PDA

Επιστροφή στο Forum : ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΔΙΑΒΑΣΤΕ. ΘΑ ΣΥΖΗΤΗΘΕΙ ΠΙΣΤΕΥΩ



panos11112
01-07-08, 23:09
Γεια σας παιδια ειμαι ο Παναγιωτης 22 ετων 1.76 υψος και 110 κιλα (ξερω οτι πρεπει να χασω κιλα)
Δεν ειμαι ΒΒ και ουτε θελω να γινω (οχι οτι μου εκαναν κατι....) αλλα εδω και 1.5 μηνα ξεκινησα και πηγαινω γυμναστηριο
Για 20 μερες εκανα δικο μου προγραμμα μεχρι να μου βγαλουν απο το γυμναστηριο.
Σε αυτες τις 20 μερες ειδα το σωμα μου να ανταποκρινεται ωραια.
Ενθουσιαστηκα αλλα ξερω οτι ειναι η αρχη και γινεται λογω του οτι ημουν
αγυμναστος.
Οταν βγηκε το προγραμμα του γυμναστηριου το ακολουθησα για ενα μηνα
και μπορω να σας πω οτι βαρεθηκα τη ζωη μου και ετσι αποφασησα να παω παλι στο παλιο μου προγραμμα.

Σας το παραθετω (δεν ξερω ολες τις ασκησεις με τους "επιστημονικους ορους")

ΔΙΚΕΦΑΛΟΙ

1)ΕΠΙΚΥΨΕΙΣ ΜΕ ΜΠΑΡΑ 10 ΚΙΛΑ
2)ΣΦΥΡΙΑ 12 ΚΙΛΑ (ΣΕ ΚΑΘΕ ΧΕΡΙ)
3) ΕΝΑΛΛΑΞ ΑΛΤΗΡΕΣ 10 ΚΙΛΑ (ΣΕ ΚΑΘΕ ΧΕΡΙ)

ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΙ

1)ΓΑΛΛΙΚΕΣ ΣΕ ΜΗΧΑΝΗΜΑ 10 ΚΙΛΑ
2)ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΚΑΘΕΣΑΙ ΚΡΑΤΑΣ 2
ΣΑΝ ΣΩΛΗΝΕΣ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΤΗΣ ΜΑΣΧΑΛΗΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΙΕΖΕΙΣ ΚΑΤΩ 30 ΚΙΛΑ

ΩΜΟΙ

1)ΠΛΑΓΙΕΣ ΑΡΣΕΙΣ ΣΕ ΜΗΧΑΝΗΜΑ 20 ΚΙΛΑ
2)ΠΙΕΣΕΙΣ ΣΕ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΚΑΘΙΣΤΟΣ (ΣΠΡΩΧΝΩ
ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΑΝΩ) 15 ΚΙΛΑ

ΠΛΑΤΗ

1)ΕΛΞΕΙΣ ΣΤΟ ΜΟΝΟΖΥΓΟ (ΜΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΠΡΟΣ
ΤΑ ΕΞΩ)
2)ΚΩΠΗΛΑΤΙΚΗ ΜΕ ΜΠΑΡΑ Τ 20 ΚΙΛΑ
3)ΑΝΑΠΟΔΟ ΠΕΚ ΝΤΕΚ 15 ΚΙΛΑ

ΣΤΗΘΟΣ

1)ΠΕΚ ΝΤΕΚ 20 ΚΙΛΑ
2)ΠΙΕΣΕΙΣ ΜΕ ΑΛΤΗΡΕΣ ΣΕ ΚΑΤΑΚΛΙΝΗ 10
ΚΙΛΑ (ΣΕ ΚΑΘΕ ΧΕΡΙ)

+ ΚΟΙΛΙΑΚΟΙ ΚΑΙ ΡΑΧΙΑΙΟΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ (3 ΣΕΤ ΑΠΟ 15 ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ)

ΓΥΜΝΑΖΟΜΑΙ 1 ΩΡΑ ΚΑΙ 30 ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΟΚ. ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ
ΑΝΤΕ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΥΣ ΩΜΟΥΣ ΠΟΥ ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΙ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΣΕΤ
ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΤΟΠΙΚ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΠΧ ΣΤΙΣ ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΕΙΜΑΙ ΟΚ ΑΛΛΑ ΣΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΞΕΦΕΥΓΩ 30 ΛΕΠΤΑ
ΛΟΙΠΟΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΔΕΥΤΕΡΑ, ΤΡΙΤΗ,
ΠΕΜΠΤΗ ΚΑΙ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΕΠΙ 4 ΣΕΤ ΚΑΙ 12 ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΖΩ ΝΑ ΑΝΕΒΑΖΩ + 5-10 ΚΙΛΑ
ΟΛΟΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΚΟΥΡΑΣΤΩ ΚΑΙ ΟΤΙ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ Η ΑΡΧΗ (ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΠΗΓΑΙΝΑ 20 ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΠΩ ΕΝΤΑΞΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΧΗ) ΑΛΛΑ ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΕΙΜΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ.
ΑΥΤΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΕΤΥΧΩ ΕΙΝΑΙ ΣΕ 6 ΜΗΝΕΣ ΜΥΙΚΟ ΟΓΚΟ ΚΑΙ ΔΥΝΑΜΗ
ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΥΜΝΑΖΕΤΑΙ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΝΕΙ ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΘΕΙ ΥΠΕΡΠΡΟΠΟΝΗΣΗ, ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΘΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΑΡΓΑ ΤΙΣ ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΔΙΑΛΕΙΜΑΤΑ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΑΣΚΗΣΕΙΣ.
ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΕΓΩ ΜΠΟΡΩ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ;;;;
ΔΗΛΑΔΗ ΤΙ ΝΑ ΠΟΥΝΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΙΣ ΕΙΔΙΚΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΑ ΟΥΚ ΠΟΥ ΓΥΜΝΑΖΟΝΤΑΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ!!!!!

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΕΣΤΕ ΜΟΥ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ


Υ.Γ. ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΤΑ ΓΥΜΝΑΖΩ ΜΕ ΠΟΔΗΛΑΤΟ ΚΑΙ
ΕΧΩ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΔΙΑΤΡΟΦΗ

panos11112
01-07-08, 23:13
ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΩ +5 ΚΙΛΑ ΔΙΟΤΙ ΑΡΧΙΖΩ ΚΑΙ ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΜΟΥ

RUHL
01-07-08, 23:42
Δεν εχω ωρα να το διαβασω ολο τωρα μεγαλο ειναι :green:

Θα σε στεναχωρισω ηδη εγηνες bodybuider οποιos περναει την πορτα του γυμναστηριου και μπαινει μεσα αυτοματα κανει bodybuilding

billys15
01-07-08, 23:56
Σιγουρα εχεις λανθασμενη αποψη για τους bodybuilders και φοβασαι μην σε κατακρινουν μετα εξω οταν σε βλεπουν να εχεις καλυτερο σωμα απο αυτους,πραγμα που σημαινει οτι πας τακτικα γυμαστηριο,μπαινεις σε μια πιο hardcore κατασταση απο αυτους και δεν καθεσαι ολη μερα με τις μπυρες στις καφετεριες να σχολιαζεις τους αλλους οπως κανουν οι ιδοι,πραγμα που σημαινει οτι εχεις μεγαλυτερη θεληση απο αυτους και παει λεγοντας.Θα δεις οτι διαβαζοντας και το forum και γενικα για bodybuilding θα αλλαξεις γνωμη.

Τωρα,καλα κανεις που θες να ανεβαζεις κιλα.Εχεις ηδη περασει το σταδιο της προσαρμογης και πας για κανονικα κερδη πλεον.Και επειδη εισαι στην αρχη ακομα,θα μπορεις και να βαζεις καθαρους μυες πανω σου και να χασεις και καποιο λιπος.Το προγραμμα σου ομως χρειαζεται μια αλλαγη.Πρεπει να βαλεις τις βασικες ασκησεις και να προσπαθεις σε αυτες τουλαχιστον να ανεβαζεις κιλα,προσπαθησε να αυξανεις καθε εβδομαδα.Ξερω ειναι σχετικα δυσκολο,αλλα με σωστη διατροφη,αναρρωση και την καταλληλη ψυχολογια θα μπορεις να ανεβαινεις γρηγορα.

Διαβασε το forum για θεματα προπονησης και διατροφης (το αλλο πολυ σημαντικο κομματι του bodybuilding),σχεδιασε ενα δικο σου προγραμμα και θα σχολιασουμε κι εμεις με την σειρα μας. :wink:

RUHL
02-07-08, 00:44
Το διαβασα εγω προτηνω να κανεις πιο πολυ αεροβια και καλη διατροφη (βλεπε τοπικ γραμμωσης αρθρα) και να αφησεις τα βαρη σε 2η μοιρα επειδη πρεπει να τα χασεις αυτα τα κιλα και να ερθει το σωμα σου σε καλη υγεια γιατι εισαι και κοντος (σε σχεση με μενα 10 cm σου ρηχνω :P :lol: )

Διαβασε κανενα τοπικ για ασκησεις να δεις πως πρεπει να ειναι το σκελος του προγραματος ποδια θελει ακησεις φιλε μην κανεις το λαθος να μην τα γυμναζεις επειδη δεν θα εχουν μυεις πανω και μετα θα κανεις μαραθωνιο να τα επαναφερεις τετοια λαθη δεν επιτρεποντε τρεξιμο ποδηλατο δεν γυμναζουν ουτε 1% τα ποδια οσο πρεπει.

Α κατι ακομα ποτε για κανενα λογω μην εμπειστευεσε τους γυμναστες μας μαζι και μενα μας εχουν καψει παλι καλα να ειναι το φορουμ και το ιντερνετ που εχει πολλες γνωσεις οποτε κανεις τις δικες σου ερεευνες λιωνεις στον διαβασμα αλλα θα εισαι κερδισμενος γιατι κανενας δεν θα μπορει να σε κοροιδευση η να σου δωσει ας πουμε για παραδειγμα ενα προγραμα διατροφης η προπονησης που ειναι εντελως αχρηστω για τα δεδομενα του ββινγκ

Αρα μην ζητας προγραματα απο αλλα ατομα διαβασε και φτιαξε τα μονος σου τα τυχον λαθη η παραληψεις εδω ειμαστε :wink:

Πληοψηφια γυμναστων και διατροφολογων ειναι :thumbdown: :thumbdown: :smash: :banghead: :banghead: :drunken:

Steve KinG STyLe
02-07-08, 00:59
Γεια σου!!!Ακου τους προλαλήσαντες...κανε συχνά αεροβική,και θα σου έλεγα να αυξήσεις κιλά.Μην φοβάσαι να ανεβάσεις κιλά!Βάλε όσα μπορείς να αντέξεις χωρίς να κατά πιέζεις τον οργανισμό σου βεβαια!!!Και κοιλιακούς να αυξήσεις και set και επαναλήψεις.


Σιγά σιγά όλα θα γίνουν.Όπως λένε επιμονη και υπομονή!!! :idea:

panos11112
02-07-08, 00:59
ΦΙΛΕ billys15
ΠΡΩΤΑ ΑΠ ΟΛΑ ΝΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΜΟΥ
ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΒΒ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΗ ΦΑΣΗ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΠΡΩΤΕΙΝΗ Κ.Α.

"Τωρα,καλα κανεις που θες να ανεβαζεις κιλα.Εχεις ηδη περασει το σταδιο της προσαρμογης και πας για κανονικα κερδη πλεον.Και επειδη εισαι στην αρχη ακομα,θα μπορεις και να βαζεις καθαρους μυες πανω σου και να χασεις και καποιο λιπος.Το προγραμμα σου ομως χρειαζεται μια αλλαγη.Πρεπει να βαλεις τις βασικες ασκησεις"

ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΑΝΕΒΑΖΩ ΚΙΛΑ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ
ΠΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΒΑΣΙΚΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ;;;;;;;;

RUHL
02-07-08, 01:02
φτανει πολλα ειπα αεροβια λεμε :wcourt: :wcourt: :wcourt: :wcourt: ασε τα κιλα ησυχα και μην περνεις αυτα τα αναβολικα πως τα λενε τις πρωτεινες :lol: 8) θα σου πεσει το ******* ετσι ακουσα :green:

Steve KinG STyLe
02-07-08, 01:03
φτανει πολλα ειπα αεροβια λεμε :wcourt: :wcourt: :wcourt: :wcourt: ασε τα κιλα ησυχα και μην περνεις αυτα τα αναβολικα πως τα λενε τις πρωτεινες :lol: 8) θα σου πεσει το ******* ετσι ακουσα :green:


χΟΑΟΧΟΑΧΟΑΧΟΑΧΟΑΧΟΑΧΟΑΧΟΑΧΟΧΑΟΧΑΟΑΧΧ :bowdown: :bowdown:

panos11112
02-07-08, 01:05
ΦΙΛΕ RUHL
ΝΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΠΟΥ ΜΠΗΚΕΣ ΣΤΟΝ ΚΟΠΟ ΚΑΙ ΕΣΥ ΚΑΙ ΠΑΝΤΗΣΕΣ ΣΤΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΜΟΥ

"Το διαβασα εγω προτηνω να κανεις πιο πολυ αεροβια και καλη διατροφη"

ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΤΡΕΞΙΜΟ ΚΑΙ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ.

"γιατι εισαι και κοντος (σε σχεση με μενα 10 cm σου ρηχνω :P :lol: )"

ΜΟΥ ΕΡΙΞΕΣ ΤΟ ΗΘΙΚΟ ΡΕ ΦΙΛΕ :))

"ποδια θελει ακησεις φιλε μην κανεις το λαθος να μην τα γυμναζεις επειδη δεν θα εχουν μυεις πανω και μετα θα κανεις μαραθωνιο να τα επαναφερεις τετοια λαθη δεν επιτρεποντε τρεξιμο ποδηλατο δεν γυμναζουν ουτε 1% τα ποδια οσο πρεπει."

ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΒΥΘΙΣΜΑΤΑ ΣΕ ΜΗΧΑΝΗΜΑ Κ.Α.

"Α κατι ακομα ποτε για κανενα λογω μην εμπειστευεσε τους γυμναστες μας μαζι και μενα μας εχουν καψει παλι καλα να ειναι το φορουμ και το ιντερνετ που εχει πολλες γνωσεις οποτε κανεις τις δικες σου ερεευνες λιωνεις στον διαβασμα αλλα θα εισαι κερδισμενος γιατι κανενας δεν θα μπορει να σε κοροιδευση η να σου δωσει ας πουμε για παραδειγμα ενα προγραμα διατροφης η προπονησης που ειναι εντελως αχρηστω για τα δεδομενα του ββινγκ
Αρα μην ζητας προγραματα απο αλλα ατομα διαβασε και φτιαξε τα μονος σου τα τυχον λαθη η παραληψεις εδω ειμαστε :wink: "

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟ ΕΦΤΙΑΞΑ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΑΠΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ.

RUHL
02-07-08, 01:20
Ξαναφτιαξτο :D εχει πολα λαθη οπως το βλεπω γραψε και μερες πχ δευτερα στηθος δικεφαλο τριτη ποδια κτλ κτλ

Διαβασε κανενα ποστ μου εκει στα προγραματα η στις ασκησεις να δεις τι προτηνω και τι δεν προτηνω απο ασκησεις αν θες μπορεις να δεις και το προγραμα μου το παλιο καπου χαμενο ειναι εκει μεσα αλλα ειναι λιγο βαρυ αλλα το μησο απο αυτο ανετα θα μπορεις να το κανεις :wink:

panos11112
02-07-08, 02:29
ΦΙΛΕ RUHL ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΤΑ ΚΑΝΩ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ.
ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΣ ΠΟΙΕΣ ΕΙΝΙΑ ΟΙ ΒΑΣΙΚΕΣ ΑΣΚΗΣΕΙΣ Ή ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΙΣ ΒΡΩ

billys15
02-07-08, 13:59
Οι βασικες ειναι τα σκουωτ,οι αρσεις θανατου,οι πιεσεις παγκου και μετα η κωπηλατικη μπαρας,το μονοζυγο,τα hang cleans κλπ...Γενικα,ακουσε τον Ruhl,μαθε Ο,ΤΙ περισσοτερο μπορεις για διατροφη και προπονηση και μετα σιγα σιγα και για τα στερεοτυπα γυρω απο συμπληρωματα για να μην σε πιανουν κοροϊδο οι αλλοι.

Οσο για το "δεν θελω να γινω bodybuilder για να μην μπλεξω με τις πρωτεϊνες κ.α.",ποιος ειπε οτι bodybuilder ντε και καλα ειναι αυτος που παιρνει συμπληρωματα? :? Επισης,ποιος ειπε οτι οι "πρωτεϊνες κλπ" ειναι κακα πραγματα και δεν πρεπει να τα παιρνουμε? Για να σου δωσω ενα πολυ απλο παραδειγμα,το σκευασμα πρωτεϊνης ειναι οσο κακο ειναι και το γαλα ή το αυγο.Ποσους εχεις δει να πεθαινουν απο γαλα ή αυγο? :D Δεν σου κανω κηρυγμα τωρα,απλως για να σου δειξω πώς ειναι πραγματικα τα πραγματα. :wink:

TRIANTAFYLLOU
02-07-08, 15:35
+1 :thumbsup:

panos11112
02-07-08, 15:54
ΦΙΛΕ billys15

"Επισης,ποιος ειπε οτι οι "πρωτεϊνες κλπ" ειναι κακα πραγματα και δεν πρεπει να τα παιρνουμε? Για να σου δωσω ενα πολυ απλο παραδειγμα,το σκευασμα πρωτεϊνης ειναι οσο κακο ειναι και το γαλα ή το αυγο.Ποσους εχεις δει να πεθαινουν απο γαλα ή αυγο? :D Δεν σου κανω κηρυγμα τωρα,απλως για να σου δειξω πώς ειναι πραγματικα τα πραγματα."

ΕΧΩ ΔΕΙ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΕΠΑΙΡΝΑΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΑΝ ΓΥΝΑΙΚΟΜΑΣΤΙΑ Ή ΠΗΡΑΝ ΛΙΠΟΣ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΝΑΣ ΘΕΟΣ ΞΕΡΕΙ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΧΑΣΟΥΝ ΚΑΙ ΑΝ ΘΑ ΤΟ ΧΑΣΟΥΝ.(ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΤΡΩΓΑΝ ΠΟΛΥ)

RUHL
02-07-08, 16:10
οταν λεω εγω αναβολικες πρωτεινες :rolf: :rolf: :rolf: :rolf:


Διαβαζε το φορουμ η αληθεια ειναι εκει εξω μπορει και να την μαθεις

billys15
02-07-08, 16:11
Η γυναικομαστεια δεν ερχεται ουτε απο την κρεατινη ουτε απο την πρωτεϊνη..... :chinese:

Το λιπος απο την αλλη,ερχεται απο το φαγητο ή απο τα gainers (οι "πρωτεϊνες ογκου" οπως τις λενε εδω Ελλαδα) ή τις φορμουλες κρεατινης.Η κρεατινη η απλη μονοϋδρικη και η πρωτεϊνη απλα δεν γινεται εκ φυσεως να σου δωσουν λιπος.Και επισης αυτο που λενε οτι "κρεμας",ακομα δεν το εχω καταλαβει.... :roll:

panos11112
02-07-08, 16:32
παιδια μπορειτε να μου πειτε που μπορω να βρω ολες τις βασικες ασκησεις;;;

RUHL
02-07-08, 17:05
youtube -----------> dead lift bech press και αλλα πολλα

slaine
03-07-08, 12:23
εννοείς ότι κάνεις όλα αυτά σε μία μέρα;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
αν ναι είναι πάρα πολλά, πρέπει να αλλάξεις οπωσδήποτε πρόγραμμα!!! και να προσέχεις τη διατροφή σου, που όπως λες το κάνεις...
και όλα τα άλλα θα έρθουν με τον καιρό....

RUHL
03-07-08, 13:51
εννοείς ότι κάνεις όλα αυτά σε μία μέρα;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
αν ναι είναι πάρα πολλά, πρέπει να αλλάξεις οπωσδήποτε πρόγραμμα!!! και να προσέχεις τη διατροφή σου, που όπως λες το κάνεις...
και όλα τα άλλα θα έρθουν με τον καιρό....
+1 γιατι δεν το διευκρινησες ποιες μερες κανεις

panos11112
03-07-08, 19:05
ΦΙΛΕ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ 6 ΜΗΝΕΣ ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΠΑΩ ΦΑΝΤΑΡΟΣ.
ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΓΙΑ 30 ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΦΕΥΓΩ.
ΟΠΩΣ ΕΓΡΑΨΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ, ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΙ ΒΑΡΕΘΗΚΑ.
ΘΑ ΚΟΙΤΑΞΩ ΠΑΛΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΟ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΑΦΑΙΡΕΣΩ ΚΑΤΙ.

Υ.Γ.
ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΣΑΣ
ΠΙΣΤΕΥΩ ΜΕΣΩ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΑΝΤΑΛΛΑΓΗΣ ΑΠΟΨΕΩΝ ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ

giannis64
03-07-08, 21:53
γυμναστικη+διατροφη+συμπληρωματα+ψυχολογια!!!!!αν κατι απο αυτα δεν παει καλα τοτε δεν υπαρχουν τελεια αποτελεσματα. και αν τα συμπληρωματα ειναι επικυνδηνα τοτε το αλατι,ζαχαρι,ποτο, αναψυκτηκα,γλυκα,τσιγαρο,τιγανιτα,οπως και αλλα πολλα ειναι θανατος.

Steve KinG STyLe
03-07-08, 22:35
θα θελες τουλαχιστον να μας πεις το προγραμα του γυμναστιριου σου??

Παντως να ξερεις το να τα κανεις ολα μεσα σε μια μερα δεν ειναι και οτι καλυτερο!!!Το καλυτερο ειναι να κανεις καθε μερα διαφορετικο μερος του σωματος,πολλες επαναληψεις ανεβαζοντας με τον καιρο κιλα και πολυ αεροβικη !!!!!!Τελωσπαντων καλη αποφαση και καλη προπονηση!!! :wave:

billys15
03-07-08, 23:19
και αν τα συμπληρωματα ειναι επικυνδηνα τοτε το αλατι,ζαχαρι,ποτο, αναψυκτηκα,γλυκα,τσιγαρο,τιγανιτα,οπως και αλλα πολλα ειναι θανατος.

Πες τα ρε συ Γιαννη!!!! Amen!!!! Το τσιγαρο και το ποτο κυκλοφορουν ΕΛΕΥΘΕΡΑ εξω για τον ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ,τα συμπληρωματα και--ναι θα το πω--τα αναβολικα τους φταιξανε ολους!!!! :angry: Βλεπεις κατι 12χρονα και 14χρονα να πεφτουν σε κοκαϊνες και σε τετοια και κανεις δεν μιλαει...Οταν προκειται ομως για performance enhancers γενικα,ειτε ΑΑΣ ειτε συμπληρωματα,ολοι τα θεωρουν σατανικα και ο,τι χειροτερο υπαρχει....!!

RUHL
03-07-08, 23:31
ΦΙΛΕ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ 6 ΜΗΝΕΣ ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΠΑΩ ΦΑΝΤΑΡΟΣ.
ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΓΙΑ 30 ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΦΕΥΓΩ.
ΟΠΩΣ ΕΓΡΑΨΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ, ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΙ ΒΑΡΕΘΗΚΑ.
ΘΑ ΚΟΙΤΑΞΩ ΠΑΛΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΟ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΑΦΑΙΡΕΣΩ ΚΑΤΙ.

Υ.Γ.
ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΣΑΣ
ΠΙΣΤΕΥΩ ΜΕΣΩ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΑΝΤΑΛΛΑΓΗΣ ΑΠΟΨΕΩΝ ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ

η βαρεμαρα δεν εχει θεση στο bodybuilding οποιος βαριετε την αραζει στον καναπε και βλεπει TV

Ξαναγραψε τι κανεις και ποιες μερες ποιος ειπε να πηγαινεις γυμνστηριο για 30 λεπτα?

panos11112
04-07-08, 02:27
ΦΙΛΕ giannis64 ΔΕΝ ΑΝΤΙΛΕΓΩ, ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΟΝΤΩΣ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΚΟ, ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΛΙΓΟ
ΑΛΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΣΑΣ ΦΑΝΕΙ ΧΑΖΟ (Κ ΣΕ ΜΕΝΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΡΩΤΗΣΩ)
ΑΝ Η ΠΡΩΤΕΙΝΗ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΣΤΑ ΦΑΡΜΑΚΕΙΑ;

ΦΙΛΕ Steve KinG STyLe ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΑΝΑΡΤΗΘΕΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ.
ΕΑΝ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙΣ (ΠΧ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ) ΠΕΣ ΤΟ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΠΟΣΤΑΡΩ.
ΕΣΥ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙΣ ΔΗΛΑΔΗ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΑΝΑ ΗΜΕΡΑ;;
ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΔΗΛΑΔΗ SUPER SET ΣΕ ΠΟΣΑ ΛΕΠΤΑ ΘΑ ΤΟ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙΣ;;
ΚΑΙ ΜΗ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΣΕ 40 ΛΕΠΤΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ 15 ΣΕΤ ΑΠΟ 30 ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΚΑΙ 10 ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ!!!!!

ΦΙΛΕ billys15
"Πες τα ρε συ Γιαννη!!!! Amen!!!! Το τσιγαρο και το ποτο κυκλοφορουν ΕΛΕΥΘΕΡΑ εξω για τον ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ,τα συμπληρωματα και--ναι θα το πω--τα αναβολικα τους φταιξανε ολους!!!! 01. Angry Βλεπεις κατι 12χρονα και 14χρονα να πεφτουν σε κοκαϊνες και σε τετοια και κανεις δεν μιλαει...Οταν προκειται ομως για performance enhancers γενικα,ειτε ΑΑΣ ειτε συμπληρωματα,ολοι τα θεωρουν σατανικα και ο,τι χειροτερο υπαρχει....!!"

ΟΥΤΕ ΚΑΠΝΙΖΩ ΔΙΟΤΙ ΞΕΡΩ ΤΙ ΠΡΟΚΑΛΕΙ (ΚΑΛΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΟΥΝ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ)

ΟΥΤΕ ΠΙΝΩ ΠΟΛΥ ΔΙΟΤΙ ΞΕΡΩ ΤΙ ΠΡΟΚΑΛΕΙ (ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΕΡΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ)

ΟΥΤΕ ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ ΠΕΡΝΩ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΑΙΟ, ΥΠΑΡΟΧΥΝ ΝΕΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΔΟΚΙΜΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΟΛΑΝΕ

ΚΑΙ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΑΝΑΒΟΛΙΚΑ, ΝΑΙ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΟΥΝΕ ΟΠΩΣ ΕΣΕΝΑ ΣΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ.
ΛΕΝΕ ΣΕ ΝΕΑ ΠΑΙΔΙΑ, ΑΘΩΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ "ΠΑΡΕ ΜΩΡΕ ΦΥΣΙΚΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΜΩΡΕ.......ΔΕ ΘΑ ΠΑΘΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ" ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ ΑΠΟ ΑΝΑΚΟΠΗ

ΦΙΛΕ RUHL
"η βαρεμαρα δεν εχει θεση στο bodybuilding οποιος βαριετε την αραζει στον καναπε και βλεπει TV"

ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΑΙΟ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΔΕ ΣΟΥ ΛΕΩ ΟΤΙ ΒΑΡΙΟΜΟΥΝΑ ΝΑ ΠΑΩ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΑΛΛΑ ΒΑΡΙΟΜΟΥΝΑ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ (ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΔΩΣΕΙ Ο ΓΥΜΝΑΣΤΗΣ ΔΗΛΑΔΗ)

panos11112
04-07-08, 02:33
ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΟΥ (4 ΣΕΤ)

ΔΙΚΕΦΑΛΟΙ

1)ΕΠΙΚΥΨΕΙΣ ΜΕ ΜΠΑΡΑ 10 ΚΙΛΑ
2)ΣΦΥΡΙΑ 12 ΚΙΛΑ (ΣΕ ΚΑΘΕ ΧΕΡΙ)
3)ΕΝΑΛΛΑΞ ΑΛΤΗΡΕΣ 10 ΚΙΛΑ (ΣΕ ΚΑΘΕ ΧΕΡΙ)

ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΙ

1)ΓΑΛΛΙΚΕΣ ΣΕ ΜΗΧΑΝΗΜΑ 10 ΚΙΛΑ
2)ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΚΑΘΕΣΑΙ ΚΡΑΤΑΣ 2
ΣΑΝ ΣΩΛΗΝΕΣ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΤΗΣ ΜΑΣΧΑΛΗΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΙΕΖΕΙΣ ΚΑΤΩ 30 ΚΙΛΑ

ΩΜΟΙ

1)ΠΛΑΓΙΕΣ ΑΡΣΕΙΣ ΣΕ ΜΗΧΑΝΗΜΑ 20 ΚΙΛΑ
2)ΠΙΕΣΕΙΣ ΣΕ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΚΑΘΙΣΤΟΣ (ΣΠΡΩΧΝΩ
ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΑΝΩ) 15 ΚΙΛΑ

ΠΛΑΤΗ

1)ΕΛΞΕΙΣ ΣΤΟ ΜΟΝΟΖΥΓΟ (ΜΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΠΡΟΣ
ΤΑ ΕΞΩ)
2)ΚΩΠΗΛΑΤΙΚΗ ΜΕ ΜΠΑΡΑ Τ 20 ΚΙΛΑ
3)ΑΝΑΠΟΔΟ ΠΕΚ ΝΤΕΚ 15 ΚΙΛΑ

ΣΤΗΘΟΣ

1)ΠΕΚ ΝΤΕΚ 20 ΚΙΛΑ
2)ΠΙΕΣΕΙΣ ΜΕ ΑΛΤΗΡΕΣ ΣΕ ΚΑΤΑΚΛΙΝΗ 10
ΚΙΛΑ (ΣΕ ΚΑΘΕ ΧΕΡΙ)

+ ΚΟΙΛΙΑΚΟΙ ΚΑΙ ΡΑΧΙΑΙΟΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ (3 ΣΕΤ ΑΠΟ 15 ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ)
+ ΟΤΑΝ ΑΛΛΑΖΩ ΜΥΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΠΟΔΙΑ (ΔΗΛΑΔΗ 4 ΣΕΤ) ΚΑΙ ΞΕΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ


ΣΤΟΥΣ ΔΙΚΕΦΑΛΟΥΣ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΤΤΟ;; ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ;;
ΣΤΟΥΣ ΩΜΟΥΣ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΤΙΣ ΠΛΑΓΙΕΣ ΑΡΣΕΙΣ;;


ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ :D

panos11112
04-07-08, 02:35
ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΕΤΕ ΕΙΝΑΙ 2 ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΟΜΑΔΑ (ΕΚΤΟΣ 2 ΕΞΑΙΡΕΣΕΩΝ)
ΔΕΝ ΚΑΝΩ 10 ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΟΜΑΔΑ

RUHL
04-07-08, 02:56
Oλα αυτα σε μια μερα? ουτε αναβολικα να επερνες τετοιο προγραμα :lol:
Για ποιο λογο να κανεις σουπερ σετ? η ετσι γραμμωνεις?

Κανε προγραμματα 1ος σωματικου τμηματος την ημερα και εβδομαδα μπας και δεις μια ασπρη μερα αν παλι πεις για τον χρονο που καθεσε εγω πληροφορικα κανω 1 σωματικο τμημα και καθομε στο γυμναστηριο απο 1-1,45 ωρα
διαλειματα αναλογως την ασκηση απο 0 διαλειμα εως 2-5-3 λεπτα
Γιατι να κανεις 10? 4 φτανουν



ΑΝ Η ΠΡΩΤΕΙΝΗ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΣΤΑ ΦΑΡΜΑΚΕΙΑ;
Ποσο απληροφορητος εισαι υπαρχει νομος που επηβαλει τα συμπληρωματα να πωλουντε μονο σε φαρμακεια και απαγορευετε σε συμπληρωματαδικα η πωληση τους ναι εδω ελλαδα οσοι πουλανε σε συμπληρωματαδικα ειναι παρανομοι αλλα το διακυνδινευουν επειδη τα κερδοι ειναι παρα πολλα ακομα και προστημο να πληρωσουν δεν τους φενετε ακριβο

giannis64
04-07-08, 08:07
ετσι ειναι τα παραγματα. βλεποντας τους θανατους καθημερινα δυπλα μας θα δουμε οτι τα εγκαιφλικα απο το τσιγαρο και το ποτο ειναι πλεον σε ημερισια διαταξη. για νεφρα και συκωτια απο το ποτο δεν το συζηταμε. η καταντια της νεολεας απο τα ναρκωτικα.........
αστα να πανε. εγω εχω χωρης πλακα και μιλαω ηλικρινεστατα εχω τουλαχηστον δυο γνωστους οι οποιοι ηταν χρειστες ναρκωτικων και με το bb και τα αας τα εχουν σταματησει. εχουν γινει αλλοι ανθρωποι. εγω προσωπικα τους βλεπω και τους χαιρομαι. Η ΑΓΝΙΑ ΣΚΩΤΩΝΕΙ!!!!!! :clown2:

billys15
04-07-08, 11:00
Μα ρε συ Πανο δεν αναφερομαι σε σενα,δεν λεω οτι εσυ καπνιζεις ή παιρνεις ναρκωτικα,ειπαμε :D Νταξει ισως να μην σου εδωσα να καταλαβεις,λαθος μου.Απλως λεω τι γινεται καθημερινα και πως......


Η ΑΓΝΙΑ ΣΚΩΤΩΝΕΙ!!!!!! :clown2:

^^^ αυτο υπαρχει και δεν λεει να εξαφανιστει....Δεν πειραζει ομως,ολοι θα κανουμε προσπαθεια για να περασουμε την αλλη,την σωστη αποψη προς τα εξω. :wink:

Οσο γι'αυτο


ΑΝ Η ΠΡΩΤΕΙΝΗ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΣΤΑ ΦΑΡΜΑΚΕΙΑ;

ποιος σου ειπε πως ο,τι πωλειται στα φαρμακεια ειναι ακινδυνο? Να σου δωσω ενα παραδειγμα? Mesulid.Ποσα χαπια κατεβαζει καθημερινα ο απλος πολιτης απο αυτο το φαρμακο χωρις λογο??? Επισης,να σου πω πολυ απλα οτι και οι στεροειδεις ορμονες υπαρχουν στο φαρμακειο,οποτε αυτο που λες δεν ισχυει :wink:

RUHL
04-07-08, 12:02
Eγω περνω μεζουλιτ ρε :lol: :lol: οταν μου ποναει το στομαχι τουλαχιστον :lol: :green:

billys15
04-07-08, 12:12
Πανο βλεπεις τι εννοω....^^^ :green: :green:

panos11112
04-07-08, 12:47
ΦΙΛΕ RUHL
"Ποσο απληροφορητος εισαι υπαρχει νομος που επηβαλει τα συμπληρωματα να πωλουντε μονο σε φαρμακεια"
ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΤΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑ ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΣΕ ΦΑΡΜΑΚΕΙΑ, ΕΓΩ ΕΝΝΟΥΣΑ ΠΡΩΤΕΙΝΗ ΚΑΙ ΚΡΕΑΤΙΝΗ.ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΣΕ ΦΑΡΜΑΚΕΙΑ....
"Γιατι να κανεις 10? 4 φτανουν"
ΤΟ ΕΙΠΑ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝΗΣΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΚΑΙ 10 ΣΕΤ...
"εγω πληροφορικα κανω 1 σωματικο τμημα και καθομε στο γυμναστηριο απο 1-1,45 ωρα "
1)ΠΕΣ ΜΟΥ ΛΙΓΟ ΠΧ ΠΛΑΤΗ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΣ
2)ΑΡΑ ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΠΟΥ ΚΑΘΟΜΑΙ ΑΛΛΑ ΟΙ ΠΟΛΛΕΣ ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΝΩ.....(ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΝΝΟΕΙΣ;;;)

ΦΙΛΕ billys15
"Μα ρε συ Πανο δεν αναφερομαι σε σενα,δεν λεω οτι εσυ καπνιζεις ή παιρνεις ναρκωτικα,ειπαμε 01. Smile Wide Νταξει ισως να μην σου εδωσα να καταλαβεις,λαθος μου.Απλως λεω τι γινεται καθημερινα και πως......"
ΝΑΙ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΑΙΟ

RUHL
04-07-08, 13:29
Αντε παλι μηπως να τα γραφω πιιο καθαρα η με πιο μεγαλα γραμματα ΟΛΑ ΤΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΕΓΚΡΗΣΗ ΕΟΦ ΠΩΛΟΥΝΤΕ ΣΤΑ ΦΑΡΜΑΚΕΙΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥΒΙΤΑΜΙΝΗ ΕΩΣ ΚΡΕΑΤΙΝΗ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΑΝ ΔΕΝ ΠΟΥΛΑΝΕ ΣΤΗΝ γειτονια σου αλλο αυτο σε μας εδω πουλανε οτι θες


Οχι φτενε τα πολλα σωματικα τμηματα που κανεις οχι οι ασκησεις

Αυτο το προγραμμα που κανεις ειναι για εντελως αρχαριους που το βαζει ο γυμναστης να κανουν απο 1-2 σετ ολες τις ασκησεις ολα τα σωματικα τμηματα για λιγες εβδομαδες για να μην ζοριστουν μετα και δεν μπορουν να σηκωσουν τα χερια τους απο τον πονο που θα παρουν αν κανουν 1 σωματικο τμημα μονο.

Πως να το κανουμε φιλε αυτο το προγραμμα δεν γηνετε να προπονης το ιδιο σωματικο τμημα 5 φορες την εβδομαδα απαγορευετε θα γηνεις χαλια ακομα και αν κανεις 2 σετ ποτε θα αναρωσουν οι μυεις τσαμπα καις ολη σου την μυικη μαζα και πολυ συντομα μαντεψε υπερκοποση

τι εκανα πλατη? σαν χτες(χτες ειχα προπονηση :lol: )
2 σετ υπερεκτασεις για να ζεστανουμε την μεση
2 σετ ζεσταμα με σταδιακη αυξηση για να μπω στις αρσεις θανατου
αρσης θανατου 3 λειτουγηκα σετ
Εμπροσθολαιμιες εκλξεις στο μηχανημα(ασκηση για φτερα οπως μονοζυγο αλλα σε μηχανημα μπροστα οχι πησω η μπαρα)
3 σετ με αναποδη κλειστη λαβη για κατω φτερα στο ιδιο μηχανημα
3 σετ κοπηλατικη με κανονικη λαβη παλι για κατω φτερα
4 σετ αρσεις ομων με μπαρα για τραπεζιους
και 3 σετ με αλτηρες αρσεις ομων 4αρια σε 3 γωνιες 4 επαναληψεις πησω στην μεση και μπροστα συνολο 12 reps

αυτα

*κανω 3αρια σετ τωρα επειδη ειμε κουρασμενος απο την αεροβια οταν ειμε καλυτερα κανω 4αρια

Steve KinG STyLe
05-07-08, 01:50
Γεια για ακομα μια φορα!!!
Πρωτα να πω οτι η πρωτεινη και η κρεατινη δεν ειναι αναβολικα αλλα συμπληρωματα διατροφης και οτως πωλουνται σε φαρμακια!(ουτε εγω περνω αλλα ξερω τι ειναι!!!)

Εγω εννουσα να ποσταρεις το προγραμμα που σου ειχαν δωσει οι γυμναστεσ σου το "βατερο προγραμμα" που λες!!!

Τα σετ ειναι μια χαρα και εγω προσωπικα 4κανω!!!Αλλα πρεπει να διαχωρισεις καθε τμημα του σωματος!Η εστω 2-2 καθε μερα!Αλλα οχι ολα μαζι καθε μερα!!!

Πρωσοπικα λεω να ξεχωρισεις τα για καθε μερα αλλο μερως,να αυξησεις τις ασκησεις αλλα και τα κιλα και να κανεις λιγο μεγαλυτερα διαλλυματα...γιατι με 15-20 κιλα νιωθεις οτι δεν χρειαζεσαι καθολου διαλλυματα ενω ειναι χρησιμα!

Και αφου χρειαζεσαι να χασεις κιλα αυξησε αεροβικη(δηλαδη κανε πολυ ποδηλατο,διαδρομο και stepers!!!)Να δεις αμεσως πως αυξανετε η ωρα και πως θα δεις πολυ μεγαλυτερη διαφορα απο το σωμα σου!!!


Καλη σου νυχτα :wave: