PDA

Επιστροφή στο Forum : Η διατροφη μου(Για γραμμωση)



progenize
03-07-08, 08:45
Καλημερα σας
Θα ηθελα καποιες συμβουλες!!!
Πρωινο:Βρωμη+Σταφιδες+1 Ποτηρι γαλα 0%
Σνακ:1 Τοστ Γαλοπουλα+Τυρι+Μαρουλι
Μεσημερι:Μαρουλοσαλατα + 1 κουταλια λαδι + 1 μικρο τονο σε νερο
Βραδυνο:Σαλατα με Αγγουρι + Καροτο

Επειδη δεν παιρνω συμπληρωματα θα ηθελα απο εσας καποιες ενναλακτικες λυσεις περι διατροφης και πηγες πρωτεινης!!
Προπονηση:
1η μερα:40' Αεροβιο/Στηθος/Δικεφαλοι/Μεση
2η μερα:40' Αεροβιο/Πλατη/Τρικεφαλοι/Μεση
3η μερα:40΄Αεροβιο/Ωμοι/Μεση
4η μερα:40' Αεροβιο/Ποδια/Μεση
5η μερα:60' Αεροβιο/Μεση
Ειμαι 1,81 και 84 κιλα εχω ενα μικρο σωσιβιακι και μου τη καρφωνει :cursing: !!!
Σκεφτομαι και τη ζωνη εφυδρωσης!!
Thnxs a lot

Niiick
03-07-08, 13:21
ρε φιλαρακι δν εχεις καθολου πρωτεινη θα μεινεις μισος ενα τονο και 2 φετες γαλοπουλας???ουτε εγω επινα πρωτεινη ειχα προγραμα 7 ημερων 2 μερες ψαρι(σολομο-μπακαλιαρο) 1 μερα απαχο μοσχαρι 2 μερες γαλοπουλα στηθος και 2 μερες κοτοπουλο στηθος και καθε μερα ασπραδια.βαλε πρωτεινη και τα καροτα ψηλο GI για βραδυ νομιζω (off topic :παιδια σορυ για την απουσια μου αλλα εμπλεξα και παρασκευη φευγω οταν ερθω θα βαλω φοτο με κρεπες :green: :green: τα ξαναλεμε builderia :bbbiceps: )

RUHL
03-07-08, 13:40
Niiick :lol: :lol: :lol: μεχρι και οι ποιο μικροι εμαθαν τι χρειαζετε για να κανεις διετα πολυ σωστη παρατηρηση

Λοιπον progenize αν θες να κανεις αληθινη διετα ξαναμετρα ολο το φαγητο που εχεις σε θερμιδες(πρωτεινη,υδατανθρακες,λιπος)
Μετρα πρωτεινη 3 ανα κιλο σου =252
Λιπος 1 ανα κιλο=84
το λιπος τα μησα θα ειναι απο κρεατα βρωμη και αλλα τροφημα τα υπολοιπα και τα περισσοτερα μαλον απο λαδι ελιας ψαρολαδο σουσαμι λιναροσπορο αμυγδαλα καρυδια φυστικοβουτυρο καλα λιπαρα διαλεγεις και περνεις


υδατανθρακες αφηνεις οπως εχουν και μειωνεις σταδιακα

Ενα παραδειγμα τι θελω να δω στο επομενο ποστ σου να παρε την πρωτη εβδομαδα μου γραμμωσης το πρωτο γευμα
:chinese: :shifty: :shifty:

100 gram Βρωμη + 200 ml γαλα+whey 30gram
πρωτεινη 11+24+7 =42
Yδατανθρακας 62 +9+3 =74
Λιπος=8+3+1+2-καψουλες = 14
2 καψουλες ωμεγα 3
πολυβιταμινη
Βιταμινη C

Εχουμε τοπικ με θερμιδομετρητες βρες το και μετρα αν δεν το κανεις μην κανεις γραμωση καλυτερα γιατι τζαμπα ο κοπως

progenize
03-07-08, 15:34
Ευχαριστω παιδια!!!
κάψουλες ωμεγα 3 που μπορω να βρω???

RUHL
03-07-08, 15:36
Σε φαρμακεια σε συμπληρωματαδικα σε σουπερ μαρκετ(ψαρολαδο) επειδη ψαρολαδο εχει σε αυτες τις καψουλες

progenize
03-07-08, 16:43
και που βοηθαει αν επιτρεπεται??

RUHL
03-07-08, 17:06
http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=2852
:D

stelios30
04-07-08, 03:50
αν καταλαβα οπως γραφεις κανεις αεροβια πριν τα βαρη?αν ναι μεγαλο λαθος

RUHL
04-07-08, 11:58
αν καταλαβα οπως γραφεις κανεις αεροβια πριν τα βαρη?αν ναι μεγαλο λαθοςx2 :thumbup: