επαναλήψεις κατα την γνώμη μου απο 8 εως 12 είναι καλά και δεν μιλάω για τα πρώτα σέτ που μπορεί να ειναι και 15 εως 20 μιλάω για τα κανονικά που ανάλογα με την διατροφή μπορούμε και να γραμμώσουμε και να βάλουμε καθαρό μυικό όγκο αυτό σαν την βασική προπόνηση που μπορεί να σοκάρουμε τους μυς για μία φορά με βαρια προπόνηση με λίγες επαναλήψεις . και όταν λέμε 8 εως 12 επαναλήψεις ενοείτε με το μαξιμουμ του βάρους.

Lexo
06-03-10, 00:30
γεια σας ειμαι 19 χρονο και 6μηνες παω γυμναστηριο 8α η8ελα μια βοη8εια αν γινεται πιο παλια ημουν πολυ χοντρος και εχασα πολλλα κιλα αλλα τα πιο πολλα ηταν σε μθικο ιστο με αποτελεσμα να μεινει λιπος στο στη8ος εχς φτασει παγκο να παιζω 80κιλα με 8 κα8αρεσ επαναληψεις και ακομα στα ιδια χαλια ειναι τι μπορω να κανω?? ευχαρηστω

****συγχωνεύτηκαν τα θέματα, μη γράφεις τον τιτλο με greeklish στα θέματα που ανοίγεις για να μπορεί να το βρει κάποιος με την αναζήτηση, οπως μπορείς να κάνεις και εσυ για να δεις αν υπάρχει θεμα σχετικό με αυτο που θελεις να ρωτήσεις****

giannis64
06-03-10, 08:57
Μπορείς να μας πεις πόσα κιλά έχασες και σε πόσο χρονικό διάστημα? Αν τα πολλά κιλά που λες τα έχασες σε μικρό χρονικό διάστημα, και ειδικά χωρίς γυμναστική, τότε λογικό είναι να έχεις αυτό το πρόβλημα. Ίσως έχει ξεχειλώσει το δέρμα σου και δεν έχει προλάβει να επανέλθει. Καλύτερα είναι να βάλεις κάποια φωτο για να δούμε και να σου πούμε σίγουρα.

Αλλά όπως και να έχει, με υπομονή, σωστή διατροφή, και προπόνηση, όλα γίνονται.

TToni Shark
16-03-10, 00:21
Ποσες φορες πρεπει να στο πουμε για να καταλαβεις δεν υπαρχει πολλες επαναληψεις γραμμωση και λιγες ογκο δεν καταλαβενεις?

Εγω κανω ολο τον χρονο ιδια προπονηση 12-6 επαναληψεις αναλογως την ασκηση.

Μου φενετε δεν καταλαβενεις και πρεπει να τα ξαναπω και στο επομενο ποστ αλλα θα ειναι copy paste

Συμφωνώ απόλυτα:thumbup:

dream420
16-03-10, 19:01
Υπαρχει και η πιθανοτητα να εχεις εμφανισει καποια σημαδια γυναικομαστιας εφοσον ησουν υπερβαρος για πολυ καιρο και δεν γυμναζοσουν αλλα πολυ πιθανο ειναι εξισου και αυτο που λεει ο γιαννης. Αν εβαζες μια φωτο θα βοηθουσες πολυ τα πραγματα

Lexo
25-04-10, 14:54
παιδες συγνωμη που δεν απαντησα τοσο καιρο εχασα μεσα σε κανα 8μηνο 30κιλα περιπου μετα οταν μπηκα φανταρος για ενα χρονο εκανα ασκησεις οπωσ καμσεις και διζυγο απολυ8ηκα και τωρα στο γυμναστηριο παιζω 90κιλα παγκο διζυγο βγαζω 8 επαναληψεις με επιπλεον 15κιλα πανω μου αλλα απ τι φαινεται γυναικομαστια ειναι γιατι το πανω κοματι ειναι ωραιο εχω αρκετη φλεβικοτητα ενω κατω υπαρχει ενα 8εμα:shock:

stereo
01-05-10, 09:19
καλημέρα .....
λογω τραυματισμων στα χερια , σταματησα να γυμναζομαι ουσιαστικα απο 20 χρονων .
Τώρα ειμαι 35 και μετα απο κατι επεμβασεις και φυσικοθεραπειες, μετα την παροτρυνση του φυσικοθεραπευτη, αρχισα δειλα δειλα να δουλευω μπαρα και αλτηρακια .
Πόδια γυμναζω με ποδηλατο και τρεξιμο και ειμαι καλα. Το προβλημα μου ειναι το στηθος.Πιτσιρικας κολυμπουσα για χρονια και μονιμος εκανα ελξεις , καμψεις κτλ. Είχα καλοσχηματισμενο και γεματο στηθος, τοσα χρονια τεμπελιου ομως περασανε, οποτε καταλαβαινετε.....τωρα εχει κρεμασει και σιγουρα εχει συσωρευση λιπους.
Ξεκινησα με λιγα κιλα μερα παρα μερα να κανω πουλ οβερ, πιεσεις μπαρας σε επικληνη, ανοιγματα αλτηρων σε επικληνη (ανοιχτα τα χερια στο υψος των ωμων και τα φερνω ως τους μηρους), μπαρα σε οριζοντιο παγκο...
Το θεμα ειναι οτι νιωθω πιο πρισμενο το στηθος μου και το προβλημα να ειναι πιο εντονο τωρα (αρχισα βαρη 2 εβδομαδες τωρα) .Μήπως πρεπει να κανω πχ μονο πουλ οβερ ή τιποτα άλλο για να γυμνασω ανω θωρακικους μονο? (σιγουρα αυτο ειναι λαθος)
παντως το κατω μερος του στηθους εχει πολυ "κρεας" και αν πριστει κιολας, θα γινει πιο χαλια .....
Τι ασκησεις να κανω?
συγνωμη για το μεγεθος του μυνηματος και αν σας κουρασα αλλα πιστεψτε με, εψαξα πολυ στο διαδυκτιο και το μονο που εκανα ηταν να μπερδευτω..
σας ευχαριστω εκ των προτέρων , καλη σας μερα

stereo
01-05-10, 09:41
σκεφτηκα οτι κανα δυο φοτο θα βοηθησουν

Machiavelli
01-05-10, 11:27
Αερόβια και δίαιτα θέλει για να φύγει το λίπος. Αυτά που πετυχαίνεις με τη μπάρα θα φανούν όταν φύγει.

mike1987
01-05-10, 16:13
φιλε μου ξεκινα τις προπονησεις στηθους απο κατω προς τα πανω και θα δεις διαφορες. πιεσεις σε κατακλινη ισιο επικλινη, εκτασεις σε κατακλινη και κλεισε με πουλοβερ. ολα καλα θα πανε.. :weights::welcome:

stereo
01-05-10, 18:26
ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις και για το κουραγιο ,
υπαρχει ορεξη για οτι χρειαστει, και απο γυμναστικη και απο διατροφη ...αλλα εχω απογοητευτει αρκετα, τοσο που σκεφτομαι τον πλαστικο για μια γνωμη...
Φοβαμαι μηπως η μονη λυση ειναι η χειρουργικη αφαιρεση....

γιαννης93
01-05-10, 19:28
υπερβαλεις φαινεται τοσο ασχημο.. παντως εγω πιστευω με γυμναστικη φευγει δεν ειναι τοσο μεγαλο προβλημα(δικη μου γνωμη παντα)

gj
01-05-10, 20:07
Σωπα ρε φιλε... dont worry. Οπως ειπαν και πιο πάνω αερόβια και διατροφή.
Dont panic :thumbup::thumbup:
Υπομονή και καλή επιτυχία σου εύχομαι :thumbup:

stereo
01-05-10, 21:42
Σας ευχαριστω για το κουραγιο, πως σας φαινεται αυτο το προγραμματακι για 3-4 φορες τη βδομαδα?
ΣΤΗΘΟΣ
Πιέσεις πάγκου με μπάρα
Κατακλινη-οριζοντιο-επικληνη 3 σετ σε κάθε θεση παγκου από 12 επαναληψεις
Εκτάσεις δελτοειδών με αλτήρες σε επικληνη θέση
3 σετ από 12 επαναληψεις
Πούλ όβερ θώρακος με αλτήρα
5 σετ από 12 επαναληψεις

ΠΛΑΤΗ
Πλάγιες εκτάσεις δελτοειδών με αλτήρα σε πάγκο 45ο
3 σετ από 12 επαναληψεις
Κωπηλατική με μπάρα
3 σετ από 12 επαναληψεις
Κωπηλασία με την άκρη της μπάρας
3 σετ από 12 επαναληψεις

Και 3-4 φορες τη βδομαδα αεροβια (ποδηλατο στο βουνο και τζοκινγκ)

μηπως ειναι πολλες 3-4 φορες τη βδομαδα βάρη?
ευχαριστω εκ των προτέρων και ελπιζω σε διορθώσεις και προτάσεις

gj
01-05-10, 21:59
Σας ευχαριστω για το κουραγιο, πως σας φαινεται αυτο το προγραμματακι για 3-4 φορες τη βδομαδα?
ΣΤΗΘΟΣ
Πιέσεις πάγκου με μπάρα
Κατακλινη-οριζοντιο-επικληνη 3 σετ σε κάθε θεση παγκου από 12 επαναληψεις
Εκτάσεις δελτοειδών με αλτήρες σε επικληνη θέση
3 σετ από 12 επαναληψεις
Πούλ όβερ θώρακος με αλτήρα
5 σετ από 12 επαναληψεις

ΠΛΑΤΗ
Πλάγιες εκτάσεις δελτοειδών με αλτήρα σε πάγκο 45ο
3 σετ από 12 επαναληψεις
Κωπηλατική με μπάρα
3 σετ από 12 επαναληψεις
Κωπηλασία με την άκρη της μπάρας
3 σετ από 12 επαναληψεις

Και 3-4 φορες τη βδομαδα αεροβια (ποδηλατο στο βουνο και τζοκινγκ)

μηπως ειναι πολλες 3-4 φορες τη βδομαδα βάρη?
ευχαριστω εκ των προτέρων και ελπιζω σε διορθώσεις και προτάσεις

Χέρια πόδια όμους ???

stereo
01-05-10, 22:14
Χέρια πόδια όμους ???

χερια δε πολυμπορω λογω πολλων τραυματισμων (καταγματα, εγχειρησεις..)
ποδια τα γυμναζω με το ποδηλατο εδω και κανα 2 χρονια μια χαρα..
για ομους δε ξερω ....θα ψαξω να βρω ασκησεις και θα τις ενταξω και αυτες..

mike1987
02-05-10, 19:16
φιλε stereo, δεν ειναι αναγκη να στεναχωριεσαι.. φτιαξε μια διατροφουλα που να σε καλυπτει και προσπαθησε να κανεις κανονικα την αεροβια σου. εκτος απο αυτο, κανε πους απ μερα παρα μερα.. θα βοηθησει παρα πολυ.. οσο για τα βαρη, την ημερα του στηθους κανε πιο πολυ κατακλινη!!! μη σε νοιαζει αν πρηστει.. δε παιζει ρολο.. ΔΙΑΤΡΟΦΗ-ΑΕΡΟΒΙΑ-ΒΑΡΗ.. μην αγχωνεσαι και να εχεις υπομονη.. στα βαρη, η καλυτερη ''τεχνικη'' ειναι η υπομονη και η πειθαρχια! Καλη συνεχεια!

stereo
02-05-10, 20:28
φιλε stereo, δεν ειναι αναγκη να στεναχωριεσαι.. φτιαξε μια διατροφουλα που να σε καλυπτει και προσπαθησε να κανεις κανονικα την αεροβια σου. εκτος απο αυτο, κανε πους απ μερα παρα μερα.. θα βοηθησει παρα πολυ.. οσο για τα βαρη, την ημερα του στηθους κανε πιο πολυ κατακλινη!!! μη σε νοιαζει αν πρηστει.. δε παιζει ρολο.. ΔΙΑΤΡΟΦΗ-ΑΕΡΟΒΙΑ-ΒΑΡΗ.. μην αγχωνεσαι και να εχεις υπομονη.. στα βαρη, η καλυτερη ''τεχνικη'' ειναι η υπομονη και η πειθαρχια! Καλη συνεχεια!

φιλε mike ευχαριστω πολυ αλλα επετρεψε μου μια τελευταια απορια...
την ημερα του στηθους μου λες πιο πολυ κατακλινη ....
ειχα την εντυπωση οτι πιο πολυ χρειαζομαι επικληνη και πουλ οβερ σε οριζοντιο..
αν δε σου κανει κοπο διαφωτησε με σε παρακαλω...
και κατι ακομη..ποσες φορες καθε μυικη ομαδα την εβδομαδα (δεδομενου οτι δε πλακωνομαι με πολλα βαρη) ?? 3 φορες ειναι υπερβολη??
χιλια ευχαριστω προκαταβολικα

pontios22
03-05-10, 18:32
ειδα το θεμα του φιλου και θελω να μου απαντησετε κ εμενα.
και εγω καποιο παραπανισιο λιπος στο στηθος αν και αδυνατος.
και εχω υποψιες για γυναικομαστια.αν ανεβασω κανα 2 εικονες θα μου λεγατε αν ειναι τελικα γυναικομαστια και τι μπορω να κανω γιαυτο.?

Polyneikos
05-05-10, 22:48
ειδα το θεμα του φιλου και θελω να μου απαντησετε κ εμενα.
και εγω καποιο παραπανισιο λιπος στο στηθος αν και αδυνατος.
και εχω υποψιες για γυναικομαστια.αν ανεβασω κανα 2 εικονες θα μου λεγατε αν ειναι τελικα γυναικομαστια και τι μπορω να κανω γιαυτο.?

Για βαλε.

Lexo
06-05-10, 14:07
ρε φιλαρακι μας δουλευεις? αν αυτο ειναι γυναικομαστια τοτε τι ειναι αυτοι που ερχονται στη παραλια που δουλευω λιγο συσορευμενο λιπος ειναι με προσεκτικη και καλη γυμναστικη 8α φτιαξει....η διατροφη ειναι αυτονοητη:toast:

pontios22
06-05-10, 14:24
ο μαστος κυριως ειναι μεγαλος και λιγο φουσκωτος....αν ειναι δεν υπαρχει προβλημα ακομα καλυτερα....

pontios22
08-05-10, 11:46
ρε παιδια,,
ασκησεις για το κατω μερος του στηθους που να αξιζουν μπορειτε να μου πειτε.?
γιατι με το προγραμμα που κανω μεχρι τωρα εχω δει αλλαγεσ μονο ψηλα στο στηθος...κατω τιποτα...
τι προτεινετε.?

giannis64
08-05-10, 14:46
πιεσεις με μπαρα η αλτηρες σε κατακληνη παγκο, η κρος οβερ!!! και ανοιγματα μπορεις να κανεις!!!

pontios22
08-05-10, 16:35
επειδη υπαρχει ενα ζητημα με το ποσο επικλινης πρεπει να ειναι ο επικλινης παγκος..μπορεις να μου πεις ποσο πρεπει να ειναι η κλιση του ακριβως..?

giannis64
08-05-10, 16:37
επειδη υπαρχει ενα ζητημα με το ποσο επικλινης πρεπει να ειναι ο επικλινης παγκος..μπορεις να μου πεις ποσο πρεπει να ειναι η κλιση του ακριβως..?


οχι επικλινη........... κατακλινη λεμε!!!!


σε αναλογια αντιθετη απο τον επικλινη.

pontios22
08-05-10, 16:44
ποια η διαφορα επικλινη και κατακλινη.??

giannis64
08-05-10, 16:48
ρε παιδια,,
ασκησεις για το κατω μερος του στηθους που να αξιζουν μπορειτε να μου πειτε.?
γιατι με το προγραμμα που κανω μεχρι τωρα εχω δει αλλαγεσ μονο ψηλα στο στηθος...κατω τιποτα...
τι προτεινετε.?



καλα εσυ τι ρωτησες παραπανω???????????????:bbbiceps:


ποια η διαφορα επικλινη και κατακλινη.??


κατακλινις= αντιθετη κληση απο τον επικλινη!!!!!!!!!!
επανω μερος στηθους= επιλινης, κατω μερος στηθους=κατακλινης!!! οκ???;)

επικλινης=http://www.youtube.com/watch?v=F96TX_wSAHU

pontios22
08-05-10, 16:56
http://www.ra1.gr/img/cosmetics2/aefa039.jpg
αυτο δεν ειναι επικλινης...?αρα κατακλινησ ειναι το αντιθετο...
σωσστα.?
σορρυ αν γινομαι κουραστικος αλλα με μπερδεψες..:unsure:

giannis64
08-05-10, 17:04
αυτο δεν ειναι επικλινης...? αρα κατακλινησ ειναι το αντιθετο...
σωσστα? :thumbup:

:thumbup: ΣΩΣΤΑ!!!
σορρυ αν γινομαι κουραστικος αλλα με μπερδεψες..:unsure:

..

pontios22
08-05-10, 17:08
ενταξει...καταλαβα..επιτελους:toast:
το προβλημα ειναι ομως οτι δεν μπορω να κανω τον παγκο κατακλινη..
αρα λεω να πηγαινω στο γυμναστηριο μια φορα την εβδομαδα για το στηθος...:unsure:

pontios22
14-05-10, 00:19
βρηκα αυτο το βιντεακι που δειχνει πατεντα πωσ να γυμναζεις κατω στηθος χωρις κατακλινη...
http://www.youtube.com/watch?v=01v7ZDgSOAA
για ριχτε μια ματια....
το ιδιο πραμα δεν ειναι..??:bbbiceps:

Fotis_Patra
14-05-10, 14:46
Να το ιδιο ειναι, αλλα αν ανεβασεις κιλα ισως την ακουσεις στην μεση

Littlejohn
14-05-10, 15:06
Μπορείς και μόνος σου να το εξακριβώσεις αν έχεις γυναικομαστία, με μια απλή ψιλάφηση.
Με τον αντίχειρα σου και το δείκτη πιέζεις το μέρος ακριβώς πίσω από την θηλή, αν πιάσεις-αισθανθείς κάποιο σκληρό εξόγκωμα, αυτό είναι ο αδένας που προκαλεί την γυναικομαστία. Αν όχι, η αυτό που πιάνεις είναι μαλακό, είναι απλώς λίπος...

Άλλος επίσης δείκτης ύπαρξης του αδένα , είναι η ευαισθησία (ενόχληση-πόνος) όταν πιέσεις το σημείο. Αλλά έχε υπόψην σου, ότι δεν πονάει σ`όλους (όσους έχουν γυναικομαστία) ο αδένας.

pontios22
14-05-10, 15:17
εκανα την ψιλαφηση και δεν ενιωσα κατι σκληρο..μαλλον θα ειναι λιποσ,,
θα δουλεψω αυτην την ασκηση..επισης βρηκα και ειδικεσ καμψεισ για κατω στηθος..
θα τα εφαρμοσω και θα δουμε στο μελλον..
επισης λεω να ανεβασω φοτο μου σε αλλη ενοτητα για να σχολιασετε και να κραταω ιστορικο..
;)

stereo
01-06-10, 22:05
Σας ευχαριστω για το κουραγιο, πως σας φαινεται αυτο το προγραμματακι για 3-4 φορες τη βδομαδα?
ΣΤΗΘΟΣ
Πιέσεις πάγκου με μπάρα
Κατακλινη-οριζοντιο-επικληνη 3 σετ σε κάθε θεση παγκου από 12 επαναληψεις
Εκτάσεις δελτοειδών με αλτήρες σε επικληνη θέση
3 σετ από 12 επαναληψεις
Πούλ όβερ θώρακος με αλτήρα
5 σετ από 12 επαναληψεις

ΠΛΑΤΗ
Πλάγιες εκτάσεις δελτοειδών με αλτήρα σε πάγκο 45ο
3 σετ από 12 επαναληψεις
Κωπηλατική με μπάρα
3 σετ από 12 επαναληψεις
Κωπηλασία με την άκρη της μπάρας
3 σετ από 12 επαναληψεις

Και 3-4 φορες τη βδομαδα αεροβια (ποδηλατο στο βουνο και τζοκινγκ)

μηπως ειναι πολλες 3-4 φορες τη βδομαδα βάρη?
ευχαριστω εκ των προτέρων και ελπιζω σε διορθώσεις και προτάσεις


καλησπέρα,
παραθέτω δικο μου μυνημα γιατι δυστυχως τα πραγματα δεν πηγαν οπως τα σχεδιαζα..
θέλω λοιπον να γυμνασω οσο μπορω το στηθος για μην έχει τα χαλια που μπορει κάποιος να δει σε φωτο που εχω ανεβάσει στο θέμα αυτο....
να σημειωσω οτι κανω οσο μπορω και μου επιτρεπει ο χρονος αερόβια και είχα σκοπο να κανω το παραπάνω προγραμμα με βάρη....Τα πολλα προβληματα ομως που εχω στους αγκωνες μου, δε μου αφηνουν περιθωρια για ολες αυτες τις ασκησεις..
Για να μη σας κουραζω λοιπον , αυτο που μπορω να κανω και κάνω, ειναι το εξης:
ανοιγματα με αλτηρακια 6 κιλων σε επικληνη και ισιο πάγκο απο 3 σετ των 12 επαναληψεων, και πουλόβερ με ένα αλτηρα βάρους 12 kg , 3 σετ απο 15 επαναληψεις..
Αυτο το κάνω μερα παρα μέρα, βέβαια δεν επαρκεί αλλά οτι άλλο προσπάθησα , ο αγκωνας τα 'παιξε....
μήπως να βάλω παραπάνω σετ? κιλα σιγα σιγα θα προσθέτω αλλά μηπως τοση ρουτηνα δε κάνει καλό?
μου προτεινετε κάτι άλλο??
καλο βράδυ και ευχαριστω εκ των προτέρων...

nikos1991
25-11-10, 20:20
Καλησπερα σε ολη την ομαδα!!
Ειμαι 19 ετων 188,84 κιλα και εχω ενα προβλημα που με απασχολει καιρο τωρα.Πριν 2 χρονια ζυγιζα 105 κιλα.Περσι το καλοκαιρι εχασα κιλα και εφτασα στα 73(χωρις γυμναστικη-μονο διαιτα).Εδω και ενα χρονο γυμναζομαι .Τους τελευταιους 2 μηνες καθημερινα.Εχω φτασει τα 84.Σκοπος μου ειναι περα απο το να γυμναστω να χασω το λιπος που υπαρχει στην περιοχη του στηθους.Φαινετε αρκετα ασχημα.
Οσο καιρο γυμναζομαι με ενα προγραμμα του γυμναστηριου,δεν εχω παρατηρησει τρομερες διαφορες στην εικονα.Αν σφιξω το στηθος απο μεσα εχει δημιουργηθει δυνατος μυς αλλα κρυβετε απο το λιπος.Ειδικα στο κατω μερος του στηθους που μαζευτετε.
Ηθελα να ρωτησω τη μου προτινετε..
Να παρω καποιο φαρμακο;
Να παρω παγκο να κανω γυμναστικη σπιτι;
Η στη χειροτερη καποια επεμβαση;;
ευχαριστω

GyM=life
25-11-10, 20:22
τι φαρμακα και βλακειες....επεμβαση?:shock::shock::shock:ετσι ευκολα κανεις επεμβαση?κανε στηθος και θα φυγει...:unsure:

nikos1991
25-11-10, 20:24
τι φαρμακα και βλακειες....επεμβαση?:shock::shock::shock:ετσι ευκολα κανεις επεμβαση?κανε στηθος και θα φυγει...:unsure:

κανω φιλε μου..δεν εχω αποτελεσματα..1 χρονος δεν ειναι λιγος...

GyM=life
25-11-10, 20:26
με δουλευεις?τοσο ευκολα νομιζεις φευγει το λιπος?σε ποιο μερος υπαρχει λιπος του στηθους...τι ασκησεις κανεις για στηθος...

nikos1991
25-11-10, 20:30
με δουλευεις?τοσο ευκολα νομιζεις φευγει το λιπος?σε ποιο μερος υπαρχει λιπος του στηθους...τι ασκησεις κανεις για στηθος...

Πανω οχι και τοσο..Εχει μαζευτει ποιο πολυ κατω και στο υψος της θηλης.
Πιεσεις κανω στη μηχανη-με μπαρα-με αλτηρες-στη καθετη μηχανη,πεκ ντεκ και πουλοβερ.4χ12σετ
Ο γυμναστης μου το εδωσε.

GyM=life
25-11-10, 20:33
κανε επικλινη πρωτη ασκηση με μπαρα κανε και αρνιτικεσ σε παγκο!

beefmeup
25-11-10, 20:35
κανω φιλε μου..δεν εχω αποτελεσματα..1 χρονος δεν ειναι λιγος...

φιλε ενας χρονος ειναι πολυ λιγος.

ακομα κ 10 χρονια προπονησης λιγα ειναι σε συνολο..
συνεχισε να το δουλευεις,το χειρουργιο κλπ,ειναι οι τελευταιες λυσεις σου.

sogoku
25-11-10, 20:36
τι φαρμακα και βλακειες....επεμβαση?:shock::shock::shock:ετσι ευκολα κανεις επεμβαση?κανε στηθος και θα φυγει...:unsure:



Πολυ σωστα μεν του λες οτι η επεμβαση δεν ειναι απλη υποθεση αλλα σιγουρα δεν ειναι ετσι απλα τα πραγματα του στυλ κανε παγκο και θα φυγει.
Μικρε περιμενε λιγο καιρο ισως ειναι ορμονικο και παροδικο και ενηλικιωθεις αν συνεχιζει το προβλημα να υπαρχει βλέπεις και κανεις.

Devil
25-11-10, 20:41
ποσταρε μια φοτο...

υπαρχει τιποτα σκληρο στο πισω μερος της θηλης ?

nikos1991
25-11-10, 20:45
Ευχαριστω για τις απαντησεις σας!!Αν και ψιλομπερδευτικα σιγουρα θα αποκλισω το χειρουργιο..!Ισως να εινα ορμονικο οπως λεει ο φιλος οποτε δεν μπορω να κανω τιποτα αλλο απο το να περιμενω.αναρωτιομουν μηπως υπαρχει κανα φαρμακο (νομιμο) στυλ λιποδιαλυτη,πρωτεινης που να εκανε δουλεια..

nikos1991
25-11-10, 20:53
ποσταρε μια φοτο...

υπαρχει τιποτα σκληρο στο πισω μερος της θηλης ?

http://img517.imageshack.us/img517/6516/25112010048o.jpg

δεν πιανω τιποτα τωρα δεν ξερω στα σιγουρα..

sogoku
25-11-10, 20:55
Ευχαριστω για τις απαντησεις σας!!Αν και ψιλομπερδευτικα σιγουρα θα αποκλισω το χειρουργιο..!Ισως να εινα ορμονικο οπως λεει ο φιλος οποτε δεν μπορω να κανω τιποτα αλλο απο το να περιμενω.αναρωτιομουν μηπως υπαρχει κανα φαρμακο (νομιμο) στυλ λιποδιαλυτη,πρωτεινης που να εκανε δουλεια..


Οχι δεν υπαρχει.Υπαρχουν πολλες περιπτωσεις σαν την δικη σου οι οποιες εχουν μια 'προσωρινη' γυναικομαστια η οποια αποχωρει με την ενηλικιωση.Μεχρι τοτε περιμενεις,γυμναζεσαι καλα και τρως καλα.

nikos1991
25-11-10, 20:58
Οχι δεν υπαρχει.Υπαρχουν πολλες περιπτωσεις σαν την δικη σου οι οποιες εχουν μια 'προσωρινη' γυναικομαστια η οποια αποχωρει με την ενηλικιωση.Μεχρι τοτε περιμενεις,γυμναζεσαι καλα και τρως καλα.

Μακαρι φιλε μου...θα συνεχισω να κανω αυτα που ειπες..σε ευχαριστω.

Devil
25-11-10, 20:59
http://img517.imageshack.us/img517/6516/25112010048o.jpg

δεν πιανω τιποτα τωρα δεν ξερω στα σιγουρα..

καλα απο τι φοτο δεν φαινετε το στηθος σου...

αλλα και παλι δεν θα μπορουσαμε να καταλαβουμε λογο του οτι η bf (% λιπους) ειναι ακομα αρκετα μεγαλο...

μαλλον θα πρεπει να χασεις ακομα μερικα κιλα...

GyM=life
25-11-10, 20:59
Πολυ σωστα μεν του λες οτι η επεμβαση δεν ειναι απλη υποθεση αλλα σιγουρα δεν ειναι ετσι απλα τα πραγματα του στυλ κανε παγκο και θα φυγει.
Μικρε περιμενε λιγο καιρο ισως ειναι ορμονικο και παροδικο και ενηλικιωθεις αν συνεχιζει το προβλημα να υπαρχει βλέπεις και κανεις.

φυσικα δες τις photos μ και δες το στηθος μ φιλε να δεις οτι εχω ακομα αρκετο λιπος και κανω χρονια γυμναστικη εγ ξερω οτι ειναι δυσκολο να φυγει αλλα αμα κανεις ασκησεις σωστες και σωστα κιλα με τον καιρο ολα αλλαζουν!επισης ειναι και περισσοτερο θεμα διατροφης σιγουρα...κατι π δεν ξερω αν κανει ο φιλος μας...θα μας πει=]

nikos1991
25-11-10, 21:02
καλα απο τι φοτο δεν φαινετε το στηθος σου...

αλλα και παλι δεν θα μπορουσαμε να καταλαβουμε λογο του οτι η bf (% λιπους) ειναι ακομα αρκετα μεγαλο...

μαλλον θα πρεπει να χασεις ακομα μερικα κιλα...

73 ειχα φτασει φιλε μου ..ειναι πολυ λιγα για το υψος μου..το λιπος ειχε παραμεινη...τωρα ειμαι 84 και το στηθος μου ειναι στα ιδια επιπεδα με τοτε(73 κιλα),μπορω να τα χασω παλι αλλα δν νομιζω να αλλαξουν πολλα..

nikos1991
25-11-10, 21:10
φυσικα δες τις photos μ και δες το στηθος μ φιλε να δεις οτι εχω ακομα αρκετο λιπος και κανω χρονια γυμναστικη εγ ξερω οτι ειναι δυσκολο να φυγει αλλα αμα κανεις ασκησεις σωστες και σωστα κιλα με τον καιρο ολα αλλαζουν!επισης ειναι και περισσοτερο θεμα διατροφης σιγουρα...κατι π δεν ξερω αν κανει ο φιλος μας...θα μας πει=]

Διατροφη δεν κανω κατι συγκεκριμενο..απλα τρωω οτι φτιαχνει η μανα μου,αποφευγω τα απ'εξω και καθε βραδυ εδω και 1 μηνα τρωω φρουτα και πινω τσαι.
λες να παω σε διατροφολογο;;
Δεν ξερω παντος αν ειναι λιπος η οχι αυτο που εχεις στο στηθος σου παντος εχει απλωθει ωραια και διχνει μια ομορφη εικονα!

sogoku
25-11-10, 21:11
φυσικα δες τις photos μ και δες το στηθος μ φιλε να δεις οτι εχω ακομα αρκετο λιπος και κανω χρονια γυμναστικη εγ ξερω οτι ειναι δυσκολο να φυγει αλλα αμα κανεις ασκησεις σωστες και σωστα κιλα με τον καιρο ολα αλλαζουν!επισης ειναι και περισσοτερο θεμα διατροφης σιγουρα...κατι π δεν ξερω αν κανει ο φιλος μας...θα μας πει=]


Συμφωνω απλα η ενσταση μου ηταν ως προσ την 'τοπικη' γυμναστικη η οποια θα βελτιωσει τα πραγματα.Σιγουρα θελει γυμναστικη και να πεσει σε λιπος αλλα αν εχει οντως γυναικομαστια θα συνεχιζει να υπαρχει το προβλημα σε μικροτερο βαθμο σιγουρα.

GyM=life
25-11-10, 21:19
Διατροφη δεν κανω κατι συγκεκριμενο..απλα τρωω οτι φτιαχνει η μανα μου,αποφευγω τα απ'εξω και καθε βραδυ εδω και 1 μηνα τρωω φρουτα και πινω τσαι.
λες να παω σε διατροφολογο;;
Δεν ξερω παντος αν ειναι λιπος η οχι αυτο που εχεις στο στηθος σου παντος εχει απλωθει ωραια και διχνει μια ομορφη εικονα!

εγω σου προτεινω να ασχοληθεις με το φορουμ να διαβασεις λιγο περι διατροφης να βγαλεις μια διατροφη και να ξεκινησεις να την κανεις σωστα κανοντας παραλληλα και γυμναστικη ετσι..

GyM=life
25-11-10, 21:19
Συμφωνω απλα η ενσταση μου ηταν ως προσ την 'τοπικη' γυμναστικη η οποια θα βελτιωσει τα πραγματα.Σιγουρα θελει γυμναστικη και να πεσει σε λιπος αλλα αν εχει οντως γυναικομαστια θα συνεχιζει να υπαρχει το προβλημα σε μικροτερο βαθμο σιγουρα.

ναι εχεις δικιο...

nikos1991
25-11-10, 21:21
εγω σου προτεινω να ασχοληθεις με το φορουμ να διαβασεις λιγο περι διατροφης να βγαλεις μια διατροφη και να ξεκινησεις να την κανεις σωστα κανοντας παραλληλα και γυμναστικη ετσι..

οκ φιλε μου thnx κ παλι!!!θα τ ψαξω

Marine
25-11-10, 22:43
οκ φιλε μου thnx κ παλι!!!θα τ ψαξω

cardio και διατροφη...


οτι ειχες παει 73 κιλα δεν μου λεει κατι..

ησουν ενας fat-skinny που λενε οι Αμερικανοι..

τρωγε καλα,γυμνασου καλα και να ξερεις οτι και gyno να εχεις μετα τα 21-22 συνηθως εξαφανιζεται και φτιαχνει μονο του. :thumbup:

Titanium
25-11-10, 22:57
ποσταρε μια φοτο...

υπαρχει τιποτα σκληρο στο πισω μερος της θηλης ?

Γιατι τι σημενει αφτο????:unsure:

Devil
26-11-10, 00:34
Γιατι τι σημενει αφτο????:unsure:

σημαινει οτι εχει κατι σκληρο πισω απο τη θηλη...:P:P:P

ειναι μια ενδειξη γυναικομαστιας....

οτι εχει σχηματιστει αδενας....

Galthazar
26-11-10, 00:46
εκτος απο τα βαρη βαλε και την αεροβια στην ζωη σου...και προπαντων διατροφη χαμηλη σε υδατανθρακες λιπαρα!!Το Α και το Ω

Titanium
26-11-10, 01:14
σημαινει οτι εχει κατι σκληρο πισω απο τη θηλη...:P:P:P

ειναι μια ενδειξη γυναικομαστιας....

οτι εχει σχηματιστει αδενας....

:shock:Σοβαρα????εγω ειχα βγαλει ενα τετιο σκληρο πισω απο την ρωγα αλλα εφιγε μονο του...WTF?????

El Topo
26-11-10, 02:10
φιλε ενας χρονος ειναι πολυ λιγος.

ακομα κ 10 χρονια προπονησης λιγα ειναι σε συνολο..
συνεχισε να το δουλευεις,το χειρουργιο κλπ,ειναι οι τελευταιες λυσεις σου.

Καλά άμα σε 10 χρόνια δεν έβλεπε βελτίωση στο πρόβλημά του, δεν θα έβλεπε ποτέ!

Φίλε, συνέχισε σωστή προπόνηση και πολλές επαναλήψεις ώστε να καεί όσο περισσότερο λίπος γίνεται και αν δε δεις καμία βελτίωση στον επόμενο χρόνο, μπορείς να μιλήσεις με κάποιον ειδικό.
Μόνο αν είναι έντονο το πρόβλημα όμως, όχι για ψύλλου πήδημα...

beefmeup
26-11-10, 02:25
κανω φιλε μου..δεν εχω αποτελεσματα..1 χρονος δεν ειναι λιγος...


φιλε ενας χρονος ειναι πολυ λιγος.

ακομα κ 10 χρονια προπονησης λιγα ειναι σε συνολο..
συνεχισε να το δουλευεις,το χειρουργιο κλπ,ειναι οι τελευταιες λυσεις σου.


Καλά άμα σε 10 χρόνια δεν έβλεπε βελτίωση στο πρόβλημά του, δεν θα έβλεπε ποτέ!


φιλε,προπονητικα του ειπα οτι ειναι λιγος ενας χρονος,οχι σε σχεση με το προβλημα του..γιαυτο εγραψα "σε συνολο".
κ αυτο εννοω κ με τα 10 χρονια,οτι ακομα κ αυτα προπονητικα λιγος χρονος ειναι.

stereo
28-11-10, 16:35
Διατροφη δεν κανω κατι συγκεκριμενο..απλα τρωω οτι φτιαχνει η μανα μου,αποφευγω τα απ'εξω και καθε βραδυ εδω και 1 μηνα τρωω φρουτα και πινω τσαι.
λες να παω σε διατροφολογο;;
Δεν ξερω παντος αν ειναι λιπος η οχι αυτο που εχεις στο στηθος σου παντος εχει απλωθει ωραια και διχνει μια ομορφη εικονα!

φιλαρακι φρουτα με προσοχη και ειδικα το βραδυ.....
φρουκτοζη παραπανω = λιπος

Noobas
21-12-10, 23:28
γειά σας παιδιά είμαι σε πρόγραμμα ογκου και ενώ έχει σφίξει και δυναμώσει αρκετά το στήθος και έχει ανοίξει ο θώρακας παρόλαυτά δεν λέω να χάσω λίπος που έχει μαζευτεί σε αυτό το σημείο. να αρχίσω να ανησυχώ ? τα συμπληρώματα πρωτείνης που έχω σκοπό να πάρω μήπως χειροτερέψουν την κατάσταση? ευχαριστώ.

Dreiko
21-12-10, 23:31
γειά σας παιδιά είμαι σε πρόγραμμα ογκου και ενώ έχει σφίξει και δυναμώσει αρκετά το στήθος και έχει ανοίξει ο θώρακας παρόλαυτά δεν λέω να χάσω λίπος που έχει μαζευτεί σε αυτό το σημείο. να αρχίσω να ανησυχώ ? τα συμπληρώματα πρωτείνης που έχω σκοπό να πάρω μήπως χειροτερέψουν την κατάσταση? ευχαριστώ.

η πρωτεινη(αμα ειναι whey απλη και οχι mass και δε ξερω γω...)δε προκειται να σου δημιουργησει προβλημα...η διατροφη σου το δημιουργει αυτο...;)

Noobas
21-12-10, 23:34
έχω αρχίσει να προσέχω πολύ την διατροφή μου κι έχω κόψει τα πολύ παχυντικά παλιά έτρωγα πολύ απέξω πριν ξεκινήσω γυμναστήριο. το θέμα είναι το πώς θα φύγει. με σωστή διατροφή και ασκηση θα φύγει κάποια στιγμή ?

Dreiko
21-12-10, 23:35
έχω αρχίσει να προσέχω πολύ την διατροφή μου κι έχω κόψει τα πολύ παχυντικά παλιά έτρωγα πολύ απέξω πριν ξεκινήσω γυμναστήριο. το θέμα είναι το πώς θα φύγει. με σωστή διατροφή και ασκηση θα φύγει κάποια στιγμή ?

ναι ρε συ dont worry...που το εχεις μαζεψει??χαμηλα εκει στη ρωγα ε??

Noobas
21-12-10, 23:38
ω ναι :cry: παίζει κάποια άσκηση που να βοθάει πιο πολύ στο χάσιμο λίπους? πιο πολύ δουλέω πάγκο ίσιο, εκτάσεις με αλτήρες και pullover με αλτήρα.

Dreiko
21-12-10, 23:41
ω ναι :cry: παίζει κάποια άσκηση που να βοθάει πιο πολύ στο χάσιμο λίπους? πιο πολύ δουλέω πάγκο ίσιο, εκτάσεις με αλτήρες και pullover με αλτήρα.

οχι δεν παιζουν ρολο οι ασκησεις εκει,μονο διατροφη...
να σε ρωτησω..ποσο ετων εισαι?

Noobas
21-12-10, 23:41
24 είμαι

Dreiko
21-12-10, 23:44
24 είμαι

ρωταω γιατι αμα ησουν στην εφηβεια μπορει να ηταν και γυναικομαστια...οχι πως τωρα δε μπορει...(αληθεια το εχεις ελεγξει αυτο το ενδεχομενο?)

Noobas
21-12-10, 23:45
για να πω την αλήθεια όχι αλλά σε περίπτωση τέτοια να υποθέσω μιλάμε για εγχείρηση ?αυτό είναι θέμα ορμονολόγου?

Dreiko
21-12-10, 23:54
για να πω την αλήθεια όχι αλλά σε περίπτωση τέτοια να υποθέσω μιλάμε για εγχείρηση ?αυτό είναι θέμα ορμονολόγου?

οχι αναγκαστικα...και παθολογος μπορει να κανει την διαγνωση εχω την εντυπωση...κανε τη διατροφη σου,αμα θες ποσταρε την στις διατροφες κιολας,και πηγαινε αμα ειναι και σε κανα ειδικο να το δει για να σου φυγει η απορια;)

Noobas
21-12-10, 23:55
ευχαριστώ πάρα πολύ. για τις απαντήσεις και καλές γιορτες

Dreiko
21-12-10, 23:57
ευχαριστώ πάρα πολύ. για τις απαντήσεις και καλές γιορτες

να σαι καλα...καλες γιορτες:toast:

Pavlos17
22-12-10, 00:13
γιατι ρε ντρεικο,ο εφηβος δεν μπορει να μαζεψει λιπος στο στηθος?:P ειναι αναγκαστικα γυναικομαστια?

Dreiko
22-12-10, 00:16
γιατι ρε ντρεικο,ο εφηβος δεν μπορει να μαζεψει λιπος στο στηθος?:P ειναι αναγκαστικα γυναικομαστια?



ρωταω γιατι αμα ησουν στην εφηβεια μπορει να ηταν και γυναικομαστια...οχι πως τωρα δε μπορει...(αληθεια το εχεις ελεγξει αυτο το ενδεχομενο?)

που ανεφερα εγω το αναγκαστικα?:unsure:εγω "μπορει" ειπα...

Pavlos17
22-12-10, 13:39
που ανεφερα εγω το αναγκαστικα?:unsure:εγω "μπορει" ειπα...

δικο μου λαθος τοτε :P

nicknick
30-12-10, 22:47
Το ιδιο προβλημα εχω και εγω.. εμενα παντωσ συγγεκριμενα με βοηθησε εκτος απο την μειωση του λιπους και η μειωση του μυικου ογκου.Καθως ο μυσ του στηθους οσο αναπτυσοταν πιεζε το λιπος με αποτελεσμα να φαινεται ακομα πιο πρισμενη η ρωγα.. και εγω στην προσπαθεια ειμαι κανω διατροφη για γραμμωση και καλη προπονηση, ελπιζω να το μειωσω αρκετα το προβλημα..

the_mechanic
07-05-11, 14:30
η γυναικομαστια πωσ καταπολεμειται?με αγωγη η μονο με εγχειριση?

the_mechanic
07-05-11, 14:35
παιδες συγνωμη που δεν απαντησα τοσο καιρο εχασα μεσα σε κανα 8μηνο 30κιλα περιπου μετα οταν μπηκα φανταρος για ενα χρονο εκανα ασκησεις οπωσ καμσεις και διζυγο απολυ8ηκα και τωρα στο γυμναστηριο παιζω 90κιλα παγκο διζυγο βγαζω 8 επαναληψεις με επιπλεον 15κιλα πανω μου αλλα απ τι φαινεται γυναικομαστια ειναι γιατι το πανω κοματι ειναι ωραιο εχω αρκετη φλεβικοτητα ενω κατω υπαρχει ενα 8εμα:shock:

Το ιδιο εχω παθει κ εγω.εχασα πιτσιρικασ 15 kg σε 4 μηνεσ περιπου.Χωρισ σωστη διατροφη η γυμναστικη απλα επειδη δεν ετρωγα τιποτα σχεδον.παντα ειχα λιποσ στο στηθοσ γενικα.με την αεροβια επεφτε λιγο αλ ποτε εντελως.αλ δεν νομιζω να τιθεται θεμα γυναικομαστιας ρε παιδια.απλα διατροφης

Devil
07-05-11, 16:34
η γυναικομαστια πωσ καταπολεμειται?με αγωγη η μονο με εγχειριση?

αν ψαξεις στο ιντερνετ θα βρεις διαφορες αγωγες.... αλλα δεν νομιζω οτι μπορει να υπαρχει καποιος γιατρος που θα σου δωσει το οκ.... βεβαια δεν ξερει κανεις αν δουλευουν γιατι τα αποτελεσματα ειναι αγνωστα....

αρα η μοναδικη λυση μεχρι στιγμης ειναι το χειρουργιο....

TToni Shark
07-05-11, 16:40
Πιστεύω ότι με καλή διατροφή και γυμναστική,τα πράγματα βελτιώνονται κατά πολύ:weights:

Devil
07-05-11, 16:41
Πιστεύω ότι με καλή διατροφή και γυμναστική,τα πράγματα βελτιώνονται κατά πολύ:weights:

αν ειναι θεμα ορμονων τοτε πολυ δυσκολα....

the_mechanic
07-05-11, 17:40
Παιζει πολυ σημαντικο ρολο κ η προδιαθεση του οργανισμου.Δηλαδη που παιρνει το λιπος ο καθενας.αλλοι παιρνουν στη λεκανη ασ πουμε

beatshooter
24-05-11, 23:26
Τετοιο ορμονολογικο προβλημα γυναικομαστιας μπορει να βρεθει απο εξετασεις αιματος?

Socratis100
26-05-11, 19:16
Ερωτηση
γενικα εχω ενα σφικτο στηθος,αλλα το σημειο της ρογας με πεθαινει.Ενω το στηθος ειναι σφιχτο,η ρογα ειναι καπως πλαδαρη:):):)
Κανω πολυ pull over για να φτιαξω το σημειο αυτο,αλλα δεν εχω δει και πολλες διαφορες.Επιπλεον ακουσα οτι καλο ειναι να κανουμε διζυγο.Οταν κανω τρικεφαλα κανω διζυγο[βυθισεις]αλλα δεν πιανει στηθος[πρεπει να φερω πιο μπροστα το σωμα?]

gym
26-05-11, 19:24
Ερωτηση
γενικα εχω ενα σφικτο στηθος,αλλα το σημειο της ρογας με πεθαινει.Ενω το στηθος ειναι σφιχτο,η ρογα ειναι καπως πλαδαρη:):):)
Κανω πολυ pull over για να φτιαξω το σημειο αυτο,αλλα δεν εχω δει και πολλες διαφορες.Επιπλεον ακουσα οτι καλο ειναι να κανουμε διζυγο.Οταν κανω τρικεφαλα κανω διζυγο[βυθισεις]αλλα δεν πιανει στηθος[πρεπει να φερω πιο μπροστα το σωμα?]

βυθισεις για στηθος εισαι λιγο διαγωνια και οι αγκωνες ανοιχτα στο πλαι ανοιγουν,....
βυθισεις για τρικεφαλο εισαι καθετος και οι αγκωνες κλειστα ,σαν να γλυφουν τα πλευρα σου...

terataki
26-05-11, 20:07
τα βαρη δεν εχουν καμια σχεση με αυτο...το θεμα ειναι να πεσεις σε λιπος για να φυγει κ απτο στηθος.οτι ασκησεις κανεις κλπ δεν θα βοηθησουν σε τιποτα

PanosSK
26-02-12, 22:54
τα βαρη δεν εχουν καμια σχεση με αυτο...το θεμα ειναι να πεσεις σε λιπος για να φυγει κ απτο στηθος.οτι ασκησεις κανεις κλπ δεν θα βοηθησουν σε τιποτα

Συγνωμη να ρωτησω κατι εγω ? Δηλαδη αν ειναι θεμα διατροφης δεν γινεται να συνδιασεις διατροφη ογκου αλλα και χασιμο λιπους απτο στηθος ? ? ?

Konstantinos!
27-02-12, 04:17
Συγνωμη να ρωτησω κατι εγω ? Δηλαδη αν ειναι θεμα διατροφης δεν γινεται να συνδιασεις διατροφη ογκου αλλα και χασιμο λιπους απτο στηθος ? ? ?


Το ποσοστό λίπους που θα έχεις εξαρτάται κυρίως από τη διατροφή σου πέρα από γενετικούς παράγοντες.Από εκεί και πέρα, ναι ,μπορείς να πέσεις σε λίπος και να αυξήσεις τη μυική σου μάζα με πολύ καλή διατροφή ,χωρίς ατασθαλίες (ζάχαρη,τηγανητά,πολλά λιπαρά) . Γενικά με μια σωστή διατροφή θα δεις αποτελέσματα.

SGP
27-02-12, 04:43
λοιπον εαν δεν ορμονολιγο οιστρογονα κλτπ και ειναι απλα συσσωρευμενο λιπος με διαιτα κτλπ μην περιμενε αποτελεσματα ισα ισα οσο μεγαλωνει το στηθος τοσο θα πρηζετε η ρωγα και θα ειναι χειροτερο
λυσεις:λιποαναρωφηση καλο αποτελεσμα χωρις σημαδια
τομη:πολυ καλο αποτελεσμα με πολλα σημαδια....