PDA

Επιστροφή στο Forum : τραυματισμος και απωλεια μυικης μαζας



orestis89
09-05-12, 02:59
παιδια καλησπέρα.ειμαι καινουριος στο forum.θελω να σας ρωτησω(ελπιζω να μην γελασετε).ημουν στον ογκο για περιπου 5-6 μηνες.και την τελευταια βδομαδα επαθα ενα ατυχημα στο ποδι μου που θα με κρατησει εξω απο το γυμναστηριο.τωρα χωρις γυμναστικη θα χαθει η μυικη μαζα που εχω αποκτησει?

CapoFighter
09-05-12, 20:21
παιδια καλησπέρα.ειμαι καινουριος στο forum.θελω να σας ρωτησω(ελπιζω να μην γελασετε).ημουν στον ογκο για περιπου 5-6 μηνες.και την τελευταια βδομαδα επαθα ενα ατυχημα στο ποδι μου που θα με κρατησει εξω απο το γυμναστηριο.τωρα χωρις γυμναστικη θα χαθει η μυικη μαζα που εχω αποκτησει?

κρατωντας μια διατροφη υψηλη σε πρωτεινες τοτε μπορεις να αποτρεψεις να χασεις την "μυικη σου μαζα"...
Γιατι θα σε κρατησει εξω απο το γυμναστηριο ο τραυματισμος στο ποδι? Ειναι κατι σοβαρο(αν θελεις απαντας...):thumbup:

procop
09-05-12, 23:30
παιδια καλησπέρα.ειμαι καινουριος στο forum.θελω να σας ρωτησω(ελπιζω να μην γελασετε).ημουν στον ογκο για περιπου 5-6 μηνες.και την τελευταια βδομαδα επαθα ενα ατυχημα στο ποδι μου που θα με κρατησει εξω απο το γυμναστηριο.τωρα χωρις γυμναστικη θα χαθει η μυικη μαζα που εχω αποκτησει?

οτως οπως ειπε και ο capo,πρεπει να διατηρεις υψηλα πρωτεινη,και θα σ προτεινα να μην εχεις πολυ υδατανθρακα και ξεφυγεις!και εγω σε παρομοια φαση ειμαι,καπως ετσι το κοντρολαρω

orestis89
11-05-12, 23:49
sas euxaristo paidia gia tis ameses apantiseis..epatha diastremma sti podoknimiki k tha kathiso kanena mina ekso apo to gymnastirio.gi auto to logo sas rotisa

procop
12-05-12, 00:36
sas euxaristo paidia gia tis ameses apantiseis..epatha diastremma sti podoknimiki k tha kathiso kanena mina ekso apo to gymnastirio.gi auto to logo sas rotisa

αν εχεις σοβαρο διαστρεμμα(2ου προς τριτου βαθμου),προσεχε παρα πολυ την αποκατασταση,αν αρχισεις να το πατας μπορεις να κανεις,ασκησεις οπως παγκο,βυθισεις,μονοζυγο για συντηρηση.Γενικα προσεξε να μην το ζοριζεις,εγω επαθα δυνατο διαστρεμμα απο πτωση με μηχανη,και εχω 9 μηνες και ακομη ποναει,sprint δεν μπορω να κανω φαντασου ακομη,βεβαια εσυ μπορει να εχει ηπιου βαθμου.περαστικα