PDA

Επιστροφή στο Forum : Lida Dai Dai Hua (Dai Dai Hua)



iraklis1991
18-05-12, 22:29
45632





Ingredients:

Extract from Daidaihua - 87.5mg
Extract from Cassia Seed - 59.5mg
Extract from Jobstears Seed - 52.5mg
Extract from Mulberry Leaf - 45.5mg
Medicinal Starch - 105mg

The daidai is an Asian variety of bitter orange.

To προιον ειναι απο κινα και μολις μου το φερανε.Εχω ακουσει τα καλυτερα και επισης οτι το περνουνε και σε αγωνιστικο επιπεδο εδω στην ελλαδα...Μηπως τον ξερει κανεις τον ΚΙΝΕΖΟ οεο?Α επισης εχει και κινεζικο site αν εχει καποιος αποριες.Τελειωνω εναν αλλο που εχω αρχισει και μετα αρχιζω αυτον...

iraklis1991
18-05-12, 22:36
Omg μολις ειδα το αλλο 8εμα που υπαρχει για το συγκεκριμενο προιον και λεει οτι μπορει να προκαλεσει καρκινο....?

andreasaxo
17-01-13, 23:23
Παιδια κανα 60αρι κανη αυτο;

Metalhead|T|
17-01-13, 23:34
ρε παιδια και κει ''κινέζος''??? τι μπλέκεις με κινέζο ρε φίλε??>.και βασικά τι ΣΚ@τα ειναι τουτο?:green:

andreasaxo
17-01-13, 23:40
ρε παιδια και κει ''κινέζος''??? τι μπλέκεις με κινέζο ρε φίλε??>.και βασικά τι ΣΚ@τα ειναι τουτο?:green:
Το εχω ψαξη αρκετα καλα το θεμα, το εργοστασιο απο το 2009 εχει κλιση και τα δικαιοματα πηγαν σε αλλο στην Αγγλια, εχει καλα πραγματακια μεσα, το θεμα ειναι οτι κυκλοφορουν και 5-6 fake.
Βρηκα καποιον που το περνη, τον ροτισα αν μπορη να μου το φερη και μου ενταξη, το εφερε και μου ειπε 60, κουνησε ο εγγεφαλος μου.
Και δεν βρισκω πουθενα στο internet τιμη για εδω στην Ελλαδα.

be_fit
01-02-13, 12:54
Το είχα αγοράσει πέρσυ -έκανα τη βλακεία και το πήρα και δεύτερη φορά-γιατί την πρώτη πίστευα ότι δεν έφερε αποτέλεσμα επειδή αμελούσα να το παίρνω.
Σε μένα δεν έκανε απολύτως τίποτα σε σχέση με αυτά που μου υποσχέθηκαν ότι κάνει. Δηλαδή έχασα γύρω στο 1 κιλό σε ένα μήνα. Και είχα σκοπό να χάσω γύρω στα έξι κιλά. Ημουν 1,62 και 62 κιλά, 38 ετών γυναίκα, για να ξέρουμε ποιὀς μιλάει. Ας τα πάρω με τη σειρά γιατί θυμάμαι το έψαξα πάρα πολύ στο internet έστειλα και mail σε εταιρείες που γράφουν ότι το προμηθεύουν αλλά απάντηση δεν πήρα ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ.
Έχει παρενέργειες πολλές: αυξάνει το αίσθημα της δίψας, ώστε να πίνετε πολλά νερά-για την ακρίβεια προκαλεί ξηροστομία σε ενοχλητικό βαθμό.
Είσαι συνέχεια σε εγρήγορση και δε σου κολλάει ύπνος. Υπήρχαν μέρες που κοιμόμουν και δύο ώρες. (αυτό ήταν το μόνο που μου άρεσε ομολογώ).
Εκείνο που με τρόμαξε δεν είναι ότι διάβασα ότι μπορεί να προκαλέσει θρομβώσεις, αλλά ότι με έπιανε ταχυκαρδία και αυτό φυσικά σε συνδυασμό με την αυπνία.
Πάντως απώλεια βάρους μηδέν. Το έρμο το κιλό θα το έχασα από το πολύ νερό... Α, και φυσικά δεν μειώνει την όρεξη!
Επίσης, στην πρώτη αγορά μου το έδωσαν σε κουτί, όπως είναι στη συσκευασία έβρισκα στο internet, Τη δεύτερη όμως ήταν χωρίς το κουτί -το αγόρασαν μαζικά μου είπαν- και το εσωτερικό αλουμίνιο καθώς και το χάπι είχαν διαφορές εμφανείς από το πρώτο. Αυτό ίσως οφείλεται σε αυτό που αναφέρεις για την αλλαγή της εταιρείας. Όμως φημίζεται ότι ήταν αποτελεσματικό γι αυτό βγήκαν και οι μαιμούδες. Θα έλεγα να μην το προμηθευτείς γιατί είναι δύσκολο να ξέρεις αν είναι το αυθεντικό και γιατί δεν είναι εγκεκριμένο προϊόν. Εγώ το πήρα γιατί εμπιστεύτηκα φίλο που υποτίθεται ότι ήταν γνώστης του αντικειμένου.
Όποιος θέλει ας στείλει π.μ. να του πω από που το προμηθεύτηκα να μην την πατήσει και αυτός.

andreasaxo
02-02-13, 17:07
Μπορη να μην ηταν τα original.
Κυκλοφορουν και 5-6 ψευτικα.

Antonis1979
03-02-13, 15:27
Και μονο απτο ονομα δε θα το αγοραζα...:rolf:

Antonis1979
03-02-13, 15:31
Πως και δεν το εβγαλαν σινανάι γιαβρούμ σινανάι-ναι...

andreasaxo
03-02-13, 21:20
Πως και δεν το εβγαλαν σινανάι γιαβρούμ σινανάι-ναι...
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Tomazo@
24-02-13, 22:09
Αδερφέ το έχω δοκιμάσει πριν 3-4 χρόνια και πρώτη φορά στη ζωή μου έπεσα στα 66 κιλά! Ξεκίνησα από 73 και τα πήρα 26-27 μέρες. Άφησα και 3 χάπια γιατί ήμουν ικανοποιημένος. Όντως μου είχε κόψει εντελώς την όρεξη και όντως σε κρατάει στην "τσίτα" κλπ. Σε αντίθεση με την κοπελιά πιο πάνω εγώ τα έχανα για πλάκα! Τώρα ψάχνω πάλι από πέρσι αλλά δεν... Παρ' όλ' αυτά νομίζω πως αυτό που έχεις στη φώτο δεν είναι το original. Πάντως αν όντως έχεις άκρη στείλε μου ένα μνμ εδώ!

AlexakisKon
24-02-13, 22:25
Πως και δεν το εβγαλαν σινανάι γιαβρούμ σινανάι-ναι...

xaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxa οντως έλεος!!

warrior s
24-02-13, 22:27
To συγκεκριμενο φίλε μου έχει κατηγορηθεί ότι έχει ένα κρυφό συστατικό που δεν το γράφει στην ετικέτα και μαλιστα σε μεγάλη δοση

Tomazo@
24-02-13, 22:44
To συγκεκριμενο φίλε μου έχει κατηγορηθεί ότι έχει ένα κρυφό συστατικό που δεν το γράφει στην ετικέτα και μαλιστα σε μεγάλη δοση

Το έχω ακούσει. Πάντως εμένα την δουλειά του την έκανε και μετά οι εξετάσεις ήταν καθαρότατες..

ΠανοςΒ
24-02-13, 23:01
Τα κιλά τα εχασες με την προσπαθεια σου . Ολα τα λιποτροπικα ειναι ψιλοαχρηστα κατα την αποψη μου.

Tomazo@
25-02-13, 01:43
Αδερφέ, χωρίς να θέλω να φανώ υπερβολικός, προσπαθούσα πολύ πριν τα πάρω. Όπως προσπαθώ και τώρα με διατροφή και τρέξιμο όποτε έχω κουράγιο. ΑΛΛΑ την εποχή που τα πήρα έτυχε να είμαι και άνεργος, οπότε τα ξεκίνησα και ήμουν σχεδόν όλη μέρα σε μια καρέκλα και από γυμναστική μηδέν. Τα έχασα σε χρόνο dt! Δε θέλω να κάνω διαφήμιση (εννοείτε) και ούτε να τα προτείνω σε κανέναν.. Θέλουν προσοχή γιατί είχε και ταχυκαρδίες το θέμα και κάποιες άλλες πιο light παρενέργιες, αλλά αν τα ξαναβρώ θα τα ξαναπάρω! :-D

kostas kou
06-08-13, 22:11
σημερα επεσε στα χερια μου το σηγκεκριμενο προιον,δεν ξερω αν ειναι το οριτζιναλ η οχι παντως εχει μικρες διαφορες σε σχεση με την φωτο στο θεμα...
ο τυπος που μου το εδωσε μου ειπε οτι ειναι πολυ δυνατο και οτι δεν εχει κατι παρανομο παρα μονο κινεζικα βοτανα η ουσια που καποιος ανεφερεπιο πανω που δεν την λεει στο κουτι ειναι η εφεδρα(οχι η εφεδρινη)...μου ειπε οτι δεν κθκλοφορει στην αγορα πια γιατιεφαγε μπαν οχι επειδη εχει κατι παρανομο αλλα επειδη πολοι επερναν υπερδοσολογια και......
εμενα μου ειπε αυστηρα ενα χαπι την ημερα....

kostas kou
24-09-13, 22:12
εχω μιαμιση βδομαδα που τελειωσα και εχω να πω ενα πραγμα...Τ Ε Λ Ε Ι Ο Σ!!!!μου εκοψε την ορεξη επεσα 2% λοιπος διατροφη καλη εκανα αν δεν ειχα και την εξεταστικη θα πηγαιανα ακομα καλυτερα ;)

iraklis1991
19-01-14, 02:42
Εγω το μονο που εχω να πω ειναι οτι δεν ειδα διαφορα σε χασιμο κιλων-λιπους η σε κοψιμο ορεξης..Ουτε καν σε τσιτωματα.
Η τρελη διαφορα ηταν στο οτυι μου ανεβαζε την αντοχη..Oσο και να ετρεχα δεν κουραζομουν και αργουσα πολυ να λαχανιασω..Ετρεχα ανετα και μαραθωνιο και εβγαινα 1ος πιστευω,!!

oldhiphop
14-02-14, 13:00
παιδες το βρικα απο το κανονικο σαιτ του αμα πατισετε θα το διτε, αξιζει μια δοκιμη? ειναι και σε καλη τιμη αλλα το θεμα ειναι κατα ποσο δουλευει

ArgoSixna
15-02-14, 01:38
ναι δουλευει αλλα μας δουλευει γιατι δεν αναγραφει οσα περιεχει
ΜΑΚΡΥΑ :thumbup: , craze ΝΟ2 και αυτο..
http://en.wikipedia.org/wiki/Sibutramine

oldhiphop
15-02-14, 16:11
τι προκαλη αυτο που μες οτι εχει μεσα

ArgoSixna
15-02-14, 16:17
ανεπιθύμητες ενέργειες είναι : ξηροστομία , παραδόξως αυξημένη όρεξη , ναυτία , παράξενη γεύση στο στόμα , στομάχι , δυσκοιλιότητα , δυσκολία στον ύπνο , ζάλη , υπνηλία , εμμηνόρροιας κράμπες / πόνος , κεφαλαλγία, έξαψη , ή πόνος των αρθρώσεων / μυών .

μπορεί να αυξήσει σημαντικά την πίεση του αίματος και τον καρδιακό ρυθμό σε μερικούς ασθενείς

καρδιακές αρρυθμίες , παραισθησία , ψυχικές / διάθεσης ( π.χ. , διέγερση, ανησυχία , σύγχυση, κατάθλιψη , σπάνιες σκέψεις αυτοκτονίας ) .

επιληπτικές κρίσεις , προβλήματα στην ούρηση , ανώμαλη μώλωπες ή αιμορραγία , μέλαινα , αιματέμεση , ίκτερο , πυρετό και ρίγη , πόνος στο στήθος , ημιπληγία , διαταραχές όρασης , δύσπνοια και οίδημα .

κίνδυνο καρδιακών προσβολών και εγκεφαλικών επεισοδίων σε ασθενείς με ιστορικό καρδιαγγειακή νόσ

oldhiphop
15-02-14, 20:39
με τρελανες ρε φιλε αυτο τοτε ειναι θανατος

Lainus
15-02-14, 22:26
Ναι αλλά πέρα από αυτά είναι απολύτως ασφαλές!!! :P :P :P

kazos_GR
15-02-14, 23:47
Ναι αλλά πέρα από αυτά είναι απολύτως ασφαλές!!! :P :P :P

πωπω σκεψου να μην ηταν!!!!!!!!:shock::shock:

kostas kou
16-02-14, 01:00
το ειχα δοκιμασει το περασμενο Σεπτεμβριο,πολυ καλο μου μειωσε την ορεξη και μου εδινε ενεργεια,θα συμφωνισω για την ξεροστομια σε εκνευριστικο βαθμο μαλιστα,καθως και στην αυπνυλια τα αλλα συμπτωματα δεν τ ειχα καθολου....

ArgoSixna
16-02-14, 01:07
ειναι πιθανες παρενεργειες , μπορει να σου βγαλει 1-2 οπως ειπες , μπορει να τα εχεις ολα ή να μην σε πειραξει και τιποτα.

Το θεμα ειναι οτι δεν θα επρεπε να εχει αυτη την ουσια μεσα , καθως ειναι παρανομη και δεν αναγραφετε στα συστατικα

oldhiphop
16-02-14, 03:11
στο σαιτ τους υπαρχη και μια καινουρια εκδοση του συγκεκριμενου, δεν ξερω αν αλαξαν κατι