PDA

Επιστροφή στο Forum : Ultra Mass (Stacker 2)



sneepur
10-05-12, 21:14
καλησπερα στο team του bodybuilding.gr αλλα και στα μελη του..ειμαι νεο μελος στο forum σας και θα ηθελα να σας κανω μια ερωτηση για την ULTRA MASS /4500g (STACKER 2) την οποια αγορσα προσφατα..

44853


44852


ειμαι 22 ετων,70 κιλα και 1.75 υψος..με τη γυμαστικη ασχολουμε περιστασιακα..την ειχα παρατησει για περιπου ενα χρονο και ξεκινησα παλι αυτη τη βδομαδα..Αυτο που θα ηθελα να σας ρωτησω για την ULTRA MASS ειναι,ποσα scoops/μερα να παιρνω και ποιες ωρες..Δηλαδη το πρωι μαζι με πρωινο και μετα τη προπονηση κατευθειαν ή μετα την προπονηση εχοντας περασει 4-5 ωρες? Δηλαδη αν γνωριζετε ειναι ταχειας αποροφησης και κανει να την παιρνω "καπακι" στα αποδυτηρια ή μετα το μετα-προπονητικο μου γευμα.

Ευχαριστω.

s0k0s
10-05-12, 21:20
44788

2 σκουπ (το δευτερο με βουναλακι) μετα την προπονηση ειναι οκ.

Οσο για πρωινο ή αλλη στιγμη της ημερας, αναλογα με την διατροφη σου.


ps. κοιτα να μην εχει λειξει η πρωτεινη σου.

sneepur
10-05-12, 21:32
δηλαδη αμεσως μετα την προπονηση να πιω το ροφημα? κατευθειαν ?
αυτο που θα ηθελα να μαθω καλυτερα ειναι αν ειναι ταχειας αποροφησης οπως ανεφερα και πιο πανω.
εχει whey isolate & whey concntrate η Ultra Mass στα συστατικα της

s0k0s
10-05-12, 21:46
δηλαδη αμεσως μετα την προπονηση να πιω το ροφημα? κατευθειαν ?
αυτο που θα ηθελα να μαθω καλυτερα ειναι αν ειναι ταχειας αποροφησης οπως ανεφερα και πιο πανω.
εχει whey isolate & whey concntrate η Ultra Mass στα συστατικα της

Ασε 5 λεπτα να ηρεμησεις λιγο και μετα πιες.

Στο αλλο ψιλο μπερδευομαι οποτε δεν απανταω.

houyasnoopy
24-05-12, 12:54
Γεια σας παιδια ηθελα να ρωτησω.Εδω και κανενα 2μηνο παιρνω αυτην την φορμουλα αυξησης μαζας.Δεν το διαλεξα εγω αλλα απο το μαγαζι που το πηρα οταν ρωτησα ο πωλητης μου προτεινε αυτο που εχει και μηδεν ζαχαρη και μου ειπε οτι σε περιπου 3 μηνες θα δω διαφορα.Παρεπιπτοντως γυμναζομαι 8 μηνες τωρα.Και παιρνω 2 σκουπ με το γαλα το πρωι και 4 σκουπ με νερο μετα την γυμναστικη.Θα δω οντως διαφορα?ειναι καλη η δοσολογια?χρειαζομαι πληροφοριες.


46094


46095

panakos
24-05-12, 13:48
καλησπερα φιλαρακο μου!την παιρνεις 2 μηνες και δεν εχεις δει διαφορα?:unsure::unsure:

stratosg7
16-06-12, 20:55
τελικα κανει δουλεια?

alex94gr
05-07-12, 19:09
Και εμένα μου πρότειναν την συγκεκριμένη φόρμουλα και θα ήθελα αν γνωρίζει κάποιος αν όντως είναι καλή....(όπως μου ανέφεραν στο κατάστημα) ???:welcome:

vaggan
05-07-12, 19:16
παιδια το παλικαρι εβαλε τοσο λιπος που ειναι κλεισμενο για εμφανισεις στο μιστερ ολυπια γιαυτο δεν απανταει:green::P

alex94gr
05-07-12, 21:24
Πάντως παιδιά από γεύση είναι πολύ καλή ..(σοκολάτα)..!!!!!!!!!!!!!!:thumbup:

Eugene Gen
26-02-13, 11:09
kai egw paides skeutome na parw tin idia... telika a3izi na ti pari kaneis ( prwteini ongou ) i mia kathari + katharw idatantrka ?
3exasa na sas pw oti exw pari 2 fores prwteini ongou .. ida diafora sta kila ala ida k diafora me gali se pososta lipous ...:(


*** Γραφε με ελληνικους χαρακτηρες,ειναι κανονας του φορουμ.Mods Team ***

panakos
26-02-13, 13:16
kai egw paides skeutome na parw tin idia... telika a3izi na ti pari kaneis ( prwteini ongou ) i mia kathari + katharw idatantrka ?
3exasa na sas pw oti exw pari 2 fores prwteini ongou .. ida diafora sta kila ala ida k diafora me gali se pososta lipous ...:(


*** Γραφε με ελληνικους χαρακτηρες,ειναι κανονας του φορουμ.Mods Team ***

λογικο ν αδεις διαφορα και στα ποσοστα του λιπους...δνε γινεται να βαζεις μονο καθαρο μυικο ογκο χωρις λιπος..
φυσικα καλυτερη επιλογη ειναι η καθαρη πρωτεινη +υδατανθρακα..εκει υπολογιζεις και καλυτερα την αναλογια που θες εσυ...

Gamatos
30-07-13, 11:54
Παιδια επειδη συνεχεια διαβαζω που λενε εδω μεσα για πρωτεινες whey και πρωτεινες ογκου θελω να ρωτησω η ultra mass της stacker 2 ειναι τελικα καλη ή ειναι και αυτη μια κλασσικη πρωτεινη ογκου γτ βλεπω οτι εχει μια καλη αναλογια πρωτεινης- υδατανθρακα αν και δεν ξερω ποσο τις % ειναι η πρωτεινη και καθολου ζαχαρη...

dimitrispump
30-07-13, 20:59
Παιδια επειδη συνεχεια διαβαζω που λενε εδω μεσα για πρωτεινες whey και πρωτεινες ογκου θελω να ρωτησω η ultra mass της stacker 2 ειναι τελικα καλη ή ειναι και αυτη μια κλασσικη πρωτεινη ογκου γτ βλεπω οτι εχει μια καλη αναλογια πρωτεινης- υδατανθρακα αν και δεν ξερω ποσο τις % ειναι η πρωτεινη και καθολου ζαχαρη...

20% πρωτεινη περιπου ειναι,στην ουσια υδατανθρακα πληρωνεις.

Gamatos
31-07-13, 16:16
μαλιστα... μια ηλιθια ερωτηση που εχω να κανω... Επειδη δεν εχει ζαχαρη μεσα σημαινει οτι δεν δινει πολυ λιπος σε σχεση με αλλες ή αυτο που παιζει σημαντικο ρολο ειναι οι υδατανθρακες που περιεχει;

dimitrispump
31-07-13, 20:42
μαλιστα... μια ηλιθια ερωτηση που εχω να κανω... Επειδη δεν εχει ζαχαρη μεσα σημαινει οτι δεν δινει πολυ λιπος σε σχεση με αλλες ή αυτο που παιζει σημαντικο ρολο ειναι οι υδατανθρακες που περιεχει;

μετα την γυμναστικη που την επερνα, ειχα παρει 110 γραμμαρια δηλαδη τη μιση ποσοτητα που λεει, δεν ειδα να πηρα λιπος,δεν δοκιμασα να πιω περισσοτερο,κυριως για μετα τα βαρη ειναι αν την παρεις κ μεσα στη μερα για να σθμπληρωσεις θα ξεφυγεις σιγουρα

Gamatos
01-08-13, 19:40
Ε λογικα αν δεν πηρες λιπος δεν πρεπει να δεινει γτ ετσι μου ειπε και καποιος φιλος που χρησιμοποιησε κανονικη δοσολογια και υποστηριξε οτι λογο οτι δεν εχει μαλλον καθολου ζαχαρη. Τωρα δεν ξερω τι ισχυει

SkullWolf
03-12-14, 12:40
καλησπέρα..Eκανα ενα search αλλα δεν βρηκα κατι για την συγκεκριμενη πρωτεινη. τίποτα εντύπωσης έχουμε ?








89544
89545


τελικά υπαρχή ας το σβήσει κάποιος δε το είχα προσέξει

raiden
14-01-15, 20:17
Πολυ καλη πρωτεινουλα για καποιον που θελει εξτρα θερμιδες , με πολυ γλυκια γευση (σοκολατα ) και διαλυεται ευκολα . Στα τρια σκουπακια η δοση ειναι μια χαρα !!

HasheSss
16-01-15, 13:34
Ότι πιο καλό έχω δοκιμάσει σε γεύση βανίλιας! Αν και είμαι πολύ περισσότερο της σοκολάτας η βανίλια της μου είχε κάνει φοβερή εντύπωση!:green:

LEGPRESS
29-01-15, 00:51
σ ενα φιλο μου προτεινε ο πωλητης στα xtreme τη γευση cookies....τη δοκιμασα κι ειναι απιστευτη κατα τη γνωμη αν και γενικα η στακερ το χει με τις γευσεις

animal rules
04-04-15, 17:41
καλησπερα παιδια
το εχω παρει 2 φορες και ειδα αρκετο ποιοτικο ογκο με λιγο λοιπος διοτι εχει και αρκετη ζαχαρη

sobral
04-04-15, 19:32
καλησπερα παιδια
το εχω παρει 2 φορες και ειδα αρκετο ποιοτικο ογκο με λιγο λοιπος διοτι εχει και αρκετη ζαχαρη

μηδέν ζάχαρη έχει, σύμφωνα πάντα με την ετικέτα.

juggler
04-04-15, 23:34
Και εγω 2 συσκευασιες ηδη με χρηση μονο μετα την προπονηση(+προσθετη whey στο shaker) και θα την επαιρνα παλι ανετα.Καποιες φορες την εβδομαδα την χρησιμοποιω και σαν γευμα πριν το πρωινο...
Τα ποσοστα λιπους μου παραμενουν τα ιδια..μεχρι στιγμης τουλαχιστον.Παντως απο 4 διαφορετικες gainers που εχω χρησιμοποιησει,εχει μααακραν την καλυτερη διαλυτοτητα.

animal rules
05-04-15, 14:20
αν και ειμαι καινουργιος στο site πυστευω πως mass gainer χωρις εστω και λιγο ζαχαρη δεν γεινετε

ΑΘΛΗΤΗΣ
04-09-15, 12:16
Η συσκευασία άλλαξε τελευταία και σας την παρουσιάζουμε μαζί με το νέο πινακάκι συστατικών.

97407

97408

Κρίνοντας από την προηγούμενη σαιζόν που είχε μεγάλη ζήτηση, έχουμε παραγγείλει άπειρες σακούλες
για να είμαστε έτοιμοι! Οι γεύσεις της, από τις κορυφαίες, αν και αυτό πάντα είναι υποκειμενικό.

Βγαίνει μόνο σε συσκευασία 10lb, αν και έχουμε προτείνει στην εταιρία να την βγάλει και σε 5lb.
Ίσως να εισακουστούμε κάποια στιγμή…

ΑΘΛΗΤΗΣ
09-11-15, 13:31
Ήρθε τελικά η Ultra Mass και σε πιο μικρή συσκευασία, 2270gr.
Δείτε την εδώ στο e-shop (http://athlitis.gr/simpliromata/afkiseis-varous/ultra-mass-2270g-stacker-2/).

Metalhead|T|
24-11-15, 01:00
Προστέθηκε στο stack ,η παραπάνω πρωτείνη,σε γευση cookies..

Με μια πρώτη ματιά είδα μια πολυ προσεγμένη συσκευασία,και ενα πολύ ωραίο concept.

Ο τροπος που την χρησιμοποιώ ειναι σπασμένες 2-3 δόσεις μεσα στη μέρα 1δοση πρωτ+1δοση complete oats...

Η πρωτείνη εχει πολυ διακριτικό κ λεπτό αρωμα μπισκότο,διαλύεται πανευκολα χωρίς να αφηνει κομματια,και εχει επίσης πολυ ωραία υφή....

Εχω μολις 2 μερες που την εχω ανοιξει,οποτε αφήνω το review ανοιχτό για να επανέλθω μετα απο 1 βδομαδα να γράψω εντυπώσεις...

zourlomandias
03-12-15, 14:40
καλησπέρα σας
είμαι καινούργιος δεν εχω ξανα παρει συμπλήρωμα και πηγα ενα καταστημα και μ πρότειναν αυτο το συμπλήρωμα ( Ultra Mass (Stacker 2) )
αν το χρησιμοπειο στην δοσεις που χρειάζεται και μ προτεινουν θα πάρω περιτο βαρος ; (μ πρότειναν και multi vitamine 100tabs, ειμαι 1.78 και 70κιλα)

Ευάγγελος619
23-02-16, 18:49
Καλή πρωτείνουλα φαίνεται,μόλις τελειώσω την Serious Mass λέω να πάρω,αλλά ρε παιδιά κοίταξα πιο πάνω τις φωτογραφίες και στην μια λέει Per 220gr 42gr πρωτείνης και στην άλλη φωτο λέει Per 30gr 42gr πρωτείνης....τι παίζει εδώ?




102943102944:unsure:

Polyneikos
23-02-16, 21:06
Καλή πρωτείνουλα φαίνεται,μόλις τελειώσω την Serious Mass λέω να πάρω,αλλά ρε παιδιά κοίταξα πιο πάνω τις φωτογραφίες και στην μια λέει Per 220gr 42gr πρωτείνης και στην άλλη φωτο λέει Per 30gr 42gr πρωτείνης....τι παίζει εδώ?




http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=102943&stc=1http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=102944&stc=1:unsure:


Νομιζω ότι πρέπει να είναι απλα τυπογραφικό λάθος, καθώς η ποσότητα υδατανθρακων-πρωτεινης κτλ, βγαίνουν στα 220, δεν προκύπτει κάτι άλλο.
Εμπιστέψου το τελευταίο πινακάκι, που είναι Updated:thumbup:

Andreas.
05-03-16, 23:19
Ειχα παει σημερα να ξαναπαρω την stacker 2 ultra mass, μιας και ειχα καλα αποτελεσματα! αλλα το προβλημα ήταν ότι άλλαξε η συσκευασια παλι (ετσι μου ειπανε) σε stacker europe ultra mass (κατι ετσι), με αποτελεσμα να μην ειχαν την ιδια για να την ξαναπαρω! το προβλημα ήταν ότι η καινουργια είχε πολυ διαφορετικα στοιχεια απο την stacker 2, με αρκετη ζαχαρη και για αυτο αλλαξα γνωμη και δεν την πηρα!

Metalhead|T|
05-03-16, 23:26
Απευθυνθηκες σε αποκλειστικό αντιπρόσωπο? Τελευταία είχα αγοράσει την εν λόγω πρωτεΐνη από το eshop του φόρουμ (κατάστημα Αθλητης) αλλά δε γνωρίζω να σου πω για αυτό που λες! Ρίξε μόνος σ μια ματια

Στάλθηκε από το ZTE Blade A450 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Andreas.
08-03-16, 23:52
Εμμ στο καταστημα των X-TREME SPORTS πηγα...!! Αυτο μου ειχανε πει! "Οτι αυτη που λες ειναι η παλια" και λεει του αλλου "για κοιταξε μηπως μας εμεινε καμια να δωσουμε του παιδιου"..!

beefmeup
09-03-16, 15:14
οποτε το προβλημα σου ποιο ειναι?
αν αλλαξε η συσταση του προιοντος, δεν μπορεις να κανεις κ πολλα για αυτο.

LuNaT1C
09-03-16, 17:20
Είναι δυνατόν να έχει 160γρ υδατάνθρακα απο πηγες δεξτρόζη κτλ και να έχει 0!!!? Ζάχαρη ? Πρέπει να είναι κάποιος τελείως άσχετος για να το πιστέψει... Αναφέρομαι στην παλαιότερη συσκευασία και το πινακακι της...

Στάλθηκε από το Vodafone Smart ultra 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

sobral
10-03-16, 16:07
Είναι δυνατόν να έχει 160γρ υδατάνθρακα απο πηγες δεξτρόζη κτλ και να έχει 0!!!? Ζάχαρη ? Πρέπει να είναι κάποιος τελείως άσχετος για να το πιστέψει... Αναφέρομαι στην παλαιότερη συσκευασία και το πινακακι της...

Στάλθηκε από το Vodafone Smart ultra 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πριν πεις τον χαρακτηρισμό "άσχετος" ρώτα και κάποιον που ξέρει καλύτερα από σένα κάποια πράγματα ή τουλάχιστον μην βιαστείς να απαντήσεις κάτι που δεν ισχύει επακριβώς...

Λοιπόν, η τωρινή ετικέτα είναι η παρακάτω:

103401

Άρα έχουμε 5γρ sugars. Αυτό συμβαίνει λόγω της διαφορετικής νομοθεσίας σε κάθε χώρα του κόσμου, ακόμη και μεταξύ χωρών της Ευρώπης. Αυτό που χαρακτηρίζουν ως sugars στην Ολλανδία και σε άλλες χώρες είναι ο δισακχαρίτης -> γλυκόζη+φρουκτόζη. Οι υπόλοιποι σακχαρίτες θεωρούνται απλοί υδατάνθρακες στην ετικέτα αλλά όχι sugars. Έτσι βγαίνει αυτό το χαμηλό ποσοστό σακχάρων στην ετικέτα της Ultra Mass.

beefmeup
10-03-16, 16:32
ο,τι εγραψε ο Γιωργος..
παιδια εχουμε αναφερθει παρα πολλες φορες στο θεμα αυτο, γιατι δεν ειναι η πρωτη φορα που το παρατηρει καποιος ειδικα σε φορμουλες ογκου..
καλο ειναι πριν περνατε σε διαφορα συμπερασματα κ ψαχνετε να βγαλετε λαγους απο το καπελο να διαβαζετε λιγο η εστω να ρωτατε:thumbup:

Andreas.
11-03-16, 04:34
οποτε το προβλημα σου ποιο ειναι?
αν αλλαξε η συσταση του προιοντος, δεν μπορεις να κανεις κ πολλα για αυτο.

απλα το ανεφερα!

LuNaT1C
11-03-16, 10:26
Δηλαδή για την προηγούμενη ετικέτα που έγραφε 160gr carbs εκ των οποίων 0 ζάχαρη (και ενώ τα sources είναι δεξτρόζη κτλ) τι ισχύει...?

Άσχετο είπα αυτόν που θα την αγοράζει σκεπτόμενος ότι ΔΕΝ ΈΧΕΙ ΖΆΧΑΡΗ, όχι αυτός που ξέρουν τι τρώνε μην αρπάζεστε χωρίς λόγο...

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

GEORGE2226
12-03-16, 18:45
την εχει δοκιμασει κανεις τωρα τελευταια ? ειναι ποιοτικη πρωτεινη ογκου ή βαζεις μονο λιπος ??

Feth
12-03-16, 18:53
την εχει δοκιμασει κανεις τωρα τελευταια ? ειναι ποιοτικη πρωτεινη ογκου ή βαζεις μονο λιπος ??

πως θα σου βαλει λιπος δλδ

manolis.
09-07-16, 18:47
καλησπερα.εχει δοκιμασει κανεις γευση σοκολατα?σκοπευω να παρω την ultra mass, απλα σε τι γευση δεν ξερω.

Eggbo
10-07-16, 16:18
καλησπερα.εχει δοκιμασει κανεις γευση σοκολατα?σκοπευω να παρω την ultra mass, απλα σε τι γευση δεν ξερω.

ιδικα απο πρωτεινη ογκου δυσκολα να σε απογοητευση η σοκολατα. παρτην αφοβα. εγω προσωπικα οτι σοκολατα εχω πιει μ'αρεσε. εκτος της powerman hellas :P

manolis.
10-07-16, 17:48
τοτε μαλλον σοκολατα θα παρω.σε ευχαριστω.

manolis.
04-08-16, 18:06
καλησπερα παιδια.μια ερωτηση.πηρα εχτεσ την stacker 2 ultra mass,εχω μια απορια οσο αναφορα την δοσολογια,να πω και ενα ευχαριστω στο καταστημα αθλητης για την εξυπηρετηση και το δωρακι,λεει 220γ ειναι η δοση.επειδη πρωτη φορα περνω με τοσο υδατανθρακα πρωτεινη επαθα λιγο πλακα οταν ειδα το σεικερ να γεμιζει με σκονη πιο πανω απο την μεση.πειτε σας παρακαλω οτι εχω κανει καποιο λαθος και οτ ιδε πρεπει να το πιο ολο αυτο!!!συγνωμη που ανοιξα καινουριο θεμα με την ultra mass αφου υπαρχει.

Polyneikos
04-08-16, 18:39
Φιλε δεν εχει γίνει κάποιο λάθος .
Ως γνωστόν , οι φόρμουλες αύξησης βάρους, ή αλλιώς πρωτεϊνες "όγκου" όπως έχει επικρατήσει στην αργκό των γυμναστηριών, σου δίνουν μια μεγάλη ποσότητα θερμιδών/πρωτεϊνων/υδατανθράκων.
Οπως έχω ξαναγράψει, η γνώμη μου είναι ότι με την μισή ποσότητα, παίρνεις την ιδανική ποσότητα πρωτεϊνης , με αρκετες θερμίδες.
Αρα μπορείς να βάλεις και και 110 προιοντος, αλλά σίγουρα δεν έχει κάνει κάτι λάθος.

υ.γ. Δεν υπήρχε λόγος να ανοίξεις νέο θέμα, σου το συγχώνευσα με το ήδη υπάρχων.

manolis.
04-08-16, 20:22
καπως ετσι το σκεφτηκα κι εγω.βασικα θα περνω 110γ κατα τισ 12 σαν γευμα και 110 αμεσως μετα την προπονηση.και θα γραψω εντυπωσεις μολις μου τελειωσει!

ns13
15-09-16, 05:38
Ενας φιλος μου χαρισε την εν λογω πρωτεινη αλλα το θεμα ειναι οτι η σακουλα ηταν ανοιχτη.Απο οτι μου ειπε ειχε παρει μονο 3 σκουπ 2 μηνες πριν αλλα δεν ηταν σιγουρος οτι την ειχε κλεισει.Εβαλα 1 σκουπ σε 250μλ νερο για δοκιμη και ανακατεψα με κουταλι.Η γευση της μου φανηκε πολυ περιεργη.νερουλη θα ελεγα,σαν να εχει χασει τη γευση καπως,δεν μπορω να το εξηγησω ακριβως.Επισης ειχε μαυρα κομματακια τα οποια φανταζομαι ειναι λογω της γευσης cookies and cream,σωστα?Καταλαβαινω οτι θα πρεπει να δοκιμασω απο μονος μου ωστε να κρινω και σε μεγαλυτερη δοση,παρολαυτα θα ηθελα να μου πει καποιος απο σας αν ειχε παρομοια εμπειρια με ανοιχτη πρωτεινη,χαλαει η γευση?χαλαει εξολοκληρου και πεταμα?Τα φωτα σας παρακαλω.

Eggbo
15-09-16, 08:23
Ενας φιλος μου χαρισε την εν λογω πρωτεινη αλλα το θεμα ειναι οτι η σακουλα ηταν ανοιχτη.Απο οτι μου ειπε ειχε παρει μονο 3 σκουπ 2 μηνες πριν αλλα δεν ηταν σιγουρος οτι την ειχε κλεισει.Εβαλα 1 σκουπ σε 250μλ νερο για δοκιμη και ανακατεψα με κουταλι.Η γευση της μου φανηκε πολυ περιεργη.νερουλη θα ελεγα,σαν να εχει χασει τη γευση καπως,δεν μπορω να το εξηγησω ακριβως.Επισης ειχε μαυρα κομματακια τα οποια φανταζομαι ειναι λογω της γευσης cookies and cream,σωστα?Καταλαβαινω οτι θα πρεπει να δοκιμασω απο μονος μου ωστε να κρινω και σε μεγαλυτερη δοση,παρολαυτα θα ηθελα να μου πει καποιος απο σας αν ειχε παρομοια εμπειρια με ανοιχτη πρωτεινη,χαλαει η γευση?χαλαει εξολοκληρου και πεταμα?Τα φωτα σας παρακαλω.

Δεν ειναι απο τις σακουλες πιυ κλεινουν? Ημερομενια ληξης αν ειναι κομπλε και δεν την ειχε στο παταρι με υγρασια πιθανον να μην εχει τιποτα! Δεν την ξερω την πρωτεινη αλλα. Δε νομιζω να χεις θεμα. Πικριζει η γευση? Το χρωμα ειναι "μουχλα"?

ns13
15-09-16, 16:39
Δεν ειναι απο τις σακουλες πιυ κλεινουν? Ημερομενια ληξης αν ειναι κομπλε και δεν την ειχε στο παταρι με υγρασια πιθανον να μην εχει τιποτα! Δεν την ξερω την πρωτεινη αλλα. Δε νομιζω να χεις θεμα. Πικριζει η γευση? Το χρωμα ειναι "μουχλα"?

Η σακουλα κλεινει κανονικα,αυτος δεν την ειχε κλεισει...Η ημερομηνια ληξης ειναι κομπλε αλλα η γευση με προβληματισε,θα δοκιμασω αλλη μια φορα για να ειμαι σιγουρος.

Eggbo
16-09-16, 09:59
Η σακουλα κλεινει κανονικα,αυτος δεν την ειχε κλεισει...Η ημερομηνια ληξης ειναι κομπλε αλλα η γευση με προβληματισε,θα δοκιμασω αλλη μια φορα για να ειμαι σιγουρος.

Η γευση ισως αλλοιώθηκε απο την υγρασια (υποθεση κανω) η επειδη ηταν ανοιχτη καιρο

sobral
16-09-16, 21:38
Εάν την έχει ανοιχτή πολύ καιρό, καλύτερα να μην το ρισκάρεις. Αν ήταν κουτί θα σου έλεγα οκ, αλλά τώρα σε σακούλα και μάλιστα ανοιχτή, προτιμότερο είναι να πάρεις μία καινούργια. Σαν προϊόν είναι πολύ καλό.

ns13
16-09-16, 22:59
Απο οτι μου ειπε ο φιλος μου η σακουλα πρεπει να ανοιξε οταν την τυλιξε για να μου τη φερει,ξαναδοκιμασα λοιπον 2 σκουπ σε γαλα αυτην την φορα και επαθα πλακα με την γευση της.Μαλλον εβαλα πολυ νερο την πρωτη φορα γιαυτο μου φανηκε νερουλη στο 1 σκουπ.Στομαχικες διαταραχες καθολου οποτε θα τιμηθει δεοντως.Sobral απο τετοιου ειδους πρωτεινες μου εχει κανει τρομερη εντυπωση η Mass Gainz της iForce,και εκει που νομιζα οτι δεν υπαρχει στην Ελλαδα,μολις ανακαλυψα οτι την φερνει ο ΑΘΛΗΤΗΣ.Θα δοκιμαστει σιγουρα στο προσεχες μελλον.

LuNaT1C
22-12-16, 00:32
Την παίρνω και εγώ από σήμερα... μισή δόση μετά την προπόνηση... Μου φαίνεται αρκετά γλυκιά (σοκολάτα) καλή γεύση...
Δε ξέρω όποτε είχα δοκιμάσει να φάω κάτι πολύ γλυκό...(πχ μέλι) κάπως μου έρχεται... είναι φυσιολογικό? :)

NASSER
22-12-16, 14:20
Φυσιολογικό είναι. Μην αγχώνεσαι. Και η μισή δόση είναι αρκετή για μετά την προπόνηση.

LuNaT1C
24-12-16, 03:27
Κυρίως την θέλω για να ανεβάσω τα carbs που δυσκολεύομαι να φάω...
Μέχρι στιγμής όλα οκ !

ΑΘΛΗΤΗΣ
27-01-17, 13:34
Είναι πλέον διαθέσιμη και σε μικρότερη συσκευασία, 2250γρ. Δείτε την εδώ. (http://athlitis.gr/simpliromata/afkiseis-varous/ultra-mass-2270g-stacker-2/)

113313