PDA

Επιστροφή στο Forum : X-plode+ Hardcore (Sci-MX)



Lucif3r
11-05-12, 17:42
44861

44862

Kανεις για το συγκεκριμενο προιον?

Αν υπηρχε θεμα σορρυ δε βρηκα κατι

Lucif3r
11-05-12, 21:26
καμια γνωμη κανεις?

beefmeup
11-05-12, 23:13
φιλε σε αυτο το φορουμ δεν εχουμε γνωμη για συμπληρωματα..ασχολουμαστε με αλλα θεματα.
-----------------------------
λοιπον το καλο εδω ειναι πως δεν εχουν μπλεντ(αχταρμα δλδ).
απο κει κ περα εχει καλα συστατικακια,αλλα κ καποια που δεν θα επρεπε ισως να τα εχει(αργινινη)..
κ οι δοσεις ειναι οκ..σε ποσας ας πουμε θα δεις 3γρ κιτρουλινη κ 2γρ β-αλανινη?σε πολυ λιγα..

απο κει κ περα ειναι θεμα τιμης..

Lucif3r
12-05-12, 01:45
φιλε σε αυτο το φορουμ δεν εχουμε γνωμη για συμπληρωματα..ασχολουμαστε με αλλα θεματα.
-----------------------------
λοιπον το καλο εδω ειναι πως δεν εχουν μπλεντ(αχταρμα δλδ).
απο κει κ περα εχει καλα συστατικακια,αλλα κ καποια που δεν θα επρεπε ισως να τα εχει(αργινινη)..
κ οι δοσεις ειναι οκ..σε ποσας ας πουμε θα δεις 3γρ κιτρουλινη κ 2γρ β-αλανινη?σε πολυ λιγα..

απο κει κ περα ειναι θεμα τιμης..

Thanks! κ γω το ιδιο σκεφτομουν
Κατι αλλο..η γλυκερινη ειναι must?

beefmeup
12-05-12, 01:46
μπα οχι δεν ειναι..
απλα κανει καλη δουλεια..;)

Lucif3r
12-05-12, 01:50
μπα οχι δεν ειναι..
απλα κανει καλη δουλεια..;)

οκ ευχαριστω :toast:

amateur666
13-09-12, 00:26
53414


Serving Size: 2 Scoops (20g)
Servings Per Container: 20

Energy 75.2Kcal
Protein 13g
Carbohydrate 5.6g
Fat 0g

MUSCLE POWER INGREDIENTS PER 20G SERVING

Dextrose Monohydrate - rapid muscle glucose pre-load 5000mg
Arginine Alpha-Ketoglutarate - nitric oxide power and pump activator 3000mg
Citrulline Malate - lactic acid and ammonia reduction 3000mg
Beta-Alanine - boosts muscle energy output 2000mg
L-lysine - muscle nitrogen preservation 1000mg
L-taurine - crucial muscle building block 1000mg
L-glutamine - ultimate muscle volumiser 1000mg
L-tyrosine - focus, concentration and determination 1000mg
Siberian Ginseng - anti fatigue energy tonic 500mg
Guarana - herbal energiser with natural caffeine 500m

beefmeup
14-09-12, 09:26
χαριτωμενο ειναι..απο καποια συστατικα εχει καλες δοσεις..
η αργινινη ειναι λιγο ανεπικαιρη ομως..

amateur666
15-09-12, 17:37
ναι κ εμενα να μ αρεσε κ δεν ειναι κ ακριβο..αμα αντι γ δεξτοζη ειχε κρεατινη μονουδρικη θα ηταν μαματο!..

GEORGE2226
05-08-13, 20:11
Έχει δοκιμάσει κανείς αυτό το προϊόν? Πως σας φαίνεται?

sobral
05-08-13, 21:44
http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?20898-X-PLODE-Hardcore-(Sci-MX)

αναζήτηση my friend ;)

herculas
27-10-13, 15:52
Λοιπόν όπως έγραψα και σε άλλο θέμα , ξεκίνησα πριν από μερικές μέρες.
Αρχικά 1,5 σκουπ και μετά 2 .
Η γεύση είναι blackcurrant ( μαύρο φραγκοστάφυλο) .
Είναι πολύ γλυκιά για εμένα και σε συνδιασμό με τη χημικίλα ας πούμε ότι πίνεται .

Στην προπόνηση είδα διαφορά στο θέμα της αντοχής και στο ότι έμπαινα στα σετ πιο γρήγορα .
Επαναλήψεις αυξήθηκαν αφού πλέον είχα ανάσες για να τις βγάλω.
Τσιμπήματα , μουδιάσματα κλπ από την αλανίνη δεν είδα καθόλου.
Πρίξημο κατά τη διάρκεια όπως συνήθως , δεν είδα αισθητή διαφορά , αλλά έχω την εντύπωση ότι το πρήξιμο παρέμενε εκεί αρκετή ώρα αφού είχα φύγει από το γυμναστήριο.

Θα αυξήσω ποσότητα στα 2,5 σκουπ και μετά στα 3 και βλέπουμε .

herculas
30-10-13, 01:01
Μετά απο 2 προπονήσεις με 2,5 σκουπς :

Τα τσιμπήματα από την αλανίνη εμφανίστηκαν , διαταραχές στομάχου κλπ μηδενικές , λίγη ανησυχία μάλλον λόγω του Guarana (δεν πίνω καφέ ποτέ ) αλλά σε ελεγχόμενο σημείο ( όχι όπως παλιά με κάτι εφεδρίνες και ψευτοεφεδρίνες που γινόσουνα πύραυλος ).
Επίσης μάλλον τα πρηξίματα που παραμένουν στους μυς αρκετή ώρα ισχύουν , όπως και το ανέβασμα σε επαναλήψεις και γενικά η αντοχή .
Σε θέμα δύναμης δε μπορώ να ξέρω γιατί μετά απο 4 χρόνια απουσίας δεν έχω φτάσει σε κιλά που έπαιζα πριν ακόμα .
Βελτίωση υπάρχει από προπόνηση σε προπόνηση αλλά μάλλον δεν οφείλεται σε συμπληρώματα.
Κρασαρίσματα και λοιπά φαινόμενα απόντα.

Μόνο σημείο αρνητικό ( μάλλον ) , είναι ότι φεύγω από το γυμναστήριο και ακόμα ρεύομαι τη φραγκοσταφυλίλα !

Θα πάω και στα 3 σκούπς να δω και μάλλον εκεί θα μείνω .

herculas
21-11-13, 22:40
Τελείωσα το κουτί των 400 γρ.
Δόση στα 3 scoup.
Προσοχή όμως οι δόσεις είναι στα 20γρ δηλαδή στα 2 scoups .
Άρα από 27/10 έως και σήμερα με 4 προπονήσεις τη βδομάδα πάει το κουτάκι.
Άρα μιλάμε για λιγότερο από μήνα.

Τα τσιμπήματα απο αλανίνη μόνο για 2 μέρες τα ένοιωσα μετά τίποτα.
Σίγουρα έδωσε παρατεταμένα σε χρόνο πρηξίματα , ενέργεια και αντοχή για πιο πολλά σετ , δύναμη μάλλον από τίποτα έως και καθόλου(αν και δεν υπόσχεται κάτι τέτοιο για να είμαι δίκαιος).
Στο στομάχι έκατσε καλά αν και το ρέψιμό του διαρκούσε κανά δίωρο.
Τη γεύση τη συνήθισα (blackcurrant ) αλλά όχι και ότι μου άρεσε.
Κρασάρισμα δεν είδα .

Γενικά καλό αλλά μόνο σε σύγκριση με κάποιο άλλο θα δω τι έγινε.


Επόμενο μάλλον θα είναι το Nox-Pump του συντρόφου Yates .

KDD
05-12-13, 11:21
ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΣΤΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΚΑΙ ΜΟΘ ΕΒΓΑΛΕ ΑΡΚΕΤΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΠΕΣΕ ΒΑΡΗ ΕΠΙΣΗΣ Η ΓΕΥΣΗ ΠΑΡΑΞΕΝΗ ΑΛΛΑ ΠΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΛΛΑ.

salvator
05-12-13, 14:33
BEEFMEUP οταν λες δεν θα επρεπε να υπαρχει αργινινη??

Lainus
13-12-13, 22:15
Ψάχνω από τώρα το επόμενο pre-workout μου για όταν τελειώσει το enduro boost της ίδιας εταιρείας και μάλλον καταλήγω σ' αυτό... Απλά ήθελα να ρωτήσω αν θα μπορούσε να συνδυαστεί καλά με 1-2 ταμπλέτες Kre-Alkalyn της EFX ή αν θα υπάρχει θέμα με κάποια από τα συστατικά αν συνδυαστούν... Καμιά γνώμη?

sobral
14-12-13, 02:29
Ψάχνω από τώρα το επόμενο pre-workout μου για όταν τελειώσει το enduro boost της ίδιας εταιρείας και μάλλον καταλήγω σ' αυτό... Απλά ήθελα να ρωτήσω αν θα μπορούσε να συνδυαστεί καλά με 1-2 ταμπλέτες Kre-Alkalyn της EFX ή αν θα υπάρχει θέμα με κάποια από τα συστατικά αν συνδυαστούν... Καμιά γνώμη?

όχι ίσα ίσα, άμα του βάλεις κ κρεατίνη τα έχει όλα μετά!! ;) Δοκίμασε το και θα σου πάει μια χαρά είμαι σίγουρος!

Ίων Δραγούμης
14-12-13, 05:34
απο κει κ περα εχει καλα συστατικακια,αλλα κ καποια που δεν θα επρεπε ισως να τα εχει(αργινινη)..


Γιατί ίσως να μην έπρεπε να είχε αργινίνη;;

Mikekan
14-12-13, 07:54
Μαλλον γιατι ειναι αχρείαστη.

Ίων Δραγούμης
14-12-13, 08:41
Μαλλον γιατι ειναι αχρείαστη.

Ως προεξασκητικό,ε;; Και πως το τεκμηριώνουμε ότι η AAKG είναι αχρείαστη;;

Lainus
14-12-13, 11:06
όχι ίσα ίσα, άμα του βάλεις κ κρεατίνη τα έχει όλα μετά!! ;) Δοκίμασε το και θα σου πάει μια χαρά είμαι σίγουρος!

Δοκιμές σε κάνα μήνα, ρωτάω από τώρα για να οργανώσω τα οικονομικά!! ;-) Αξίζει τα παραπάνω λεφτά η πατενταρισμένη ή να ρίξω μέσα 3 γρ από μιά άλλη μονουδρική?

sobral
14-12-13, 12:40
Δοκιμές σε κάνα μήνα, ρωτάω από τώρα για να οργανώσω τα οικονομικά!! ;-) Αξίζει τα παραπάνω λεφτά η πατενταρισμένη ή να ρίξω μέσα 3 γρ από μιά άλλη μονουδρική?

Μπα καλύτερα μονουδρική, φθηνά και τίμια.:P

Lainus
14-12-13, 12:52
Μπα καλύτερα μονουδρική, φθηνά και τίμια.:P

Τέλεια, ευχαριστώ Sobral, καλή δύναμη! Μόλις το δοκιμάσω, αφήνω review!

beefmeup
14-12-13, 13:11
Ως προεξασκητικό,ε;; Και πως το τεκμηριώνουμε ότι η AAKG είναι αχρείαστη;;

το εχουμε τεκμηριωσει προ πολλου σε διαφορα θεματα με διαφορα συμπληρωματα τετοιου τυπου..
μελετες υπαρχουν για οποιον ενδιαφερεται κ εχουν ανεβει κ στο φορουμ μεσα σε θεματα.
κ το συγκεκριμενο καλυτερα πχ να ειχε περισοτερη ταυρινη,παρα γλουταμινη.
κ η δεξτροζη δεν κανει κατι εκει,εκτος αν εισαι χαμηλα σε υ/α μεσα στην μερα κ θες ενα boost πριν την προπονα..

prasino
14-12-13, 13:16
To δοκιμαζω τωρα, σε υποστηριζει καλα μεσα στην προπονηση,χωριs ομωs να σου δινει φοβερη ενταση.....

Ίων Δραγούμης
15-12-13, 08:35
το εχουμε τεκμηριωσει προ πολλου σε διαφορα θεματα με διαφορα συμπληρωματα τετοιου τυπου..
μελετες υπαρχουν για οποιον ενδιαφερεται κ εχουν ανεβει κ στο φορουμ μεσα σε θεματα.
κ το συγκεκριμενο καλυτερα πχ να ειχε περισοτερη ταυρινη,παρα γλουταμινη.
κ η δεξτροζη δεν κανει κατι εκει,εκτος αν εισαι χαμηλα σε υ/α μεσα στην μερα κ θες ενα boost πριν την προπονα..

Ναι για τα υπόλοιπα γνωρίζω πως λειτουργούν. Για την AAKG νόμιζα το ακριβώς αντίθετο σύμφωνα με αυτά που "άκουγα",αλλά δεν το είχα ψάξει. Ευχαριστώ πάντως,θα ψάξω για τις μελέτες.. :toast:

Lainus
11-01-14, 00:23
Σήμερα μου ήρθε στα χέρια και μόλις το άνοιξα για να το πάρω μάτι είδα ότι μέσα η σκόνη ήταν λίγο σα τσιμέντο... αλλού μαλακή κανονικά, αλλού σα πέτρα! Ημερομηνία λήξης-συσκευασία όλα κανονικά... Ξέρει κανείς τί παίζει?? Μου θύμισε λίγο τις τελευταίες δόσεις του Essential Amino Energy της ON που "έσκαβα" τη σκόνη με το κουτάλι για να βγει ποσότητα αρκετή για το scoop!

herculas
11-01-14, 15:18
Και το δικό μου , με το που πήγα σπίτι και το άνοιξα είχε σβολιάσει όλο από την υγρασία.
Εκλεισα καλά το κουτί και το κούνησα ανελέητα .
Όλα μετά μιά χαρά.Αν έβρισκα κανά mikr;o κομμάτι το έσπαζα με το scoop.

Lainus
11-01-14, 15:29
Αν είναι ασφαλές δε με πειράζει που πέτρωσε... στην τελική το βάζω μεσ' το αμάξι της μάνας μου, έτσι όπως οδηγάει μετά από μια βόλτα θα μου το γυρίσει micronized... :green:

Και ελπίζω να μην έχει διαφορά στην επίδραση του! Σε 45' θα το τεστάρω...

spirus
01-04-14, 10:20
καλημερα,
καποιο προσφατο review?

Lainus
06-04-14, 12:38
Έχοντας τελειώσει ένα κουτί των 800gr μπορώ να το συστήσω ανεπιφύλακτα! Τρελή υποστήριξη κατά τη διάρκεια της προπόνησης. Λίγα πράματα από διεγερτικά, εγώ το έπαιρνα με μία κάψουλα 200μγ καφεΐνης και 1 κάψουλα πράσινου τσαγιού για το κάτι παραπάνω. Βγήκαν πολύ δυνατές προπονήσεις και δε crashαρε ποτέ!

Ίσως βέβαια είναι καλύτερα να πάρεις το κουτί των 400γρ για να μη συνηθίσεις...

Μπορείς να βάλεις και 3γρ Monohydrate, δουλεύει καλούτσικα!

tolisvolos
25-04-14, 23:52
na rwthsw kati paides???me to pou teleiwnei to kouti(400g) thelei relax i sinexizeis kanonika???kai kati allo...prepei na pineis polu nero thn periodo pou to xrhsimopoieis??

MANOS123
26-04-14, 11:42
na rwthsw kati paides???me to pou teleiwnei to kouti(400g) thelei relax i sinexizeis kanonika???kai kati allo...prepei na pineis polu nero thn periodo pou to xrhsimopoieis?? αστο για λιγο καλο θα σου κανει. Εννοητε αυτό ετσι και αλλιως πρεπει να πίνεις πολύ νερο και για θεμα υγειας :weights:

jam
27-04-14, 04:12
δεν εχει κατι μεσα που χρειαζετε κυκλο , αρα δεν κανει διαφορα να το κοψεις . Δεν παιζει ρολο ο νερο αλλα ουτοσιαλλος να πινεις παντα αρκετο

και γραφουμε ελληνικα

Apostolis666
06-09-14, 00:10
το πήρα σγμερα , δεν τρελαθηκα . Το pump και το burst της warrior Lab ήταν καλυτερα αλλα είχαν 9 gr ζαχαρη και δεν τα ηθελα . εχω και εναν πόνο στον αυχένα αλλα δεν είμαι σιγουρος οτι είναι απο το νιτρικο . Αnyway δεν θα το ξανάπερνα

Source Of Energy
06-09-14, 13:10
το πήρα σγμερα , δεν τρελαθηκα . Το pump και το burst της warrior Lab ήταν καλυτερα αλλα είχαν 9 gr ζαχαρη και δεν τα ηθελα . εχω και εναν πόνο στον αυχένα αλλα δεν είμαι σιγουρος οτι είναι απο το νιτρικο . Αnyway δεν θα το ξανάπερνα

Σίγουρα δεν οφείλεται στο νιτρικό ο πόνος στον αυχένα;P ίσως ειχες κανενα τράβηγμα/απότομη κίνηση!!

Apostolis666
14-10-14, 02:34
Ντάξει , τώρα που τελειώνει το κουτί , αν φας καλά όλη μέρα , ξαπλάρεις και τσιμπήσεις 2-2μιση scoop νιστικός , εντάξει δίνει τρελή τσίτα και αρκετή δύναμη .. είμουν λίγο άδικος πρίν .. τελικά ίσως να το ξαναπάρω . μου έφτιαχνε την διάθεση και δεν ήθελα να φύγω από το γυμναστήριο .. αυτό το τσίμπημα της β-αλανίνης δεν το αντέχω με τπτ . αλλά λίγο ακριβό για τόσο λίγο που έιναι

capo
14-10-14, 20:25
για μενα η sci mx ειναι πανακριβη και δεν ειναι κατι ιδιαιτερο τα προιοντα της

beefmeup
01-02-15, 16:20
καμια αλλη αποψη εχουμε γιαυτο εδω?
το εχω στα υποψιν για δοκιμη..

sobral
02-02-15, 01:14
καμια αλλη αποψη εχουμε γιαυτο εδω?
το εχω στα υποψιν για δοκιμη..

Το εχω δοκιμασει δυο φορες και νομιζα πως ειχα αφησει κ review αλλα εκανα λαθος. :unsure:
Παμε λοιπον. Ιδανικο για διαρκεια στην προπονηση. Η β-αλανινη, το εχω ξαναπει ειναι απ τα αγαπημενα μου συστατικα, δουλευει εξαιρετικα κ την περιεχει σε καλη ποσοτητα. Απο πρηξιματα επισης ικανοποιητικα. Απο διεγερση, παρ'ολο που για τα δικα μου δεδομενα ηταν μια χαρα, θα σημειωσω πως γι αυτους που εχουν μαθει στα πολλα διεγερτικα ή στα πιο φορτωμενα στιμς διαφορων τυπων περαν της καφεινης, θα τους φανει soft. Αλλα επειδη η εταιρια απευθυνεται κυριως σε ενα πιο "αθλητικο" κοινο κ προσεχει για να μην εχει θεματα με απαγορευμενα στιμς κτλ χρησιμοποιει καφεινη απο φυσικη πηγη γκουαρανα. Για να καταλαβετε, μου θυμισε αρκετα το muscle bomb της reflex. Αν θες να σε βαραει κατακουτελα πας σε αλλο. Αν θες αντοχη, διαρκεια κ καποια πρηξιματακια ειναι πολυ καλο! Εγω το προτεινω με κρεατινη κ γινεται πληρεστατο.:toast:

raiden
03-02-15, 02:11
Φαίνεται ιδανικό για την περίπτωση μου , λογω ευαισθησιας στην καφεΐνη .. φιλε sobral θα σε εμπιστευτω και θα επανελθω με εντυπωσεις .

Metalhead|T|
04-02-15, 00:32
το εχω και εγω στο ραφι για δοκιμη σε πορτοκάλι,αλλα ακομα δεν το εχω ανοιξει!!!..φαινεται καλό...πιστευω θα ταιριάξει στον τρόπο και στις απαιτήσεις μου μεσα στην προπονηση ;)

Αλεξανδρος Κυπρος
28-02-15, 12:59
λοιπον το συγκεκριμενο νιτρικο το χρησημοποιω τωρα στα 2 σκουπ,εχω να πω οτι ειναι το καλυτερο που εχω δοκιμασει ποτε ειναι πολυ ακριβο αλλα αξιζει,τσιτα καθολου με κανει ετοιμο για την επομενη προπονηση,με κανει να μην θελω να φυγω απο τα βαρη,γευση τελεια (blackcurrant),ωραια πρηξιματα φανταστειτε οτι δεν υπαρχει κρεατινη μεσα

storm68
09-03-15, 15:18
Το είδα σήμερα στο e-shop του forum σε φοβερή τιμή, στα 39,70€ το μεγάλο κουτί των 800gr! Μιας και είναι το αγαπημένο μου PreWorkout θα πάρω 2-3 να έχω…

raiden
11-03-15, 00:55
39,70 ?? Αν και ετοιμαζομουν για το pv-7 νομιζω πως θα περιμενει λιγο και θα κανω ενα τσεκ πρωτα σ αυτο .

iovas
27-03-15, 00:51
Eντάξει, δεν γίνεται να μην γράψω κριτική γι 'αυτό.
Επανέρχομαι από σοβαρό τραυματισμό,και είναι το πρώτο prewo που παίρνω φέτος.Σήμερα ήταν η τρίτη προπόνηση που το πήρα και είμαι πραγματικά ευχαριστημένος!Γεύση orange:8/10
Διαλυτότητα:9/10
Πρηξίματα:10/10
'' Τσίτες'':6/10
Δύναμη:9/10
Επίσης μου δίνει διάρκεια στην προπόνηση,νιώθω μέχρι το τελευταίο σέτ την ωραία επίδρασή του..αλλά το ωραιότερο είναι τα πρηξίματα!!Μιλάμε για ΤΟΥΜΠΑΝΙΑΖΜΑ:green::green: ,και δεν το περίμενα.
Σημ. η διατροφή μου είναι ψηλά σε υδατάνθρακα-νηστεύω όλες τις μέρες από κρέας-
Θα επανέλθω με το τέλος των 800gr

beefmeup
27-03-15, 00:56
ωραια κ εσυ με εφτιαξες..ειχα παρει ενα κουτι αλλα ακομα δεν το εχω δοκιμασει..
το ειχα παρει περισοτερο για πρηξιματα κ οχι τοσο για "τσιτες" ,οποτε μακαρι να μου βγει κ μενα ετσι καλο..

Metalhead|T|
27-03-15, 02:12
κ εγω το εχω ακομα να κάθεται ,μιας και ειμαι σταθερος αυτο τον καιρο στο PV7 ...εχω κατλαηξει μετα απο αρκετα που εχω δοκιμασει οτι προτιμω την ομαλη εκβαση της προπονησης,με καλό φοκους και πρηξίματα,παρα με τσίτες και ''φτερουγισματα''.....

ελπιζω το συγκεκριμενο να βγεί ετσι,παρα την ποσοτητα καφεινης που εχει :welcome:

beefmeup
27-06-15, 14:31
λιγο πριν το τελος του κοσμου οπως τον ξερουμε:green: θα κανω σημερα την αρχη με τουτο..
θα ποσταρω αποψη αργοτερα ,η σε λιγες μερες που θα το εχω χρησιμοποιησει καποιες φορες να ειμαι κ σιγουρος..

Metalhead|T|
29-06-15, 12:37
Για δοκιμασε να δουμε τι λεει..γιατι με τρώνε τα χεριαμ να το ανοιξω κ αυτο :green: να εχω μια ποικιλία σε prework να μην πίνω καθε μερα το ιδιο χαχαχ

beefmeup
02-07-15, 16:23
γευση πορτοκαλι πολυ καλη..ουτε πολυ φαρμακιλα ,ουτε πολυ γλυκια..
διαλυτοτητα επισης πολυ καλη..
2 σκουπ ειναι η μια δοση σε λιγο νερο κ κατεβαινει ευκολα..

το εχω χρησιμοποιησει ηδη 3-4 φορες οποτε πανω κατω εχω μια εικονα..εκπλησομαι οταν μετα απο τοσο καιρο βρισκω ακομα prewo που με πιανουν καλα..ευτυχως αυτο εδω ειναι σε αυτη την κατηγορια κ με το παραπανω.
αντοχη κ πολυ καλο φοκους ,χωρις να σε τσιτωνει υπερβολικα κ χωρις να σε κρασαρει κιολας..μεχρι το τελος της προπονησης παει πολυ καλα.
απο τα ελαχιστα συμπληρωματα του ειδους που θα γραψω οτι βλεπω κ διαφορα οσον αφορα τα πρηξιματα μεσα στην προπονηση.
σε καθε δοση μεχρι τωρα εχω την αισθηση της β-αλανινης ,οχι τοσο εντονα οσο την ειχα με το pv-7 αλλα σιγουρα την ακουω..

στο θετικο ειναι πως σαν συμπληρωμα μπορει να γινει σχετικα ευελικτο μιας κ αν η δοση ανεβει στα 3 σκουπ για καποιον που δεν εχει πολυ θεμα με καφεινη ,δεν θα ξεφυγει πολυ ακομα κ τοτε..

Metalhead|T|
10-09-15, 00:43
Το ξεκινησα εχτες στο 1γεματο σκουπ και λιγο ακομα,σε λιγο νερακι...

Ειμαι πολυ ενθουσιασμένος με τη γεύση...

12/10 ίσως η καλυτερη γευση πορτοκάλι(και δεν ειμαι και πολυ φιλος) που εχω πιεί τελευταία...χτυπώντας το με κρυο νερο ,ειναι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ σαν στυμένος χυμος πορτοκάλι...απο το χρωμα μεχρι και τον αφρό

σημερα εβαλα 2 γεμάτα σκουπ,1 ωρα μετα το φαγητό και μιση ωρα μετα την προπονηση

ΑΠΟ αποτελεσματικότητα θα δώσω ενα χλιαρό 7/10 και επιφυλασσομαι γιατι βλέπω ολους να γράφετε πολυ καλα λόγια...

Ειχα εντονες ενοχλήσεις με την αλανίνη στην αρχή αλλα μετα εξαφανίστηκαν κ αυτες...
Σημερα απο υδ/κα ειχα μονο πατάτα στα γευματα κ ισως για αυτο να ημουν λιγο πιο αδειος στην προπονηση και να μην μπορουσα να αποδωσω πολυ καλα,
Μια ελαφρυα ταχυκαρδία την ειχα (μαλλον απο την καφεινη ) αλλα δεν ειχα αλλα συμπτώματα

Σε σχέση με το pv7 που ειχα καταευχαριστηθεί ,θα προσπαθήσω να του δώσω και αλλες ευκαιρίες :welcome:

Petran84
10-09-15, 01:35
Έχω δοκιμάσει πολλά pre-workout, το συγκεκριμένο το πήρα προχθές γιατί ακούω καλά λόγια εδώ και χρόνια και είπα να το δοκιμάσω. Μέχρι στιγμής δυο φόρες που το χρησιμοποίησα δεν με ενθουσίασε. Εντάξει η γεύση και η διαλυτότητα είναι άψογες αλλά δεν μου λέει κάτι αυτό. Μέτρια πρηξίματα και όχι πολύ μεγάλη ένταση, βέβαια παρατήρησα μια διάρκεια στην αντοχή μέσα στην προπόνηση, σ'αυτό έμεινα ευχαριστημένος!

Για να μην το αδικήσω θέλω να κάνω κι'άλλες προπονήσεις και ειδικά χέρια γιατί εκεί θα καταλάβω καλά τι πρηξίματα δίνει. Από φόκους και ένταση δεν δίνει τόσο όσο άλλα, αλλά απ'ότι βλέπω δεν στηρίζετε στα στιμς. Στα αρνητικά και η τιμή του...

Faceman
15-09-15, 17:25
2o Pre που δοκιμάζω ...

Το βρήκα σε προσφορά 44Ε (800gr) πριν ένα μήνα. Το ξεκίνησα πριν 10 ημέρες
μετά από μια παύση από τα βάρη 1 μήνα περίπου λόγω διακοπών.

Ήθελα ένα Pre που θα με βοηθούσε να εγκλιματιστώ ομαλά μετά την
απουσία μου και να την ''παλέψω'' με την ζέστη που έχει λόγω εποχής.

Μέτα τα καλά λόγια που διάβασα εδώ, το είχα βάλει στο ''μάτι'' για αγορά.
Η εμπειρία μου μετά από 6 φορές που το έχω δοκιμάσει στην προτεινόμενη
δοσολογία (20gr)...

Γεύση Πορτοκάλι. ΟΚ, πλησιάζει στον χυμό των σούπερ μάρκετ, καταναλώνεται
ευχάριστα, καμιά αίσθηση ''χημικίλας''. Θεωρώ ότι αξίζει ένα 10/10 !
Στα 10-15΄νιώθεις ευχάριστα την Β-Αλανίνη ...

Μέτρια αίσθηση πρηξίματος-έντασης, ωστόσο νιώθω την ευεργετική του
επίδραση μέχρι το τέλος της προπόνησης.

Όπως έγραψαν κι άλλα μέλη παραπάνω, είναι πιο σοφτ σε σχέση με άλλα
που κυκλοφορούν στην αγορά αλλά νιώθεις να σε στηρίζει μέχρι το τέλος.

Στα θετικά του είναι ότι δεν ενιωσα το παραμικρό κρασάρισμα και δεν
είχα καμιά παρενέργεια στο στομάχι ή οτιδήποτε άλλο.

Γενικά, το περίμενα πιο δυνατό αλλά δεν με απογοήτευσε γιατί δεν
είμαι φαν των πολύ δυνατών πρε με τις γνωστές παρενέργειες ...

Περισσότερα, μετά την κατανάλωση της συσκευασίας ;)

ευθυμης
11-11-15, 11:50
πηρα δυο φακελακια για δοκιμη απο αυτο , οτι καλυτερο για εμενα μεχρι στιγμης ηρεμη δυναμη ετσι θα το χαρακτιριζα ! διαρκεια στην προπονηση χωρις κρασαρισμα μετα, και επειδη εγω κανω το προπονηση το βραδυ μετα μπορεσα και κοιμηθηκα!!το προιον δεν απευθυνεται σε κανιβαλους!!το συνιστω σ αυτους που θελουν να βγαλουν μια καλη προπονηση χωρις τρελα!!μου αφησε τις πιο θετικες εντυπωσεις!!!!!

Metalhead|T|
24-11-15, 00:58
Επανέρχομαι για ενα τελικό review μιας και το κουτί αδειασε...

Λοιπον..

ΓΕΥΣΗ: 10/10
ΔΙΑΛΥΤΟΤΗΤΑ: 10/10
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ: 6/10
ΠΑΡΕΝΕΡΓΙΕΣ :2/10
ΣΧΕΣΗ ΤΙΜΗΣ-ΑΠΟΔΟΣΗΣ: 4.5/10

κ εξηγω...

παραπάνω εχω γράψει καποια πραγματα για την γευση κ.ο.κ

Αυτα που εχω να πώ σαν προιόν ειναι...

Το χρησιμοποίησα μεχρι τα 3, 3.5 σκουπ...και με αδειο στομαχι,και με γεμάτο,και λιγη ωρα πριν την προπονηση,και αρκετη ώρα και γενικα σε διάφορες φάσεις...

Καποιες φορες,με επιανε ηπια,αλλες φορες με κράσαρε...Γενικά με μπερδεψε σαν προιόν.!...Δεν ειχα πολλες παρενέργιες οπως ταχυκαρδίες κλπ εκτός απο συχνοουρία.

Σε γενικές γραμμές δεν βρηκα αυτα που ''εψαχνα'' στο προιόν χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν ειναι ποιοτικό ή αποτελεσματικο.Ισα ισα ειναι μια πολυ προσεγμένη και μελετημένη ιδεα,(τοσο σαν συσκευασία,οσο και απο τα συστατικα του) που προσωπικά εγώ θα το πρότεινα σε καποιον ώς πρώτο pre-workout ή ως εναλλακτική αν δεν ηθελε κατι πολυ δυνατο..


Η συσκευασία ειναι αρκετα μεγαλη για νιτρικο σε περιεκτικότητα,(800γρ) και η τιμη της φυσικα ειναι ανάλογη,κ περισσότερο το κατατάσει στην ακριβη κατηγορία συμπληρωμάτων νομιζω...

Αυτα σε γενικές γραμμές απο εμένα,σίγουρα τώρα που υπάρχει και σε μονες δοσεις (φακελακι) στον Αθλητή παρτε κανα 2 και δώστε του μια ευκαιρία να δειτε τι παίζει ;) Η εταιρία ειναι απο τις πλέον ποιοτικές και αξιόπιστες,κ τα preworkout δεν ειναι παντα απολυτο οτι πιανουν όλους το ιδιο..

kostas_ntoum
25-11-15, 13:18
Ήταν να το παρω αυτή την περίοδο να το δοκιμάσω γιατί γενικά έχω καλή εμπειρία απο την Scimx. Όμως αυτό το "ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ 6/10" που ανέφερε ο Metalhead με κανει να ψάχνω αλλού.Τι να το κάνω το άριστα σε γεύση και σε διαλυτοτητα, το προεξασκητικο πρέπει να δουλεύει.Με 3,5 scoop κιόλας και να παίρνει 6/10 άστο καλύτερα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

sobral
25-11-15, 15:54
Ήταν να το παρω αυτή την περίοδο να το δοκιμάσω γιατί γενικά έχω καλή εμπειρία απο την Scimx. Όμως αυτό το "ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ 6/10" που ανέφερε ο Metalhead με κανει να ψάχνω αλλού.Τι να το κάνω το άριστα σε γεύση και σε διαλυτοτητα, το προεξασκητικο πρέπει να δουλεύει.Με 3,5 scoop κιόλας και να παίρνει 6/10 άστο καλύτερα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Κοίτα εγω που το έχω δοκιμάσει έχω άλλη άποψη. Γενικά τα pre-workouts είναι συμπληρώματα που επιδρούν διαφορετικά στον καθένα. Το έχω γράψει κ στην δική μου κριτική. Αν θες διέγερση, αυτό δεν σου κάνει, εκτός αν χρησιμοποιείς 3 σκουπ. Από εκεί κ πέρα αν θες απλά ενα ξύπνημα, αλλά πολύ καλή αντοχή και πρηξίματα μες στην προπόνηση είναι απ' τα καλά αυτής της κατηγορίας. Το καλό ή το κακό κρίνεται κυρίως στο τι ζητάς από ένα προεξασκητικό.

Metalhead|T|
25-11-15, 16:12
Σε γενικές γραμμές δεν βρηκα αυτα που ''εψαχνα'' στο προιόν χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν ειναι ποιοτικό ή αποτελεσματικο.Ισα ισα ειναι μια πολυ προσεγμένη και μελετημένη ιδεα,(τοσο σαν συσκευασία,οσο και απο τα συστατικα του) που προσωπικά εγώ θα το πρότεινα σε καποιον ώς πρώτο pre-workout ή ως εναλλακτική αν δεν ηθελε κατι πολυ δυνατο..

Τα παραπάνω που εχω γράψει αποτελούν καθαρα προσωπική γνώμη κ εκτίμηση.....

+1000 σε αυτα που γραφει ο Sobral..διαλεγεις και παίρνεις..το 6/10 ειναι απλα ενα νουμερο...

παρε 4-5 φακελακια δοκιμασε το και αν σου κανει παρτο..μη κολας στα νουμερα

kostas_ntoum
26-11-15, 11:56
Τα παραπάνω που εχω γράψει αποτελούν καθαρα προσωπική γνώμη κ εκτίμηση.....

+1000 σε αυτα που γραφει ο Sobral..διαλεγεις και παίρνεις..το 6/10 ειναι απλα ενα νουμερο...

παρε 4-5 φακελακια δοκιμασε το και αν σου κανει παρτο..μη κολας στα νουμερα

Το καταλαβαίνω αυτό που λες , όμως όταν βλέπω έναν officer του forum,που σέβομαι την άποψή όπως είσαι εσυ να βαθμολογεί το προϊόν 6/10 λέω... Άστο καλύτερα. Παρόλα αυτά θα δοκιμάσω 1-2 φακελάκια μήπως εμένα που δεν μου αρέσουν και τα πολυ καφεινουχα , μου πάει καλά. Θα γράψω εντυπώσεις.


Sent from my iPhone using Tapatalk

beefmeup
26-11-15, 12:31
ολα αυτα σχετικα ειναι παιδια..εγω δοκιμαζω συμπληρωματα που οι περισοτεροι δεν θα αντεχαν καν τις δοσεις σε καφεινη, χωρις να εχουν αυπνιες για μερες, κ ομως δεν εχω θεμα..
αντιθετως μου εχει τυχει με καποια συμπληρωματα που οι αλλοι μπορουν να παρουν 2-3 σκουπ, εγω να μην μπορω να ανεβω πανω απο 1 γιατι με πειραζουν απο πλευρας διεγερτικων..

αυτο εδω περαν της καφεινης που ειναι στα 175μιλι ανα σκουπ, δεν εχει κατι αλλο σε δυνατο διεγερτικο μεσα..πραγμα που σημαινει, πως αν καποιος ξερει οτι με την καφεινη μονο, βλεπει διαφορα στην ενεργεια του, μπορει να το παρει αφοβα κ θα εχει καλα αποτελεσματα..επιπλεον, σαν συμπληρωμα, δινει σιγουρα καλυτερη αντοχη στην προπονηση, μιας κ ειναι κ αυτης της φιλοσοφιας, σε σχεση με καποιο αλλο που απλα θα ειναι "μπουκωμενο" με διαγερτικα κ μεχρι εκει.

οποτε αν ο φιλος θελει κατι περισοτερο απο πλευρας διεγερτικων, ας δει καποιο αλλο οπως το pv-7..αν νομιζει απο εμπειρια οτι με διπλη δοση κ την καφεινη στα 350μιλι δεν θα δει διαφορα, απλα εχει κ αυτος, οπως κ εγω, μεγαλη ανοχη στην καφεινη κ αυτο ειναι ολο..
παρολα αυτα ομως, οπως εγραψα κ σε ενα ποστ πιο πισω, εγω παντα το χρησιμοποιουσα στα 2 σκουπ, με πολυ καλα αποτελεσματα, απο ολες τις αποψεις..οποτε σχετικα ειναι ολα..

Savvas Scott
29-11-15, 20:48
καλησπέρα σε όλους!
βλέπω ότι το xplode περιέχει ήδη κάποια ποσότητα β-αλανίνης. υπάρχει πρόβλημα αν παράλληλα χρησιμοποιώ και το Beta Alanine της scitec? είναι δηλαδή υπερβολή ή μπορούν να συνδυαστούν αυτά τα δύο?

sobral
29-11-15, 22:05
καλησπέρα σε όλους!
βλέπω ότι το xplode περιέχει ήδη κάποια ποσότητα β-αλανίνης. υπάρχει πρόβλημα αν παράλληλα χρησιμοποιώ και το Beta Alanine της scitec? είναι δηλαδή υπερβολή ή μπορούν να συνδυαστούν αυτά τα δύο?

Ναι εννοείται πως γίνεται κ προτείνεται κιόλας. Πρόσθεσε άλλα 1,5-2γραμμ. κ θα είσαι οκ.

Savvas Scott
30-11-15, 01:23
Ναι εννοείται πως γίνεται κ προτείνεται κιόλας. Πρόσθεσε άλλα 1,5-2γραμμ. κ θα είσαι οκ.

Ευχαριστώ πολύ!

kostas_ntoum
11-12-15, 09:22
Ευτυχώς που δοκίμασα δυο φακελάκια και είδα οτι μου ταιριάζει τέλεια! Καλά πρηξίματα και ενέργεια και καθόλου κρασάρισμα. Τελικά στα προεξασκητικα κάθε οργανισμός αντιδράει διαφορετικά και εμένα που μου αρέσουν αυτά με τα νορμαλ διεγερτικά , αυτό θα ειναι μια απο τις προτιμήσεις μου.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Theos
28-01-16, 12:12
Να δωσω κ γω ενα review για το xplode.

Γευση: 10/10 - Απο τις καλύτερες γευσεις θα ελεγα σε πορτοκάλι που δοκίμασα
Διαλυτότητα: 10/10 - Δεν μενει τπτ
Αποτέλεσμα: 7/10 - Δινει ενεργεια που ήθελα σε καλό επιπεδο ομως νομίζω οτι με άφηνε λιγο πριν το τελος, νομίζω πως μαζι με
κρεατίνη θα είναι ενας παρα πολυ καλός συνδυασμος.
Τιμή- Απόδοση : 6/10 - το 6 ειναι γιατι στο 1 σκουπ δεν ειδα σχεδον τπτ. Στα 2 σκουπ ηταν πολυ καλυτερα αλλα εκει χανει στη σχεση τιμής.

Στο τελος: Σε προσφορα + κρεατινη = καλο αποτελεσμα

sobral
28-01-16, 12:59
Να δωσω κ γω ενα review για το xplode.

Γευση: 10/10 - Απο τις καλύτερες γευσεις θα ελεγα σε πορτοκάλι που δοκίμασα
Διαλυτότητα: 10/10 - Δεν μενει τπτ
Αποτέλεσμα: 7/10 - Δινει ενεργεια που ήθελα σε καλό επιπεδο ομως νομίζω οτι με άφηνε λιγο πριν το τελος, νομίζω πως μαζι με
κρεατίνη θα είναι ενας παρα πολυ καλός συνδυασμος.
Τιμή- Απόδοση : 6/10 - το 6 ειναι γιατι στο 1 σκουπ δεν ειδα σχεδον τπτ. Στα 2 σκουπ ηταν πολυ καλυτερα αλλα εκει χανει στη σχεση τιμής.

Στο τελος: Σε προσφορα + κρεατινη = καλο αποτελεσμα

Στα 2 scoop προτείνεται έτσι κι αλλιώς, η κανονική του δόση είναι τα 2 γι' αυτό και σου δούλεψε καλά σ' αυτή τη δοσολογία. Έχοντας χρησιμοποιήσει το προϊόν δεν θα έλεγα πως χάνει έτσι στην τιμή. Εμένα σταθερά στα 2 σκουπ μου κράτησε πολύ (η μικρή συσκευασία). Και σε φίλο μου η μεγάλη συσκευασία κράτησε αιώνα.:green:

Theos
28-01-16, 16:21
ok σαφως τοτε και τα πραγματα ειναι διαφορετικα και γι αυτό αλλαζω

Τιμή - Απόδοση : 8/10

αλλα μενω οτι θα το παρω μαζι κρεατινη :)

Ευχαριστώ πολύ sobral :thumbup:

sobral
28-01-16, 19:13
ok σαφως τοτε και τα πραγματα ειναι διαφορετικα και γι αυτό αλλαζω

Τιμή - Απόδοση : 8/10

αλλα μενω οτι θα το παρω μαζι κρεατινη :)

Ευχαριστώ πολύ sobral :thumbup:

τίποτα!:toast:

Κι εγώ τη μία φορά απ' τις δύο το είχα βάλει με κρεατίνη.

Nive
28-01-16, 20:30
Γιωργο προτεινομενη δοση ειναι 2 σκουπ? Γιατι συνηθως λενε 1 και σιγα σιγα το πας στα 2.

beefmeup
28-01-16, 20:36
ας βαλουμε κ τα συστατικα, γιατι βλεπω δεν υπαρχουν στην εκδοση που ειναι διαθεσιμη πλεον..
η μια δοση ειναι 2 σκουπ.

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=101857&stc=1

raziel13epsilon
31-01-16, 03:19
Στα 2 σκουπ είναι σουπερ. Δε ξερω εάν συμφερει οικονομικα.

ΑΘΛΗΤΗΣ
14-02-17, 13:18
Ανεβάζουμε την νέα συσκευασία του X-Plode Hardcore το οποίο αυτές τις μέρες είναι και σε προσφορά στο e-shop.
Δείτε τη συσκευασία των 400gr εδώ (https://athlitis.gr/simpliromata/pre-workout/x-plode-hardcore-400-gr-sci-mx/) και των 800gr εδώ (https://athlitis.gr/simpliromata/pre-workout/x-plode-hardcore-800-gr-sci-mx/).

113599
113600

Bloodwarrior21
18-04-17, 22:07
Καλησπερα σημερα αγορασα την sci mx grs 9hours και θελω να ρωτησω μπορω να μεταφερω την πρωτεινη σε καποιο αλλο δοχειο διοτο το κουτι το κανονικο ειναι αρκετα μεγαλο;Υπαρχει περιπτωση να χαλασει η πρωτεινη;

Polyneikos
18-04-17, 22:15
Άνετα το κάνεις, απλά φρόντισε να ειναι καθαρό το αλλο κουτί και να μην έχει κρατησει καποια υγρασια από πλύσιμο π.χ.

ΑΘΛΗΤΗΣ
21-11-17, 14:02
Από τα πιο δημοφιλή προεξασκητικά στον ΑΘΛΗΤΗ εδώ και καιρό.
Αυτές τις μέρες είναι σε προσφορά, και τραβάει τις προτιμήσεις.

120078 (https://athlitis.gr/simpliromata/pre-workout/x-plode-hardcore-400-gr-sci-mx/)