PDA

Επιστροφή στο Forum : Η Βελτιωμενη διατροφη μου.........................!!!!



marina99
31-05-12, 00:53
Καλησπέρα παιδιά.
Μετά από αρκετό (πιστεψτεμε) διάβασμα έβγαλα την παρακάτω αρκετά βελτιωμένη διατροφή.
Η αλήθεια είναι ότι θα χρειαστώ τις δικες σας συμβουλες για να την βελτιοποισω!ημερήσιες θερμίδες 1800

7:00 - 8:30 gym (αερόβιο)
9:00 πιτακι βρωμης (3 αυγα + 4 κουταλιες σ.βρωμης)
η 4 κουταλιες βρωμης+1 ποτηρι γαλα 0%
η μια φετα ολικης ψωμι με 1 φετα γαλοπυλα + 1 φετα τυρι μιλνερ
12:00 to idio me to prwto gevma
15:00 οτι εχει το μεσημεριανο αποφετγοντας οτιδηποτε λιπαρο(τηγανιτα-λιπαρα)+σαλατα η
1 τονο+1 πατατα βραστη+σαλατα η ομελετα με 3 αυγα κ σαλατα
18:00 tο ιδιο με το μεσημεριανο
21:00 γιαουρτι 0% με 7-8 καρυδια

Y.G θα συνοδευονται απο πρασινη σαλατα τα γευματα(15-18 ωρ.)με 1 κουλ.λαδι 1 cheat day (all day) ton mhna

παρακαλώ τα φώτα σας για την ποσότητα των γευμάτων αλλα και τυχόν διορθώσεις.
Παρακαλώ μην μου στειλετε να ξαναδιαβάσω άλλες πληροφορίες το έχω είδει κάνει!
Ευχαριστώ προκαταβολικά!:P

magdaline
31-05-12, 00:59
Καλησπέρα παιδιά.
Μετά από αρκετό (πιστεψτεμε) διάβασμα έβγαλα την παρακάτω αρκετά βελτιωμένη διατροφή.
Η αλήθεια είναι ότι θα χρειαστώ τις δικες σας συμβουλες για να την βελτιοποισω!ημερήσιες θερμίδες 1800

7:00 - 8:30 gym (αερόβιο)
9:00 πιτακι βρωμης (3 αυγα (ελπίζω σε 3 -4 ασπράδια όχι κρόκο) + 4 κουταλιες σ.βρωμης (μισή κούπα καφέ είναι 50γρ όσο δλδ πρέπει))
η 4 κουταλιες βρωμης+1 ποτηρι γαλα 0%
η μια φετα ολικης ψωμι με 1 φετα γαλοπυλα θα έβγαζα αυτό και θα προσθετα μια φέτα γαλοπούλα επιπλέον --->+ 1 φετα τυρι μιλνερ
12:00 to idio me to prwto gevma
15:00 οτι εχει το μεσημεριανο αποφετγοντας οτιδηποτε λιπαρο(τηγανιτα-λιπαρα)+σαλατα (θα προθετα μια μικρή πατάτα) η
1 τονο+1 πατατα βραστη+σαλατα η ομελετα με 3 αυγα κ σαλατα
18:00 tο ιδιο με το μεσημεριανο
21:00 γιαουρτι 0% με 7-8 καρυδια.. τα κααρύδια αν έκανα προπόνηση απόγευμα θα τα έβαζα πριν τη προπόνηση

Y.G θα συνοδευονται απο πρασινη σαλατα τα γευματα(15-18 ωρ.)με 1 κουλ.λαδι 1 cheat day (all day) ton mhna

παρακαλώ τα φώτα σας για την ποσότητα των γευμάτων αλλα και τυχόν διορθώσεις.
Παρακαλώ μην μου στειλετε να ξαναδιαβάσω άλλες πληροφορίες το έχω είδει κάνει!
Ευχαριστώ προκαταβολικά!:P

γεια σου!

marina99
31-05-12, 01:06
γεια σου!

Γεια σου κ σενα...ευχαριστω για τις αλλαγες...;)

8avos
31-05-12, 01:06
από τζυμ?μόνο αερόβια?
το μεσημεριανό τι θα χεις?ντολμαδάκια με κιμά ας πούμε?

marina99
31-05-12, 01:09
από τζυμ?μόνο αερόβια?
το μεσημεριανό τι θα χεις?ντολμαδάκια με κιμά ας πούμε?

γεια σου 8avos...θα κανω ελλειπτικο κ μιση ωρα ποδηλατο...εκανα βαρη οχι καιρο 2 εβδομαδες αλλα ο γυμναστης δεν μουχε βγαλει καλο προγραμμα (μου ελεγε κ κατι ασυναρτησιες)οποτε κανω αυτο που ξερω δυστηχως!θα επρεπε να κανω κατι αλλο...?:unsure:

RAMBO
31-05-12, 01:12
Καλησπέρα παιδιά.
Μετά από αρκετό (πιστεψτεμε) διάβασμα έβγαλα την παρακάτω αρκετά βελτιωμένη διατροφή.
Η αλήθεια είναι ότι θα χρειαστώ τις δικες σας συμβουλες για να την βελτιοποισω!ημερήσιες θερμίδες 1800

7:00 - 8:30 gym (αερόβιο)
9:00 πιτακι βρωμης (3 αυγα + 4 κουταλιες σ.βρωμης)
η 4 κουταλιες βρωμης+1 ποτηρι γαλα 0%
η μια φετα ολικης ψωμι με 1 φετα γαλοπυλα + 1 φετα τυρι μιλνερ
12:00 to idio me to prwto gevma
15:00 οτι εχει το μεσημεριανο αποφετγοντας οτιδηποτε λιπαρο(τηγανιτα-λιπαρα)+σαλατα η
1 τονο+1 πατατα βραστη+σαλατα η ομελετα με 3 αυγα κ σαλατα
18:00 tο ιδιο με το μεσημεριανο
21:00 γιαουρτι 0% με 7-8 καρυδια

Y.G θα συνοδευονται απο πρασινη σαλατα τα γευματα(15-18 ωρ.)με 1 κουλ.λαδι 1 cheat day (all day) ton mhna


παρακαλώ τα φώτα σας για την ποσότητα των γευμάτων αλλα και τυχόν διορθώσεις.
Παρακαλώ μην μου στειλετε να ξαναδιαβάσω άλλες πληροφορίες το έχω είδει κάνει!
Ευχαριστώ προκαταβολικά!:P


Αρχιζω απο το τελος cheat day καλυτερα να κανεις ενα γευμα την βδομαδα γιατι αν καθε φορα περιμενεις εναν ολοκληρο μηνα δεν θα αντεξεις και θα υποκυψεις,το λεω εκ πειρας:green:

Πριν την προπο φαε κατι ελαφρυ(πχ ενα πρασινο μηλο 4 λεπτα πριν)να εχεις ενεργεια

στο γευμα τον 12 να βαλεις κατι σε βραστη πατατα η ρυζι μαζι με κοτοπουλο η γαλοπουλα(γενικα τις επιλογες που εχεις πει και στο μεσημεριανο:wink:..

magdaline
31-05-12, 01:16
Αρχιζω απο το τελος cheat day καλυτερα να κανεις ενα γευμα την βδομαδα γιατι αν καθε φορα περιμενεις εναν ολοκληρο μηνα δεν θα αντεξεις και θα υποκυψεις,το λεω εκ πειρας:green:

Πριν την προπο φαε κατι ελαφρυ(πχ ενα πρασινο μηλο 4 λεπτα πριν)να εχεις ενεργεια

στο γευμα τον 12 να βαλεις κατι σε βραστη πατατα η ρυζι μαζι με κοτοπουλο η γαλοπουλα(γενικα τις επιλογες που εχεις πει και στο μεσημεριανο:wink:..

ας βάλει το μήλο μετά τη προπό αν κάνει απόγευμα κ στο βραδυνό να φάει πρωτεινούχο φαγητο με σαλάτα.
το δεκατιανο ειναι κομματακι δυσκολο να τρώει πρωτεινη με πατάτα αλλά απο το τοστ ναι πολύ καλύτερο για καλυτερα αποτελεσματα αλλα πιο αυστηρο.

επίσης δε ξέρω τι κανεις απο θέμα λαδιου κ ξύδι λεμόνι κλπ αλλά εγώ θα έβαζα μια κτ σουπας λάδι κ χυμό λεμόνι αντι για ξύδι

marina99
31-05-12, 01:17
Αρχιζω απο το τελος cheat day καλυτερα να κανεις ενα γευμα την βδομαδα γιατι αν καθε φορα περιμενεις εναν ολοκληρο μηνα δεν θα αντεξεις και θα υποκυψεις,το λεω εκ πειρας:green:

Πριν την προπο φαε κατι ελαφρυ(πχ ενα πρασινο μηλο 4 λεπτα πριν)να εχεις ενεργεια

στο γευμα τον 12 να βαλεις κατι σε βραστη πατατα η ρυζι μαζι με κοτοπουλο η γαλοπουλα(γενικα τις επιλογες που εχεις πει και στο μεσημεριανο:wink:..

yes boss!! θα το κανω ..σε εχω προτυπο ;) ενεργεια εχω φουυυλ!δεν πρεπει να κανουμε αεροβια με αδειο στομαχι..?

RAMBO
31-05-12, 01:18
Ενα τοστ ειναι πολυ λιγο σαν γευμα..καλυτερα να παρεις μια μεγαλη αραβικη πιτα να βαλεις μεσα κοτοπουλο μαζι με μαρουλι και βραστη πατατα..τελειο:turtle:
(αντοιστοιχα εννοειται με τονο η οτι αλλο θες)

marina99
31-05-12, 01:19
ας βάλει το μήλο μετά τη προπό αν κάνει απόγευμα κ στο βραδυνό να φάει πρωτεινούχο φαγητο με σαλάτα.
το δεκατιανο ειναι κομματακι δυσκολο να τρώει πρωτεινη με πατάτα αλλά απο το τοστ ναι πολύ καλύτερο για καλυτερα αποτελεσματα αλλα πιο αυστηρο.

επίσης δε ξέρω τι κανεις απο θέμα λαδιου κ ξύδι λεμόνι κλπ αλλά εγώ θα έβαζα μια κτ σουπας λάδι κ χυμό λεμόνι αντι για ξύδι

το βραδυ να αντικαταστησω το γιαουρτι π.χ. με σαλατα κ αυγο ?

magdaline
31-05-12, 01:20
yes boss!! θα το κανω ..σε εχω προτυπο ;) ενεργεια εχω φουυυλ!δεν πρεπει να κανουμε αεροβια με αδειο στομαχι..?
σγνωμη που παρεμβαινω αλλα μπορείς να κανεις αερόβια με άδειο στομάχι ή να πιεις ενα καφεδάκι κ να πας. η πρωιή αερόβια είναι οτι πρεπει γ καψιμο λίπους, κ μετα τρως κανονικα το πρωινο σου. Επίσης αν κανεις απογευμα προπονηση πρώτα θα κανεις ζέσταμα 15 λεπτα ποδήλατο/διαδρομο κ μετα βάρη και μετα το αεροβιο, επισης για καλύτερα αποτελεσματα.
καλη επιτυχια

8avos
31-05-12, 01:20
κοίτα το εναλλακτικά
γεύματα:
α)4 ασπράδια με λίγη κανέλα και 5γρ μέλι - 30γρ βρώμη
β)τόνος σε νερό με 50γρ κότατζ - μια φέτα ψωμί
γ)μεσημεριανό(καλό θα ταν λίγο κρεατάκι άπαχο να υπάρχει)με σαλάτα
δ)φρούτο
ε)ίδιο με μεσημεριανό(μόνο πρωτεινούχο γεύμα θα ταν καλά) και σαλάτα
στ)γιαούρτι με ξηρούς καρπούς άψητους ανάλατους

RAMBO
31-05-12, 01:21
Το βραδυ απλα να τρως καθαρα πρωτεινουχες τροφες,,καλυτερα αργης αποροφησης και καλα λιπαρα

magdaline
31-05-12, 01:21
το βραδυ να αντικαταστησω το γιαουρτι π.χ. με σαλατα κ αυγο ?
οφκορσ
4 ασπράδια κ πράσινη σαλάτα(2-3 κουπες), μια κτ λαδι κ λεμόνι

marina99
31-05-12, 01:23
σγνωμη που παρεμβαινω αλλα μπορείς να κανεις αερόβια με άδειο στομάχι ή να πιεις ενα καφεδάκι κ να πας. η πρωιή αερόβια είναι οτι πρεπει γ καψιμο λίπους, κ μετα τρως κανονικα το πρωινο σου. Επίσης αν κανεις απογευμα προπονηση πρώτα θα κανεις ζέσταμα 15 λεπτα ποδήλατο/διαδρομο κ μετα βάρη και μετα το αεροβιο, επισης για καλύτερα αποτελεσματα.
καλη επιτυχια

Τελεια..!ευχαριστωωω magdaline!!

marina99
31-05-12, 01:26
κοίτα το εναλλακτικά
γεύματα:
α)4 ασπράδια με λίγη κανέλα και 5γρ μέλι - 30γρ βρώμη
β)τόνος σε νερό με 50γρ κότατζ - μια φέτα ψωμί
γ)μεσημεριανό(καλό θα ταν λίγο κρεατάκι άπαχο να υπάρχει)με σαλάτα
δ)φρούτο
ε)ίδιο με μεσημεριανό(μόνο πρωτεινούχο γεύμα θα ταν καλά) και σαλάτα
στ)γιαούρτι με ξηρούς καρπούς άψητους ανάλατους
Ευχαριστω για τις εναλλακτικες..;) το α) ειναι πιτακι λογικα...

RAMBO
31-05-12, 01:26
yes boss!! θα το κανω ..σε εχω προτυπο ;) ενεργεια εχω φουυυλ!δεν πρεπει να κανουμε αεροβια με αδειο στομαχι..?

Ειπαμε θηλυκη Ραμπο...κολακευομαι ταμαλα:green:

Τελειως αδειο στομαχι μπορει να σου δημιουργησει ζαλαδα καμοια φορα

magdaline
31-05-12, 01:27
Τελεια..!ευχαριστωωω magdaline!!
να σαι καλα κ καλα κουράγια..:thumbup:
να θυμασαι οτι τ αποτελεσματα θα ναι πολύ σημαντικα κ αξιζει το κοπο να στερηθεις για αυτα.

marina99
31-05-12, 01:33
Ειπαμε θηλυκη Ραμπο...κολακευομαι ταμαλα:green:

Τελειως αδειο στομαχι μπορει να σου δημιουργησει ζαλαδα καμοια φορα

Ελααα...που δεν θεςςς.....:P το κανω συχνα κ δεν εχω παρατησησει ζαλαδες..αλλα ευχαριστω για την ενημερωση..!

RAMBO
31-05-12, 01:35
Απο προγραμμα γυμναστικης τι θα κανεις,γιατι ειπες οτι ο γυμναστης σου ειχε βγαλει κατι ασυναρτησιες..πηρες καμοια ιδεα απο δω για προγραμμα?

marina99
31-05-12, 01:35
[QUOTE=magdaline;584253]να σαι καλα κ καλα κουράγια..:thumbup:
να θυμασαι οτι τ αποτελεσματα θα ναι πολύ σημαντικα κ αξιζει το κοπο να στερηθεις για αυτα.[/QUOT
εχω μπολικη υπομονη....:green: αντε να δουμεε...

8avos
31-05-12, 01:39
στο περίπου οι τροφές που όσο θα περνάει ο καιρός θα καταλήγεις σε αυτές είναι
τόνος σε νερό, αυγά, βρώμη, στήθος κότας, μοσχάρι άπαχο, κότατζ τυρί, ξυνόμηλο-μπανάνα
γιαούρτι 0%, ξηροί καρποί, πράσσινες σαλάτες

4 ασπράδια με λίγη κανέλα και 5γρ μέλι
αυτό σε αντικολητικό θα σου βγεί σαν κρέπα,χωρίς κρόκο όμως
και τη βρώμη σε ποτήρι νερό σκέτη,δεν μπορώ να την φάω σαν πιτάκι.

marina99
31-05-12, 01:40
Απο προγραμμα γυμναστικης τι θα κανεις,γιατι ειπες οτι ο γυμναστης σου ειχε βγαλει κατι ασυναρτησιες..πηρες καμοια ιδεα απο δω για προγραμμα?


Διαβασα!αλλα.....ολα ειναι για γραμμωση η για ογκο..τι να τα κανω.?.οποτε λεω κανε αεροβικη που ειναι για χασιμο? ο γυμναστης μου ελεγε να κανω 1 ωρα βαρη μετα μιση ωρα διαδρομο κ μετα παλι βαρη....... το πρωι ολα αυτα...

RAMBO
31-05-12, 01:43
Τι περιεργες αλλαγες ηταν αυτες πρωτη φορα το ακουω,μηπως σε ετοιμαζε να περασεις και στοιβο μαχης?:P

Κοιτα το αν θα χασεις η οχι εξαρταται απο την διατροφη σου και οχι απο το προγραμμα που θα ακολουθησεις,απλα με τα προγραμματα ογκου κανουμε πιο χαμηλες επαναληψεις και ανεβαζουμε δυναμη και κιλα,εσυ να κοιτας αυτα της γραμμωσης:green:

marina99
31-05-12, 01:45
στο περίπου οι τροφές που όσο θα περνάει ο καιρός θα καταλήγεις σε αυτές είναι
τόνος σε νερό, αυγά, βρώμη, στήθος κότας, μοσχάρι άπαχο, κότατζ τυρί, ξυνόμηλο-μπανάνα
γιαούρτι 0%, ξηροί καρποί, πράσσινες σαλάτες

αυτό σε αντικολητικό θα σου βγεί σαν κρέπα,χωρίς κρόκο όμως
και τη βρώμη σε ποτήρι νερό σκέτη,δεν μπορώ να την φάω σαν πιτάκι.

Στη διατροφη αυτα ειχα βαλει ..απλως επειδη δεν προλαβαινω το μεσημερι να ψηνω κοτοπουλα (μονο το απογευμα) θα τρωω οτι φτιαχνει η μητερα μου οχι ομως κανελονια..π.χ. λαδερα θα βαζω μια μεριδα κανονικη στο πιατο..τοχω διαβασει κ αυτο....!οκ για το πιτακι..;)

marina99
31-05-12, 01:48
Τι περιεργες αλλαγες ηταν αυτες πρωτη φορα το ακουω,μηπως σε ετοιμαζε να περασεις και στοιβο μαχης?:P

Κοιτα το αν θα χασεις η οχι εξαρταται απο την διατροφη σου και οχι απο το προγραμμα που θα ακολουθησεις,απλα με τα προγραμματα ογκου κανουμε πιο χαμηλες επαναληψεις και ανεβαζουμε δυναμη και κιλα,εσυ να κοιτας αυτα της γραμμωσης:green:

τι να σου πω..2 εβδομαδες με ειχε πεθανει..γιαυτο σταματησα... !


ωραιαα θα κοιταξω με πολυ τρελα της γραμμωσης...;)

RAMBO
31-05-12, 01:49
Δες και εδω ειμαστε:army2:

marina99
31-05-12, 01:56
Δες και εδω ειμαστε:army2:

merci merci...!!!:)