PDA

Επιστροφή στο Forum : Πόσο γρήγορο τρέξιμο αντέχετε



Δημήτρης22
22-05-12, 12:03
Γεια σας,
είπα να κάνω αυτή τη δημοσκόπηση για να δω που βρίσκεται το φόρουμ σε μαξ σπιντ τρεξιματος και γενικά για τρέξιμο
και να δω και εγώ πως τα πάω συγκριτικά με άλλους. :P

Εννοώ μέγιστη ταχύτητα Τρεξίματος.

Υπολογισμένη σε διάδρομο για ένα λεπτό :)

Ελπίζω να πάρω αρκετές απαντήσεις.

Ευχαριστώ.:)

vaggan
22-05-12, 13:11
Γεια σας,
είπα να κάνω αυτή τη δημοσκόπηση για να δω που βρίσκεται το φόρουμ σε μαξ σπιντ τρεξιματος και γενικά για τρέξιμο
και να δω και εγώ πως τα πάω συγκριτικά με άλλους. :P

Εννοώ μέγιστη ταχύτητα Τρεξίματος.

Υπολογισμένη σε διάδρομο για ένα λεπτό :)

Ελπίζω να πάρω αρκετές απαντήσεις.

Ευχαριστώ.:)και που να ξερω εγω ρε αρχοντα ποσα πιανω.δεν εχω κοντερ.

Δημήτρης22
22-05-12, 22:21
Γι'αυτό λέω : Υπολογισμένη σε διάδρομο για ένα λεπτό

ggeorge
23-05-12, 08:10
δεν είναι και οτι καλυτερο να δεις ποσο μπορεις να τρεξεις σε διαδρομο...
Δε νομιζω να το εχει δοκιμασει κανενας...

marvin
23-05-12, 09:20
Δεν εχω δοκιμασει στο διαδρομο για ενα λεπτο παραπανω απο το 14.!!:)

gym
23-05-12, 10:58
χμ...γερμανια που ο διαδρομος ηταν τερας κ δεν φοβοσουν οτι θα γκρεμιστει στο 16 για αρκετη ωρα πανω απο λεπτο δηλαδη αλλα πιστευω παει αναλογα με το διαδρομο...

ελλαδα...:turtle::turtle::turtle: τις προαλλες εβαλα στο 12 παρακαλω κ μου ειπαν να μην τρεχω ''τοσο δυνατα'' για να μην ζηλευουν οι αλλοι κ τρεξουν κ πεσουν κατω...:turtle::turtle:

ο ναιιιιιι μου το ειπαν αυτο κ μαλιστα ειχε ξανασυβει στο ιδιο γυμ πριν δυο χρονια...ΟΤΙ ΝΑΝΑΙ

Δημήτρης22
23-05-12, 11:50
@gym ναι όντως έχει λίγη σημασία ο διάδρομος.
Άκου έβαλες 12 και σου είπαν να μην τρέχεις τόσο δυνατά χααχααχα.Εγώ το έπαθα στο 17.5 αυτό αλλα το 12 είναι τζόκινγκ ότι νάναι :)

Πάντως για να είσαι σίγουρη ότι κάνεις ασφαλείς τρέξιμο σε διάδρομο σε μεγάλη ταχύτητα 16 και πάνω καλύτερα να επιλέγεις [επαγγελματικό η ημιεπαγγελματικό δηλαδή να αντέχει άτομα απο 110 κιλά και πάνω τουλάχιστον :) ].Αν και οι προσωπικοί φτάνουν τόσο, δεν έχουν δυνατό μοτέρ και μπορεί να σταματήσουν ανά πάσα στιγμή.

@marvin καλό είναι το 14 μπράβο :D

@ggeorge συνήθως αυτοί που καίγονται το δοκιμάζουν.

gym
23-05-12, 12:20
@gym ναι όντως έχει λίγη σημασία ο διάδρομος.
Άκου έβαλες 12 και σου είπαν να μην τρέχεις τόσο δυνατά χααχααχα.Εγώ το έπαθα στο 17.5 αυτό αλλα το 12 είναι τζόκινγκ ότι νάναι :)

Πάντως για να είσαι σίγουρη ότι κάνεις ασφαλείς τρέξιμο σε διάδρομο σε μεγάλη ταχύτητα 16 και πάνω καλύτερα να επιλέγεις [επαγγελματικό η ημιεπαγγελματικό δηλαδή να αντέχει άτομα απο 110 κιλά και πάνω τουλάχιστον :) ].Αν και οι προσωπικοί φτάνουν τόσο, δεν έχουν δυνατό μοτέρ και μπορεί να σταματήσουν ανά πάσα στιγμή.

@marvin καλό είναι το 14 μπράβο :D

@ggeorge συνήθως αυτοί που καίγονται το δοκιμάζουν.

ναι στο 12 κιολας φαντασου για διαδρομο...περα δωθε πηγαινε...τεσπα

ο διαδρομος για να καταλαβεις που εκανα στο 16 ηταν διπλασιος σε μεγεθος απο αυτα της technogym για να καταλαβεις,,,θηρια κ εβλεπες επανω ατομα παχυσαρκα (τωρα ποσα κιλα ηταν δεν ξερω αλλα πολλαα)

κ αυτο που λες ισχυει....αν δεν ειναι καλος σταματαει(οταν ημουν μονη εκανα παραπανω απο 12 κ σταματησε με τη μια το βλαμμενο )
αλλα σε αυτον τον καλο διαδρομο ποτε...κ ηταν σαν να τρεχεις εξω ετσι...πολυ καλη ποιοτητα...(αχ παει παειιιιιιιιιιι τωρα η γερμανια...:()


anyway εχω καταλαβει οτι αν δεν μιλαμε για γερη κατασκευη δηλαδη για πολλα λεφτα σε διαδρομο δεν αξιζει να ανεβαζεις πολυ την ταχυτητα για λογους τραυματισμου...καλυτερα αλλος τυπος αεροβιου αν γινεται

koukoutsaki
23-05-12, 12:41
Στο σπιτι μου εχω διαδρομο επαγγελματικο υποτιθεται, pegasus, δεν κουνιεται ,μεχρι στιγμης αρκετα καλος σε ολα του . Οταν τρεχω τον παω στο 10-12 με κλιση 2%, σε τρελλα κεφια τον πηγαινα στο 14 .
Πλεον δεν μπορω να πω οτι τρεχω( γιατι παλαιοτερα με πολυωρα τρεξιματα και αλλες απροσεξιες μου κλαινε ακομα τα γονατα μου ), και εναλλασω γρηγορο περπατημα σε ανηφορα με κανα δυο λεπτα τρεξιμο και ξανα το ιδιο. Κατοπιν συμβουλης ιατρου φυσικα. Για να εχουμε τα γονατα μας ησυχα. :green:

8avos
23-05-12, 14:14
έξω σε αγώνα έχω κάνει για 1 ώρα 15χλμ/ώρα.διύνησα δλδ 15 χλμ
στον διάδρομο 10 λεπτά στο 16 και πιστεύω ανταποκρίνονταν στην πραγματικότητα.
δεν είχε παραπάνω ταχύτητα όμως και λίγο αν αφαιρεθείς την έβαψες,ενώ έξω δεν θα γίνει και κάτι
αν ξεχαστείς.

RAMBO
23-05-12, 14:17
Αναλογα το με κυνηγαει η τι κυνηγαω εγω:P